PDA

Arată versiune întreagă : Liber financiar

ioanapostul
09.03.2015, 09:13
Locuesc in Spania de 10 ani , in Valencia. Am lucrat in acesti ani , in agricultura , constructii si in transporturi ( sofer pe TIR ) Ma-m dedicat muncii cu tot sufletul, atit eu cit si familia mea. Ce am realizat ? Nimic . Nu am un cent in banca . Ca mine sint foarte multi. Este adevarat ca altii au avut noroc . Dar cu ce pret ? Acum am gasit o oportunitate care nu o vreau sa o ratez . Trimite pe adresa : ioanapostul@hotmail.es cuvintul : info si i-ti voi spune despre ce este vorba

toni41
09.03.2015, 10:21
Mai, de ce esti asa secretos? Ai postat pe gratis, poti ajuta si tu pe alti romani care n-au avut noroc..
Sau sa intelegem ca din munca cinstita nu se poate in nici un caz si ca ai de ascuns ceava. Te ajuta cineva care iti trimite mailuri?

M-as mira sa răspunzi.

christianT
09.03.2015, 19:07
Locuesc in Spania de 10 ani , in Valencia. Am lucrat in acesti ani , in agricultura , constructii si in transporturi ( sofer pe TIR ) Ma-m dedicat muncii cu tot sufletul, atit eu cit si familia mea. Ce am realizat ? Nimic . Nu am un cent in banca . Ca mine sint foarte multi. Este adevarat ca altii au avut noroc . Dar cu ce pret ? Acum am gasit o oportunitate care nu o vreau sa o ratez . Trimite pe adresa : ioanapostul@hotmail.es cuvintul : info si i-ti voi spune despre ce este vorba

Mai inainte sa ajuti pe cineva, tin sa-ti spui ca ''i-ti'', asa cum l-ai scris, se scrie de fapt ''iti''. Cratima aia ai pus-o degeaba, nu are ce cauta acolo.

Despre oportunitatile astea de castiguri in bani pe care le promiti, personal cred ca e vorba de ceva neserios, poate chiar de o tzeapa. Viata m-a invatat ca banii, atunci cand esti cinstit, se castiga cu greu.

ioanapostul
14.03.2015, 22:07
Surpriza totala pe piata ofertelor de lucru! Tot mai multi oameni lucreaza acum cu noi, convinsi de seriozitatea noastra! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: ioanapostul@hotmail.es

ioanapostul
14.03.2015, 22:13
Draga Toni. Poti sa incerci si alta modalitate de muncii, tot atat de cinstit .

toni41
15.03.2015, 01:57
Draga Toni. Poti sa incerci si alta modalitate de muncii, tot atat de cinstit .
Ioana, pe forumul asta ajutăm pe cine putem, dăm informații și impartim din puținul pe care îl știe fiecare. Discreția e buna doar în chestii private. ...Munca cinstită se poate face pe față nu e nevoie să te ascunzi de noi. Adresa de email o dăm doar cu riscul de a fi inundată cu gunoi.

Ce face firma "voastră"???

ioanapostul
15.03.2015, 13:10
Draga Toni . Daca vrei sa afli mai multe despre aceasta oferta , intra te rog , pe adresa mea de email , si iti ( acum il scriu legat pe iti ) voi oferi , in mod gratuit , informatiile necesare despre aceasta oferta de lucru . Pare banal , poate , acest anunt dar toti mai multi se conving de seriozitate acestuia . Multi prefera acum sa schimbe sitemul actual de munca la patron , devenin el insusi patronul sau . Eu am 54 de ani . Mai bine de 30 de ani am muncit ca un nebun pentru ami ( nu mai folosesc cratima ca nu sint sigur daca e corect sau nu . Am sa-l intreb pe cristianT ) intretine familia ( am cinci copii si doi nepoti nascuti in Spania ) Am gasit acest anunt la rubrica de comentari a unui articol
si am cerut detali asupra acestei oferte . Am fost sceptic la inceput , recunosc , dar cu timpul ce citeam lectiile de informare , ce se dau in mod gratuit , m-am convins ca acesta este o oportunitate de ami schimba cu totul impresia despre acest sistem de munca , mai ales ca in acel timp am fost lasat somer de la firma de transporturi unde lucrasem timp de un an . Din acest moment lucrez la calculator , cind vreau si cit vreau fara a da socoteala nimanui si lipsit de stresul ce ma apasa zilnic ca voi fi alungat in strada . O informatie corecta si subiectiva nu vei putea avea decit citind ceia ce iti voi trimite tie si celor interesati. Vei pune titlu mesajului " info " deoarece primesc zeci de email-uri de la cei care citesc deja lectiile de informare a sistemului de lucru Cu stima NELU si pe curind

,

aramis_13
15.03.2015, 13:25
îl oprește cineva pe dobitoc? nu-i decât o altă mânăreală piramidală...

ioanapostul
15.03.2015, 14:00
Ioana, pe forumul asta ajutăm pe cine putem, dăm informații și impartim din puținul pe care îl știe fiecare. Discreția e buna doar în chestii private. ...Munca cinstită se poate face pe față nu e nevoie să te ascunzi de noi. Adresa de email o dăm doar cu riscul de a fi inundată cu gunoi.

Ce face firma "voastră"???

Pentru toti comentaristii am sa va spun o istorioara adevarata . Un tinar se duce la baciul satului si cere afi angajat ca cioban la stina ce o avea acesta . Ca simbrie tinarul cere ca sa-i dea citeo o oaie in fiecare an.Baciul incintat , ca nu-i cere mai mult , accepta indata tirgul . Sa presupunem ca oaiea platita de baci va fata anual cite o mieluta , punem itrebarea : cite oi va avea tinarul in decurs de 10 ani muncind cinstit la baci ? Intrebarea este pusa si petru acel care ma facut cretin. Nu trbue sa sti sa muncesti ca un bou fara minte, doar petru un brat de fin ci trebue doar sa-ti pui mintea la contributie si sa stiti , dragii mei ca mai exista si alte moduri de a muncii fara sa depinzi de hraparetii patroni

ioanapostul
15.03.2015, 14:04
Pentru toti comentaristii am sa va spun o istorioara adevarata . Un tinar se duce la baciul satului si cere afi angajat ca cioban la stina ce o avea acesta . Ca simbrie tinarul cere ca sa-i dea citeo o oaie in fiecare an.Baciul incintat , ca nu-i cere mai mult , accepta indata tirgul . Sa presupunem ca oaiea platita de baci va fata anual cite o mieluta , punem itrebarea : cite oi va avea tinarul in decurs de 10 ani muncind cinstit la baci ? Intrebarea este pusa si petru acel care ma facut cretin. Nu trbue sa sti sa muncesti ca un bou fara minte, doar petru un brat de fin ci trebue doar sa-ti pui mintea la contributie si sa stiti , dragii mei ca mai exista si alte moduri de a muncii fara sa depinzi de hraparetii patroni
Va rog sa-mi iertati greselile de ortografie , am numai 8 clase

toni41
15.03.2015, 14:40
Draga Toni . Daca vrei sa afli mai multe despre aceasta oferta , intra te rog , pe adresa mea de email ,..
NELU si pe curind,

Merci Nelu!
poti sa-mi dai te rog parola pe privat?

aramis_13
15.03.2015, 14:57

auzi bă ăsta, lasă-ne. ziarele locale de la mine de la țară sunt pline cu anunțuri de astea cu slujbe minune. într-o bună zi o să mă apuc să vă dau câte o bucată la toți, dacă tot vă postați adresele de e-mail peste tot. or mai bine vă bag niște pinguri, de-o să plângeți după calculatoare...

ia de la tata:

Cea mai buna oferta de lucru! Din ce in ce mai multi oameni lucreaza cu noi si sunt extrem de multumiti! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: mirela2929@yahoo.it
mirela
14.03.2015 20:46
79.112.175.42

Cea mai cautata oferta de lucru! Veti gasi din ce in ce mai des aceasta oferta de lucru, pentru ca noi suntem cei mai seriosi! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: autotestsibiu1@yahoo.com
Militaru Gheorghe
15.03.2015 11:18
5.15.79.192

De ce sa fii tot timpul stresat? Hotaraste ce ai de facut si nu vei regreta. Vino cu noi in echipa! Din ce in ce mai multi oameni lucreaza cu noi si sunt extrem de multumiti! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire .Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, (la alegere). Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: florin_33_2006@yahoo.com
Florin
14.03.2015 08:57
79.119.226.93

C?utam Operatori calculator pentru publicare anun?uri. Se lucreaz? comod de acas? aprox. 3 ore pe zi. Cerin?e: - cuno?tinte minime PC - necesar calculator - conexiune internet - r?bdare - seriozitate Nu este necesar? experien??. Instruire gratuit? oferit? sub forma unor lec?ii prin mail(contacta?i-m? doar pe e-mail). Acolo ve?i g?si toate r?spunsurile la toate întreb?rile atât timp cât citi?i cursurile. Ve?i trece mai întâi prin instruire, apoi care dori?i, o s? începe?i s? lucra?i. Program part-time. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Acest proiect vizeaz? pia?a american? a c?r?ilor electronice. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: montidolf_23@yahoo.com.
Adi
14.03.2015 14:20
92.81.210.132

Cea mai extinsa oferta de lucru! Lucram deja cu foarte multi oameni! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: raluca.dinu01@yahoo.com
Dinu Raluca
14.03.2015 21:27
91.96.183.160

Surpriza totala pe piata ofertelor de lucru! Tot mai multi oameni lucreaza acum cu noi, convinsi de seriozitatea noastra! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: ioanapostul@hotmail.es
Ioan Apostul
15.03.2015 18:25
83.35.143.3
Cea mai buna oferta de lucru! Din ce in ce mai multi oameni lucreaza cu noi si sunt extrem de multumiti! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: mirela2929@yahoo.it
mirela
14.03.2015 20:55
79.112.175.42

astea-s doar din ediția de sâmbătă, de la un singur ziar. mai vrei? sictir!

ioanapostul
16.03.2015, 01:53
Draga ARAMIS. Nustiu ce ma face sa raspund la provocarea ta . Asta pentru ca sint mult prea educat si nu pot lasa un comentariu lipsit de raspuns . Eu credeam ca imi vei da raspuns la intrebarea povestioarei cu tinarul cioban, tu inscimb , imi arati reclame ori anunturi pe ziare. Ai deschis televizorul pentru a afla o stire sau a viziona un film. Esti bombardat cu tot felul de reclame la tot felul de produse . Deschizi calculatorul si vrei sa intrii pe o pagina anume si se intimpla la fel . Acesti oameni ce fac aceste reclame sint platiti. Sti cit costa un minut de reclama pe tv ? Foarte multi bani , pe care sint cistigati de o anumita echipa ce produc aceste reclame . Exeplele pot continua la nesfirsit. Ai contactat vre-o persoana ce pune asfel de anunturi ? Te-ai informat cumva despre acest sistemsi cum functioneaza el ? Acum 10-15 ani in urma gaseai asfel de anunturi in ziare sau pe internet ? Nu , pentruca acest sistem , sa spunem de " reclama " este cu totul nou . Unele sint serioase , altele nu. Depinde de tine ce anunt alegi . Cind te prezinti la un anume patron pentru a solicita o angajare , sti exat cit de serios este acesta ? Ori cum iti multumesc pentru comentarul tau .

aramis_13
16.03.2015, 05:11
ete na, spameru' lu pește. acuma ești educat.

da băi ăsta, așa-i. deschizi televizoru' și vezi numa' reclame. de aia nu sunt acceptate aici. got it?

asta în afară de faptul că ăla de primește bani ca să facă reclama aia nu a ajuns să facă reclame (și să primească bani!) sărind direct de la coada vacii în spatele aparatului de filmat...

PS: o să îți răspund câte oi are ciobanul ăla după ce îmi spui tu cât grâu ar fi trebuit să îi dea împăratul chinei maestrului care l-a învățat șah...

sorin
16.03.2015, 06:26
Concluzii:
1. Aramis ii ia cu parul de la poarta pe unii, fara sa le inmaneze in prealabil o "brosura" cu regulamentul.
2. Afacerile de tip MLM sau piramidale (desi inca nu exista dovezi ca la asta faci reclama) nu sunt admise pe acest forum, dar deocamdata nu s-a incalcat (INCA) regulamentul.
3. NU raspundeti reciproc la provocari si toata lumea va avea o saptamana buna! : )

toni41
16.03.2015, 11:03
...

Domnule Aramis, Nelu a spus ca este educat, de ce nu-l lasi sa câștige un ban cinstit... lasa omu in pace, eram in negocieri pe privat mesenger referitor la parola de email....Acuma nu stiu ce sa mai zic si daca sa ma bag.
Poate vrea Nelu să explice in ce constă noutatea sistemului.

unom
16.03.2015, 17:57
Cind te prezinti la un anume patron pentru a solicita o angajare , sti exat cit de serios este acesta ? Ori cum iti multumesc pentru comentarul tau .

Stimate domn (sau doamna?!),

Cam cate persoane credeti ca ar "solicita o angajare", in urma unui anunt de genul: "Eu job am, ofer, job bani mulț sigur, job." Ca idee, daca va permit regulile de postare ale companiei pentru care lucrati, incercati sa adaugati la textul standard si un hint catre un domeniu in care ar fi acest job. Dau acest sfat doar pentru ca mi-a placut povestea cu ciobanul, la care as fi raspuns cu placere daca stiam sa numar pana la 10.

Cu drag,
Un om.

aramis_13
16.03.2015, 18:32
Concluzii:
1. Aramis ii ia cu parul de la poarta pe unii, fara sa le inmaneze in prealabil o "brosura" cu regulamentul...
păi ce, io mi-s gatekeeper? nu-s.
nu zice când te înregistrezi să bifezi că ai citit regulamentul forumului? asta-i prima regulă pe orice forum.

PS: just to make this clear, my nickname in real life is asskicker, troublemaker, painintheass. cause I'm a Quality Engineer baby!

sorin
16.03.2015, 20:05
PS: just to make this clear, my nickname in real life is asskicker, troublemaker, painintheass. cause I'm a Quality Engineer baby!
E clar, de aia au fost tot timpul QEs "a pain in a butt" pentru mine, eu fiind ME.

ioanapostul
17.03.2015, 01:59
În aceasta lume deslantuita în jungla capitalismului neoliberal , toti alearga dupa profituri usoare , legale ori ilegale . Întradevar , petru a câstiga cinstit , e nevoie de a muncii cinstit . Dar se pune întrebarea : Cît de cinstiti sâmtem noi care muncim , de dimineata pâna seara
si cât sânt de onesti cei ce ne platesc ? Adevarul este ca 95 % din oamenii acestei lumi aleg sa faca aceleasi lucruri cu care deja s-au obisnuit.
Din cauza asta ei nu mai progreseaza niciodata si mereu vor avea probleme cu banii.
Exista insa o minoritate de 5 % care alege sa faca si altceva.
Acesti 5 % sunt oamenii care cu adevarat se bucura de libertate financiara.
Sorin ( administrator ) mi-a tras atentia de-a nu face reclama a unui joc piramidal ori vre-o afacere de tip MLM Nu este vorba de asa ceva .
Am scris o adresa de email: ioanapostul@hotmail.es ca, petru cei interesati sa-mi scrie , pentru a le oferi informatii detaliate , in felul acesta nu încalc regulamentul acestui portal În final toti mai multi se înscriu în acest sistem , convinsi de amploarea lui
Cu stima si profund respect petru cititorii acestui portal
Nelu

aramis_13
17.03.2015, 04:53
cu regret domnu' nelu, da' a venit johny cu o ofertă și mai și, are ăsta o slujbă care scoate peste 4000 de dolari pe zi. așa că oferta matale cade în derizoriu...