PDA

Arată versiune întreagă : zboara cineva spre houston pe la sf. febr

larisa_c
14.12.2005, 10:01
Salutare tuturor!!! Spre sfarsitul lunii februarie sper sa pot pleca la Houston.Vafiprima daca candvoi plecadin tara si am ceva emotii (de fapt imi este foarte frica), cu atat mai mult, fiindca voi pleca singura. Daca mai intra cineva pe acest forum care merge intr-acolo in acea perioada, il rog sa-mi scrie. De-asemenea astept sa-mi scrieti toti cei care ati ajuns acolo. Cum a fost drumul? Cum e acolo? Astept chiar si incurajari din partea voastra.

Multumesc anticipat. Larisa

Danniela
14.12.2005, 18:35
Hey Larisa,

daca vb putin engleza, nu ai de ce sa-ti faci probleme. Toata chestia e ca drumul e ff lung, da zborul cu transatlanticul e super (asta daca iti plac avioanele si nu tie frica de zbor). Daca ai loc langa geam sitraversezi oceanul in timpul zilei...ENJOY you're flight! It's great!

Daniela

larisa_c
15.12.2005, 08:24
Multumesc mult de tot Daniela. Ma descurc cu engleza, in schimbmi-e frica de zbor http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley117.gif. Sper sa-mi inving teama pana atunci si poate o sa cunosc pe cineva care merge acolo. As trece mai usor, poate,peste distanta asta uriasa.

gogles
18.12.2005, 21:16
ceau larisa,stai linistita ca nu ste asa rau in avion,incearca sa te feresti doar de mincarea din avion,este oribila,iati de acasa ceva ce sa maninci pe avion,si daca ai ceva DvD sau un cd sa iti pierzi timpul pe avion,va fi lung din europa pina in houston in jur de 11 ore.eu iti doresc un zbur placut,drum bun si sper sa ne intilnim in houston!!! daca mai vrei sa sti ceva,cu cea mai mar placere iti raspund. daca vrei saciem pe adresa mrhayabsua25@yahoo.com numai bine!!! bye

larisa_c
19.12.2005, 07:47
Salut gogles! Iti multumesc foarte mult pentru sfaturi. O sa tin cont de ele. Chiar ma gandeam sa-mi iau ceva Cd-uri dar nu eram foarte sigura ca am voie cu ele si cu Cd player-ul, in avion. Multam, sper sa ajung cu bine acolo si sa ne vedem.
Numai bine,
Larisa

giorgioyz
01.02.2006, 08:18
Buna Larisa si "zbor placut"! Nu-ti fie frica de avioane....ca doar eu lucrez la ele:-)..opppss si mai mult ca sigur vi cu Continental Airlines cu care lucrez. Esti safe!!! Si eu am sa ma mut in Houston(din Ohio) sa sfirsitul la februarie. Daca doresti imi poti raspunde pe giorgioyz@hotmail.com WELCOME TO AMERICA!!!

Georgian

gogles
06.02.2006, 15:35
Hey Larisa cum esti,tot cu frica de avion???de unde vi din romania?Drum bun iti doresc daca nu mai vb pina vi aici!!!!!!!!!!

larisa_c
07.02.2006, 09:24
Hey Larisa cum esti,tot cu frica de avion???de unde vi din romania?Drum bun iti doresc daca nu mai vb pina vi aici!!!!!!!!!!

Buna gogles! Cam da smileys/smiley117.gif, referitor la frica de avion. Deocamdata mai am ceva timp sa ma pregatesc sufleteste in primul rand, fiindca mi-am amanat calatoria. Sper sa ajung prin martie-aprilie acolo.

Da, din Romania vin si sper sa am un drum bun asa cum mi-ai urat. Multumesc mult. Larisa

Mmap
07.02.2006, 11:25
Nu are de ce sa-ti fie frica, pe cuvant! Calitatea zborului depinde mult de linia aeriana cu care zbori. Pe transatlanticul cu care am zburat eu (operat de KLM+Northwestern) zborul a fost deosebit de placut, linistit, cu insotitori de zbor simpatici (la economy class, desigur), multe multe filme, canale de muzica, albume de muzica cu diversi cantareti si trupe, desene animate, toate la dispozitia pasagerului.

Am avut zbor de zi, si cum batea soarele ca la balamuc toate obloanele erau strase, e imposibil sa tii un hublou deschis, iti lumineaza tot avionul!smileys/smiley36.gif

Drum bun si nu te mai gandi, trece repede, ia o carte, sigur o sa iti placa zborulsmileys/smiley2.gif

gogles
07.02.2006, 14:57
in aprilie pe la sfirsitu lunima intorc si eu din tara,plec acum in martie.Poate zburam impreuna????

larisa_c
08.02.2006, 10:41
Nu are de ce sa-ti fie frica, pe cuvant! Calitatea zborului depinde mult de linia aeriana cu care zbori. Pe transatlanticul cu care am zburat eu (operat de KLM+Northwestern) zborul a fost deosebit de placut, linistit, cu insotitori de zbor simpatici (la economy class, desigur), multe multe filme, canale de muzica, albume de muzica cu diversi cantareti si trupe, desene animate, toate la dispozitia pasagerului.

Am avut zbor de zi, si cum batea soarele ca la balamuc toate obloanele erau strase, e imposibil sa tii un hublou deschis, iti lumineaza tot avionul!smileys/smiley36.gif

Drum bun si nu te mai gandi, trece repede, ia o carte, sigur o sa iti placa zborulsmileys/smiley2.gif

Buna Mmap si multumesc mult de tot pentru ce mi-ai scris. Parca sunt mai curajoasa acum, de cand am intrat pe acest forum si am primit mesaje din partea voastra, a tuturor. E suuuper cum zici tu, spersa fie asa si la mineun zbor usorhttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif, sa simt ca trece timpul mai repede, pana ma vad iarasi pe pamant, sa zic asa...http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley4.gif. Mercic inca o data si doamne ajuta. Numai bine, larisa

larisa_c
08.02.2006, 10:48
in aprilie pe la sfirsitu lunima intorc si eu din tara,plec acum in martie.Poate zburam impreuna????

Ar fi super. Mai tinem legatura pana atunci. Drum bun la intoarcerea in tara si sa mai imi scrii. Numai bine. larisa

costin_85
09.02.2006, 13:56
e zbor misto...si putin c-am lung...partea naspa este ca sunt
stewardese-le naspa rau de tot .... dar tu esti fata asa ca nu e o
problema asta

15.02.2006, 20:22
Nu-ti face griji, presupun ca nu ai mai zburat niciodata . enjoy the take off!smileys/smiley2.gif

ioni
14.04.2006, 17:14
Acum intreb eu..cine merge in Romania in mai?smileys/smiley1.gif

&Rei
16.04.2006, 20:13
eu cred ca am sa merg la sfarsitul lui mai. cel tarziu la jumatatea lui iunie. spre cluj.

&Rei
16.04.2006, 20:15
larisa, ai ajuns sau inca te pregatesti de drum?

larisa_c
28.04.2006, 09:34
Salutare tuturor! Am ajuns cu bine in Houston acum trei zile. Multumesc tutror pentru incurajari si alte sfaturi care mi-au fost de folos. Va pup si poate ne si intalnim pe aici. Numai bine, larisa

&Rei
28.04.2006, 16:11
salut larisa si bine ai venit! daca ai nevoie de ajutor cu ceva scrie-nesi daca putem ne oferim. daca nu, ne fofilam... smileys/smiley36.gif