PDA

Arată versiune întreagă : DV2007 stie cineva????

28.11.2005, 11:02
Stie cineva ce trebuie sa scriu la punctul 10 din formular la intrebarea: Are you claiming eligibility based on your Birth Country?????

Mentionez ca m-am nacut in Romania si traiesc in continuare in Romania.

Si inca ceva: la punctul 7a trebuie scris neaparat un nume? (un prieten de-al meu a castigat anul trecut, dar nu a scris nici un nume)

Adresa se scrie in romaneste adica Str.1Decembrie sau in engleza 1Decembrie Street??? Pot folosi prescurtarea Str.????

Are ceva daca aceasta adresa nu corespunde cu cea din buletin????

As vrea daca se poate exemple concrete.

In fiecare an am aceleasi probleme si nu stie nimeni sa-mi raspunda.

Va multumesc anticipat si vreau exemple concrete!!!!smileys/smiley19.gif

foryoutupac
28.11.2005, 12:02
De ce nu mergi la un traducator sa te ajute sau la cineva care se ocupa completarea formularelor pentru loteria vizelor si ai scapa mai usor nu ai pierde atata timp si nu o sa fii ingrijorat ca ai gresit ceva.

Bafta!!!

sorin
28.11.2005, 12:22
Punctul 10
In cazul tau bifezi

28.11.2005, 21:06
Sorin wrote:
Punctul 7a
Scrii numele cuiva, numai daca este adresa altcuiva si vrei sa primesti acolo plicul. Daca folosesti adresa ta, nu e nevoie sa scrii nimic, sau si mai bine, treci

29.11.2005, 10:23
Am vorbit cu prietenul care a castigat anul trecut si mi-a spus ca la cimpul: "Are you claiming eligibility based on your Birth Country?"a raspuns "Yes", si dupa mai multe sapaturi am inteles sensul ei. Nu imi place sa cred ca dl. Sorin e rau intentionat, pentru ca mi-a spus sa raspund cu "No", o consider o greseala neintentionata, dar daca tineam cont, putea sa ma coste. Multumesc oricum, numai bine!!!

c u there

sorin
29.11.2005, 10:31
OK,probabil in graba, eu am inteles gresit! Multa bafta!