PDA

Arată versiune întreagă : caut adresa in detroit

piciu
20.11.2005, 14:45
am nevoie de o adresa in detroit ca sa pot da de permis , cine ma poate ajuta , rog sa-mi scrie pe adresa asta : dutzvla_07@yahoo.com

Va multumesc

GNChicago
20.11.2005, 17:18
Poate fi oriunde in statul Michigan......, nu neaparat Detroit. Isi face treaba oricum....

foryoutupac
21.11.2005, 02:09
Ai dat partea scrisa a permisului,daca nu ai dat du-te la un secretary of state ca sa dai partea scrisa si dupa ce dai partea scrisa vei primi o lista cu cine poti da partea practica este o foaie galbena,cu mai multi instructori cu care poti da,eu ti l-as recomanda pe Bob Harley.

sorin
21.11.2005, 02:24
Mergi la adresa asta si afli tot ce-ti trebuie:

http://www.michigan.gov/sos/0,1607,7-127-1627_8669---,00.htm (http://www.michigan.gov/sos/0,1607,7-127-1627_8669---,00.html) l

GNChicago
21.11.2005, 04:02
Omul nu sta in Michigan si ii trebuie o adresa sa-si faca "buletin" de Michigan ca sa poata umple niste formulare.

sorin
21.11.2005, 04:19
Aha, acum m-am prins. smileys/smiley9.gif
GNC: "sa umpla formulare = sa completeze formulare" pt a evita confuziile din partea unora smileys/smiley2.gif

GNChicago
21.11.2005, 05:21
IAURT.....

O sa editez sa scriu "umpla".... Gata cu gluma,

Sorine asa e: sa completeze formularele, dar in fuga umplerea e mai rapida.....

Krista
21.11.2005, 11:37
Piciule, nu stiu cum o terta persoana te poate ajuta, ca iti trebuiesc niste dovezi ca esti MI rezident, ca sa obtii MI permis. Nu doar completezi formularul cu o adresa fictiva, aduci "dovada"smileys/smiley2.gifaferenta:

"What documents are acceptable?

[b]Generally, one document that shows an applicant

piciu
21.11.2005, 13:34
Am nevoie de o simpla adresa , unde sa-mi vina un statement de la banca cu care sa ma prezint la examen pt permisul de conducere

GNChicago
21.11.2005, 18:51
Piciule, am impresia ca lumea asta vorbeste alta limba si nu intelege ca ai nevoie doar de o ADRESA temporara in statul MI.

Asta poate face oricine care sta in MI, de ex. iti subinchiriaza un apartament dindu-ti o luna de proba gratis, timp in care iti faci treaba, iar cel care ti-a dat acea luna gratis de proba sa zicem ca " nu v-ati inteles intr-o problema" , de ex cine sa cistige campionatul de fotbal in Brasilia sau Coasta de Fildes si atunci te da afara. Nu e nimica ilegal, e doar o incercare, o proba. Dar astia parca sunt chinezi.....

Inainte in chicago se cerea trei documente si o scrisoare de oriunde si ii puneam pe cei care aveau nevoie sa-si scrie singuri o scrisoare de la Stan Papusha catre ei, primeau scrisoarea, dovedeau astfel ca stau la adresa aia si totul mergea struna.....

Vino in chicago, nu te rezolvi cu driver license, dar precis Sorin ne da o bere....iti mai inneci necazul......

piciu
22.11.2005, 12:40
Merci ca ai lamurit lucrurile pt cei care nu au inteles de prima oara sau poate nu am explicat eu prea bine . Nu stiu cand am sa ajung prin Chicagodar daca o sa vina ziua aia am sa te anunt , la fel poti sa faci si tu daca ajungi prin Phili .