PDA

Arată versiune întreagă : American National Hockey League (NHL) – 2016-2017

sorin
19.09.2016, 20:25
Anul asta, meciurile de preseason incep pe 25 septembrie, iar sezonul normal incepe pe 12 octombrie.

De cativa ani nu i-am mai vazut pe "indieni" sa mearga la golf dupa primul tur de playoff, dar meritau si ei o vacanta mai lunga sa-si incarce bateriile. Sper sa fie mai "flamanzi" anul asta.

Bafta la toata lumea care tine cu o echipa din NHL!

Pisoi
19.09.2016, 20:55
De cativa ani nu i-am mai vazut pe "indieni" sa mearga la golf dupa primul tur de playoff, dar meritau si ei o vacanta mai lunga sa-si incarce bateriile. Sper sa fie mai "flamanzi" anul asta.
Ooooo! ...Ce introducere "eleganta" pentru noul sezon NHL! ...:aplause:

Bafta la toata lumea care tine cu o echipa din NHL!
...inainte de a face remarca asta! ...ai "consumat" cumva "mere acre"? :thinking:

sorin
17.10.2016, 18:48
Cotoiule, vad ca ai nostri nu au inceput prea grozav. Ai mei au pierdut doua si au castigat in meci, iar ai tai au pierdut doua din doua. Trezeala!!

Pisoi
17.10.2016, 19:46
Cotoiule, vad ca ai nostri nu au inceput prea grozav. Ai mei au pierdut doua si au castigat in meci, iar ai tai au pierdut doua din doua. Trezeala!!
...sincer, nici nu m-am uitat la meciuri!
...asa-i in hochei! ...aia care o dau cu "golfu'" isi revin mai greu! :ideea:
...la golf or avea ei crose ...dar nu si patine! :d:
p.s. ...mai nou, acum urmaresc baseball! ...ca LA Dodgers se bat cu ai tai Cubs din Chicago!:cool:

sorin
18.10.2016, 12:50
p.s. ...mai nou, acum urmaresc baseball! ...ca LA Dodgers se bat cu ai tai Cubs din Chicago!:cool:
Eu nu ma uit la baseball ca nu-mi place si ma ia cu somn, dar sper ca "ursuletii" sa castige o:-)

Pisoi
18.10.2016, 19:41
Eu nu ma uit la baseball ca nu-mi place si ma ia cu somn, dar sper ca "ursuletii" sa castige o:-)
...nu te uiti la baseball ca nu percepi regulile asa cum nu te-ai uitat nici la hochei pana nu ai realizat ca golurile pe ghiata se dau cu crosa, iar cupa se ia in playoffs! :starsmile:
...e adevarat, e un joc complicat pt cei care nu-l inteleg, d-aia pare plictisitor! ...dar poate fi pt tine un antidot cu efect garantat la insomniile pe care cred ca le ai!:pe:
p.s. ...acum in playoffs e 1-1 (4 din 7) ...iar urmatoarele 3 meciuri sunt in LA (ora 7PM la tine) ...asa ca "somn usor" I-)

sorin
23.10.2016, 11:49
p.s. ...acum in playoffs e 1-1 (4 din 7) ...iar urmatoarele 3 meciuri sunt in LA (ora 7PM la tine) ...asa ca "somn usor" I-)
Hai ca v-am linistit la baseball. Concentreaza-te pe hochei de acum incolo :d

Pisoi
24.10.2016, 20:39
Hai ca v-am linistit la baseball. Concentreaza-te pe hochei de acum incolo :d
...se pare ca n-ai scapat de insomnii nici cu antidotul "baseball"!:surprised:
p.s. ...bre! sorine iar incerci sa te dai "artist"! :thatsit:

sorin
31.10.2016, 08:56
Blackhawks 3-0 Kings
In primul meci al sezonului dintre "indienii" mei si "kingjii" Cotoiului, s-a jucat curatzel, fara prea multa ologeala specifica LA-istilor, cei mai buni castigand :d

Pisoi
01.11.2016, 20:08
Blackhawks 3-0 Kings
In primul meci al sezonului dintre "indienii" mei si "kingjii" Cotoiului, s-a jucat curatzel, fara prea multa ologeala specifica LA-istilor, cei mai buni castigand :d
...e adevarat! ...cam umilitor! :thatsit:
...aproape ca m-au "poticnit" lacrimile de esecul "incoronatilor"! :lol:

Pisoi
03.11.2016, 20:06
Bre sorine!
..."Cubs-uletii" de la baseball au luat "suprematia" ...dupa fo' 100 de ani! Felicitari! :aplause:
...asa ca acum concentreaza-te intes pe hochei! ...si zeama de varza! :d:

sorin
10.11.2016, 07:49
Bre sorine!
..."Cubs-uletii" de la baseball au luat "suprematia" ...dupa fo' 100 de ani! Felicitari! :aplause:
Mersi, mai exact dupa 108 ani.

...asa ca acum concentreaza-te intes pe hochei!
Eu ma concentrez si concentrati sunt si "indienii", care au castigat 7 la rand. Ai grija ce fel de zeama bei inainte de a scrie pe acest topic.:thinking:

Pisoi
10.11.2016, 20:31
Eu ma concentrez si concentrati sunt si "indienii", care au castigat 7 la rand. Ai grija ce fel de zeama bei inainte de a scrie pe acest topic.:thinking:
Bre! ...vad ca ai tai s-au ridicat la valoarea lor si-i felicit! ...se pare ca ai fost in "convalescenta" prea mult! ...dar bag' seama ca ti-ai cam revenit! :starsmile:

p.s. ...paradoxal, in ziua alegerilor prezidentiale cand Trump si-a adjudecat suprematia alegerilor si castigand oarecum nesperat si detasat! ...si Kings a "bagat" un 7-0 cu o nesperata victorie cu Toronto ...la acest scor!:aplause:

p.s.2 bai! ...io scriu p'aici in functie de ce tampenii debitezi TU! ...ci nu dupa ...cu ce "lichide ma hidratez"! :pe:

sorin
25.11.2016, 18:48
p.s.2 bai! ...io scriu p'aici in functie de ce tampenii debitezi TU! ...ci nu dupa ...cu ce "lichide ma hidratez"!
Nu cred ca ai curaj sa faci in sondaj sa vezi daca intelege cineva mai mult de 33% din aberatiile tale. :thinking:

Pana una alta, LA-ul, echipa odihnita bine mersi, are ocazia sa-si ia revansa maine cu o echipa obosita (Chicago), care s-a intrebuintat serios azi sa castige azi la "ratoii" din Anaheim, "prietenii" vostri si are doar 24 de ore pana la urmatorul meci.

Pisoi
28.11.2016, 20:30
Nu cred ca ai curaj sa faci in sondaj sa vezi daca intelege cineva mai mult de 33% din aberatiile tale. :thinking:
...ba am! :ideea:
...exceptand pe noi ca rivali, sunt doar doi membrii care dau p'aici ...si asta nu din cauza "aberatiilor mele" ...ci de "tampeniile debitate" de tine! :lol:

Pana una alta, LA-ul, echipa odihnita bine mersi, are ocazia sa-si ia revansa maine cu o echipa obosita (Chicago), care s-a intrebuintat serios azi sa castige azi la "ratoii" din Anaheim, "prietenii" vostri si are doar 24 de ore pana la urmatorul meci.
...iar ai sarit in concluzii si ai gasit o scuza! ...in idea ca ar fi fost posibil ca "penele" sa piarda la scor!

Bre! ...pana la urma, parerea mea e ca a fost un meci de rutina frumos! ..."incoronatii" au incercat oarecum sa protejeze "o echipa obosita" dar intr-un final tarziu (OT) au dat
lovitura si au castigat! :aplause:

p.s. ...your "darling" se pare ca o sa fie o "stea in devenire"/:)

sorin
29.11.2016, 20:17
...si asta nu din cauza "aberatiilor mele" ...ci de "tampeniile debitate" de tine!
Eu am fost gentleman si am numit doar "aberatii" ce ai debitat tu, dar la voi la LA se da cu toporu' si se spune "tampenii". Din nou, trebuie sa faci in sondaj sa vezi care din noi spune tampenii.

..."incoronatii" au incercat oarecum sa protejeze "o echipa obosita" dar intr-un final tarziu (OT) au dat
lovitura si au castigat!
Mda, noroc de 4 contra 3, ca altfel nu se stie de ce erau in stare "obositii".

sorin
30.01.2017, 17:04
Topicul asta e in moarte clinica. La anul nu cred ca ma mai obosesc sa deschid unul, doar pentru doi forumisti.

Pisoi
30.01.2017, 19:54
Topicul asta e in moarte clinica. La anul nu cred ca ma mai obosesc sa deschid unul, doar pentru doi forumisti.
...a'pai mai baga si tu ceva zeama de varza in "perfuzie"! :ideea: ...ca i-ai bagat pe toti in draci cu aberatiile tale si nu mai indraznesc sa te contrazica! :starsmile:

p.s. ...interesant sistemul de joc la AllStars! ...poate schimba astia si regulamentul de baza! :-?

Pisoi
09.02.2017, 19:46
In ultima vreme m-am "codit" sa mai postez p-aici ...mai ales dupa ultimile esecuri umilitoare a-lor mei! ...2 meciuri pierdute cu 5-0! :thatsit:

...dar! ...ai nostrii suporteri nu "striga" in nici o piata "jos cu (Dragnea) Sutter din Chicago!:cool:

sorin
12.02.2017, 13:41
Chillax, ca si-au revenit ai tai, sunt 6-4-0 in ultimele 10 meciuri si pe loc de playoff wildcard, desi le sufla in ceafa Calgary, la doar in punct. Au mai ramas cam 25-27 de meciuri de caciula ramase si inca se pot intampla multe.

Ai mei sunt 7-3-0 in ultimele 10 si au reusit doua "miracole" in ultimele 3 meciuri, au batut Minnesota dupa 8 pierdute la rand in sezonul normal (in playoff insa, i-au spulberat pe unde i-au prins) si de asemeni au batut pe Winnipeg in al 5-lea meci al anului, dupa ce pierdusera 4 la rand.

sorin
13.03.2017, 12:49
Cotoiule, vezi ca ai tai joaca diseara cu St. Louis, care-s la 3 puncte in fata in batalia pentru un loc de playoff wildcard. E cam un "must win", ca daca-i scapati la 5 puncte, o s afie greu d eprins.

Pisoi
14.03.2017, 19:47
Cotoiule, vezi ca ai tai joaca diseara cu St. Louis, care-s la 3 puncte in fata in batalia pentru un loc de playoff wildcard. E cam un "must win", ca daca-i scapati la 5 puncte, o sa fie greu de prins.
Bre! ...e usor sa "ciripesti" dintr-o loje VIP!:ideea:
...cred ca si anul asta ai mei incoronati se axeaza mai mult pe "golf"! :thatsit:

sorin
15.03.2017, 09:06
...cred ca si anul asta ai mei incoronati se axeaza mai mult pe "golf"! :thatsit:
Mai e timp bre. Iti amintesti cand era 3-0 la meciuri pentru Sharks si iti luasei de o grija, dar ti-am spus ca pana castiga o echipa 4 meciuri se joaca? Am avut dreptate, ai tai au castigat cu 4-3, asa ca relax, nu e gata, pana nu e gata.

P.S. "Indienii" au castigat aseara cu 4-2 la Montreal si au trecut pe primul loc in vest. Yeeeyy.

Pisoi
15.03.2017, 12:19
P.S. "Indienii" au castigat aseara cu 4-2 la Montreal si au trecut pe primul loc in vest. Yeeeyy.
...d-asta am zis loje VIP! :d

sorin
21.03.2017, 14:46
Cotoiule, playoff-ul devine din ce in ce mai indepartat pentru kinjii tai. Wtf dude?

Pisoi
21.03.2017, 20:25
Cotoiule, playoff-ul devine din ce in ce mai indepartat pentru kinjii tai. Wtf dude?
...bre! ...cred ca dupa sezonu' asta, Sutter ori se intoarce la voi in Chicago ori la "iel" in Canada sa se reprofileze pe alte "oportunitati"! :thatsit:

Cert este ca in LA a realizat performante remarcante ...ce alti predecesori n-au reusit, chiar si cu hocheisti de mare renume! :aplause:

RoMan
22.03.2017, 01:31
LA din cate am vazut nu prea poate sa inscrie doar Carter singur nu poate marca. -au bagat intotdeuna pe defense dar mai trebuie sa si inscrii ca sa castigi
Chicago pare cea mai in vana echipe din west ma indoiesc ca vor apare surprize si va ajunge in finala. Minesota s-a cam dezumflat in ultimul timp.

Estul e mai tare ca westul Metro divizia e cea mai tare. 3 echipe, Washington Pittsburg si Columbus cu 100 de puncte cat are Chicago. mafia din NHL a pus 3 echipe tari in aceeasi divizie ca sa protejeze echipele canadiene din Altlantic. Nu are nici o justificare nici macar pe baza de regiuni sa pui montreal toronto si ottawa in divizie cu florida si tampa din est. practic protejeaza interesele echipelor canadiene care de 20 de ani nu mai castiga stanley cup desi teoretic e jocul lor.
toti zic ca cine va iesi din divizia Metro castiga si stanely cup, mafia nhl a facut in asa fel playofful incat intai se intalesc locurile 2-3 din divizie si apoi castigatoarea cu locul 1, deci cele mai tari 3 echipe din metro se vor lupta intre ele ca sa ajunga in finala conferintei de est. daca vor mai avea resurse vor putea castiga estul si apoi stanley cup.

echipa mea washington s-a intarit suficient dar de regula se fac de ras in playoff dupa ce domina regularul. sa vedem ce va fi anul asta.
cea mai tare echipa din NHL la ora asta ramane Pittsburg din pacate..rivalii cu atatea accidentari se mentin in top si se poate sa si castige sezonul regulat in est.

sorin
22.03.2017, 12:33
RoMan, dupa cum ai vazut si anul trecut, playoff-ul este ceea ce conteaza, nu meciurile si locul din clasament la sfarsitul sezonului normal, bineanteles, cu conditia sa prinzi un loc in playoff. Deocamdata, echipa ta trebuie sa demnstreze ca e o echipa buna si in playoff, poate reusesc anul asta, vom vedea.

sorin
29.03.2017, 11:46
...bre! ...cred ca dupa sezonu' asta, Sutter ori se intoarce la voi in Chicago ori la "iel" in Canada sa se reprofileze pe alte "oportunitati"!
Noua nu ne trebe', ca avem unul din cei mai buni antrenori posibili.
Cotoiule, cu regret, dar ai tai kinkji isi lustruiesc deja crosele de golf, ca nu mai au nici o sansa anul asta. Am sperat ca trag tare sa-i depaseasca pe bluji, da aia castiga si ai tai tot pierd.

Btw, cu cine o sa tii in playoff? :d

Pisoi
05.04.2017, 19:31
Noua nu ne trebe', ca avem unul din cei mai buni antrenori posibili.
...bre! ...nu ca antrenor! ...dar sunt si alte posturi! ...de ezemplu "consilier" :d:

Cotoiule, cu regret, dar ai tai kinkji isi lustruiesc deja crosele de golf, ca nu mai au nici o sansa anul asta. Am sperat ca trag tare sa-i depaseasca pe bluji, da aia castiga si ai tai tot pierd.
...m-am consolat deja de fo' 3 saptamani! :thatsit:

Btw, cu cine o sa tii in playoff? :d
...cu Ducks! :cool::pe:

sorin
05.04.2017, 22:09
...cu Ducks! :cool::pe:
Pe dracu', ca voi si ratoii va urati la sange. Cauta alta echipa, ca nu tine vrajeala.
Ai mei si ai tai joaca sambata, in ultima etapa de campionat, in meci fara absolut nici o miza, pentru ca nici una din echipe nu mai poate schimba nimic, in cazul in care castiga. Prevad in meci anost, total contrar meciurilor din alti ani dintre aceste doua echipe.

sorin
10.04.2017, 22:45
...bre! ...cred ca dupa sezonu' asta, Sutter ori se intoarce la voi in Chicago ori la "iel" in Canada sa se reprofileze pe alte "oportunitati"! :thatsit:

Cert este ca in LA a realizat performante remarcante ...ce alti predecesori n-au reusit, chiar si cu hocheisti de mare renume! :aplause:
Oops! Aruncati ca doua masele stricate, desi au castigat singurele doua Stanley Cups din istoria clubului.
"Coach Darryl Sutter and general manager Dean Lombardi were the Los Angeles Kings' leaders during the best years of the franchise's mostly ordinary history.
When they couldn't replicate that success over the past three seasons, not even their Stanley Cup pedigree could keep their jobs secure.
The Kings fired Sutter and Lombardi on Monday, abruptly dropping the duo that led the franchise to its only two NHL championships."

sorin
10.04.2017, 23:10
Eastern Conference
Washington Capitals vs. Toronto Maple Leafs
Pittsburgh Penguins vs. Columbus Blue Jackets
Montreal Canadiens vs. New York Rangers
Ottawa Senators vs. Boston Bruins

Western Conference
Chicago Blackhawks vs. Nashville Predators
Minnesota Wild vs. St. Louis Blues
Anaheim Ducks vs. Calgary Flames
Edmonton Oilers vs. San Jose Sharks

Pisoi
11.04.2017, 20:32
Eastern Conference
Washington Capitals vs. Toronto Maple Leafs
Pittsburgh Penguins vs. Columbus Blue Jackets
Montreal Canadiens vs. New York Rangers
Ottawa Senators vs. Boston Bruins

Western Conference
Chicago Blackhawks vs. Nashville Predators
Minnesota Wild vs. St. Louis Blues
Anaheim Ducks vs. Calgary Flames
Edmonton Oilers vs. San Jose Sharks
...acu' ca "iesti" super-excitat de "evenimente" ...tine-ne la current cu detalii ..."adicatelea" ...schedule, scoruri, noutati, etc. :ideea:
...ca io o sa ma "deplasez putin prin Japonia"!

p.s. Hai! Ducks! :starsmile:

p.s.2 ...sincer nu am fost la current cu "aruncarea celor doua masele stricate" la care faci referire ...dar sincer regret asta, dar asa se intampla frecvent in sporturile profesioniste (si nu nuamai!)
...in optica "patronilor" nu e vina jucatorilor ca au slabe performante ci, a celor care antreneaza/conduc clubul! ....BS! :thatsit:

sorin
12.04.2017, 16:43
...acu' ca "iesti" super-excitat de "evenimente" ...tine-ne la current cu detalii ..."adicatelea" ...schedule, scoruri, noutati, etc.
...ca io o sa ma "deplasez putin prin Japonia"!
Da, te pomenesti ca in Japonia siteul nhl.com e interzis.

p.s. Hai! Ducks!
Bafta ratoilor tai, dar si mai multa bafta la "indienii" mei!

Pisoi
12.04.2017, 21:43
Da, te pomenesti ca in Japonia siteul nhl.com e interzis.
Bai! ...acolo nu ie Santa Barbara! ...diferenta de fus orar e de fo' +9 ore de LA! ...esti dus rau la bibilica! :thatsit:

Bafta ratoilor tai, dar si mai multa bafta la "indienii" mei!
...nu's ratoii mei!, dar tind sa fiu colateral cu "localnicii din zona" decat cu "rivalii de pe alte meleguri!":starsmile:

sorin
12.04.2017, 22:42
Bai! ...acolo nu ie Santa Barbara! ...diferenta de fus orar e de fo' +9 ore de LA! ...esti dus rau la bibilica!
Ori ai confundat zeama de muraturi cu altceva, ori esti dus cu pluta. Poa' sa fie si 15 ore, ca rezultatele le poti citi online, ori le scriu eu, ori NHL-ul.

...nu's ratoii mei!, dar tind sa fiu colateral cu "localnicii din zona" decat cu "rivalii de pe alte meleguri!"
Las-o jos, ca macane, tii tu cu ratoii, cum tin eu cu localnicii de la St. Louis, sau Minnesota.

sorin
18.04.2017, 10:22
Situatia dupa 3 meciuri de caciula:

Eastern Conference
Washington Capitals 1-2 Toronto Maple Leafs (mare surpriza deocamdata)
Pittsburgh Penguins 3-0 Columbus Blue Jackets
Montreal Canadiens 2-1 New York Rangers
Ottawa Senators 2-1 Boston Bruins

Western Conference
Chicago Blackhawks 0-3 Nashville Predators (probabil cea mai mare surpriza de pana acum)
Minnesota Wild 0-3 St. Louis Blues (surpriza si asta)
Anaheim Ducks 3-0 Calgary Flames
Edmonton Oilers 2-1 San Jose Sharks

Ai mei "indieni" sunt pe butuci, la un pas de eliminare, dupa ce Vegasul ii daduse ca favoriti la castigarea cupei!!! Mai au sansa de a castiga 4 meciuri la rand si sa se salveze, dar aceasta sansa este foarte, foarte subtire. Dar pana nu castiga Nasville meciul 4, nu e gata si voi continua sa sper.

O alta mare surpriza este ca Toronto conduce pe Washington cu 2-1, orice fiind posibil. In rest, surprize si nu prea.

Rezultatele de pana acum dovedesc zicala NHL-ista, ca in playoffs nu conteaza absoulut deloc rezultatele din sezonul normal, pentru playofful este "un alt animal". Preventiv, incep sa-mi lustruiesc crosele de golf, in caz ca ai mei pierd si meciul 4 si o termina cu sezonul asta. Ar fi o mare dezamagire, dupa ce au castigat 3 Stanley Cups in 6 ani, sa fie eliminati din primul tur de playoffs pentru al doilea an consecutiv, dar asta e frumusetea NHL-ului, orice este posibil.

Pisoi
20.04.2017, 08:20
Western Conference
Chicago Blackhawks 0-3 Nashville Predators (probabil cea mai mare surpriza de pana acum)

Ai mei "indieni" sunt pe butuci, la un pas de eliminare, dupa ce Vegasul ii daduse ca favoriti la castigarea cupei!!! Mai au sansa de a castiga 4 meciuri la rand si sa se salveze, dar aceasta sansa este foarte, foarte subtire. Dar pana nu castiga Nasville meciul 4, nu e gata si voi continua sa sper.
...cine-i Vegasul?:thinking:
...sti vorba aia romaneasca? ...sper' mata ...dar speri dejaba! :d:

O alta mare surpriza este ca Toronto conduce pe Washington cu 2-1, orice fiind posibil. In rest, surprize si nu prea.

Rezultatele de pana acum dovedesc zicala NHL-ista, ca in playoffs nu conteaza absoulut deloc rezultatele din sezonul normal, pentru playofful este "un alt animal". Preventiv, incep sa-mi lustruiesc crosele de golf, in caz ca ai mei pierd si meciul 4 si o termina cu sezonul asta. Ar fi o mare dezamagire, dupa ce au castigat 3 Stanley Cups in 6 ani, sa fie eliminati din primul tur de playoffs pentru al doilea an consecutiv, dar asta e frumusetea NHL-ului, orice este posibil.
...bine ca nu consideri surpriza ca Ducks e prima echipa calificata in turul urmator cu 4-0! :ideea:
...dezamagire pentru cine? :-?

sorin
24.04.2017, 12:20
East
NY Rangers - Ottawa
Pitsburgh - Washington

West
Edmonton - Anaheim
Nashville - St. Louis

RoMan
24.04.2017, 18:56
East
NY Rangers - Ottawa
Pitsburgh - Washington

West
Edmonton - Anaheim
Nashville - St. Louis

LOL ce a luat-o dinastia din Chicago...
Chicago (locul 1) vs Nashville (locul 8) 0 - 4
sweep fara drept de apel al locului 8 f rusinoasa infrangere cand multi o dadeau favorita la cupa pe Chicago.
cred ca nu s-a mai intamplat in istorie asa rusine mare sa o iei cu 4-0 de la locul 8 in turul 1.

Washington a trecut mai greu decat arata scorul 4-2 de Toronto canadienii sunt f aiurea. Toronto nu mai facuse play-off de 10 ani mi se pare si cred ca si bebelusii din fasa ii aduc la meciuri...
ce am ras de atitudinea lor cred ca au o problema sa ii invete sa fie pozitivi astia si cand iau bataie la fundul gol spun ca ce bine e ca le maseaza bucile...LOL ce dumb asa ii educa societatea
comentarii la meciuri si forumuri sunt la http://hfboards.hockeysfuture.com/

runda a 2-a e marea finala meciul meciurilor Washington - Pittsburg care in loc sa fie finala din est datorita formatului facut de mafia din NHL ca sa faciliteze accesul echipelor canadiene la play-off face ca cele mai bune 2 echipe din toata liga sa se elimine in runda a 2-a.
bine ca au iesit Montreal si Toronto ehipele nefuserite imi pare rau ca a mai ramas Ottawa dar ii scoate New York sper.

in West sun fan ratoii sper la fel sa ii scoata pe candienii din edmonton care la fel si-o cam iau in cap.

Nashville cred ca va castiga westul.

sorin
24.04.2017, 20:35
LOL ce a luat-o dinastia din Chicago...
Chicago (locul 1) vs Nashville (locul 8) 0 - 4
sweep fara drept de apel al locului 8 f rusinoasa infrangere cand multi o dadeau favorita la cupa pe Chicago.
cred ca nu s-a mai intamplat in istorie asa rusine mare sa o iei cu 4-0 de la locul 8 in turul 1.
Shit happens dude, in asta consta frumusetea playoff-ului. Asa s-a intamplat si cu Caps-ii tai anul trecut, cand visau la Stanley Cup, dar au reusit sa iasa repejor din carti. Sa-i vedem anul asta, ca-s mereu favoriti, dar niciodata nu trec linia de sosire, ca si St. Louis, sau San Jose.

RoMan
25.04.2017, 01:02
Shit happens dude, in asta consta frumusetea playoff-ului. Asa s-a intamplat si cu Caps-ii tai anul trecut, cand visau la Stanley Cup, dar au reusit sa iasa repejor din carti. Sa-i vedem anul asta, ca-s mereu favoriti, dar niciodata nu trec linia de sosire, ca si St. Louis, sau San Jose.
lucrurile sunt absolut diferite...anul trecut ambele echipe veneau din dizivia Metro cea mai tare din NHL
Caps locul 1 si Penguins locul 2
http://www.espn.com/nhl/standings/_/year/2016
deci nu e nimic rusinos ca locul 2 a batut locul 1 cu 4-2 in runda a 2 a , repet runda a 2-a.
Penguins a luat Staneley Cup apoi zic eu absolut meritat.

se repeta lucrurile si anul asta exact la fel sa vedem ce va vedea meciul meciurilor Capitals Penguins in exact aceeasi situatie, runda a 2-a, locul 1 si locul 2 din Metro cine castiga aici se zice ca ia Stanley Cup

dar dinastia a luat bataie in runda 1 de la locul 8 cu 4-0. cred ca e caz unic in istorie.

Pisoi
26.04.2017, 15:04
...am vazut si eu pe net "performanta indienilor" dar n-am vrut sa-l catranesc pe sorin mai mult decat e ...cu comentariile mele!
...mi se pare ciudat (daca nu ridicol) ca indienii sa dea doar 3 goluri in 4 meciuri!

sorin
11.05.2017, 10:30
S-a ales o vreme. Am ajuns si la finalele de est si vest, inainte de marea finala. Ciudate combinatii anul asta, nu stiu cati ar fi pariat
pe Nashville si Ottawa sa ajunga aici, dar asta e farmecul Stanley Cup, ca e foarte greu sa prezici cine castiga.

In est, ma asteptam sa ramana Rangers si Capitals, dar a fost tocmai invers. Dintre cele doua echipe (sorry RoMan), Capitals si-au
consolidat cu brio pozitia fruntasa de "chokers", ratand finala de est, ca sa nu mai spunem finala mare si eventual castigarea Stanley Cup. Cu alte cuvinte, s-au nascut genii, dar vor muri tinere sperante, ajungand doar sa viseze la o cupa, ca si St. Louis, care poate completa podiumul de "chockers".

In vest, ma bucur ca St. Louis au luat bataie, dar as fi vrut Edmontonul sa bata pe Anaheim, care pana anul asta nu reusisera sa castiga acasa un meci 7.

Posibil sa fie o mare surpriza si sa castige Nashville cupa anul asta, dar totul este imprevizibil. Acum, pe primul pe lista mea de "sa ia bataie" e Pittsburgh, desi nu stiu daca Ottawa ii poate rezolva.
Vizionare placuta in continuare!

sorin
11.05.2017, 10:31
Pittsburgh Penguins vs. Ottawa Senators
Anaheim Ducks vs. Nashville Predators

EASTERN CONFERENCE
Pittsburgh Penguins vs. Ottawa Senators
Saturday, May 13, 7pm: Senators @ Penguins | NBC, Sportsnet, CBC, TVA Sports
Monday, May 15, 8pm: Senators @ Penguins | NBCSN, CBC, TVA Sports
Wednesday, May 17, 8pm: Penguins @ Senators | NBCSN, CBC, TVA Sports
Friday, May 19, 8pm: Penguins @ Senators | NBCSN, CBC, TVA Sports
*Sunday, May 21, 3pm: Senators @ Penguins | NBC, CBC, TVA Sports
*Tuesday, May 23, 8pm: Penguins @ Senators | NBCSN, CBC, TVA Sports
*Thursday, May 25, 8pm: Senators @ Penguins | NBCSN, CBC, TVA Sports

WESTERN CONFERENCE
Anaheim Ducks vs. Nashville Predators
Friday, May 12, 9pm: Predators @ Ducks | NBCSN, CBC, TVA Sports
Sunday, May 14, 7:30pm: Predators @ Ducks | NBCSN, Sportsnet, TVA Sports
Tuesday, May 16, 8pm: Ducks @ Predators | NBCSN, Sportsnet, CBC, TVA Sports
Thursday, May 18, 8pm: Ducks @ Predators | NBCSN, CBC, TVA Sports
*Saturday, May 20, 7:15pm: Predators @ Ducks | NBC, CBC, TVA Sports
*Monday, May 22, 8pm: Ducks @ Predators | NBCSN, CBC, TVA Sports
*Wednesday, May 24, 9pm: Predators @ Ducks | NBCSN, CBC, TVA Sports

Pisoi
11.05.2017, 13:32
Go Ducks!:sing:

Pisoi
30.05.2017, 19:21
S-au dus si Ducks!
...cert e ca cupa ramane iar in US!:cool:

sorin
30.05.2017, 21:10
...cert e ca cupa ramane iar in US!
Sincer, as fi vrut sa se duca in Canada anul asta, nu am la ficati pe niciuna dintre finaliste.

sorin
12.06.2017, 13:02
Si iata ca dupa 19 ani, Pinguinii reusesc un "repeat", castigand SC pentru al doilea an consecutive, dupa ce i-au furat pe Nashville de un gol absolut corect, intr-un meci decisiv.