PDA

Arată versiune întreagă : Ultimul mesaj al forumistului si prietenului Florin :((((

sorin
14.01.2014, 19:56
12-12-2013, 12:15 PM

La multi ani forumului! Ce discutii furtunoase au avut loc aici, ce aberatii si lucruri interesante s-au spus!
Chiar ma intrebam de ce nu mai scrie Florin in ultimul timp. Nu prea scria el mult, dar macar intra destul de des si citea pe ici, pe colo.
Imi faceam autocritica pentru faptul ca nu am apucat sa-i trimit pe email niste fotografii pe care le facusem cand fusesem cu el si cu forumistul nostru Marian la bere in Bucuresti, in august 2013 si tot incercam sa-mi aduc aminte. Apoi m-am intalnit cu el, cu sotia lui si cu copilul lor in octombrie 2013 in Chicago. Ei au locuit o perioada in Chicago, apoi s-au intors in Romania. De fiecare data cand ma intalneam cu el in Romania spunea ca ii este dor de Chicago si ca-i lipseste. Cand au venit anul trecut in vizita, ma gandeam ca vin in recunoastere si apoi se vor muta aici. De atunci, nu prea am mai avut multe ocazii sa discut cu el, in afara de replici pe forum, ceva emailuri si cam atat.

In aceasta seara, am aflat din surse de incredere (prieten comun) ca Florin s-a suparat pe aceasta lume si a horarat sa-si ia singur viata la nici 42 de ani, asta intamplandu-se joia trecuta. Nu am intrebat de alte detalii, cum s-a intamplat si asa mai departe, iar daca nu am aflat, prefer nici sa nu aflu si sa raman doar cu imaginile lui de cand era in viata.

Odihneste-te in pace Florine!

VanDerGigi
14.01.2014, 20:22
Nu imi vine sa cred..
Florin mi-a parut mereu un baiat puternic psihic. Intamplarea face sa mai stiu pe cineva ce s-a sinucis acum nici doua saptamani aparent din depresie. Nu stiu ce se intampla cu lumea asta de ne aduce in asa hal incat unii dintre noi nu mai vad nici un motiv sa traiasca.
Dumnezeu sa-l ierte.

shogunelu
14.01.2014, 23:56
Pacat, mare pacat...
Era un tip deosebit, echilibrat in opinii si exprimare. Numai el stie ce probleme il macinau...Dumnezeu sa-l ierte.

marian42
15.01.2014, 00:10
Dumnezeu sa-l ierte.
Pare-se ca lumea asta nu mai are loc pentru oamenii buni...

FidelKatzo
15.01.2014, 00:50
Odihneasca-se in pace.!
a fost unul din forumistii pe care merita sa ii citesti.un om inteligent cu mult bun simt.

Olga
15.01.2014, 01:22
Nu stiu ce se intampla cu lumea asta de ne aduce in asa hal incat ...

Nesiguranta zilei de maine este deajuns pentru unii sa piarda echilibrul din pacate. Efectele secundare de la niste medicamente mai duc omul la depresie si alte stari iesite din comun care neobservate si netratate la timp conduc la fapte din astea. E mare pacat ca a fost foarte tanar si nimeni n-a dat seama ca el duce o lupta cu el insusi. Nu-mi vine sa cred ca a facut intentionat, precis a fost un accident.

Loniia
15.01.2014, 03:30
Florin odihna sa iti fie in pace.
Ai ales sa pleci prea devreme ...
Omul in fata caruia imi aplec capul,regrete ca nu iti vom citi cuvintele scrise , ne-ai pus des pe ganduri ,"obligandu-ne" sa vedem in prisma logicului.
Lumea mediocritatii a pierdut .Pacat!
Condoleante familiei.

tonita
15.01.2014, 04:04
Sa te odihnesti în pace Florin, vorbele au apus, sentimentele nu apun niciodata. Chiar daca Dumnezeu nu exista, iubirea ramâne tu esti în mintea si sufletul celor care te-au iubit si respectat. Penru unii dintre noi ramâne aici spiritul iubirii tale de adevar!

Raven
15.01.2014, 06:29
Odihneasca-se in pace.

Condoleante familiei.

livia
15.01.2014, 07:14
Pacat, prea tanar sa plece dintre noi. Imi e greu sa ma gandesc ce-o fi fost in sufletul lui de a ajuns la asemenea decizie.
Odihneasca-se in pace!

Pisoi
15.01.2014, 12:07
Am citit postarea lui Sorin ieri inainte sa plec de la job chiar cand a deschis acest topic.
E socant! ...si in astfel de momente triste imi este foarte greu sa-mi aleg cuvintele si sa-mi exprim sentimentele.
Am fost tentat sa postez de cateva ori dar parca cuvintele nu imi ieseau asa cum as fi vrut.
E trist sa afli ca cineva din anturaj (fie el si virtual) ne-a parasit si mai ales circumstantele in care s-a intamplat.
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.
Sincere condoleante familiei indoliate si din partea mea.

fifi
15.01.2014, 16:36
Păcat de el dar şi de copilul lui şi acum dar şi când se va face mare :(
Să se odihnească-n pace şi sper să găsească în lumea în care a ales să plece ceea ce n-a găsit aici.

christianT
15.01.2014, 18:39
Am ramas interzis... Il stiam bine pe florin din discutiile de pe topicul cu tematica religioasa. A fost alegerea lui la care probabil s-a gandit mult timp, greu insa inteleasa de cei care i-au fost aproape.
Dormi in pace florine, nu spun nimic de Dumnezeu pentru ca stiu ca era ateu.

Nicksson
16.01.2014, 05:59
Sincere condoleanţe familiei îndurerate!
Tutuşi, din puţinele spuse ale maestrului Sorin nu putem trage nici o conluzie referitoare la motivele care l-au îndemnat să facă acest pas. Putem însă presupune, pentru a-i acorda "prezumţia nevinovăţiei" că poate pentru Florin a fost o eliberare. Nu ştim, de xemplu, dacă a fost bolnav incurabil sau nu. La vârsta mea, trecută niţel de adolescenţă, am avut ocazia să văd câteva cazuri când moartea putea însemna o reală salvare de la suferinţe incredibile. Morala noastră creştină ne interzice să decidem asupra vieţii, proprii sau a altcuiva, şi este pe deplin justificată. Faptul că speranţa nu moare niciodată şi convingerea că pot exista minuni susţin ideea de neamestec în treburile providenţei. Dar... mi-aş dori să am şi eu puterea unui astfel de gest când şi dacă viaţa m-ar reduce la situaţia de legumă inertă sau de suferinţă fără scăpare.
Aşadar, fie-i ţărâna uşoară şi (mai) mult noroc celor rămaşi în urmă.
Cu stimă,
Nicuşor

sorin
16.01.2014, 06:22
Coane Nicusor, bine ai revenit, chiar daca ocazia e una trista!
Asa cum spuneam, nu am vrut sa intreb cum s-a intamplat, pentru ca am preferat sa nu stiu. In plus, am inteles ideea e ca sa nu ramana pe net informatii prea detaliate, pentru ca fetita lui Florin sa nu dea de ele mai tarziu, cand va creste mai mare. In ceea ce priveste acest forum, dorinta familiei este respectata.

angeline
16.01.2014, 13:13
Zbor lin, Florin.

http://www.youtube.com/watch?v=RBumgq5yVrA

Sincere condoleanţe familiei.

Melina
17.01.2014, 13:24
Imi pare rau sa aud , tin minte ca printre altele ii placeu desenele animate a deschis or rubrica aici pe forum si mai adaugam si eu did cand in cand cate ceva.
Odihneasca-se in pace.

http://www.youtube.com/watch?v=xw_7qPk-9JY

opium-female
19.01.2014, 13:30
Sincer am ramas socata cand am primit un mesaj privat de la Sorin si am auzit despre moartea sa.Vreau sa mi exprim gandul de parare de rau,a transmite condoleante familiei sale si fie ca acolo unde esti Florin sa ti fie tarana usoara si drumul spre iertarea pacatelor lin.Odihneste te in pace!Condoleante!

kiddy
20.01.2014, 15:21
Nu am cuvinte! Am avut placerea sa stau cu el la o bere acum vreo 3 ani in Bucuresti... :-(((

Condoleante familiei!

ModestMouse
21.01.2014, 15:40
Imi pare tare rau de vestea trista. Eu nu am avut ocazia sa-l cunosc personal pe Florin; numai virtual prin dezbaterile noastre pe teme de religie. Sincere condoleante familei!!!

biliboaca
22.01.2014, 03:37
waw.

Florine ce o fi fost in capu' tau de ai pus punct?!
Esti una dintre cele mai echilibrate persoane pe care le cunosc.

La dracu cu tot.

keyframe14
22.01.2014, 21:09
Socant sa aud despre Florin. Una dintre persoanele care le respectam cel mai mult virtual. Un tip foarte inteligent si echilibrat. Speram sa-l intalnesc intr-o zi.

biliboaca
23.01.2014, 05:40
Am fost privilegiata, si plasez termenul cu proprietetea cuvintelor la purtator, sa il intalnesc pe Florin de cateva ori. E posibil ca real sa fi interactionat cu el mai des decat altcineva de pe acest forum, motiv pentru care, imi permit sa va spun cateva cuvinte despre el, cuvinte ce sunt oricum insuficiente si sarace sa-l descrie asa cum l-am perceput eu, atat cat am avut ocazaia sa-l cunosc.
Un om exceptional, de un real bun simt, cum rar am cunoscut, la fel de articulat cum il stiti cu totii de pe forum, insa surprinzator de cald. O mare pierdere pentru oricine l-a cunoscut intr-o forma sau alta.
Regret tare mult ca nu ne-am organizat sa ne vedem mai des, mai cu seama ca eram vecini in Bucuresti si ar fi fost extrem simplu.
In nesimitirea-mi caracteristica, extrem de putine persoane au reusit vreodata sa ma impresioneze ca prezenta, dialog, atitudine. Florin se numara printre ele.
Toti cei care nu ati avut ocazia sa-l cunoasteti in realitate, l-ati fi indragit imediat ce l-ati fi vazut. Mai mult decat personajul virtual interesant pe care l-am admirat cu totii de aici, era o persoana cu adevarat speciala pe care oricine si-ar dori sa o aiba in preajma.
In virtutea faptului ca era un exemplu de echilibru pentru multi, inclusiv pentru mine, ca avea busola la el indiferent de subiect, pot doar sa sper ca si-a facut el bine calculele de a decis sa-si incheie astfel conturile cu lumea asta.

Sincere condoleante sotiei, fetitei si familiei lui.

florinsoare
09.07.2014, 13:21
Nu lam cunoscut personal dar am vazut pe aici pe forum ca este o persoana inteligenta imi pare foarte rau mai ales ca este si tanar mai are si o fetita mica,condoleante familiei lui.