PDA

Arată versiune întreagă : Sunt singurul roman in San Pedro in LA?

FaraUraInFigura
20.09.2016, 17:57
M-am mutat recent in LA si mi se pare ca am avut cel mai mare noroc sa gasesc un apt 2 bedroom in San Pedro, la o mila de ocean (white point), o zona rezidentiala super linistita si o chirie mai ieftina decat as fi visat vreodata pt zona.

Mai sunt ceva romani aici? Stiu ca sunt comunitati in Long Beach, OC, si peste tot in restul LA, dar sunt chiar curios daca mai locuiesc ceva compatrioti pe langa zip code 90731

Pisoi
20.09.2016, 18:28
M-am mutat recent in LA si mi se pare ca am avut ce mai mare noroc sa gasesc un apt 2 bedroom in San Pedro, la o mila de ocean (white point), o zona rezidentiala super linistita si o chirie mai ieftina decat as fi visat vreodata pt zona.

Mai sunt ceva romani aici? Stiu ca sunt comunitati in Long Beach, OC, si peste tot in restul LA, dar sunt chiar curios daca mai locuiesc ceva compatrioti pe langa zip code 90731
Romanii sunt raspanditi pe toata aria LA-ului! ...si tinuturile adiacente, OC, SBC, RC, VC, KC
Daca tot esti nou p-aici si ai intrebari ...posteaza aici!

FaraUraInFigura
20.09.2016, 18:33
super, am o intrebare: ce restaurante/magazine romanesti recomanzi prin zona?
m-am mutat aici din FL acum o luna..

Pisoi
20.09.2016, 18:58
Personal nu stau in apropiere de SP doar am vizitat oarecum zona! ...mai mult atractiile!
Restaurante romanesti nu prea sunt sau nu le stiu eu pt ca nu am prea mare atractie! ...dar ce stiu, e ca sunt doua, Dunarea in Anaheim OC si Mignon in LA ...unde am fost cu ceva ani in urma!
Magazine romanesti, banuiesc ca te referi la unde poti gasi produse romanesti! ...ce stiu si-ti recomand e Jons in Van Nuys unde gasesti produse europene si romanesti! ...dar sunt si cateva mici magazine in OC.

Edit: ...am verificat site of Mignon si se pare ca nu mai e ce stiam eu! ...deci nu cu specific romanesc! ...sorry!
Dunarea site: http://www.dunarea.us/

FaraUraInFigura
20.09.2016, 22:11
Dunarea suna misto, mersi.

Doar pt ca imi place salata de vinete si eu nu stiu sa o fac..

Radu0000
10.02.2017, 17:54
M-am mutat recent in LA si mi se pare ca am avut cel mai mare noroc sa gasesc un apt 2 bedroom in San Pedro, la o mila de ocean (white point), o zona rezidentiala super linistita si o chirie mai ieftina decat as fi visat vreodata pt zona.

Cat e de ieftina chiria, si cum e casa/apartamentul?