PDA

Arată versiune întreagă : Informatii despre Houston

Olandy
31.10.2005, 07:54
Locuiesc in Vancouver - B.C. de aproape cinci ani si lucrez pentru o companie de maritime shipping. Anul viitor prin Martie, compania la care lucrez se muta in Houston sise pare ca in curand va trebui sa iau o decizie in privinta relocarii in USA. As fi foarte recunoscator daca cineva ar putea sa-mi dea cateva argumente pro si cons privind viata in Houston. As vrea sa stiu care sunt cele mai bune suburbii si cartiere, daca exista organizatii sau biserici romanesti, cum e clima in general, despre nivelul de criminalitate etc. Orice informatie in legatura cu viata in Houston, va fi binevenita si apreciata.

Multumesc anticipat tuturor!

Olandy

mrhayabusa
11.11.2005, 19:17
hi,eu sint in houston de 5 ani,ce sa iti spun de houston,este ok,cartiere bune sint multe,crime nu prea se intimpla,este destul de ok,singura pr este clima,este umeziala foarte mare,asta ar fi cel mai mare inconvenient.trimitem daca vrei email pe adresa mrhayabusa25@yahoo.com si mai vb acolo mai multe. numai bine

Lorin
25.11.2005, 13:50
Hello,

si eu sunt relocata de doua luni din Fairfax-Virginia,si sa stii ca-mi
place mai mult aici,chiar daca nu este asa multa verdeata.Eu stau in
Katy,si ce-mi place ca aici distantele sunt mai mici decat in VA.Cred
ca o sa-ti lipseasca iernile,dar te vei obisnui.Si viata e mai ieftina
fata de alte locuri.

Bafta!

Lorin
25.11.2005, 13:51
Hello,

revin cu o precizare,avem biserica,daca vrei intra :www.biserica-romana-houston.com,o sa-ti placa ce o sa vezi.

Bye!