PDA

Arată versiune întreagă : unde as putea sta in vacanta de Craciun?

maitreii
03.11.2005, 19:52
Sunt studenta in anul I la Occidental College, California, am venit in State pt prima dataacum 2luni si nu voi putea merge acasa de Craciun:(....ca atare, incerc sa ma orientez, sa vad ce alternative exista in State...intrucat campusul se inchide intre 21 Decembrie-4 Ianuarie, as vrea sa stiu daca este cineva dispus sa primeasca un musafir pentru 2 saptamani in perioada aceea, promit sa nu deranjez prea tare, sunt o persoana placuta si dornica sa cunosc romani cumsecade...avand in vedere faptul ca nu prea stiu de unde sa incep, orice sfat e binevenit, chiar daca nu raspunde exact intrebarii mele..cam atat, multumesc!Eu sunt din Craiova ca origine, iar momentanma afluin Los Angeles:)

*Gabi

darcy
06.11.2005, 03:52
Gabi, incearca sa postezi un anunt chiar la tine la colegiu, poate
gasesti profesori sau chiar colegi americani care vor sa plece in
vacanta si au nevoie de vreun pet-sitter cat lipsesc. Stiu pe cineva
care a stat asa, i s-a oferit masa si casa plus o suma oarecare ca sa
aiba grija de cainele familiei (timp de numai o saptamana ce-i drept,
cat au fost stapanii plecati in concediu).

Phoenix
06.11.2005, 08:20
Iata si o alta idee: publica un anunt pe http://losangeles.craigslist.org/sub/

Daca n-ai inspiratie, iata cum poate arata un anunt care sa te ajute sa gasesti ceea ce cauti:

http://losangeles.craigslist.org/sub/106981331.html

Eu locuiesc in San Francisco, ca altfel poate te-as ajuta mai concret...

Succes!

GNChicago
07.11.2005, 11:22
HELLOOOO CALIFORNIA!!!! Gabi e studenta si are nevoie de un mic ajutor sa aiba unde sa stea pe timpul vacantei de CRACIUN!!!!

Stiu ca romanii sint mai ospitalieri si sper ca nu au uitat de unde au plecat.

Gabi, in primul rind "LA MULTI ANI! de ziua numelui.

Am vorbit cu sotia mea si daca vrei poti sa vii la noi in Chicago pe timpul vacantei de Craciun, fara niciun fel de probleme.

Imi spui cind sosesti si te culeg de la aeroportul O'Hare.

Chicago e un oras foarte frumos si sint convins ca o sa te simti bine la noi!

Mult succes la scoala!

sorin
07.11.2005, 12:43
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifpentru GNChicago!!!! Este pentru a nu stiu cata oara cand se ofera sa ajute pe cineva. Sa speram ca gesturile lui sunt...molipsitoare smileys/smiley1.gif

todorangabriel
29.11.2005, 18:46
suntem 4 romani la un country club in conneticut,daca nu rezolvi nimic in zona sau aproape se gaseste un pat si pt tine..conditiile sunt mai nasoale in sensul ca stam mai multi intr-o camera mare dar asta e suntem si noi la inceput...numa bine

Gogule
29.11.2005, 20:15
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifpentru
GNChicago!!!! Este pentru a nu stiu cata oara cand se ofera sa ajute pe
cineva. Sa speram ca gesturile lui sunt...molipsitoare smileys/smiley1.gif

GNChicago</span> ca GNChicago</span>, dar va dati voi seama ce sansa ar avea fata in
Chicago? Ar avea posibilitatea sa il cunoasca pe unicul si inegalabilul
Gogu</span> (regele scamator</span>);
care si el (deasemeni sau necontenit), neavand unde sa stea (no tengo
dinero), se trage (nu ma trag singur .. ci adus de reni bineinteles)
spre lacul Michigan, loc in care sunt oamenii "buni si de viata iubitori</span>". smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

ratacit
14.12.2005, 10:07
Buna Gabi,

Ai gasit razolvat problema pana la urma?
Abia acum am vazut anuntul postat de tine aici. Eu stau in Los Angeles si cred ca te-as putea ajuta. Da un semn!