PDA

Arată versiune întreagă : Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor

ConstantinCatalinGheorghe
27.10.2016, 10:40
Buna tuturor,
Impartasesc aceasta rugaciune cu voi toti care aveti necazuri.
Sper sa nu supar pe nimeni facand acest lucru.

Rugaciunea Sfanta Marta,

Sfanta Marta, ma indrept catre tine plin de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betonia.
Te implor roagate pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incat sa ne invredniceasca a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum(aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Tatal Nostru si Nascatoarea(de 3 ori).
Nascatoare de Dumnezeu Fecioara,
bucurate ceea ce esti plina de dar,
Marie, Domnul este cu tine, binecuvantata esti tu intre femei
Si binecuvantat este rodul trupului tau Iisus.
Sfanta Maria, Mama lui Dumnezeu,
rogate pentru noi pacatosii,
acum si in ora mortii noastre.
Amin.
Sfanta Marta, rogate pentru mine si familia mea.
Amin!

Aceasta rugaciune se va spune timp de 9 marti avand o lumanare sfintita aprinsa de 10 ori.
Rugaciunea este atat de puternica incat inainte de terminarea novenei se va primi lucrul cerutoricat ar fi de greu.
Doamne ajuta!

manolica1
27.10.2016, 10:43
nu trebuie sa pupam si niste moaste ceva? sa fie treaba treaba👍

ModestMouse
30.10.2016, 11:10
Buna tuturor,
Impartasesc aceasta rugaciune cu voi toti care aveti necazuri.
Sper sa nu supar pe nimeni facand acest lucru.

Rugaciunea Sfanta Marta

Nici eu nu vreau sa supar pe nimeni, dar am numai o intrebare: de ce trebuie se ne rugam la sfinti?

Biblia zice asa:
Căci este un singur Dumnezeu şi este un singur mijlocitor între Dumnezeu şi oameni: Omul Isus Hristos, 1 Timotei 2:5
Isus i-a zis: „Eu sunt Calea, Adevărulşi Viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine. Ioan 14:6