PDA

Arată versiune întreagă : Rugby - Campionatul Mondial 2015 - Anglia

sorin
23.09.2015, 14:10
Echipa Romaniei debuteaza azi la Campionatul Mondial de rugby din Anglia, impotriva echipei Frantei. Romania nu a mai invins Franta din 1990, adica de 25 de ani.

Iata programul echipei Romaniei in faza grupelor (ora Romaniei):
23 septembrie: Romania - Franta (ora 22:00)
27 septembrie: Romania - Irlanda (ora 18:45)
06 octombrie: Romania - Canada (ora 18:45)
11 octombrie: Romania - Italia (ora 16:30)

Sa speram ca echipa noastra va termina macar 2-2 la meciuri in aceasta faza.

sorin
23.09.2015, 16:51
Asa cum era de asteptat, ai nostri au pierdut. Am sperat totusi intr-un scor mai strans. Vechea meteahna romaneasca de mentalitate e la ordinea zilei si in rugby. Daca marcheaza adversarul primul, se prabusesc baietii.

manolica1
23.09.2015, 21:15
cica japonezii-s pe felie, a batut la mustata Africa de Sud...

sorin
24.09.2015, 07:59
japonezii-s pe felie, a batut la mustata Africa de Sud...
E considerata cea mai mare surpriza de cand se joaca in CM-ul lor. Nu cred ca se va mai intampla prea repede.

adimucu
25.09.2015, 21:11
un popor de oameni micuți și slăbuți...tot ce au mai tare și mai îndesat se trimite automat la sumo. deci da, e o surpriză din punctul ăsta de vedere.

toni41
26.09.2015, 02:52
Tu ma joci ping-pong, adimucu?

sorin
28.09.2015, 11:41
Cum era (din pacate) iarasi de asteptat, baietii nostri si-au luat-o destul de tare si de la Irlanda, echipa probabil mai buna decat cea a Frantei. Scorul de 10-44 spune totul despre diferenta de valoare, dar ca si in meciul precedent, romanasii nostri si-au salvat oarecum onoarea, reusind si ei un eseu.

VanDerGigi
29.09.2015, 16:27
Am citit in presa romaneasca, si anume ca echipa Romaniei a obtinut un nou rezultat bun. Am crezut ca nu vad bine. Se pare ca daca nu luam bataie cu 100 - 0, e bine :lol:

Imi doresc foarte mult o minune sa-i batem pe macaronari.

sorin
06.10.2015, 13:46
Incredibila rasturnare de scor, de la 0-15!!!! Dupa cum spun astia, e "biggest comeback in Rugby World Cup history".
Putina lume (inclusiv eu) se astepta la un asa final.

Bravo Romania! :aplause:

Pisoi
06.10.2015, 14:20
...
Sa speram ca echipa noastra va termina macar 2-2 la meciuri in aceasta faza.
...asa declara si antrenorul dar si jucatorii inainte sa plece! ..."vrem sa castigam 2 meciuri" ...deci prea mari sperante nu si-au pus! :thatsit:

p.s. Luminati-ma si pe mine! Daca castiga si meciul urmator ce se intampla? ...merg mai departe sau se intorc acasa?

sorin
06.10.2015, 15:09
p.s. Luminati-ma si pe mine! Daca castiga si meciul urmator ce se intampla? ...merg mai departe sau se intorc acasa?
Merg acasa, dar sunt automat calificati pentru campionatul urmator din Japonia.....cu conditia sa bata si Italia.

VanDerGigi
06.10.2015, 16:02
Asta da, asa-mi place sa citesc.
Banuiesc ca e ca la fotbal se califica primele doua, adica nu noi. Dar acum macar iesim un pic cu privirea inainte.

sorin
06.10.2015, 16:11
Banuiesc ca e ca la fotbal se califica primele doua, adica nu noi. Dar acum macar iesim un pic cu privirea inainte.
Yep, doar primele doua merg mai departe. Ce m-a impresionat e ca au facut ceva total neasteptat pentru gandirea sportivilor romani, ceva ce nu prea am vazut de la meciul de fotbal cu Danemarca (intoarcerea aia de scor de la 2-0 pentru aia), adica sa isi incerce sansele pana in ultima secunda, indiferent de scor, sa nu cada psihic.

Pisoi
06.10.2015, 18:05
...acum am vazut si eu clasamentul si vad ca punctajul e total diferit decat la fotbal!
Franta si Irlanda au cate 14 puncte si RO nu-i mai pote ajunge chiar daca castiga.
...miza meciului cu Italia e doar de palmares!

sorin
06.10.2015, 19:53
...miza meciului cu Italia e doar de palmares!
Iar ai fumat ierburi? Doar ti-am spus ca miza e calificarea la viitorul campionat mondial din Japonia. /:)

Iar apropo de punctaj, se dau 4 puncte pentru victorie, cate 2 pentru egal, 1 punct bonus ofensiv (4 eseuri sau mai mult) si 1 punct bonus defensiv cand pierzi la 7 puncte sau mai putin.

sorin
11.10.2015, 14:34
Doar ti-am spus ca miza e calificarea la viitorul campionat mondial din Japonia.
Gata, s-a zis si cu calificarea directa la CM-ul din Japonia.
Atmosfera la echipa si in media e cam aceeasi, adica o luam pe cocoasa, dar consideram ca am iesit cu capul sus, pentru ca am dat vreo trei eseuri in 15 minute. Extraordinara atitudine de invingatori!!!

sorin
18.10.2015, 16:13
Totul a ramas o afacere a emisferei de sud. Semifinalele sunt urmatoarele:
Noua Zeelanda - Africa de Sud
Australia - Argentina

VanDerGigi
18.10.2015, 19:42
Am vazut azi o parte din Irlanda - Argentina.
Muica ce barbati prieteneee! Daca dai cu ochii de unul de asta zici ca te-a lovit autobuzul. Football american my ass e un fel de masturbare trista acoperita cu burete.