PDA

Arată versiune întreagă : RISCUL LA INTERVIU...

24.11.2005, 21:49
Buna ziua oameni buni!

Am si eu o intrebare.

Am omis in formularul electronic la inscriere, trecerea copilului minor(13ani). Sunt divortat si copilul nu vine cu mine. In formularele ulterioare l-am mentionat si am indicat ca minorul nu ma va insoti in SUA. Am deja data interviului pentru DV.Daca particip la interviu, care e posibilitatea de a primi viza, sau care e riscul de a pierde banii (755 $ + cheltuielile pentru examenul medical etc...)

Multumesc

foryoutupac
25.11.2005, 04:45
Eu zic sa suni la KCC sa le spui de greseala pe care ai facut-o.

Crede-ma si eu tot asa am m-am gandit care este riscul si ma gandeam ca daca cheltuiesc atatia bani pe degeaba,dar am riscat si am primit viza,eu zic ca daca ai o sansa in viata si daca chiar iti doresti sa vii aici,nu trebuie sa te gandestesti la cati bani cheltuiesti.

Daca ai tot in regula eu zic ca nu ai de ce sa te temi,ma refer la acte si daca ai una sau doua dintre conditiile care le cer,atunci nu ai de ce sa iti faci griji.

Sa fii hotarat la interviu si sa le raspunzi scurt si cu zambetul pe gura.

La mine interviul a durat cam un minut.Am raspuns la doua intrebari una care nu era legata de interviu si una cine este cel care mi-a semnat affidavot of support,am raspuns direct si scurt,cu zambetul pe gura.Si asta a fost tot interviul,ce i-a cel mai mult este asteptatul pana ajungi la asa zisul interviu.

Bafta