PDA

Arată versiune întreagă : Ce ii face pe romani sa plece din RO

Sebastian
25.11.2005, 13:04
Sunt curios sa aflu si parerea voastra

mihaela75
25.11.2005, 16:21
...si parerea noastra?Dar n-am auzit-o pe a tasmileys/smiley92.gif

evelyn
25.11.2005, 17:10
mda...Sebastian.....poate iti dai tu cu parerea intai, sa vedem ce crezi tu de ce pleacam de acasa !!!!!!

angeline
26.11.2005, 03:46
Sunt curios sa aflu si parerea voastra

Sunt sigura ca sunt mai multe motive, dorinta de mai bine, mai mult, altceva...

Mi se pare straniu, absurd si nedrept sa nu poti pleca... consider ca unom normalcare nu poate calatori moare incet dar sigur. Intodeauna dupa o iesire m-am reantors cu mai multa energie, putere de munca, motivatie si sperante si inca nu am ajuns peunde mi-am propus. Pur si simplu daca nu pleci din locul natal nu ai nici un termen de comparatie doar din auzite nu din experiente si trairipropii, caresunt cu totul altceva. Mai sunt unii care pleaca ca sa aibade unde reveni. Poate ca daca romanii ar putea saplece maimult si mai usornici nu ar fiprea multicare sa ramana peste hotare sau chiar daca ar ramane ar fi doar cei foarte puternic motivati si nu ar fi atatea "povesti" triste.Dar cum se stie " ca in orice rau exista un bine " e bine de cei care pot pleca....

Sebastian
26.11.2005, 07:14
Pentru o viata mai buna? Sau pentru ca in tara nu ai nici o sansa sa
poti realiza ceva? Oricum daca vremurile s-ar schimba si in Romania
sunt curios cati din cei plecati s-ar intoarce si de ce ar face-o....

mda...Sebastian.....poate iti dai tu cu parerea intai, sa
vedem ce crezi tu de ce pleacam de acasa !!!!!!

evelyn
26.11.2005, 18:39
Sebastian

Daca-mi dai ceva timp ( ????) iti pot raspunde cu siguranta......acum, raspunsul este NU, nu mas intoarce acasasmileys/smiley19.gif.

Dar de ce intrebi .....ai ajuns si tu la concluzia pe care ai dat-o (nu ai sansa sa poti realiza ceva....) ?????