PDA

Arată versiune întreagă : Petreceri Craciun 2005

sorin
02.12.2005, 14:38
La <st1:City w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Chicago</st1:place></st1:City>, vor avea loc doua petreceri de Craciun, prima pentru copii, pe data de 11 Decembrie, iar a doua pentru adulti, pe data de 17 Decembrie. Mai jos, sunt informatii in legatura cu aceste evenimente, preluate de la organizatori.
------------------------------------------------------------ -

Vine, vine Mos Craciun!
"Dragi copii din <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place> asta, va mirati voi, cum se poate,
Mos Craciun, din cer de-acolo, sa le stie, toate, toate...
Pe genunchi, pe-o carte mare,
Cu condei de-argint el scrie, de copil si de purtare."
Va veni si-n anu-acesta, sa va vada, de-aproape, ca sa stie, cine-i bun si cine-i rau. Hai cu toti, cu mic cu mare, sa-l vedem! Va veni cu tolba plina, de aceea nu uitati: Duminica, 11 Decembrie, sunteti cu totii invitati...la RTS.
Bucurati-va de Mos Craciun: Intrarea este GRATUITA. Vor fi servite gustari si racoritoare iar <st1:City w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Mosul</st1:place></st1:City> va imparti cadourile aduse de parinti. In spiritul Craciunului, rugam parintii sa aduca, pe langa cadourile pentru proprii copii cate un cadou NOU pentru un copil sarman din <st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Romania</st1:place></st1:country-regi&#111;n>.
Pentru rezervari, sunati la 773-276.1099 sau vizitati website-ul organizatiei www.roundtablesociety.org (http://www.roundtablesociety.org/)

Seara de Craciun Romaneasca
Pentru o sarbatoare de neuitat, veniti Sambata, 17 Decembrie, ora 7PM, la <st1:place w:st="&#111;n"><st1:PlaceName w:st="&#111;n">Stan</st1:PlaceName> <st1:PlaceName w:st="&#111;n">Mansion</st1:PlaceName></st1:place>, <st1:address w:st="&#111;n"><st1:Street w:st="&#111;n">2408 N Kedzie Blvd.</st1:Street>,<<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

sorin
16.12.2005, 02:09
Nu uitati sa veniti maine seara la petrecerea romaneasca. Am inteles ca GNC aduce ceva mostre din visinata proprie, asa ca nu ratati ocazia, iar Vlad, generos cum il stim, da un rand la toata lumea smileys/smiley36.gif

angeline
16.12.2005, 06:34
m-ati innebunit cu petrecerea si visinata....mi s-a pus pata pe voi de ciuda !smileys/smiley62.gif... aveti voi noroc ca nu am mai gasit bilete de avion !

fie-va mila si de mine si candciocnitivisinata aia, sa va aduceti aminte si de mine...smileys/smiley19.gif

sorin
16.12.2005, 11:26
Sper sa nu ne traga tzeapa GNC dupa ce ne-a tot incitat cu visinata lui. Sper deasemeni sa nu incurce damigenele si sa aduca din aia diluata smileys/smiley36.gif

GNChicago
16.12.2005, 12:18
Imposibil sa le incurc! Aia diluata daca mai are vreun litru de zeama.

Cea buna este inaccesibila to everyone. E sub cheie!

Maine fac transferul din sticla mare intr-o sticla de 1.75 litri in care a fost vodka inainte. Visinele cred ca le voi pune separat intr-un borcan ptr a fi usor accesibile.

Nu va fie teama ca nu dau tzeapa!

sorin
16.12.2005, 12:37
Ai grija la intrare ca o sa fie ....security check smileys/smiley36.gif

Inca o chestie: sa fii acolo pana-n 8:00 PM, ca altfel nu au sa te lase sa intri pana la 10:00 PM. Daca intarzii, suna-ma pe mobil sa-ti pun o pila sa te lase inauntru'smileys/smiley2.gif, desi nu garantez ca o sa aud telefonul sunand smileys/smiley9.gif

GNChicago
16.12.2005, 17:32
Am tiparit indicatiile si acolo scrie 7PM si asta e bine ptrca nevasta-mea totdeauna intirzie. Deci voi spune 7 pm si sa vedem cit va intirzia....

Trebuie sa trec sa-l iau si pe Gogule cu amicul lui si nu sintem inregistrati dar cred ca ne-ai anuntat tu.....ptrca linkul ala nu a mers.

Oare ma lasa cu sticlele alea inauntru?...

N-am mai fost niciodata acolo.

sorin
17.12.2005, 01:23
Chiar daca nu va lasa pe voi inauntru, voi face tot posibilul ca visinata sa ajunga inauntru smileys/smiley36.gif

Vlad
17.12.2005, 01:37
Am tiparit indicatiile si acolo scrie 7PM si asta e bine ptrca nevasta-mea totdeauna intirzie. Deci voi spune 7 pm si sa vedem cit va intirzia....

Trebuie sa trec sa-l iau si pe Gogule cu amicul lui si nu sintem inregistrati dar cred ca ne-ai anuntat tu.....ptrca linkul ala nu a mers.

Oare ma lasa cu sticlele alea inauntru?...

N-am mai fost niciodata acolo.

Daca nu aveti rezervare,o sa fie foarte greu sa gasiti locuri(in special pentru spectacolo)...dar o sa fac tot posibilul sa va ajut.Trebuie sa ma chemati pe mine cand sunteti la intrare.

Nu este voie cu bautura din afara....avem un bar super dotat.DAR NU AVEM VISINATA.....asa ca........ Eu nu stiu nimic de nici o visinata,si nici nu o sa o vad la masa voastra.......smileys/smiley2.gif.

sorin
17.12.2005, 01:57
GNC, sa pui pe sticla o eticheta pe care sa scrie "Ceai de ....ceva" si spui ca suferi, ca ai o raceala ceva smileys/smiley36.gifL-as' ca-l chemam pe Vlad si spunem ca e un cadou pt. el si il invitam si pe al la o degustare smileys/smiley2.gif

GNChicago
17.12.2005, 04:53
Poate infasurata in hirtie ca de cadou de pus sub pom.....

Stau ca pe ghimpi, emotiii, nu vreau sa dorm in garaj for next six months.....

Daca nu se poate intra vin numai eu, las visinata si ma car, nu e nicio problema....., dar nu vreau sa ma bombane nevasta-mea for a very long time....

Vlad
17.12.2005, 06:05
Poate infasurata in hirtie ca de cadou de pus sub pom.....

Stau ca pe ghimpi, emotiii, nu vreau sa dorm in garaj for next six months.....

Daca nu se poate intra vin numai eu, las visinata si ma car, nu e nicio problema....., dar nu vreau sa ma bombane nevasta-mea for a very long time....

Nu o sa fie nici o problema omule...poti sa vii cu nevasta. Cu visinata ramana cum am vorbit....nu e voie cu ea (oficial)....eu mi-am pus deja un pahar deoparte pentru faimoasa bautura smileys/smiley1.gif

Vlad
17.12.2005, 06:07
Sorine...tu ai rezervare?

sorin
17.12.2005, 07:23
Eu am rezervare Vlad, nu e o problema. Pot sa cedez locul meu cuiva, ca si asa o sa stau la bar sa beau visinata smileys/smiley36.gif

GNChicago
17.12.2005, 09:47
Gata am facut transferul de visinata si am securizat sticlele pentru transport.

Am pus intr-un "cofer" de plastic de jumate gallon pentru a fi usor de servit inclusiv visinele, o sticla originala de vodca in care am pus pentru Sorin, un borcan de vreun kg plin cu visine si un paharel de vreun kg. aproape pentru bribing Vlad..... sper ca nu am uitat nimic.

Cit priveste inpaturite in hirtie de sarbatoare ca de Craciun, nu sunt eu omul acela, o sa iau ziarul de ieri....Chicago Tribune.... Continutul conteaza! Si e bun! Condica de sugestii si reclamatii se afla la casa!

Cam asta este! See you soon!

sorin
17.12.2005, 11:24
Gata, nu mai rezist, salivez numai gandidu-ma la visinata lui GNC. Plec in juma' de ora spre locul faptei smileys/smiley36.gif

GNChicago
17.12.2005, 20:25
Sugative curate!!!!

Ma duc la culcare, astia au baut tot pina la ultima picatura!

Sa tot fi avut o cisterna si tot nu ajungea.....

sorin
18.12.2005, 01:55
Mai mult ne-ai starnit smileys/smiley36.gifTreaba e ca au aparut foarte multi "clienti" de care nu se tinuse cont initial si care mai si facusera coada la visinata lui GNC. Macar Gogule si prietenul lui au avut.....priveliste smileys/smiley36.gif Sa-mi trimiti pozele GNC.....mai ales alea cu......zoom insmileys/smiley9.gif

GNC, multumim pentru visinata! A fost excelenta. Sa mai faci si la anu' ca noi te ajutam sa scapi de ea. smileys/smiley2.gif

GNChicago
18.12.2005, 05:26
Sorine, nu voi sta sa selectez, asa ca o sa-ti trimit tot discul pentru delectarea minunatelor imagini la care o contributie majora a avut Vlad. Are gusturi fine Vladutz si trebuie sa-i multumim.Am avut cea mai buna masa si un decor de vis.....

Dar ce se intimpla in Vegas si Chicago ramine tot acolo si va trebui sa respectam their privacy.....

sauzimdebine
18.12.2005, 05:37
Adica cum? De cand si ce se intampla in Chicago este secret? Daca nu putem vedea poze inseamna ca de fapt nu am avea ce vedea.

Si daca tot vorbiti de visinata ... tocmai ce am descoperit o damigeana
de acum doi ani. Nu e mare, damigeana, mai mult o sticla mare, dar ...
deja salivez la gandul continutului.

GNChicago
18.12.2005, 05:51
Da-ne adresa sa venim intr-un schimb de experienta....

Probabil, Sorin va pune niste poze cu ansamblul Miorita care cred e format din studenteii aia din Cluj care au ales libertatea...

Au fost fantastici....

sorin
18.12.2005, 07:12
Hop si Sauzimdebine acum cu visinata smileys/smiley36.gifTrimite-o repede "overnight" ca maine dimineata o avem la usa, iar la schimb poate-ti trimitem cateva din poze smileys/smiley2.gif

Gogule
18.12.2005, 07:26
Eu mi-am facut mai mult rau acolo cu privelistea .. o sa scot pozele .. si o sa mi le pun poster pe perete smileys/smiley36.gif

Visinata .. mmmmm .. delicioasa .. true living ..

Gogule
18.12.2005, 07:58
asa ca idee smileys/smiley36.gif.. restul ramane intre noi ..

http://data.valentinroca.com/DSC03853.JPG

http://data.valentinroca.com/DSC03857.JPG

http://data.valentinroca.com/DSC03846.JPG

sauzimdebine
18.12.2005, 09:06
hac, sa triiiimit ce, hac. scuzati balbaiala dar sunt piscat la limba.

aaaaa visinata ... poate doar ambalajul smileys/smiley36.gif ca licoarea nu mai pleaca de sub atenta mea pastrare.

La Multi Ani! O sa ma gandesc si la voi la fiecare pahar.

angela
18.12.2005, 09:58
Uite ce baiat finut sauzimdebinesmileys/smiley36.gif, auzi
o sa se gandeasca el la toata lumea cand bea cate un pahar.
Sauzimdebine bea cate un paharut pentru fiecare dintre noi sa vedem
unde ajungismileys/smiley36.gif, sa nu uiti ca noi suntem 3 acuma deci bea si pentru noismileys/smiley2.gif

sauzimdebine
18.12.2005, 13:35
uite chiar acum ... sunt in pauza - fac carnati - si am sa incep sa numar.

sorin
18.12.2005, 17:40
Gogule, editeaza pozele, fa-le mai mici te rog sa nu se mai "deformeze" pagina.

Sauzimdebine, macar faptul ca te gandesti si la altii in timp ce dai peste cap visinata proprie este frumos din partea ta. Si noi ne-am gandit la voi cand am baut-o pe a lui GNChicago. smileys/smiley1.gif

Gogule
19.12.2005, 16:45
Le editez eu .. doar sa am putin timp .. sunt cam ocupat .. ce sa fac daca GNChicago ma tine in visinata si viata buna smileys/smiley36.gif.. poate ne mai vedem dupa sarbatori sa o schimbam pe vin sau bere smileys/smiley2.gif