PDA

Arată versiune īntreagă : Coltul microbistilor [4]

Pagini : [1] 2

sorin
25.05.2015, 08:17
Cu asa armata de moderatori, nimeni nu a vazut ca topicul a trecut binisor de 400 de mesaje : )

Continuarea de aici (http://forum.romanian-portal.com/threads/20553-Coltul-microbistilor-3)

manolica1
27.05.2015, 20:45
Sevilla a castigat Europa League invingand Dnipro cu 3-2

http://www.sport.ro/europa-league/sevilla-dnipro-finala-europa-league.html

http://assets.sport.ro/assets/sport/2015/05/26/image_galleries/478261/finala-europa-league-miercuri-la-protv-dnepr-sevilla-ucrainienii-lasa-armele-si-vor-sa-puna-mana-pe-trofeu_9.jpg

manolica1
28.05.2015, 08:18
Titlul se decide in aceasta seara
Astazi se joaca meciurile decisive pentru stabilirea campioanei. LPF a trimis doua trofee in tara si toata lumea fotbalului sta cu sufletul la gura.
Steaua are nevoie de o victorie pentru a fi sigura ca pune mana pe cel de-al treilea titlu consecutiv, dar da peste o echipa motivata cu bani multi sa reuseasca surpriza sezonului.
"Iasiul joaca acest meci pe cea mai mare prima din istoria clubului", a spus dinamovistul Prunea, omul care vrea sa o vada pe Steaua ingenunchiata cu orice pret in aceasta seara.
ASA intalneste retrogradata Otelul de la ora 20:00 si are nevoie de o victorie pe teren propriu, plus un egal pe stadionul din Iasi, pentru cel mai mare miracol din istoria recenta a fotablului romanesc.

CSMS Iasi - Steaua si Targu Mures - Otelul se joaca in aceasta seara, de la ora 21:00.

VanDerGigi
28.05.2015, 13:34
E ciudat sa ma uit la meci de fotbal seara, da' ie mai ca lumea :d:
Ce face bre Manole Shtelutza? Valiza la Sumudica ..iar v-a scos ciobanu' eh?

manolica1
28.05.2015, 14:04
asa bulan n-am vazut in viata mea, Steaua face egal la Iasi si ASA pierde acasa cu 2-1 cu ultima clasata, nici nu-mi vine sa ma bucur...

VanDerGigi
28.05.2015, 15:39
Liga 1 a ajuns praf si pulbere ..daca o luam pe valoare, ar trebui campionat de 12 echipe, sa retrogradeze 6 echipe si doar locul 1 sa joace in Europa League.
In orice caz, felicitari Manolica.

manolica1
30.05.2015, 20:25
gracias jiji, mai ales ca vine de la tine :)
intre timp:
VfL Wolfsburg a cāştigat Cupa Germaniei pentru prima dată īn istorie. "Lupii" s-au impus cu 3-1 īn faţa Borussiei. A fost ultimul meci pentru Klopp pe banca lui Dortmund

Barcelona s-a impus fără prea multe emoţii īn faţa lui Bilbao, scor 3-1, īn finala Cupei Regelui.

Arsenal castiga pentru a 12-a oara in istoria clubului Cupa Angliei, Wenger pune mana pe trofeu pentru a 6-a oara in cariera si intra si el in istoria fotbalului englez cu aceasta performanta, dupa ce a invins-o in finala de pe Wembley cu 4-0!

manolica1
31.05.2015, 15:19
Stelutza a castigat si Cupa Romaniei, asa ca anul asta a castigat: Campionatul, Cupa Ligii si Cupa Romaniei...
Sa fie primit, Amin!
:d
http://m.sport.ro/cupa-romaniei/21-00-in-direct-la-pro-tv-steaua-universitatea-cluj-campioana-lupta-pentru-o-tripla-istorica-vezi-echipele.html

FidelKatzo
01.06.2015, 02:02
Stelutza a castigat si Cupa Romaniei, asa ca anul asta a castigat: Campionatul, Cupa Ligii si Cupa Romaniei...
Sa fie primit, Amin!
http://m.sport.ro/cupa-romaniei/21-00-in-direct-la-pro-tv-steaua-universitatea-cluj-campioana-lupta-pentru-o-tripla-istorica-vezi-echipele.html

Felicitari Manolica,au fost goluri frumoase..! Cum il suportati pe Becali asta ,cand il ascult ma ia asa o tristete cu gandul la cine a ajuns sa ia decizii in tara..?
http://www.sport.ro/cupa-romaniei/acelasi-becali-pentru-o-alta-steaua-vand-tot-pe-tanase-il-dau-cu-un-milion-pleaca-si-chipciu-anuntul-facut.html

De Dinamo nu mai intreb nimic,Gigi este 100% suporter la PSG..de acum il consideram integrat in societatea occidentala..

manolica1
01.06.2015, 06:15
Felicitari Manolica,au fost goluri frumoase..! Cum il suportati pe Becali asta ,cand il ascult ma ia asa o tristete cu gandul la cine a ajuns sa ia decizii in tara..?
http://www.sport.ro/cupa-romaniei/acelasi-becali-pentru-o-alta-steaua-vand-tot-pe-tanase-il-dau-cu-un-milion-pleaca-si-chipciu-anuntul-facut.html

De Dinamo nu mai intreb nimic,Gigi este 100% suporter la PSG..de acum il consideram integrat in societatea occidentala..

o sa se intoarca roata, cu finu radoi o sa mai luam prafu de pe toba... om nebun...

VanDerGigi
01.06.2015, 14:20

Ma gandeam daca eram mai tanar ma duceam sa dau probe la Servette Geneva si cred ca jucam titular.. nici nu stiu daca mai exista, parca prin liga a doua.

sorin
02.06.2015, 12:11
Tot americanii (chiar daca lui Jeejee nu-i prea place cand se baga) trebuie sa faca un pic de curatenie si in fotbal:

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/international/breaking-news-cutremur-in-fotbal-sepp-blatter-si-a-dat-demisia-de-la-sefia-fifa-14388801

manolica1
02.06.2015, 12:28
foarte bine, acest blater un fel de mitica dragomir, vagabont batrin uns cu toate alifiile, probabil ca va face si ceva puscarie...

toni41
02.06.2015, 14:13
tocmai a renuntat la postul de sef fifa... secretarul lui a luat 10 milioane pentru ...chestii pe care e exclus ca Blater sa nu le cunoasca. se strange lațul...
va zic eu, .numai basescu e curat pe lumea asta☺☺☺

s_wind
02.06.2015, 15:24
Probabil cea mai mare greseala (si nu numai aici) e sa inghiti ca un pelican tot gunoiul mass-media. Ori sa crezi ca justitia a fatat in Amerika, nu sunt sigur.
Cert insa, in lipsa unui alt "adapost", singurul ce-ti ofera comfort esti tu insuti, tinand strans adevarul plamadit de partea infectata a constiintelor altora, sfidand orice urma de reguli, iar cotidianul zilelor noastre iti permite, parsiva obisnuinta, sa le dai dreptate si sa nu te simti vinovat.
Felul in care s-a desfasurat "curatenia", problemele tangente, culisele alla fine ma fac sa pun totul la indoiala. Deh oamenii sunt stranii, afara e luna plina, iar semenii nostri se cam varcolesc ....

VanDerGigi
02.06.2015, 16:22
Tot americanii ..

Asa este, sa le dea Dumnezeu sanatate si lor si Codrutzei.
Americaaaaa ... Americaaaaaaaa ...God Bless Americaaaaaaaaaaa :lol:

manolica1
02.06.2015, 17:20
lasa ca la tine acolo se poarta Je Suis Charlie :d

Olga
02.06.2015, 18:29
Deloc, desi se vorbeste o limba in comun ... dar se poarta alta moda!!!

Urmeaza sa treci pe acolo, eu merg de 1 August, de ziua nationala al Elvetiei ...
cand lumea buna scoate gratarul si pune niste cervelas pe el crapat in 4 la capete
si face un castron mare de Sangria cu fructe de padure ca se gasesc daca le cauti
doar esti in padure!!! dar se pune mai nou si ananas si portocale, ciresi, pepeni,
iese o buatura foarte aromata servit in canite cu fructe.

Un fel de hot dog elvetian e cervelas dar mananca si hamburger, dar calitate elvetiana!!!

toni41
03.06.2015, 02:09
.... afara e luna plina, iar semenii nostri se cam varcolesc ....

Vāntule, ai "Insomnia"?😁

si la noi mass-media se cheamă "Lügenpresse" (presa minciunilor), partea proasta e ca numele a emanat public prin Pegida - o organizație influențată de idei xenofobe si diverse teorii ale conspirației.

Hai, nu mai ascunde mesajul intre hiperbole si spune pe sleau ce are politia americana cu Putin!

FidelKatzo
03.06.2015, 02:49
Ma gandeam daca eram mai tanar ma duceam sa dau probe la Servette Geneva si cred ca jucam titular.. nici nu stiu daca mai exista, parca prin liga a doua.

la orice club este posibilitatea sa joci ca amator indiferent de varsta..du-te sa vezi,nu ai nimic de pierdut..ai sa te miri de cati prieteni iti faci..

VanDerGigi
03.06.2015, 13:10
la orice club este posibilitatea sa joci ca amator indiferent de varsta..du-te sa vezi,nu ai nimic de pierdut..ai sa te miri de cati prieteni iti faci..

Nu am mai jucat minge de peste un an de zile.. daca fac un sprint de 50 de metri cred ca am nevoie de o saptamana la pat cu comprese la prostata la fiecare juma' de ora.
Un unchi de-al nevestii e "presedinte" la echipa din sat prin liga a 15-a, trebuie sa aprofundez subiectul. Astept telegrama de la Iordanescu dupa ce ajung la capacitate maxima..

Ps. Ce se aude, ia Platini painea si cutitul au ba? Pfaa sa vedeti arbitraje :lol:

VanDerGigi
03.06.2015, 13:16
lasa ca la tine acolo se poarta Je Suis Charlie :d

Io sunt doar geegee, nu charlee bre mestere.
Aici nu protestez deocamdata ca-s pe dinafara. Insa cu America mi-am castigat cu varf si indesat dreptul sa ma mandresc si eu cu ei. Stii doar ca eu iubesc America, doar ca nu prea pot sa fiu ipocrit.

s_wind
03.06.2015, 14:50
;Hai, nu mai ascunde mesajul intre hiperbole si spune pe sleau ce are politia americana cu Putin!

Hmm...ce-mi propui tu, amico mio, e ca si cum ar fi sa explic unui catelandru ca si codita face parte din corpul lui. Chestiune de viziune ori vedere periferica ?! New track or the same, old closterfuck ? You tell me ...

FidelKatzo
06.06.2015, 01:59
cred ca cineva a gresit topicul..pe Olga o inteleg ca se pricepe la toate,dar voi ce ati patit..?

FidelKatzo
06.06.2015, 07:31
asta seara o sa avem un meci frumos..am neamuri in Italia asa ca de data asta tin cu macaronarii..

toni41
06.06.2015, 08:00
Fidele, sorry, io cănd intră Olguța pe fir imi bagă chaos in gandire. Nici eu nu mai ştiu despre ce e vorba, important e să particip activ la discuție😁

si eu țin cu Juventus!

toni41
06.06.2015, 15:54
3.1 Barēa. Super calitate☺

manolica1
06.06.2015, 16:05
Jos Palaria pt Barcelona...

FidelKatzo
07.06.2015, 03:42
Jos Palaria pt Barcelona...

la 2-1 pentru Barca am schimbat canalul,nu am mai suportat tensiunea.. mi-au venit in minte cum urlau spaniolii la 2-0 cu cu Bayern..eram cu baiatul meu intr-un restaurant in Barcelona..am iesit din restaurant in viteza si m-am ascuns intr-un coltz intunecos sa vars in liniste cateva lacrimi..

manolica1
19.06.2015, 20:53
Dinamo a debutat cu dreptul in primul cantonament al verii. "Cainii" au invins cu 10-2 o echipa de liga inferioara din Italia.

Dinamo a castigat fara mari probleme duelul cu SSD Verbania Calcio, formatie din liga a sasea italiana. "Cainii", care au plecat in cantonament fara trei dintre jucatorii importanti - Vali Lazar, Nicolae Grigore si Kamil Bilinski, s-au impus prin golurile marcate de Serban, Alexe (de doua ori), Patrick Petre (de doua ori), Moldoveanu, Gavrila, Himcinschi (de doua ori) si Fai.

http://www.sport.ro/liga-1/dinamo-debut-cu-dreptul-in-cantonamentul-din-italia-cainii-au-dat-9-goluri-in-ziua-in-care-rivalii-de.html

sorin
20.06.2015, 00:08
"Cainii" au invins cu 10-2 o echipa de liga inferioara din Italia.

Dinamo a castigat fara mari probleme duelul cu SSD Verbania Calcio, formatie din liga a sasea italiana.
Wow!!!! Asta merita sa fie la stirea zilei.

manolica1
20.06.2015, 00:22
pai mai era o stire, dar am zis sa-l fac happy pe jiji

Steaua a invins si ea cu 8-0 o echipa de liga a patra - ASF Zarnesti :d

FidelKatzo
26.06.2015, 11:32
in sfarsit o veste buna..

"Mircea Lucescu, Trainer von Costas Klub Schachtjor Donezk, bestätigte den Wechsel des 24-Jährigen in der rumänischen Sportzeitung Dolce Sport. „Das kommt mir absolut normal vor“, sagte Lucescu angesprochen auf den Wechsel Costas, der den Bayern 35 Millionen Euro wert sein soll (http://www.tz.de/sport/fc-bayern/bayern-douglas-costa-schachtjor-donezk-wechsel-millionen-euro-abloese-5168231.html)."

toni41
26.06.2015, 12:00
in sfarsit o veste buna..
Wechsel Costas, der den Bayern 35 Millionen Euro wert sein soll"
Se pensionează Robben?

FidelKatzo
01.07.2015, 10:39
Se pensionează Robben?

mai de graba Ribery,s-a prezentat la primul antrenament cu piciorul in gips..

astazi a semnat Douglas Costa un contract pina in 2020..sa speram ca se va integra repede in echipa..daca sunt toti jucatorii nostrii anul asta sanatosi,Messi si Cristinel se aleg cu tunsori speciale de tip bavarez..

https://www.fcbayern.de/de/news/news/2015/presseerklaerung-fc-bayern-verpflichtet-douglas-costa-010715.php

astept cu nerabdare sa vad cum se prezinta anul asta BVB-ul..Tuchel este pus pe fapte mari,mai sunt si baietii de la Wolfsburg care aspira la titlu..sper sa avem parte de un campionat plin de surprize si meciuri frumoase..

http://www.sport1.de/fussball/bundesliga/2015/06/trainingsauftakt-von-borussia-dortmund-unter-thomas-tuchel

manolica1
09.07.2015, 07:57
nationala asta a noastra e un fel de Simona Halep, unii pierd si noi ne ridicam in clasament, un fel de: pe barba altora...

Romania are parte de cea mai buna clasare din ultimii 15 ani, locul 8 in clasamentul FIFA si devine cap de serie la tragerea la sorti pentru Cupa Mondiala din Rusia 2018. Tragerea la sorti va avea loc pe 25 iulie la Sankt Petersburg, atunci cand Romania va fi in urna cu Germania, Olanda, Belgia, portugalia, Anglia sau Croatia. Vestea proasta este ca Romania poate sa pice cu Franta, Italia sau Suedia, tari ca nu mai sunt in urna capilor de serie.

http://www.sport.ro/nationala/oficial-romania-cap-de-serie-la-preliminariile-pentru-cupa-mondiala-nationala-lui-tata-puiu-pe-locul-8.html

http://assets.sport.ro/assets/sport/2015/07/09/image_galleries/501421/oficial-romania-cap-de-serie-la-preliminariile-pentru-cupa-mondiala-nationala-lui-tata-puiu-pe-locul-8.png
(http://www.sport.ro/nationala/oficial-romania-cap-de-serie-la-preliminariile-pentru-cupa-mondiala-nationala-lui-tata-puiu-pe-locul-8.html)

FidelKatzo
09.07.2015, 08:10
pe ce criterii s-a facut clasamentul.?
vad ca spania este pe locul al 12-lea si daca nu ma insel anul asta a castigat o echipa spaniola CL..

Manolica trebuie sa fii atent de unde copiezi tabelele,cunosc pe unu' Nicu Dorel Prunaru care lucreaza pentru FIFA..

manolica1
09.07.2015, 08:14
pai am pus linkul de unde am luat poza...

toni41
09.07.2015, 10:15
Din nou un ziarist care nu stie ce spune ori traduce cu google ce citește din presa straina...
Este clasamentul cu contribuții Sepp Blatter.

VanDerGigi
09.07.2015, 12:45
Din nou un ziarist care nu stie ce spune ori traduce cu google ce citește din presa straina...

Nu va revoltati, clasamentul este valid si este preluat de la FIFA nu scos din burta.

http://www.fifa.com/fifa-world-ranking/ranking-table/men/index.html

Este constituit pe baza rezultatelor din ultimul timp ..daca Spania joaca cu Germania de 5 ori si ia bataie de tot atatea ori, se pune 5 infrangeri si se duce la vale. Daca Romania joaca de 5 ori cu Andora si castiga de 5 ori, urca in clasament cu 5 victorii.

Cat de relevant este clasamentul asta? 50% bun de sters la fund si 50% asa si asa cat sa-ti faci o idee cand o echipa e in crestere sau in scadere.

VanDerGigi
11.07.2015, 09:02
A inceput mamaliga 1 si nici nu mi-am dat seama. Baietii mei mai mult ca sigur vor castiga campionatul sunt convins. Un jucator decent aveam si noi si l-au zgornit, pe Bilinski. Romanisme clasice. Sunt curios ce vor oferii noi venitii.

sorin
17.07.2015, 06:57
Baietii mei mai mult ca sigur vor castiga campionatul sunt convins.
http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/dinamo_funny_zps9i3hzv2c.jpg

manolica1
17.07.2015, 10:43
ouchhhh.... :d

VanDerGigi
17.07.2015, 13:43
Extrem de amuzant, sa mai zica cineva ca fanii stelisti nu are simtul umorului dezvoltat :lol:
Va pregateste Mirela bine de tot pentru Partizan? Cred ca va bat sarbii si daca joaca tot fara portar, ca bulgarii.

toni41
17.07.2015, 14:03
fidel, nu pot sa cred! Tocmai l-am vazut pe Schweni la antrenament.... a declarat ca Manu e mai mare ca Bayern !!

manolica1
17.07.2015, 14:21
Extrem de amuzant, sa mai zica cineva ca fanii stelisti nu are simtul umorului dezvoltat :lol:
Va pregateste Mirela bine de tot pentru Partizan? Cred ca va bat sarbii si daca joaca tot fara portar, ca bulgarii.

deocamdata nu s-au calificat, 2-0 e un scor periculos :d
anul asta nu am nici-o asteptare de la stelutza, nu cu antrenoru pisdii...

FidelKatzo
18.07.2015, 06:48
fidel, nu pot sa cred! Tocmai l-am vazut pe Schweni la antrenament.... a declarat ca Manu e mai mare ca Bayern !!

nici nu trebuie sa crezi,Schweini este indragostit..i-a sucit mintili sarboaica..

ce spui daca vine la noi Arturo Vidal,ai vre-un pronostic cine va castiga campionatul..?

toni41
18.07.2015, 08:46
...ce spui daca vine la noi Arturo Vidal,ai vre-un pronostic cine va castiga campionatul..?
Waw, e sigur ca vine?
Oricum sunteti favoriți, da mare grijă cu Wolfdburg....sezonu e lung si surprizele nu-s aceleasi pentru toti...
Sper ca BVB ul sa prinda un loc in Uefa, poate vad si eu echipe romanesti pe tapet. .. apropo vreau sa tapetez si caut culorile potrivite.

VanDerGigi
18.07.2015, 11:42
nici nu trebuie sa crezi,Schweini este indragostit..i-a sucit mintili sarboaica..

Nu este un lucru rau, data viitoare cand castigati cupa mondiala si la sfarsitul finalei invadeaza terenul toate frumusetile tarfaciuni fomiste, macar baiatul are o satisfactie in plus..

sorin
22.07.2015, 09:01
Reghecampf Soccer Academy Las Vegas

Ma bucur sa vad romani care au succes aici in SUA, dar niciodata nu i-am suportat pe mincinosi. Reghe si Prodanca si-au inregistrat o societate in Las Vegas, cu obiectul de activitate de a invata lumea fotbal.

Gurile rele spun ca Reghe ii abureste pe americani si a scris pe prezentarea-i proprie ca cica a dus Steaua in "sferturile" Champions League (Steaua n-a iesit niciodata din grupe si n-a castigat un meci in grupe de muuulti ani). Cred ca pletoasa aia de Prodanca isi imagineaza ca tepele merg aici ca in liga lu' Mitica.

Info suplimentare:

Reghecampf Soccer Academy LLC
License type: Soccer academy
Address: 716 Arden Valley Ave., Henderson
Owner: Reghecampf Soccer Academy LLC

Sursa: http://vegasinc.com/business/public-record/2015/jul/20/data-july-19-25-2015/
------------
Reghecampf Soccer Academy, LLC is a Nevada Domestic Limited-Liability Company filed on July 7, 2015.
The company's filing status is listed as Active and its File Number is E0327912015-4.
The Registered Agent on file for this company is Egjsra, LLC and is located at 7881 W. Charleston Blvd Ste 155, Las Vegas, NV 89117.

The company has 2 principals on record. The principals are Anamaria Reghecampf from Las Vegas NV and Dan Nicolae from Henderson NV.

Sursa: http://www.bizapedia.com/nv/REGHECAMPF-SOCCER-ACADEMY-LLC.html

N-am idee cine e acel Dan Nicolae, asociatul lor (cica ar fi venit de vreo 10 ani in state si e cu imobiliarele), dar are mari sanse sa si-o ia in barba.

sorin
22.07.2015, 15:31
Steluta e varza. Abia au reusit sa piarda cu 2-3 si sa se califice rusinos, cu morcovu' in cur pana in ultimul minut (la 4-2 se calificau aia, ca in tur a fost 2-0 pentru Steaua). :surprised:

VanDerGigi
22.07.2015, 16:11
Reghecampf Soccer Academy Las Vegas

Ma bucur sa vad romani care au succes aici in SUA, dar niciodata nu i-am suportat pe mincinosi. Reghe si Prodanca si-au inregistrat o societate in Las Vegas, cu obiectul de activitate de a invata lumea fotbal.

Gurile rele spun ca Reghe ii abureste pe americani si a scris pe prezentarea-i proprie ca cica a dus Steaua in "sferturile" Champions League (Steaua n-a iesit niciodata din grupe si n-a castigat un meci in grupe de muuulti ani).

Nu pot spune decat ca stirea se potrivea perfect la topicul despre cocalari si pitipoance..

Ps. Rasul rasilor era gata gata sa devina Fecesebeu' finului. Bate Belgradul la voi ca la fasole.

manolica1
25.07.2015, 13:27
grupa extrem de grea pt calificarea la mondialul din 2018, probabil vom iesi cu greu pe locul 3

Romania a picat in grupa cu Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia si Kazakhstan.

VanDerGigi
06.08.2015, 08:46
Ah, ce mi-a placut aseara ..invarteam neshte cina pe aragaz si cu tableta pe cabinet sprijinita de o sticla de apa minerala urmaream ce bucurie aveau sa-mi faca sarbii.
Partizan Belgrad 4 - 2 Shteloaia. Cred eu ca Manolica si jupanu' Sorinescu ar trebui sa fie multumiti de scor, 8-2 era mai echitabil. Vad ca toata lumea este in concediu, mai ales Manole. In fine, sa nu uit sa mentionez ce mult m-am bucurat! :lol:
Foarte frumos meciul.

Ce comentator ..am impresia ca ii angajeaza de pe gard din fatza blocului sau din statiile de taxiuri.
Inca o decizie foarte corecta !!! 5 minute de prelungire!!! Na si pe al 4-lea sa va saturati :lol: :lol: :lol:

manolica1
06.08.2015, 10:45
si Ajax a pierdut si nu mai e tragedie, observ niste rautati fratuzesti de cand te-ai mutat pe coasta lu azor :d

p.s. asa ciurumele de jucatori nu a mai avut steaua de ceva vreme, in frunte cu mirela...

VanDerGigi
06.08.2015, 13:26
si Ajax a pierdut si nu mai e tragedie, observ niste rautati fratuzesti de cand te-ai mutat pe coasta lu azor :d

p.s. asa ciurumele de jucatori nu a mai avut steaua de ceva vreme, in frunte cu mirela...

Imi pare bine sa aud ca nu esti foarte suparat mestere. Eu n-am zis ca ar fi o tragedie, ba din contra, e mare bucurie.
Ce rautati bre, io indiferent de locatie ma bucur dintotdeauna la fel pt echipa ta si cand castiga, dar cel mai mult si mai mult cand pierde. :lol:
Auzi, acum ca ati inceput sa fiti adversarul preferat al vecinilor, dupa Ludogoretz, Partizan ..in mod normal si in sensul acelor de ceasornic, la anul urmeaza sa va elimine Videoton? :lol:

FidelKatzo
07.08.2015, 04:03
Imi pare bine sa aud ca nu esti foarte suparat mestere. Eu n-am zis ca ar fi o tragedie, ba din contra, e mare bucurie.
Ce rautati bre, io indiferent de locatie ma bucur dintotdeauna la fel pt echipa ta si cand castiga, dar cel mai mult si mai mult cand pierde. :lol:
Auzi, acum ca ati inceput sa fiti adversarul preferat al vecinilor, dupa Ludogoretz, Partizan ..in mod normal si in sensul acelor de ceasornic, la anul urmeaza sa va elimine Videoton? :lol:

Manolica isi face ganduri pentru tine,la echipele romanesti te poti alege cu depresiuni..

sorin
07.08.2015, 06:23
Jiji, pacat ca uneori te manifesti ca dinamovistii. Daca unguru' de arbitru nu juca la pariuri, alta era treaba. Cand a vazut dupa prima repriza ca e groasa, a inceput sa dea caronase ca la poker, ca altfel nu-i iesea pasienta. La 11/11, Steaua nu lua bataie. Cand jucau ai tai cu echipe straine, tineam cu ei, asa pentru cultura ta generala.

P.S. Poate se reintroduce cupa Intertoto sa mai iasa si Dinamu' in Europa ;)

VanDerGigi
07.08.2015, 09:35
Jiji, pacat ca uneori te manifesti ca dinamovistii. Daca unguru' de arbitru nu juca la pariuri, alta era treaba. Cand a vazut dupa prima repriza ca e groasa, a inceput sa dea caronase ca la poker, ca altfel nu-i iesea pasienta. La 11/11, Steaua nu lua bataie. Cand jucau ai tai cu echipe straine, tineam cu ei, asa pentru cultura ta generala.

P.S. Poate se reintroduce cupa Intertoto sa mai iasa si Dinamu' in Europa ;)

:lol:
Hai ca m-ai omorat boss, ma asteptam sa zici orice numai de arbitru nu. Pai ce vina are unguru' ca jucatorul vostru face fault de carton albastru in postura de ultima aparator ..ala era singur cu portarul. Mai sus ziceai ca steaua e varza, acum arbitrul e de vina. De Basescu ce se mai aude?
Si eu tin cu FCSB cand joaca cu echipe straine, daca castiga. Dar daca pierde, nu ma deranjeaza imi place si asa! :lol:

Apropo, s-a intamplat vreodata sa ia Dimanu bataie in cupele europene si sa nu razi/radeti de ei? Nope. Pai atunci care e deranjul? Mai returnam si noi din arogante ca doar suntem microbisti ce naiba.

Esti pe felie Duminica seara? Sa vedem care pe unde scoate camesa..

Ps. Cum e la Romanica? Ahh.. ieftineala, berfereala, boiereala!

sorin
07.08.2015, 12:04
Jijicule, ala rosu a fost ok, dar cand le-a dat trei galbene la rand, nu toate meritate, au inghetat astia. Daca era nevoie, dadea la toata echipa.

Cu Dinamu', gresesti. Glumesc daca pierd cu strainii, dar nu ma bucur.

La Romanica e bine, ca de obicei, cand esti in concediu. Conacul de la mare ajuta. Banuiesc ca si tu ai fost de destule ori si stii.

VanDerGigi
07.08.2015, 14:20
Astea sunt nimicuri barosane, sa fim seriosi ca nu un cartonas galben i-a facut pe stelisti sa primeasca 3 goluri intr-o repriza si sa nu dea nici unul. Ce dracu, suntem microbisti sau nu mai suntem? :lol:
Arbitrajul a fost impecabil dar asa sunteti voi obisnuiti ca in liga 1 arbitrati de Tudor si cum dati de un arbitru corect, cum va simtiti neindreptatiti. Ce au zis stelistii ..hai ca mai e o repriza, intram acuma le dam nitel la oase sa prinda frica si am rezolvat calificarea. Eh, unguru' nu le-a permis smecheria asta cocalareasca de pe vremea Mirelei cand avea niste intrari de taekwondo si toti inchideau ochii.
Lasa ca ati picat acum cu Rosenborg, sa vezi ce batuta va da si aia, dar poate aveti parte de un arbitru mai de "gashca".
Stii tu roata aia de ziceai ca se intoarce, a inceput deja.

Glumesti si tu, glumesc si eu ca d-aia suntem aici. Hai distractie placuta la si pe langa conac!
Pe Duminica :lol:

VanDerGigi
09.08.2015, 12:57
Buna seara din sudul Frantei doamnelor si domnilor va spune Gigi. Stam cu ochii pe micul ecran .. in aceasta seara se vor infrunta din nou Ştiaua - Dimanu, dar nu pe Velodrome ci la Bucuresti. Ne punem toate sperantele in domnul Rednic Mircea si sper sa vedem un meci frumos!

manolica1
09.08.2015, 13:09
fie ca cel mai bulanos sa castige :d

toni41
09.08.2015, 14:00
.... Rednic Mircea si sper sa vedem un meci frumos!

Ii acum antrenoru lu Dimano? Succese mari si dese va dorim!

Fidelule ce zici de 3D-ul lui Michtarian in meciul cu Austriecii? ...L-am văzut pe Costa in Audicup! Imi place...

ps. Tastatura asta de tablet e mai proastă ca mine şi face ce vrea cu mine....😠😨
Scuzoaiele mele Manolica, poate trebe sa repare moderatorii ceva ca am sters ceva aiurea....

Ca sa ma scuzi zic de trei ori HAI STEAUA!

manolica1
09.08.2015, 14:05
a fost blat :lol:

VanDerGigi
09.08.2015, 15:48
Da. 0-0 dar meci dragutz. Se vede oricum o "ameliorare" in ceea ce priveste diferenta dintre cele doua echipe. Am vazut si interviu cu GB dupa meci ..foarte frumos nu mai vazusem de mult ce porumbei poate sa elibereze..

manolica1
09.08.2015, 16:52
Da. 0-0 dar meci dragutz. Se vede oricum o "ameliorare" in ceea ce priveste diferenta dintre cele doua echipe. Am vazut si interviu cu GB dupa meci ..foarte frumos nu mai vazusem de mult ce porumbei poate sa elibereze..

nu am vazut meciul ce-i drept, am avut alte alea de facut, dar am inteles ca au fost ffff varza si aia si aia...

sorin
10.08.2015, 14:58
Toni, te-am mai rugat sa nu mai moderezi de la tableta, ca-ti iese aiurea. Am pus eu inapoi mesajul mesterului Manole, ca nu am vazut vreun motiv sa fie sters.

toni41
10.08.2015, 17:36
Toni, te-am mai rugat sa nu mai moderezi de la tableta, ca-ti iese aiurea. Am pus eu inapoi mesajul mesterului Manole, ca nu am vazut vreun motiv sa fie sters.

Stiu, sorry! Tocmai deaia l-am rugat pe Pisoi sa ma faca read only! Daca nu se poate, atunci sterge-ma de la moderatori pānă imi iau un alt PC mai rapid. In prezent am doar internet mobil

...Am crezut ca poți sa te relaxezi complet in concediu

manolica1
10.08.2015, 18:59
...Am crezut ca poți sa te relaxezi complet in concediu

intre doua investitii in Ro mai trage si cate un ochi pe-aici :d

FidelKatzo
11.08.2015, 02:20

Fidelule ce zici de 3D-ul lui Michtarian in meciul cu Austriecii? ...L-am văzut pe Costa in Audicup! Imi place...

ps. Tastatura asta de tablet e mai proastă ca mine şi face ce vrea cu mine....😠😨
Scuzoaiele mele Manolica, poate trebe sa repare moderatorii ceva ca am sters ceva aiurea....

Ca sa ma scuzi zic de trei ori HAI STEAUA!

ce sa spun,baiatul a evoluat..se pare ca intre timp a invatat sa traga la poarta si cu piciorul drept.
anul asta avem mai multi aspiranti la titlu,sper sa nu ne plictisim ca in ultimii trei ani cand s-a stiut deja din decembrie cine este campioana..

manolica1
11.08.2015, 12:52
https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11866269_885075918238591_5160233466694184785_n.jpg ?oh=04a6f2d382d5052c2e3358db818dcf2d&oe=563F92DC

VanDerGigi
11.08.2015, 16:15
Pai vezi bai mestere ..si mai te plangi de rautati.

manolica1
11.08.2015, 17:51
stiu man, da n-am rezistat :d

Nicksson
12.08.2015, 04:08
Ce ziceţi de golul ăsta la olandezi? Portarul dă gol cu călcāiul !!!

http://indavideo.hu/video/Az_ADO_Den_Haag_kapusa_foldontuli_golt_szerzett

toni41
12.08.2015, 05:41
Splendid sport! E ca la noi la microbisti. Unu da mereu goluri deastea daca-i ridici mingea la fileu!

manolica1
12.08.2015, 21:51
s-a jucat Supercupa Europei, nebunie de meci, goluri superbe...
a castigat Barcelona cu 5-4 in fata celor de la Sevilla

http://www.youtube.com/watch?v=8qP0p-y3QJ4

FidelKatzo
13.08.2015, 04:20
asa un gol reuseste odata la 1000 de ani..

VanDerGigi
13.08.2015, 15:35
Nicusor!! Spune tu!!! Cine este lideru'!!??!!!
Oleeeee...

Ce a ajuns Ştiaua dragi prieteni ..echipa de mijlocul clasamentului.

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/Screenshot_2015-08-13-22-26-45_zpsb65f4b9f.png (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/Screenshot_2015-08-13-22-26-45_zpsb65f4b9f.png.html)

manolica1
13.08.2015, 18:03
pune in rama poza asta, cu asta ramai :d

Pisoi
13.08.2015, 19:36
Oleeeee...

Ce a ajuns Ştiaua dragi prieteni ..echipa de mijlocul clasamentului.
...ti-expui "fasolea" prematur! ...daca "ai' rosii" pierd urmatorul meci si una din echipe de la locul #6 in sus castiga ...e irelevant entuziasmul tau! ...ca asa-i si'n hochei! :ideea:

manolica1
13.08.2015, 20:29
...ti-expui "fasolea" prematur! ...daca "ai' rosii" pierd urmatorul meci si una din echipe de la locul #6 in sus castiga ...e irelevant entuziasmul tau! ...ca asa-i si'n hochei! :ideea:

http://www.youtube.com/watch?v=FgkcybB2jT8

VanDerGigi
14.08.2015, 07:29

Bre Pisoias, la Manole ma asteptam sa se "revolte", da' matale esti uom cu experienta. Crezi ca io nu stiu ca e precoce?, dar cum pot sa pierd ocazia sa-i "inpung" si io cu o aroganta, cand ai mei n-au mai fost pe primul loc de 3 ani?
Plus de asta primul loc e irelevant chiar si la final acum pentru ca se joaca in sistem play off - play out ca la hockey.
Totusi ideea a fost ca sunt semnale bune deocamdata. Ziua buna se cunoaste de dimineata. Adica locul 1 e mai promitator decat locul 6 de exemplu. Da chiar, cine e pe 6 ca am uitat? Ahh.. Steloaia :lol:

Manolescule, altele mai de actualitate nu ai? Ca daca ma apuc sa postez si eu clipuri cu tampeniile ciobanului, cade serveru' lui Nicusor.

Ps. Pentru returul cu Rosenborg de la Norvejia, te sfatuiesc sa iti pui vreo 2-3 absorbante in pantaloni. O sa ai nevoie.

manolica1
14.08.2015, 12:46
bre nea jiji, daca aveati 6 victorii din 6 mai ziceam...

sorin
17.08.2015, 14:43
Oleeeee...
Ca in orice sport, clasamentul final conteaza, nu imbatatul cu apa rece din primele etape. LOL, hahaha, hihiiii

VanDerGigi
17.08.2015, 15:04
Bine te-ai trezit jupane. Cum e apa la Marea Neagra? Haleala? Fetile? Beutura? Basescu?

sorin
17.08.2015, 15:40
O ard prin muntii Carpati acum, ca era fierbinteala maxima la mare. :d

VanDerGigi
22.08.2015, 15:39
Nu stiu ce sa mai ma fac cu voi..
http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/Tabela-de-marcaj-la-final1-325x200_zpsrf8vouja.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/Tabela-de-marcaj-la-final1-325x200_zpsrf8vouja.jpg.html)

Mestere fa ceva, ca astia nu par dusi la biserica si va da vreo 7 in Norvegia ..ne facem dracu de ras.
Dar iar aveti bulan, baietii ie deja calificati nu se mai obosesc.

Placut surprins si entuziasmat de Astra ..eliminat pe West Ham, batut pe AZ Alkmar, nu e putin lucru e antrenor bun Sumudica.

FidelKatzo
23.08.2015, 02:39
https://youtu.be/lfzOpu8KMS8

am incercat sa pun un clip si nu se poate..

manolica1
23.08.2015, 12:39
daca elimini S de la https merge sa pui film, in schimb filmul din linkul tau a fost sters...

toni41
23.08.2015, 14:27
Felicitari Fidel! Bayern a cāștigat in deplasare in 10 oameni! Ar merita locul unu in clasament😄 dar si fanii BVB trebuie sa scape de teama si depresii.... Ultimele 3 meciuri si 12 goluri au exact efectul scontat☺

FidelKatzo
24.08.2015, 03:36
Felicitari Fidel! Bayern a cāștigat in deplasare in 10 oameni! Ar merita locul unu in clasament�� dar si fanii BVB trebuie sa scape de teama si depresii.... Ultimele 3 meciuri si 12 goluri au exact efectul scontat☺

imi doresc ca anul asta campionatul sa se decida in ultimul meci daca se poate...ca in clipul de mai jos..

http://youtu.be/VCNBmtmK7QI

ps. mai era Uli presedinte de club,sa-l tina Dumnezeu sanatos si sa-i dea putere inca multi ani de zile..!

toni41
27.08.2015, 15:33
bvb a dat inca 7 goluri in seara asta drajiji mei☺.
@fidel Te uiti film, la "Patriarhu" despre Uli?

FidelKatzo
28.08.2015, 01:54
bvb a dat inca 7 goluri in seara asta drajiji mei☺.
@fidel Te uiti film, la "Patriarhu" despre Uli?

Felicitari ! Se pare ca va intrati in mana sezonul asta si ne putem astepta la surprize placute din partea voastra...
Stiam ca dau un film despre Uli,dar am zugravit ieri un perete in pivnita si am fost terminat fizic si psihic..Nu mai stiam nici cum ma cheama cind am adormit...

VanDerGigi
29.09.2015, 15:21
http://m.youtube.com/watch?v=0dICHRhjEQE

Asa tigane, arata-le muschii! :lol:
Fidele mie asta imi aduce aminte de un gol al lui Balotelli si cred ca si tie. Bine, din alta pozitie si cu alt picior. Cert e ca stie sa dea cu piciorul in beshica.

FidelKatzo
30.09.2015, 03:51
Asa tigane, arata-le muschii! :lol:
Fidele mie asta imi aduce aminte de un gol al lui Balotelli si cred ca si tie. Bine, din alta pozitie si cu alt picior. Cert e ca stie sa dea cu piciorul in beshica.

intr-adevar un gol superb,vad ca sunteti pe locul 4 dupa Steaua... de cand becali se ocupa mai intensiv de echipa se produc tulburari cu urmari neprevazute pe piata transferurilor.ne putem astepta la surprize in cativa ani in competitiile internationale..

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Steaua+vrea+un+mijlocas+de+15+ani+de+la+Otelul+Gal ati

VanDerGigi
30.09.2015, 13:36
Steaua... de cand becali se ocupa mai intensiv de echipa se produc tulburari cu urmari neprevazute

Poate sa stea ciobanul si in cap. La Stelutza a inceput declinul e cu un picior pe lumea cealalta. S-au desfiintat toate grupele de copii si juniori, nume, istorie, la revedere. Daca as fi in locul lui Manole cred ca m-as ruga de tine sa ma lasi sa tin si io cu FC-ul.

manolica1
30.09.2015, 15:39
mda, raman cu Realul...

Cristiano Ronaldo a īnscris golul lui Real Madrid din prima repriză a meciului cu Malmo. Pentru starul portughez este a 500-a reușită a carierei.

Vedeta lui Real Madrid a adunat 753 de meciuri, iar pe līngă cele 500 de goluri a mai oferit și 161 de pase decisive, 3 Baloane de Aur și 17 trofee.

Dintre cele 500 de goluri 326 sīnt cu piciorul drept, 89 cu piciorul stīng, 83 cu capul și două cu alte părți ale corpului.

45 de goluri au fost reușite din lovituri libere și 81 din penalty. Rivalul său, Lionel Messi, are 467 de goluri īn 594 de meciuri.

5 goluri la Sporting
55 de goluri pentru Portugalia
118 goluri pentru Manchester united
322 de goluri pentru Real Madrid

VanDerGigi
01.10.2015, 16:12
Dintre cele 500 de goluri 326 sīnt cu piciorul drept, 89 cu piciorul stīng, 83 cu capul și două cu alte părți ale corpului.

Cristinel cu oo de otel e cel mai meserias, se stie. Sunt curios cu ce parte a corpului data cu gel a marcat alea doua goluri..

FidelKatzo
02.10.2015, 10:44
Poate sa stea ciobanul si in cap. La Stelutza a inceput declinul e cu un picior pe lumea cealalta. S-au desfiintat toate grupele de copii si juniori, nume, istorie, la revedere. Daca as fi in locul lui Manole cred ca m-as ruga de tine sa ma lasi sa tin si io cu FC-ul.

nu cred ca Manole intoarce palaria dupa cum bate vantul. un fan adevarat tine cu echipa lui si in momentele grele,caz concret il avem pe Toni...chiar daca BVB-ul in CL anul asta nu participa,ii iubeste cu aceeasi ardoare si devotament.
nu il simpatizez in mod deosebit pe Cristiano,dar trebuie sa recunosc ca este la ora actuala cel mai complet jucator de pe planeta.

sorin
03.10.2015, 09:33
Cristinel cu oo de otel e cel mai meserias, se stie.

68E53lcUIKE

manolica1
26.10.2015, 08:20
azi noapte s-a dat o spargere in camera cu trofee a lui Dinamo, s-au furat doua scaune si o masa... :cool:

FidelKatzo
26.10.2015, 23:46
azi noapte s-a dat o spargere in camera cu trofee a lui Dinamo, s-au furat doua scaune si o masa... :cool:

vad ca il provoci pe Gigi,cred ca este la fata locului si poate da informatii exacte.

VanDerGigi
27.10.2015, 05:14
vad ca il provoci pe Gigi,cred ca este la fata locului si poate da informatii exacte.

Ai dreptate Fidel, tocmai ce m-am intors.
Manolica a aflat el ceva dar ieczista o mica eroare ..este vorba de alta echipa. Cica FCSBeu' acum ezac pwla ciobanului mai au in palmares..

FidelKatzo
14.11.2015, 01:23
Felicitari Gigi ati jucat foarte bine..! Mi-a placut in mod deosebit Pogba si Martial.
Am auzit expoziile in televizor si am crezut ca arunca cu petarde in stadion. Sunt dezolat si trist pentru ce s-a intamplat si sper ca Wladimir sa ii curete fara mila pe serpii astia veninosi.

VanDerGigi
14.11.2015, 05:17
Felicitari Gigi ati jucat foarte bine..! Mi-a placut in mod deosebit Pogba si Martial.
Am auzit expoziile in televizor si am crezut ca arunca cu petarde in stadion. Sunt dezolat si trist pentru ce s-a intamplat si sper ca Wladimir sa ii curete fara mila pe serpii astia veninosi.

Primul gol a fost frumos. Si voi puteati inscrie la sutul lui Muller ..2 cm mai spre interior si ar fi fost bara-gol.
Este tristete mare aici. Am fost la cumparaturi ..lumea e tacuta si picata pe ganduri.
Vladimir iubeste Europa si am convingerea ca va da drumul la caini. Poate a sosit vremea sa deschida pivnita cu nucleare ..sa nu mai calce picior de arab pe pamant.

VanDerGigi
17.11.2015, 12:34
Sa vedem in seara asta cine ghiceste mai aproape de adevar ..adica virgula cate ia tata Puiu de la macaronari.
Manolescu a zis 2, io zic 3, Sorinescu 4, Toni 5 si Fidelescu 8.

Ps. Asta da. :lol: Nici sa te mai explodezi nu mai poti in ziua de azi fara relatii. Fidele in locul tau nu m-as mai convertii ..se pare ca virginele alea nu ie pentru toata lumea.

http://m.zf.ro/business-international/lista-uriasa-de-asteptare-la-isis-pentru-misiuni-sinucigase-teroristii-isi-acuza-liderii-de-nepotism-si-ca-isi-baga-in-fata-rudele-pentru-atentate-14889175

manolica1
17.11.2015, 13:28
tare rau asta cu nepotismul in isis

toni41
17.11.2015, 13:57
Meciul amical de fotbal de asta seara, Germania-Olanda de la Hanovra a fost anulat acum o ora....Era planificat sa fie intonat doar imnul francez. Intregul cabinet Merkel cu Angela in frunte, voia sa mearga pe stadion, sa dea un semn simbolic ca nu capituleaza in fata terorismului. A fost anuntata conferinta de presa a ministrului de interne...

VanDerGigi
17.11.2015, 14:42
Meciul amical de fotbal de asta seara, Germania-Olanda de la Hanovra a fost anulat acum o ora....

Pana la urma care a fost problema, ceva indicii?

livia
17.11.2015, 14:45
Astia la tv-urile romanesti zic ca ar fi fost amenintari cu bombe dinou.

FidelKatzo
18.11.2015, 01:26
Pana la urma care a fost problema, ceva indicii?

au gasit un obiect ceva in apropierea stadionului,de fapt alarma falsa...insa cand s-a vazut cat de nervosi reactioneaza toti,inclusiv autoritatile,au preferat sa renunte la meci pentru evitarea unui dezastru provocat de panica.
Gigi,toti se intreaba ce este de facut..? eu propun sa ia exemplu de la fratii israelieni.cand identificau cate un terorist ,ii aruncau casa in aer si il expulzau din tara. in felul asta cei care erau cu gandul la cele 40 de virgine care asteptau cuminti in paradis,trebuiau sa se gandeasca si la ce se intampla cu familia lor inainte sa declanseze explozia.
o masura drastica cu un efect imediat ar fi sa le arunci familiile in aer public,adica in vazul lumii in mijlocul unui stadion.

toni41
18.11.2015, 04:00
....trebuiau sa se gandeasca si la ce se intampla cu familia lor inainte sa declanseze explozia.
...
...Tinerii aia fanatizati sunt conditionati sa nu gāndeasca, ca animalele salbatice...chiar mai rau. mortii lor sunt martiri... Ce pervers, onoare si fecioare!

VanDerGigi
18.11.2015, 06:18
au gasit un obiect ceva in apropierea stadionului,de fapt alarma falsa...insa cand s-a vazut cat de nervosi reactioneaza toti,inclusiv autoritatile,au preferat sa renunte la meci pentru evitarea unui dezastru provocat de panica.
Gigi,toti se intreaba ce este de facut..? eu propun sa ia exemplu de la fratii israelieni.cand identificau cate un terorist ,ii aruncau casa in aer si il expulzau din tara. in felul asta cei care erau cu gandul la cele 40 de virgine care asteptau cuminti in paradis,trebuiau sa se gandeasca si la ce se intampla cu familia lor inainte sa declanseze explozia.
o masura drastica cu un efect imediat ar fi sa le arunci familiile in aer public,adica in vazul lumii in mijlocul unui stadion.

Daca prind gustul sa atace evenimentele sportive, e jale ca la astea se strang oameni multi. Nici nu vreau sa-mi imaginez cum o sa fie la Euro.
Singura solutie e sa-i distruga cat mai curand. Apoi fiecare sa-si ia cetatenii la puricat sa scape de serpi. Dar ar fii bine ca toate natiile participante sa fie pe aceeasi lungime de unda.
Citeste insa cu atentie ultimul paragraf. Viclenie, viclenie.

http://news.yahoo.com/russian-minister-attacks-us-policy-syria-141642352.html?clear=cache

Se anunta vremuri interesante ..inevitabil o sa apara si anumite frecusuri intre Angela si Hollande ..astia vor sa toarne acum bani cu nemiluita in securitate si nu mai vor sa auda de refugiati, pe cand Angela e cu arici la buzunar si cu comandatul. Mi-a placut punctul de vedere al lui Hollande - daca nu ne intelegem in privinta refugiatilor, ne intoarcem la frontiere din ziduri de beton si sarma ghimpata.

shogunelu
18.11.2015, 09:00
Bai nene, mie mi-a placut de Putinica, parsiv sau nu dar s-a oferit imediat sa vina in ajutorul Frantei si chiar a facut-o !
A afirmat ca atacul asupra avionului rusesc va fi pedepsit si in cateva ore atacurile aviatiei ruse s-au inmultit DRAMATIC. Asa trebuie facut, ai spus ca astia trebuie terminate, pune bata pe ei, nu te scarpina in cur 2 ani !
Pai, astia daca omoara cretini, e de bine, ca au o,omorat necredinciosi; daca sunt ei ucisi de crestini, e de bine, ca-s martiri; pai atunci sa-I facem pe toti martiri tati, sa stim o treaba !

manolica1
18.11.2015, 09:40
in schimb iohanis a zis ca nu o sa ceara suplimentarea imigrantilor, plm toti inchid granite nimeni nu mai primeste, al nostru e ok....

VanDerGigi
18.11.2015, 15:21
Pai aia acolo s-au sinucis toti acum prin atentatele astea, ca doar moartea ii asteapta. Problema adevarata e astia crescuti pe aici. Iti dai seama dintr-un milion de sirieni ca 100 de teroristi get beget cu beculetele aprinse tot ies peste cativa ani din copiii aia amarati carora le-am plans de mila. Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti. Le dau dreptate tuturor ce nu au fost de acord cu asta de la inceput.
Incercand sa fiu on topic, ati vazut la momentul de reculegere dinainte meciului Turcia-Grecia ..tot stadionul a fluierat si a strigat Allahu Akbar. Na, e bine de observat si pe turci ce le poate pielea aia nespalata.

VanDerGigi
22.11.2015, 13:44
Dimanu - Shteaua 0-0 la pauza. Am impresia ca in repriza a doua o sa adorm in cur pe canapea.

manolica1
22.11.2015, 13:48
stai relax, are grija varela sa castigati 😢

VanDerGigi
22.11.2015, 14:21
Imi retrag cuvintele ..minutul 90
Dimanu 3-0 Shtelutza
Valeu nenica, ca in vremurile bune.
Io v-am zis ca se intoarce roata.
Manole si Sorinescu, va astept la cronica meciului :lol:

manolica1
22.11.2015, 14:33
pai ce sa mai fie de comentat, jos palaria pt Dinamo, cat timp mirela e antrenor slabe sperante, poate un loc 6-7 in clasament cu noroc...

sorin
22.11.2015, 15:14
Manole si Sorinescu, va astept la cronica meciului :lol:
Pierdere de vreme sa te uiti la liga lu' Mitica.

VanDerGigi
22.11.2015, 16:16
Eu zic sa il aduceti antrenor pe Mihai Stoichita..

VanDerGigi
08.12.2015, 09:26
http://m.youtube.com/watch?v=hdWLuewF21A

http://m.youtube.com/watch?v=HtOqQlw7d6g

VanDerGigi
15.12.2015, 16:17
Se pare (dupa cum umbla vorba prin targ), ca batranul stadion din Stefan cel Mare tocmai a gazduit ultimul meci oficial, urmand a fi demolat si construit un stadion nou.
Sa nu crezi nimic insa speram sa fie adevarat.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dinamo-joaca-impotriva-astrei-ultimul-meci-pe-stefan-cel-mare-mesajele-lui-rednic-si-al-suporterilor-465545.html

Ma bucura vestea dar si intristeaza tot odata.
Si a avut parte de un ultim minut de bucurie precum a meritat. Merci nea Mircica!

http://m.youtube.com/watch?v=AH2G_v9uRHQ

toni41
16.12.2015, 09:38
Tare, bravo!

Fidele, nu-mi plac italienii de la Juventus de nici o culoare! Am emotii mai mari pentru voi decāt pentru Dortmund!
Cred ca Ribery tre sa-si caute un post caldutz, ca sa se retraga...

FidelKatzo
20.12.2015, 01:33
Tare, bravo!

Fidele, nu-mi plac italienii de la Juventus de nici o culoare! Am emotii mai mari pentru voi decāt pentru Dortmund!
Cred ca Ribery tre sa-si caute un post caldutz, ca sa se retraga...

Juve este o problema rezolvabila,cu conditia sa fie echipa completa.
Am emotii,astazi aflam daca Pep prelungeste sau avem la anul un alt antrenor.

FidelKatzo
02.01.2016, 00:28
Toni ce spui de Kloppescu..? Se pare ca o sa faca treaba buna si la Liverpool.

manolica1
15.01.2016, 08:00
cand ziceam ca toata lumea e cu Steluta in suflet nu m-ati crezut, in special JeJe...

http://m.sport.ro/liga-1/trist-urat-astia-sunt-dinamovistii-pentru-altii-nu-a-mai-ramas-expresia-caine-pana-la-moarte.html

VanDerGigi
16.01.2016, 06:37
Despre Ciprinel nu putem spune ca este dinamovist, nici nu am in memorie imagini cu el in tricoul alb rosu pentru ca a jucat doar cateva meciuri ca pustan si a plecat afara. Daca deranjeaza ceva e faptul ca de cate ori nu avea echipa (si s-a intamplat de multe ori) venea si se antrena cu Dimanu ca doar acolo era primit cu bratele deschise. Dar astia sunt oamenii. In rest sa fie sanatos, nu e o problema ca s-a dus la mai multi bani (ca era sarac) dar macar sa nu minta.

http://www.replicaonline.ro/reactia-lui-negoita-dupa-ce-marica-a-plecat-la-steaua-sunt-dezamagit-acopera-o-tradare-printr-o-minciuna-257329/

Eu ma ofticam daca il luati pe Budescu, nu pe asta. Ca de Tamasi, Tzucudeni and such va convingeti voi singuri. Am auzit ca-l luati si pe Mutu :lol:
Ala e ca Borcica, iese din activitate numai dupa 7 neveste si 25 de copii.

toni41
16.01.2016, 10:08
Sper ca Jiji va fi patriot si va gasi si el o echipa franzuseasca serioasa - nu spun ca dinamo n-ar merita o privire nostalgica. Viata merge inainte!

VanDerGigi
01.02.2016, 17:36
Toni, din nefericire ti-am editat mesajul din greseala, am taiat din el si nu am sculele sa-l pot recupera in totalitate. Scuze.

Sper ca Jiji va fi patriot si va gasi si el o echipa franzuseasca serioasa - nu spun ca dinamo n-ar merita o privire nostalgica. Viata merge inainte!

Am zis bre ca tin cu Lyon, intamplarea face ca aveam o simpatie pt ei inca cu vreo 15 ani dinainte sa stiu ca voi ateriza pe aici.
Apropo de Dimanu, aveti grija Moti is back! :lol:

http://m.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/cosmin-moti-le-rasuceste-stelistilor-cutitul-in-rana-nu-mi-as-dori-sa-intalnesc-din-nou-steaua-in-preliminariile-ligii-nu-vrea-sa-mai-sufere-15014716

toni41
02.02.2016, 03:36
Toni, din nefericire ti-am editat mesajul din greseala, am taiat din el si nu am sculele sa-l pot recupera in totalitate. Scuze.
...
Am zis bre ca tin cu Lyon,

Nu-i bai! Si mie imi merge asa. Cum incerc sa scriu sau sa editez ceva cu tableta, cum o dau in bara. De cateva ori mi-am sters propriile mesaje.

...
Pai atunci Ale Olympique!

Cred ca īn mesajul meu scrisesem ceva de Pep. Tema ramāne actuala pentru Fidel. Uli Hoenes a iesit de la bulau, e curat ca lacrima acuma,...se scalda in butoiul cu miere.

VanDerGigi
02.02.2016, 13:46
Nu-i bai! Si mie imi merge asa. Cum incerc sa scriu sau sa editez ceva cu tableta, cum o dau in bara. De cateva ori mi-am sters propriile mesaje.

...
Pai atunci Ale Olympique!

Cred ca īn mesajul meu scrisesem ceva de Pep. Tema ramāne actuala pentru Fidel. Uli Hoenes a iesit de la bulau, e curat ca lacrima acuma,...se scalda in butoiul cu miere.

Eu vreau sa apas "raspunde cu citat" si cateodata e degetu' prea ambitios sau nu e gigi atent de se apasa butonul din stanga la "editeaza post". Si apoi daca nu deschid bine ochii inainte sa suflec manecile ..se intampla ca mai sus.

Despre Uli, daca a scapat el dupa ce s-a prabusit cu avionul, iti dai seama ca cateva luni de puscarie a fost concediu. N-a scris si el vreo carte?
Din Anglia simpatizez cu Liverpool, adica cu Kloppescu mai nou. Dar nu mai am timp sa urmaresc, ma mananca copilozaurii de viu.
Astept acum in Februarie sa vad daca am "castigat" bilete la meciurile Romaniei la Euro. Ca se trag la sorti aplicatiile, multa cerere. Nu te vāri si 'mneata la un meci?

FidelKatzo
03.02.2016, 09:57
Eu vreau sa apas "raspunde cu citat" si cateodata e degetu' prea ambitios sau nu e gigi atent de se apasa butonul din stanga la "editeaza post". Si apoi daca nu deschid bine ochii inainte sa suflec manecile ..se intampla ca mai sus.

Despre Uli, daca a scapat el dupa ce s-a prabusit cu avionul, iti dai seama ca cateva luni de puscarie a fost concediu. N-a scris si el vreo carte?
Din Anglia simpatizez cu Liverpool, adica cu Kloppescu mai nou. Dar nu mai am timp sa urmaresc, ma mananca copilozaurii de viu.
Astept acum in Februarie sa vad daca am "castigat" bilete la meciurile Romaniei la Euro. Ca se trag la sorti aplicatiile, multa cerere. Nu te vāri si 'mneata la un meci?

Uli nu le are cu scrisul,el este un vizionar caruia ii face placere sa joace sume mari la bursa. Nu cred ca o sa auzim in curand prea multe despre el.
Aseara m-am uitat la meciul Leicester-Liverpool,primul gol a fost fenomenal. Pina acum Klopp a facut schimbari tactice,din pacate la ce vrea el sa faca ii lipsesc jucatorii. Englezii joaca fotbal mult mai dur si mai rapid decat in bundesliga.

VanDerGigi
04.02.2016, 15:10
Astept acum in Februarie sa vad daca am "castigat" bilete la meciurile Romaniei la Euro. Ca se trag la sorti aplicatiile, multa cerere.

Hai ca vorbeam de lup. Am obtinut doua bilete categoria 3 la meciul cu Albania. La Paris n-a fost sa fie. Las ca invit un amic, incingem un gratar si o spritzo-terapie si il vedem la tevelizor p-ala cu cocosii. Macar sa faca baietii treaba sa ne veselim.
Sper doar atat. In primele doua meciuri sa obtina romanasii macar minimul necesar incat o victorie cu Albania sa insemne calificarea.

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/Screenshot_2016-02-04-14-33-53_zpsmypdqjhx.png (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/Screenshot_2016-02-04-14-33-53_zpsmypdqjhx.png.html)

sorin
04.02.2016, 16:37
Bravo Jijele! O sa ma uit la tembelizor sa te vad :d

VanDerGigi
04.02.2016, 17:13
Bravo Jijele! O sa ma uit la tembelizor sa te vad :d
Zonele 3 sunt in jurul fanioanelor de colt. Daca ma nimeresc in primul rand poate il ciupesc pe Torje de cur ca sa fiu sigur ca ma filmeaza.

sorin
04.02.2016, 20:11
poate il ciupesc pe Torje de cur ca sa fiu sigur ca ma filmeaza.
Nebunaticule, nu stiam ca ai apucaturi din astea :-/

toni41
06.02.2016, 09:19
... Nu te vāri si 'mneata la un meci?
Nu cred ca ne-ntālnim pe stadion Jiji, nu-s microb destul de mare...Ma uit doar la televizor si mai dau din gura.
Da, lumea e mica poate te īntālnesc in Elvetia, pe undeva la munte...

Ar fi timpul ca baietii nostrii sa ne faca si surprize placute.

De Uli nu mai auzim pentru ca tace si face...Clopescu se joaca cu focul pe insula...La cāti bani se īnvārt acolo s-ar putea sa ramana in c**u gol, iar suporterii englezi sa-i traga suturi ca pierd pariurile. ...cam liniste pe insula la sumele care se īnvārt, nici un scandal cu jocuri trucate, ciudat!

VanDerGigi
06.02.2016, 14:19
Doamne ajuta.
Englezii mie imi par ca au un oarecare mai mult respect pt fotbal, poate pt ca l-au inventat.

VanDerGigi
23.02.2016, 14:03
https://m.youtube.com/watch?v=zMhMa9URHdc

:lol: :lol: :lol: la :lol:

Manole, Sorin, ..se poate asa ceva? Cu toate vedetele si toti puscariasii si manelistii cocalari intorsi sa luati 3 de la FC Voluntari??

Ahh roata aia ce bine se intoarce..

manolica1
23.02.2016, 16:22
cine rade la urma, se numara bobocii, parca asa era o vb :d

sorin
23.02.2016, 22:06
Lasa-l pe Jiji sa se pregateasca de Liga Campionilor. :d:

VanDerGigi
24.02.2016, 06:03
Observ ca va pastrati optimismul dragi colegi microbisti. Eu zic totusi sa-l aduceti pe Mihai Stoichita sa salveze ce se mai poate salva. Aveti echipa foarte buna, am ras cu pofta la imaginile astea, saracul Tamas nici nu a stiut ce se intampla :lol:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/l-au-rapit-extraterestrii-cum-a-disparut-tamas-din-peisaj-la-primul-gol-marcat-de-kone-470847.html

sorin
24.02.2016, 06:58
O am ras cu pofta la imaginile astea, saracul Tamas nici nu a stiut ce se intampla
Probabil inca nu-si revenise de la spritul din seara precedenta.

VanDerGigi
24.02.2016, 08:26
Tamas explica: "Era min 89, asteptam sa fluiere arbitrul sa bem si noi o bere" :lol:

VanDerGigi
01.03.2016, 06:24
Oaaah.. numai suporter fecesebist sa nu fii saptamana asta. :lol:
De inca doua ori in Groapa sa vedem pe unde scoate-ti camasa.

https://dolce-sport.ro/fotbal/fotbal-intern/fo-tii-steli-sunt-ingrijora.html

Manole vad ca esti low profile preventiv asa just in case :lol:

manolica1
01.03.2016, 07:12
nea jiji vb de parca am luat bataie de la dinamo pe unde ne-a prins, sa fim seriosi, nu am de ce ma teme, la bine si la rau cu Steluta :cool:
nu prea inteleg faza cu playoff-ul...

VanDerGigi
01.03.2016, 11:39
Trebuie sa ma intelegi Manole, sunt si eu bucuros ca dupa ani buni de zile avem si echipa si antrenor mai bun(a) decat Steloaia.
Sezonul regulat s-a terminat iar punctele obtinute s-au injumatatit. Steloaia a terminat pe 5 ?! (wtf era sa jucati in play out la retrogradare :lol:)

Pentru echipele cu nr. de puncte impar gen 51, se rotunjeste in sus deci raman cu 26. Astra si Pandurii au beneficiat de trebusoara asta.
E un avantaj, dar mai incolo in caz de egalitate de puncte, cine a beneficiat de rotunjire, pierde.
In play off e un mini campionat cu 6 echipe unde fiecare joaca cu fiecare tur-retur (adica 10 etape).
Punctele obtinute se adauga la cele injumatatite.

http://m.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-play-off-ul-ligii-1-dinamo-steaua-se-joaca-in-prima-etapa-asa-incepe-cu-un-mare-avantaj-programul-complet-al-celor-10-etape-15091609

Steloaia are avantaj in play off ca Viitorul si Pandurii sunt sateliti fecesebisti prin alianta dar asta e situatia.

manolica1
01.03.2016, 12:32
pai eu acum inteleg de ce te bucuri tu, aproape ca ai uitat de cand nu ati mai fost in primele 6 echipe din clasament :d noroc ca a inceput de anul asta cu playof-ul ca altfel iar va bateati la retrogradare...
Steluta e numai una, mereu va fi pe primul loc...la sfarsitul campionatului...

VanDerGigi
01.03.2016, 14:26
Steluta va fi pe primul loc...la sfarsitul campionatului...

Facem pe alea 5 sticle de Jidvei dublu sau nimic? :d:
Esti in faza de negare, urmeaza acceptarea realitatii. :lol:

sorin
07.03.2016, 07:06
Jeejee, ce-i cu catelusii? Nu pot sa bata nici acasa macar?

VanDerGigi
07.03.2016, 07:27
Aveti un tupeu incredibil moncher. Macar Manole sta low profile.
Steloaia prietena arbitrilor ca de obicei, cand nu poate fotbalistic intervin arbitrii.
Mai exact:
- Golul steloaiei a fost din off side!
- Pintilii trebuia eliminat. Avea galben si a mai facut 2 faulturi grosolane. A fost iertat de al doilea galben.
- Chipciu trebuia eliminat. Avea galben si a facut o simulare nesimtita in careu (specialitatea casei) de galben. Rosu si la revedere.

Dar stai, nu numai ca o lua stelutza pe coaja cu Dimanu, dar mai avea si 2 suspendati pt meciul capital cu Astra. Pai se poate sa irosim sansele ciobanului la titlu? Anyway daca va bate Astra, sunteti bye bye :lol:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/verdictul-specialistului-dinamo-a-fost-dezavantajata-clar-ovidiu-hategan-desfiintat-dupa-prestatia-de-aseara-471873.html

In rest a fost un meci bun cu multe ocazii clare de ambele parti. Dar l-a facut arbitrul praf. Asta dupa ce Joi in meciul de cupa lui Dimanu i s-a refuzat un penalty.

manolica1
07.03.2016, 13:01
"Cainii latra, ursu merge!"

sorin
07.03.2016, 19:44
- Golul steloaiei a fost din off side!
Jiji, eu n-am vazut meciul, dar uite ce titlu (cu demonstratie cu tot) am gasit:
Dovada incontestabilă că Hamroun NU ERA īn ofsaid. Ştucan, despre concluzia geometrică: "Punctul de fugă nu minte şi nu ţine cu Steaua"
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/dovada-incontestabila-ca-hamroun-nu-era-in-ofsaid-stucan-despre-concluzia-geometrica-punctul-de-fuga-nu-minte-si-nu-tine-cu-steaua-foto-15099414

So?

VanDerGigi
08.03.2016, 07:07
"Cainii latra, ursu merge!"

Nu chiar mereu, dar nu strica sa-ti faci singur curaj lol.

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/2016-03-07-22-55-47-1237275494_zps0pvcoeck.jpeg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/2016-03-07-22-55-47-1237275494_zps0pvcoeck.jpeg.html)

Jiji, eu n-am vazut meciul, dar uite ce titlu (cu demonstratie cu tot) am gasit:
[I]Dovada incontestabilă că Hamroun NU ERA īn ofsaid.

So?

Caraghios. O poza cea mai neclara posibil, facuta din avion, trasam 3 drepte paralele ce se intalnesc la tribuna a doua ( :lol: ) si avem dovada incontestabila!! ..sa fim seriosi.

sorin
10.03.2016, 12:08
Hopa, titlu pe GSP:
Chiajna - Dinamo 3-0 » Formația alb-roșie a fost umilită și e ca și eliminată din Cupa Ligii! :o

toni41
10.03.2016, 13:09
http://i29.photobucket.com/albums/c280/deaecrim/forum/Ulih_zps35f3kkbf.jpg (http://s29.photobucket.com/user/deaecrim/media/forum/Ulih_zps35f3kkbf.jpg.html)

Fidelii lui Uli se vor bucura la afirmatia ca " s-ar putea sa-mi reiau jobu! "

Si inca una buna...Dortmund conduce cu Totenham...

manolica1
10.03.2016, 13:22
am inteles de la jeje ca important e doar campionatul, aduce multi 💵💵💵, l-am salutat politicos si l-am lasat sa viseze 😄🍻

VanDerGigi
10.03.2016, 14:27
Nu intereseaza pe nimeni cupa ligii, Rednic a jucat cu rezervele. Nici nu am dat importanta la ce ora s-a jucat am verificat scorul cand am vazut mesajul de la Manolescu pe whatsup.
Bai Manole, zice lumea asta ca e foarte posibil sa joace Dimanu in cupele europene inca de la anul. Pai d-aia am zis, locul 1 nu e numai onoare, e si $$$$ acum pt catelusi.

toni41
11.03.2016, 05:09
... locul 1 nu e numai onoare, e si $$$$ acum pt catelusi.
Forbalistii astia, Jiji se joaca cu onoarea noastra de suporteri! Mai ales echipele reprezentative pentru Romania.
Ar fi cazul sa iasa un pic din anonimat, daca Steaua nu mai poate, hm...de ei isi mai aminteste lumea, macar Dimanu sa arate ca si la Bucale se joaca fotbal international! Si Rednic e baiat salon.

Dortmund a cāstigat cu 3-0 contra locului 2 din cea mai tare liga europeana!

VanDerGigi
11.03.2016, 08:18
Rednic e gigea, i-as face contract ca lui Ferguson. Multam pt gandurile de bine. Nu trebuie gandit prea departe prea devreme, realist fara bani multi minunile sunt putine in fotbal. Cea mai mare satisfactie este ca clubul s-a insanatosit. Prefer doua infrangeri pe teren decat azi victorie si maine o infrangere stabilita in loje sau la casele de pariuri.
Si exista un patron care nu te face sa rosesti cand ii auzi declaratiile ..si alea rare asa cum ar trebui sa fie. Se va construi si un stadion nou, lucrurile merg spre normalitate.

Felicitari pt echipa ta.
Care sunt coordonatele lui Fidel? ..alo, Fidel, nu sta departe de pretenii tai microbistii.

toni41
11.03.2016, 12:30
....
Care sunt coordonatele lui Fidel? ..alo, Fidel, nu sta departe de pretenii tai microbistii.

Fidel sta la coada pentru autograma de la Uli, n-are timp de discutii...Sau poate pregateste gazonul īn gradina, pentru un meci cu refugiatii sirieni!:sing:

FidelKatzo
12.03.2016, 06:00
Fidel sta la coada pentru autograma de la Uli, n-are timp de discutii...Sau poate pregateste gazonul īn gradina, pentru un meci cu refugiatii sirieni!:sing:

sunt ingrijorat pentru meciul de miercuri cu Juve,in repriza a doua italienii au demonstrat ca se poate. 2-2 nu este un rezultat care sa garanteze calificarea.
daca pierdem,cred ca Uli ii face personal valiza lui Pep.

VanDerGigi
12.03.2016, 15:06
Stai fara grija Fidel ca va calificati. Oricum scapati de Pepe curand. Cine vine in locul lui?

Citesti si te minunezi. Sorine, moare cocalarul ii e frica ca nu prinde nici locul 2 si pune ciobanul bodyguarzii pe el :lol:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/reghecampf-in-razboi-cu-dinamo-va-spun-sigur-ca-nu-va-juca-in-cupele-europene-daca-se-intampla-asta-va-fi-un-fals-472350.html

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dinamo-raspunde-dur-declaratiilor-facute-de-reghecampf-si-ironizeaza-steaua-fcsb-are-un-statut-neclar-si-poate-fi-banuita-de-fals-472360.html

sorin
14.03.2016, 17:18
Nu intereseaza pe nimeni cupa ligii, Rednic a jucat cu rezervele.
Creca si in playoff au jucat catelusii tot cu rezervele, ca au facut doar 0-0 cu ASA. Steluta a batut pe lidera cu 2-0 intre timp. :d

VanDerGigi
15.03.2016, 01:38
E data dracu Stelutza, nu scapi de ea nici daca o arunci din tren..
Un punct in deplasare pt Dimanu e mai bun decat nimic. Adica e mai mult decat a luat Steluta cu Voluntari si tot atat cat a luat cu CSM Iasi, adica 2 echipe la retrogradare :lol:

Ps. Am auzit ca ai luat 5 aseara de la Kings? Este adevarat? Cum comentezi? :lol:

sorin
15.03.2016, 05:32
Adica e mai mult decat a luat Steluta cu Voluntari si tot atat cat a luat cu CSM Iasi, adica 2 echipe la retrogradare
Jiji, ia manualul si citeste, nici una din echipele mentionate de tine mai sus nu e in playoff, iar CSMS-ul e la 9 puncte de retrogradare. Oops, catelusii au ajuns pe 4? Sub Steluta? :-/

manolica1
15.03.2016, 05:40
cateii vor ajunge unde le e locul mereu, adica locurile 5-14...
pacat ca nu se mai joaca Cupa Intertoto asa ar mai fi jucat si ei in EU :cool:

VanDerGigi
15.03.2016, 07:29
Jiji, ia manualul si citeste, nici una din echipele mentionate de tine mai sus nu e in playoff, iar CSMS-ul e la 9 puncte de retrogradare. Oops, catelusii au ajuns pe 4? Sub Steluta? :-/

Ce manuale bre, iar trebuie sa-ti explic regula golului marcat in deplasare?
Pai exact, Voluntari si CSM Iasi nu sunt in play off, sunt in play out, deci se bat pt evitarea retrogradarii. Alea doua meciuri s-au disputat in sezonul regulat chiar inainte de play off si play out.
O sa mai piarda si Steluta puncte nu va faceti vise desarte. Ne vedem in etapa a 6-a. Astra e pafarista noroc ca a plecat cu avantaj de puncte ..tot cu Dimanu aveti de tras.

manolica1
16.03.2016, 17:24
numai in pielea lui fidel sa nu fi fost :d
felicitari pt calificare....

FidelKatzo
17.03.2016, 00:41
numai in pielea lui fidel sa nu fi fost :d
felicitari pt calificare....

Multumesc.! Recunosc ca am avut noroc cu carul.Parca a fost un camp magnetic care respingea mingile la poarta lui Neuer.

VanDerGigi
17.03.2016, 04:00
Italienii au experimentat vorba aia: pe nemti nu poti fi sigur ca i-ai batut decat cand ii vezi urcati in autocar.

toni41
17.03.2016, 05:58
....offff! La 0-2 am plecat de la televizor plāngānd. Tonita a comutat pe alt program.... Eram la tableta in camera cealalta, cānd o aud pe Tonita: Nu-i adevarat!

Ba da, e adevarat! Uli a projectat flacara violeta pe teren! Bravo Fidel!!!

sorin
21.03.2016, 06:09
Opaa, ca Dimanu e pe locul 4, la 3 puncte sub Steluta, care e pe 2!!!
Catelusii n-au reusit sa-i bata la ei acasa pe panduri.

VanDerGigi
21.03.2016, 07:15
Diferenta este de 2 puncte, nu de 3. Nu te lua dupa clasamentul gsp care nu e actualizat cu meciul de aseara.
Oricum e gata, Dimanu se lupta pentru locul 3 acum .. la revedere campeonat. Poate la anu' :)
De mizeria aia de meci Aviatorul Hagi - Steloaia Gigi nu spui nimic? :lol: pai asa cred si eu ca luati campionatul, din 30 de puncte posibile in play off, aveti 12 asigurate cu aviatorul si pandurii cele doua cloace de stelisti. Succesuri.

manolica1
27.03.2016, 20:18
''cel mai dinamovist destept''

http://www.sport.ro/liga-1/fanionul-finalei-steaua-barcelona-a-ajuns-la-un-dinamovist-cat-a-licitat-pentru-el-video.html

a vazut el ca dinamo nu-i ofera nici-un prilej sa puna mana pe ceva din CL si s-a orientat :cool:

sorin
28.03.2016, 13:04
Hmm. facura romanasii nostri egal cu spaniolii ieri si nici macar nu pomeneste nimeni nimic. Hmm /:)

VanDerGigi
29.03.2016, 06:58
Ne bucuram. Au jucat binisor si sunt semne bune.
Dupa 2-2 cu Italia si 0-0 cu Spania, s-au gandit unii dashtepti ca suntem mai greu de batut decat credeau ei.
http://m.lequipe.fr/Football/Actualites/Amical-la-roumanie-contrarie-l-espagne/647226

FidelKatzo
31.03.2016, 03:58
agonie si extaz ...

http://youtu.be/m7GNlTfhACY

sorin
01.04.2016, 08:27
Scandal in curtea cateilor. Daca in cupe nu pot merge, s-au gandit sa-si faca o alta sigla, ca Badea detine actuala sigla si nu pot da la pace. Hmm, poate-si fac o sigla cu lupi, sau ceva mai impunator decat niste maidanezi care nu sperie pe nimeni. :ideea:

manolica1
01.04.2016, 15:05
ouch, astra - echipa fara sigla 4-1...
:cool:

VanDerGigi
01.04.2016, 15:26
Bai fecesebistilor voi vorbiti de sigla? Cred ca ati incurcat topicele.
http://forum.romanian-portal.com/threads/6927-Tratament-ejaculare-precoce
Nu va place ca Dimanu n-a incurcat-o pe Astra dar asta e poate incurca pe Steloaia.

manolica1
01.04.2016, 15:29
ce sa incurce omule? pai tu chiar ai crezut ca-i bateti? lol

stelutza nu are nevoie de ajutoare :d

sorin
01.04.2016, 15:44
Eu cred ca e gluma de 1 aprilie. Doar Barcelona poate bate cateii cu 4-1.

sorin
05.04.2016, 08:27
Steaua a īnceput războiul cu Dinamo: "Nu ne sperie! Va fi mai ușor decāt cu ASA"
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/steaua-a-inceput-razboiul-cu-dinamo-nu-ne-sperie-va-fi-mai-usor-decat-cu-asa-474522.html

manolica1
05.04.2016, 09:46
totusi cum arata clasamentul acum?
ca nu am avut timp sa verific... :cool:

sorin
05.04.2016, 11:15
Nici eu n-am mai verificat demult clasamentul, nu stiu exact cine se pregateste pentru Liga Campionilor.

manolica1
05.04.2016, 11:55
nu cred ca noi, ca altfel nu mai scriam aici :d:

VanDerGigi
05.04.2016, 14:35
Ba lasati-ma cu Duckadam al vostru! I-a mai aruncat ciobanul una de 200 euro si s-a simtit si el dator sa mai dea o declaratie slinoasa?
Dimanu e pe 3-4 la egalitate de puncte cu Pandurii, Steloaia pe 2 ..big fuckin' deal. Daca va incurca catzelusii Duminica asta va sar lacrimile ca la copii mici.

VanDerGigi
10.04.2016, 15:02
Probleme gogule? Bre baieti, se poate in 5 meciuri sezonul asta sa nu bata fantastica Steloaia pe amarata de Dimanu macar o data? 4 remize si o victorie a catzelusilor. Pai ce mare echipa dom'le sunteti dumneavostra? Nici acum dupa ce ca ati pornit cu 1-0 din start cu un gol picat din cer. Mai, mai, of, of.. dificil campeonatul asta. Etapa viitoare daca nu bateti pe Astra este caz de pupici, pa-pa, try again, see you next year. :lol:

manolica1
10.04.2016, 16:05
ce sa facem bo$$, asa e cand joci cu cei care se bat pt campionat :d observ ca singurul vostru obiectiv e sa bateti pe steaua, ma rog sa faceti egal..
cum am mai zis, furaciune pe fata de la arbitrii, asta e "singuri impotriva tuturor"
Steaua e numai una.

nu te intreb cate campionate ati luat in ultimii 5 ani ca nu vreau sa te simti jignit...

VanDerGigi
11.04.2016, 03:23
E durere mare ca n-a castigat Steloaia te inteleg. Nu te vaita de arbitri ca shade rusinica ..data trecuta cand ati dat gol din off side a fost bine? Cand v-a iertat de cartonase rosii a fost bine, cand n-a dat penalty la Palici a fost bine..

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/steaua-are-arbitrii-de-partea-ei-cum-s-a-schimbat-atitudinea-fluierasilor-fata-de-ros-albastri-in-play-off-474145.html

Sa fim seriosi, un off side pe linie la 35 de metri de poarta la Chipciu ..ala saracul care nu da gol nici de la 3 metri cu poarta goala :lol:

Trebuie sa recunosti ca Astra e echipa mai buna si merita titlul. Ei ne-au batut si ne vor mai bate si in meciul urmator, pe cand voi nu sunteti capabili nici in 15 meciuri pe sezon lol.

sorin
11.04.2016, 06:46
Trebuie sa recunosti ca Astra e echipa mai buna si merita titlul. Ei ne-au batut si ne vor mai bate si in meciul urmator, pe cand voi nu sunteti capabili nici in 15 meciuri pe sezon lol.
A se traduce: "au stat capra si vor mai sta la Astra", numai sa nu castige Steaua. E induiosator sa vezi cum se bucura catelusii ca n-au luat bataie si au facut egal, parca ar fi castigat vreun trofeu :d

VanDerGigi
11.04.2016, 08:33
Bla, bla, bla, bla, bla..
A se traduce: Astra e echipa mai buna.
Din toata suflarea stelista, cel mai intreg la minte este tocmai, cine ar fi crezut, ciobanul. :lol:
Ascultati aici la stapan, sfatul lui e sa nu mai fiti penibili.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/becali-isi-tempereaza-subalternii-terminati-ca-sunteti-penibili-patronul-stelei-a-povestit-discutia-cu-reghe-si-mm-in-direct-la-tv-475052.html

Daca Dimanu putea sa bata pe Astra, o facea si era in carti la 2 puncte pe primul loc. Dar numai tertecutele lui MM si Reghe pot gasi astfel de scuze pt propria neputinta.

manolica1
11.04.2016, 10:12
vrei sa mai caut perle scrise de tine jiji?

manolica1
11.04.2016, 10:13
Nu intereseaza pe nimeni cupa ligii, Rednic a jucat cu rezervele. Nici nu am dat importanta la ce ora s-a jucat am verificat scorul cand am vazut mesajul de la Manolescu pe whatsup.
Bai Manole, zice lumea asta ca e foarte posibil sa joace Dimanu in cupele europene inca de la anul. Pai d-aia am zis, locul 1 nu e numai onoare, e si $$$$ acum pt catelusi.
ia zi boss cum e cu dolarii ?
sau cu locul 1?
sau cu cupele europene?

scuze de cucufonie :d

VanDerGigi
11.04.2016, 11:18
Maestre sa ma ierti dar n-am inteles unde bati. Din ce ai pus quote reiese tocmai asta, daca Dimanu putea lua campionatul, il lua. Dar n-a putut. Deci orice gand ca a dat meciul Astrei ca sa castige Astra si nu Steloaia, cat timp chiar ei aveau sanse daca invingeau pe Astra ..e romanisme. Deci lumineaza-ma.

manolica1
11.04.2016, 11:48

atunci te laudai ca sunteti pe primul loc, ca nu dati importanta la meciul pierdut cu steaua in cupa, chiar imi amintesc cand te-am indemnat sa faci poza la clasament atunci cand te laudai ca sunteti pe primul loc si ca nu aveti cum sa mai pierdeti, era parca dupa etapa a doua sau a treia...

sorin
11.04.2016, 12:04
Jiji e baiat bun, pacat ca-i place doar ce e cu rosu, cum ar fi pesede, Dimanu....

VanDerGigi
11.04.2016, 12:25
atunci te laudai ca sunteti pe primul loc, ca nu dati importanta la meciul pierdut cu steaua in cupa, chiar imi amintesc cand te-am indemnat sa faci poza la clasament atunci cand te laudai ca sunteti pe primul loc si ca nu aveti cum sa mai pierdeti, era parca dupa etapa a doua sau a treia...

Maestre incurci castroanele. Poza la clasament era dupa etapa a 6-a vezi paginile din urma. Ca nu mai avem cum sa mai pierdem era caterinca sa va iau pulsul, era de abia inceputul ..bomboana pe tort e cand terminati pe locul 2 :lol: Dar nu asta e important. Mai important e ca textul la care dai quote era dupa 3-0 cu Chiajna in cupa ligii (nu cupa Romaniei atentie si nu cu Steloaia, cum pretinzi - Steloia n-a batut pe Dimanu sezonul asta ..vise erotice) Distanta intre postari e de vreo 'nspe pagini de forum, ce naiba. Tot nu inteleg ce vrei sa spui..

FidelKatzo
12.04.2016, 12:45
avem trei zile la rand meciuri interesante. am emotii pentru maine,portughezii au demonstrat ca sunt o echipa foarte compacta si cu jucatori tehnici. pentru prima data dupa doi ani ne insoteste Uli in deplasare,sa speram ca ne poarta noroc.

RoMan
12.04.2016, 16:29
din pacate mi-a disparut microbul de fotbal european, mi se pare foarte plicticos si pierdere de timp. Sper sa reusesc sa ma uit la Campionatul European.
nu ma mai atrage defel fenomenul as fi vrut sa vad un meci de Champions League asa de sanchi.

Hockeyul si in special NHL e mult mai spectaculos dupe parerea mea

manolica1
12.04.2016, 17:36
Real numa ce le-a scot fotbalul din cap la niste nemtalai care au tras de timp si au stat cu curu-n poarta, pana s-au dezmeticit CR 7 lovise de trei ori... :cool:
golurile aici

http://m.sport.ro/liga-campionilor/zidane-100-de-zile-intr-o-singura-noapte-seara-de-vis-pe-bernabeu-in-direct-la-protv-decalogul-din-vestiar.html

FidelKatzo
13.04.2016, 01:22
Real numa ce le-a scot fotbalul din cap la niste nemtalai care au tras de timp si au stat cu curu-n poarta, pana s-au dezmeticit CR 7 lovise de trei ori... :cool:
golurile aici

http://m.sport.ro/liga-campionilor/zidane-100-de-zile-intr-o-singura-noapte-seara-de-vis-pe-bernabeu-in-direct-la-protv-decalogul-din-vestiar.html

am fost dezamagit de cat de slab au jucat baietii din Wolfsburg. pe de alta parte ma bucur pentru toti romanii. se stie ca atunci cand pierde o echipa germana,natiunea romana sarbatoreste trei zile le rand.de la bebelus la femeie batrana toata lumea se imbata de bucurie.

VanDerGigi
13.04.2016, 03:59
am fost dezamagit de cat de slab au jucat baietii din Wolfsburg. pe de alta parte ma bucur pentru toti romanii. se stie ca atunci cand pierde o echipa germana,natiunea romana sarbatoreste trei zile le rand.de la bebelus la femeie batrana toata lumea se imbata de bucurie.

Nu trebuie sa fi suparat Fidel, era putin probabil sa se califice Wolfsburg. Meciuri slabe se mai intampla la fiecare echipa dar niste meseriasi cand au nevoie sa castige, te bat fara discutii.
Despre Cristinel abdomen patratzel dat cu gel v-am mai spus ca e dat dracu..

FidelKatzo
13.04.2016, 06:51
Nu trebuie sa fi suparat Fidel, era putin probabil sa se califice Wolfsburg. Meciuri slabe se mai intampla la fiecare echipa dar niste meseriasi cand au nevoie sa castige, te bat fara discutii.
Despre Cristinel abdomen patratzel dat cu gel v-am mai spus ca e dat dracu..

nu sunt suparat,poate putin incordat din cauza meciului de asta seara. nu stiu ce-i cu Manole in ultima vreme. arunca cate o pastila si ne lasa sa ne spargem capetele.
cred ca il bate gandul sa ne urmeze pe batranul continent, s-a saturat sa traiasca visul american.

ps. cred ca pentru meciul de aseara o sa-i ridice statuie lui Cristinel.

manolica1
13.04.2016, 07:43
pai cum puii mei sa nu ma bucur, la cum au inceput nemtalaii ziceai ca joaca Dinamo, tragere de timp si autobaza-n poarta :d
pai la nivelul asta de fotbal nu faci scheme ieftine, ca au castigat ei cu 2-0 in tur ala a fost noroc, vb aia: norocul nu merge de multe ori la apa :)
mai ales golul 3 a fost de generic, exact o gaura cat miju furnicii-n in zid si pe acolo s-a dus...

VanDerGigi
13.04.2016, 09:48
Din ce am vazut rezumatul, Wolfsburg s-a prezentat la meciul asta precum Steloaia in UCL.
Mi-ai adus aminte de un "banc". Ce e mai mica si mai mica decat vagina de furnica?

FidelKatzo
13.04.2016, 12:09
Din ce am vazut rezumatul, Wolfsburg s-a prezentat la meciul asta precum Steloaia in UCL.
Mi-ai adus aminte de un "banc". Ce e mai mica si mai mica decat vagina de furnica?

tocmai am citit ca Cristinel a declarat ca s-ar bucura foarte mult sa se califice Benfica,isi doreste foarte mult sa joace pe unul din stadioanele din patrie.
presimt ca o sa fie un meci foarte greu,daca benfica ia iecsemplu de la Real,am inbulinat-o!

manolica1
13.04.2016, 12:22
good news
Benzema nu va juca pt Franta la europenele de anul asta...

Stelutza a incins-o pe Astra din nou...

FidelKatzo
14.04.2016, 06:13
good news
Benzema nu va juca pt Franta la europenele de anul asta...

Stelutza a incins-o pe Astra din nou...

Vad ca nu spuneti o vorba. Manole ti-a placut Vitoria,ai vazut ce frumos a planat deasupra stadionului ?

http://youtu.be/G89r9tP1Lt0

VanDerGigi
14.04.2016, 07:31
Ma bucur ca v-ati calificat! Asa echipa buna e Benfica acum? Mai traieste vulturul ala? Mi-a adus aminte de un meci ..

https://m.youtube.com/watch?v=_lpdHKrY42c

manolica1
14.04.2016, 09:14
imi cer scuze nea fidele ca nu te-am felicitat ca le-ati impaiat vulturul, nu am vazut meciul din pacate, am fost ocupat cu un amic de-al meu de aici din NY care tine cu Barca si a trebuit sa-l toc marunt :d

FidelKatzo
14.04.2016, 10:35
imi cer scuze nea fidele ca nu te-am felicitat ca le-ati impaiat vulturul, nu am vazut meciul din pacate, am fost ocupat cu un amic de-al meu de aici din NY care tine cu Barca si a trebuit sa-l toc marunt :d

nici o problema,am crezut ca poate transmisia nu a fost corespunzatoare. am fost surprins cand am citit ca Barca nu s-a calificat. tot asa se putea intampla si cu fc-ul meu,in finala ajung numai doua echipe.

Gigi multam pentru clip,am impresia ca pe vremea odiosului se juca fotbal cu mai multa abnegatie si seriozitate.

marian42
14.04.2016, 15:56
Ce meci!
Doamne, ce meci!!!!
0-2
1-3
4-3 final!

sorin
14.04.2016, 16:00
Dimanu a reusit un rezultat mare, reusind sa nu piarda cu Chiajna (1-1), dar au fost eliminati din cupa.

manolica1
14.04.2016, 16:51
Dimanu a reusit un rezultat mare, reusind sa nu piarda cu Chiajna (1-1), dar au fost eliminati din cupa.

am inteles de la jiji ca nu sunt interesati decat de campionat :cool:

Pisoi
14.04.2016, 19:36
...asta ce inseamna? ...ceva spaga?:-?

FidelKatzo
15.04.2016, 01:02
Ce meci!
Doamne, ce meci!!!!
0-2
1-3
4-3 final!

nu am spus nimic ca sa nu-l necajesc pe Toni. asta este talentul lui Kloppescu,sa salveze echipa din situatii fara nici o speranta.

VanDerGigi
15.04.2016, 11:50

Ne-am gandit sa cedam Steloaiei cel mai parat dintre trofee aka cupa ligii lui mitica. Astra ia campionatul, Dimanu Cupa Romaniei deci Steloaia nu puteam s-o lasam cu degetul in anus dupa atatea investitii..

VanDerGigi
16.04.2016, 15:14

Gata Astra - Steloaia 2-0 si au revoir! Echipa aia modesta cand au nevoie sa va bata v-au dat pe carca. Asta va e valoarea preteni cu cutitele pe masa nu plimbati mingica cum trebuie.
Deci care este deci ce rahat doriti..??!
Dar fruntea sus, castigati cupa ligii ca jucati cu Chiajna!

manolica1
16.04.2016, 16:21
campionatul nu e incheiat, jucam pana in ultima secunda... :d

sorin
16.04.2016, 21:20
Si daca nu castiga Steaua, ma doare la basca, nu-s asa innebunit cum e Geegee cu Dimanu.

VanDerGigi
18.04.2016, 07:01
campionatul nu e incheiat, jucam pana in ultima secunda... :d

Da ..poate pierdeti si locul 2. Ii da ciobanul afara pe toti :lol:

sorin
18.04.2016, 08:19
Jeejee, nu conteaza locul, important e sa fie peste Dimanu :d

VanDerGigi
18.04.2016, 09:15
Pai daca pierdeti locul 2, in detrimentul cui il pierdeti? :thinking:
Ati prapadit investitiile ciobanului shade rusinica sa va comparati cu o echipa sarmana.

VanDerGigi
19.04.2016, 09:14
Hai ca a venit posta.

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/2016-04-19%2015.58.09_zpscthqbpnq.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/2016-04-19%2015.58.09_zpscthqbpnq.jpg.html)

Care mergi cu mine? Ca e posibil sa fiu nevoit sa ma duc singur.
Manole, ia sticlutzele alea de Jidvei cu tine si vino incoace!
Io sper ca au aranjat si ei cum trebuie locurile ..romanii cu romanii si albanezii cu albanezii. Poate ma trezesc in mijlocul albanezilor sa ma dezbrace aia pe acolo..

manolica1
19.04.2016, 11:41
poate nimeresti intre romanii care tin cu steaua :d

VanDerGigi
19.04.2016, 14:13
Nu cred ca acolo mai tine cineva cont cu ce echipa din tara simpatizeaza.
Apropo, cum simti meciul de maine? Incerc sa-mi creez un alibi in caz ca nu ne calificam - Steleaua este o echipa extraordinar de puternica si ranita in pipotzica e si mai periculoasa. Trebuie sa tratam meciul foarte serios..

Deci inteleg ca refuzi oferta. Ti-e frica de bombardea? Hai ca nu le trezeste interesul meciul asta nu prapadesc carbitul pe noi si albanezi.

VanDerGigi
20.04.2016, 16:09
Linisteeeeee!!
2-2 si Dimanu merge in finala!
Ce-mi place cand prevestesc cu har :lol:
Sorinescule, ti-a placut? Golul lui Ekeng a fost de hockey, n-ati vazut "pucul" decat in reluare. :lol:
Manolica, esti ok?
Hai sa mai vedem o data ca a fost dragut.

https://m.youtube.com/watch?v=y_pwdfs3O2s

sorin
20.04.2016, 16:20
Jeejee, trebuie sa recunosc ca sunteti tari acolo la Dimanu. Cu om in plus o repriza intreagam ati reusit sa faceti egal. Hihihi :-$:-$

manolica1
20.04.2016, 17:18
comentatorul pi&dii: "acum fara bourceanu meciul se relanseaza"
'tu-ti relansarea ma-tii cu un om in minus, cum ziceam, arbitru a furat si azi...
vad ca singurul tel pt caini e sa faca egal...
am uitat sa pun stirea in care Dinamo nu va putea juca in cupele europene, nu ca ar merita dar ca fapt divers...

VanDerGigi
20.04.2016, 17:31
:lol: Jupane credeam ca zici si tu ca Manole ca v-a furat arbitrul iar ..saracii de voi cand e arbitrul corect inseamna ca va fura.
Pai scopul era calificarea, la 2-2 scopul atins n-a mai riscat nea Mircica.
Dar cand va aud ..revedeti meciul ca in repriza a doua a depasit Steloaia mijlocul terenului de 2 ori in 45 de minute. Ce naiba v-am crezut oameni seriosi :lol:
Nici sa pierdeti nu stiti. Pardon, sa faceti egal :lol:

Ps. Nu fi suparat Manolica ..bine ca a fost Bizonul munte de om ca daca era scheletul de Rotariu murea acolo. Handicapat mintal Bourcica ala. Ce dracu negati evidenta in halul asta..
De comentator No comment. Cu cateva secunde inainte de golul egalizator a zis exact asta: "minutele trec chinuitor de incet". Asta ca era calificata Steloaia la 2-1 si trecea timpul greu fi-mi-ar scarba de el.

Ps.1 Ca Popica face fault in atac la golul 2 nu ai vazut? Ca blondul ala magraonizat de Chipciu accidenteaza un adversar sa nu mai continue si apoi loveste de doua ori fara minge alti doi adversari la care de abia primeste galben in min 92, ai vazut? :)

Bine ca merita Steloaia sa joace in Europa ..hai ca va lasam sa va pregatiti de Liga Campionilor de pe locul 2. Mergeti pe traseul non campioanelor luati minim 5 pe meci.

FidelKatzo
22.04.2016, 04:05
fiecare cu durerea si supararile lui...
ma gandesc ca era mai bine daca picam cu Real,cu ceva noroc treceam de ei. Atletico insa este la ora actuala un adversar foarte incomod care ne va crea multe probleme.

ps. Gigi daca il cauti pe Manole urmareste topicul cu bucate. am inteles ca fotbalul nu il mai intereseaza.

VanDerGigi
22.04.2016, 07:07
Incomoda Atletico intr-adevar, dar nu cred ca vor fi probleme. Era mai nashpa cu Realu' orice ai zice.
Oricum daca vreti sa castigati Liga Campionilor trebuie sa o faceti anul asta pentru ca la anul o castiga Steaua am inteles..

Scrie aici:
http://blogsport.gsp.ro/geambasu/2016/04/22/ai-lui-rednic/

Sper sa-i mai treaca supararea mesterului imi pare rau ca nu mai sunt acolo sa perpelim niste mici la iarba verde ca tot vine primavara.

sorin
22.04.2016, 08:03
trebuie sa o faceti anul asta pentru ca la anul o castiga Steaua am inteles..
Ei Gigi, nici chiar asa. Asteptam PSG-ul intai :d

VanDerGigi
22.04.2016, 09:56
De PSG ii pasa mai mult lui Fidel decat mie.
Oricum mai au de asteptat, noul Ibrahimovic are de abia 9 luni.. :ideea:

sorin
26.04.2016, 06:53
FC Bayern Munchen - AC Milan

Meciul are loc in Chicago, pe data de 27 iulie 2016, la Soldier's Field. Din pacate, e chiar in ziua in care plec in Europa. Detalii, aici:
http://www.chicagotribune.com/sports/soccer/ct-soldier-field-host-icc-soccer-20160323-story.html

toni41
26.04.2016, 09:41
nu am spus nimic ca sa nu-l necajesc pe Toni. asta este talentul lui Kloppescu,sa salveze echipa din situatii fara nici o speranta.

Mi-o fost frica sa ma uit la meci si bine am facut!

Fidele, cu Uli in frunte veti avea succese multe!
Hummels si Müller (http://www.theguardian.com/football/2016/apr/26/bayern-munich-borussia-dortmund-mats-hummels)

FidelKatzo
26.04.2016, 11:03
Mi-o fost frica sa ma uit la meci si bine am facut!

Fidele, cu Uli in frunte veti avea succese multe!
Hummels si Müller (http://www.theguardian.com/football/2016/apr/26/bayern-munich-borussia-dortmund-mats-hummels)

baietii mei au aterizat cu bine in Madrid.
si mie mi se intampla sa ma ia cu frica si imi vine sa sting televizorul,dar imi amintesc ca este de fapt vorba de un joc si imi trece frica.
iti spun sincer ca nu ma incanta Hummels,il prefer pe Aymeric Laporte. are numai 21 de ani si nici nu costa asa de mult.

toni41
27.04.2016, 11:47
baietii mei au aterizat cu bine in Madrid.
...

sper sa lase mai multe goluri decāt vor lua. Mult succes!
Rumennige are un fix pe Dortmund, nu stiu daca s-a consultat cu Uli in legatura cu transferul lui Hummels...

FidelKatzo
28.04.2016, 01:01
sper sa lase mai multe goluri decāt vor lua. Mult succes!
Rumennige are un fix pe Dortmund, nu stiu daca s-a consultat cu Uli in legatura cu transferul lui Hummels...

ne-am facut iluzii degeaba,spaniolii sunt prea buni pentru noi. trebuie sa ne multumim cu faptul ca am ajuns intre primele patru echipe din Europa,ceea ce nu este rau. ca sa ajungi in finala trebuie si o doza mare de noroc.

manolica1
28.04.2016, 07:59
am vazut exact golul, ce sa zic, asa gol superb n-am mai vazut de pe vremea lu Maradona, cred ce e cel mai frumos gol din CL anul asta...
Nemtii mai au sanse, cand joci acasa se schimba treaba, totul e sa nu primeasca gol...

toni41
28.04.2016, 12:54
ne-am facut iluzii degeaba,spaniolii sunt prea buni pentru noi. trebuie sa ne multumim cu faptul ca am ajuns intre primele patru echipe din Europa,ceea ce nu este rau. ca sa ajungi in finala trebuie si o doza mare de noroc.
Io zic ca au prins o zi bună. Au fost mai tari ca o nuca de cocos si decāt capul lui Pep! La München se poate intampla orice!

sorin
02.05.2016, 12:06
Catelusii cred ca inca petrec puternic de Paste, de nu a aparut niciunul pe aici sa bata tobele ca Steaua a pierdut titlul, matematic. :-/

P.S. Astra a petrecut toata noaptea castigarea titlului, jucatorii au dormit doua ore, dar tot i-au snopit in bataie pe catei

FidelKatzo
03.05.2016, 03:02
nici nu stiu ce sa fac,macar daca ar fi Gigi aici sa ma sfatuiasca. sa ma uit la meci sau nu..? mai mult ca sigur ca nu ne calificam,de ce sa imi produc dureri sau suferinte ? mai bine ma duc la culcare devreme si maine ma fac ca nu ma intereseaza fotbalul.

sorin
03.05.2016, 08:13
Gigi a luat o mica vacanta, sa se vindece de nemultumirile acumulate cu dimanu. Eu zic sa iei meciul ca pe pe un sport si o relaxare, savureaza orice moment, spera sa ias cum vrei tu, iar daca vreodata nu iese...ia-l ca pe un sport.

toni41
03.05.2016, 09:26
nici nu stiu ce sa fac,macar daca ar fi Gigi aici sa ma sfatuiasca. sa ma uit la meci sau nu..? mai mult ca sigur ca nu ne calificam,de ce sa imi produc dureri sau suferinte ? mai bine ma duc la culcare devreme si maine ma fac ca nu ma intereseaza fotbalul.

Exact asa am facut cānd or jucat ai mei cu Liverpulu.

Daca te sun deseara tārziu, sa stii ca e o veste buna, daca nu, dormi in pace.