PDA

Arată versiune întreagă : Cautam sugestii cazare pentru excursie Coasta de Vest

roces777
02.01.2017, 07:08
Cautam sugestii de la persoane stabilite in SUA pentru cazare pe Coasta de Vest in perioada 17 iunie- 11 iulie 2017. Suntem 2 persoane, tineri, si vom calatori 3 saptamani in state in aceasta perioada. Vrem sa facem un tur al West Coast: Los Angeles, Prismo Beach,San Francisco, Yosemite, Bakersfield,Las Vegas, Grand Canyon, Phoenix, San Diego. Orice sugestie legata de cazari bune si accesibile ar fi apreciata. Poate ne ajutati din experienta proprie, sau chiar cine dispune de camere pe care le poate inchiria in regiunile mai sus mentionate sau in regiuni apropiate ar fi de mare ajutor. Multumesc!

toni41
03.01.2017, 11:14
Pisoi, supermoderatorul nostru locuieste în zona de xx ani. De îndata ce o sa intre pe forum, va zice ce si cum. :-)

manolica1
03.01.2017, 11:57
se pot inchiria camere de la diverse persoane care se ocupa cu asta, eu am folosit Airbn.
https://www.airbnb.com

Pisoi
05.01.2017, 14:20
Cautam sugestii de la persoane stabilite in SUA pentru cazare pe Coasta de Vest in perioada 17 iunie- 11 iulie 2017. Suntem 2 persoane, tineri, si vom calatori 3 saptamani in state in aceasta perioada. Vrem sa facem un tur al West Coast: Los Angeles, Prismo Beach,San Francisco, Yosemite, Bakersfield,Las Vegas, Grand Canyon, Phoenix, San Diego. Orice sugestie legata de cazari bune si accesibile ar fi apreciata. Poate ne ajutati din experienta proprie, sau chiar cine dispune de camere pe care le poate inchiria in regiunile mai sus mentionate sau in regiuni apropiate ar fi de mare ajutor. Multumesc!
LA e un bun start numai bani disponibili sau CC-uri sa aveti! ...in primul rand ca sunt multe atractii de vizitat, incluzand Disneyland.
De aici puteti lua tour bus in directiile propuse. Sunt multe optiuni, spre exemplu Grand Canyon include si Las Vegas si alte atractii in drum, la SF poate fi combinat cu Yosemite.

Pentru acum vizitati site-ul de mai jos apoi intrebati-ma daca vreti detalii.
http://www.tours4fun.com/
Puteti lua package de 3-7 zile si alte combinatii, Hotel este inclus in pret.
In LA puteti sa inchiriati masina ca sa va deplasati, nu va sfatuiesc sa luati Taxi pt ca e costisitor.

Pisoi
05.01.2017, 15:11
Pentru ca tot s-a deschis acest topic ii dau si lui Sorin informatii aici.
Spre SF daca iei traseul pe 101 Fwy ai 330 Mile, dar te sfatuiesc sa iei PCH (1) care merge mai mult pe coasta si ai in drum si Hearst Castle ...dar inainte sa intri pe PCH ai de vazut si Madona Inn.
Tot pe PCH poti sa opresti si la Harmony care este cel mai mic City din US (18 locuitori), la San Simeon ai si Heast Castle. Pe coasta mai ai cateva atractii de vazut.
La Castroville ia 156 care te baga in 101
Cauta-ti hotel/motel acceptabil intre SJ si SF

Revin cu ce ai de vizitat in SF

sorin
05.01.2017, 16:14
Pentru ca tot s-a deschis acest topic ii dau si lui Sorin informatii aici.
Cred ca schimb planurile, probabil San Diego sau Vegas, ca in San Francisco o sa ploua de o sa rupa in urmatoarea saptamana. Tu pune oricum info aici, poate le folosesc data viitoare. Mersi!

Pisoi
05.01.2017, 17:17
Cred ca schimb planurile, probabil San Diego sau Vegas, ca in San Francisco o sa ploua de o sa rupa in urmatoarea saptamana. Tu pune oricum info aici, poate le folosesc data viitoare. Mersi!
La LV (360Ml) planuiesti sa conduci pana acolo sau iei avionul? La fel si cu SD (230Ml).

*miles de unde esti tu acum.
p.s. Cred ca Vegas ar fi de optat, dar ar trebui sa pleci vineri ca sa ai timp sa vizitezi cate ceva. Vezi ca hotelurile sunt mai scumpe in weekend.

sorin
05.01.2017, 22:49
p.s. Cred ca Vegas ar fi de optat, dar ar trebui sa pleci vineri ca sa ai timp sa vizitezi cate ceva. Vezi ca hotelurile sunt mai scumpe in weekend.
Cam asta am de gand. Nu conteaza hotelurile, cat o fi, o fi. Mi-ar parea rau sa nu bem o bere pe undeva prin CA, pana plec, nu pot sa spun sigur cand mai vin. Da si tu un tf, ca nu raspunzi nici pe mobil nici pe fix.