PDA

Arată versiune întreagă : Yahoo Group ptr. romani din zona Portland, OR

ama_co
24.02.2014, 20:57
Salut,

Am creat un grup Yahoo pentru romani din zona Portland, OR, cine ar putea sa-mi spuna care sunt regulile, as vrea sa trimit un link aici. M-am mutat relativ de curand in oras, si nu gasesc nici un fel de grupuri ptr. romani, altele decat cele organizate de biserici...

Multumesc,

Amalia

sorin
25.02.2014, 06:11
Amalia, citeste regulamentul forumului si vei gasi raspunsuri la toate intrebarile. Nu se accepta linkuri comerciale sau personale pe acest forum, dar daca ti-ai cerut permisiunea si este ceva pentru interactiunea cu romanii din diaspora, poti posta linkul cu grupul Yahoo. Intrebarea este, de ce crezi ca romanii care viziteaza acest forum vor dori sa discute pe grupul Yahoo si nu aici? E mai usor sa urmaresti o discutie aici, decat pe un grup Yahoo.
Bafta!

ama_co
25.02.2014, 19:13
Salut Sorin,

Pai ma gandeam sa fie ca un fel de meet-up, unde putem aranja si intalniri... Nu este ceva personal, ci ceva de ce ar putea beneficia oricine vrea sa mai intalneasca romani din zona Portland... Nu am gasit pana acum nici un fel de meet-up grupuri in Portland, desi am sapat indelung pe internet...

Grupul se numeste "Romanians in Portland/RomaniansinPDX", iar linkul este urmatorul:

https://groups.yahoo.com/neo/groups/RomaniansinPDX/info?firstRunExp=1

Multumesc,

Amalia