PDA

Arată versiune întreagă : Afacere pt iubitorii de animale

Mihai Kovacs
13.03.2014, 11:45
Dacă iubești animalele și ești român plecat în străinătate , atunci ești persoana potrivită pentru ce caut eu .

Ofer oportunitate de câștig.
Dacă oferta mea ți-a aprins interesul contactează-mă pe e-mail : kovacs.mihai@yahoo.com

sorin
13.03.2014, 12:19
am facut eu curatenie pe acest topic. posibil ca intre postarile dinainte si dupa acesta sa nu para a fi o legatura, dar se va "regla" singur mai departe.

Mihai Kovacs
13.03.2014, 12:35
Daca era spam nu foloseam numele meu propriu si mail-ul personal .

In ideea de a se curata acest topic prezint aici oferta mea .

Ma ocup de 2 ani cu animale de companie mai exact cu catei de talie mica ( Bichon ,Yorkshire Terrier Toy, Westie ,Shih-Tzu ,Pincher Pitic etc. )

Ofer la animalele mele Pasaport,Microcip si Pedigree iar preturile sunt de Romania adica incepand de la 200 euro (intre 200 - 350 euro )

Eu caut colaboratori in diferite tari prin care sa comercializez aceste animalute . Asigur eu transport gratuit in siguranta maxima . Colaborez cu mai multe persoane din diferite tari care sunt multumiti de colaborarea cu mine dar ma gandeam sa ma extind putin .

In diferite tari rasele prezentate mai sus incep de la 700 euro si urca pana la cateva mii .De aici profiturile ridicate si pentru mine si pentru persoanele care doresc sa lucreze cu mine .

Animalele vandute sunt insotite de factura .

Ce ofer eu nu reprezinta niciun risc din punct de vedere financiar , nu trebuie sa dea nimeni niciun ban .

Va pot oferi si facebook-ul meu pentru credibilitate si orice alte dovezi :)

Mihai Kovacs
13.03.2014, 12:59
Puteam dar cred ca greseala mea e ca sunt la facultatea de Afaceri si marketingul ma cam face sa am expresii de genu .Ma bucur ca ne putem intelege si ca se poate vorbi civilizat . Am de aface cu animale de multi ani si lucrez in Pet-Shop de 2 ani unde am prins experienta de vanzare catei .

Printre altele sunt si terarist am articole scrise pe cele mai mari site-uri de profil .

Pisoi
13.03.2014, 14:02
Nu inteleg de ce atunci cand cineva incearca sa-si promoveze o idee in eventualitatea deschiderii unei afaceri si care posteaza conform regulamentului acestui Forum, sariti in conluzii pripite (in general negative) cu comentarii taioase la adresa respectivului.
Daca nu suteti interesati puteti foarte bine sa treceti neobservati pe langa astfel de anunturi.
Poate sunt altii care sunt interesati si care pot pune intrebari la care su siguranta ca se pot gasi raspunsuri, mai mult sau mai putin adevarate.
Lasati totusi omul sa gaseasca ceea ce cauta si nu-l expediati imediat de p-aici.

Ca un exemplu personal pozitiv pot sa spun de povestea mea cu Zullu (mioriticul Romanesc) adus din RO! prin intermediul unui anunt pe acest Forum! ...la inceput am avut si eu dubii ca afacerea e corecta dar s-a dovedit ca daca ai putina incredere si se si poate dovedi, atunci toata lumea e fericita.

Parerea mea e ca Mihai K a facut greseala de la inceput postand "castig ...." ...asta atrage de la sine si comentarii de rigoare, deci am sa modific titlul.

p.s. lasati Administratia sa ia decizii, comentarii pro sau contra se pot face pe alte topice doar cu un simplu cut/paste cu quote.

Nicksson
13.03.2014, 14:21
Coane Pisoi, una e să cumperi 1 (una bucată) câine Zullu pentru uz personal, şi alta să propui o afacere de mii de euro pe lună de cap de participant, la cât mai mulţi participanţi, fie ei şi o mie. Chiar crezi că un student poate oferi la vânzare, să zicem, mii de căţei de rasă pe lună? Poate pe tine te-o fi convins, dar pe mine nu. Apoi, unde văzuşi tu că l-am dat afară din afaceri? Pierdui o grămadă de timp ca să-i arăt punctele slabe ale "stategiei sale de marketing" şi crezi că asta din răutate? Păi dacă nici el, ca student în domeniu, n-o fi priceput mai mult ca tine, atunci păcat şi de sfat şi de studii. Eu unul îi doresc succes. Dar să nici să nu te aştepţi să faci din forum şcoala afaceriştilor începători, că ajungi şi tu şi ei la sapă de lemn. Iar eu aşa ştiu să ajut, cu o floare într-o mână şi-o urzică în ailaltă. Daa... ştii ceva? Dacă tu faci primul mia de iepuroi din jevruţe, eu îţi dublez câştigu. Şi am încredere că nu mă faci să bag mâna-n buzunar...
:cool:

Nicuşor,
uimit că Pisoii iubesc câinii

Melina
13.03.2014, 17:01
Asigur eu transport gratuit in siguranta maxima .

Ce inseamna in siguranta maxima? adica il aduci tu in poseta ? sau 10 la sacosa ? Pe urma de ce varsta vorbim? presupun ca sunt intarcati..
Esti crescator sau te ocupi doar cu plasarile?

Pisoi
13.03.2014, 17:53
Ce inseamna in siguranta maxima? adica il aduci tu in poseta ? sau 10 la sacosa ? Pe urma de ce varsta vorbim? presupun ca sunt intarcati..
Esti crescator sau te ocupi doar cu plasarile?
...nu ma mira ca si TU faci un comentariu sarcastic! ...dar daca esti interesata iti explic eu cum am procedat cu Zullu! :ideea:

...cand l-am contactat pe cel cu oferta postata aici pe forum (qualinn), mi-a si gasit mai multe optiuni de transport peste ocean, companii romanesti specializate in domeniu care se ocupa in exclusivitate cu astfel de transporturi de animale de companie!
...compania ROMANEASCA pe care am ales-o a dat dovada de profesionalism si am fost satisfacut total se serviciile prestate, dovada ca Zullu, la numai 2 luni juma a trecut oceanu' fara probleme, cu escala la un hotel specializat in Amsterdam...cu toate actele, vaccinuri, vizita medicala, ...inclusiv pasaport si pedigree! ...trecut prin vama RO si US fara carantina!:cool:
...cred ca nu mai are sens sa continui cu alte detalii pt ca sunt sigur ca ai postat aici doar asa de "diver... " /:)

qalinn
23.05.2014, 05:45
Salut,

Sunt si persoane serioase in romania.
Nu sunt de accord cu persoana care a pus acest anunt, ceea ce face el este doar sa inmulteasca cainii si sa scoata banii.
El face exploatarea animalelor, nu face chinologie. Toti caini de la Animax din Romania, nu au acte de provenienta, nu au un pedigree, provin de la inmultitori sau exploatatori.
Nu mi se pare corect sa faci o afacere din inmultirea acestor animalute, nu e normal sa incurajam asta.
Daca spune ca are pedigree la pui sa ne puna pedigreele si carnetul de performanta(unde se vede cat de des merge cu acesti catei in expo).