PDA

Arată versiune întreagă : Sunt in Fort Worth, si mi s-a intamplat ceva

rugvlad
17.06.2014, 20:56
post sters. s-a rezolvat.

VanDerGigi
19.06.2014, 09:00
.. Si acum ce s-a intamplat: am fost la facultate cu masina surorei si am luat nepoata la care fac babysitting de cand am venit ca n-am incotro dar am lasat-o in masina ca nu stiam ca o pot lua. Am asteptat la facultate 2 ore si pana am iesit si ea ma cauta plangand pe strada desi am incuiat-o in masina, nici eu nu stiam ca stau atat si daca plecam imi pierdeam randul, nu stiam ca o pot lua cu mine. Cand am ajuns acasa, cearta, ca fata a spus tot, ca plangea ca ma cauta, tot. Asa ca i-am spus sa-mi ia bilet si sa ma duc acasa in tara si sa ma lase in pace. Ok, imi imaginez ca asta va face.

In primul rand se poate spune despre tine ca esti un tip extrem de norocos.
Sa lasi un copil incuiat in masina 2 ore pe caldurile astea ..sa nu mai spui la nimeni prietene. Puteati gasi copilul mort daca nu reusea sa iasa din masina. Incearca sa te inchizi tu in masina si vezi cat rezisti.
Trebuie sa multumesti cerului si surorii tale ca ai scapat nestrans de gat..

FidelKatzo
19.06.2014, 10:38
M-am gandit sa va scriu voua, ca nu se stie, sa incerc ultima varianta. Inainte sa plec din tara, am fost la Parintele Ciprian de la Sihastria, el mi-a spus ca am sa plec pentru 5 ani in America si cand ma intorc am sa incep ceva. Inainte sa ies din chilia lui, mi-a spus sa ma rog la Sfantul Mare Mucenic Mina: cu Sfantul Mina pleci in America! mi-a zis. Iaca m-a ajutat sa vin...acum Doamne-ajuta, ce o fi o fi. Sunt in prins menghina si n-am ce face.

Salutare la toata lumea si spor in toate.

popii astia mai trag cateodata la masea si nu sant concentrati dacat daca le dai bani multi,poate a vrut sa spuna cinci luni si a spus cinci ani..
sa nu mai spui la nimeni ca ai lasat un copil mic fara supraveghere timp de doua ore,pentru ca este o dovada clara de iresponsabilitate si nu o sa vrea sa aiba de-a face cu tine..cere-ti scuze de la sora-ta pina nu este tarziu..
la noi in Africa pentru asa o fapta iti extirpeaza un coi si te obliga sa-l porti legat la gat toata viata..

livia
19.06.2014, 10:49
Daca nu ma poate ajuta cineva, va inteleg perfect, ii greu, si ca sa intinzi mana la un roman cand stim si noi cum suntem...parca mai bine ajuti un strain.

Situatia ta nu e prea roza. Daca ramai ilegal banuiesc ca ai idee cam ce sanse o sa ai apoi.
Ceva biserici romanesti in zona? Sa incerci sa gasesti pe cineva sa te ajute?
Eu in locul tau as incerca sa ma impac cumva cu sora. Nu e imposibil, dar sansele sunt mici rau sa gasesti ajutor din afara decat daca poate iti gasesti o sotie:) .