PDA

Arată versiune întreagă : Loc de munca - Sofer tir CDL Class A

icmlogistics7
09.01.2016, 14:21
Angajam soferi CDL clasa A, conditii avantajoase de lucru, salariu saptamanal, pentru mai multe detalii sunati la nr. 609 840 0002

rooffly
10.05.2016, 14:05
Buna ziua. Daca nu detin permis de tir in Romania, se poate obtine prin firma dvs? Asta insemnand sa puteti oferi un contract de munca prin care sa pot incepe procesul de emigrare. Stiu ca in State sunt unele firme care iti platesc scoala urmand ca apoi sa returnezi banii din jobul pe care ti-l ofera. Multumesc

Pisoi
10.05.2016, 18:41
Buna ziua. Daca nu detin permis de tir in Romania, se poate obtine prin firma dvs? Asta insemnand sa puteti oferi un contract de munca prin care sa pot incepe procesul de emigrare. Stiu ca in State sunt unele firme care iti platesc scoala urmand ca apoi sa returnezi banii din jobul pe care ti-l ofera. Multumesc
rooffly, chiar daca ai fi avut permis de tir in RO tot nu ar fi valabil in US si tot ar trebui sa dai teste riguroase foarte grele ca sa obti permis!
Pe de alta parte majoritatea firmelor de transport comercial prefera sa angajeze soferi cu ani de experienta profesionista in US si cu "record curat".
Astfel de firme nu beneficiaza de "portite" de a "racola" potentiali candidati din alte tari ca sa le faciliteze "procesul de emigrare"!

p.s. Imi pare rau daca te-am dezamagit cu raspunsul meu si nu-l lua de "buna" daca consideri ca e in eroare. Cel mai bine e sa suni direct la numarul postat. Din RO formeaza 001 apoi numarul afisat.
Bafta!

p.s.2 ...ti-am adaugat un link pt documentare! ...nu ezita sa pui si alte intrebari!
https://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/detail/pubs/cdl_htm/lic_chart

aramis_13
10.05.2016, 21:20
bașca nu prea ai cum să începi procesul de emigrare ca șofer...

Rtomuta
24.10.2016, 20:28
Buna ziua,

In prezent sunt in procesul de a obtine CDL Clasa A si as fi interesat de pozitia mentionata daca mai este valabila.

Multumesc.