PDA

Arată versiune întreagă : Lucian Bute vs. Badou Jack - 30 aprilie 2016

sorin
05.04.2016, 13:52
Bute mai incearca odata, ajungand (habar n-am cum, dupa bataile pe care le-a incasat) sa joace iar pentru centura mondiala WBC, pe 30 aprilie 2016. Acesta va lupta impotriva lui Badou Jack, de origine suedeza, actualul campion la WBC, categoria supermijlocie.

Badou Jack face parte din echipa celebrului Floyd Mayweather si este reprezentat de Al Haymon, acelasi impresar pe care il are si Bute, probabil asa a fost posibila aranjarea unui astfel de meci. Acesta are 32 de ani, 20 de victorii (12 prin KO) si o singura infrangere.

Succes Luciane!

sorin
30.04.2016, 08:40
Diseara, in jurul orei 22:00 (CST) in SUA, sau duminica, 6 dimineata in Romania, are loc marele meci. Adversarul lui Bute e cotat ca favorit, evident, dar ramane de vazut ce si cum. E cam ultimul tren pentru Lucica al nostru.

Succes Lucian! Am vrea sa te mai vedem si castigand.

manolica1
30.04.2016, 11:08
sincer nu stiu de ce mai insista cu boxul, trenul e pierdut de mult...

sorin
01.05.2016, 08:47
Meciul s-a terminat la egalitate, dar deciziile a doi dintre cei trei arbitri sunt controversate. Lumea spune ca Badou ar fi castigat meciul. Oricum, pentru Bute e un rezultat bun, care arata ca si-a revenit, atata timp cat a fost in meci pentru 12 reprise si a fost mai active decat Badou in ultimele reprize.

sorin
26.05.2016, 18:40
Bute a fost depistat pozitiv la testul anti doping de dupa meciul cu Badou. Mauricio Sulaiman, presedintele WBC, a anuntat ca Bute ar fi folosit ostarina, substanta interzisa de regulamentele WADA (Agentia Mondiala Antidoping). Lucian risca o suspendare intre 6 luni si 4 ani, ceea ce ar putea fi echivalenta cu retragerea din box.