PDA

Arată versiune întreagă : Campionatul European de fotbal CE 2016 Franta- Rezultate, clasamente, meciuri live

Pagini : [1] 2

sorin
09.10.2014, 21:46
Reprezentativa Romaniei va evolua in grupa F în preliminariile Campionatului European din 2016, în compania selectionatelor Greciei, Ungariei, Finlandei, Irlandei de Nord si Insulelor Feroe.

Programul complet al grupei F este următorul:

In 2014
7 septembrie: Ungaria - Irlanda de Nord, Insulele Feroe – Finlanda si Grecia – Romania (ora 21.45)
11 octombrie: Romania – Ungaria (ora 19.00), Finlanda – Grecia si Irlanda de Nord – Insulele Feroe
14 octombrie (ora 21.45): Insulele Feroe – Ungaria, Finlanda – Romania si Grecia – Irlanda de Nord
14 noiembrie (ora 21.45): Grecia – Insulele Feroe, Ungaria – Finlanda si Romania – Irlanda de Nord

In 2015
29 martie: Irlanda de Nord – Finlanda, Romania – Insulele Feroe (ora 19.00) si Ungaria – Grecia
13 iunie: Finlanda – Ungaria, Insulele Feroe – Grecia si Irlanda de Nord – Romania (ora 21.45)
4 septembrie (ora 21.45): Insulele Feroe – Irlanda de Nord, Grecia – Finlanda si Ungaria – Romania
7 septembrie (ora 21.45): Finlanda – Insulele Feroe, Irlanda de Nord – Ungaria si Romania – Grecia
8 octombrie (ora 21.45): Ungaria – Insulele Feroe, Irlanda de Nord – Grecia si Romania – Finlanda
11 octombrie (ora 19.00): Insulele Feroe – Romania, Finlanda – Irlanda de Nord si Grecia - Ungaria.

Primele două echipe din cele noua grupe se vor califica la turneul final, precum si formatia cea mai bine clasata pe locul trei, luand in considerare meciurile cu reprezentativele de pe locurile 1, 2, 4 şi 5 din grupele respective. Celelalte opt echipe de pe locul trei vor sustine meciuri de baraj in noiembrie 2015, pentru cele patru locuri ramase.

Turneul final al Campionatului European din 2016 va avea loc in perioada 10 iunie - 10 iulie 2016, in Franta

Celelalte tuturor grupelor:
Grupa A: Olanda, Cehia, Turcia, Letonia, Islanda, Kazahstan
Grupa B: Bosnia-Hertegovina, Belgia, Israel, Tara Galilor, Cipru, Andorra
Grupa C: Spania, Ucraina, Slovacia, Belarus, Macedonia, Luxemburg
Grupa D: Germania, Irlanda, Polonia, Scotia, Georgia, Gibraltar
Grupa E: Anglia, Elvetia, Slovenia, Estonia, Lituania, San Marino
Grupa F: Grecia, Ungaria, Romania, Finlanda, Irlanda de Nord, Insulele Feroe
Grupa G: Rusia, Suedia, Austria, Muntenegru, Moldova, Liechtenstein
Grupa H: Italia, Croatia, Norvegia, Bulgaria, Azerbaidjan, Malta
Grupa I: Portugalia, Danemerca, Serbia, Armenia, Albania, Franta.

Chiar dacă este calificata ca tara organizatoare, reprezentativa Frantei este repartizata in grupa de cinci echipe, astfel încat sa
dispute meciuri amicale contra formatiilor care stau la fiecare etapa.

In primul meci, echipa Romaniei a castigat cu 1-0 in deplasare, impotriva Greciei.

sorin
09.10.2014, 21:47
Al doilea meci al Romaniei va avea loc impotriva Ungariei, sambata 11 octombrie, incepand cu ora 19:00, ora Romaniei. Meciul va fi transmis de TVR1.

In primul meci, echipa Romaniei a castigat cu 1-0 in deplasare, impotriva Greciei.

VanDerGigi
10.10.2014, 07:42
Al doilea meci al Romaniei va avea loc impotriva Ungariei, sambata 11 octombrie, incepand cu ora 19:00, ora Romaniei..

Ooooh prietenii nostrii ..sa vedeti ca batuta le dam, iar radem de ei. :starsmile:

FidelKatzo
10.10.2014, 07:47
Ooooh prietenii nostrii ..sa vedeti ca batuta le dam, iar radem de ei. :starsmile:

asta nu inteleg eu,de ce trebuie mereu sa ne batem..? cand am putea sa ne iubim ca fratii..

VanDerGigi
10.10.2014, 08:05
asta nu inteleg eu,de ce trebuie mereu sa ne batem..? cand am putea sa ne iubim ca fratii..

Bataie la jucat minge Fidele adica ii invingem la fotbal nu la box.
Totusi daca ai adus vorba, iar se pun niste neanderthali in miscare cu sabii, cutzite si ..ma intreb cu ce scop masinile de tocat. Mare e gradina ..

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/galerie-foto-atentie-uefa-huliganii-maghiari-se-lauda-ca-vin-in-romania-inarmati-cu-masini-de-tocat-si-cutite-436172.html

Dar pazea, i-au pus pe catzelushii mei care ie niste duri, langa ei.

"Oficialii federaţiei române au comis o gafă tactică impardonabilă, sporind inutil riscul de conflict la meciul România-Ungaria atunci când au acordat peste 1.100 de bilete suporterilor dinamovişti exact în aceeaşi peluză unde urmează să stea maghiarii. Fanii echipei Dinamo, cunoscuţi pentru irascilibitatea şi radicalismul lor, sunt aşezaţi la peluza nord, acolo unde vor fi cantonaţi şi suporterii maghiari. De-a lungul timpului, facţiunea dură a galeriei "roş-albe" a provocat incidente violente atât pe stadioanele din ţară, cât şi în străinătate. Cum extremiştii unguri deja au anunţat că vin să facă scandal "la ţigani", decizia FRF este cu atât mai inexplicabilă."

FidelKatzo
10.10.2014, 12:32
Bataie la jucat minge Fidele adica ii invingem la fotbal nu la box.
Totusi daca ai adus vorba, iar se pun niste neanderthali in miscare cu sabii, cutzite si ..ma intreb cu ce scop masinile de tocat. Mare e gradina ..

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/galerie-foto-atentie-uefa-huliganii-maghiari-se-lauda-ca-vin-in-romania-inarmati-cu-masini-de-tocat-si-cutite-436172.html

"Oficialii federaţiei române au comis o gafă tactică impardonabilă, sporind inutil riscul de conflict la meciul România-Ungaria atunci când au acordat peste 1.100 de bilete suporterilor dinamovişti exact în aceeaşi peluză unde urmează să stea maghiarii. Fanii echipei Dinamo, cunoscuţi pentru irascilibitatea şi radicalismul lor, sunt aşezaţi la peluza nord, acolo unde vor fi cantonaţi şi suporterii maghiari. De-a lungul timpului, facţiunea dură a galeriei "roş-albe" a provocat incidente violente atât pe stadioanele din ţară, cât şi în străinătate. Cum extremiştii unguri deja au anunţat că vin să facă scandal "la ţigani", decizia FRF este cu atât mai inexplicabilă."

ungurii au echipa slaba,nu cred ca o sa fie probleme..de ani de zile nu mai auzi de jucatori unguri in bundesliga..
articolul din ziar este scris cu scop provocator..jurnalistii sunt majoritatea oameni perfect normali,insa ca sa para interesanti mai scriu cate o tampenie..
cat despre dinamovisti,habar nu are..pai eu te cunosc din scutece si esti un tip bland si civilizat..ca iti mai pierzi controlul la femei,cum afost cazul la doamna Olga este ceva normal..dar cel putin nu ai agresat-o um a facut Pisoi,cand nu a vrut sa spuna ce culoare are lenjeria ei..

ps. nici nu indraznesc sa mai scriu la colzul microbistilor, sa nu se intelega ceva gresit..nu vreau sa supar pe nimeni,primul mesaj o sa fie dupa prima victorie a lui Dortmund

sorin
10.10.2014, 12:51
Ooooh prietenii nostrii ..sa vedeti ca batuta le dam, iar radem de ei.
Usurel cu rasul, cel mai bine e sa razi la urma si sa nu subapreciezi pe nimeni (vezi Slovacia vs. Spania de ieri)

Yup, de parca nu erau astia agitati suficient!! E ca si cum ai pune pe unu' sa stinga un foc cu galeata cu benzina.

..pai eu te cunosc din scutece si esti un tip bland si civilizat..ca iti mai pierzi controlul la femei
Jiji e un catzelush un pic mai cumpatat cu care ai ce discuta, e de ala dresat care sta in casa, nu maidanez :d

manolica1
10.10.2014, 14:28
acum sincer, chiar va faceti sperante ca Ro se califica la Euro?o:-)

VanDerGigi
10.10.2014, 19:05
Haide dom'le ca-i batem calumea, le dam mai multe ca data trecuta! :lol:

Manole ne calificam probabil chiar de pe primul loc asa amarasteni cu Pitzi, nu pentru ca suntem noi buni ci pentru ca restul sunt praf

manolica1
10.10.2014, 19:40
nici nu vreau sa ma gandesc ce plin de el va fi Pitzi daca o sa califice RO, am inteles totusi ca dupa meciul asta pleaca la arabetzi...

VanDerGigi
11.10.2014, 11:57
Mda ..numai 1-0 la pauza, dar ramane cum am stabilit, suntem in grafic.
Sper sa nu ne mai jucam cu ocaziile.
Genial joaca Sanmartean ..mare pacat ca are 35 de ani.

manolica1
11.10.2014, 13:01
mda, cu curu-n poarta nu poti castiga un meci...

vad ca au luat si ceva papara suporterii :d
http://assets.sport.ro/assets/sport/2014/10/11/image_galleries/354161/imagini-socante-pe-national-arena-suporteri-umpluti-de-sange-de-fortele-de-ordine-peluza-i-evacuata-foto_5_size6.jpg
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7952/13377443/26/collage-pt-suporter-resize.jpg?width=815

VanDerGigi
11.10.2014, 13:15
Huuuuuooo
Ne-a mai mancat jegosul asta de pitzi un meci. Mic rau de tot barbugiul cum dracu pana si cu Ungaria sa te pui cu curu'-n poarta la 1-0?
Daca nu castigam cu Finlanda, e posibil sa aiba dreptate Manolica ..ajungem la baraj si acolo respectam traditia :lol:

Pisoi
11.10.2014, 13:27
Huuuuuooo
Ne-a mai mancat jegosul asta de pitzi un meci. Mic rau de tot barbugiul cum dracu pana si cu Ungaria sa te pui cu curu'-n poarta la 1-0?
Daca nu castigam cu Finlanda, e posibil sa aiba dreptate Manolica ..ajungem la baraj si acolo respectam traditia :lol:
...arbitrajul e de vina! :d:

manolica1
11.10.2014, 13:46
...arbitrajul e de vina! :d:
EXACT!!!

Piturca da vina pe arbitraj dupa meciul cu Ungaria, dar si pe jocul mai slab al echipei in repriza a doua.

"Am avut jocul in mana, am controlat mare parte a partidei. Am si vorbit cu baietii, era obligatoriu sa dam al doilea gol pentru a nu avea emotii, nu am reusit acest lucru si am luat un gol la un fault inexistent. Asta e viata in fotbal, micile detalii si neatentii te costa, era chiar sa primim si cel de-al doilea gol dupa ce am fost egalati. Noi am jucat normal, cum jucam noi, era normal ca in timp ungurii sa ne atace, au bagat al doilea varf. Golul a venit in urma unui fault inexistent, golul din lovitura libera ... in sfarsit, se intampla!", a spus Piturca dupa meci.
Selectionerul a comentat si meciul superb facut de Sanmartean, cel mai bun jucator de pe teren cu Ungaria: "Stilul lui Sanmartean e diferit de Hagi, a facut o prima repriza remarcabila. Am avut o discutie cu el sa nu forteze, a fortat putin, sper sa nu aiba ceva mai grav."
Piturca spera insa, dupa acest egal, ca echipa sa isi revina si sa faca un meci bun in Finlanda: "Sa vedem ce problema are Goian, e putin probabil sa joace marti. Bogdan Stancu este racit, sper sa isi revina si el pana la meciul cu Finlanda, dar nu a contat acest lucru. Cand esti egalat dupa minutul 80 este o drama insa noi am egalat in minutul 93 la ei, face parte din regula fotbalului asa ca ... capul sus si mergem mai departe.", a spus Piturca dupa meci.

VanDerGigi
11.10.2014, 14:08
Arbitrajul a fost foarte corect, nu-mi aduc aminte in istoria recenta un arbitraj atat de bun. Cele 2-3 faulturi acordate mai usor ungurilor au fost din cauza simularilor ungurilor.

Pe langa Pitzi ..cel mai prost de pe stadion a fost Chipchiu, numai pase gresite, numai in off side a stat si numai faulturi/intrari inutile. E limpede cat e de prostutz din declaratiile hazlii ce le ofera.

Atat se poate dom'le ca nu suntem Brazilia ..pai da.
http://m.gsp.ro/top-stiri/436266.html

sorin
11.10.2014, 16:13
Ooooh prietenii nostrii ..sa vedeti ca batuta le dam, iar radem de ei.

Usurel cu rasul, cel mai bine e sa razi la urma si sa nu subapreciezi pe nimeni (vezi Slovacia vs. Spania de ieri)
Jiji, ce ma fac cu tine? Hochei nu stii, fotbal nu stii....
Era normal sa se intample asta dupa atatea declaratii optimiste in care toti spuneau ca-i batem de-i rupem pe unguri si ai nostri au crezut ca doar intrand pe teren vor lua cele trei puncte. Joc haotic, fara nici un plan, de-a latul, inapoi, cam ce stie barbugiul. Nu poti castiga meciuri cu astfel de plan de joc. Daca juca Marica poate mai tragea echipa dupa el. O repriza intreaga cu autobuzele in poarta???? Impotriva uneia din cele mai slabe echipe posibile????? Nu vreau sa comentez despre meciul cu Finlanda ca nu am incredere in aceasta echipa. Cu dobitocul asta antrenor nu ma astept la nimic bun.

VanDerGigi
11.10.2014, 20:05
Jiji, ce ma fac cu tine? Hochei nu stii, fotbal nu stii....
M-am linistit ..daca-mi ziceai ca nu ma pricep nici la femei ma ingrijoram. :lol:
Io la sport incerc sa fiu mai optimist, ca-s destule alte lucruri responsabile cu viziunea cacacioasa despre viata, precum politica. Deci batem pe Finlanda, nu se poate!

manolica1
11.10.2014, 20:41
M-am linistit ..daca-mi ziceai ca nu ma pricep nici la femei ma ingrijoram. :lol:
Io la sport incerc sa fiu mai optimist, ca-s destule alte lucruri responsabile cu viziunea cacacioasa despre viata, precum politica. Deci batem pe Finlanda, nu se poate!

batem, batem, ca nu ne doare gura :d

sorin
14.10.2014, 08:53
Astazi, "generatia ratatilor" joaca in deplasare cu echipa Finlandei. Indiferent de rezultat, sper sa fie ultimul meci al antrenorului barbugiu, desi nu mai cred nimic si m-am saturat de presa de rahat din Romania, care minte de ingheata apele pentru audienta.

Hai Romania!

VanDerGigi
14.10.2014, 11:40
Astazi, "generatia ratatilor" joaca in deplasare cu echipa Finlandei. ..

Hai Romania!

Nu stiu daca i-as porecli chiar asa drastic ..pana la urma cea mai mare parte de vina o poarta spurcacatul de Piturca. Nu trebuie decat sa ne aducem aminte cum a facut niste meciuri praf gen cu Turcia acasa, Grecia in baraj, cu Ungaria acum cu tactica lui la mica ciupeala si exemplele pot continua. Si cum jucam fiecare meci in inferioritate numerica cu jucatori precum Stancu, Hoban si altii.
Mie mi se pare ca atunci cand echipa e lasata sa joace, joaca. Sunt curios azi ce mai experimenteaza.. de la o vreme ce o avea cu Torje ca la echipa de club joaca bine, doar nu s-o fi dat si asta la Vica. Sau trebuie si Chipciu vandut? :thinking:

http://www.youtube.com/watch?v=3X16eYgGacQ

Ps. Va propun sa urmariti echipa Islandei ..anul trecut au ratat calificarea la mustatza pentru CM, dar acum au batut pe Turcia cu 3-0 si pe Olanda cu 2-0 ..cred ca vor face senzatie la CE.
Turcia are 1 punct din 3 meciuri si Olanda are 3 puncte din 3 meciuri :starsmile:

sorin
14.10.2014, 12:47
Jiji, indiferent de antrenor, vor ramane in istorie ca o generatie a ratatilor, care a ratat toate turneele finale. Acum daca stam un pic, nici chiar 'nea Mircea nu ar putea face mari minuni cu astia, probabil ca i-ar fi calificat totusi la 1-2 turnee unde ar fi fost ciuca batailor.

Stai sa vezi azi meci mare cu finlandezii, ca "satana" ii baga iar pe Tanase si Stancu.

VanDerGigi
14.10.2014, 17:20
Deci batem pe Finlanda, nu se poate!

Ia uitati-va cum ne-a scos Bogdanel din jale ..prost sa fii, noroc ca esti. Gata dom'le ne calificam, nu v-am zis? Ba v-am zis. Irlanda de Nord a batut Grecia .. Germania egal acasa cu Irlanda aia regular.
Rezultate neobisnuite in campania asta.

FidelKatzo
15.10.2014, 01:08
Ia uitati-va cum ne-a scos Bogdanel din jale ..prost sa fii, noroc ca esti. Gata dom'le ne calificam, nu v-am zis? Ba v-am zis. Irlanda de Nord a batut Grecia .. Germania egal acasa cu Irlanda aia regular.
Rezultate neobisnuite in campania asta.

am vazut meciul,aveam impresia ca joaca echipa lui Pep..90% in posesia mingii si in fata portii nu stim ce sa facem cu ea. cativa jucatori tineri fara experienta internationala care s-au descurcat foarte bine dar le-a lipsit norocul..nu scrie nici unde ca Germania trebuie sa fie prezenta la toate campionatele mondiale sau europene..

sorin
16.10.2014, 07:04
Scurta recapitulare pentru cei care nu-s la curent:
Grecia 0-1 Romania
Romania 1-1 Ungaria
Finlanda 0-2 Romania

Clasament la zi, dupa 3 etape:
Irlanda de Nord 9 pct
Romania 7 pct
Finlanda 4 pct
Ungaria 4 pct
Grecia 1 pct
Insulele Feroe 0 pct

sorin
16.10.2014, 12:33
In sfarsit, pleaca Satana!!! Diseara ma imbat : )

"FRF şi Victor Piţurcă au reziliat astăzi, 16 octombrie 2014, de comun acord, contractul privind postul de selecţioner al echipei naţionale a României, precum şi contractele celorlalţi membri ai stafului primei reprezentative" , se arată în comunicatul FRF.

VanDerGigi
16.10.2014, 14:15
In sfarsit, pleaca Satana!!! Diseara ma imbat : )

"FRF şi Victor Piţurcă au reziliat astăzi, 16 octombrie 2014, de comun acord, contractul privind postul de selecţioner al echipei naţionale a României, precum şi contractele celorlalţi membri ai stafului primei reprezentative" , se arată în comunicatul FRF.

Prost si Burleanu facut gramada, nu-l lasam fara clauza de reziliere nici mort. Cand era vorba sa-l dea afara dupa baraj, nu a acceptat scarba fara despagubiri se plangea barbugiul ca si in Romania trebuie sa invatam sa respectem contractele. Acuma nu mai respectam contractele am rezolvat "de comun acord"

In fine sa se duca sa nu mai auzim de el!

sorin
27.10.2014, 12:29
Pana la urma, in loc de 'nea Mircea, ne-am ales cu dom' General ca antrenor. Nu cred ca e cea mai fericita optiune, dar pana la urma....oricine numai barbugiul nu. Sa vezi ce si-o iau arabii aia care l-au angajat ca antrenor :lol:

sorin
12.11.2014, 09:42
Pana la urma, in loc de 'nea Mircea, ne-am ales cu dom' General ca antrenor.
Totusi, diferenta este ca 'Nea Mircea viziteaza acum cantonamentul baietilor si probabil ca mai da cate un sfat util, ceea ce nu era posibil cu ingamfatul de barbugiu. Sa vedem daca se vede vreo schimbare in bine vineri, cand se joaca pentru sefia grupei, romanii avand momentan 7 puncte, iar irlandezii 9.

Editat: Romania - Irlanda de Nord 2-0 scor final.

VanDerGigi
14.11.2014, 21:50
Asa imi place sa vad ROMANIA!

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/Screenshot_2014-11-14-22-40-22_zps62af327d.png (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/Screenshot_2014-11-14-22-40-22_zps62af327d.png.html)

Chiar daca echipa a fost in mare neschimbata, ce mult conteaza ce le spune un antrenor de pe banca. Ne-am opintit, cu hei cu rup, cum am putut, dar au jucat baietii fotbal, am fost tot meciul gramada pe ei!!! Eh, pai cu Pitzi stateam cu curu in poarta tot meciul ca era bun si un egal si pierdeam in min 92 cu 0-1.

Bravo baieti, ne vedem pe stadion la CE. Care mai vine, eu deja ma uit de belete! (La meci, nu de avion lol)

shogunelu
15.11.2014, 06:53
Asa imi place sa vad ROMANIA!

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/Screenshot_2014-11-14-22-40-22_zps62af327d.png (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/Screenshot_2014-11-14-22-40-22_zps62af327d.png.html)

Chiar daca echipa a fost in mare neschimbata, ce mult conteaza ce le spune un antrenor de pe banca. Ne-am opintit, cu hei cu rup, cum am putut, dar au jucat baietii fotbal, am fost tot meciul gramada pe ei!!! Eh, pai cu Pitzi stateam cu curu in poarta tot meciul ca era bun si un egal si pierdeam in min 92 cu 0-1.

Bravo baieti, ne vedem pe stadion la CE. Care mai vine, eu deja ma uit de belete! (La meci, nu de avion lol)

Cat face Eurostar -ul pana in Paris, 2h 16 min ? Hell yeah, I'm coming ! :lol:

VanDerGigi
15.11.2014, 08:47
Cat face Eurostar -ul pana in Paris, 2h 16 min ? Hell yeah, I'm coming ! :lol:

Cheers mate! :ok:
Daca joaca Romania vreun meci la Paris inseamna ca tot la mana avioanelor ajung ..dar de la Geneva 45 de min ajung mai repede ca tine. :pe:
Ma incalzesc la vreo terasa pana ajungi, ma recunosti tu sunt ala cu tricoul lui Stefan cel Mare :cool:

Ia uite aici http://www.stadiumguide.com/tournaments/uefa-euro-2016/ Salveaza la favorite!
Eu sper totusi sa joace pe la Lyon si Saint Etienne ..sau poate ne vedem la Nisa unde-ti place tie :lol:

shogunelu
15.11.2014, 16:49
Cheers mate! :ok:
Daca joaca Romania vreun meci la Paris inseamna ca tot la mana avioanelor ajung ..dar de la Geneva 45 de min ajung mai repede ca tine. :pe:
Ma incalzesc la vreo terasa pana ajungi, ma recunosti tu sunt ala cu tricoul lui Stefan cel Mare :cool:

Ia uite aici http://www.stadiumguide.com/tournaments/uefa-euro-2016/ Salveaza la favorite!
Eu sper totusi sa joace pe la Lyon si Saint Etienne ..sau poate ne vedem la Nisa unde-ti place tie :lol:

Ha, ha, m-au inebunit astia aici cu "cheers mate !" ! :lol:
Ne gasim noi, nu-I bai, important e sa fie berea rece, croissantele calde si meciurile bune !

Apropo de accentul si expresiile englezesti, cateva saptamani dupa ce am ajuns aici, de cate ori mergea radio ma gandeam : "Ce dracu e cu caterinca asta cu accentul englezesc pe posturile de radio ??? " :lol:

manolica1
29.03.2015, 14:36
astazi a jucat nationala, stiu ca nimeni nu e interesat dar asa ca fapt divers...

Romania-Feroe 1-0

http://www.sport.ro/nationala/video-a-revenit-magicianul-imagini-live-de-la-antrenamentul-nationalei.html

VanDerGigi
29.03.2015, 19:04
astazi a jucat nationala, stiu ca nimeni nu e interesat dar asa ca fapt divers...

Cum bre asa ma cunosti... am fost trup si suflet alaturi de baieti lipit de micul ecran. Hai tu ti-ai luat belete?

manolica1
29.03.2015, 19:55
acu pe bune, tu chiar crezi ca ne vom califica? am inteles ca daca mai dura 2-3 min partida ne egalau aia...

VanDerGigi
29.03.2015, 20:05
Pai daca nu noi, atunci cine? Grecia? :lol:

Mi-a placut de Adi Popa, a facut un meci exceptional.

sorin
30.03.2015, 06:15
Ma bucur ca n-am facut imprudenta de a ma uita la meci.

manolica1
30.03.2015, 10:59
Ma bucur ca n-am facut imprudenta de a ma uita la meci.

cam asta a fost atmosfera, asa ca nu ai pierdut decat un somn in cel mai bun caz :d

http://assets.sport.ro/assets/sport/2015/03/30/image_galleries/447861/lucian-lipovan-dormi-linistit-omule-de-fotbal-burleanu-vegheaza-pentru-tine_size6.jpg

Olga
31.03.2015, 14:05
1 Brabançonne ... 0 Izrael pe moment si cu asta merg la cumparaturi ca e tare excitant meciul asta pentru mine ...
Cred ca prima oara vad pe evrei jucand fotbal, dar nici pe belgieni nu i-am vazut demult in actiune.

VanDerGigi
13.06.2015, 12:02
Dragi tovarasi si preteni, mai e putin si incepe meciul..
Finlanda - Hungaria e 0-0 la pauza.
http://www.uefa.com/uefaeuro/qualifiers/index.html
Manolescule lasa pishatul ala de fata mare, Corona si hai la neshte Duvel-uri la gheatza.

manolica1
13.06.2015, 12:57
Dragi tovarasi si preteni, mai e putin si incepe meciul..
Finlanda - Hungaria e 0-0 la pauza.
http://www.uefa.com/uefaeuro/qualifiers/index.html
Manolescule lasa pishatul ala de fata mare, Corona si hai la neshte Duvel-uri la gheatza.

dau cu sapa azi, asa ca nema meci... da de maine-s boier cateva saptamani :)

sorin
13.06.2015, 17:05
Irlanda de Nord 0-0 Romania
Finlanda 0-1 Ungaria
Insulele Feroe 2-1 Grecia

Ungurii au incurcat clasamentul, pentru ca daca ii bat pe ai nostri in meciul urmator (la ei acasa) ii egaleaza la puncte si ii depasesc in clasament la rezultatele directe (la noi a fost 1-1) Cat despre jocul romanilor, slab de tot.

sorin
03.09.2015, 08:57
Vineri, 4 septembrie de la 21:45, ora Romaniei:
Ungaria - Romania

1. Daca bate Ungaria, se cam incurca treaba
2. Daca e egal, e bine
3. Daca bate Romania, e excelent.

Indiferent de ce se intampla, daca dupa ce se termina si ultimele meciuri, Ungaria sta acasa, e bine :d

manolica1
03.09.2015, 11:36
Hai ai nostrii!!! :cool:

VanDerGigi
03.09.2015, 13:27
Azi de la 21:45, ora Romaniei:
Ungaria - Romania

E maine meciul barosane, nu azi. Te-a dezorientat de tot intoarcerea la America. Gata berfereala, ai incuiat usa la conac pan' la anu'?

manolica1
03.09.2015, 13:32
mda, tovarasu sorin ne induce in teroare, acum am vazut ca maine e meciul...

sorin
03.09.2015, 14:14
E maine meciul barosane, nu azi. Te-a dezorientat de tot intoarcerea la America.
Corect! Stiam ca e maine, dar totusi am scris gresit. Am corectat postarea initiala. Deci meciul e vineri, 4 septembrie.

Gata berfereala, ai incuiat usa la conac pan' la anu'?
Gata pe anul asta. Aproape 5 saptamani de relax prind bine. Ma simt foarte relaxat. Usa nu e incuiata, ca sta cineva acolo sa aiba grija.

VanDerGigi
03.09.2015, 15:32
Gata pe anul asta. Aproape 5 saptamani de relax prind bine. Ma simt foarte relaxat. Usa nu e incuiata, ca sta cineva acolo sa aiba grija.

Data aviatoare poate ne gasim prin zona. Pana atunci iti dedic o melodie ce banuiesc ca te-a "terorizat" toata vacanta in africa.

http://m.youtube.com/watch?v=BgfcToAjfdc

Ps. Chiar daca baiatul e norvegian, nici-o aluzie la Rosenborg :lol:

VanDerGigi
04.09.2015, 14:39
0-0 la pauza, slabut meciul. Hai Romania!

sorin
04.09.2015, 15:43
Ai nostri au facut doar egal, desi au avut mai multa initiativa si mai multe ocazii si au trecut pe locul 2 in grupa, dupa ce Irlanda de Nord a batut in Feroe. Partea buna e ca in urma acestui scor ii tin pe unguri cu capul sub apa si isi mentin avantajul de trei puncte fata de acestia.

Grecoteii, au luat-o iar in freza, acasa, de la finlandezi.

Clasament la zi:
1. Irlanda de Nord 11-5 16p
2. România 7-1 15p
3. Ungaria 5-3 12p
4. Finlanda 6-8 7p
5. Ins. Feroe 5-11 6p
6. Grecia 2-8 2p

VanDerGigi
04.09.2015, 15:50
S-a terminat 0-0 ..nu e extraordinar dar nici rau. Irlanda de nord a castigat la Feroe si a trecut pe primul loc. Finlanda a batut Grecia in deplasare cu 1-0, grecii sunt prapaditi rau sper sa nu se trezeasca sa ne faca tocmai noua chinopastul peste cateva zile.
Viitoarele adversare pt calificarea la cupa mondiala a lui Vladimir nu-s chiar de speriat. Polonia a pierdut 3-1 cu Germania si Danemarca 0-0 cu Albania.

Despre noi ce sa spunem, in a doua repriza i-am incalecat pe maghiari n-au mai trecut jumatea terenului dar degeaba. Torje a mai miscat ceva restul praf. Keseru cel mai varza. Iordanescu e un pic mai capabil ca Piturca dar avea dreptate Chivu - tactica lui e ass-ul in poarta si mingea bubuita pe Hagi. Dar Hagi nu mai e. Nici Raducioiu, etc. Iar Hoban, iar Prepelitze, iar te miri cine ..toti antrenorii astia stelisti e la fel, niste carnati. Ai lovitura libera central in buza lui 16m, baga-l in palaria mea pe Budescu imediat ca stie sa dea gol si de la 30m. Neah, da Keseru peste poarta..

manolica1
05.09.2015, 21:30
O bataie la poarta Edenului.
Promt, Sf. Petru deschide si vede un jucator de fotbal.
- Tu cine esti ?
- Sint jucator in echipa nationala a Romaniei.
- Si cum de ai nimerit poarta ?

sorin
07.09.2015, 15:40
Romania 0-0 Grecia
Au umplut-o de sange ai nostri. Toti ii bat pe greci, acasa, in deplasare, pe unde-i prind, numai fraierii nostri nu-s in stare.

VanDerGigi
07.09.2015, 15:54
Romania 0-0 Grecia
Au umplut-o de sange ai nostri. Toti ii bat pe greci, acasa, in deplasare, pe unde-i prind, numai fraierii nostri nu-s in stare.

0-0 cu Irlanda
0-0 cu Ungaria
0-0 cu Grecia

Cred ca generalu' vrea sa bata noi recorduri. Noroc ca la Belfast s-a terminat 1-1. Devine necesar sa batem Finlanda (altfel morcovul cat casa poporului) si bineinteles Feroe in ultima etapa. Jocul a fost mai bun dar degeaba. Ce m-a shocat sa-l vad pe general pupand icoana in palma la final dupa 0-0 cu Grecia acasa. A avut-o in cur sa nu ia bataie pe cuvant. Adica Grecia care n-a mai inscris un gol de 2 ani si a luat bataie chiar si de la Feroe acasa. Oameni marunti, din rau in mai rau ajungem.

sorin
05.10.2015, 12:08
UEFA a revenit asupra deciziei ca acest meci sa se joace fara spectatori, deci stadionul nu va fi gol.

manolica1
05.10.2015, 13:15
cica 4 pct ne-ar asigura calificarea, nu stiu de ce, dar asa am un sentiment ca vom lua 2 maxim 3 pct.

VanDerGigi
06.10.2015, 15:03
Pentru ca ne-ar aranja 4 puncte, generalu' joaca la egal cu Finlanda. Si probabil egal obtine.
Chestia e ca am asa o premonitie cum am mai avut si alte dati, ca facem un egal cu Feroe de sta matza-n coada. Asadar pregatiti-va de filme cu prosti.

sorin
08.10.2015, 15:45
Pentru ca ne-ar aranja 4 puncte, generalu' joaca la egal cu Finlanda. Si probabil egal obtine.
Treaba a devenit groasa si era deja imposibila calificarea pana sa inceapa prelungirile si sa egaleze Romania. Acum, ai nostri trebuie sa bata neaparat in Feroe, in caz ca si ungurii castiga ultimul lor meci. Daca bateau azi, aveau si luxul de a face egal si tot mergeau direct la turneul final. Vai de capul nostru cu fotbalul nostru!!!

Am ajuns sa nu ma mai oftic la meciuri de genul asta, ci chiar sa ma amuz, pentru ca stiu ca atata le e valoarea si nu poti sa faci un Trabant sa alerge cat un BMW.

M-am amuzat si cu cateva comentarii haioase de la live text din timpul meciului:
"Ungaria - Feroe 0-1! Dacă acest scor se păstrează, România este la EURO 2016. Marcatorul golului, Jacobsen este electrician."

"La casele de pariuri, Claudiu Keșeru este favorit să marcheze primul gol al meciului, urmat de Bogdan Stancu. La cît de bine joacă, "Motanul" pare că și-a pariat tot salariul că el înscrie primul"

"Portarul Hradecky este precum Neo din Matrix! Respinge tot"

PS. Am senzatia ca tata Puiu e mai prost decat barbugiul

manolica1
08.10.2015, 16:45
FMM iordanescu cu ciurucurile tale de jucatori...

Pisoi
08.10.2015, 18:28
Nu am gasit unde sa vad meciul si nici nu am avut timp sa caut, dar dupa final am primit si io vestea ca RO a castigat cu 1-1! :d:

VanDerGigi
09.10.2015, 06:29
Treaba a devenit groasa si era deja imposibila calificarea pana sa inceapa prelungirile si sa egaleze Romania. Acum, ai nostri trebuie sa bata neaparat in Feroe, in caz ca si ungurii castiga ultimul lor meci. Daca bateau azi, aveau si luxul de a face egal si tot mergeau direct la turneul final. Vai de capul nostru cu fotbalul nostru!!

[/I]PS. Am senzatia ca tata Puiu e mai prost decat barbugiul

Bine ca nu am vazut meciul, am avut treaba si pur si simplu am uitat complet. Mai bine asa.
Iti dai seama unde s-a ajuns daca am egalat in min 91 prin Hoban cu mult bulan? Si cand te gandesti ca am avut calificarea in mana tot timpul, am fost la cateva secunde de ratare.

Domnule, ca antrenor sa fi mai slab decat Piturca, e ceva ..cum sa zic ca nu gasesc cuvinte pe romaneste?
Stelisti, peste tot numai stelisti..
Ce naiba e cu blestemul asta pe capul nostru.
Chiar iti vine sa crezi ca in 94 daca aveam un antrenor capabil, puteam castiga cupa mondiala.

Sper dupa meciul cu Feroe sa nu ajung sa spun "v-am zis io!"
Sau poate ar fi mai bine asa, ca daca nu-l schimba Burleanu pe general ..o sa ma ascund vara viitoare dupa fiecare meci de rusine. Mai bine sa stea dracu acasa.

manolica1
09.10.2015, 09:33
hai cu barajul...

am inteles ca jucatorii-s linistiti chiar daca nu ne calificam direct, ca barajul e asigurat oricum si ar mai fi o sansa...
deci nu pot sa cred asa ceva...

VanDerGigi
09.10.2015, 15:26
Mentalitate de oameni mici maestre.
Au 90 de minute, joaca cu Feroe nu cu Germania, depind numai de ei si se gandesc la baraj..
Ce nu realizeaza prostalaii e ca la baraj 10,000 % o iau pe spinare cu maiestrie. Ce sanse sa aiba cu o Suedia, Olanda sau Croatia.

Ps. Am vazut si eu rezumatul, auu ce arbitru "bun" am avut ..i-o fi adus astia folcloriste vorba lui Mitica. Pai acolo a fost 11 metri clar si eliminare. La 0-2 eram la revedere.

sorin
09.10.2015, 16:02
Idiotii, daca nu pot bate pe nimeni, se gandesc ca poate ii ajuta grecii si ii bat pe unguri, ca sa nu se mai chinuie ei prea tare. Parca vad ca reactivez topicul cu generatia ratatilor, ca s-a cam pus praful pe acolo. Iar pampalaul de gheneral, habar n-am ce selectie de kkt face, ca-i baga pe toti prostalaii care nu-s in forma si nu pot pune un lat sa intre mingea in poarta. Cred ca si noi am face o alegere mai buna a 11-lui din teren.

noname
09.10.2015, 16:20
dati afara toti dupa meciul de duminica cu Feroe, pastrati numai portarii Tatarusanu si Pantilimon; in rest pentru Euro adusi de la tineret sub 25 de ani, pe criterii de valoare, altfel n-au nici o sansa la calificari WC de la toamna, sterg danezi si polonezii cu noi pe jos

VanDerGigi
10.10.2015, 08:27
Hai dom'le ca ne calificam. A zis Ionel Ganea sa-l bage pe el ca sigur da un gol. Si chiar il cred.
Problema e daca decidem sa gasim si noi un antrenor mai de Doamne ajuta si sa-l inscaunam acum juma de an, nu la vara ...ca tare rau ne trebuie.

sorin
11.10.2015, 13:24
Cu morcovu'n cur, dar avem si noi ...in sfarsit, o echipa la un turneu final. Ca vor fi ciuca batailor, aia e alta poveste.

Rezultatele de azi:
Insulele Feroe 0-3 Romania
Grecia 4-3 Ungaria
Finlanda 1-1 Irlanda de Nord

Clasament final:
1. Irlanda de Nord 21 pct.
2. Romania 20 pct.
3. Ungaria 16 pct.
4. Finlanda 12 pct.
5. Insulele Feroe 6 pct.
6. Grecia 6 pct.

Hodorogu' de gheneral, si-a dat in sfarsit seama ca Budescu trebuie sa joace.

VanDerGigi
12.10.2015, 06:16
Devine tot mai bun Budescu asta. Pe langa doua goluri superbe, mai era sa dea doua. Are cel putin o clasa peste toti ceilalti.
Si cand te gandesti ca tata Puiu a zis ca n-are "anvergura" de nationala. Mda, adica nu joaca la Steloaia las ca stim noi.

aramis_13
18.10.2015, 16:17
dedicațiune especială...

https://www.youtube.com/watch?v=MMclU88PXTA

manolica1
22.10.2015, 19:29
sa fie primit, AMIN! :d

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/BF96DAC1-FD72-41BE-8EF8-3E024BEE50F8.png_zpskue2en9d.jpeg

sorin
12.12.2015, 11:50
Astazi a avut loc tragerea la sorti pentru turneul final.
Iata grupa României:
Grupa A
1. Franta
2. România
3. Albania
4. Elvetia

Cred ca e o grupa rezonabila, in care orice e posibil. Franta - România va fi meciul de deschidere la EURO 2016.

VanDerGigi
12.12.2015, 12:42
Ma bucur exceptional de tare cum am picat. Una ca e o grupa pe care o putem depasi, doua ca nici daca alegeam eu cu mana mea nu puneam asa pe placul lui gigi. Adica una slaba si in rest "ai mei".
Doamne ajuta sa joace bine ca expunerea e maxima. Mi-ar placea enorm sa facem niste jocuri bune cu astia!
Cred ca pe elvetieni cu un joc pregatit foarte bine ii putem frige, pe Albania ..altfel nu avem ce cauta. Iar cu Franta, meciul de deschidere e un dar pentru jucatori cat si pt noi, daca nici atunci nu te simti fotbalist, atunci cand?
O peluza va fi plina de romani nu de magraoni.

In orice caz puteam pica mai rau dupa cum urmeaza: in grupele C, D si E cred ca nu aveam nici o sansa.

Group A: France (hosts), Romania, Albania, Switzerland

Group B: England, Russia, Wales, Slovakia

Group C: Germany, Ukraine, Poland, Northern Ireland

Group D: Spain (holders), Czech Republic, Turkey, Croatia

Group E: Belgium, Italy, Republic of Ireland, Sweden

Group F: Portugal, Iceland, Austria, Hungary

Inclin sa cred ca pe 10 Iunie voi fi la Paris. Imi doresc asta e clar si deplasarea nu e problema, dar incepe sa-mi fie frica cu atentatele astea. Mai ales meci de deschidere. Ce zici Shogunelu, ne vedem acolo? Intram mai devreme cand nu au teroristii ce sa bombardeze :)

Edit: M-am revizuit si daca nici cand mi se aliniaza la bot si nu ma duc la asa ceva ...pai traim degeaba.
Steagul Romaniei si esarfa cu Dimanu sunt la locurile lor gata de fluturat. Ocazia asta au asteptat-o impreuna.
Voi merge si la Romania - Albania pe 19 Iunie la Lyon. Care esti capsunar prin zona si vrei sa mergi inscrie-te aici poate mergem impreuna. Deocamdata sunt eu si cu un stelist din Marsilia, oameni pasnici.

shogunelu
12.12.2015, 17:44
Ce zici Shogunelu, ne vedem acolo? Intram mai devreme cand nu au teroristii ce sa bombardeze :)

Mergem tati, de ce nu ? Aia cu teama de ceva atentat, nu ma framanta, sa vina sfarsitul cand trebuie sa vina.

manolica1
12.12.2015, 18:49
grupa relativ usoara, pana si nea puiu a recunoscut, mai ramane doar sa nu ne facem de kko rau...

sorin
12.12.2015, 19:42
Mi-e sa nu faca un egal frumos cu Franta (desi ma astept cam la un 3-0) in deschidere, apoi s-o ia in bot si cu Elvetia si cu Albania, ca-sa-i la tenis. Elvetienii nu-s rai si au batut pana si generatia de aur, iar albanezii i-au fript pe sarbi pana si la ei acasa. Evident ca grupa e mai mult decat accesibila fata de cum s-ar fi putut mai rau, dar cand stiu ce jucatori si ce antrenor avem, ma ia cu dureri de cap. Oricum, se putea mult mai rau, adica nici macar sa nu ne permitem sa visam.

Jijicule, ar fi chiar culmea sa ratezi asa ceva. Eu mi-am dat palme ca n-am venit cu doi ani mai devreme in America, dar tu, esti acolo.

VanDerGigi
13.12.2015, 14:46
Mergem tati, de ce nu ? Aia cu teama de ceva atentat, nu ma framanta, sa vina sfarsitul cand trebuie sa vina.

Shogule, acuma nici luxul sa crap nu-mi mai permit pt urmatorii 20 de ani. :lol:

Ia uite ce zic astia de bilete. Incepe de maine, trebuie facuta "rezervare" si de abia in Februarie aflam daca ne regasim printre "alesi". Sunt 15,000 de bilete.
Deci ..nu e chiar asa simplu se pare sa punem picioru'. O sa-mi fac cont cum zice si te anunt ce si cum. E ok in zona albastra?

http://m.prosport.ro/fotbal-extern/euro-2016/romania-deschide-campionatul-european-cum-iti-poti-achizitiona-bilete-pentru-meciul-de-deschidere-dar-si-pentru-restul-partidelor-14918549

http://www.frf.ro/echipa-nationala/cum-%C3%AE%C8%9Bi-po%C8%9Bi-achizi%C8%9Biona-bilete-la-euro-2016-7575.html

http://www.uefa.com/uefaeuro/news/newsid=2315730.html

Mi-e sa nu faca un egal frumos cu Franta (desi ma astept cam la un 3-0) in deschidere..

Un egal ar fi frumos dar realist n-avem nici o sansa ..totusi mingica speram ca e rotunda si poate se intampla o minune. Ma tem sa nu ne dea multe sa ne faca de ras ca or sa vrea sa faca spectacol ma gandesc.
Poate scapam fara gol vreo 60-70 de minute si incep aia sa se precipite. Apoi scapam un atac prin min 80 si le da Budescu un sut de la 20 de metri la colt. :)

sorin
24.05.2016, 06:30
Ce amical "tare" si-a aranjat Tata Puiu, cu R.D. Congo in cantonamentul dinaintea turneului final. Asta vrea sa castige in amicale pentru clasamentul Coca Cola, sau sa invete ceva din meciurile astea?

sorin
25.05.2016, 20:01
Asta vrea sa castige in amicale pentru clasamentul Coca Cola, sau sa invete ceva din meciurile astea?
Nici una, nici alta. Amaratii astia nici pe Congo nu pot bate, dar viseaza sa iasa din grupe, iar Rat are chiar vise umede de semifinale. Vai de ei!!!

noname
25.05.2016, 20:29
Indolenti, ne da Franta multe.

VanDerGigi
30.05.2016, 14:28
Dupa scor am crezut ca au jucat fara nicio apasare cu Congo si nu e mare scofala. Dupa 3-4 cu Ucraina si 3 goluri luate in 10 minute cu tot optimismul ce ma caracterizeaza la jocul de mingica incep sa ma tem ca e foarte posibil sa ne facem de rusine. 'Tui mama ma-sii de treaba.

VanDerGigi
02.06.2016, 09:02
Fidele, cum e atmosfera, cu ce ganduri pleaca mannschaft-ul la Euro? As zice ca batalia se va da intre nemtisori si organizatori ..ce alte echipe mai crezi ca pot ridica pretentii? Englezi, mexicani, macaronari? In afara de rumani bineinteles.

FidelKatzo
02.06.2016, 11:35
Fidele, cum e atmosfera, cu ce ganduri pleaca mannschaft-ul la Euro? As zice ca batalia se va da intre nemtisori si organizatori ..ce alte echipe mai crezi ca pot ridica pretentii? Englezi, mexicani, macaronari? In afara de rumani bineinteles.

optimism produs artificial,asta este impresia mea de moment. sanse mari au de data asta francezii si spaniolii dupa parerea mea.
ar fi frumos daca romanasii ar face o surpriza placuta si castiga cateva jocuri, balsam pentru sufletele noastre chinuite

http://youtu.be/0mTnWfbXk28

VanDerGigi
02.06.2016, 14:05
Cam asa se pare ca Franta ar fi favorita, au si echipa sunt si gazde. Ma bate gandul sa-mi fac un tricou pe care sa scrie in franceza: "Sustin Romania si pe oricine bate pe Franta".
Pe de o parte mi-ar placea sa iasa campioni lesne de inteles de ce, pe de alta nu mi-ar placea sa vad satisfactie pe mutrele increzute ale bastinasilor. Asadar in functie de desfasurarea evenimentelor la un moment dat in adancul ventriculului stang se va aprinde in mare secret dorinta ca Muller sa le traga una cu bata la cap. Dar ramane sa stim numai noi.

Mersi de video, cateodata am tendinta sa "uit" cat de mare fotbalist a fost Hagi.

manolica1
03.06.2016, 19:29
vad ca nimeni nu zice nimic de victoria in fata Georgiei, numa 5-1... sa fie un semnal pozitiv sau doar noroc?
mentionez ca nu am vazut meciul asa ca nu ma pot pronunta...

sorin
03.06.2016, 20:11
Mda, Georgia, mare echipa. Sa nu ne imbatam cu apa rece.

sorin
06.06.2016, 08:17
Omu' lui Gigi, Danut Lupu spune:
"Ca orice român, îmi doresc ca delegația noastră să revină în țară după ce se joacă finala. Îmi doresc asta din tot sufletul, dar rămân cu picioarele pe pâmânt și sunt conștient că jucătorii vor reveni în țară pe 20 iunie (n.r. ultimul meci al României din grupe este pe 19 iunie).
Să mă scuze nea Puiu, dar pe 20 o să spună că doctorul și bucătarul au fost de vină", a spus Lupu la DolceSport.

Nu stiu de ce, inclin sa-i dau dreptate, dar imi doresc tare mult sa se insele 'nea Danut.

VanDerGigi
06.06.2016, 13:41
Eu sunt mai optimist, cred ca ne vom califica. Avem puterea in mod normal .. mai ales ca e posibil sa se mearga mai departe cu 4 pct. Sa batem Albania si macar un egal cu Elvetia ar face parte din normalitate. Doar sa nu ne dam cu stangul in dreptul singuri in dulcele stil mioritic. Intrebarea ramane cate luam in deschidere, sa nu ne facem de bascalie.

sorin
06.06.2016, 14:45
cred ca ne vom califica.

Sa batem Albania si macar un egal cu Elvetia ar face parte din normalitate.
Asta nu ar insemna ca trebuie "ciupit" un punct si de la "cocosi"? Daca si Elvetia bate Albania, in scenariul tau?

VanDerGigi
07.06.2016, 02:09
Sorine eu as vrea sa le ciupim chiar 3 puncte sa nu ne uite, dar ..
Oricum si un egal e cu conditia sa puna si father chicken probleme, sa se apere avansat ca daca stam pe linia de 16 metri, la revedere.
Daca si Elvetia bate Albania, atunci noi trebuie sa luam mai putine de la cocosi si sa dam mai multe albanezilor decat ei.

sorin
07.06.2016, 06:26
Daca si Elvetia bate Albania, atunci noi trebuie sa luam mai putine de la cocosi si sa dam mai multe albanezilor decat ei.
Gigi, tocmai de aia spuneam chestia cu "ciupitul" unui punct de la "cocosei", pentru ca ai nostri au probleme cu bagat mingea in ate. Aminteste-ti cate goluri au dat in ultimele meciuri din preliminarii. Zero, zilch, nada.

VanDerGigi
07.06.2016, 07:36
Le-au pastrat pentru Georgia :lol:

Macar exista simtul umorului:
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/3-zile-pana-la-euro-declaratie-ciudata-a-unui-tricolor-inainte-de-franta-ne-simtim-cam-ca-o-femeie-inaintea-nuntii-480104.html

Torjica, macar sa stea mireasa deasupra, nu caprioara.:love:

sorin
07.06.2016, 15:34
Asta ne mai lipsea, sa avem si arbitru ungur la meciul cu Franta, ca nu aveau "cocoseii" destule avantaje. Cum sa-i mai jumulim acum? :o

VanDerGigi
08.06.2016, 04:17
Sigur si-a varat Fidel coada si e responsabil pt delegarea asta. Daca nu era arbitrul ungur sa vezi ce bataie le dadeam. :lol:
Mie imi place de Viktor Kassai nu cred sa ne pedepseasca in mod deosebit. Oricum orice arbitru din lumea asta daca se iveste vreo situatie la limita, o va judeca in favoarea francezilor ca e situatia de asa natura.
Daca meciul se duce spre egal, trebuie mare atentie in propriul careu ca la cel mai mic contact e pericol de 11m.

sorin
08.06.2016, 08:37
Nu va mai faceti iluzii degeaba, Watson a dat deja pronosticul, Franta castiga meciul cu Romania :cool:
http://www.gsp.ro/international/euro-2016/video-caracatita-paul-e-istorie-morsa-care-a-prezis-corect-toate-rezultatele-de-la-cm-2014-a-dat-verdictul-pentru-franta-romania-480212.html

FidelKatzo
08.06.2016, 08:48
Sigur si-a varat Fidel coada si e responsabil pt delegarea asta. Daca nu era arbitrul ungur sa vezi ce bataie le dadeam. :lol:
Mie imi place de Viktor Kassai nu cred sa ne pedepseasca in mod deosebit. Oricum orice arbitru din lumea asta daca se iveste vreo situatie la limita, o va judeca in favoarea francezilor ca e situatia de asa natura.
Daca meciul se duce spre egal, trebuie mare atentie in propriul careu ca la cel mai mic contact e pericol de 11m.

am citit mai devreme mesajul lui Sorin,bine ca nu s-a luat de bulgari ca aveam ziua stricata.
parerea mea,daca romanasii joaca hotarit si dau in prima repriza doua boabe arbitrul nu are ce sa faca...este condamnat la rolul de statist,eventual la sfarsitul reprizei a doua sa fluiere din compasiune un 11 m pentru francezi.
as fi multumit cu un egal in primul meci,cred ca ar fi o surpriza placuta.

sorin
08.06.2016, 09:39
Abia astept sa vad ce echipa baga Pere Poulet in teren. Le dam trei boabe in prima repriza si linistim "le coq gaulois", sa moara unguru' de ciuda. :starsmile:

VanDerGigi
08.06.2016, 14:32
parerea mea,daca romanasii joaca hotarit si dau in prima repriza doua boabe arbitrul nu are ce sa faca...este condamnat la rolul de statist,eventual la sfarsitul reprizei a doua sa fluiere din compasiune un 11 m pentru francezi.
as fi multumit cu un egal in primul meci,cred ca ar fi o surpriza placuta.

Fidele daca am fi gastigat ultimele 3 cupe mondiale, ne-am fi asteptat sa radem de ei sa avem 2-0 in min 15. Dar suntem rupti in ass si de abia indraznim sa visam la un egal sau macar sa nu luam multe. Asadar sa te mai ciupeasca si arbitrul cand incerci sa te autodepasesti..
Sorine, sigur e B. Stancu titular.

sorin
08.06.2016, 16:02
Desailly pune presiune pe Franţa, înainte de meciul de deschidere: "Iubesc România, dar dacă nu poţi să-i baţi, mai bine stai acasă!"
"Dacă nu poţi învingi România pe teren propriu, la ce echipă ai, e totul terminat, poţi sta acasă. Acelaşi lucru se poate spune şi în cazul meciului cu Albania. Iubesc România, dar când te uiţi la echipa noastră, te gândeşti că poţi câştiga turneul, dacă începi bine. Dacă jucătorii vor evolua la capacitate maximă, vom trece peste acest prim obstacol. Sunt şi eu curios să văd cum va arăta tactica lui Didier, partea ofensivă, la fel şi modul în care ei vor răspunde presiunii imense date de faptul că sunt gazde", a comentat fostul fundaş al Milanului, conform goal.com.

sorin
10.06.2016, 09:27
http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/hai_romania5_zpsphafjeq0.jpg

manolica1
10.06.2016, 10:19
deja au aparut poze funny

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/32A6C063-CDE7-47F5-B0C3-7D69F6E87261_zpsfkuumwrt.png

capitanul e bomba nucleara 😄
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/43DBF9C9-CD4C-4370-86CE-81D170293476_zpsznnmgc3z.jpeg

nu uitati sa pariati(gluma morbida dar de sezon)
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/82057104-5290-48A7-B4D2-643084B30E44_zpsm3utizic.jpeg

rezultat final
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/97900CB3-BCDD-4214-B838-BFAE9150EA78_zpslo08smun.jpeg

stiati ca?😄

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/E7F38EA1-F068-462E-A7BF-E9D1E4B0EEC0_zpspngfuam3.jpeg

FidelKatzo
10.06.2016, 12:06
ascultam comentariile la tv si binenteles echipa Frantei este favorita. pietenii si veciniii nostrii iubiti de veacuri. presimt ca vulturul carpatin pregateste cocosului galic o surpriza.

manolica1
10.06.2016, 12:42
presimt ca vulturul carpatin pregateste cocosului galic o surpriza.
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/53964D55-DB1A-450E-92FC-D15FB198DE88_zpsazopt5yy.jpeg

VanDerGigi
10.06.2016, 13:48
Poza aia cu "lasa-l pe avarii ca nu stam mult" mi s-a parut original romaneasca am ras cu pofta. :lol:
Bai, mai e putin ..am fost emotionat toata ziua. Sunt ai nostri si ii sustinem asa cum sunt. Sunt sigur ca vor da tot ce pot. Meciul de azi nu conteaza f mult pt calificare ... doar pt moral, ne calificam dupa aceea. Sper sa se intample o minune si sa facem un meci remarcabil.
Hai ROMANIA!

manolica1
10.06.2016, 14:50
so far so good 👍

noname
10.06.2016, 14:55
Chriches e idiotu' echipei, penalty la Andone, Rat a luat galben degeaba (actorie la francez)
Daca nu inventeaza Alibec (daca-l baga) ceva n-avem cu ce sa-i batem, poate scoatem un egal.

VanDerGigi
10.06.2016, 15:05
Dupa prima repriza nu stii cine sunt francezii si cine sunt cersetorii. Baietii nostri joaca perfect. Dupa min 70 daca ramane asa astia se vor precipita. Capul la cutie si poate-i troznim.
Bai voi unde vedeti meciul ca eu pe internet nu merge nimic, vad la TF1 france dar as fi vrut sa am si tableta cu comentariul romanesc langa mine. Trebuie sa intre Alibec si Torje.

VanDerGigi
10.06.2016, 15:16
Nu se poate ba Tatarusene asa ceva una calda si o comiti apoi

VanDerGigi
10.06.2016, 15:25
Goaaaal ma goooooal ahhhhh

manolica1
10.06.2016, 15:39
Nu se poate ba Tatarusene asa ceva una calda si o comiti apoi
zici ca a fost prunea din 94...

VanDerGigi
10.06.2016, 15:42
Exact! Lasa ..10 minute ramase. Nu ai habar ce rezultat imens ar insemna in fata inganfatilor astora.

VanDerGigi
10.06.2016, 16:04
Atat de aproape si n-a fost sa fie. N-are nimic, ne calificam.
Scarbele astea ingamfate n-au nici o sansa sa castige campionatul, daca de abia au batut Romania, Germania sper sa stearga cu ei pe jos.

manolica1
10.06.2016, 16:18
asa e cand tragi la egal, cred si eu ca o sa ne calificam, pana atunci mai pun o poza :d
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/E9BE6C1F-F402-41D2-968D-B11B6734CA87_zps9h9nkthl.png

VanDerGigi
10.06.2016, 16:48
D-ale lu' Manole. Echipa noastra s-a autodepasit si sunt mandru de ea. Peste tot scria umilinta si au stat gazdele cu morcovul in cur pan' la final.

Pisoi
10.06.2016, 16:49
Jiji, citeste la moderatori!

o sa sterg postarea dupa ce citesti aici!

VanDerGigi
10.06.2016, 17:09
Am citit Pisoi, mersi. O sa raspund acolo.
Dupa meciul asta, mi se pare numai mie sau Andone nu prea merge?
In 2 meciuri jumate sa nu ai o ocazie, un sut pe poarta ca atacant ..
Cred ca Alibec si Keseru pot face mai multe.

manolica1
10.06.2016, 17:13
banc: La meciul României din seara asta cel mai mult au alergat chelnerii.

Pisoi
10.06.2016, 18:02
Io la meciul asta n-am vazut jucatori plasati pentru pase concrete, pasele au fost la plesneala sau se suta mingea in sus sa o prinda cine poate! Nu zic ca Romania a jucat rau dar goluri din actiune dai numai daca esti bine plasat si primesti o pasa buna!

Driblingurile aproape ca au disparut cu desavarsire! Nu mai avem nici "regi" sau "brilianti" si probabil nici strategie de joc indifferent cat s-ar stradui "generalu'" cu jucatorii disponibili!

Cand joci la "egal" cu echipele "de renume" trebuie sa ai o aparare solida cu ajutorul mijlocasilor, pe care portarul sa se bazeze, nu ca poate pica f'un 11m ca sa egalezi! ...si sa pastrezi egalul pana la final!

Nu contest am avut si noi sanse de gol "dar fara bafta/noroc" ...cum spunea comentatoru', in schimb "am avut bafta/noroc" cand au ratat ei sansele clare de gol!

p.s. hai sa fim optimisti ca o sa jucam la "vactorie" in urmatoarele 2 meciuri!

manolica1
10.06.2016, 18:30
inger ingerasul meu :)

https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/13346931_557043114474572_5171353683596799245_n.jpg ?oh=f9a695b8b36e1c40b1803009ed6ec6cb&oe=5808F61F

sorin
10.06.2016, 18:58
Ooh shit, atat de aproape. Baietii s-au prezentat peste asteptari si erau cat pe ce sa faca surpriza, pe care zic eu ca ar fi meritat-o. Daca joaca asa cu Elvetia, ar fi tare bine.

Pisoi
10.06.2016, 19:40
Ooh shit, atat de aproape. Baietii s-au prezentat peste asteptari si erau cat pe ce sa faca surpriza, pe care zic eu ca ar fi meritat-o. Daca joaca asa cu Elvetia, ar fi tare bine.
...esti varza ca si la hochei! ...daca ai fi spus ca "francejii" au jucat prost ...poate te-as fi crezut! :starsmile:

p.s. ...cu siguranta ca ti-a ramas ceva provizii!:cool:

p.s.2 ....aliooo!:anounce: ...radio Erevan! ....cum a fost arbitrajul?

manolica1
10.06.2016, 19:53
.daca ai fi spus ca "francejii" au jucat prost ...poate te-as fi crezut! :starsmile:

parca as fi de acord cu tine legat de echipa noastra... dar trebuie sa-l intelegem pe conu Sorin, asa zicea si de Iohannis, cand ceilalti ziceau ca e varza, el zicea ca e za best... :d

FidelKatzo
11.06.2016, 00:55
nu m-am asteptat sa joace baietii nostrii asa de bine. m-a impresionat comentatorul german cu cunostintele lui despre liga romaneasca si modul pozitiv in care a comentat meciul.
trebuie sa ne gandim ca a fost meciul de deschidere si ambele echipe au jucat sub o tensiune neobisnuita. echipa noastra a luptat si merita un egal.
mi-a ramas o faza in memorie...nu mai stiu care jucator a fost,primeste o minge inalta din diagonala terenului si in loc sa o stopeze,o lasa sa sara de trei ori pina sa o aduca la picior. asta nu s-a intamplat numai odata in timpul meciului...mingi din astea le ia un Lewandowski din aier de parca le-ar culege cu mina.
parerea mea este ca baietii nostrii trebuie sa lucre mai mult la tehnica individuala. un Hagi nu lasa sa sara mingea jumatate de ora ,ci o aducea imediat la picior.

sorin
11.06.2016, 07:23
Cotoiescu si Manolescu, tipic romaneste. Daca face o echipa sau un sportiv roman un meci bun, de fapt au facut meci slab adversarii. Lasati si voi sticla pentru dupa meci, nu inainte de meci :d

noname
11.06.2016, 08:02
Ca sa inchid acest topic:

In meciul de aseara a jucat o formatie de 100% romani impotriva unei selectionate internationale de vorbitori de limba franceza. In contextul inegalitatii ariei de selctie si a ce am aratat pe teren, moral noi romanii sintem castigatorii.

VanDerGigi
11.06.2016, 08:07
Bine spus Sorine! Bai cotoilor ridicati-va in picioare si scoteti-va sepcile ca baietii aia ne-au onorat nu ne-au facut de ras.
Si astia recunosc ca au castigat cu sansa.

Fidele pai de aia Lewandowski joaca unde joaca..
Ai nostri au reusit sa compenseze diferenta de valoare prin munca si daruire. Daca o tin asa dupa ce iesim din grupa nu cred ca o sa fie bataie care vrea sa joace cu noi.
Griezmann a jucat finala CL, pe Pogba se aude ca ar vrea Realu' sa dea osutadouaj'demeleoane. Mai bine l-ar lua pe Pintilii cu 500 de mii :lol:
Sa vedem ce se intampla acum in celalalt meci. Ca am scapat cu golaveraj doar -1 s-ar putea sa conteze. Diseara joaca si nepotii lui Vladimir. Nemtisorii cand incep?

Ps. Ce a spus Noname am gandit si eu, asa este. Daca naturalizam si noi vreo 5 straini de mare valoare, altfel ar sta lucrurile.

manolica1
11.06.2016, 09:02
ma bucur ca va bucurati ca si cand am fi castigat, numai ca infrangerile nu te duc mai departe...

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/E3093164-7115-41E0-8ABB-D9418E5E0955_zpsfvht1wa7.jpeg

VanDerGigi
11.06.2016, 09:14
N-avem ce face, la golul ala n-a avut nimeni nici-o vina n-o apara nici 3 portari - au avut bulan. Ma bucur ca echipa a luptat si a aratat ca nu e la turneul final din intamplare de aia ma bucur. Daca ne dadeau 4-5 si 20 de ocazii am fi zis ca e normal la ce nivel e fotbalul din Romania.

FidelKatzo
11.06.2016, 10:56
nemtii in moment sunt preocupati de nimicuri. cine sa fie capitanul echipei,cati ani o sa fie Löw antrenor federal,etc..joaca maine seara cu Ukraina.
da,Noname vede situatia cu claritate. bine ca a scapat arbitrul cu viata si nimeni nu injura poporul bulgar.

manolica1
11.06.2016, 13:36
corect de adevarat :cool:

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/53EFB0BD-6AEA-4DB7-9DE7-9145BA4CFCFF_zpsmmia1mhg.jpeg

manolica1
11.06.2016, 17:35
pana acum s-au jucat:

Franta - Romania 2-1

http://www.youtube.com/watch?v=RHPBaA8lLVE

Tara Galilor- Slovacia 1-0

http://www.youtube.com/watch?v=6PCRLSEdC0k

Albania - Elvetia 0 - 1

http://www.youtube.com/watch?v=sKW4gFgOxvs

manolica1
11.06.2016, 17:38
si nebunia de meci Anglia Rusia 1-1 plus bataia dintre suporteri...
Anglia - Rusia 1-1

http://www.youtube.com/watch?v=XRwrjfKNBl8

http://www.youtube.com/watch?v=2nZi46rDedU

manolica1
12.06.2016, 08:19
:d

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/EC197051-742A-40CE-B681-9150128FA17E_zpssmbx5ity.jpg

VanDerGigi
12.06.2016, 09:22
Care ati vazut meciul celor doua echipe de albanezi ce parere aveti? Am vazut un pic pe sarite si mi se par slabuti si aia si ailaltii numa' buni de luat 6 pct.
Ce i-au ciomagit rusii pe englezi, eh cine cauta gaseste.

FidelKatzo
12.06.2016, 10:08
Care ati vazut meciul celor doua echipe de albanezi ce parere aveti? Am vazut un pic pe sarite si mi se par slabuti si aia si ailaltii numa' buni de luat 6 pct.
Ce i-au ciomagit rusii pe englezi, eh cine cauta gaseste.

englezii au fost mai tehnici,dupa mine meritau sa castige. dar asa este in sportul cu mingea,castiga cine are noroc.
mi-a placut cum au jucat croatii cu turcii. i-au dominat de la inceput, au avut ocazii multe si faze de joc frumoase.
mai am patru ore si ii vad pe ai mei in actiune.

ps. am auzit la stiri ca peste ocean sunt talibanii in actiune,au omorat 50 de tineri nevinovati.

VanDerGigi
12.06.2016, 13:45
O lume nebuna nebuna. Afganistanezu' ala o fi fost homofob. Ajunge in Rai acuma sigur ca e ramadanu'.
Astia la Euro se bat ca chiorii in fiecare zi acum, organizatorii isi arata neputinta si fanii mizeria umana. Pana si romanii s-au batut intre ei scrie prin presa. Ma uitam la poze cu hooliganii englezi zici ca erau animale ..si un covor de sticle de bautura pe jos. Droguri nu mai spunem ca doar se gasesc din belsug in Marsilia.
Am asa sentimentul ca se pregateste si bombardeaua. Haos iese.
Gazdele se cam fac de ras, la Paris sunt munti de gunoaie ca gunoierii sunt in greva, trenurile nu circula ca si aia sunt in greva si cica se pregatesc si pilotii :lol:
Orgoliul si ambitia prosteasca domnesc, onoarea si bunul simt mai putin.

Succes Fidel, daca retin bine, dupa faza grupelor locul 2 din grupa nemtisorilor joaca cu locul 2 din grupa romanashilor. Deci rog frumos sa iesiti pe primul loc.

sorin
13.06.2016, 07:51
Avand in vedere faptul ca Elvetia a batut Albania cu 1-0, meciul Romaniei cu Elvetia s-a transformat in unul decisiv, in sensul ca nu trebuie sa piarda ai nostri. In cazul unui egal, exista sanse de iesire din grupe, dar vom depinde si de altii, dar daca (bat in lemn) pierd ai nostril, ultimul meci cu Albania ar fi doar de palmares. Daca joaca baietii cum au jucat cu Franta, nu prea au voie sa piarda.

VanDerGigi
13.06.2016, 09:36
Cel mai bine e sa-i batem pe Elvetia si gata. Nu poti sa stii ce iese in meciul Elvetiei cu Franta mai ales ca fiind ultimul meci Franta o sa fie calificata de pe primul loc la ora aia si nu se mai omoara cu firea. Daca fac egal n-am facut nici-o smecherie.
De abia aseara mi-a picat si mie fisa, nu stiu daca voi toti stiati deja ca se califica si cele mai bune 4 locuri 3. Dar locurile 3 au parte dupa aceea de meciuri cu locurile 1 adica lasa-l pe avarii ca mergem direct la aeroport.

sorin
13.06.2016, 10:15
Evident, ca ideal ar fi sa-i batem pe ceasornicari, dar si cu egal supravietuim daca e cazul, numai bataie sa nu ia, ca atunci e groasa. Partea proasta e ca francezii le pot da meciul in ultima etapa (in sensul de a se relaxa), si atunci ar deveni interesant, pentru doar daca Romania bate Elvetia miercuri si apoi Albania, la sfarsit ar fi 3 echipe cu 6 puncte, dar noi am pica tot pe locul 2, datorita meciurilor directe.

Inca e complicat, orice punct si orice gol conteaza, pentru ca daca Romania face egal cu Elvetia si la sfarsit au numar egal de puncte, criteriul urmator este golaverajul. In materie de golaveraj, inca e bine, pentru ca noi am pierdut la un singur gol, iar Elvetia a batut cu doar un gol.

P.S. Da, stiam de 4 echipe de pe locul 3, trebuie sa fii foarte prost sa nu mergi mai departe.

FidelKatzo
13.06.2016, 10:36
Cel mai bine e sa-i batem pe Elvetia si gata. Nu poti sa stii ce iese in meciul Elvetiei cu Franta mai ales ca fiind ultimul meci Franta o sa fie calificata de pe primul loc la ora aia si nu se mai omoara cu firea. Daca fac egal n-am facut nici-o smecherie.
De abia aseara mi-a picat si mie fisa, nu stiu daca voi toti stiati deja ca se califica si cele mai bune 4 locuri 3. Dar locurile 3 au parte dupa aceea de meciuri cu locurile 1 adica lasa-l pe avarii ca mergem direct la aeroport.

da am auzit. nu stiu daca voi stiati deja ,ca intre timp s-a ajuns la concluzia ca cel mai bine ar fi ca si o echipa de pe locul 4 sa se califice prin tragere la sorti. cred ca asta ar fi surpriza acestui campionat european...se ne calificam de pe locul patru!
la ce sa mai batem elvetienii,ca doar sunt oameni pasnici.

VanDerGigi
13.06.2016, 13:54
Buna asta cu locul 4. Mai bine s-o cheme pe Olanda invitat de onoare sa joace in optimi. Fidele, mare figura e Low asta nu se dezminte. Si astia l-au luat la ochi numai cu camera pe el sta. :lol:

https://m.youtube.com/watch?v=fRoKrlWIguk

manolica1
13.06.2016, 14:53
ce vrei man, pune si omu mana la talismanul norocos 😄👍

noname
13.06.2016, 16:55
Deci se stie cine e una dintre finaliste, la grande Italia, cu Chellini si Buffon au o aparare beton armat.

Pisoi
13.06.2016, 18:46
Deci se stie cine e una dintre finaliste, la grande Italia, cu Chellini si Buffon au o aparare beton armat.
...joc "murdar"(dur, nesportiv) si cotonogari ca italieni n-am vazut pana acum la alte echipe!
N-am numarat cartonasele galbene date italienilor dar "conform traditiei/strategiei lor" ...au schimbat rapid cativa ca nu fie eliminati
E tardiv de a face prezumtii numai dupa un sigur meci! ...surprizele apar pe neasteptate indifferent de opiniile "subiective"!
p.s. ...si Irlandezii cand joca fotbal au tendinte dure de "jugbi" ...dar parca au avut ceva fair-play!

VanDerGigi
14.06.2016, 00:54
...joc "murdar"(dur, nesportiv) si cotonogari ca italieni n-am vazut pana acum la alte echipe.
...ceva fair-play!

Fair play lipsa. Nu cred ca am vazut vreodata Italia dominata in asa hal. N-au echipa, doar joc murdar, tactica meschina si bulanul ce ii caracterizeaza.
Mi-a placut Belgia, joaca fotbal dar n-a avut cu cine.

FidelKatzo
14.06.2016, 07:40
Buna asta cu locul 4. Mai bine s-o cheme pe Olanda invitat de onoare sa joace in optimi. Fidele, mare figura e Low asta nu se dezminte. Si astia l-au luat la ochi numai cu camera pe el sta. :lol:

au fost discutii pe tema asta la noi. am cazut de acord toata natiunea,inclusiv "noii germani" si viitorii muncitori calificati,de alte religii,confesiuni,rase,culori etc...sa ii trecem cu vederea gestul asta,din motive usor de ghicit.

ps. uite Gigi ce inseamna sa ai noroc..!

http://youtu.be/PiLBlM7QqBY

VanDerGigi
14.06.2016, 09:28
Inteleg perfect de bine! Low si-a castigat dreptul sa faca tot ce-i pofteste inimioara. Doar mai radem si noi.

Nici voi nu duceti lipsa de sansa asta e sigur
Imi aduc aminte de o faza din meciul de aseara.
Ataca Belgia centrare in careu, coboara mingea la picioarele unui belgian aflat intre 2 adversari la 3 metri de poarta, il loveste din piciorul stang in dreptul un fel de biliard, sare in pieptul italianului de langa el involuntar de unde ricoseaza cuminte inspre Buffon care astepta cu mainile intinse pe linia portii. Buffon o culege calm in palme ca pe un pepene pe camp si parca spune: asa mingico, grazie fii cuminte.
Pai daca era Romanica sau alta echipa mai palida la echipament, se ducea in poarta iesea prin plasa si mai intra o data.
Bine, ne place sa ne plangem si noi de mila un pic dar defapt se stie ca norocul tine cu cei buni sau ca la omul amarat nici boii nu trag.

Ps. Am primit niste mesaje sa fiu atent Duminica ca planuiesc hooliganii bulgari sa-si faca aparatia sa atace fanii romani. Nu stiu ce sa cred..

manolica1
14.06.2016, 10:10
jiji faci si tu ca asta 😄😄😄

http://youtu.be/5wvKpXs3Gk8

VanDerGigi
14.06.2016, 10:21
Cred ca mai bine fac repede rost de un steag al bulgariei si il tin acolo unde s-a scarpinat Low ..just in case :lol:

FidelKatzo
14.06.2016, 11:49
Cred ca mai bine fac repede rost de un steag al bulgariei si il tin acolo unde s-a scarpinat Low ..just in case :lol:

am ramas pe ganduri cu hooliganii lui Wladimir. spunea la tv ca ca este vorba de o trupa de cam 120-135 de persoane instruite si pregatite in arte martiale. pina acum nu au reusit sa aresteze pe nici unul din ei. engleztii fiind alcoolizati si neantrenati nu au nici o sansa impotriva lor.
din cate am auzit,vor sa ii trimita pe rusi acasa daca continua cu luptele de strada.

sorin
14.06.2016, 12:34
Ps. Am primit niste mesaje sa fiu atent Duminica ca planuiesc hooliganii bulgari sa-si faca aparatia sa atace fanii romani. Nu stiu ce sa cred..
Jeejee, asta e o gluma sau chiar vorbesti serios? Ce treaba sa aiba bulgarii cu meciurile noastre sau ale albanezilor? :thinking:

VanDerGigi
14.06.2016, 14:07
Of Sorine, i-am botezat pe maghiari dom'le! De cand ai zis tu aici pe topic ca ne arbitreaza un ungur, Fidel le-a zis bulgari in loc de unguri si am continuat si eu la fel. Deci asa se aude ca ar planui maghiarii niste atacuri asupra romanilor la Lyon. Nu m-ar mira ..au mai aratat ce rautate le poate pielea.

Fidele, cu o seara inainte sa se incaiere cu rusii, englezii s-au facut muci si s-au incaierat cu fortele de ordine si cu niste localnici. Sunt renumiti de scandalagii deci indiferent ce vrea media sa exprime exista putzin dubiu in privinta cine pe cine a zgandarit. De data asta s-au tras de sireturi cu ursu' din padure. Se vor potoli rusii acum ca e groasa.

sorin
14.06.2016, 14:36
Voi v-ati dat la limbaj de ala codificat, bag seama. Doar nu i-o manca in coor si pe aia, mai ales ca nu-s cu noi in grupa. Cred ca-i propaganda aiurea, sa strice ziua la romani. Pentru orice eventualitate, faceti si voi scuturi din....unguroaice :lol:

RoMan
14.06.2016, 15:05
au fost discutii pe tema asta la noi. am cazut de acord toata natiunea,inclusiv "noii germani" si viitorii muncitori calificati,de alte religii,confesiuni,rase,culori etc...sa ii trecem cu vederea gestul asta,din motive usor de ghicit.

ps. uite Gigi ce inseamna sa ai noroc..!
@Fidel clar de acolo va vine norocul.

sa mergeti tot pe mana lui ca are mana buna

Pisoi
14.06.2016, 16:01
As vrea sa vad un meci Italia-Ungaria! ...ca sunt asemanatoare ca stil!:o
...stie careva cate faulturi au fost in meciul cu Austria?

Ma gandeam ca Protugalia face scor cu Islanda ...si ce sa vezi? ...surpriza! 1-1

p.s. RoMan, ma bucur ca esti ok! :d:

manolica1
14.06.2016, 16:10
au jucat la rupere islandezii...

VanDerGigi
14.06.2016, 16:11
Voi v-ati dat la limbaj de ala codificat, bag seama. Doar nu i-o manca in coor si pe aia, mai ales ca nu-s cu noi in grupa. Cred ca-i propaganda aiurea, sa strice ziua la romani. Pentru orice eventualitate, faceti si voi scuturi din....unguroaice :lol:

Nu zici rau cu unguroaicele..

Nu stiu cum nu poate lumea asta sa se bucure si ea de fotbal, de vacanta, de viata pana la urma. Uite de exemplu io cu Manole tinem cu echipe rivale, dar de nu incingeam p-aici niste gratare si Jidvei-uri de ne nominalizau astia la premiul Nobel pt pace si prietenie.

Islanda e buna Pisoi, nu mai sunt pescari.

noname
14.06.2016, 19:36
...joc "murdar"(dur, nesportiv) si cotonogari ca italieni n-am vazut pana acum la alte echipe!
N-am numarat cartonasele galbene date italienilor dar "conform traditiei/strategiei lor" ...au schimbat rapid cativa ca nu fie eliminati
E tardiv de a face prezumtii numai dupa un sigur meci! ...surprizele apar pe neasteptate indifferent de opiniile "subiective"!
p.s. ...si Irlandezii cand joca fotbal au tendinte dure de "jugbi" ...dar parca au avut ceva fair-play!

1. ba nu e tardiv deloc, e chiar devreme, e doar primul lor meci
2. asa cu autobaza lor de cotonogari au luat citeva titluri mondiale, (4 sau 5?)

Pisoi
14.06.2016, 20:37
1. ba nu e tardiv deloc, e chiar devreme, e doar primul lor meci
2. asa cu autobaza lor de cotonogari au luat citeva titluri mondiale, (4 sau 5?)
noname,
...cu tot respectul pentru raspunsul tau! ..."sportul" ...prin definitie impune "fair-play" inca din regulile clar stabilite din epoca antica!

...in epoca moderna, ...in cam toate sporturile, se practica "frecvent" alte cai "diverse" de a iesi in "evidenta"..si a castiga suprematia ...indifferent prin ce mijloace!.... :thatsit:

...a fi "cotonogari" !
...io gandesc ca "fair-play-ul" este ignorant in totalitate doar cu scopul de a castiga o "suprematie" ...si un eventual "post bine platit" ...sau un transfer "gras" ....

...chiar daca au fost ceva "Viva Italia" ...si Italia a "castigat cateva titluri mondiale" ..."fair-play-ul" a fost ignorat vs. business! :ideea:

FidelKatzo
15.06.2016, 00:37
@Fidel clar de acolo va vine norocul.

sa mergeti tot pe mana lui ca are mana buna

sa stii ca asa este ! ukrainienii au avut momente cand au dominat jocul si fara Neuer se termina meciul in cel mai bun caz cu un egal.

Manole poti sa scrii linistit mai departe pe forum, iti promit ca nu zic nimic negativ de Cristinel coaie de otel.

FidelKatzo
15.06.2016, 10:58
acuma incepe,sa tinem pumnii la baietii nostrii !

VanDerGigi
15.06.2016, 11:08
Hai baieti ca se poate!!

FidelKatzo
15.06.2016, 11:52
Hai baieti ca se poate!!

sigur ca se poate ,trebuie sa fie ceva mai calmi. dupa pauza elvetienii trebuie sa atace,asa ca tot posibilul sa faca greseli de care sa profitam noi.

Pisoi
15.06.2016, 12:52
...sa nu-mi spuneti ca au jucat bine!

FidelKatzo
15.06.2016, 12:58
in general se poate spune ca a fost un meci echilibrat. cu putin noroc puteam sa castigam,ca doar am avut ocazii destule. data viitoare o sa fie si mai bine.

PS. Pisoi te rog nu ne provoca si asa suntem cu capsa pusa..!

Pisoi
15.06.2016, 13:08
in general se poate spune ca a fost un meci echilibrat. cu putin noroc puteam sa castigam,ca doar am avut ocazii destule. data viitoare o sa fie si mai bine.

PS. Pisoi te rog nu ne provoca si asa suntem cu capsa pusa..!
...unde ai vazut tu meci echilibrat? ...elvetienii au avut mai tot timpul mingia si au jucat frumos in pase!
...ocazii? ...ce fel de ocazii?

p.s. ...am un monitor destul de mare, l-am impartit in doua, una pe ESPN si alta pe ProTV ....pe amandoua ecranele romanii au jucat la fel! ...adica slab!

sorin
15.06.2016, 13:09
Slaba tare repriza a doua. Pere Poulet sa zica mersi ca s-a terminat egal. Sanse sunt, dar depinde de cat de motivate vor fi francezii sa-i bata pe elvetieni si bineanteles, ai nostri sa bata Albania.

manolica1
15.06.2016, 13:28
lasa-i pisoi sa viseze, 40% posesia balonului si 66% din pase reusite e de bine, mai bine de mine, sunt realist si nu ma doare capul...

asta spune tot
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/32A6C063-CDE7-47F5-B0C3-7D69F6E87261_zpsfkuumwrt.png

manolica1
15.06.2016, 13:33
declaratie de antrenor:
"Anghel Iordanescu spune ca a jucat la victorie meciul cu Elvetia, dar oboseala si accidentarile au dat jocul Romaniei"

propun ca meciurile Ro sa se joace la 2 saptamani si aibe gloabele timp de recuperare...😄😄😄

clar nu avem ce cauta la acest Euro2016

VanDerGigi
15.06.2016, 13:53
Nu s-a putut. Din nefericire baietii si-au adus aminte ca sunt romani si tre sa dea cu fasolea-n muci. Fricosi, la mica ciupeala pentru ca in final sa traga de timp. Aia au jucat determinati sa ne trimita acasa si noi am jucat la bubuiala. Aia au avut 450 de pase, noi 200. Daca ne gandim ca Albania i-a calarit pe elvetieni repriza a doua .. e umilitor.
Franta nu o sa se screama prea tare cu Elvetia. Si uite asa ne calificam de pe locul 4 si am incalecat pe o sha.

FidelKatzo
15.06.2016, 14:00
nu stiu la ce meci v-ati uitat voi,echipa noastra a jucat foarte bine.
de fapt nici nu am vrut sa mai intru pe forum ca am stiut ca o sa ma enervati cu darul vostru de a denatura realitatea.
am vrut numai sa ii atrag atentia la Gigi,ca la echipa franceza s-a comis o greseala. unul din jucator era cu pielia alba. cred ca au uitat sa il tavalesca in catrana inainte sa il trimita pe teren.

RoMan
15.06.2016, 14:34
la omu sarac nici boii nu ii trag...
mentalitate de loser.
RO a dat 2 goluri ambele din penalty pana acum.

oricum e mai bine decat sa fi jucat bine si lut bataie cam cum le era obiceiul.

FidelKatzo
15.06.2016, 14:42
am ramas uimit de ce bine joaca albanezii. din cate spunea comentatorul,toti jucatorii au crescut in cluburi din Elvetia si Germania. cand noi ne plimbam cu Daciile astia faceau rallyuri cu magari. ma si miram sa fi invatat fotbal la ei in tara.

noname
15.06.2016, 14:50
noname,
...cu tot respectul pentru raspunsul tau! ..."sportul" ...prin definitie impune "fair-play" inca din regulile clar stabilite din epoca antica!

...in epoca moderna, ...in cam toate sporturile, se practica "frecvent" alte cai "diverse" de a iesi in "evidenta"..si a castiga suprematia ...indifferent prin ce mijloace!.... :thatsit:

...a fi "cotonogari" !
...io gandesc ca "fair-play-ul" este ignorant in totalitate doar cu scopul de a castiga o "suprematie" ...si un eventual "post bine platit" ...sau un transfer "gras" ....

...chiar daca au fost ceva "Viva Italia" ...si Italia a "castigat cateva titluri mondiale" ..."fair-play-ul" a fost ignorat vs. business! :ideea:
posturile grase nu sint pentru orice unilingv

VanDerGigi
15.06.2016, 14:59
de fapt nici nu am vrut sa mai intru pe forum ca am stiut ca o sa ma enervati cu darul vostru de a denatura realitatea.
am vrut numai sa ii atrag atentia la Gigi,ca la echipa franceza s-a comis o greseala. unul din jucator era cu pielia alba. cred ca au uitat sa il tavalesca in catrana inainte sa il trimita pe teren.

Fidele tu esti un gentleman vrei sa ne gadili orgoliul ranit, sa ne faci sa visam frumos.

Te rog frumos sa nu te iei de singura echipa africana de la campionatul european. Imi fac griji pentru meciul cu Albania ..daca ne bat aia iesim pe locul 5 din 4 posibile fratilor.

VanDerGigi
15.06.2016, 15:58
Bulan made in boulangerie dom'le. Imi pare rau de albanezi ..lasa ca isi refac moralul cu noi.

Pisoi
15.06.2016, 16:17
...la fu'n meci din '94 cu siguranta ca nu ne-am uitat!
...ca sa fiu subiectiv, ai dreptate "au jucat foarte bine" ...n-au faultat asa de mult ca italieni sau ungurii si au luat decat vreo 3-4 galbene!
...generalu' in loc sa bage atac i-a scos p'aia care aveau galbene sa-i pastreze pt Albania!

Albanezii au jucat super! ...dar cum a spus un contemporan in viata! Ghinion!

sorin
15.06.2016, 16:19
Bafta Chioara de doua ori pe frantuji. Mi-ar fi convenit mai mult sa faca egal cu Albania, in felul asta fiind mai motivati pentru meciul cu Elvetia. Oricum, daca Romania bate Albania (doar daca Pere Poulet allege o echipa de start mai de Doamne Ajuta), sunt sanse sa mearga mai departe chiar daca Elvetia iese pe locul 2 daca scoate punct(e) de la Franta, in ideea ca prinde unul din cele 4 locuri 3.

Mai lasati si voi pesimismul, inca mai e o etapa din grupe si totul e posibil.

VanDerGigi
15.06.2016, 16:50
Bafta Chioara de doua ori pe frantuji. Mi-ar fi convenit mai mult sa faca egal cu Albania, in felul asta fiind mai motivati pentru meciul cu Elvetia. Oricum, daca Romania bate Albania (doar daca Pere Poulet allege o echipa de start mai de Doamne Ajuta), sunt sanse sa mearga mai departe chiar daca Elvetia iese pe locul 2 daca scoate punct(e) de la Franta, in ideea ca prinde unul din cele 4 locuri 3.

Mai lasati si voi pesimismul, inca mai e o etapa din grupe si totul e posibil.

Si mie imi placea un egal mergand pe aceeasi idee ca erau mai motivati cu Elvetia.
Trebuie sa fim realisti, Albania e o echipa artagoasa si muncitoare. Ai nostri trebuie sa joace foarte bine ca sa castige. Si sa castige la 2 goluri diferenta.
Inca speram la locul 2 sigur ca da. Locul 3 ne scoate in cale pe Germania in optimi. Eu imi doream sa jucam cu Italia (probabil) in sferturi daca treceam cu ceva noroc de Ucraina sau Polonia in optimi.

manolica1
15.06.2016, 17:17
hai cu finala nea jiji, ce frumos le asezi tu pe hartie😄👍

sorin
15.06.2016, 17:45
Locul 3 ne scoate in cale pe Germania in optimi. Eu imi doream sa jucam cu Italia (probabil) in sferturi daca treceam cu ceva noroc de Ucraina sau Polonia in optimi.
That's the spirit Jeejee :d

P.S. Ce i-ati facut lui Toni de a intrat in Silenzio Stampa?

FidelKatzo
16.06.2016, 05:48

chiar m-am gandit la el ca nu a scris de mult pe forum.sper ca este totul in regula si este doar ocupat.
Dortmund a achizitionat cinci jucatori noi,deci vom avea un campionat ceva mai echilibrat .

VanDerGigi
16.06.2016, 05:57
Aaaa nu v-am zis si ca-i eliminam pe macaronari la penalty-uri.

Si eu ma intrebam ce e cu Toni. Sper ca e doar ocupat cu campania lui Sanders. Se aude ca fani rusi si-au dat in petec si ieri. Nasol..

FidelKatzo
16.06.2016, 10:11
Aaaa nu v-am zis si ca-i eliminam pe macaronari la penalty-uri.

Si eu ma intrebam ce e cu Toni. Sper ca e doar ocupat cu campania lui Sanders. Se aude ca fani rusi si-au dat in petec si ieri. Nasol..

Au facut ravagii fani rusi. Eu am impresia ca s-au asteptat la provocari din partea englezilor si au reactionat preventiv. Cred ca hooliganii englezi nu au incasat in toata istoria lor atata umilinta si palme peste urechi ca la campionatul asta european.

Pe nemti ii asteapta un meci foarte greu,echipa poloniei cu Lewandowski in forma va fi greu de controlat. Cred ca meciul se va termina cu un egal.

VanDerGigi
16.06.2016, 10:47
Scuze acolo, greseala de tipar am mancat un "i" si nu ma ierti deloc.
Pai nu stiu daca nu-i trimite acasa pe rusi acum, ca asa au zis la prima abatere. Succesuri cu kelbasa land!

FidelKatzo
16.06.2016, 12:29
Scuze acolo, greseala de tipar am mancat un "i" si nu ma ierti deloc.
Pai nu stiu daca nu-i trimite acasa pe rusi acum, ca asa au zis la prima abatere. Succesuri cu kelbasa land!

a fost ceva involuntar,fara intentie. nu am vrut sa-ti atrag atentia.
Multam pentru urare.!

Pisoi
16.06.2016, 13:49

...stiu ca trebuia sa plece in vacanta in RO!

RoMan
16.06.2016, 16:26
ei uite ca e liniste in Germania. nici un claxon, nimic.
de vina sunt aia cu camerele pe low ca n-a mai putut omu sa isi faca mana castigatoare...

sper sa nu bata turcia ca nu dorm toata noaptea de la claxoanele arienilor musulmani ...

VanDerGigi
16.06.2016, 17:33
Nu prea mai exista echipe slabe. In ziua de azi echipele care au vointa, sunt dispuse la efort si au o strategie/tactica bine pusa la punct, compenseaza talentul si se pot bate de la egal la egal cu oricine. Leshii au stiut cu cine joaca, nu ca Brazilia acum 2 ani.

Pisoi
16.06.2016, 19:19
Nu prea mai exista echipe slabe. In ziua de azi echipele care au vointa, sunt dispuse la efort si au o strategie/tactica bine pusa la punct, compenseaza talentul si se pot bate de la egal la egal cu oricine. Leshii au stiut cu cine joaca, nu ca Brazilia acum 2 ani.
....:o
...in cazul de fata, banuiesc ca te referi la Europa! :thinking:

p.s ...s-a tot speculat ca RO a "jucat bine" si ca au scos egal (nu numai aici) ...dar n-au pierdut! ...ce strategie? ce tactica? ce vointa? ...echipele cu "talent/ati" si-au dovedit "motivatia"! chiar daca au facut egal sau au pierdut!
p.s.2 ...nu ma intelegeti gresit! ...nici nu stiu cate "suturi" am dat in birou cand a jucat RO! :thatsit:

FidelKatzo
17.06.2016, 01:45
ei uite ca e liniste in Germania. nici un claxon, nimic.
de vina sunt aia cu camerele pe low ca n-a mai putut omu sa isi faca mana castigatoare...

sper sa nu bata turcia ca nu dorm toata noaptea de la claxoanele arienilor musulmani ...

acu' recunoaste ca exagerezi iara. tu nu ii suferi pe nemti si nu sti cum sa ne-o spui.
nemtii sunt castigatorii cupei mondiale de patru ori. hai sa spunem odata ca s-au manipulat camerele de luat vederi...dar de patru ori,cred ca recunosti si tu ca este exagerat.
se poate intimpla ca nemtii sa nu treaca de grupa. cum ii cunosc eu,pentru ei ar fi un motiv sa invete din greseli.
poti fii sigur ca nu ar cauta vinovatul in curtea altora.
dar te inteleg foarte bine,tie iti este ciuda pe nemti ca Romania este o tara saraca.

ps. daca te reintorci pe pamintul american si o sa iti fie dor de europa si de painea germana,am sa iti aduc aminte de cat de intepat si critic te prezentai pe aici.

VanDerGigi
17.06.2016, 05:28
....:o
...in cazul de fata, banuiesc ca te referi la Europa! :thinking:

p.s ...s-a tot speculat ca RO a "jucat bine" si ca au scos egal (nu numai aici) ...dar n-au pierdut! ...ce strategie? ce tactica? ce vointa? ...echipele cu "talent/ati" si-au dovedit "motivatia"! chiar daca au facut egal sau au pierdut!
p.s.2 ...nu ma intelegeti gresit! ...nici nu stiu cate "suturi" am dat in birou cand a jucat RO! :thatsit:

Ai dreptate ca s-a speculat nu numai aici ci si in cam toata presa de profil din Europa.
Ma refer la toata lumea dar daca vrei da, in special la echipele europene. Si meciurile bune facute de SUA la ultimele mondiale nu au avut prea multa legatura cu talentul mai mult cu munca.
Ai fost foarte dezamagit de meciul cu Franta, toti am fost dar nu stiu ce te-ai fi asteptat. Probabil ca romanashii nostri Hoban, Stancu, Grigore nu-i enumar pe toti sa-i joace pe francezi cu in lot de multe sute de milioane de euro sa nu-si vada capul. La ei acasa in meciul de deschidere.
Cand joaca prost admitem ca joaca prost dar la fel nu trebuie sa le luam din merite cand se auto depasesc.
Cu tactica au meritul ca s-au aparat avansat aglomerand centrul terenului, au luptat sa fie primii la minge si au hartuit pe cat posibil fundasii adversi fapt ce nu le-a dat voie alora sa vina peste noi cu toata echipa. Toate astea cu multa risipa de efort. Daca nu ai observat asta, uite ce a zis Evra: "Romanii au alergat ca nebunii, parca erau 12 pe teren". Si Albania a jucat similar si a pierdut la fel. De ei am vazut ca ai fost multumit.
Tuturor ne plac oamenii foarte talentati insa mie imi plac si cei mai putin inzestrati de soarta dar care isi depasesc conditia prin munca.

manolica1
17.06.2016, 06:48
un sfat pentru conu pisoi, urmareste meciul cu Albania pe canalul spaniol, oricat de prost e meciul comenteaza aia de zici ca-i pe viata si pe moarte , daca se da se mai da si gol, ti-a facut ziua mai frumoasa⚽️😄👍

nebunie de meci aseara USA-Ecuador 2-1

sorin
17.06.2016, 10:05
Macaronari baftosi!!!

RoMan
17.06.2016, 12:43
acu' recunoaste ca exagerezi iara. tu nu ii suferi pe nemti si nu sti cum sa ne-o spui.
nemtii sunt castigatorii cupei mondiale de patru ori. hai sa spunem odata ca s-au manipulat camerele de luat vederi...dar de patru ori,cred ca recunosti si tu ca este exagerat.
se poate intimpla ca nemtii sa nu treaca de grupa. cum ii cunosc eu,pentru ei ar fi un motiv sa invete din greseli.
poti fii sigur ca nu ar cauta vinovatul in curtea altora.
dar te inteleg foarte bine,tie iti este ciuda pe nemti ca Romania este o tara saraca.

ps. daca te reintorci pe pamintul american si o sa iti fie dor de europa si de painea germana,am sa iti aduc aminte de cat de intepat si critic te prezentai pe aici.
ei eu o spuneam sub forma de gluma, nemtii imi sunt simpatici. nu imi e deloc ciuda pe nemti ba chiar sunt gazde bune.
cred ca au sanse sa castige finala cam 60% putine echipe i-ar incurca.
dupa painea germana nu ma omor, pot gasi paine americana multigrain certified organic sau mai bine zis mamaliga (polenta) organic. germanii nu prea stiu ce pun in paine si asta ma cam face sa zic pas...am vazut despre ce e vorba.

mai nou am descoprerit si un magazin romanesc in zona. problema e ca mancarea buna ingrasa. si berea la fel...

revenind la subiect daca bat turcii diseara nu doarme toata Germania...mai in gluma mai in serios e adevarat.

noname
17.06.2016, 13:08
Azzurri per sempre, fotbalul total!

FidelKatzo
17.06.2016, 13:29
Azzurri per sempre, fotbalul total!

ok,deci putem sa te clasificam ca fan care tine cu italienii..?

trebuie sa stim cine este prieten sau dusman...

ps. stii ca italienii au media de varsta cea mai ridicata, dupa europene intra toata echipa in pensie.

noname
17.06.2016, 14:59
ok,deci putem sa te clasificam ca fan care tine cu italienii..?

trebuie sa stim cine este prieten sau dusman...

ps. stii ca italienii au media de varsta cea mai ridicata, dupa europene intra toata echipa in pensie.

saptamana asta imi fac DNA test, daca am macar 10% din ce ne mint aia in Desteapta-te Romane, ma declar realizat!

VanDerGigi
17.06.2016, 16:14

Mai creste Buffon 3 echipe ca joaca pan' la 65 de ani.

Bre AdyRoMan, mai bine recunoaste ca au inceput sa-ti placa siriencele cu ochii ca cafeaua.

Fidele, am auzit un banc azi.
Ce e la polul nord si are doua cocoashe?

- ..o camila ratacita.

RoMan
17.06.2016, 18:11
joaca Spania de rupe, in sfarsit o echipa care merita vazuta.
Jiji sa stii ca siriencele de pe aici sunt asa cu un fel de basmale, scunde si negricioase, fara sa fiu rautacios daca le deplasezi in sudul Romaniei nu prea le deosebesti de bastinase.
Unii sirieni din astia din campuri sunt mai bine imbracati ca media romanilor. Habar nu am de unde au bani...probabil munceste Franz pentru ei.

bie ca ua luat turcaletii bataie, aici au iesti cu steagurile cu semiluna si au ocupat centrul orasuli au dat si cu petarde si fumigene si un fel de tortze. S-au cam festelit ca au luat bataie cu 3-0. Oricum daca e sa na uitam la turci putem fi mandri de nationala lu tata puiu.
Parca vad un eroic 0-0 cu Albania

sorin
17.06.2016, 22:05
Pentru iubitorii de Putin, pe langa care superioritatea rasei ariene a lui Hitler e o nimica toata fata de superioriatea rasei ruse care e mai presus decat orice alta natie de pe planeta:
"Violențele dintre englezi și ruși sunt absurde. Dar eu nu înțeleg cum 200 de suporteri ai noștri au putut să snopească în bătaie câteva mii de englezi!"

FidelKatzo
18.06.2016, 00:58
Mai creste Buffon 3 echipe ca joaca pan' la 65 de ani.

Bre AdyRoMan, mai bine recunoaste ca au inceput sa-ti placa siriencele cu ochii ca cafeaua.

Fidele, am auzit un banc azi.
Ce e la polul nord si are doua cocoashe?

- ..o camila ratacita.

tare bancul !
am uitat sa iti spun ca am inceput sa simpatizez pe cei de la Front National. au vrut nemtii sa faca un reportaj despre partidele din Europa cu orientare de dreapta. probabil ca mama Merkel a dat dispozitie sa se faca populatiei o spalatura de creier. au fost in Ungaria,Polonia,Cehia,si au ajuns in Franta. acolo reusesc reporterii cu mare greutate sa intre la o reuniune tinuta de partid si intreaba pe un membru oarecare,ce au ei impotriva acestor oameni saraci care vin in europa alungati din cuiburile lor de bombele isis-ului.
tipul a fost de parere ca refugiatii ar trebui ajutati la fata locului. raspuns care a nemultumit reportera,pentru ca ea era de parere ca acesti oameni pot fi integrati si vor fii cetatenii care vor popula europa in viitor.
tipul de la front national a spus ca integrarea nu este posibila pentru-ca,un cal nascut intr-un grajd de vaci ramine tot cal.
a cam lasat-o fara replica pe reportera.

nemtisorii mei trebuie sa bata Irlanda de Nord daca vor sa mearga mai departe. pina acum aprarea a functionat perfect,atacul a fost o dezamagire.

manolica1
18.06.2016, 09:07
tata puiu are o dilema :)

https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13466371_867082476729808_5246452438402874285_n.jpg ?oh=5ea24320c7104725e067850f2a4ab994&oe=57C3540B

https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13419062_867082346729821_8258586231922280453_n.jpg ?oh=637bf75fdd08bb44c945ab0900d13a30&oe=57C570B8

noul parfum

https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13434774_866083423496380_1994561232650588858_n.jpg ?oh=c079dfe3fba791b86afdf246477118d7&oe=57CA2642

sorin
18.06.2016, 10:28
O sa ma uit dupa Jeejee prin tribune maine. Jeejee, esti pe drum deja, sa ajungi devreme sa te bati cu albanezii si ungurii, sau pleci cu putin timp inainte de meci?

shogunelu
18.06.2016, 13:54
O sa ma uit dupa Jeejee prin tribune maine. Jeejee, esti pe drum deja, sa ajungi devreme sa te bati cu albanezii si ungurii, sau pleci cu putin timp inainte de meci?

Daca stiam ca e rost de ceva full contact ma duceam si io ! :lol:

VanDerGigi
19.06.2016, 02:40

Plec in jur de ora 15, facem maxim 2 ore pana acolo ..portile se deschid la 18. Incercam sa evitam neamurile proaste puse pe scandal. O sa postez niste poze.
Hai Romania!

FidelKatzo
19.06.2016, 02:48
Plec in jur de ora 15, facem maxim 2 ore pana acolo ..portile se deschid la 18. Incercam sa evitam neamurile proaste puse pe scandal. O sa postez niste poze.
Hai Romania!

Distractie placuta Gigi !

Hai Romania !!!

manolica1
19.06.2016, 09:39
mda, astazi am un sentiment ciudat ca va bate Ro, asa ca fortza steluta, pardon Romania :d

livia
19.06.2016, 12:42
Hai Romania!

Hai Romania!!!
Distractie placuta!

sorin
19.06.2016, 14:56
S-ar parea ca de cat de mai slab e adversarul, cu atat mai prost joaca ai nostri. Flancul stang (a lu' Matel) e varza, au albanezii bulevarde intregi pe acolo, Tatarusanu a iesit aiurea la golul albanezilor, iar in atac nu trec ai nostril de mijlocul terenului. Albanezii au dominat clar prima repriza si scorul e normal.

Mai o repriza, daca Puiu nu face niste mutari inteligente la pauza, praful se alege, mai ales ca le trebuie macar doua goluri fara sa mai primeasca vreunul.

RoMan
19.06.2016, 15:01
puisorii galbeni sunt slabi rau. cred ca le mai dau albanezii

bine atata pot e bine ca au ajuns pana acolo. in repriza a 2-a obosesc.

sorin
19.06.2016, 15:53
Mai bine ne batea Franta cu 5-0 in primul meci, sa nu mai visam degeaba. Umilinta totala cu Albania, zero fotbal, zero dorinta de a castiga, zero plan de joc, zero talent, vai de capul lor.

I-au facut celebri de doua ori pe albanezi, odata ca au marcat primul gol din istoria lor fotbalistica la un turneu final si doi, au castigat primul lor meci la un turneu final. :boo:

RoMan
19.06.2016, 16:40
rusinea e la francezi si elvetieni ca le-am dat gol...unde mai pui ca am luat si punct elvetienilor.

cred ca jiji a purtat ghinion.

manolica1
19.06.2016, 16:42
Romania numele tau este Neputinta... am sperat ca vor face un meci bun, mai ales cand toata lumea zicea ca au jucat bine cu Fra si Elv, dar m-am inselat, lipsa de idei, orgoliu, etc, astept sa vina fidel sa zica cum ca echipa a jucat :d

pana atunci sa facem haz de necaz

https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/13495109_869089033195819_5810617606518268370_n.jpg ?oh=f6901ee5a98f271f65b147ffdcbd0c71&oe=57E7E9A1

https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13442380_1761617130749177_6807112089973094542_n.jp g?oh=342c3b3381c5e87d669586442dc9c4b8&oe=57E5CC05

https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13466107_1632153117103483_4081080844018647114_n.jp g?oh=44ce0aef289621f10a72dfc85bd40188&oe=57C1B1C3

https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13507106_957393797714095_1617338865144458903_n.jpg ?oh=cad4e0dd72d7d51ae8a3daa79287d939&oe=57E5B830

manolica1
19.06.2016, 16:49
:boo:

http://www.youtube.com/watch?v=cz65S4W8Xhk

aramis_13
19.06.2016, 18:33
https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13445278_1291575444205985_504615410920289218_n.jpg ?oh=641afc3aa933104b62c9efa572fdaff8&oe=57CEA3D3 (https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13445278_1291575444205985_504615410920289218_n.jpg ?oh=641afc3aa933104b62c9efa572fdaff8&oe=57CEA3D3)

FidelKatzo
20.06.2016, 02:03
are dreptate Iordanescu,pina la gool au jucat baietii bine. conteaza mult si faptul ca jucatorii albanezi joaca majoritatea in echipe din Elvetia si Germania. conteaza prezentul,nu trecutul glorios. si in prezent Albania are o echipa destul de bine pregatita ca sa bata orice echipa din turneu.
va place voua sa dati cu piciorul in oameni nevinovati...

VanDerGigi
20.06.2016, 04:21
Imi fac griji pentru meciul cu Albania ..daca ne bat aia iesim pe locul 5 din 4 posibile fratilor.

Ce vorbesti gigi, o echipa jenanta. Praf toti in frunte cu Iordanescu care i-a zapacit de tot. Nimic, nimic, nimic!
Poate doar Andone sa ia un 5 pentru bara aia singura actiune de calitate.

Cea mai penibila echipa din turneu mai bine nu ne calificam. Sa nu dai un gol din actiune in 4 ore jumate de joc. Atat de evidenta lipsa de valoare chiar vorbeam cu baietii aia pe langa mine ca sarea mingea din ai nostri ca din bara la majoritatea preluarilor.
Te uiti la felul in care s-a primit golul si e halucinant cum ajung astia la un asemenea nivel. Nici cand se strang oamenii la o miutza Duminica nu vezi asa ceva amatorism. Le-o fi fost frica de numele albanezului Armando Sadiku, am ras cu lacrimi zici ca e interlop din Ferentari.
In fine altadata promitem sa nu mai avem nicio pretentie. Nici nu mai am chef sa postez vreo poza, dar daca am zis..
Ne-am dus boi si ne-am intors vaci..

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_152652_zpskddnakyu.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_152652_zpskddnakyu.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/2016-06-20%2009.59.24_zps7om9lc5h.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/2016-06-20%2009.59.24_zps7om9lc5h.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_162932_zpsummsothh.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_162932_zpsummsothh.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_180250_zps0teiczrp.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_180250_zps0teiczrp.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_182526_zpscgyui6pp.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_182526_zpscgyui6pp.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_182534_zpsxqvf9yfq.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_182534_zpsxqvf9yfq.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_183250_zpslpq7pfky.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_183250_zpslpq7pfky.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_194007_zpsieamf7gx.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_194007_zpsieamf7gx.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_194317_zpsxlrcx7vr.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_194317_zpsxlrcx7vr.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_201859_zpshwgmt4bp.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_201859_zpshwgmt4bp.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_205643_zpsy3kqub6o.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_205643_zpsy3kqub6o.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_211640_zpsmwm2uggj.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_211640_zpsmwm2uggj.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/20160619_213656_zpsqnfhgn7m.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/20160619_213656_zpsqnfhgn7m.jpg.html)

aramis_13
20.06.2016, 04:55
http://kompactmedia.ro/thumb.php?src=http://kompactmedia.ro/uploads/albums/646x404.jpg&w=1080&zc=2

aramis_13
20.06.2016, 04:59
Frațicilor, io zic să vă orientați spre alte sporturi, dacă vreți să trăiți până la adânci bătrâneți:

http://www.cronicipebune.ro/exista-viata-dupa-fotbal-romania-castigat-world-rugby-nations-cup/

http://www.aktual24.ro/o-romanca-a-devenit-campioana-mondiala-la-gimnastica-aerobica-vezi-exercitiul-care-i-a-adus-medalia/

FidelKatzo
20.06.2016, 06:45
Multumim pentru poze Gigi,sunt frumoase.

Cred ca esti dezamagit,dar incearca sa vezi lucrurile pozitiv. Important este ca in tara noastra se practica sportul,ceea ce este un lucru foarte important pentru tineret. Sporturile cu mingea sunt de fapt jocuri,unde trebuie sa ai o doza mare de noroc.
uite de exemplu echipa portugaliei,au cel mai bun jucator de pe planeta.nici nu indraznesc sa ii pronunt numele sa nu cumva sa jignesc pe cineva. ce brinza mare au facut ? la astia trebuie sa le fie rusine ca sunt platiti cu sute de milioane,nu la ai nostrii care sunt platiti cu oua,lapte si ulei de floarea soarelui.
ps. faptul ca ai pus fularul cu Dinamo la masinuta ta dovedeste ca esti un om de caracter,care nu se intoarce ca palaria in bataia vantului. poate sa zica manolica ce vrea,noi ne urman hotariti drumul pe care l-am ales.

ps. drum european am vrut sa spun...

manolica1
20.06.2016, 10:27
nea fidele, daca te uiti mai atent e un fular si cu Steaua 😄😄😄 respect JiJi

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/C577019C-C6E1-4B02-82D5-478068A87F62_zpsohkvefww.jpg

FidelKatzo
20.06.2016, 10:36
nea fidele, daca te uiti mai atent e un fular si cu Steaua 😄😄😄 respect JiJi

scuzati nu am avut ochelarii cu dioptriile potrivite. nu numai ca trebuie respectat Gigi,ci si admirat de viteza cu care s-a adaptat. noi ii respectam si ii toleram pe toti fara exceptie,exact asa cum ne cere Angela.

FidelKatzo
20.06.2016, 14:22
nici nu a inceput bine meciul si au luat rusii o boaba. parca a pus cineva un blestem pe echipele aste din rasaritul europei. toate sunt urmarite de acelas ghinion. cel mai bine ar fi sa se orgnizeze un campionat numai pentru echipele din fostul tratat de la Warsovia si castigatoarea sa joace cu castigatoerea echipelor din westul europei.
asa macar am avea sansa sa iesim de fiecare data vice campioni...parca nu m-as simtii asa de violat si ranit in orgoliul meu personal la fiecare campionat european sau mondial.

sorin
20.06.2016, 14:39
Intrebarea e cu cine si cu ce antrenor "ataca" Romania preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018? Cu astia care au fost la Euro ne-am lamurit, mai mult de 4-5 dintre ei nu merita sa ramana la echipa.

noname
20.06.2016, 15:26
eu l-as pune pe Sumudica, ala a facut din rahat bici la Astra, e cel mai putin enervant dintre toti

VanDerGigi
20.06.2016, 16:29
Cred ca esti dezamagit,dar incearca sa vezi lucrurile pozitiv.
ps. faptul ca ai pus fularul .. poate sa zica manolica ce vrea,noi ne urman hotariti drumul pe care l-am ales.

ps. drum european am vrut sa spun...

Eh, mi-a parut rau ca la fiecare dintre noi. Pacat ca romanii au plecat amarati, suporteri care au batut drumul in Franta din toate colturile Europei sa fim si noi ca natie in randul lumii. Mai ma duc la un meci de fotbal cand o juca Dimanu in CL sau cand o avea Romanica echipa. Cred ca am de asteptat, o sa-mi cumpere fimiu biletu'.

Nu exista nicio problema cu fularul Stelutzei, daca aveam puneam si cu Rapiduletzu' sau oricare alta echipa romaneasca.
Apropo de asta mi-a placut tare atmosfera prieteneasca ce a domnit la stadion. Nici un pic de adversitate. Cereau albanezii sa faca poze cu romanii si invers, in vreo doua randuri m-am simtit ca maimutza pe plaja.

Dom'le stati linistiti ca incep negocierile sa-l aduca pe Pitzurca inapoi.

manolica1
20.06.2016, 17:53
echipa se intoarce in Romania la 3 dimineata...

https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13428546_957960234324118_1271093032487565564_n.jpg ?oh=4a8c452590eb45b7caedc2ec7a3f723b&oe=57C48040

sorin
21.06.2016, 08:57
"Alibec e gras și pute a lene!"

"Ungaria, Irlanda de Nord și Albania au caracter, au coaie, ceea ce noi nu avem"

"Campionatul intern e un rahat! E execrabil! E o tristeţe pentru campionatul intern că Alibec a fost cel mai bun. Eu mă iau după acest campionat?! Alibec poate fi bun pentru o Balcaniadă. Aşa da. Dar nu pentru un Campionat European"

manolica1
21.06.2016, 11:36
hai ca e bine, asa arata siteul FRF

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/923AB8CA-5EBC-40DE-8E01-E44DC8F6570A_zps865olj1b.png

sorin
21.06.2016, 12:21
hai ca e bine, asa arata siteul FRF

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/923AB8CA-5EBC-40DE-8E01-E44DC8F6570A_zps865olj1b.png
Niste idioti. Sper ca si "guciferrii" nostri sa le-o dea peste bot albanezilor.

VanDerGigi
21.06.2016, 15:54
Ca n-avem coaie nu e nimic nou.
Da, vazandu-l in realitate si mie mi s-a parut cam plinutz Alibec pt un sportiv.
Problema e pe cine sa bagi? Nu avem jucatori asta e unde a ajuns fotbalul romanesc. Singurii care si-au facut treaba bine au fost Dragos Grigore si Pintilii atat cat a fost folosit. In rest toti niste pafaristi. Trebuiau incercati si Pantilimon si Moti, parerea mea, dar ..tata Puiu are preferatii lui.
In rest un fotbalist mai aveam si noi sub 50 de ani capabil sa dribleze, ce da gol din actiune, lovitura libera, din tusa, 11 metri, de la mijlocul terenului, de unde o prinde. Si l-a vandut fotbalul romanesc in liga a doua chineza ca pe un sac de cartofi. Asta spune totul.
Nenea Boloni putea sa petreaca si dansul mai mult timp prin Romania sa descopere vreun pui de Cristinel ca la Sporting, si mai putin pe la arabi unde nu se mai satura de cashcaval si camile.

Un lucru e cert, au romanii un dar sa-si aleaga presedintii si selectionerii ceva de speriat.

FidelKatzo
22.06.2016, 00:09
cine a pariat pentru Croatia ? dupa golul dat de spanioli am crezut ca o sa asistam la un meci plictisitor in care spaniolii o sa tina scorul pina la sfarsit.
turcii au plecat acasa cu frunte sus,au reusit sa castige un meci.

shogunelu
22.06.2016, 00:39
Croatii ii bat pe spanioli, mascaricii aia ai nostri iau bataie de la albanezi...'te m-as in el de fotbal romanesc, trebuie sa fie cineva bolnav mintal sa se mai uite la vreun meci de-al labagiilor astora.

FidelKatzo
22.06.2016, 08:34
Croatii ii bat pe spanioli, mascaricii aia ai nostri iau bataie de la albanezi...'te m-as in el de fotbal romanesc, trebuie sa fie cineva bolnav mintal sa se mai uite la vreun meci de-al labagiilor astora.

de ani de zile va spun; cumparati-va un antrenor german. competenta,disciplina si seriozitatea acestora este garantia succesului.
in 2018 la rusi sa nu spuneti ca nu v-am spus...

ps. parca aud cum ganditi in surdina. ce mah,noua sa ne spuna un nemtalau ce si cum sa facem ?

manolica1
22.06.2016, 08:44
dar de ce sa zica fidele asa, doar presedintele lor e neamt si e giugiuc :d

FidelKatzo
22.06.2016, 11:21
asta surpriza,conduce ungaria cu 1-0.

Pisoi
22.06.2016, 13:05
...surprize, surprize! ...dupa calculele mele Protugalia e eliminata! ...Islanda se califica pe locul 2!

manolica1
22.06.2016, 13:17
superb meciul, Portugalia merge mai departe in optimi, in schimb nu mai merg albanezii si turcii

pana in prezent se vor juca:

Spania - Italia
Anglia - Islanda
Croatia - Portugalia
Germania - Slovacia
Elvetia - Polonia

Pisoi
22.06.2016, 13:37
superb meciul, Portugalia merge mai departe in optimi, in schimb nu mai merg albanezii si turcii

...esti sigur? ...dupa cate stiu 1D Croatia joaca cu una de loc 3 din B E F cu cele mai multe puncte ...Slovakia are 4 puncte ...Portugalia 3 puncte! ...gresesc?:thinking:

sorin
22.06.2016, 13:40
dupa calculele mele Protugalia e eliminata! ...Islanda se califica pe locul 2!
Te-ai trezit temporar din hibernare, dar nu ti-ai baut zeama aia acra. Locurile 1 si 2 se califica automat, iar Portugalia a prins unul din cele 4 locuri 3. Stai jos, nota 3. :-$

Pisoi
22.06.2016, 13:56
Te-ai trezit temporar din hibernare, dar nu ti-ai baut zeama aia acra. Locurile 1 si 2 se califica automat, iar Portugalia a prins unul din cele 4 locuri 3. Stai jos, nota 3. :-$

bai! iar am fost plecat!
Acum mi-a explicat un Mexican care-i treaba! ...mai sunt 2 meciuri de jucat iar calificarea Portugaliei inca depinde cum se termina aste meciuri!

manolica1
22.06.2016, 15:06
inca nu este nimic batut in cuie pana nu se termina ultimile doua meciuri, informatia am luat-o de pe sport.ro

RoMan
22.06.2016, 16:57
Da, vazandu-l in realitate si mie mi s-a parut cam plinutz Alibec pt un sportiv.
Problema e pe cine sa bagi? Nu avem jucatori asta e unde a ajuns fotbalul romanesc. Singurii care si-au facut treaba bine au fost Dragos Grigore si Pintilii atat cat a fost folosit. In rest toti niste pafaristi. Trebuiau incercati si Pantilimon si Moti, parerea mea, dar ..tata Puiu are preferatii lui.
cam are dreptate Boloni, nationala de fotbal e cam ca si societatea romaneasca. aste sunt cu ei defilam altii mai buni de unde? ce imi place mie zicala asta

lasa bre Gigi nu fi suparat e ocazie buna sa fii la mai putin de 100 m de mari talente in jocul cu balonul rotund....gen torje grigore sau matzel.
un meci sa il tii minte.

sorin
22.06.2016, 17:18
inca nu este nimic batut in cuie pana nu se termina ultimile doua meciuri, informatia am luat-o de pe sport.ro
Cu golaveraj zero (trei egaluri) era imposibil sa rateze Portugalia unul din cele 4 locuri 3.

Pisoi
22.06.2016, 19:35
Cu golaveraj zero (trei egaluri) era imposibil sa rateze Portugalia unul din cele 4 locuri 3.
...zic si io! ...gandind logic!

...daca si Suedia batea Belgia cu 1-0, Suedia ar fi avut 4 puncte si golaveraj 0 ...iar Belgia ar fi ramas cu 3 puncte si golaveraj 0 dar cu o victorie! ...Irlanda cu 4 puncte dar era deja calificata chiar daca golaverajul e -2

...intrebarea mea este:
"ce se lua in consideratie? ...3 puncte din 3 egaluri ale Portugaliei cu golaveraj 0 ...sau 3 puncte din o victorie si 2 infrangeri si tot cu golaveraj 0?:thinking:

p.s. nu contest, Ronaldo este un jucator de exceptie dar mi se pare prea cu "nasu' pe sus" ...iar daca nu are suportul de la ceilalti jucatori (joc de echipa) nu cred ca ar face ceva de unul singur! ...asa cum se desfasoara Messi la nationala sau la ce dk cluburi mai activeaza!

p.s.2 sinteza mea a meciurilor de azi!
Islanda a jucat in draci, iar efortul lor s-a dovedit in final! ...victorie muncita si meritata!
Ungaria a jucat excellent si ar fi meritat sa castige!
Italia ...acelasi joc murdar la fault-uri si la plesneala! ...dar nu au luat in consideratie ca Irlandezii sunt robusti ca aia de la rugby! ...bine ca nu si-au bagat "bufonul" ca probabil ar fi fost de ras!
Suedia ...cred ca-si merita "soarta" ...a pus mare baza in "starul" lor Ibramovic care practic n-a contibuit cu mai nimic ca sa-si motiveze echipa la victorie!

manolica1
22.06.2016, 20:14
sa nu uitam ca Italia a avut si ajutorul arbitrului Hategan, penalty pt Irlanda in prima repriza s-a facut ca ploua si era la 2m de faza plus alte favoritisme...

CR7 chiar a pus osul la treaba si s-a vazut, unul dintre cele mai frumoase goluri de la Euro, mai cu nasul pe sus mi s-a parut Ibrahimovic, turcii nu aveau ce cauta mai departe, Ungaria a facut un meci foarte bun, chiar as zice ca Hun-Por a fost cel mai frumos meci de pana acum...

Pisoi
22.06.2016, 20:32
sa nu uitam ca Italia a avut si ajutorul arbitrului Hategan, penalty pt Irlanda in prima repriza s-a facut ca ploua si era la 2m de faza plus alte favoritisme...

CR7 chiar a pus osul la treaba si s-a vazut, unul dintre cele mai frumoase goluri de la Euro, mai cu nasul pe sus mi s-a parut Ibrahimovic, turcii nu aveau ce cauta mai departe, Ungaria a facut un meci foarte bun, chiar as zice ca Hun-Por a fost cel mai frumos meci de pana acum...
...nu numai ca te consider un "bucatar" de exceptie, dar bag' seama ca esti "pricipit si obiectiv" si ... la alte "opinii de dezbatere" care pot fi considerate ...de unii ..."provocari" :starsmile:

sorin
22.06.2016, 20:39
iar Belgia ar fi ramas cu 3 puncte si golaveraj 0 dar cu o victorie![/B] ...Irlanda cu 4 puncte dar era deja calificata chiar daca golaverajul e -2

...intrebarea mea este:
"ce se lua in consideratie? ...3 puncte din 3 egaluri ale Portugaliei cu golaveraj 0 ...sau 3 puncte din o victorie si 2 infrangeri si tot cu golaveraj 0?
Urmatoarele criterii ar fi fost, in ordine, in acest caz intre echipe de pe locul 3:
- echipa cu mai multe goluri marcate in grupa
- fair-play (mai putine cartonase galbene)
- locul ocupat in clasamentul FIFA

Portugalia a avut 4 goluri, Begia tot 4 (daca nu batea, avea mai putine goluri decat Portugalia deja), Portugalia a avut 2 cartonase galbene, iar Belgia 4, deci Belgia pierdea si aici daca ramanea cu 3 puncta.

VanDerGigi
23.06.2016, 04:09
de ani de zile va spun; cumparati-va un antrenor german. competenta,disciplina si seriozitatea acestora este garantia succesului.
in 2018 la rusi sa nu spuneti ca nu v-am spus...

ps. parca aud cum ganditi in surdina. ce mah,noua sa ne spuna un nemtalau ce si cum sa facem ?

Eu sunt pentru antrenor strain. Un antrenor neamt consacrat nu vine fara 3-4 milioane pe sezon. Iar un no name nu e garantia succesului doar ca e neamt. Alegerea trebuie facuta de oameni priceputi cum nu prea sunt in FRF. Nu toti antrenorii sunt foarte buni de selectioneri si invers. Ne uitam la Ranieri, ce a "reusit" cu nationala Greciei ca mai apoi sa castige Premier League cu necunoscuta Leicester de o maniera categorica.
Dar stam linistiti s-au reluat discutiile despre Olaroiu ..rasu plansu, urmeaza Dan Petrescu, Contra, pentru ca in final sa-l aduca pe Piturca :lol:
Dintre antrenorii romani doar 2 as considera. Unul e not available in Rusia si al doilea e Boloni.

Manole acum stim si noi cum a ajuns Hategan arbitru categoria "Elite".

Am o noua preferata in turneu, tin cu Croatia.