PDA

Arată versiune întreagă : As putea fi descalificata pentru asta?

otiis
14.11.2005, 22:33
Va salut pe toti!!

Chiar acum mi-am facut loc printre voi si deja ma simt mai bine!smileys/smiley1.gif

Va citesc de ceva vreme,sunteti draguti si seriosi.Bravo voua!

Am trimis si eu(uff...)pentru a 4-a oara la loterie.Cu acelasi optimism,insa.

E chiar o problema daca nu am trecut nimic in formular ,acolo unde nu se aplica..?Adica daca am lasat spatii goale.

Sper sa nu fi fost vreodata descalificata tocmai pentru lucrul asta...ca mor!

Eu imi doresc nespus sa ajung in vreun fel in usa,mai ales ca am multe rude acolo.

ASTEPT CU NERABDARE UN RASPUNS!

MULTUMESC1smileys/smiley1.gif

foryoutupac
15.11.2005, 02:11
Eu unul nu prea inteleg sunt si cam obosit,dar vreau sa te intreb daca ce vrei sa spui este ca ai aplicat si pentru anu acesta la loterie,partea cu spatiile libere difera.

Eu zic ca daca ai aplicat pentru loterie si ai lasat ceva spatii libere,depinde ce spatii libere ai lasat,dar in principiu ar trebui sa treci cam totul despre tine,pentru ca oricum te verifica si daca vrei sa ascunzi ceva ii cam naspa.Deci sper sa fii data viitoare,exprimate mai mai bine,scuze.

sorin
15.11.2005, 02:30
Am inteles ca acum formularele sunt respinse automat daca ceva nu e in regula (nu sunt sigur daca se face doar verificarea pozei) si acesta poate fi corectat si re-trimis. Formularul se considera trimis doar cand se primeste o confirmare electronica.
De regula se pune

otiis
15.11.2005, 22:05
smileys/smiley1.gifMersi pentru raspuns...foryoutupac (asta am vrut sa spun si mai sus..dar nu prea mi-a iesitdin prima,dupa cum se vede)

Da,am trimis si anul asta si o sa trimit si la 50 de ani,probabil...daca nu apare nimic in sensul asta,pina atunci...

Ei..sigur ca nu am ascuns nimic in formular.Era vorba doar de copiii pe care ,intr-adevar nu-i am.Acolo n-am trecut nimic si la -in care of-parca.Abia pe urma am citit aici ,ca s-ar trece-N/A-.Si m-au apucat frisoanele.

Dar mi-au trecut rapid !smileys/smiley1.gif

otiis
15.11.2005, 22:13
Thks ,Sorin!

Esti o adevarata gazda!Si eu ma gindesc ,ca ar fi mult prea absurzi..desi..mai stii..

GNChicago
16.11.2005, 04:26
Nu cred ca sint absurzi. Trebuie raspuns la TOATE intrebarile, iar daca nu se aplica atunci N/A Not applicable. Cam asta e parerea mea, bazata pe experienta mea pe aici. Cind cineva te intreaba ceva raspunzi alba sau neagra....

Ar apare complicatii cind cineva ar vrea sa ascunda ceva, lasa loc liber si pe urma spune:"stai domle ca nu am mintit, doar n-am raspuns"

otiis
16.11.2005, 20:00
Hei..si tu tot cu N/A esti?

Da,faptul e consumat oricum,pe anul asta...La anul am sa stiu .Desi sper sa nu mai fie nevoie de o noua inscriere..smileys/smiley1.gifMersi ptr raspuns

GNChicago
17.11.2005, 02:48
Hei Ottis, cred ca la mine te referi daca sint N/A.... No, eu sint doar A dar depinde la ce .....

Nu astepta pina la anul, fa sapaturi ACUM sa vezi daca esti inscris sau nu. Nu lasa pe miine ce poti sa faci azi, lasa pe poimiine ca poate nu mai e nevoie....asta ar fi N/A in cazul tau. Fa-o AZI!

otiis
17.11.2005, 20:40
Ce sa sap ?

Doar nu pot sa-i sun ,sa-i intreb ..."hei,sunt si eu acolo pe lista aia ,nu..?ca altfel..ma supar rau,sa stiti..."Am recitit instructiunile de completare cu mare atentie si nu e nimic specificat in sensul asta..si apoi mi-au urat succes dupa inscriere.Sunt optimista,gata,nu mai sap nimic!smileys/smiley2.gif

foryoutupac
17.11.2005, 23:11
Eu unul am sunat la KCC si i-am intrebat daca sunt pe lista,nu as vedea de ce tu nu ai putea,

otiis
20.11.2005, 21:25
thx pentru sugestie..smileys/smiley1.gif