PDA

Arată versiune întreagă : Caut un job in Spania,în cadrul comunității române

mihail miguel12
17.07.2017, 11:18
Bună seara. Numele meu este Mihail și sunt nou pe-aici. M-ar interesa un job în Spania,unde să nu fie nevoie să vorbesc limba spaniolă,deci să fie cumva în cadrul unei comunități românești din Spania. Problema cu limba spaniolă nu ar fi. Sunt la stadiul de începător,A1,deocamdată,și pot avansa.Deocamdată mă interesează să o iau de la zero acolo,eventual ajutor de bucătar,sau ceva ce nu necesită foarte mult efort fizic intens. Ca ajutor de bucătar am lucrat și în Cluj,cam 16 ore,două zile la rând,de unul singur,cu un salariu prost(pontat,depontat-cred că se înțelege),iar patronul mi-a zis pe un ton foarte ironic,când mi-a solicitat să fac ceva în afara programului,să car niște pietroaie,că FIRMA NU-MI OFERĂ ASIGURARE MEDICALĂ...Briliant,nu? Asemenea umilință nu pot să mai accept ca angajat,și am dat demisia. Măcar în Spania ar putea fi salariile mai mari.Momentan,am o ofertă pentru Franța,ca ajutor de bucătar,cu 800euro în prima lună,cu cazare,însă n-am primit niciun răspuns în acest sens. Am trimis un cv și aștept un răspuns săptămâna aceasta. În caz că nu se va întmpla,apelez la bunăvoința unuia din utilizatorii acestui forum.Poate are sau cunoaște pe cineva care m-ar putea ajuta în acest sens. În afară de ajutor de bucătar,desenez grafic și cânt cu vocea. Rog multă seriozitate,fără mișto-uri,apropo-uri,limbaj licențios,dacă aveți un răspuns. Sunt dispus să comunic,nu să fac un pseudo-show de 2 bani,nici măcar glume. Vă mulțumesc anticipat! O seară bună!