PDA

Arată versiune întreagă : castigatori dv:ati patit ceva la Otopeni?

petry
19.11.2005, 05:52
pt cine a castigat loteria vizelor:ati primit pe langa aceasta viza si un plic galben.eu vreau sava intreb urmatorul lucru: cand ati iesit din tara ,prin aeroportul otopeni,ati intampinat vreun fel de probleme la controlul pasapoartelor? ma refer la faptul daca vau cerut vreun politist de frontiera sa aveti in pasaportulvostru o stampila de la sectia de pasaporate in orasul care locuiti aici in Romania,precum ca nu maiaveti domiciliul aici ci in sua in baza plicurilor alea galbene primite la ambasada?

sa va intreb altfel daca nu ati inteles.inainte de a pleca de aici din Romania,ati fost in orasulvostru la sectia de pasapoarte si ati cerut savi sepuna o stampila mica in pasaport care inseamna ca voi veti avea domiciliul in alta tara si nu va mai fi aici?

am auzit ca in aeroportul otopeni poti fi intors daca nu ai aceasta stampila pe una din foile pasaportului si in consecinta pierzi biletele de avion,ca sa te intorci inapoi in oras sa iei aceasta stampila de la sectia de pasapoarte.

stiti ceva in privinta asta? daca nu(pt cei care au castigat loteria vizelor) luati si va interesati sa nu o patiti.

19.11.2005, 19:54
Petry,

Ti-am raspuns la ce m-ai intrebat in topicul deschis de 2become1; abia acum am vazut ca ai deschis altul

Succes

petry
21.11.2005, 10:53
luca,multumesc pt raspuns.

vad ca ceilalti papagali nu sunt atenti la ce ii intreb eu acum si parca o sa ii vad intorsi din aeroport.

Mmap
21.11.2005, 19:07
Poate o mare parte din "papagali" sunt deja aici cu alte tipuri de vize. si in plus, dac-o iei logic, cum poti sa ai domiciliul in state cand nu ai inca viza sau GC?

petry
23.11.2005, 20:59
pai tu nu stii ca daca castigi loteria vizelor iti da o viza care e un fel de green card timp de un an si un plic maregalben cu toate actele pt a-ti face resedinta acolo?

(eu ma adresez celora care au castigat ca mine.)

Mmap
23.11.2005, 23:11
Soro, aicea m-ai atins, eu nu sunt castigatoare, da' dac-ai folosi matale un pic de creieras si putina logica nu ti-ar strica.

marioana
24.11.2005, 01:09
Green cardul il primesti doar cand aterizezi in USA si e stampila aia de pe pasaport pana iti vine cardul de plastic. Au incercat si altii sa isi puna CRDS si nu au reusit tocmai pentru ca inca nu au domiciliul in strainatate.

petry
24.11.2005, 03:49
PT. MMAP:PAI DACA NU ESTI CASTIGATOARE,LA CE TE MAI BAGI? ESTI TEMBELA? FOLOSESTE MAI INTAI OCHELARII SI PE URMA ZI-MI SA IMI FOLOSESC EU CREIERUL.

NU VEZI CE TITLU ARE ACEST TOPIC? ZICE ASA:CASTIGATORI DV:ATI PATIT CEVA LA OTOPENI?

DV INSEAMNA DIVERSITY VISA ~ LOTERIA VIZELOR.

TU LA CE TE BAGI SA IMI DAI SFATURI DE FATA MARE DACA TU NU ESTI CASTIGATOARE DV??? MAI RAMANE SA TE FAC BLONDA SI INTELEGI TU MAI DEPARTE CAT CREIER AI . SAU DEJA ESTI BLONDA??? UPS. MARI TOLOMACI MAI SUNT SI PE AICI.SI UITE CA BANTUIE DIN ASTIA SI PRIN SUA,DIN ASTIA DE-AL DE TINE CARE NU INTELEG O INTREBARE.

petry
24.11.2005, 03:51
MARIOANA, CE INSEAMNA CRDS?

ACEA STAMPILA PE PASAPORT CARE SE PUNE AICI IN TARA LA SEDIUL FIECARUI ORAS CU PASAPOARTE?

Mmap
24.11.2005, 07:21
smileys/smiley4.gifE mare gradina Domnului, si multi i-au sarit gardul. Mult succes oricum, desi la atitudinea ta sunt foarte multe de comentat - ma abtin

marioana
24.11.2005, 20:25
CRDS = Cetatean Roman cu Domiciliul in Strainatate. Daca mergi pe forumul loteristilor o sa vezi ca au incercat si altii sa isi puna stampila respectiva pe pasaport, dar deoarece inca nu intrasera in USA si nu aveau green card nu s-a putut.

Si totusi daca nu esti castigator, aia nu inseamna ca nu stii. Sunt oameni care nu au castigat si stiu mult mai multe despre procesul de imigraredecat cei care au castigat.

O atitudine ca cea de mai sus, pe viitor nu o sa iti aduca decat ignorarea postarilor.

Mmap
24.11.2005, 20:40
Multumesc Marioara, este punctul pe "i" pe care nu am reusit sa-l pun eu.

petry
25.11.2005, 09:35
care este forumul loteristilor?

GNChicago
25.11.2005, 11:51
Petry, ma asteptam sa-ti ceri scuze inainte de a continua.

Noi ajutam niste oameni pe care nu i-am vazut niciodata si poate niciodata nu o sa-i vedem si nici nu asteptam nimic de la nimeni dar nu ne asteptam ca unul din Forumisti sa fie tratat in stilul in care ai raspuns la unul dintre noi.

Nu stiu daca o sa intelegi dar ma simt si eu lezat prin atitudinea ta cu toate ca nu cunosc personal pe niciunul din cei care au scris mai sus.

mihaela75
25.11.2005, 17:20
pt cine a castigat loteria vizelor:ati primit pe langa aceasta viza si un plic galben.eu vreau sava intreb urmatorul lucru: cand ati iesit din tara ,prin aeroportul otopeni,ati intampinat vreun fel de probleme la controlul pasapoartelor? ma refer la faptul daca vau cerut vreun politist de frontiera sa aveti in pasaportulvostru o stampila de la sectia de pasaporate in orasul care locuiti aici in Romania,precum ca nu maiaveti domiciliul aici ci in sua in baza plicurilor alea galbene primite la ambasada?

sa va intreb altfel daca nu ati inteles.inainte de a pleca de aici din Romania,ati fost in orasulvostru la sectia de pasapoarte si ati cerut savi sepuna o stampila mica in pasaport care inseamna ca voi veti avea domiciliul in alta tara si nu va mai fi aici?

am auzit ca in aeroportul otopeni poti fi intors daca nu ai aceasta stampila pe una din foile pasaportului si in consecinta pierzi biletele de avion,ca sa te intorci inapoi in oras sa iei aceasta stampila de la sectia de pasapoarte.

stiti ceva in privinta asta? daca nu(pt cei care au castigat loteria vizelor) luati si va interesati sa nu o patiti.

Doamne,ce mai e si aberatia asta?

Si pentru ca esti Marele Castigator acum iti permiti sa te comporti asa?

roxanici
25.11.2005, 21:12
care este forumul loteristilor?

petry, daca tu te comporti asa cu oamenii care incearca sa te ajute cu un sfat sau cu ovorba buna nu ai decat sa dai un search pe google si vei afla singurcum se numeste acel forum al loteristilor!smileys/smiley7.gif

petry
26.11.2005, 05:07
MIHAELA 75, TE-A INTREBAT CINEVA CEVA? DACA NU TE SIMTI BAGAT IN SEAMA DE CEI DIN JURUL TAU ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA IEI LA MISTO CE A PATIT ATATA LUMEA IN AEROPORT.POTI SA ITI VEZI IN CONTINUARE DE TREBURILE TALE?smileys/smiley19.gif

GNCHICAGO,IA-TE DE MANA CU MIHAELA 75 SI PLIMBATI-VA PE LA ALTE TOPICURI.

CINE A ZIS CA EU SUNT CASTIGATOR?? POATE INTREBAM IN NUMELE LUI ION,VARUL MEU.

MARI GOGOMANI MAI SE GASESC PE AICI..

GNChicago
26.11.2005, 05:40
Petry, nu esti in pozitie sa-mi spui ce sa fac!

Atitudini ca ale tale nu sunt tolerate aici!

Inca mai ai timp sa-ti ceri scuze!

angeline
26.11.2005, 06:06
ar trebui sa se introduca la DV si anumite criterii ce tine de caracter smileys/smiley2.gif!!!

mihaela75
26.11.2005, 06:54
Mai...asta n-o fi Petrica al nostru din Pascani ?Parca e stilul lui ...ai inviat,Petrica?smileys/smiley4.gif

angeline
26.11.2005, 10:33
mihaela75....tu o cauti cu lumanarea !? smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

smileys/smiley80.gifiar s-a indragostit lulea, cineva de tine !