PDA

Arată versiune întreagă : Caut colaboratori pentru publicare anunturi.

Luiz
01.04.2015, 15:36
Caut colaboratori pentru publicare anunturi.
Se lucreaza comod de acasa aprox 3 ore pe zi
Cerinte:
- cunostinte minime PC
- necesar calculator
- conexiune internet
- rabdare
- perseverenta
- atentie la detalii
- seriozitate
Nu este necesara experienta.
Instruire gratuita oferita sub forma unor lectii prin mail.
Veti trece mai intai prin instruire, apoi care doriti, o sa incepeti sa lucrati.
Program part-time.
Acest proiect vizeaza piata americana a cartilor electronice.
Cereti detalii prin trimiterea textului ”Info” la adresa de email: lahosjamboree@gmail.com
Oferim si solicitam seriozitate!

aramis_13
01.04.2015, 18:59
altu' care-o pus coada la prună...

andrei_sasu
16.04.2015, 05:55
mai e valabil jobul asta? (vad ca a fost pus online pe 1 aprilie... e pe bune?? )
sunt necesare si cunostinte de limba engleza?

Luiz
16.04.2015, 13:26
Da este valabil! Aveti o adresa de email pe care pot sa trimit informatiile?

aramis_13
16.04.2015, 17:56
bre andreiule, ia un cod de la taica să nu te chinui cu căutatul:

VABETALOMEFIN

bagă-i jmecherului codul și număru' de telefon și sari direct la lecția unu...

Luiz
17.04.2015, 13:31
Fainosag! acum ce ma faq? n-am icotro ! Aramisule ai lectia nr 1. DACA TRIMITI O ADRESA DE MAIL!?

aramis_13
17.04.2015, 13:59
ține-o pentru tine spamere...

Luiz
17.04.2015, 14:47
1.Eu nu te-am facut de nici un fel! 2. daca nu stii despre ce este vorba! de ce te bagi? daca ai o parere atunci afirmate cu argumente.

toni41
17.04.2015, 15:31
Luiz, ce e asa secret?

aramis_13
19.04.2015, 23:53
1.Eu nu te-am facut de nici un fel!
nici eu nu am venit să-ți bag spamul pe gât?

2. daca nu stii despre ce este vorba! de ce te bagi? daca ai o parere atunci afirmate cu argumente.
vrei argumente? ia zi matale ce scrie în propoziția a doua din primul paragraf din informații?

hai că te ajut:

În lecţia 12 a acestui curs vei afla cu lux de detalii CUM câştigi cel puţin 300 de dolari lunar.
Aceşti bani NU îi câştigi dintr-o reţea MLM sau dintr-un joc piramidal, ci îi câştigi numai din efortul tău.
dar să mergem mai departe. care-i temeiul legal care reglementează activitatea asta a voastră super profitabilă în care faci bani din nimic? să fie oare Ordonanța Guvernului nr. 99/2000, art. 35, alin. (2) (rep)? păi și ce zice ordonanța asta, bat-o vina?

(2)Vânzarea prin rețele (multilevel marketing) este o formă a vânzării directe prin care produsele și serviciile sunt oferite consumatorilor prin intermediul unei rețele de vânzători direcți care primesc un comision atât pentru vânzările proprii, cât și pentru vânzările generate de rețelele de vânzători direcți pe care i-au recrutat personal.

rahat cu perje! păi parcă nu-i MLM?

dar să facem tabloul complect: o țoapă (așa ca tine) încearcă să mă convingă că afacerea asta nu e MLM. și ce îmi zice pupăza?

Munca propriu zisa este de a posta anunturi pe net (site-uri) si de a va crea o retea.(minim 2 oameni de aur).Eu am 5 persoane..pana acum. Proiectul vizeaza promovarea pe piata nationala.si mondiala (americana) a cartilor electronice.
ce face? să îți creezi o rețea? oameni de aur? și ăia la rândul lor trebuie să își creeze altă rețea?

dar bomboana de pe tort vine de la un alt nenorocit (care după ce și-a luat țeapa de rigoare) încearcă ca și tine să bage o țeapă mai departe, doar-doar și-o scoate pârleala. la fel ca și pe restul l-am întrebat și pe el ce articol de lege reglementează ”afacerea”:

întrebarea mea:

Adică Ordonanța Guvernului nr. 99/2000, art. 35, alin. (2)? Aia care reglementează MLM-urile?
răspunsul dobitocului, care în loc să își întrebe ”superiorul”, îmi trimite tot mie e-mail:

Adică Ordonanța Guvernului nr. 99/2000, art. 35, alin. (2)? Aia care reglementează MLM-urile? --TRIMISA DE (aici e numele meu) . CE SA-I RASPUND ?
ți-am dat codul pentru prima lecție. ce zici, după toate astea de mai sus, știu despre ce e vorba?

PS: domnu' Sorin, iote că-mi fac mea culpa: da dom'le pe alde ăștia îi iau întotdeauna tare, de la bun început. nu am nici un fel de înțelegere sau respect pentru ei.

manolica1
20.04.2015, 05:21
nea aramis n-a scris tot anul cat a scris in ultima postare :d
chiar merita efortul?

aramis_13
20.04.2015, 06:03
nu, da' oricum n-aveam somn...

manolica1
20.04.2015, 08:48
bun asa... dar totusi cum putem facem ceva coco? ca nu ne-a raspuns doamna.
cateodata as avea ceva timp sa dau click-uri sa fac $$€€ŁŁ

VanDerGigi
20.04.2015, 11:12
... dar totusi cum putem facem ceva coco?

Cu truda si alergatura mestere ..pentru iobagi ca noi e singura solutie.

manolica1
20.04.2015, 11:25
Cu truda si alergatura mestere ..pentru iobagi ca noi e singura solutie.

ca cam asa e, daca nu am invatat carte sa fim macar un amarit de doctor, la 60 ani ieseam la pensie si ne mutam mai la sud la caldura, sugeam cate o Frozen Margarita pe ora si invarteam micii pe gratar, asa suntem sclaveti pe plantatia unchiului Sam...

VanDerGigi
20.04.2015, 15:01
ca cam asa e, daca nu am invatat carte sa fim macar un amarit de doctor,... asa suntem sclaveti pe plantatia unchiului Sam...

Doctorii nu au o viata usoara pe aici, e o meserie destul de stresanta.
In schimb in America e ideal sa fii avocat sau broker ..invarti cashcavalul cu lopata si treburile se rezolva de la sine.

Radu Alexandru (Ilie)
26.05.2015, 12:47
Salut
Am vazut o postare pe facebook despre cum poti castiga bani,si pentru a.mi castiga banii de buzunar m.am hotarat sa incerc.
Dupa ce am efectuat cerintele si am gasit codul ,mi.am zis 'ce ar fi sa dau un search pe google la codul asta minunat?"
Zis si facut...si dau de forumul asta..
Va multumesc ca mi.ati atras atentia asupra acestei chestii.Am primit si lectia unu si fara sa citesc i.am scris tipului un mail ,bazandu.ma si pe informatile de la Aramis.
"
Buna seara!
Sistemul este exact unul de tip MLM adica Multi Level Marketing ,adica exact un sistem de tip piramidal ,pe romaneste(adica cu cat aduci mai multe "oi" cu atat castigul creste mai mult ,contand ,de asemenea,locul pe care il ai in piramida). Conform spuselor dumneavoastra din documentul PDF ,sustineti cu tarie ca modul de castigare al banilor nu este unul de acest tip.
Nu-mi credeti ideea de adolescent de 15 ani.
Insa care-i temeiul legal care reglementează activitatea ? Să fie oare Ordonanța Guvernului nr. 99/2000, art. 35, alin. (2) (rep)?

Puteti cauta ordonanta.
In cazul in care nu aveti timp, din diferite motive , priviti :

Vânzarea prin rețele (multilevel marketing) este o formă a vânzării directe prin care produsele și serviciile sunt oferite consumatorilor prin intermediul unei rețele de vânzători direcți care primesc un comision atât pentru vânzările proprii, cât și pentru vânzările generate de rețelele de vânzători direcți pe care i-au recrutat personal.

Se pare ca pana la urma proiectul este un MLM / sistem piramidal / o teapa prin care cineva te scapa de povara de a avea grija de 50 de lei pentru a cumpara cartea dupa cele 12 lectii.

Va multumesc pentru timpul acordat si doresc sa-mi trimiteti si celelalte lectii ,poate sunt chestii de educatie financiara.
"
multumiri inca o data!