PDA

Arată versiune întreagă : DV info

laurcj
15.11.2004, 02:20
Buna. As avea si eu o intrebare in legatura cu loteria vizelor, la care nu am gasit raspuns pe site-ul ambasadei SUA din Bucuresti.As vrea sa stiu in cazul o persoanacare a completatformularul on-line se casatoreste dupa ce perioada de inscriere s-a incheiat sau dupa ceafla ca a castigat loteria, sotul/sotia persoanei respectivepoate solicita green-card ?

Va multumesc

sauzimdebine
15.11.2004, 02:51
da - problema va fi in a demonstra ca aceasta casatorie este reala si nu facuta in vederea obtinerii gc. asa ca pastrati tot ce poate dovedi legaturile de dinainte de acest eveniment - scrisori, e-mails, poze, etc,
citind pe acest forum gasesti multe mesaje cu informatii de acest gen.

laurcj
15.11.2004, 22:27
Va multumesc pt informatii. Cu dovezile astea ale relatiei e mai ciudata treaba. Noi stam in acelasi oras asa ca nu prea ne trimitem emailuri, scrisori nici atat. Cred ca ar trebui sa ne mai trimitem cate un email, in caz de orice eventualitate. :) Ma intreb daca cei de la ambasada au incredere in dovezi de genul asta (poze , emailuri) pentru ca cineva ar putea foarte usor confectiona niste dovezi din astea

Numai bine si multa bafta tuturor care participa

kyra
18.12.2004, 15:52
Nu iti trebuie neaparat mailuri cele mai importante sunt pozele,eu am dus si mailuri si decalaratii de la prieteni si listinguri dar nu au fost foarte importante cele mai importante au fost pozele eu am avut si cu data pe ele si cred ca a contat sper sa iti ajute asta daca mai esti in tara