PDA

Arată versiune întreagă : dupa cat timp ...

coco_cyprus
09.11.2005, 02:58
Am si eu o intrebare : in data de 27.06.2005 am primitplicul cu instiintarea ca am castigat la loteria vizelor siam trimis raspunsurile pe data de 07.09.2005.Mentionez ca am numarul de ordine 13***,intrebarea este : mai am sperante sa primesc al doilea plic cu programarea la interviu ? sau trebuie sa aplic ptr DV-2007 ?

Multumesc .

2become1
09.11.2005, 06:08
Draga Coco....

Eu sunt castigatoare de anul asta si am numarul 8xxx si am trimis plicul pe 6 octombrie 2005 si inca nu am primit raspunsul decat pe e-mail, dar numai pentru ca le-am scris. Daca vrei sa afli daca au primit vreun fel de corespondenta de la tinepoti sa o faci la :KCCDV@state.gov
Mi-e mi-au scris citez:
INFO: Thank you for your inquiry. Your forms have been received and are currently processing. If you are scheduled for an interview, you will receive a notification letter via postal mail from KCC. Interviews are scheduled numerically, based on case numbers. Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov (http://www.travel.state.gov/) to locate the current numbers being processed. This information is updated after the 15<SUP>th</SUP> of each month.
Referitor la cealalta intrebare: Eu personal le-am scris celor din state de la emigrari si i-am intrebat daca m-ai am voie sa aplic si anul asta ca backup in caz ca nu i-au viza si daca e ilegal sau nu sa aplici inca o data pentru anul urmator din moment ce ai fost selectionat dar nu ai ajuns la interviu.Nu am primit nici un raspuns pana acum din pacate. Au trecut cam trei saptamani.
Sper ca aceste informatii sa iti fie de folos...
Alina

roxanici
09.11.2005, 19:25
Am si eu o intrebare : in data de 27.06.2005 am primitplicul cu instiintarea ca am castigat la loteria vizelor siam trimis raspunsurile pe data de 07.09.2005.Mentionez ca am numarul de ordine 13***,intrebarea este : mai am sperante sa primesc al doilea plic cu programarea la interviu ? sau trebuie sa aplic ptr DV-2007 ?

Multumesc .

Buna coco_cyprus!

Pentru orice eventualitate poti aplica si pentru DV-2007, avand in vedere ca nr taude ordine este un pic cam mare, daca ne uitam cum a evoluat cut-off-ul pana in luna decembrie (pe dec. este 5500). Asteptam cu sufletul la gura data de 15 nov. sa vedem cu cat va mai creste cut-off-ul pe luna ianuarie. Eu am CN 8xxx si preconizez ca voi avea interviul prin martie.E doar o supozitie. Dar nu se stie niciodata. Traim cu speranta ca totul va fi bine si ca vom ajunge cu totii la interviu!...Numai bine!

foryoutupac
10.11.2005, 06:48
Eu din cate stiu,programul vizelor din 2006 s-a incheiat in data cand a inceput loteria vizelor din 2007,dar exista o sansa,poate cum ai trimis plicul inainte de a incepe loteria vizelor din 2007 sa te cheme la interviu prin ianuarie dupa ce sa termina programul loteriei vizelor din 2007,eu din ca te stiu nu cheama la interviu in timpul programului.

Cel mai bine ar fi sa suna la KKC,ca sa fi sigur,vezi ca programul loteriei vizelor se termina in decembrie din cate stiu eu,deci ar trebui sa suni cat mai repede sa la vezi,daca trebuie sa aplici pentru loteria vizlor din 2007.

Bafta!!!Toate cele bune.