PDA

Arată versiune întreagă : Intrebare

Rebeca
28.11.2005, 06:58
Ce trebuie sa completez intr-un formular , daca mi se cere "ID number"? Seria si numarul de la buletin sau CNP-ul(codul numeric personal)?

mihaela75
28.11.2005, 07:24
Imi dau si eu cu parerea...Nu cred ca se refera la actele romanesti.Eu stiu ca ID nr. este nr. care se pune pe actul de emigrare( sus in dreapta).

Rebeca
28.11.2005, 07:48
Ce trebuie sa completez intr-un formular , daca mi se cere "ID number"? Seria si numarul de la buletin sau CNP-ul(codul numeric personal)?

rectific, era "id card number".

mihaela75
28.11.2005, 07:55
Aaaa...pai acum m-ai bagat in ceata... Cred ca tre' sa dai mai multe detalii despre formularul ala ca sa te poata ajuta cinevasmileys/smiley92.gif.

Rebeca
28.11.2005, 08:19
Aaaa...pai acum m-ai bagat in ceata... Cred ca tre' sa dai mai multe detalii despre formularul ala ca sa te poata ajuta cinevasmileys/smiley92.gif.

Completez aplicatia pentru reintregirea familiei, si in unul din acte scrie ca trebuie acest "ID card number", pe langa altele. La numarul pasaportului a fost mai simplu dar aici....smileys/smiley92.gif

ovex
28.11.2005, 10:52

La ID number scrii seria si nr actului tau de identitate adica,asa cum ai scris,seria si nr. de buletin.Atat.