PDA

Arată versiune întreagă : American National Hockey League (NHL) – 2015-2016

sorin
30.09.2015, 14:10
In cateva zile (7 noiembrie), incepe un nou sezon, lung si al dracu' de greu pentru cei care nu merg devreme la golf. Acum se je joaca meciurile de incalzire (preseason).

In afara de cotoi, sa vad cu cine mai discut pe aici, ca Jeejee s-a mutat in Ioropa si e interesat mai mult sa nu-i calce batatura aia cu turbane, Cristinelu' de Montreal cred ca n-a mai dar pe forum de vreun an, iar despre un nou val, nu se aude nimic.

P.S. Daca nu stiti cine a castigat Stanley Cup la ultima editie, sa-mi spuneti sa va reamintesc.

Pisoi
30.09.2015, 15:00
In afara de cotoi, sa vad cu cine mai discut pe aici, ca Jeejee s-a mutat in Ioropa si e interesat mai mult sa nu-i calce batatura aia cu turbane, Cristinelu' de Montreal cred ca n-a mai dar pe forum de vreun an, iar despre un nou val, nu se aude nimic.

P.S. Daca nu stiti cine a castigat Stanley Cup la ultima editie, sa-mi spuneti sa va reamintesc.
...in afara de partener de forum sti ca-ti sunt si adversar de nadejde! :d:
...si nu numai la hochei! :ideea:

sorin
05.10.2015, 12:10
...in afara de partener de forum sti ca-ti sunt si adversar de nadejde!
Da, iar daca inveti sa si faci comentarii bazate pe fapte si sa fie si intelese de toata lumea, in loc de .... giberish... :ideea:

Pisoi
21.10.2015, 19:57
...ce ne facem neica cu inceputul dezamagitor ale echipelor noastre rivale? ...nici macar nu ne putem lua in bete!!/:)
...se pare ca Montreal "sparge piata" cu 7 din 7 victorii :o ...din pacate Christian nu a mai dat p-aici sa-i laud "masinaria de facut cafea" :thatsit:

sorin
21.10.2015, 22:05
Nu inceputul, ci sfarsitul conteaza :cool:

sorin
27.10.2015, 18:39
...ce ne facem neica cu inceputul dezamagitor ale echipelor noastre rivale? ...nici macar nu ne putem lua in bete!!
Si-au mai revenit bre. Acum au cate 4-5 castigate la rand.

Pisoi
27.10.2015, 21:48
Si-au mai revenit bre. Acum au cate 4-5 castigate la rand.
...hai nu fi carcotas! ...au 6 la rand ca azi au mai punctat o victorie la Winnipeg! :d

sorin
28.10.2015, 06:44
...hai nu fi carcotas! ...au 6 la rand ca azi au mai punctat o victorie la Winnipeg!
Tu sa scrii de acum incolo inainte de a fuma. Te-ai uitat la ce ora scrisesem eu mesajul si la ce ora au jucat ai tai la Winnipeg?

Pisoi
28.10.2015, 10:27
Tu sa scrii de acum incolo inainte de a fuma. Te-ai uitat la ce ora scrisesem eu mesajul si la ce ora au jucat ai tai la Winnipeg?
...tot carcotas esti! ...nu au fost 4-5 la rand ci 5 la rand si cu ala de aseara sunt 6!
...cu ora e cam confuz, chestie de setare si nu am dat atentie! ...daca nu login arata 19:39 iar daca login arata 5:39!:pe:

sorin
28.10.2015, 11:03
...tot carcotas esti! ...nu au fost 4-5 la rand ci 5 la rand si cu ala de aseara sunt 6!
Sa-mi spui si mie pe privat ce fumezi :lol:
Cand am scris nu se jucase nenorocitul ala de meci, iar cand am spus 4-5, a fost in contextul "echipele noastre", adica 4 Chicago si 5 LA. Trezeala bre!!! Ia o cana de zeama de varza ca ajuta.

Pisoi
28.10.2015, 18:18
...Cand am scris nu se jucase nenorocitul ala de meci, iar cand am spus 4-5, a fost in contextul "echipele noastre", adica 4 Chicago si 5 LA. Trezeala bre!!! Ia o cana de zeama de varza ca ajuta.
...zeama de varza s-o bei tu ca esti deja obisnuit! :ideea:
...care "echipele noastre"? ...ce "coroana" mea ma intereseaza pe mine cate meciuri castiga la rand Chicago? ...io vreau sa piarda cat mai multe ca anu' asta e randul nostru! :d:

p.s. ...noroc ca mai aveti ceva "flori rare" in echipa care cateodata mai puncteaza in OT sa mai salvati si voi reputatia de "detinatoare a cupei"!:starsmile:

sorin
01.11.2015, 12:22
ce "coroana" mea ma intereseaza pe mine cate meciuri castiga la rand Chicago? ...io vreau sa piarda cat mai multe ca anu' asta e randul nostru!
Si pe mine ma doare drept la basca de echipa ta si vreau sa-i bata cat mai multi, sa scap de o grija in playoff. Maine e ziua adevarului. Ai tai sunt pe val, au castigat 7 la rand, iar ai mei au pierdut doua la rand. Pe hartie, ai tai au prima sansa, pe gheata....vom vedea.

Pisoi
02.11.2015, 19:15
Si pe mine ma doare drept la basca de echipa ta si vreau sa-i bata cat mai multi, sa scap de o grija in playoff. Maine e ziua adevarului. Ai tai sunt pe val, au castigat 7 la rand, iar ai mei au pierdut doua la rand. Pe hartie, ai tai au prima sansa, pe gheata....vom vedea.
...oooooooo! ...ma simt profund magulit de comentariul tau!:-*

...stai relaxat in seara asta si ia-ti langa tine proviziile de "morcovi si zeama de varza" in caz ca ai nevoie de un suport "moral" ...emotional vorbind! :d

p.s. ...din pacate abia acum sunt pe picior de plecare de la office, dar o sa ascult la radio comentariile lu' "Domozina" pana ajung acasa!

sorin
04.11.2015, 11:14
...stai relaxat in seara asta si ia-ti langa tine proviziile de "morcovi si zeama de varza" in caz ca ai nevoie de un suport "moral" ...emotional vorbind!
Tu ti-ai luat proviziile de morcovi si zeama in seara aia, ori ma aburesti iar ca nu-ti pasa daca ai tai au luat bataie bataie. In plus, ai mei au jucat cu o gasca de pustani, fara Keith si Hossa, care-s oameni de baza. Cred ca ca la 2-1 pentru ai tai, deja te apucasei de baut zeama de varza in cinstea victoriei :starsmile:

Pisoi
04.11.2015, 16:11
Tu ti-ai luat proviziile de morcovi si zeama in seara aia, ori ma aburesti iar ca nu-ti pasa daca ai tai au luat bataie bataie. In plus, ai mei au jucat cu o gasca de pustani, fara Keith si Hossa, care-s oameni de baza. Cred ca ca la 2-1 pentru ai tai, deja te apucasei de baut zeama de varza in cinstea victoriei :starsmile:
...io am stat foarte relaxat! ...ca si aseara de altfel cand au castigat cu 3-0 la St. Louis! :d

Pisoi
30.11.2015, 19:48
Bai! ...am urmarit si io meciul de sambata cu oaspetii nostri rivali ...si recunosc ca la 2-0 imi cam pierdusem speranta ca ai mei sa mai revina!
Totusi au revenit si au castigat in OT ...si cu un pic de noroc au luat si oaspetii un punct!:thatsit:

p.s. ...de "provizii" nici n-am avut timp pt ca ...in primul rand m-a pocnit o raceala, apoi ocupat cu ceva setari la noile "jucarii' ...dar si cu pregateala pt o noua deplasare, care sper sa fie ultima pe anu' asta!

p.s.2 ...in ultimile 2 saptamani (2 deplasari cu oaspeti ciuciunghezi) ...vremea in Arizona e oarecum suportabila, dar inca n-am adulmecat nici un iz de sarmale! :ideea:

sorin
01.12.2015, 07:46
Stai pitit, freci menta cu saptamanile, dar pandesti cate un moment din asta sa apari triumfator. :d

Totusi au revenit si au castigat in OT ...si cu un pic de noroc au luat si oaspetii un punct!
Cred ca erai beat cand ai vazut meciul. Cum dracu' noroc, cand au condus cu 2-0 si in ultimele secunde a scapat Toews singur cu portarul vostru si a ratat. Cine au fost norocosii? In caz ca nu stii, meciul s-a jucat la LA, deci ai tai erau gazde, nu oaspeti.

p.s.2 ...in ultimile 2 saptamani (2 deplasari cu oaspeti ciuciunghezi) ...vremea in Arizona e
Da, si astia te tin de la 6 dimineata pana la 12 noaptea si nu ai timp sa te atingi de laptop 10-15 minute!!?? Sau poate....ciuciunghezele :-/

P.S. Macar ai mei au luat 3 puncte din doua meciuri, nu doua ca ai tai.

sorin
07.01.2016, 12:17
Clasamentul pe la jumatea campionatului.
http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/nhl_eastern_2016_zps9zqkhu4f.png

http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/nhl_western_2016_zpsxr44iqbb.png

Pisoi
12.01.2016, 11:29
...ne tinem tare coane! :d

Pisoi
14.03.2016, 21:19
Sincer!
...de la ultima mea postare p-aici nu am avut ocazia sa urmaresc meciurile NHL ...dar, asa cum mi-a permis timpul, am urmarit oarecum evolutia clasamentului pe net! :thatsit:

Azi insa, chiar daca nu am putut urmari integral meciul cu "manjitii" rivalului meu favorit din Chicago ...am urmarit la radio in drum spre casa si ultima repriza live acasa!
WOW!:surprised:

Scor final umilitor! ....Ghicago-LA Kings 0-5 :o
p.s. ...vorba unui sinistru contemporan in viata al Romaniei (favoritul Chicago-ului) ...I-AM CIURUIT! :starsmile:

VanDerGigi
15.03.2016, 01:40
:aplause: Bravo Pisoias! Sa fie primit!

sorin
15.03.2016, 05:37
Cred ca-i sarbatoare in LA de parca ar fi castigat Stanley Cup....aaa, oops, au batut campionii, de aia. E ...just a fucking game... voi va bucurati de 2 puncte, in timp ce ai mei experimenteaza pentru ce e important, adica aia mare si argintie, incercand sa integreze cat mai bine achizitiile noi. Nu-i pasa nimanui de meciurile din sezonul normal, playoff-ul conteaza. Halal suporter, asculta meciul la radio.

Noroc ca au castigat si ai tai un meci, altfel erai foarte ocupat sa scrii ceva pe forum :d

RoMan
15.03.2016, 09:42
ma pricep si eu la NHL.
5-0 umilitor pentru LA in Chicago am auzit fanii Hawks cei care au fost la meci ca isi plangeau banii se socoteau umiliti.
deci e regular season dar nu le pica bine celor din Chicago.

Eu sunt fan Washington Capitals sa vedem anul asta insa pare cea mai tare din East.
In West LA, Ducks si Hawks sunt favoritele. LA pare destul de decisa a ora actuala, dar si ei si Hawks mi se par mai slabi ca in anii trecuti.
Sper ca Washington sa ajunga in finala si acolo s-ar putea sa aiba home court.
Nici Hawks nici Kings nu cred ca ar invinge in 7 games fara sa aiba home court.
om vedea vorba orbului
in West favoritii mei sunt Ducks joaca un hockey curat.

sorin
15.03.2016, 09:48
5-0 umilitor pentru LA in Chicago am auzit fanii Hawks cei care au fost la meci ca isi plangeau banii se socoteau umiliti.
deci e regular season dar nu le pica bine celor din Chicago
Asa e, nimanui nu i-a convenit scorul mare, dar e regula (cel putin in ultimii 3-4 ani) ca cei de la Chicago sa joace rau de tot in martie, dar tot de regula (sper ca si anul asta), isi revin in aprilie si in playoff. Daca era un 2-0, 3-1, etc., nimeni nu s-ar fi vaitat chiar deloc, era un meci pierdut si gata. Oricum, in meciul de aseara a fost si mult ghinion pe de o parte si mult noroc de cealalata parte.

Washingtonul merge brici anul asta, sper s-o tina asa si in playoff si sa joace finala cu Chicago :d

P.S. Cu aia ca "Ducks joaca un hockey curat" m-as mai gandi. Sunt cotonogari ca si kingsii cotoiului, mai mult muschi decat tehnica ;)

RoMan
15.03.2016, 10:13
nu prea urmaresc pe chicago ca e in ailalta conferinta.
mi se pare ca apararea nu prea e OK si Kings si Ducks si Capsd au apararea mai buna dupa statistici.
Chicago e 4-5-1 in ultimele 10 meciuri cam slab record.
La ora actuala Kings si Ducks joaca mai bine decat Hawks.

Chicago e avantajata de formatul nou al play-off vine dintr-o divizie mai slaba si daca se plaseaza pe primele 3 locuri o sa joace cu Blues in turul 1 si apoi cu Dallas sau daca termina pe primul loc in grupa cu Colorado, Wild sau Nashville.
Deci asta e marele noroc al lui Chicago.
In finala in west va da peste Ducks sau Kings acolo ar avea adversarul adevarat.
Deocamdata nu joaca bine dar cine garanteaza ca isi revin in play-off? S-ar putea ivi accidentari.
Om vedea.

E adevarat ca Chicago joaca un hockey frumos dar zice lumea ca sunt avantajati de arbitri.

sorin
15.03.2016, 10:55
nu prea urmaresc pe chicago ca e in ailalta conferinta.
mi se pare ca apararea nu prea e OK si Kings si Ducks si Capsd au apararea mai buna dupa statistici.
Chicago e 4-5-1 in ultimele 10 meciuri cam slab record.
E martie, de aia joaca slab, e un obicei prost al lor.

Chicago e avantajata de formatul nou al play-off vine dintr-o divizie mai slaba si daca se plaseaza pe primele 3 locuri o sa joace cu Blues in turul 1 si apoi cu Dallas sau daca termina pe primul loc in grupa cu Colorado, Wild sau Nashville..
Deci asta e marele noroc al lui Chicago.
Fara suparare, dar aici m-ai facut sa zambesc. Nu esti chiar la curent cu ce se intampla in NHL. Citeste pe orice surse vrei si vei vedea ca Central e cea mai grea, cu Chicago, St. Louis, Dallas, Nashville, s.a.m.d., in comparatie cu Pacificul, care in afara de LA si Anaheim, mai au pe St. Jose miscand din cand iun cand.

Deocamdata nu joaca bine dar cine garanteaza ca isi revin in play-off? S-ar putea ivi accidentari.
Om vedea.

E adevarat ca Chicago joaca un hockey frumos dar zice lumea ca sunt avantajati de arbitri.
NU garanteaza nimeni ca-si revin, astea sunt doar statistici, ca o freaca in martie, iar apoi, mai ales cand au cutitul la os, se pun pe treaba.

Cat despre arbitri, spuna lumea ce o spune, dar au pierdut vreo doua meciuri din cauza "coach challenge", care inseamna ca golurile sunt revizuite si aprobate sau nu de catre arbitri, nu de "war room" de la Toronto.

RoMan
15.03.2016, 11:11
pai era vorba de cele calificate dintr-o divizie echipele care merg in play-off efectiv
din Pacific echipele slabe alea canadiene mai ales nu fac nici o ceapa degerata. nu trebuie sa le iei in calcul

insa cele calificate in play-off de pe primele 3 pozitii: Kings, Ducks si Sharks sunt superioare celor din Central, Dallas (care nu are play-off experience), Blues inconstanta si Hawks de care discutam.
Favoritele in West sunt Hawks, Kings si Ducks, deci 2 din Pacific.
Norocul lui Hawks e ca nu poate intalni una din cele 2 decat in finala.

Multi o dau pe Hawks favorita, are culoar usor pana in finala din West, sa vedem ce va face in finala.
Si fata de East daca va fi Caps are dezavantajul home court.

la fel si in West, cred ca cine va avea home courtul in finala va avea un avantaj imens.
Hawks la ora actuala are on the road 17-14-4 cam subtire pentru o aspiranta la titlu. Kings au 21-11-2 acasa si 20-11-3 on the road.

nu ma prea intereseaza westul decat daca joaca WSH Caps in finala mare, prefer in ordine Ducks, Hawks si Kings. Kings sunt cei mai periculosi la ora actuala din West.

apropo nici o canadiana nu face play-offul anul asta LOL

VanDerGigi
15.03.2016, 12:12
E adevarat ca Chicago ... sunt avantajati de arbitri.

Pai da, astia si cu Steloaia ...

manolica1
15.03.2016, 12:45
puteam sa jur ca o sa zici ceva de faza cu arbitrii 😄

Pisoi
16.03.2016, 17:21
ma pricep si eu la NHL.
...

Bine ai venit pe acest topic!:hands:
...unde se parea ca numai io si rivalul meu din Chicago ne contraziceam reciproc fara vreo sansa de izbanda!
Chiar asteptam un nou fan de NHL! :d ...la o discutie contradictorie, intotdeauna e bine venit si un participant obiectiv ...daca ai cu cine! :d:
...cred totusi ca deja l-ai ranit in pipota pe "marele cunoscator" in ale hocheiului prin faptul ca ai "criticat" putin pe "manjitii din Chicago":starsmile:

deci e regular season dar nu le pica bine celor din Chicago.
...comentariul tau aici e cam confuz! ...5-0 pentru LA e umilitor pt Chicago ...dar jupanu nu admite ca un astfel de scor e de palmares!

Eu sunt fan Washington Capitals sa vedem anul asta insa pare cea mai tare din East.
...nici eu nu prea urmaresc mecurile de pe Est, doar cand sunt anuntate dar urmaresc clasamentul si statisticile si e adevarat ...Capitals s-au detasat considerabil de celelalte echipe... si practic ii vad in finala!:aplause:

RoMan
17.03.2016, 07:13
Kings a sters podelele cu floarea cea vestita din Central chiar la ei acasa 5-0 la Chi si 5-2 la Dallas.
Anul asta Kings joaca bine si acasa si o sa aiba home courtul. Sunt cea mai pericumoasa echipa din liga la ora asta pentru ca au si play-off experience.

ca sa ai success in Stanley Cup iti trebuie aparare, viteza si "size". Apararea e cea mai importanta si mai ales portarul cel mai important jucator.
dupa statistici http://espn.go.com/nhl/statistics/team/_/stat/scoring/sort/avgGoalsAgainst/order/false
Kings au cea mai buna aparare ce-i face dupa parerea mea cei mai periculosi, CHI abia pe locul 9. Am inteles ca a revenit Hossa sa vedem cum vor juca in continuare. Aseara au pierdut la Philly acasa, o echipa care e pe locul 8 in East. Cam subtire apararea lui CHI in ultimul timp.

Capitals s-a detasat in liga si conduce cu 14 puncte avans in tot NHL-ul si asta in conditiile in care o cam abureste in ultimele meciuri. O sa castige President's Cup dar play-offul is a different animal. S-a intarit in sfarsti cu un antrenor nou OK, Williams de la Kings.
Avem o legiune ruseasca cu Ovechkin, Kuznetzov (mare speranta jucator de mare finete), Orlov, suedezi Backstrom. Mai ales si-a intarit apararea.
Dupa cum a dominat liga as putea spune daca Washington nu castiga eastul si sa joace finala mare e o mare deceptie.
rivalii sunt New York Rangers abia astept sa ii ardem. Sa vedem primul tur dar n-as vrea sa joaca cu Philly ca aia ne acidenteaza jucatorii.

Orice se poate intampla sa asteptam play-offul.

PS1. e un forum extrem de interesant despre hockey nu stiu daca am voie sa postez linkul insa e foarte bun http://hfboards.hockeysfuture.com/index.php
PS2. de cand ma uit la hockey mi-a disparut microbu de fotbal european mi se pare tare plicticos.

sorin
17.03.2016, 07:36
CHI abia pe locul 9. Am inteles ca a revenit Hossa sa vedem cum vor juca in continuare. Aseara au pierdut la Philly acasa, o echipa care e pe locul 8 in East. Cam subtire apararea lui CHI in ultimul timp.
Aceeasi echipa a castigat 12 meciuri consecutive inainte de "astenia de primavara" care-i apuca in fiecare an in martie. Au patru la rand pierdute deocamdata si nu se stie cand se opresc. Noi, cei care-i cunoastem, nu apasam inca butonul de panica, pentru ca stim ca important e sa intri in playoff, nu conteaza cum, pe ce loc si cu sau fara "home ice advantage". Se fac si multe experimente acum, pentru ca au achizitionat niste jucatori noi si se incearca integrarea acestora.

Orice se poate intampla sa asteptam play-offul.
Asta conteaza. Aici abia incep adevaratele meciuri. In rest, noi platim, noi ne consumam nervii, iar ei se distreaza si isi iau milioanele. Biznis in toata regula.

P.S. Bine ca mai scrii si tu pe aici, ca de la cotoi mai vedem ceva la anul, cand ai lui reusesc sa-i mai bata pe Blackhawks :lol:

Pisoi
17.03.2016, 19:53
Kings a sters podelele cu floarea cea vestita din Central chiar la ei acasa 5-0 la Chi si 5-2 la Dallas.
Anul asta Kings joaca bine si acasa si o sa aiba home courtul. Sunt cea mai pericumoasa echipa din liga la ora asta pentru ca au si play-off experience. ...
...Orice se poate intampla sa asteptam play-off....

...bine punctat! :aplause:
...nu cred ca "jupanu" a cam inteles comentariul tau obiectiv, dar banuiesc ca in substraturi ...ai incercat "politicos" sa-i sugerezi sa-si intareasca proviziile de "morcovi si zeama de varza"! :d:

ca sa ai success in Stanley Cup iti trebuie aparare, viteza si "size". Apararea e cea mai importanta si mai ales portarul cel mai important jucator.
dupa statistici http://espn.go.com/nhl/statistics/team/_/stat/scoring/sort/avgGoalsAgainst/order/false
Kings au cea mai buna aparare ce-i face dupa parerea mea cei mai periculosi, CHI abia pe locul 9. Am inteles ca a revenit Hossa sa vedem cum vor juca in continuare. Aseara au pierdut la Philly acasa, o echipa care e pe locul 8 in East. Cam subtire apararea lui CHI in ultimul timp.

Capitals s-a detasat in liga si conduce cu 14 puncte avans in tot NHL-ul si asta in conditiile in care o cam abureste in ultimele meciuri. O sa castige President's Cup dar play-offul is a different animal. ....
...Caps poate rata sansa de finala numai daca intervine vreo accidentare majora!
GO Caps! ...NHL are nevoie de o schimbare de asa zisi "presupusi" lideri! ...ca asa-i in Biznis in toata regula!:ideea:

...
P.S. Bine ca mai scrii si tu pe aici, ca de la cotoi mai vedem ceva la anul, cand ai lui reusesc sa-i mai bata pe Blackhawks :lol:
RoMan, nu lua prea personal remarca jupanului! ...iel are "orbul gainilor" pe mine! :starsmile:

RoMan
19.03.2016, 14:32
deocamdata Capitals s-a calificat in play-off si important e sa nu se accidenteze jucatorii de baza.

In west nu stiu sa vedem ce se va intampla. Chicago probabil va intalni Blues si apoi Dallas teoretic adversari de trecut dar orice se poate intampla.
Kings are portarul si apararea OK dar orice accidentare majora poate da orice pronostic peste cap.

repet important e sa nu aiba accidentari majore...in rest asta e frumusetea in NHL cand favoritele mai sunt batute.

sorin
23.03.2016, 05:46
Chicago a luat-o iarasi in trompeta, de la Dallas de data asta. iar daca o tin asa risca sa nu prinda nici wildcard-ul macar, iar daca prind playoff-ul ies din primul tur daca nu incep sa joace. Sa-mi bag picioarele, parca-s la antrenament. E varianta ca-i doare la basca si ca doar testeaza pentru playoff, dar totusi, parca e prea de tot.

Pisoi
23.03.2016, 18:10
Chicago a luat-o iarasi in trompeta, de la Dallas de data asta. iar daca o tin asa risca sa nu prinda nici wildcard-ul macar, iar daca prind playoff-ul ies din primul tur daca nu incep sa joace. Sa-mi bag picioarele, parca-s la antrenament. E varianta ca-i doare la basca si ca doar testeaza pentru playoff, dar totusi, parca e prea de tot.
Hai bai sorine! ...nu dispera ca deocamdata stau bine! ...zi mai bine ca esti oparit ca iar au "luat-o in trompeta" acasa cu 6-2!:ideea:
Fi tare ca io te sustin ...chiar si ca rival!:d:

sorin
23.03.2016, 18:18
...zi mai bine ca esti oparit ca iar au "luat-o in trompeta" acasa cu 6-2!
Ma doare la basca daca o iau in trompeta acasa sau in deplasare, sunt doar ingrijorat ca mai au doar 8 meciuri si nu-si revin, am intrat un pic in panica. De regula isi revin dupa perioadele astea de kkt din martie, dar asta e mai lunga decat de obicei si au 6 meciuri pierdute din ultimele 7. In fine, au acum o pauza de 4 zile, revine Kruger care e om cheie la PK, care si asta a fost de kkt, apoi poate se vindeca si portarul titular si se allege o vreme. Daca e sa-si revina, in urmatoarele 2-3 meciuri maximum, e timpul s-o faca.

Hai lasa vrajeala, nu ti-ar displace sa scapi de cel mai periculos adversar din vest. :-$

VanDerGigi
24.03.2016, 12:16
Hai lasa vrajeala, nu ti-ar displace sa scapi de cel mai periculos adversar din vest. :-$

Pai se vede treaba ca nu sunt cel mai periculos adversar :pet:

sorin
24.03.2016, 12:28
Pai se vede treaba ca nu sunt cel mai periculos adversar
Jiji, se vede treaba ca ai uitat cu ce se mananca hocheiul si ca playoff-ul e alt animal. Ce a fost se sterge cu buretele cand incepe playoff-ul. Adu-ti aminte 2010, cand Flyers, de pe ultimul loc de playoff, calificati pe ultimii metri, au ajuns sa joace finala. Mai vorbim mai tarziu, stiu ca te-ai bucura ca Chicago nici macar sa nu prinda playoff-ul, ca nu-i ai la ficati.

VanDerGigi
24.03.2016, 17:42
N-am io treaba boss doar zic si eu asa. Nu-mi plac de cand au batut pe Devils sorry asta e situatia. In rest sunt ca Steloaia.
Eu chiar imi doresc sa intre in play off, dar acolo sa ia bataie de la toata lumea. :)

Ps. De cand am fost la meciul ala Flyers-Devils de am pus poze, cumva mi s-a stins interesul pt hockey. Chiar nu stiu de ce. M-as uita la un meci acum la tv dar in sala mi s-a parut dezamagitor. Oricat de bine pozitionat am fost, tot n-am inteles/vazut nimic. Plus cand e in pauza de e reclama la tv intra copiii aia sa refaca gheata si se intampla niste lucruri si huiduieli pe care nu le-am inteles.
Cam la fel a fost si la un meci de baschet din NBA. Cel mai frumos a fost la baseball si soccer. Dar la baseball iar n-am inteles nimic dar era frumos afara si aveam companie super dubla placuta lol.

Pisoi
04.04.2016, 12:56
Ma doare la basca daca o iau in trompeta acasa sau in deplasare, sunt doar ingrijorat ca mai au doar 8 meciuri si nu-si revin, am intrat un pic in panica. ...
...cred ca ti-ai mai revenit! :d

sorin
04.04.2016, 19:53
Intre timp, Kingsii au 5-5-0 in ultimele meciuri si au luat-o cu 5-2 de la "prietenii" rechini, cu 4-1 de la amaratii de Jets, Capitals au luat-o cu 3-0 de la Coyotes si 4-0 de la Blues, dar vad ca nimeni nu se agita cum se agitau ca a pierdut Chicago 4 la rand si asa mai departe.

Ai mei "indieni" par sa se incalzeasca exact cand trebuie, asa ca dupa ce vine si portarul titular care nu joaca de 9 meciuri, Keith care-i suspendat inclusiv primul meci de playoff si inca vreo doi accidentati, atunci sa va vad, o sa va doriti sa nu va intersectati traiectoriile cu ei. :cool:

Pisoi
05.04.2016, 12:41
...pai erau calificati deja! ...si pe-deasupra isi tot schimba locurile 1-2 cu ducks!

...aici nu e vorba numai de ai tai ...ci si de tine!:d:

RoMan
05.04.2016, 16:20
in last 10
Chicago e 5-4-1
Caps 6-3-1
KIngs e 4-6-0
deci Caps sta mai bine ca Chicago si chiar Caps nu mai are de ce sa joace inregular nu o mai poate ajunge nici o echipa a castigat deja president's cup

Kings are si nu prea are de ce sa se mai agite in regular ca ei joaca mai bine on the road in play-off.
Chi asa cum am mai spus are nevoie de home court. Are meci greu cu Blues si e on the road nu stiu ce sa zic Blues sunt in vana mare 7-3-0
in Est Pittsburg se agita fara Malkin sunt cei mai in forma din liga zice lumea cu 9-1-0 dar sa vedem ce fac in play-off
daca totul decurge normal in runda a 2-a vedem Caps Pens o mare batalie.

ce mai important e pentru caps sa stea departe de accidentari are meciuri inutile in west cu ducks, blues in care orice berbec ne poate accidenta jucatorii. ce pacat ca nu poti trimite juniorii cum e pe la fotbal ar trebui sa joace mai mult liniile 3 si 4.

sorin
05.04.2016, 16:28
Chi asa cum am mai spus are nevoie de home court.
Explicatia fiind.....care?
Cand i-au eliminat pe Blues acum vreo doi ani, au fost "on the road". In 2010 si 2013 au castigat in 6 meciuri Stanley Cup, dici nu s-au folosit de avantajul terenului propriu, sa castige in 7.

Pisoi
05.04.2016, 19:56
Explicatia fiind.....care?
Cand i-au eliminat pe Blues acum vreo doi ani, au fost "on the road". In 2010 si 2013 au castigat in 6 meciuri Stanley Cup, dici nu s-au folosit de avantajul terenului propriu, sa castige in 7.
Hei "varza"!
...in NHL unii din "pionii" pricipali ori sunt schimbati, ori ii lasa "salele" si nu mai dau randament, ori antrenoru' nu mai are provizie de "morcovi si zeama de varza"! :ideea:
...ce debitezi tu acum sunt vremuri apuse de palmares! ...cred ca e timpul sa-ti iei o "pijama si caciulita" noua! :starsmile:

sorin
05.04.2016, 20:00
Iar ai pierdut o buna ocazie sa taci. Din mesajul tau lung si ...degeaba, n-am inteles absolut nimic. :lol:

Pisoi
05.04.2016, 20:23
Iar ai pierdut o buna ocazie sa taci. Din mesajul tau lung si ...degeaba, n-am inteles absolut nimic. :lol:
...esti stresat rau ca sa judeci logic! ...dar nici nu-mi pasa! ...poate maine te trezesti la realitate!:pe:

sorin
05.04.2016, 22:43
in last 10
Chicago e 5-4-1
Caps 6-3-1
KIngs e 4-6-0
deci Caps sta mai bine ca Chicago
Chicago e 6-3-1
Caps 5-3-2
Kings e 4-6-0
Caps nu mai sta mai bine ca Chicago dupa meciurile de azi.

Mda, sa vedem, nu ca ar mai conta:
Capitals 3-4 Islanders (Oops)
Flames 4-5 Kings (OT)
Blackhawks 6-2 Coyotes

Chicago, dupa ce nu daduse vreun gol in PP din vreo 22 de incercari, in seara asta au dat vreo 3 din 4 (au avut goluri de PP in ultimele 3-4 meciuri), PK-ul nu a mai primit gol de PK de vreo 6 meciuri, au dat 12 goluri in ultimele 2 meciuri, etc., etc., asa ca ar fi timpul sa fiti ingrijorati.

RoMan
06.04.2016, 10:59
Chicago e 6-3-1
Caps 5-3-2
Kings e 4-6-0
Caps nu mai sta mai bine ca Chicago dupa meciurile de azi.

Mda, sa vedem, nu ca ar mai conta:
Capitals 3-4 Islanders (Oops)
Flames 4-5 Kings (OT)
Blackhawks 6-2 Coyotes

Chicago, dupa ce nu daduse vreun gol in PP din vreo 22 de incercari, in seara asta au dat vreo 3 din 4 (au avut goluri de PP in ultimele 3-4 meciuri), PK-ul nu a mai primit gol de PK de vreo 6 meciuri, au dat 12 goluri in ultimele 2 meciuri, etc., etc., asa ca ar fi timpul sa fiti ingrijorati.
intre 6-3-1 si 5-3-2 nu e mare diferenta ca 2 ala e in overtime 3 vs 3 care nu se joaca in play-off.
Caps joaca prost ca nu mai are nici un obiectiv in regular decat sa nu isi accidenteze jucatorii.

nu prea ma intereseaza westul
CHI are meci greu cu Blues maine sa vedem ce si cum. Nu mai compara ce a fost anii trecuti. Blues este in forma mare si se bate cu Dallas pe primul loc, cred ca Dallas va castiga divizia ca are tie-breakul.
cred ca CHI va juca cu Blues in play-off. CHI joaca mai bine in home court are 26 wins fata de 21 on the road.

pentru Caps obiectivul acum e sa nu se accidenteze jucatorii si asa s-a accidentat Backstrom cand au jucat cu salbaticii de la Philly.:scream:
Multe echipe care joaca sa prinda un seed mai bun si-au accidentat jucatorii.

sorin
06.04.2016, 11:19
Pentru cei care nu stiu, playoff-ul e un alt animal. Pentru Chicago, cel mai probabil adversar e St. Louis, care vor avea avantajul terenului propriu. St. Louis e un fel de echipa Sharks a Midwestului, adica joaca bine in sezonul normal, dar nu reusesc mai nimic in playoff. Sa fie anul asta diferit? Tot ce se poate, ramane de vazut. Nu mai e mult, abia astept sa vad niste meciuri adevarate.

Posibil ca Chicago sa foloseasca multe rezerve in meciul cu St. Louis, ca si astia-s cotonogari.

In est, vad ca pinguinii merg brici acum, un motiv de ingrijorare pentru Caps.

sorin
11.04.2016, 13:14
A venit si vremea hocheiului adevarat. Totul e stabilit, balul incepe in doua zile si cateva ore din clipa asta. Toate orele de incepere sunt pe Eastern.

EASTERN CONFERENCE

Florida Panthers (A1) vs. New York Islanders (WC1)
Thu 4/14, 8pm: NYI @ FLA | CNBC, Sportsnet, TVA Sports
Fri 4/15, 7:30pm: NYI @ FLA | NHL Network, SN360, TVA Sports
Sun 4/17, 8pm: FLA @ NYI | NBCSN, Sportsnet, TVA Sports
Wed 4/20, 8pm: FLA @ NYI | USA, Sportsnet, TVA Sports
*Fri 4/22, TBD: NYI @ FLA | TBD
*Sun 4/24, TBD: FLA @ NYI | TBD
*Tue 4/26, TBD: NYI @ FLA | TBD

Tampa Bay Lightning (A2) vs. Detroit Red Wings (A3)
Wed 4/13, 7pm: DET @ TBL | NBCSN, CBC, TVA Sports
Fri 4/15, 7pm: DET @ TBL | CNBC, CBC, TVA Sports
Sun 4/17, 7pm: TBL @ DET | CNBC, CBC, TVA Sports
Tue 4/19, 7pm: TBL @ DET | NBCSN, CBC, TVA Sports
*Thu 4/21, TBD: DET @ TBL | TBD
*Sun 4/24, TBD: TBL @ DET | TBD
*Tue 4/26, TBD: DET @ TBL | TBD

Washington Capitals (M1) vs. Philadelphia Flyers (WC2)
Thu 4/14, 7pm: PHI @ WSH | NBCSN, CBC, TVA Sports
Sat 4/16, 7pm: PHI @ WSH | CNBC, CBC, TVA Sports
Mon 4/18, 7pm: WSH @ PHI | NBCSN, CBC, TVA Sports
Wed 4/20, 7pm: WSH @ PHI | NBCSN, CBC, TVA Sports
*Fri 4/22, TBD: PHI @ WSH | TBD
*Sun 4/24, TBD: WSH @ PHI | TBD
*Wed 4/27, TBD: PHI @ WSH | TBD

Pittsburgh Penguins (M2) vs. New York Rangers (M3)
Wed 4/13, 8pm: NYR @ PIT | USA, Sportsnet, TVA Sports
Sat 4/16, 3pm: NYR @ PIT | NBC, CBC, TVA Sports
Tue 4/19, 7pm: PIT @ NYR | USA, Sportsnet, TVA Sports
Thu 4/21, TBD: PIT @ NYR | Sportsnet, TVA Sports
*Sat 4/23, TBD: NYR @ PIT | TBD
*Mon 4/25, TBD: PIT @ NYR | TBD
*Wed 4/27, TBD: NYR @ PIT | TBD

WESTERN CONFERENCE

Dallas Stars (C1) vs. Minnesota Wild (WC2)
Thu 4/14, 9:30pm: MIN @ DAL | NBCSN, SN360, TVA Sports
Sat 4/16, 8pm: MIN @ DAL | NBCSN, Sportsnet, TVA Sports
Mon 4/18, 8:30pm: DAL @ MIN | CNBC, Sportsnet, TVA Sports
Wed 4/20, 9:30pm: DAL @ MIN | NBCSN, SN360, TVA Sports
*Fri 4/22, TBD: MIN @ DAL | TBD
*Sun 4/24, TBD: DAL @ MIN | TBD
*Tue 4/26, TBD: MIN @ DAL | TBD

St. Louis Blues (C2) vs. Chicago Blackhawks (C3)
Wed 4/13, 9:30pm: CHI @ STL | NBCSN, SN360, TVA Sports
Fri 4/15, 8pm: CHI @ STL | NBCSN, Sportsnet, TVA Sports
Sun 4/17, 3pm: STL @ CHI | NBC, Sportsnet, TVA Sports
Tue 4/19, 9:30pm: STL @ CHI | NBCSN, Sportsnet, TVA Sports
*Thu 4/21, TBD: CHI @ STL | TBD
*Sat 4/23, TBD: STL @ CHI | TBD
*Mon 4/25, TBD: CHI @ STL | TBD

Anaheim Ducks (P1) vs. Nashville Predators (WC1)
Fri 4/15, 10:30pm: NSH @ ANA | NBCSN, CBC, TVA Sports
Sun 4/17, 10:30pm: NSH @ ANA | NBCSN, Sportsnet, TVA Sports
Tue 4/19, 9:30pm: ANA @ NSH | USA, SN360, TVA Sports
Thu 4/21, 8pm: ANA @ NSH | CNBC, FX Canada, TVA Sports
*Sat 4/23, TBD: NSH @ ANA | TBD
*Mon 4/25, TBD: ANA @ NSH | TBD
*Wed 4/27, TBD: NSH @ ANA | TBD

Los Angeles Kings (P2) vs. San Jose Sharks (P3)
Thu 4/14, 10:30pm: SJS @ LAK | CNBC, CBC, TVA Sports
Sat 4/16, 10:30pm: SJS @ LAK | NBCSN, CBC, TVA Sports
Mon 4/18, 10:30pm: LAK @ SJS | NBCSN, CBC, TVA Sports
Wed 4/20, 10:30pm: LAK @ SJS | USA, CBC, TVA Sports
*Fri 4/22, TBD: SJS @ LAK | TBD
*Sun 4/24, TBD: LAK @ SJS | TBD
*Tue 4/26, TBD: SJS @ LAK | TBD

Pisoi
11.04.2016, 19:31
Pentru cei care nu stiu, playoff-ul e un alt animal. Pentru Chicago, cel mai probabil adversar e St. Louis, care vor avea avantajul terenului propriu. St. Louis e un fel de echipa Sharks a Midwestului, adica joaca bine in sezonul normal, dar nu reusesc mai nimic in playoff. Sa fie anul asta diferit? Tot ce se poate, ramane de vazut. Nu mai e mult, abia astept sa vad niste meciuri adevarate.
Gata! ...s-au clarificat si meciurile de playoff pe sezonu' asta! ...cred ca ai avut un moment (nesperat) de luciditate cand ai prognozat adversarul "penelor" tale! :d:

Posibil ca Chicago sa foloseasca multe rezerve in meciul cu St. Louis, ca si astia-s cotonogari.
...a'pai in optica ta, toti sunt cotonogari numai "penele" tale ...NU! ...chiar si cu Toronto, daca era posibil sa jucati ...tot ai fi gasit "urzici" printer "trandafirii" tai! :pe:

In est, vad ca pinguinii merg brici acum, un motiv de ingrijorare pentru Caps.
...cred ca te "ametesti" cu "zeama de varza"! :ideea:
...anu' asta Caps se cred "tare pe pozitie" (si au de ce!) ...si au avut (si are) o tactica aparte! ...nu se ingrijoreaza de nici un fel de adversarii din est! ...dar! ...si-au permis ....si oarecum au "stricat ploile" ...meciurilor din west! :-w

sorin
12.04.2016, 06:40
Gata! ...s-au clarificat si meciurile de playoff pe sezonu' asta! ...cred ca ai avut un moment (nesperat) de luciditate cand ai prognozat adversarul "penelor" tale!
Tu esti ala care scrii de nu te intelege lumea, eu am fost intotdeauna coerent in ce spun, in timp ce tu debitezi aberatii. :d

...a'pai in optica ta, toti sunt cotonogari numai "penele" tale ...NU! ...chiar si cu Toronto, daca era posibil sa jucati ...tot ai fi gasit "urzici" printer "trandafirii" tai!
Vorbesti intotdeauna fara sa te documentezi. Studiaza statisticile. "Ratoii" declarau anul trecut ca "no human can resist such hits", deci asta a fost tactica lor, sa-i ologeasca pe ai mei, dar pana la urma se stie cine a castigat.:cool:

Pentru ametiti precum cotoiul, care vorbesc din burta:
"The Blackhawks had 1,389 hits, the fewest in the NHL. They have finished last or next-to-last in each of the past five seasons."

RoMan
12.04.2016, 16:27
toate ca toate dar sa dam si pronosticuri. Ma surpind multi asa zis analisti care dau pe Blues castigatoare in fata Chicago.

pronosticurile mele

EASTERN CONFERENCE
Florida Panthers (A1) vs. New York Islanders (WC1) 3-4
Tampa Bay Lightning (A2) vs. Detroit Red Wings (A3) 2-4
Washington Capitals (M1) vs. Philadelphia Flyers (WC2) 4-0
Pittsburgh Penguins (M2) vs. New York Rangers (M3) 4-2

WESTERN CONFERENCE
Dallas Stars (C1) vs. Minnesota Wild (WC2) 4-3
St. Louis Blues (C2) vs. Chicago Blackhawks (C3) 3-4
Anaheim Ducks (P1) vs. Nashville Predators (WC1) 4-1
Los Angeles Kings (P2) vs. San Jose Sharks (P3) 4-2

Pisoi
12.04.2016, 17:54
toate ca toate dar sa dam si pronosticuri. Ma surpind multi asa zis analisti care dau pe Blues castigatoare in fata Chicago.

pronosticurile mele

EASTERN CONFERENCE

WESTERN CONFERENCE
...esti cam subiectiv! ...dar nu-i bai! ca oricum nu ai nici o sansa sa-l egalezi pe "jupanu" sorin! :d:

p.s. ..."domnisoara" sorin! ..."hits" nu inseamna neaparat ologire sau cotonogire ci a bloca adversarul direct! ...d-aia sunt si premise cand se respecta regulamentul! :ideea:

sorin
12.04.2016, 19:33
pronosticurile mele

EASTERN CONFERENCE

WESTERN CONFERENCE
Si ale mele:
EASTERN CONFERENCE
Florida Panthers (A1) vs. New York Islanders (WC1) 4-3
Tampa Bay Lightning (A2) vs. Detroit Red Wings (A3) 4-3
Washington Capitals (M1) vs. Philadelphia Flyers (WC2) 4-1

WESTERN CONFERENCE
Dallas Stars (C1) vs. Minnesota Wild (WC2) 3-4
St. Louis Blues (C2) vs. Chicago Blackhawks (C3) 2-4
Anaheim Ducks (P1) vs. Nashville Predators (WC1) 4-2

Pariez ca nu se baga cotoiul la pronosticuri, ca e varza.

p.s. ..."domnisoara" sorin! ..."hits" nu inseamna neaparat ologire sau cotonogire ci a bloca adversarul direct! ...d-aia sunt si premise cand se respecta regulamentul!
Inseamna ca daca nu te tehnica afara din casa, ca sa compensezi, incerci sa dai de gard cu adversarii, ca altfel te fac aia muci.

P.S. De verificat mai tarziu, parerile "specialistilor" din NHL, cu cine iese din turul 1 si cine castiga Stanley Cup:
https://www.nhl.com/news/nhl-experts-picks-for-stanley-cup-playoffs/c-280133146

Pisoi
12.04.2016, 20:17
Si ale mele:
EASTERN CONFERENCE
Florida Panthers (A1) vs. New York Islanders (WC1) 4-3
Tampa Bay Lightning (A2) vs. Detroit Red Wings (A3) 4-3
Washington Capitals (M1) vs. Philadelphia Flyers (WC2) 4-1

WESTERN CONFERENCE
Dallas Stars (C1) vs. Minnesota Wild (WC2) 3-4
St. Louis Blues (C2) vs. Chicago Blackhawks (C3) 2-4
Anaheim Ducks (P1) vs. Nashville Predators (WC1) 4-2

Pariez ca nu se baga cotoiul la pronosticuri, ca e varza.

Inseamna ca daca nu te tehnica afara din casa, ca sa compensezi, incerci sa dai de gard cu adversarii, ca altfel te fac aia muci.
...cand ai "zambile" "ghiocei" si/sau "buruieni" in "gradina" ...si "gradinaru'" are un rol primordial ca sa-si foloseasca resursele disponibile!:ideea:

sorin
14.04.2016, 06:52
Rezultate din turul 1, ziua 1:
Tampa Bay 3-2 Detroit (1-0 la meciuri)
Pittsburgh 5-2 New York Rangers (1-0 la meciuri)
Chicago 0-1 (OT) St. Louis (0-1 la meciuri)

RoMan
14.04.2016, 13:31
de ce sunt subiectiv? ca am pus ca bate Chicago? Mi-as dori sa fie Blues dar aseara au cam fost dominati la suturi acasa de Chicago cu 36 18
As vrea sa ma insel la pronostic

In est Pinguinii deja sunt un pericol daca se califica Caps vedem o semifinala Caps Pens
diseara joaca Caps cu Philly nu prea au defense dar sunt batausi sper sa nu ne accidenteze jucatorii

Detroit cred ca poate trece de Tampa.
sa vedem Florida castigatoarea din Atlantic daca rupe gura targului eu am pronosticat ca pierde.

Kings Sharks se anunta meci mare.
Ratustele nu stiu ce sa zic antrenorul lor cam o inpute in play-off

partea nasoala la mine e ca trebuie sa ma trezesc la 2 AM sa vad meciul....cine vrea sa vada play-off NHL poate cumpara subscriptie dau si meciurile in reluare
pomana curata 25USD pe o luna se vede perfect.

Pisoi
14.04.2016, 19:32
de ce sunt subiectiv? ca am pus ca bate Chicago? Mi-as dori sa fie Blues dar aseara au cam fost dominati la suturi acasa de Chicago cu 36 18

...poate's spun dupa primul tur! :ideea:

Rezultate din turul 1, ziua 1:
Tampa Bay 3-2 Detroit (1-0 la meciuri)
Pittsburgh 5-2 New York Rangers (1-0 la meciuri)
Chicago 0-1 (OT) St. Louis (0-1 la meciuri)
...bre sorine! ...sincer! ...chiar cu rivalitatea noastra in ale hocheiului, ...aseara, nu m-am putut stapani sa nu ma exprim vulgar (verbal la pereti) la finalul meciului!:scream:
...dar ca sa parafrabez un contemporan real in viata! ..."ghinion" ...consider ca un "mare ghinion"! :thatsit:

p.s. ...stai linistit ca si eu am "proviziile mele" de calmante!:d:

sorin
15.04.2016, 06:51
...dar ca sa parafrabez un contemporan real in viata! ..."ghinion" ...consider ca un "mare ghinion"!
Cand dai gol in propria poarta in OT, dupa ce ai ratat cateva ocazii bune de a da goal, in curtea lor, chiar ca e mare ghinion. Azi revine Duncan Keith care si-a terminat suspendarea de 6 meciuri si sper sa aprinda un foc la curu' astora :d

Rezultate de ieri:
Washington - Philadelphia 2-0 (1-0 la meciuri)
Florida - NY Islanders 4-5 (0-1 la meciuri)
Dalas - Minnesotta 4-0 (1-0 la meciuri)
Los Angeles - San Jose 3-4 (0-1 la meciuri

Am vazut meciurile din est in parallel, rezultat scontat la DC si mai putin scontat in Florida, meciul Dallasului pana pe la 2-0 si al LA-ului pana la 1-1 ca era tarziu tare. Cotoiule, cum v-au ologit "rechinii"? Ce n-a mers? :thinking:

sorin
16.04.2016, 00:33
. Azi revine Duncan Keith care si-a terminat suspendarea de 6 meciuri si sper sa aprinda un foc la curu' astora
Yep, a revenit, a dat si gol, "indienii" au castigat azi.

Meciurile de azi (turul 1, ziua 3):
Florida - NY Islanders 3-1 (1-1 la meciuri)
Tampa Bay - Detroit 5-2 (2-0 la meciuri)
St. Louis - Chicago 2-3 (1-1 la meciuri)
Anaheim - Nashville 2-3 (0-1 la meciuri)

RoMan
16.04.2016, 13:57
am vazut meciul lui Chicago am spus ca o sa castiga

la 1-1 un gol anulat la Bluez pe motiv de offside reularile au aratat ca e gol valabil
un gol de 2-1 marcat de Hawks cu obstructie la portar
victorie dubioasa a lui Chicago

curios ca ratustele au fost jumulite de Nashville erau favoriti. Se pare ca antrenorul lor Bruce Budreau nu stie cu play-offul.

Meciuri mari in seara asta Pinguins New York Rangers
si Capitals cu Philly s-a accidentat Couturier de la la Philly iar cotonogarii au jucat dirty culmea tot ei s-au lovit
in mod normal trebuie sa se faca 2-0

sorin
16.04.2016, 21:18
la 1-1 un gol anulat la Bluez pe motiv de offside reularile au aratat ca e gol valabil
un gol de 2-1 marcat de Hawks cu obstructie la portar
Iti sugerez sa te uiti la reluari si sa citesti ce spun unii care se pricep, nu aia de la bluz. La off-side, cand patina din spate a parasit gheata (cealalta era deja trecuta), pucul abia atingea linia, iar la golul lui Shaw, acesta a atins portarul dupa ce pucul era deja in poarta.
De pe NHL.com:
"Officials overturn on-ice call after new blue-line cameras show play was offside by hair"
si
"The contact is after the puck goes in, and it's also with the help of [Blues defenseman Kevin] Shattenkirk pushing him."

Cat despre cotoi, el intra si se lauda numai cand kingsii lui castiga, dar daca pierd, e mucles.

Oricum, nici RoMan (Caps au deja 2-0), nici cotoiul nu trebuie sa-si faca griji, pentru ca majoritatea specialistilor vad echipele voastre in finala SC.

Editat:
Meciurile de azi (turul 1, ziua 4):
Washington - Philadelphia 4-1 (2-0 la meciuri)
Pitsburgh - NY Rangers 4-2 (1-1 la meciuri)
Dallas - Minnessota 2-1 (2-0 la meciuri)
Los Angeles - San Jose 1-2 (0-2 la meciuri) oops

RoMan
17.04.2016, 03:05
uite aici ce discuta unii care se pricep. http://hfboards.hockeysfuture.com/showthread.php?t=2061451&page=39
corect sau nu call-ul ideea e ca Hawks a castigat in urma a doua decizii la limita care au favorizat-o
eu tot cred ca Chicago castiga desi Blues joaca bine si in deplasare dar sa castigi cla limita cu decizii ale arbitrilor...

Caps i-a distrus pe Philly chiar jucand mai prost avem si portar Caps e 2-0

Kings au luat-o oops

Si surpriza as putea zice mult laudatii pinguini jumuliti de rangersi. Pinguinii au un portar al 3-lea Zatkoff care credeau ca e de top
plus ca arevenit Malkin si cand rusu joaca impreuna cu Crosby se strica chemistry-ul.

sorin
17.04.2016, 06:59
uite aici ce discuta unii care se pricep. http://hfboards.hockeysfuture.com/showthread.php?t=2061451&page=39
Ce-mi arati tu e un forum de discutii ca si asta al nostru, unde fanii isi dau cu parerea, iar parerile sunt impartite. Eu ti-am dat exemple oficiale. Imagineaza-ti ca in acele poze, daca nu-s photosopate, cine a luat "screen stots", a mai asteptat inca o fractiune de secunda dupa ce patina din spate s-a ridicat de pe gheata, suficient ca pucul care abia atingea linia, sa treaca de linie. Asa e, decizia este la limita, dar este decizia oficiala si pare corecta, desi unora le poate parea eronata. Chiar daca ar fi fost decizie gresita, asta nu poate garanta ca bluz ar fi castigat meciul, este exact ca suturile in bara, cand spui ca "baa ce noroc cu barele, trebuia sa-i batem", cand de fapt, barele fac parte din poarta si daca pucurile nu nimereau bara, poate loveau portarul.

Felicitari pentru 2-0 pentru Caps, der pentru ei adevaratul test e abia in turul 2, Flyers fiind cam cea mai slaba echipa care a prins playofful, dar asta e avantajul de a trage tare in sezonul normal si a termina pe primul loc.

RoMan
17.04.2016, 17:27
hmm Blues v-a batut acasa cu 3-2 dupa ce ati condus cu 2-1. Am vazut meciul ati avut mai multe suturi creati actiuni de atac in valuri rapide uneori pare haotic.
insa apararea e cu gauri portarul mi se pare cam plopist.
marele patrick kane a facut-o de oaie si a luat 4 min ptr high sticking si Blues au dat gol pe power play.
nu eu am zis ca chicago e cu arbitrii toti fanii altor echipe zic asta. intamplator singurul meci castigat pana acum a fost cu semne de intrebare.
sa zicem ca a fost offside dar la golul lui chicago a goalie interference. sa vedem daca chicago va gasi o cale sa catige seria.
aveti ghinionul ca blues joaca la fel de bine si acasa si in deplasare.

marile favorite in west sunt conduse, ducks cu 0-1, kings cu 0-2 si hawks cu 1-2.

in east sa vedem ce fac pinguinii cu rangers. sper sa fie serie in 7 games sa se oboseasca inainte de caps.

o scena de LOL dupa ce schenn de la philly a facut pe baiatul rau si nmai dirty plays....a venit ovechkin si i-a aplicat o corectie...f fain

https://www.youtube.com/watch?v=48jKZNMqbJM

sorin
18.04.2016, 06:19
marele patrick kane a facut-o de oaie si a luat 4 min ptr high sticking si Blues au dat gol pe power play.
Cam asta e faza la care au pierdut meciul, nu stiu ce a fost in capul lui, mai ales pe la mijlocul terenului.

nu eu am zis ca chicago e cu arbitrii toti fanii altor echipe zic asta. intamplator singurul meci castigat pana acum a fost cu semne de intrebare.
Mda, cand nu pot sa-i bata alte echipe, ce sa spuna si ei.

vedem daca chicago va gasi o cale sa catige seria.
aveti ghinionul ca blues joaca la fel de bine si acasa si in deplasare.
No panic in Chicago. Aproape tot timpul sunt condusi cu 2-1 dupa primele 3 meciuri si castiga seria pana la urma. Bluz n-a mai castigat un meci de playoff in Chicago de prin 2002, asa ca e cam surpriza. Ramane de vazut.

https://www.youtube.com/watch?v=48jKZNMqbJM
Haioasa asta.

Meciurile de azi (turul 1, ziua 5):
Chicago – St. Louis 2-3 (1-2 la meciuri) oops
Detroit - Tampa Bay 2-1 (1-2 la meciuri)
NY Islanders - Florida 4-3 (2-1 la meciuri)
Anaheim – Nashville 2-3 (0-2 la meciuri) oops

sorin
19.04.2016, 06:33
Meciurile de ieri (turul 1, ziua 6):
Philadelphia - Washington 1-6 (0-3 la meciuri) ouch, in meciuo urmator cred ca e gata
Minessotta - Dallas 5-3 (1-2 la meciuri) hmm, avem o serie si aici
San Jose - Los Angeles 1-2 (OT) (2-1 la meciuri) era si timpul sa castige si LA

Pisoi
19.04.2016, 19:18
...yap! oops! ...si pt Kings ...si Ducks ...si "penele lu' sorin" ...dar si pt alte echipe de pa est!

...cum era de asteptat sunt meciuri stranse ca scor si poate vor fi si rasturnari de situatii!

...dupa meciurile preliminare se pare ca doar Caps se tin tare pe pozitie ...dar e cale lunga pana la final!

Totul e business, meciurile de playoffs sunt "apetisante" mai mult pt cei ce "trag sforile pt profit" iar cam toti trag la 7 meciuri pe serie! :ideea:
...victimile? ...cu mici exceptii (ca unu' ca sorin) cu siguranta nu in majoritate! ...suporterii isi sustin "subiectiv" echipele favorite chiar daca pierd!
...majoritatea americanilor se enjoy de entertainment si spectacolul oferit, fie in "arena" sau la TV ...indiferent daca ai in fata o bere sau un pahar apetisant de zeama de varza!:d:

p.s. ...si golfu' e un sport de renume! ...si unii abia asteapta sa scape de playoffs! :starsmile:

sorin
20.04.2016, 06:49
Ai mei si-au gasit cea mai proasta perioada a anului sa nu joace nimic si blujii au profitat din nou. In plus, mai au si ghinionul dracului, ca in meciul trecut de exemplu unul a dar pucul de a ricosat din bara in bara si afara, iar aseara a cazut pucul in poarta blujilor, a trecut de linie, dar ii mai trebuiau cativa milimetri. De gata, nu e gata, ca au mai ajuns in meciul 7 si dupa au fost condusi cu 3-0 si chiar au castigat o serie de la 1-3, dar cu conditia sa se trezeasca si sa joace ceva. Daca nu, sezon devreme de golf.

Meciurile de ieri (turul 1, ziua 7):
Chicago – St. Louis 3-4 (1-3 la meciuri) big oops
Detroit - Tampa Bay 2-3 (1-3 la meciuri)
NY Rangers - Pitsburgh 1-3 (1-2 la meciuri)
Nashville - Anaheim – 0-3 (2-1 la meciuri) s-au suparat ratoii

sorin
21.04.2016, 06:56
Na, ca si marii favoriti din vest sa ajunga in finala, LA-ul, a ajuns in aceeasi situatie cu Chicago, adica "win, or go home". Teoretic, inca e posibil, in ambele situatii, iar ambele echipe au demonstrat in trecut ca se poate. Doar asa ar mai intra si cotoiul in discutii, ca atunci cand kingsii pierd nu prea e activ.

Meciurile de ieri (turul 1, ziua 8):
Philadelphia - Washington 2-1 (1-3 la meciuri)
NU Islanders - Florida 1-2 (2-2 la meciuri)
Minessotta - Dallas 2-3 (1-3 la meciuri)
San Jose - Los Angeles 3-2 (3-1 la meciuri) oops

Pisoi
21.04.2016, 18:01
Ce sa fac coane! ...imi rod si eu unghiile ca si tine! :thatsit:

...dupa cum cred ca ai remarcat si tu cam toate mecirile de pana acum (cu mici exceptii) s-au terminat la un gol diferenta deci nu sunt convins ca e difereanta mare de valoare a echipelor!

...teoretic sanse sunt pt mai toate echipele dar imi mentin puncul de vedere ...majoritatea seriilor se vor finaliza in 6-7 meciuri adica, cam maxim posibil!

p.s. ...poate ai tai cu ai mei (si chiar Ducks) si-au propus sa o dea pe golf la un turneu privat ascuns de ochii suporterilor! :starsmile:
...pana la urma golfu' e un sport fara duritate fizica ...diferenta e in ce se da cu crosa! :d:

sorin
22.04.2016, 00:33
St. Louis - Chicago 3-4 (2OT) (3-2 la meciuri)

Staying alive. One game at a time cum zic astia.

https://www.youtube.com/watch?v=I_izvAbhExY

Meciurile de ieri (turul 1, ziua 9):
Tampa Bay - Detroit 1-0 (4-1 la meciuri) - Detroitul este eliminat
NY Rangers - Pittsburgh 0-5 (1-3 la meciuri)
Nashville - Anaheim 1-4 (2-2 la meciuri) - ratoii au egalat scorul general dupa ce au pierdut primele doua acasa
St. Louis - Chicago 3-4 (3-2 la meciuri)

sorin
23.04.2016, 00:26
Meciurile de ieri, ca deja e sambata la mine (turul 1, ziua 10):
Washington - Philadelphia - 0-2 (3-2 la meciuri) oops
Florida - NY Islanders (2OT) - 1-2 (2-3 la meciuri)
Dallas - Minessotta 4-5 (3-2 la meciuri) oops
Los Angeles - San Jose 3-5 (1-4 la meciuri) oops

Caps pierde al doilea meci consecutiv cu cea mai slaba echipa din playoff si morcovul a devenit cat sfecla. Flyers au mai revenit de la 0-3 (condusi cu 3-0 si in meciul 7) in 2010 si au castigat seria, asa ca nu e de glumit. Au ajuns in finala atunci si doar Chicago i-a linistit.

Dallas a pierdut acasa cu Minnesotta si simt si ei fiori, cand mai conduc cu doar 3-2 in serie.

Am vazut meciul nebun dintre LA si San Jose, cand LA a fost condusa cu 3-0, a egalat, aveau momentum si credeam ca vor castiga, dar apoi Sharks au luat iar conducerea, apoi s-au dus la doua goluri, apoi la trei goluri cu un "empty net" si s-a terminat. LA este a doua echipa eliminata pana acum dupa Detroit si era considerata una din favorite sa joace finala SC. Condoleante cotoiului, stiu ca e dureros.

Diseara joaca si ai mei de la Chicago si iarasi e meci de "staying alive".

sorin
23.04.2016, 22:12
Diseara joaca si ai mei de la Chicago si iarasi e meci de "staying alive".
Staying alive again!! Chicago supravietuieste din nou si forteaza meciul 7, decisiv. Dupa ce au fost condusi cu 3-1, au revenit si au castigat meciul cu 6-3. Tot ce pot spune e wow.

Rezultate turul 1 ziua 11
Pittsburgh - NY Rangers 6-3 (4-1 la meciuri) si NYR sunt eliminati
Anaheim - Nashville 5-2 ( 3-2 la meciuri)
Chicago - St. Louis 6-3 (3-3 la meciuri)

sorin
25.04.2016, 07:05
Meciurile de ieri (turul 1, ziua 12):
Philadelphia - Washington - 0-1 (2-4 la meciuri) - Philadelphia e eliminata
NY Islanders - Florida - (2OT) - 2-1 (4-2 la meciuri) - Florida e eliminata
Minessotta - Dallas - 4-5 (2-4 la meciuri) - Minessotta e eliminata

sorin
25.04.2016, 22:25
Meciurile de azi (turul 1, ziua 13):
St. Louis - Chicago 3-2 in meciul 7, Chicago e eliminat /:)
Nashville - Anaheim 3-1 - Nashville forteaza meciul 7.

Ai mei au pierdut, dar nu ma oftic acum, s-a adunat oboseala dupa atatea finale, dupa atatia ani cat au jucat 150% mai mult hochei ca alte echipe. Sper ca Dallas ii elimina pe cotonogarii de la St. Louis.

sorin
28.04.2016, 09:09
Si au mai ramas 8.

Turul 2

Est
NY Islander vs. Tampa Bay
Washington vs. Pittsburgh

Vest
Dallas vs. St. Louis
Nashville vs. San Jose

manolica1
28.04.2016, 11:14
cu tot respectu bo$$, dar zici ca esti JeJe... numai el se scuza in stilul asta... :cool:

Ai mei au pierdut, dar nu ma oftic acum, s-a adunat oboseala dupa atatea finale, dupa atatia ani cat au jucat 150% mai mult hochei ca alte echipe. Sper ca Dallas ii elimina pe cotonogarii de la St. Louis.

sorin
11.05.2016, 06:29
Oops, ca si Washington, echipa vazuta ca favorite favoritelor, a fost eliminata de Pitsburgh, dupa 4-3 (OT) in ultimul meci si 4-2 scor general la meciuri. Majoritatea favoritelor au fost eliminate si playofful e atat de neprevazut, ca nu degeaba se spune ca nu exista termen de comparatie cu sezonul normal.
In vest, au mai ramas doua meciuri 7, St. Louis vs. Dallas si San Jose vs. Nashville.

sorin
13.05.2016, 07:04
S-a ales o vreme.

Est
Pitsburgh Penguins vs. Tampa Bay Lighting

Vest
St. Louis Blues vc. San Jose Sharks

Pisoi
26.05.2016, 18:25
Se cam contureaza noi campioni! ...iar cupa iar pe west!
...poate era si timpul sa mai castige si altii!

N-am facut prea multe comentarii la pronosticurile voastre pt ca eram aproape sigur ca o sa fie eronate sau oarecum subiective.
Poate sunteti dezamagiti ...dar asa-i in NHL! :cool:

p.s. Coane sorin, acum la faza asta ...lasa "zama de varza" si fi mai relaxat cu HemoroEasy! :d:

sorin
26.05.2016, 22:14
Si au mai ramas doar doua: Pittsburgh Penguins vs. San Jose Sharks

sorin
13.06.2016, 07:58
Gata, s-a terminat si editia asta. Dupa lupte seculare, care au durat ...cativa ani, a mai luat si estul o cupa.

Pitsburgh Penguins 4-2 San Jose Sharks (la meciuri), si pinguinii sunt campionii din 2016.

Playofful din 2016 a fost unul dintre cele mai nebune, majoritatea favoritilor fiind eliminati inca din primul tur. Acum, urmeaza o vara lunga pentru toti fanii hockeiului din NHL.

Pisoi
13.06.2016, 19:17
Cat as vrea sa fiu subiectiv cu "rechinii" din CA nu pot sa nu recunosc ca "pinguinii" au jucat excelent si au castigat meritat cupa!:aplause:
Chiar daca au dat cateva "lovituri la ficat" ...au stiut cum sa evite penalty-urile si s-au aparat "in draci" ...punctand cu succes greselile adversarilor.

..... Acum, urmeaza o vara lunga pentru toti fanii hockeiului din NHL.
..."grabeste-te incet" ...sa-ti pui varza la murat pentru urmatorul sezon! :starsmile:

p.s. ...sunt ingrijorat!:thatsit: ...unde-i RoMan sa ciripeasca si el o parere de final? :thinking:

sorin
13.06.2016, 22:44
p.s. ...sunt ingrijorat!:thatsit: ...unde-i RoMan sa ciripeasca si el o parere de final? :thinking:
De cand au fost eliminati Capsii, nu a mai dat pe aici.

Pisoi
23.06.2016, 18:10
Am citit in LA Times ca Patrick Kane de la "penele Chicago" este primul "nascut US" care a castigat Hart Trophy (MVP) ...felicitari! :aplause:

p.s. ...de la "incoronatii LA" ...Drew Doughty a luat Norris Trophy, top defenseman!
...iar Anze Kopitar a luat Selke Trophy, best defensive forward si Lady Byng pentru sportsmanship and gentlemanly conduct!

p.s.2 ...in urmatorul sezon Kopitar o sa fie si capitanul echipei.

sorin
23.06.2016, 20:11
Am citit in LA Times ca Patrick Kane de la "penele Chicago" este primul "nascut US" care a castigat Hart Trophy (MVP) ...felicitari! :aplause:
Da bre, ai citit bine. In plus, e primul nascut in America si primul de la Blackhawks care a castigat trofeul Ted Linsay "as the most outstanding NHL player". Tot de la "pene", mai e si Panarin, care a castigat Calder Trophy, ca "rookie of the year", care nu mai fusese castigat de "pene" tocmai de cand l-a castigat....Patrick Kane!!!

Felicitari si tie bre pentru cele doua trofee!

P.S. Le ajunge la aia din est o cupa in 6 ani, la anu' Lord Stanley Cup tot in vest se opreste.