PDA

Arată versiune întreagă : American National Hockey League (NHL) – 2013-2014

sorin
15.09.2013, 16:39
Si uite asa am ajuns si la al 5-lea topic similar. Partea buna e ca de data asta vom avea un sezon plin, care incepe normal (primele meciuri oficiale pe 1 octombrie), fara sa ne mai tina incordati si ingrijorati.

Marea diferenta intre editia aceasta si editiile trecute este noul sistem de joc, unele echipe fiind mutate in est si altele in vest, pentru o mai buna optimizare a calatoriilor echipelor si diferente mai mici de timp in ceea ce priveste fusul orar. Pana anul trecut, erau 6 serii de cate 5 echipe, 3 in est si 3 in vest, iar acum vor fi doar 4, astfel:

EASTERN CONFERENCE
The Atlantic Division:
Boston Bruins, Buffalo Sabres, Detroit Red Wings, Florida Panthers, Montreal Canadiens, Ottawa Senators, Tampa Bay Lightning si Toronto Maple Leafs.

The Metropolitan Division:
New York Rangers, New York Islanders and New Jersey Devils, Washington Capitals, Pittsburgh Penguins, Philadelphia Flyers, Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Red Wings.

WESTERN CONFERENCE
The new Central Division:
Chicago Blackhawks, St. Louis Blues, Nashville Predators, Minnesota Wild, Colorado Avalanche, Dallas Stars si Winnipeg Jets.

The new Pacific Division:
Los Angeles Kings, Anaheim Ducks, Phoenix Coyotes, San Jose Sharks, Vancouver Canucks, Calgary Flames si Edmonton Oilers.

In aceasta editie, fiecare din cele 30 de echipe vor intalni pe toate celelalte cel putin o data. Diviziile din est vor avea cate 8 echipe, iar cele din vest cate 7 echipe, deci teoretic echipele din est vor avea sanse un pic mai mari pentru a prinde playofful.

Playoff-ul se va juca tot in format de 16 echipe, cate 8 din fiecare conferinta. 12 din aceste 16 echipe vor fi primele 3 clasate din fiecare divizie, iar urmatoarele 4 locuri vor fi completate de cele mai bine clasate cate doua echipe din conferintele de est si de vest, indiferent de divizia in care sunt.

In prima runda de playoff, echipele castigatoare in divizie si cu cele mai multe puncte, vor juca cu echipele cu cele mai putine puncte in conferinta, iar echipele care vor termina pe locurile 2 si 3 in fiecare conferinta, vor juca
intre ele.

Castigatoarele fiecarei conferinte (est si vest) vor juca finala Stanley Cup.

Bafta tuturor echipelor!

P.S. Pentru cei care au uitat, actuala campioana este echipa Chicago Blackhawks, care au castigat cupa in meciul 6 cu Boston Bruins, in urma unei intamplari care va intra in istorie, cu 2 goluri date in 17 secunde, cand toata lumea se gandea deja la meciul 7, sau eventual la overtime in meciul 7:

YXx6_7fpnKM

sorin
01.10.2013, 23:00
Mda, vad ca le-a trecut entuziasmul la chibitii de hochei, dar sper ca-si vor reveni. Or fi invidiosi ca echipele lor nu sau castigat SC :cool:

Azi a fost prima zi de NHL normal, nu pre-seazon. Rezultate care intereseaza forumistii:
Chicago 6 - 4 Washington
Toronto 4 - 3 Montreal

Caravana s-a pus in miscare. Trezeala ma baieti! :d

VanDerGigi
02.10.2013, 19:35
Azi a fost prima zi de NHL normal, nu pre-seazon. Rezultate care intereseaza forumistii:
Chicago 6 - 4 Washington
Toronto 4 - 3 Montreal

Caravana s-a pus in miscare. Trezeala ma baieti! :d

Vad ca Montreal a luat bataie, deci noul sezon se anunta unul normal pentru ei.

kadades
17.10.2013, 11:54
go Rangers!

sorin
17.10.2013, 15:30
Vad ca Montreal a luat bataie, deci noul sezon se anunta unul normal pentru ei.
Jiji, da NJ cum sta? Tot normal?

go Rangers!
Go Blackhawks!

christianT
17.10.2013, 16:38
Buna seara lume iubitoare de hockey! Bucuros sa va revad pe toti si mai ales pe Clauditza din N.J. Nici o problema americanule, anul asta diavolii tai sa vor transforma in ingerasi, iar apa sfintita o sa vina din Montreal. Dar toate la timpul lor dragule. Pana una alt Canadienii mei stau pe locul 4 iar diavolii tai sunt pe 14.... deci ma intelegi.... hmmm... sa vorbesti alta data despre cum au inceput sezonul ai mei.

Astept vesti si de la pisica aia blestemata din L.A. si inca ceva, in afara de Montreal a 2-a echipa de suflet a mea este Chicago! noroc sorine!

VanDerGigi
17.10.2013, 18:07
Jiji, da NJ cum sta? Tot normal?

Devils au schimbat jumate din echipa dar naravul ba. In unul din meciuri aveau avantaj de 3 goluri in repriza a 3-a si cumva au reusit sa fie egalati si sa piarda la penalty-uri. Inca suntem in cautari, dar nu va faceti griji vom reveni. Cristi, cat am fi de jos, pe voi oricum va batem si in 3 jucatori..

christianT
17.10.2013, 19:45
... Cristi, cat am fi de jos, pe voi oricum va batem si in 3 jucatori..

Sa vedem, sa vedem.... bucuros ca te vad aici Claudiule. In acest moment Montreal conduce pe Columbus cu 2-0! Go Habs!!

sorin
17.10.2013, 22:32
Habsii au batut cu 5-3 pe Columbus. Indienii mei au pierdut la SO cu St. Louis si s-ar parea ca inca mai au un pic de "SC hangover", dar inca stau bine cu 10 puncte (ca si habsii lui Cristi si kingsii motanului). Pentru echipa lui Jiji, imi trebuie lupa sa vad cate puncte au.

In seara asta s-a terminat si cu invincibilitatile, atat San Jose cat si Colorado pierzand, la Dallas, respectiv.

Jiji, cat e balanta la bere? Mai bine schimbam pe vin, ca ala e mai bun cand se invecheste : )) Mai pariem, sau te las in pace, ca te aduc la sapa de lemn?

Cristi, hai s-o punem de o finala Montreal - Chicago!

VanDerGigi
18.10.2013, 19:12
Jiji, cat e balanta la bere? Mai bine schimbam pe vin, ca ala e mai bun cand se invecheste : )) Mai pariem, sau te las in pace, ca te aduc la sapa de lemn?

Challenge not accepted. Mon cher eu asi paria dar n-am pe cine. Vorba la nevasta-mea cand rade de mine ca toate echipele cu care tin eu, pierd. Pana si Steloaia pierde cand tin eu cu ea.
Suntem parca la 2 lazi de bere ..hai sa pastram pe bere sueta subtire ca daca le amestecam patim ca Tamas. Ti-am zis din moment ce tu esti numai in Constanta si numai in August, se pare ca ne vedem la Marea Neagra dupa ce ma returnez pe batranul continent.
O sa aduc si niste Duvel-uri din alea la 750 ml ca sa traim bine :lol:. Tu sa strangi randurile cand o fi pe Shogu, pe Florin, care mai doreste si se nimereste si sa gasiti un loc cu mici buni.

VanDerGigi
26.10.2013, 22:14
Devils au schimbat jumate din echipa ...Inca suntem in cautari, dar nu va faceti griji vom reveni. .

Dupa multa vreme am castigat la Boston acasa. Cu 2 goluri in ultimele 2 minute. Ceva paranormal pentru Devils, de obicei asa pierd.
3rd Period:

NJD 18:52 (PPG) - Marek Zidlicky (1)

NJD 19:15 (PPG) - Andy Greene (1)

In seara asta au mai castigat Flyers si au mai pierdut Montreal si Chicago.

sorin
27.10.2013, 07:48
Dupa multa vreme am castigat la Boston acasa. Cu 2 goluri in ultimele 2 minute. Ceva paranormal pentru Devils, de obicei asa pierd.

Wind of change? Bravo Jiji, era si timpul.Blackhawks inca nu-si revine, sper sa prinda playoff-ul. SC hangover inca persista.

sorin
25.11.2013, 15:26
Dupa aproximativ un sfert de meciuri jucate in sezonul normal, clasamentul est si vest arata astfel:
http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/nhl_east_nov2013_zps90ab5ace.jpg (http://smg.photobucket.com/user/sorinp/media/nhl_east_nov2013_zps90ab5ace.jpg.html)
http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/nhl_west_nov2013jpg_zps1df2bf98.png (http://smg.photobucket.com/user/sorinp/media/nhl_west_nov2013jpg_zps1df2bf98.png.html)
Sa vedem ce schimbari majore vor avea loc cam asa pe la jumate de sezon.

Pisoi
25.11.2013, 18:59
...bine bai! ....ai aparut si tu acum cu o "lozinca" pt ca "pictatii" tai s-au apropiat de locu' unu in conferinta!
...shezi bland si inarmeaza-te cu morcovi! LOL

sorin
25.11.2013, 19:38
Dupa 3 luni ai descoperit si tu acest topic! Bravo!!!! (aplauze puternice).
"Indienii" au fost tot timpul acolo sus, pana acum 1-2 etape chiar pe primul loc, asa ca ciocu' mic si mai studiaza.

p.s. uita-te si la clasamentul la zi, azi, sa vezi cine-i pe primul loc : P

sorin
30.11.2013, 22:03
"pictatii" tai s-au apropiat de locu' unu in conferinta!

ciocu' mic si mai studiaza.
asta nici macar nu mai abereaza (a priceput-o pe aia cu ciocu' mic macar), dupa ce si-a dat seama ca a dat-o de gard : )
"pictatii" nu s-au apropiat, ci s-au instalat bine pe locul intai in NHL, cu 6 la rand castigate si toate in deplasare. cand ma uit in jos in clasament sa-i vad pe kingsii lui, ma ia cu rau de inaltime : P

Pisoi
15.12.2013, 00:52
...iete ca la inceput de Decembrie se pare ca ai mei ca brazii fac ravagii prin EAST ...deosebit de umilitor in Canada!
...aia cu Montreal m-a curatat la intestine ...6-0 OMG ...la ei acasa? OMG
...a'pai ...cu echipa fifi'fcai Toronto 3-1
...si azi 5-2 la Ottawa!
6 victorii clar castigate in 6 meciuri pa east!

sorine, maine aprovizioneaza-te cu morcovi! ....LOL

p.s. "comentariu generalizat" ...de cele mai multe ori in viata ne exteriorizam sentimentele care ne afecteaza sentimental ...dar de cele mai multe ori uitam de realitate!

christianT
15.12.2013, 07:08
...iete ca la inceput de Decembrie se pare ca ai mei ca brazii fac ravagii prin EAST ...deosebit de umilitor in Canada!
...si azi 5-2 la Ottawa!

p.s. "comentariu generalizat" ...de cele mai multe ori in viata ne exteriorizam sentimentele care ne afecteaza sentimental ...dar de cele mai multe ori uitam de realitate!

Mda.... are dreptate pisica asta de California. Canadezii mei au fost umiliti de Kingshii din L.A. Tot atat de adevarat e ca Chicago a fost umilita si ea la randul eu, 7-3, de catre Maple Leaf of Toronto, echipa fificai. Asa e in NHL. Toate meciurile sunt imprevizibile.

VanDerGigi
15.12.2013, 09:02
...si azi 5-2 la Ottawa!!

Bravo Pisoi, asa imi place sa vad! Dati-le cu paine la canadieni sa stie cine-i seful. Auzi, da' esti sigur ca quebecosii au inventat hockey-ul?? Dupa scor ai zice ca au inventat tenisul de camp.
Faceti-le instructajul si la indieni diseara ..merg si ai mei pe 23 la ei in barlog sper sa faca un meci bun.

sorin
15.12.2013, 20:47
dupa ce a stat ascuns vreo 2 saptamani, ca ai lui erau pe la subsol, cotoiul a considerat ca poate sa iasa din ascunzatoare fara sa roseasca : )

n-am avut absolut nici un morcov. cand kingsii au sa castige 6 in vest (cum au castigat indienii), atunci mai vorbim. in seara asta au aflat cam cum se practica sportul asta ;)

Tot atat de adevarat e ca Chicago a fost umilita si ea la randul eu, 7-3, de catre Maple Leaf of Toronto, echipa fificai
asa le trebuie daca i-au luat la pret de matineu. lasa ca le-a prins bine dusul rece, mai bine sa piarda cu o echipa din est, decat cu una din vest. s-au scos in seara asta cu cotonogarii din california (Hits: 30-17 pt. LA)

Faceti-le instructajul si la indieni diseara ..merg si ai mei pe 23 la ei in barlog sper sa faca un meci bun.
data viitoare Jiji cu instructia, data viitoare. vai ce prieten esti tu in ultimul timp cu cei pe care ii faceai cu ou si cu otet dupa ce i-au batut pe ai tai in finala aia :)

Pisoi
15.12.2013, 23:14
dupa ce a stat ascuns vreo 2 saptamani, ca ai lui erau pe la subsol, cotoiul a considerat ca poate sa iasa din ascunzatoare fara sa roseasca : )
...n-am stat chiar ascuns de "vreo 2 saptamani" ci cam de vreo 2 luni cu problemele mele personale, timp in care nici macar nu am putut sa urmaresc cursul NHL-ului

n-am avut absolut nici un morcov. cand kingsii au sa castige 6 in vest (cum au castigat indienii), atunci mai vorbim. in seara asta au aflat cam cum se practica sportul asta ;)
...oarecum te cred! ...ce-ti mai ramane din provizie ...bagi la "morcovata" pt finalul sezonului!

p.s. ..."manjitii" tai au jucat super si au castigat meritat! ...tu insa, continua sa faci "snow angeles" ca poate te ajuta la "vezica" pana la final!

VanDerGigi
16.12.2013, 07:02
..data viitoare Jiji cu instructia, data viitoare. vai ce prieten esti tu in ultimul timp cu cei pe care ii faceai cu ou si cu otet dupa ce i-au batut pe ai tai in finala aia :)

Sorinescule, tot insisti despre cine cu cine trebuie sa tina fara sa tii cont de sentimentele vezicii fiecaruia.
Deci nu stiu de ce nu vrei sa intelegi ca in preferintele mele exista doua bucati categorii. Prima categorie sufletel din care fac parte Devils si Flyers si a doua categorie din care fac parte toate echipele care bat pe Chicago si Montreal in special daca sunt din est gen Pinguini sau Boston cu atat mai bine. In play off tinem cu estul iar in rest toate se pot schilodi dupa bunul plac in functie de nevoile din clasament ale celor din prima categorie.
Adevarat ca i-am urat pe LA ca au castigat cu arbitrii atunci dar nu tin "dusmanie" toata viata acuma. lol

Ps. Dar pe 23 crezi ca e posibil un instructaj mic?
Sa recapitulam. Jagr ..turns it back to Elias ..Elias sends it across to Zajac ..and he scores!! :D
Ps.2 Cu Steloaia mai tii? lol
Ps.3 Si repara in palaria mea zambaretii astia o data!

sorin
16.12.2013, 17:40
si a doua categorie din care fac parte toate echipele care bat pe Chicago si Montreal in special daca sunt din est gen Pinguini sau Boston cu atat mai bine.
Bine bre, cu Montrealul inteleg, ca marile rivalitati sunt est-est, sau vest-vest, dar asta cu Chicago de unde ai luat-o? Nu-i bai, urasti pe cine vrei, dar sa stim si noi :)

Depinde cat de flamanzi sunt. Roaga-te sa nu ia bataie vineri de la Vancouver, care-s mari inamici, ca daca o iau pe coaja, patesc dracusorii tai ce au patit kinjii aia fara coroana dupa ce i-au batut "frunzele de artar" pe "indieni".

Ps.2 Cu Steloaia mai tii? lol
Doar in meciurile internationale si impotriva lui Dinamo ;)

Ps.3 Si repara in palaria mea zambaretii astia o data!
Trimiteti-i toti PM-uri lui Asiris, ca el i-a stricat si el tre' sa-i repare. Eu i-as repara daca as sti cum.

Pisoi
20.12.2013, 19:23
...bai!
...se pare ca ai mei ca brazii au "acumulat in dotare" alta stea in devenire! ...Martin Jones, ca rookie isi face debutul in NHL la Kings cu 7 victorii (3 SO) ...si la un pas de a bate recordul de 8. ...unde mai pui ca are si assist de gol!

...daca-l puneau in poarta in meciul cu "manjitii cu pene" ...poate sorin trebuia sa faca iar aprovizionare de morcovi! ...asa doar ca provizie, chiar si pentru "morcovata" de rigoare pt meciurile urmatoare! :smile:

sorin
24.12.2013, 12:09
Sa recapitulam. Jagr ..turns it back to Elias ..Elias sends it across to Zajac ..and he scores!! :D
Jiji, a fost un mic instructaj, dar nu cum te asteptai tu. Ti-am mai spus, a contat ce au facut "indienii" vineri, pentru ca au pierdut un punct in SO si acum erau flamanzi, desi nu s-au omorat prea tare si cand s-au apropiat dracusorii la 3-2 deja vedeam scenarii care nu-mi placeau. Lasa ca tre sa tina aproape de ratele alea care si-au luat-o in cap.

...daca-l puneau in poarta in meciul cu "manjitii cu pene" ...poate sorin trebuia sa faca iar aprovizionare de morcovi! ...asa doar ca provizie, chiar si pentru "morcovata" de rigoare pt meciurile urmatoare! :smile:
Puneti bre pe cine vreti pe 30 decembrie si vedem noi ce o iesi.

VanDerGigi
24.12.2013, 14:26
Jiji, a fost un mic instructaj, dar nu cum te asteptai tu. Ti-am mai spus, a contat ce au facut "indienii" vineri, pentru ca au pierdut un punct in SO si acum erau flamanzi, desi nu s-au omorat prea tare si cand s-au apropiat dracusorii la 3-2 deja vedeam scenarii care nu-mi placeau..

Au jucat mai bine Chicago.
Pe la 3-1 fascinat de miscarea pucului, mi s-au relaxat receptorii si am adormit, dar atat cat am vazut Devils pareau lipsiti de vlaga ..pesemne ca ultimul set de meciuri i-a sleit de puteri in special victoria cu Washington in care au muncit cat in doua meciuri.

sorin
30.12.2013, 12:15
Bai carcotasule, sa nu uite ai tai sa puna portaru' ala bun diseara, sa nu aud iarasi vaicareli dupa aia ;)

Pe la 3-1 fascinat de miscarea pucului, mi s-au relaxat receptorii si am adormit
Meriti titlul de suporterul lunii pentru asta LOL
Vezi, sa tragi un pui de somn pe la amiaza pe 3 ianuarie, sa fii pregatit pentru 6:00 PM (CT).

sorin
30.12.2013, 21:42
...Martin Jones, ca rookie isi face debutul in NHL la Kings cu 7 victorii (3 SO) ...si la un pas de a bate recordul de 8. ...unde mai pui ca are si assist de gol!

sa nu uite ai tai sa puna portaru' ala bun diseara, sa nu aud iarasi vaicareli dupa aia ;)
Portaru' ala tare l-ai avut, arbitrii au facut eforturi disperate (ai vostri au primit "penalty shot" pentru o chestie mult mai mica fata de cum au faultat ai vostri pe al nostru in situatie de singur cu portarul) sa ajute, de ologit ati ologit pana s-au suparat "manjitii" si v-au intors favoarea, da dijiaba bre, tot ati luat-o in freza ;)
Las' ca ne prindeti voi in LA :)

Pisoi
30.12.2013, 22:41
...meci de kko! ...inca o "dara maro" pe fata manjitilor tai nu cred ca chiar poate face impresie printre cei care gusta acest sport ..cu un gol amarat la "pacaneala"!:thatsit:
..."penalty shot" ie cam ca "50/50 win/win situation" ...unde doar cine are in cap numai "politica" mai pune la socoteala doar "mandria suprematiei" vs. "realitate":starsmile:

sorin
30.12.2013, 22:46
...meci de kko! ...inca o "dara maro" pe fata manjitilor tai nu cred ca chiar poate face impresie printre cei care gusta acest sport ..cu un gol amarat la "pacaneala"!:thatsit:
..."penalty shot" ie cam ca "50/50 win/win situation" ...unde doar cine are in cap numai "politica" mai pune la socoteala doar "mandria suprematiei" vs. "realitate":starsmile:
Oh boy, de ofticat ce esti ai inceput iar sa gibberesti : )) Poate ne traduci intr-o zi ce ai vrut sa spui. Nici cu arbitrii de partea voastra nu puteti da un amarat de gol. Slabi, foarte slabi.

Pisoi
30.12.2013, 23:22
...Poate ne traduci intr-o zi ce ai vrut sa spui.
...sper ca n-ai golit sticla de morcovata! :starsmile:
Nici cu arbitrii de partea voastra nu puteti da un amarat de gol. Slabi, foarte slabi.
...nu baga arbritrii la inaintare ca io n-am spus nimic de arbitraj! ...partea asta e specialitatea lu' nea jiji!:ideea:

sorin
31.12.2013, 07:13
...nu baga arbritrii la inaintare ca io n-am spus nimic de arbitraj! ...partea asta e specialitatea lu' nea jiji!:ideea:
Hahaha, ar fi si culmea sa spui ceva de arbitraj, cand la ai tai au dat "zebrele" penalty shot si la ai mei nu au dat, chiar daca a fost si mai vizibil. Hai, recunoaste si tu o data, ca nu-ti pica galoanele :)

Clasament la jumatate de drum:

Est
http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/nhl_east_half_2013_zps5198a718.jpg (http://smg.photobucket.com/user/sorinp/media/nhl_east_half_2013_zps5198a718.jpg.html)
Vest
http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/nhl_west_half_2013_zps2ec15cd2.jpg (http://smg.photobucket.com/user/sorinp/media/nhl_west_half_2013_zps2ec15cd2.jpg.html)

Pisoi
31.12.2013, 11:29
Hai, recunoaste si tu o data, ca nu-ti pica galoanele :)

...bine bai! ...recunosc ...esti varza! ...numai pe manjitii tai ii ai pe retina!:pe:
...mareste si tu ecranu' sa vezi mai ...obiectiv! :cool:

sorin
02.01.2014, 20:42
...bine bai! ...recunosc ...esti varza! ...numai pe manjitii tai ii ai pe retina!:pe:
ok, in seara asta ii am pe kingsii fara coroana pe retina. deci, 1, 2, 3, 4, 5 pierdute la rand (daca nu fac a 8-a minune a lumii sa revina de la 0-3 in repriza a 3-a), asa ca ciocu mic, ca nu prea am ce sa vad pe la tine prin curte ;)

Jiji, fii gata maine seara, ca vin indienii peste voi.

VanDerGigi
03.01.2014, 09:59
Jiji, fii gata maine seara, ca vin indienii peste voi.

Sunt pe faza, abia v-am asteptat!

Pisoi
03.01.2014, 10:54
ok, in seara asta ii am pe kingsii fara coroana pe retina. deci, 1, 2, 3, 4, 5 pierdute la rand (daca nu fac a 8-a minune a lumii sa revina de la 0-3 in repriza a 3-a), asa ca ciocu mic, ca nu prea am ce sa vad pe la tine prin curte ;)

...au luat-o pe coaja big time! ...umilitor pt ai mei dar o revansa bine meritata pt Blues.:thatsit:

sorin
04.01.2014, 11:30
Sunt pe faza, abia v-am asteptat!
Mda, ne-ati asteptat foarte primitori, multumim! Sharp a bagat al 2-lea hatrick in doar o saptamana.

...au luat-o pe coaja big time! ...umilitor pt ai mei dar o revansa bine meritata pt Blues.:thatsit:
Si eu care credeam ca aveti numarul alora din St. Louis. Cu Vancouverul cum stati? Cam ar fi timpul sa se schimbe ceva.

Pisoi
05.01.2014, 14:53
... Cu Vancouverul cum stati?
...multumesc de intrebare! ...stam bine! :pe:
p.s. ...tre sa recunosc ca dupa prima repriza m-am indreptat hotarat spre frigider, dar in loc de morcovi mi-am luat o bere rece! :starsmile:

p.s. ...ce-ati facut bai! ...le-ati dat 2 punte "dusmanului comun" la voi acasa? :surprised:

VanDerGigi
16.01.2014, 21:05
de Geo Bogza

Pe vremea când Dumnezeu cu Sfântul Petru pe pământ..

Basme mai Cristi..
Ceva mai din zilele noastre suna asa ..
S-au plimbat Devils pe o carare inzapezita pana cand au ajuns la Montreal. Si cand au ajuns acolo i-au batut pe aceia cu 4-1. The end :lol:

sorin
18.01.2014, 08:28
Am pus la punct si ratele, ca prea se dadeau invincibile.
Blackhawks 4-2 Ducks

Cu o seara inainte s-au trezit in sfarsit si kingsii si le-au dat un toc de bataie (4-1) la cotonogarii aia de la Blues, asa ca ne-am ajutat reciproc. "Manjitii" s-ar parea ca au iesit din "slumping mode" chiar cand era nevoie, ca in ultimele 6-7 meciuri au fost varza. Daca bateau si "dracusorii" la aia cu avalansa era perfect.

Pisoi
18.01.2014, 12:34
Am pus la punct si ratele, ca prea se dadeau invincibile.
Blackhawks 4-2 Ducks

Cu o seara inainte s-au trezit in sfarsit si kingsii si le-au dat un toc de bataie (4-1) la cotonogarii aia de la Blues, asa ca ne-am ajutat reciproc. "Manjitii" s-ar parea ca au iesit din "slumping mode" chiar cand era nevoie, ca in ultimele 6-7 meciuri au fost varza. Daca bateau si "dracusorii" la aia cu avalansa era perfect.
...era si timpul sa-i opreasca careva din atatea victorii consecutive ...si cine putea s-o faca decat manjitii tai? ...felicitari! :aplause:
...de-ai mei nu-ti face griji ca ...chiar daca ies pe locul 8 in playoffs pot rasturna toate pronosticurile! :pe:

Pisoi
18.01.2014, 21:14
BS, BS, BS, ....:bull:...e ridicol si de neimaginat! :scream:

sorin
18.01.2014, 21:55
Relax dude, ai mei au 0-5 la OT (!!!!) si 4-6 la SO. Fa tu socoteala, sa vezi cate puncte au lasat pe masa.

PS. Parca spuneai ca e doar biznis si tu nu te agiti :cool:

Pisoi
19.01.2014, 12:13
Relax dude, ai mei au 0-5 la OT (!!!!) si 4-6 la SO. Fa tu socoteala, sa vezi cate puncte au lasat pe masa.

PS. Parca spuneai ca e doar biznis si tu nu te agiti :cool:
...e clar ca nu ai vazut meciul! ...nu ma oftic ca au pierdut, ci felul cum au pierdut!:bull:
...in ultimul minut regulamentar de joc Kings conducea cu 2-1 ...pucul ricosat din plasa de protectie din spatele portii cade exact pe spatele lui Quick si intra in poarta ...gol ilegal validat de arbitrii!:surprised: ...dupa OT ramane 2-2 si Kings pierde la SO!:scream:

http://sports.yahoo.com/blogs/nhl-puck-daddy/red-wings-illegal-tying-goal-latest-nhl-embarrassment-052557182--nhl.html
p.s. ...nu tre sa-mi dati dreptate dar eu cred ca e BS!

sorin
19.01.2014, 16:09
N-am vazut meciul, dar stiam de povestea acelui gol.
Sa vezi si tu cum e, ca anul trecut cand le-a anulat arbitrii la ai mei un gol (castigator) perfect valabil in playoff, in meciul decisiv cu Detroit, te ranjeai cu gura pana la urechi si-mi tot spuneai ca e biznis si tu nu te agiti. :pe:

In alta ordine de idei, ai mei au batut doua "nuci tari" weekendul asta, "ratele" si "ursuletii" cu care nu mai jucasera din finala SC, deci 4 puncte mari si bune. Life is good!

VanDerGigi
21.01.2014, 20:21

Nah, ca ti i-am batut in schimb pe Blues acum de i-am ascultat cu urechea ..7-1. Ce echipa e asta? Locul 3 in West si se pisha locul 12 din East pe ei ..si mai aveti pretentii ca sunteti mai miez acolo in vest lol

sorin
21.01.2014, 20:33
Jiji, eram sigur ca apari pe aici. Bravo cu B mare. Poti sa desfaci unul din cartoanele alea doua de bere si sa bei 1, 2, 3.... din partea mea :aplause:

PS. Shit happens. Si Chicago a luat-o cu 7-3 de la Toronto anul trecut, greu de crezut, dar s-a intamplat. Bucura-te ca diavolii tai i-au prins cu pantalonii pe vine pe aia albastri.

PPS. Ducks, Blues, Avs, Wild, toate au pierdut. Seara perfecta pentru Blackhawks!!

Pisoi
21.01.2014, 21:09
N-am vazut meciul, dar stiam de povestea acelui gol.
Sa vezi si tu cum e, ca anul trecut cand le-a anulat arbitrii la ai mei un gol (castigator) perfect valabil in playoff, in meciul decisiv cu Detroit, te ranjeai cu gura pana la urechi si-mi tot spuneai ca e biznis si tu nu te agiti. :pe:!

In alta ordine de idei, ai mei au batut doua "nuci tari" weekendul asta, "ratele" si "ursuletii" cu care nu mai jucasera din finala SC, deci 4 puncte mari si bune. Life is good!
...bai! tu cam incurci "ciorba de burta cu cea de potroace" imbunatatita cu smantana! ...sau "sarmalele in varza murata cu alea in frunze de vita":surprised:
...una e sa anuleze un arbitru un gol care (conform regulamentului) poate fi "reviwed" si acordat sau anulat ...si alta ie un gol stupid ricosat din plasa (ne-reviwed) si acordat ca gol valabil!:o
p.s. ...lustruieste-ti "polaroizii" cu ceva zeama de varza, poate o sa vezi cumva mai "obiectiv" scenariile! :pe:

VanDerGigi
24.01.2014, 21:08
Ofer recompensa cui bate pe Columbus, Detroit, Ottawa sau Carolina. Oricare la alegere.

Pisoi
24.01.2014, 22:25
Ofer recompensa cui bate pe Columbus, Detroit, Ottawa sau Carolina. Oricare la alegere.
...BS, bag'seama ca la voi aia da' pe east v-au cam inghetat creierii si nu mai aveti abilitatea sa judecati in limite normale!:peace:
...nici io nu ma laud cu "bibilica" mea dupa ce am indurat cele aprox. 40F din Dallas, dar si p'aici tre sa-mi pun ca precautie un fular pe unde respir ...ca altfel sunt expus la alti bacili adusi de vanturile de f... St.Ana! :thatsit:

p.s. ...hai sa fim realisti ...si sa recunoastem ca CUPA o sa ramana in US ...ca dupa cum vad, aia din CANADA se bat aiurea "ca chiorii" pt o cauza deja pierduta!:sing:

sorin
26.01.2014, 15:27
Wtf Jiji? Sase goluri la rand? Wtf? :-/

VanDerGigi
26.01.2014, 15:49
Wtf Jiji? Sase goluri la rand? Wtf? :-/

Pai eu de ce crezi ca ofer recompense pe aici, la cum merge treaba cu una calda, una rece ..nu-i vad sa prinda play-off-ull. I-o fi anchilozat frigul in ultima parte a meciului ca s-a jucat afara. Imi place antrenorul nostru dar incep sa cred ca e vremea unei schimbari si pe banca tehnica.

sorin
03.02.2014, 21:12
la cum merge treaba cu una calda, una rece ..nu-i vad sa prinda play-off-ull.
Relax Jiji, ca-s la doar un punct de playoff, chiar daca au pierdut ultimele 2 in OT.

Eu am niste conturi de reglat cu cotoiul in seara asta. Cred ca e constipat deja ca au venit campionii la el in targ. o:-)

VanDerGigi
03.02.2014, 21:31
Relax Jiji, ca-s la doar un punct de playoff, chiar daca au pierdut ultimele 2 in OT.
Nu mai e de nici un relax frate ca e al cinspelenspelea meci sezonul asta cand conduc TOT meciul, sunt egalati in ultimele minute si apoi batuti in OT. La fel alalteieri si la fel acum. Zici ca sunt curat filme cu prosti! La penalty-uri au ajuns de vreo 6 ori parca si n-au castigat niciodata. Astia se antreneaza la antrenament sau ce bascheti fac? Frustrarea e mare ..in drum spre vestiare portarul nostru a dat cu stick-ul de gheata de l-a facut praf. In locul lui, il luam de jos si mai dadeam de cateva ori!

sorin
04.02.2014, 08:43
Nu mai e de nici un relax frate ca e al cinspelenspelea meci sezonul asta cand conduc TOT meciul, sunt egalati in ultimele minute si apoi batuti in OT. La fel alalteieri si la fel acum. Zici ca sunt curat filme cu prosti! La penalty-uri au ajuns de vreo 6 ori parca si n-au castigat niciodata.
Haha, asta nu-i nimic domle. Ai mei au 19 meciuri in prelungiri in care nu au reusit sa dea macar un gol. Din astea 19, au castigat doar 5 la SO, deci au lasat fro' 14 puncte pe masa numai pana acum, puncte cu care ar fi vazut ratoii de acolo de sus ca pe niste bobocei.

In alta ordine de idei, sa vorbim de cotonogarii cotoiului.
Ba frate, da' kinjii astia-s cotonogari rau bre. Astia-s niste mici Bumbesti care merg pe principiul "daca nu-mi dai pucul, iti rup capul sau coloana vertebrala". Erau concentrati la rupt oasele, nu la atacat pucul. Ma bucur ca "indienii" mei sunt cu totii in viata dupa meciul de aseara. Geez. Meciurile cu kinjii nu-s niciodata spectaculoase tocmai din aceste motive, un pic mai putin talent, o gramada de ciomageala. Cred ca e plictiseala mare la Staples Center.

Era haios cand de multe ori se auzea din sala "Let's go Hawks!". Pana la urma, talentul a castigat in fata fortei brute. :d

Acum sa ma tin bine, ca vine cotoiul furios:bull: sa anuleze tot ce am spus.

Pisoi
04.02.2014, 10:51
...
Acum sa ma tin bine, ca vine cotoiul furios:bull: sa anuleze tot ce am spus.
...nu-ti fie teama ca nici n-am vazut meciul!:lol:
...un pic de dreptate poate ai si tu! ...ai mei trec printr-o perioada nasoala ...au pierdut meciuri in draci asa ca sunt ceva mai furiosi acum! :d:

sorin
01.03.2014, 22:03
Jiji, sper ca nu te superi ca "indienii" au batut ca la hotii de cai la prietenii tai pinguini.

VanDerGigi
01.03.2014, 22:24
Dom'ne io inteleg ca vrei sa schimbi subiectu' dar eu azi nu pot sa ma plang decat de ghinion . Era cat pe ce sa punem de o manea in ghena si Devils zici ca sunt scapati din Arizona.., adica turbati.

Pisoi
01.03.2014, 22:27
Jiji, sper ca nu te superi ca "indienii" au batut ca la hotii de cai la prietenii tai pinguini.
...mai bine taci si da la zapada! ...ca mai ie ceva "zile" pana la "primavara" :ideea:
p.s. ...super meci si felicitari pt victorie! :aplause: ....mi-au placut "bang-bang" -urile in bara din a 2a repriza!:pe:

sorin
01.03.2014, 22:32
Devils zici ca sunt scapati din Arizona.., adica turbati.
Or fi scapat la ierburi albastre.

p.s. ...super meci si felicitari pt victorie! :aplause: ....mi-au placut "bang-bang" -urile in bara din a 2a repriza!:pe:
Daca intrau si alea, era urat rau. Dupa doua pierdute la rand, era cam timpul sa miste caruta. Eu zic ca meciul a fost super. Si multam!

sorin
18.03.2014, 20:31
De cand nu s-a mai scris pe aici, multe schimbari au avut loc in NHL. "Indienii", dupa ce au fost pe locurile 1-2 vreo trei sferturi de campionat, au cazut pe locul 5 in vest si locul 7 pe tot NHL-ul. Exact ca si in 2010, dupa Olimpiada nu se regasesc. Chestia e ca in 2010 si-au revenit cand trebuie, adica in playoff si au castigat si SC. Mmm, bine ar fi sa joace si acum prost pana in playoff si apoi sa explodeze.

St. Louis s-a cocotat pe primul loc, "ratele" au coborat pe 2, Bostonul a castigat 10 la rand si sunt pe primul loc in est, drac'sorii lui Jiji nu cred ca prind primavara hocheistica, kingsii si-au revenit dupa ce intrasera serios la apa, dar au luat-o iar pe aratura, etc., etc. Se mai intampla multe in urmatoarele meciuri, dar probabil nu schimbari prea spectaculoase. Dupa aia, urmeaza perioada de ....real hockey : )

Mai sunt in medie cate 13-14 meciuri de caciula si incepe playoff-ul, unde cunoscatorii stiu ca e alta mancare de peste.

editat: aseara "indienii" i-au snopit cu 4-0 pe "albastri", sa nu uite totusi cine e sefu', chiar daca momentan ei au mai multe puncte in clasament. "ratele" cred ca ne-au trimis felicitari si multumiri ; )

Pisoi
24.03.2014, 17:45
Hai ca ne apropiem de perioada fierbinte! ...nu numai dintre echipele noastre favorite dar mai ales intre noi! :punch:
...cu ai mei ca "Regii" inca nu-mi "umflu bojocii!" chiar daca au luat ceva "maruntis" in ultimile meciuri usoare! ...dar dau cu "bata'n balta" cand conduc si pierd pueril la final! :thatsit:

...bre sorine! ...voi aia "manjiti cu pene" aveti nevoie de "punte" ca si "sorin de bere"...bre! ce dk-ului ati facut ieri de v-au clasificat aia ca "artistii de country music"? :-?
p.s. ...sa nu-mi vi cu texte ca aia ar fi dat la "gioale" cu chitarile! :d:

VanDerGigi
01.04.2014, 07:11
Bai! Dracisorii mei trag cu dintii sa prinda ultimul "joker" ..dar greu frate sa ingrasi porcu-n ajun, tre sa ia fatza la vreo 3 echipe. Falimentarii aia din Detroit ce palaria mea vor de la vietile noastre ..sa ne lase-n pace.

sorin
01.04.2014, 08:40
Bai! Dracisorii mei trag cu dintii sa prinda ultimul "joker" ..dar greu frate sa ingrasi porcu-n ajun, tre sa ia fatza la vreo 3 echipe.
La mine e invers Jiji, au ingrasat porcu' vreo trei sferturi de sezon, iar acu' il lasa sa se faca piele si os. Noroc ca au "clinchiut" un loc de playoff fara sa joace, cand unii i-au batut pe altii si i-au scapat de o grija, ca in rest, joaca prost chiar cand nu trebuie.

sorin
10.04.2014, 06:27
Jiji, din pacate ai tai n-au ingrasat porcul suficient. Cu doua etape inainte de terminarea sezonului normal, estul si-a inchis deja portile pentru playoff, iar in vest mai e un singur loc pe care se bat "stelutele" din Dallas si "coiotii" din Phoenix.

Cristi cred ca s-a enervat un pic aseara cand "indienii" i-au egalat pe "canadieni" cu trei sferturi de minut ramase si apoi i-au batut in OT, dar las' ca si ei si-au castigat meciul de acasa tot in OT.

Ai lu' cotoiu' continua sa piarda, cred ca ii vor pe "albastri" in prima runda, ca i-au cam batut pe unde i-au prins pana acum.

O singura echipa canadiana din est in playoff si nici una din vest. In plus, in vest, pe ultimele 4 locuri sunt echipele canadiene. Oops. Cupa are mari sanse sa ramana din nou in SUA, sper ca nu se mai chinuie nimeni s-o mai mute din Chicago. :d

VanDerGigi
10.04.2014, 07:31
Jiji, din pacate ai tai n-au ingrasat porcul suficient.

Bine macar ca s-au calificat pretenii din Pennsyltucky sa am si io cu cine tine. Imi aduc aminte Flyers au inceput sezonul catastrofal vreo 8 infrangeri din 10 meciuri si ce crezi ca au facut? Au schimbat antrenorul. Rezultatele nu au intarziat sa apara.
Devils au ajuns la SO de 11 ori si le-a pierdut pe toate fara exceptie!! Macar 4-5 puncte daca scoteau din acele meciuri acum erau in play off. Stau si ma intreb ce a lucrat antrenorul cu ei la antrenamente cand pierzi 5-6 SO nu te sesizezi ca nu merge treaba? Io ii puneam 2 ore pe zi sa faca numai SO. Antrenorul nostru nu duce lipsa de inteligenta, vorbeste frumos si pare baiat subtire dar poate ca tocmai asta e problema ..parca e nevoie de unul mai din topor care sa dea militaria jos din pod.

sorin
13.04.2014, 19:43
Gata, s-a ales o vreme pentru prima runda de playoff. Incepe hocheiul adevarat.

Est
Boston - Detroit
Pitsburgh - Columbus
Tampa Bay - Montreal
New York Rangers - Philadelphia

Vest
Anaheim - Dallas
Colorado - Minesotta
St. Louis - Chicago
San Jose - Los Angeles

Pentru cine nu stie, se joaca pe sistemul cel mai bun sin 7, adica cine castiga 4 meciuri merge in turul urmator.

Let's the show begin.

sorin
17.04.2014, 11:49
Gata, azi intra in hora si "indienii" mei. Eu mi-am facut deja "incalzirea" :d

http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/blues_fan_neighbor_zps2e3b2241.jpg

Pisoi
17.04.2014, 13:15
Gata, azi intra in hora si "indienii" mei.
...schimba-ti avatarul sa fi in ton! :d:

p.s. ...si-ai mei!

sorin
17.04.2014, 16:13
...schimba-ti avatarul sa fi in ton!
Gata, m-am vopsit in culorile razboiului. :punch:

Pisoi
18.04.2014, 13:07
Gata, m-am vopsit in culorile razboiului. :punch:
...iti lasi si barba? :d:

..nici io n-am cu ce sa ma laud ca ai mei au inceput sub orice critica! ...dar voi ce facurati neica! ...cred ca ai facut noapte alba dupa 3 OT, pacat ca ati pierdut dupa ce ati condus 2 reprize pline! :surprised:

sorin
18.04.2014, 17:30
...dar voi ce facurati neica! ...cred ca ai facut noapte alba dupa 3 OT, pacat ca ati pierdut dupa ce ati condus 2 reprize pline! :surprised:
Dupa parerea mea, gafa de antrenor. Mai erau sub doua minute de jucat si aia ii prinsesera pe ai mei intr-un clinci si apucasera sa-si bage si jucatori odihniti, in timp ce "manjitii" erau "out of gas". Eu le-as fis spus sa arunce pucul pentru "icing", apoi as fi luat time-out sa-si traga sufletul si s ale rupa ritmul alora, apoi o frecau inca un minut si trei sferturi si plecau la somn devreme si cu meciul in buzunar, in loc sa intre in OT, sa mai joace aproape inca un meci si sa piarda pana la urma. NU-mi fac griji deocamdata, astia totdeauna au pierdut primul meci de playoff, chiar si in 2010 si 2013 cand au castigat SC. De regula raspund bine dupa o infrangere. La fel si cu ai tai, e doar un meci, nu e cazul de "panic button" inca.

Bafta si tie si mie si sper sa ne paruim in finala de vest!

Pisoi
18.04.2014, 17:56
Dupa parerea mea, gafa de antrenor. Mai erau sub doua minute de jucat si aia ii prinsesera pe ai mei intr-un clinci si apucasera sa-si bage si jucatori odihniti, in timp ce "manjitii" erau "out of gas". Eu le-as fis spus sa arunce pucul pentru "icing", apoi as fi luat time-out sa-si traga sufletul si s ale rupa ritmul alora, apoi o frecau inca un minut si trei sferturi si plecau la somn devreme si cu meciul in buzunar, in loc sa intre in OT, sa mai joace aproape inca un meci si sa piarda pana la urma. NU-mi fac griji deocamdata, astia totdeauna au pierdut primul meci de playoff, chiar si in 2010 si 2013 cand au castigat SC. De regula raspund bine dupa o infrangere. La fel si cu ai tai, e doar un meci, nu e cazul de "panic button" inca.

Bafta si tie si mie si sper sa ne paruim in finala de vest!
...sincer nu m-am uitat la tot meciul vostru pt ca partea finala s-a cam suprapus cu al nostru ...si de fapt dupa o repriza unde rechinii conduceau cu 3-0 si in a 2a deja la 4-0 am schimbat canalu' pe Food Channel cu gandul la sarmalele parfumate si asparagusul Olgutei ...crezand ca meciul vostru s-a terminat deja cu victorie. :thatsit:

p.s. ...nu mi-ai raspuns la intrebare! ...iti lasi si barba? :thinking: ...io de fel nu sunt superstitios dar cand ai mei joaca un meci important urmaresc meciul in picioare in spatele canapelei si-l las pe Bruno sa se desfasoare in ea! :d:

sorin
18.04.2014, 18:01
Inca nu-s hotarat cu barba. Mi-am lasat anul trecut da nu-i chiar asa deasa. Cred ca totusi o sa-mi las. Tu? Sa vedem daca Jiji isi lasa pentru "zburatori", ca e fara echipa bietul de el.

Pisoi
18.04.2014, 18:36
Inca nu-s hotarat cu barba. Mi-am lasat anul trecut da nu-i chiar asa deasa. Cred ca totusi o sa-mi las.
...nu m-am referit la "mararu' de pe picioare! :starsmile:

Tu? Sa vedem daca Jiji isi lasa pentru "zburatori", ca e fara echipa bietul de el.
...io'm las "pene" ca creste in draci ...in rest doar imi "pensez mustatile" :cool:

p.s. ...pe proaspatul tatic Jiji lasa-l in fericirea lui cu "dulcica"! ...timpul lui cred ca acum e limitat si nu cred ca o sa aiba timp sa mai urmareasca si meciurile, iar barba o sa-i creasca oricum! :ideea:
p.s.2 ...mi-a trimis de curand o poza cu "dulcica" ...e adorabila la superlativ! :x

sorin
20.04.2014, 10:17
Alor mei nu le-a ajuns ca aveau nevoie de 1 minut si 45 de secunde sa castige primul meci, acum l-au lasat sa le scape al doilea cu doar 6.5 secunde ramase!!!! Ambele partide au fost apoi pierdute in OT. In meciul doi au jucat cam o repriza din 3 cu om in minus (9 penalitati), angrenandu-se in stilul cotonogaresc al albastrilor, cu toate astea, parca s-au fortat sa piarda. Urmatoarele 2 meciuri sunt la Chicago, diferenta de valoare exista, trebuie doar un pic de disciplina si repun trenul pe sine. Asa au facut si "kingsii" cotoiului anul trecut, au pierdut la astia primele 2, apoi le-au luat 4 la rand. Inca nu apas "panic button", dar luni seara se cam alege o vreme.

Interesanta ramane seria Boston - Detroit, dupe ce "rotile rosii" au luat primul meci la Boston, deasemeni a devenit interesanta si aia dintre Pittsburgh si Columbus, dupa ce Columbus si-a revenit si a castigat meciul 2 de la scorul de 1-3. Cel mai bine stau pana in present quebecosii lu' Cristi, care au castigat primele 2 meciuri in deplasare cu Tampa Bay.

Pisoi
21.04.2014, 19:00
Alor mei nu le-a ajuns ca aveau nevoie de 1 minut si 45 de secunde sa castige primul meci, acum l-au lasat sa le scape al doilea cu doar 6.5 secunde ramase!!!! Ambele partide au fost apoi pierdute in OT.
...n-am urmarit al 2lea meci din terte motive, dar cand am deschis TVul pe hochei ...vad ceva updates si vad cam aceeasi istorie! ...imi zic ca stirile sunt de la primul meci dar parca alea 6.5 secunde nu suna corect! ...abia dupa ceva timp m-am dumirit ca "penele" au pierdut in acelasi stil ca primul meci! :o
...sorine, cat ai vrea tu sa fi subiectiv cu echipa ta ...sa nu-mi spui ca "umarul ala in maxilar" a fost doar o actiune de rutina in joc! ...a'la, ca Piturca ie de vina, asa-i? :thatsit:

Cel mai bine stau pana in present quebecosii lu' Cristi, care au castigat primele 2 meciuri in deplasare cu Tampa Bay.
...bag' seama ca esti iar inca sub influenta consumului excesiv de "apa plata, morcovata, varza sau muraturi" ...si iar o iei razna in comentarii aiurea!:shutup:

...singura echipa Canadiana in cursa ie "Montreal Canadiens" a lui Cristi, dar nici anu' asta n-are nici o shansa la suprematie!
...am urmarit meciul 3 si chiar daca au luat inca o victorie cu shanse vadite de avansare ...nu-i vad in finala de nici un fel! ..."shacalii" sunt pe conferinta de west! :ideea:

sorin
21.04.2014, 19:10
...sorine, cat ai vrea tu sa fi subiectiv cu echipa ta ...sa nu-mi spui ca "umarul ala in maxilar" a fost doar o actiune de rutina in joc! ...a'la, ca Piturca ie de vina, asa-i? :thatsit:

...bag' seama ca esti iar inca sub influenta consumului excesiv de "apa plata, morcovata, varza sau muraturi" ...si iar o iei razna in comentarii aiurea!:shutup:
Tu iar ai fumat ierburi!!!! Unde palaria mea am pomenit undeva ca nu a fost o lovitura ilegala, sau am comentat undeva ca Seabrook a fost suspendat trei jocuri? Cred ca esti suparat ca ai tai sunt si ei in cofa, ca vad ca nici nu ai pomenit de ei, si acum dai cu barda prin vecini :thinking:

PS. Ai mei i-au batut pe cotonogarii albastri in seara asta si scorul general a devenit 1-2. Goooo Hawks!!!

Pisoi
22.04.2014, 15:36
Tu iar ai fumat ierburi!!!! Unde palaria mea am pomenit undeva ca nu a fost o lovitura ilegala, sau am comentat undeva ca Seabrook a fost suspendat trei jocuri? !!!
...io nu am facut comentariu' la f'un comentariu d-al tau! ...ci am facut comentariu' ca sa nu mai faci f'un comentariu! ...ca tu nu prea excelezi a fi obiectiv! :starsmile:
...pentru tine toate echipele sunt cotonogari, numai "indienii" NU!:pe:

sorin
22.04.2014, 16:15
...pentru tine toate echipele sunt cotonogari, numai "indienii" NU!:pe:
Exact! Daca verifici statisticile de la toate meciurile, vei vedea ca "indienii" au cam pe jumate sau mai putin "hits" decat majoritatea echipele cu care joaca, pentru ca sunt echipa rapida si de "puck possesion", tehnici, nu cotonogari, care daca nu stiu cu pucul, incearca sa-ti rupa oasele sa-ti poata lua pucul.

Pisoi
23.04.2014, 19:24
...in ceea ce ma priveste nu am nici o speranta de avansare in turul urmator pt ai mei, dupa prestatia si rezultatul de ieri! :thatsit:

...dar ...oarecum ma consolez! ...si o sa ma bucur ca o sa am ocazia sa urmaresc din umbra super echipa rapida a "tehnicienilor cu pene" :pe:
p.s. Cristi, sper ca esti OK si ca mai dai si tu p-aici cu fu'n comentariu' :thinking:

sorin
23.04.2014, 23:49
...in ceea ce ma priveste nu am nici o speranta de avansare in turul urmator pt ai mei, dupa prestatia si rezultatul de ieri! :thatsit:
Intotdeauna trebuie sa crezi. In sezonul 2010-2011, "indienii" au fost 0-3 cu Vancouver si au ajuns sa joace meciul 7, pierzandu-l cu ghinion, apoi in ultimul sezon au revenit de la 1-3 si au eliminate Detroit.

......dar ...oarecum ma consolez! ...si o sa ma bucur ca o sa am ocazia sa urmaresc din umbra super echipa rapida a "tehnicienilor cu pene" :pe:
Lasa ca nici ai mei nu stau pe roze. Au avut 2-0 in seara asta, au luat 2 goluri in aproximativ 1 minut in a 2-a, si au continuat sa joace fara pic de "desperation mode" si au mai incasat un gol in a 3-a. Si-au batut joc practic de situatia buna in care au fost. Anul trecut au revenit de la 1-3 la meciuri cu Detroit si au castigat seria, deci e posibil, dar totusi 2-2 arata mult mai bine decat 1-3. Cand faci greseli grave in 3 meciuri din 4 (1, 2 si 4), nu poti sa ai pretentii prea mari. E timpul sa se trezeasca si sa puna osul la treaba, sau sa-si lustruiasca crosele de golf.

Asta e mesajul pe care-l scriam cand mai erau vreo 4 minute si eram cam pesimist si hodoronc-tronc "indienii" au egalat.N-as vrea sa se ajunga in OT, ca nu le-a mers deloc alor mei in OT, pierzand astfel meciurile 1 si 2. Speram intr-o victorie clara in seara asta, dar n-a fost sa fie. Na ca am transformat postarea in jurnal.

3-3 si mergem in OT. Sper ca zeii hocheiului s-au trezit din betie si vor realiza ca St. Louis a castigat deja 2 in OT iar Chicago e zero la capitolul asta, deci cam ar fi la rand sa-l castige pe asta.

Zeii hocheiului au iesit intr-adevar din mahmureala si Chicago a castigat in sfarsit in OT, iar seria de cel mai bun din 7 a devenit cel mai bun din 3, scorul fiind 2-2.

In Patrick Kane we trust!!! :cool:

sorin
25.04.2014, 22:10
Indienii au egalat la OT-uri (2-2) si acum conduc seria cu 3-2. Duminica, pot sa-i trimita la golf pe cotonogari daca joaca atent si hotarati.

Hits: St. Louis 54 - 17 Chicago (deci de 3 ori mai multe)
La ce le-a folosit cotonogarilor? Sper sa pateasca ce au patit anul trecut cu LA, adica au castigat primele 2 apoi au pierdut 4 la rand. Indienii, cu exceptia inceputului primei reprize, au jucat disciplinat si nu au "muscat" din invitatia la cotonogeala, au incasat loviturile dar au castigat meciul.

Vad ca au castigat si kingsii una si-s ..back in business. Zburatorii lui Jiji au facut si ei 2-2 si au revenit in joc. Sezonul asta de playoff e imprevizibil si plin de drama. Quebecosii lu' Cristi au inceput sa rugineasca deja.

sorin
01.05.2014, 08:20
Aseara a fost o noapte de hochei nebuna, ultima din prima runda d playoff, cu trei meciuri 7.

...in ceea ce ma priveste nu am nici o speranta de avansare in turul urmator pt ai mei, dupa prestatia si rezultatul de ieri!
Eu sa fiu in locul tau m-as ascunde intr-o pestera si nu as mai iesi cativa ani de acolo. Esti o rusine pentru suporterii echipei tale, de tip "bandwagoner", care se bate cu caramida in piept si crede in ei doar cand castiga, iar la prima infrangere schimba canalul de hochei pe filme. Degeaba te-ai implicat in hochei cu mai multi ani inaintea altora, daca ai fost tot timpul asa, m-am lamurit ce fan adevarat ai fost. Vai de echipele cu suporteri din astia!!!
Pentru cei care nu stiu, echipa cotoiului a pierdut primele 3 meciuri (cel mai bun din 7), apoi le-au castigat pe celelalte 4, avansand in turul 2, ceea ce s-a mai intamplat doar de 3 ori pana acum in istoria NFL-ului. In concluzie: rusine cotoiului!!!

Intotdeauna trebuie sa crezi. In sezonul 2010-2011, "indienii" au fost 0-3 cu Vancouver si au ajuns sa joace meciul 7, pierzandu-l cu ghinion, apoi in ultimul sezon au revenit de la 1-3 si au eliminat Detroit.
Cam asta ii spuneam, dar degeaba, fanul adevarat din el a preferat sa-i abandoneze la greu.

Indienii au egalat la OT-uri (2-2) si acum conduc seria cu 3-2. Duminica, pot sa-i trimita la golf pe cotonogari daca joaca atent si hotarati.
Intre timp, ca nu am mai scris dupa ultimele meciuri, aia cu pene i-au batut pe cotonogarii din St. Louis cu 4-2 la meciuri si merg mai departe.

Iata programul turului 2 de playoff:
Est
Boston - Montreal
Pittsburgh - NY Rangers
West
Chicago - Minnesota
Los Angeles - Anaheim

Pisoi
01.05.2014, 11:41
Eu sa fiu in locul tau m-as ascunde intr-o pestera si nu as mai iesi cativa ani de acolo. Esti o rusine pentru suporterii echipei tale, de tip "bandwagoner", care se bate cu caramida in piept si crede in ei doar cand castiga, iar la prima infrangere schimba canalul de hochei pe filme. Degeaba te-ai implicat in hochei cu mai multi ani inaintea altora, daca ai fost tot timpul asa, m-am lamurit ce fan adevarat ai fost. Vai de echipele cu suporteri din astia!!!
Pentru cei care nu stiu, echipa cotoiului a pierdut primele 3 meciuri (cel mai bun din 7), apoi le-au castigat pe celelalte 4, avansand in turul 2, ceea ce s-a mai intamplat doar de 3 ori pana acum in istoria NFL-ului. In concluzie: rusine cotoiului!!!

Cam asta ii spuneam, dar degeaba, fanul adevarat din el a preferat sa-i abandoneze la greu.

Intre timp, ca nu am mai scris dupa ultimele meciuri, aia cu pene i-au batut pe cotonogarii din St. Louis cu 4-2 la meciuri si merg mai departe.

Iata programul turului 2 de playoff:
Est
Boston - Montreal
Pittsburgh - NY Rangers
West
Chicago - Minnesota
Los Angeles - Anaheim
Bai muratura! ...tocmai d-aia am zis ca nu am sperante, in primul rand pentru ca revenirea de la 3-0 s-a intamplat doar de 3 ori in istorie, apoi pentru ca ai mei au inceput foarte prost seria ...in primele 3 meciuri au jucat execrabil si era putin probabil sa revina in forma si sa castige 4 la rand!
...chiar si la 3-3 sansele erau, dar putrede zic eu!

Acum in cursa pentru suprematie au ramas in cursa 7 echipe de cotonogari si una singura cu domnisoare tehnicipene! :d:

p.s. aseara mi-am gatit ceva super! ...o sa pun poza la topicul "Ce am mai gatit bun azi" :starsmile:

sorin
01.05.2014, 11:48
tocmai d-aia am zis ca nu am sperante, in primul rand pentru ca revenirea de la 3-0 s-a intamplat doar de 3 ori in istorie, apoi pentru ca ai mei au inceput foarte prost seria ...in primele 3 meciuri au jucat execrabil si era putin probabil sa revina in forma si sa castige 4 la rand!
Opreste-te din comentarii ca dai si mai tare in penibil! LOL
Un suporter adevarat crede si isi sustine echipa chiar si atunci cand exista doar 1% sanse de reusita. In situatii din astea se vede cat de mult tii la echipa ta, nu dupa ce au castigat si fugi repede la magazin sa-ti iei tricou de campion. Ia sa te vad la ce filme te uiti dupa ce vor pierde primul meci cu "ratoii"!!??

Esti varza, doar la laudat si datu'l cu caramida in piept esti bun, foloseste caramida in alte parti : )))

Pisoi
01.05.2014, 12:11
Opreste-te din comentarii ca dai si mai tare in penibil! LOL
Un suporter adevarat crede si isi sustine echipa chiar si atunci cand exista doar 1% sanse de reusita. In situatii din astea se vede cat de mult tii la echipa ta, nu dupa ce au castigat si fugi repede la magazin sa-ti iei tricou de campion. Ia sa te vad la ce filme te uiti dupa ce vor pierde primul meci cu "ratoii"!!??

Esti varza, doar la laudat si datu'l cu caramida in piept esti bun, foloseste caramida in alte parti : )))
...bai suporteru' lu peste! ...cu echipa favorita trebuie sa fi si obiectiv si critic cand e cazul! ...nu ca tine numai subiectiv si sa-i pupi mereu "sub pene" ...sau sa te plangi ca altii mai cu oo iti intepenesc domnisoarele la mantinela sa le "mangaie" ovarele!

sorin
01.05.2014, 12:57
I rest my case!!!
Tu ori nu pricepi nimic, ori nu mai ai cum sa iesi din rahatul in care te-ai bagat si incerci sa dirijezi discutia in cu totul alte directii, doar, doar se vor uita actele tale de mare suporter de ocazie.

PS. Nu uita ca aia cu OO ai tai si-au luat-o anul trecut de la astia cu pene ;)
PPS. Jiji, na ca si zburatorii ti-au plecat. Cu cine mai tii acum?

Pisoi
01.05.2014, 19:02
I rest my case!!!
"I REST MY CASE!!!" ...my ass!! :boo:
...asta e un caz minor care crezi ca l-ai "rezolvat" doar dupa parerea'ti personala! :ideea:.
...ai alte "cazuri" mai importante de perceptie la care inca trebuie sa lucrezi intens pana n'ajungi sa realizezi ca zeama de varza nu prea ajuta in "procesorul personal" :starsmile:

p.s. ...ma ingrijoreaza tacerea lui Christi!

p.s.2 ..."show goes on"

VanDerGigi
02.05.2014, 07:16
Jiji, na ca si zburatorii ti-au plecat. Cu cine mai tii acum?

Pai cu pinguinii lol
La cum se desfasoara ostilitatile parca zici ca e sezonul trecut.
Ce vrea sa insinueze Pisoiu', cumva ca baietii tai sunt purtatori de vagina? Lol

...altii mai cu oo iti intepenesc domnisoarele la mantinela sa le "mangaie" ovarele!

sorin
02.05.2014, 07:42
Pai cu pinguinii lol
Mai bine mergeai din prima cu ursuletii, sa nu mai schimbi atata : )

Ce vrea sa insinueze Pisoiu', cumva ca baietii tai sunt purtatori de vagina?
Din lipsa de argumente cand e vorba de cotonogeala vs. "skills and finesse", asta e tot cu ce a putut veni, desi toti care au incercat si incearca sa-i cotonogasca pe ai mei, se trezesc cu pucul in plasa. Oricum, cred ca te-ai convins ce suporter adevarat e cotoiul, la prima bataie pe care o iau ai lui, schimba canalul pe filme, asa ca nu poti pune mare baza pe "experienta" lui NHL-ista ;)

Pisoi
02.05.2014, 18:58
RED ALERT! ....Canadienii neinvinsi pana acum in playoffs! Montreal @ Boston 4-3 ...unde esti bre Christiane?

...coane Sorin! ...am citit pe net ceva pronosticuri de la alti "analisti impartiali profesionisti" ...si sunt uimit sa constat ca in seria curenta toti si-au dat cu parerea in unanimitate ca ai tai "domnisoare cu pene" vor avansa in 5-6 meciuri, iar ai mei "incoronati" vor avansa in 6-7 meciuri! ...deci poti abera cat te tine pipota pana o sa aflam daca au avut dreptate!

...junior Jiji, anu' asta am si io satisfactia ca 2 echipe locale sa se afirme in runda finala pe conferinta ...satisfactia ar fi mai mare mai ales daca ai mei "incoronati" vor avea sansa sa-i "cotonogeasca domnisoarele cu pene" ale jupanului!
...poate cum probabil sti deja, conform "gazelor" jupanului ...toate echipele din NHL sunt "cotonogari" ...dar numai "penele din Chicago" matura gheata cu ..."diplomatie" :starsmile:

kadades
03.05.2014, 14:16
GO Rangers!

Wicked strong alerga ca vintul! :):)

sorin
07.05.2014, 06:19
...si sunt uimit sa constat ca in seria curenta toti si-au dat cu parerea in unanimitate ca ai tai "domnisoare cu pene" vor avansa in 5-6 meciuri, iar ai mei "incoronati" vor avansa in 6-7 meciuri!
"Indienii" s-au dus la Minnesota ca la antrenament dupa ce si-au castigat primele doua acasa si acum e 2-1 si trebuie sa trateze foarte serios meciul 4, ca se stie ce au patit aia cu avalansa din Colorado. Era de asteptat sa piarda aseara, ca erau 0-8 ca rezultat in primele meciuri din deplasare din seriile din ultimii 2 ani, deci primul il joaca de amorul artei cand se duc pe la altii pe acasa.

Pisoi
07.05.2014, 18:48
"Indienii" s-au dus la Minnesota ca la antrenament dupa ce si-au castigat primele doua acasa si acum e 2-1 si trebuie sa trateze foarte serios meciul 4, ca se stie ce au patit aia cu avalansa din Colorado. Era de asteptat sa piarda aseara, ca erau 0-8 ca rezultat in primele meciuri din deplasare din seriile din ultimii 2 ani, deci primul il joaca de amorul artei cand se duc pe la altii pe acasa.
...la "domnisoare" mai sunt si momente periodice nasoale, iar "masculii suporteri" plang de mila sa-si arate afectiunea ...sarind rapid in butoiul cu muraturi sau gargarisind cu lichidele din dotare ...cum ar fi morcovita! :ideea:

...bai! ...dar aseara penele tale au avut crampe acute de au luat-o sub pene la ZERO ....4-0 :o

sorin
08.05.2014, 08:22
Poate avem norocul ca "indienii" sa joace finala de vest cu macho-cotonogarii tai, sa vedem cat de tare ii ajuta muschii in sportul asta in care scopul este sa dai goluri, nu sa rupi oasele adversarilor. Cred ca iti amintesti cum s-a terminat anul trecut o asemenea incaierare!!??

sorin
13.05.2014, 23:22
Pai cu pinguinii lol
Jiji, al treilea cal mort pe care ai pariat anul asta. Daca vii prin august la o bere la mare, iti dau niste lectii de pariuri si pronosticuri ;)

...coane Sorin! ...am citit pe net ceva pronosticuri de la alti "analisti impartiali profesionisti" ...si sunt uimit sa constat ca in seria curenta toti si-au dat cu parerea in unanimitate ca ai tai "domnisoare cu pene" vor avansa in 5-6 meciuri, iar ai mei "incoronati" vor avansa in 6-7 meciuri!
Ai mei s-au incadrat in pronosticuri, castigand in 6, urmeaza sa-i vedem pe ai tai, care nu mai au voie sa piarda nici un meci, dupa ce o luasera tare din loc cu 2-0 la meciuri si alea in deplasare

GO Rangers!
O surpriza placuta. Uite ca ti-a iesit. Sa vedem cu cine jucati finala de est, dintre Montreal si Boston.

Pisoi
16.05.2014, 23:12
...pronosticurile s-au adeverit si iete ca ai mei Kingsi au reusit sa ironizeze "ratoii" la ei acasa cu o victorie categorica 6-2! :aplause:
...abia ajuns la "baza" si cu traficul in... de rigoare, am ascultat la radio cam o repriza juma' iar cand am ajuns acasa am prins golu' 5 si resul victoriei.
...deci finala pe conferinta de vest ie intre "incoronatii din LA" vs. "penele din Chicago"
...sunt obosit "leoarca" asa ca o sa revin cu comentarii! :d:

sorin
17.05.2014, 19:17
...deci finala pe conferinta de vest ie intre "incoronatii din LA" vs. "penele din Chicago
Asa deci, aici ce spun specialistii prezicatori?

kadades
17.05.2014, 22:45
go rangers..dupa 20 de ani..se poate!...macel au facut !..daca o tinem tot asa, cupa vine in ny!

Pisoi
17.05.2014, 23:57
Asa deci, aici ce spun specialistii prezicatori?
...bai! ..nea "Toma"... io am avut o retinere sa-mi expun "predictia" pe care deja am expus-o ...dar s-a adeverit! :ideea:
...ca erau "incoronatii" sau "ratoii" in finala conferintei pe vest, ai fi avut aceeasi "prisma" de opinie... BASESCU! :starsmile:

go rangers..dupa 20 de ani..se poate!...macel au facut !..daca o tinem tot asa, cupa vine in ny!
...coane! ...bine ai revenit printre noi!:hands: ...si sper sa nu fie doar o aparitie de moment doar pentru ca esti excitat de un "macel"

p.s. ...in playoffs macelurile nu conteaza de nici un fel ...ci cei care castiga alea 4 din 7 :ideea:

sorin
18.05.2014, 07:12
...bai! ..nea "Toma"... io am avut o retinere sa-mi expun "predictia" pe care deja am expus-o ...dar s-a adeverit!
...ca erau "incoronatii" sau "ratoii" in finala conferintei pe vest, ai fi avut aceeasi "prisma" de opinie...
Deci, repet, ca tu pricepi greu: ce spun specialistii despre Blackhawks vs. Kings? Cine merge mai departe?

Ia-o incet bre, ca armata-i lunga. S-ar parea ca esti mai incepator in ale playoff-ului in NHL daca te entuziasmezi asa tare si vezi cupe dupa doar un meci ;)

kadades
18.05.2014, 14:21
daca nici acum dupa cum joaca nu pot cistiga, atunci nu stiu cind!

kadades
18.05.2014, 14:24
macelul a fost sa bage frica in ei..e doar psihologic...daca isi revin din asa ceva e bine..daca mai luam urmatoarele 2 meciuri sint terminait..sa revina de la 3-0....asta da strategie!

Pisoi
18.05.2014, 15:09
Deci, repet, ca tu pricepi greu: ce spun specialistii despre Blackhawks vs. Kings? Cine merge mai departe?
...parerile sunt impartite! ...amandoua semifinale se vor termina in 6-7 meciuri! ...cica Montreal si "penele"!:P

...ca la declaratia de la mediafax si obiectivul "carmaciului transpirat al Romaniei" nea Basescu! ...obiectivul meu ie sa NU ajunga "penele" la "conducere"! :starsmile:

Ia-o incet bre, ca armata-i lunga. S-ar parea ca esti mai incepator in ale playoff-ului in NHL daca te entuziasmezi asa tare si vezi cupe dupa doar un meci ;)
...kadades, shezi bland si ignora comentariile "specialistului" lu' peste! ...a dat soarele si la el si s-au dezghetat muraturile! :d:

sorin
18.05.2014, 17:02
daca nici acum dupa cum joaca nu pot cistiga, atunci nu stiu cind!
Sazi bland, ca mai e mult de lucru. Chiar daca i-ar bate pe quebecosi, ar trebui sa mai bata si pe castigatoarea vestului. Ia-o incet, ca armata e lunga.

amandoua semifinale se vor termina in 6-7 meciuri! ...cica Montreal si "penele"!
In sfarsit, iti doresc sa ai dreptate ;)

...obiectivul meu ie sa NU ajunga "penele" la "conducere"!
Obiectivul tau nu face 2 parale, ca nu tu iti rupi oasele acolo pe gheata, asa ca fa-ti alte obiective.

...kadades, shezi bland si ignora comentariile "specialistului" lu' peste! ...a dat soarele si la el si s-au dezghetat muraturile!
Mda, sa citeasca intai toate aberatiile tale din urma si sa vada cat de "tabula rasa" esti in materie de hochei LOL

Kingsii si-au luat-o cu 3-1 in primul meci cu "indienii", dar e muult tare pana departe, io nu ma ambalez de la un meci doar.

P.S. Nu intotdeauna le iese pasienta la cotonogari cand incearca sa....cotonogeasca, evident ;)
http://cdn0.vox-cdn.com/assets/4473967/853517361.gif

Pisoi
18.05.2014, 23:55
In sfarsit, iti doresc sa ai dreptate ;)
...in cazul de fata nu conteaza daca am io dreptate sau nu, ci aia care se bat pentru "suprematie" :ideea:

Obiectivul tau nu face 2 parale, ca nu tu iti rupi oasele acolo pe gheata, asa ca fa-ti alte obiective.
...multe obiective nu fac 2 parale! ...asa ca de ceva timp dau "oasele" la o'parte si ma concentrez in concluzie! :d

Kingsii si-au luat-o cu 3-1 in primul meci cu "indienii", dar e muult tare pana departe, io nu ma ambalez de la un meci doar.
...bine faci! ...nu te ambala! ...astepta sa se dejghete total muraturile! :pe:

P.S. Nu intotdeauna le iese pasienta la cotonogari cand incearca sa....cotonogeasca, evident ;)
http://www.csnchicago.com/blackhawks/gif-marian-hossa-lays-big-hit-kings-captain-dustin-brown?p=ya5nbcs&ocid=yahoo
...sunt total dezamagit ca "mediafax" n-a mentionat nimic de ...... :shutup:

kadades
20.05.2014, 13:36
eu unul sper ca rangers sa-i mature si sa aiba mai mult timp de odihna...si sa bata kings in 7 meciuri in partea de vest..atunci o sa fie obositi!...si cupa e a noastra..ce simplu!!! sperante sperante!

VanDerGigi
20.05.2014, 20:40
La cererea maestrului Sorinescu, am venit sa dau in scris ca finala se va disputa intre Rangers si Kings. Si va castiga care ie mai buni!

kadades
20.05.2014, 22:42
hai baietii...2-0..inca 2 si sintem in finala!

go rangers!

sorin
21.05.2014, 08:04
La cererea maestrului Sorinescu, am venit sa dau in scris ca finala se va disputa intre Rangers si Kings.
Jiji, iti mai acord o sansa (ma refer strict la vest). Totul sau nimic pe berile alea? Gandeste-te bine, poate odata si odata vei avea si tu dreptate ;)

VanDerGigi
21.05.2014, 09:25
Nu mon cher, sa fim corecti iti dau intai ce-ti datorez si mai facem dupa aceea. Cate am de adus, doua pachete parca, nu?

sorin
21.05.2014, 10:00
Cate am de adus, doua pachete parca, nu?
Doua Jiji, doua. Ai ratat o sansa istorica sa bei tu alea 2X12 in loc sa le dai, in timp ce savurezi victoria celor din LA sau NYC in finala. ;)

Pisoi
21.05.2014, 21:58
...humiliating! ..."domnisoarele cu pene din Chicago" au luat-o rau de tot cu 6-2 dupa un "fel" de confortabil 2-0! :thatsit:

p.s. sorinel! ....daca ai dat in hemoroizi iti recomand un "unguent" care cica are efecte uimitoare in cazuri critice! ...cica se numeste "basecuricix" ...:starsmile:

sorin
22.05.2014, 06:19
cu tine degeaba discut, ca si asa esti cu pluta in materie de hochei si playoff. a fost 2-0, era 3-0, apoi s-a intamplat un blocaj psihologic, au incercat fara portar, etc. ar trebui sa stii pana la ora asta ca in playoff un meci pierdut cu 1-0 sau 10-0 are aceeasi valoare si la urma conteaza cine castiga 4 din 7.
bucura-te cat mai ai timp, ca sambata intra si un om de baza care n-a jucat de 7 meciuri, pentru ca a fost accidentat, plus ca ai tai au 3-3 acasa pana acum ;)

geez, ce se entuziasmeaza omu' de la doar un meci!!! : )

Pisoi
22.05.2014, 23:55
cu tine degeaba discut, ca si asa esti cu pluta in materie de hochei si playoff.
...pai nu mai discuta! ...ca poti cade si tu oricand in ridicol! :ideea:

...a fost 2-0, era 3-0, apoi s-a intamplat un blocaj psihologic, au incercat fara portar, etc. ar trebui sa stii pana la ora asta ca in playoff un meci pierdut cu 1-0 sau 10-0 are aceeasi valoare si la urma conteaza cine castiga 4 din 7.
...blocaje pisihologice se pot intampla oricand si oricui! ...chestia ie cine le poate specula favorabil! :pe:

...bucura-te cat mai ai timp, ca sambata intra si un om de baza care n-a jucat de 7 meciuri, pentru ca a fost accidentat, plus ca ai tai au 3-3 acasa pana acum ;)
... ca si tine, ma entuziasmez cand ie cazul! :d ...dar ma feresc de ..... :cool:

sorin
24.05.2014, 21:56
Cotonogarii au castigat azi si conduc seria cu 2-1. Brown ala mai are nevoie de o lectie de la Hossa, ca tot ce stie e sa alerge ca bezmeticul sa loveasca tot ce misca.
Nici o surpriza, pentru ca nu aveam sperante prea mari la ai mei care din 2010 incoace nu au castigat niciodata primul meci din deplasare, dar si-au revenit dupa aia. Nu-s motive de panica inca, luni va fi 2-2. Chicago a jucat ultimele doua meciuri de parca faceau meciuri demonstrative, dar daca joaca toata echipa cum trebuie nu-s probleme de nici un fel.

kadades
25.05.2014, 22:25
hai baietii..3-0..inca una si sinteg gate de finala...se poate!!!!
go rangers!

Pisoi
26.05.2014, 13:27
.... apoi s-a intamplat un blocaj psihologic, ...
...yap! ...blocajul pisihologic poate sa fie fatal! :ideea:

hai baietii..3-0..inca una si sinteg gate de finala...se poate!!!!
go rangers!
...la care playoffs te uiti? ...ie 3-1! ...si totul e posibil! :ideea:

p.s. ...am urmarit meciul de ieri si am ajuns la concluzia ca oricare echipa de pa est se califica nu poate face fatza la West! :cool:

Pisoi
27.05.2014, 18:57
....Alllioooo! ...Chicago! ...mai sunteti pe receptie? ....:thinking:

sorin
27.05.2014, 19:36
Sa castige ai tai si meciul 4, apoi sa te dai mare, dar stii ca ala e cel mai greu de castigat. Pana acum, s-au batut singuri ai mei, dovada fiind repriza a 3-a, cand au dat 2 goluri si ai tai nu au miscat in front. Norocul nu poate tine la infinit insa ;)

kadades
27.05.2014, 21:56
hai baietii..inca un meci si sintem in finala!..azi cam slabut, dar asta e..se poate!
go rangers!

Pisoi
28.05.2014, 18:32
Sa castige ai tai si meciul 4, apoi sa te dai mare, dar stii ca ala e cel mai greu de castigat.
...esti prea "morcovit" ca sa judeci rational si logic! :thatsit: ...da! ...imi doresc sa castige ai mei ca si tine cu ai tai! ...diferenta dintre noi e ca eu sunt obiectiv! ...adica-telea sa castige cei care sunt mai buni! :aplause:

Pana acum, s-au batut singuri ai mei, dovada fiind repriza a 3-a, cand au dat 2 goluri si ai tai nu au miscat in front. Norocul nu poate tine la infinit insa ;)
...la "Norocul" cui te referi? :thinking: ...daca te referi la "ai mei" ...la 4-0 in repriza 3-a nu mai te ofilesti sa inscrii goluri ci doar sa "speculezi blocajul pisihologic" :d:

p.s. ...in seara asta rezultatul o sa depinda de strategia "carmaciului din Chicago de la Kings" ...si banuiesc ca directivele lui vor fi ...."lasa-i pe disperatii cu pene sa-si mentina "blocajul pisihologic" ...iar noi "incoronatii" ...ne multumim si cu un meci 6! :d:

sorin
28.05.2014, 22:56
in seara asta rezultatul o sa depinda de strategia "carmaciului din Chicago de la Kings" ...si banuiesc ca directivele lui vor fi ...."lasa-i pe disperatii cu pene sa-si mentina "blocajul pisihologic" ...iar noi "incoronatii" ...ne multumim si cu un meci 6!

I_izvAbhExY

kadades
29.05.2014, 22:25
am ajuns...inca 4 victorii si sintem campionii.
Go Rangers!

Pisoi
30.05.2014, 19:01
am ajuns...inca 4 victorii si sintem campionii.
Go Rangers!
...shezi bland prietene si relaxaza-te cu ceva lichide tari! ...finala Playoffs-ului e inca in desfasurare! :ideea:
...CUPA ramane oricum si anu' asta pe conferinta de vest! :d:

p.s. ...nea "jiji" ...nu mai apare p-aici sa ne contrazica! ...bag'seama ca i-a soptit "mica printesa" la ureche ...dady, ...acum ca s-a cam terminat si cu fotbalu' nu-ti mai pierde inutil timpul cu zapacitii aia de pa' forum cu hocheiul! ...hodihneste-te cand ai timp ...ca nu se stie la ce ora te trezesc sa-ti shoptesc la ureche ceva care poate o sa te afecteze in orgoliu! ..... :starsmile:

Pisoi
31.05.2014, 14:21
kCdjvTTnzDU

kadades
01.06.2014, 01:29
din ce vazuti, e pe muchie de cutit la finala vestului..dar chicago a intors-o frumos..bravo..acum daca se joaca cu prelungiri si penalti, o sa fie si mai bine..baietii din vest sa fie obositi la primele 2-3 meciuri..si daca le luam , e mai greu sa revii de la 3-0..poate1
go rangers!

sorin
01.06.2014, 07:49
Tu continua sa visezi ca Rangers o sa bata oricare din echipele care castiga vestul : )

editat: intre timp, LA a castigat meciul 7 in overtime cu Chicago si merge in finala. bafta ambelor echipe!

VanDerGigi
02.06.2014, 08:13
..Daca vii prin august la o bere la mare, iti dau niste lectii de pariuri si pronosticuri ;).

La cererea maestrului Sorinescu, am venit sa dau in scris ca finala se va disputa intre Rangers si Kings. Si va castiga care ie mai buni!

Sorinescule, pentru consiliere in domeniu, nu ezita sa ma contactezi!

Felicitari Pisoias!

sorin
02.06.2014, 08:19
Sorinescule, pentru consiliere in domeniu, nu ezita sa ma contactezi!

S-avem pardon Jiji, cand eu gresesc una din 4 si tu ghicesti una din 4, cred ca tu trebuie sa ma contactezi ;)
Ai ratat sansa pe care ti-am acordat-o, sa scapi de lazile alea de bere. :ideea:

Felicitari ambelor finaliste si sa castige cel mai bun!

VanDerGigi
02.06.2014, 08:38
S-avem pardon Jiji, cand eu gresesc una din 4 si tu ghicesti una din 4, cred ca tu trebuie sa ma contactezi ;)

Da, da ..macane, macane. lol

http://www.youtube.com/watch?v=487jIOnY-yE

kadades
02.06.2014, 16:29
excelent..victorie in overtime cum imi doream..acum ramine ca baietii sa mearga la sigur oe 2-3 victorii la inceput..
go rangers!

Pisoi
02.06.2014, 16:43
sorine, n-am mai postat ca si tu esti catranit cum am fost eu vineri! ...dar uite ca s-au finalizat si finalistele cu toate ca eu cred ca finala adevarata a fost intre LA si Chicago!
Kingsi au pornit spectaculos in primele 4 meciuri apoi "penele" au revenit spectaculos egaland 3-3 iar ultimul meci a fost o adevarata finala!

...nu vreau sa-l dezamagesc pe Jiji ca pentru ai mei o sa fie formalitate dar asa cum a spus si el asa spun si eu "sa castige aia care-s mai buni"

p.s. Kings a dobandit un record interesant care nu s-a mai intamplat pana acum in istoria NHL-ului in playoffs
...in toate cele 3 serii din conferinta au castigat in 7 meciuri iar victoriile lor decisive au fost toate in deplasare!

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/kings7_zpsd38925f8.jpg (http://s32.photobucket.com/user/pisoi/media/kings7_zpsd38925f8.jpg.html)

kadades
03.06.2014, 10:38
miine incepe jocul decisiv...crede ca cine intra primul si cistiga se duce in cistigator...
go rangers!

o clipa de neatentie ne costa un intreg meci...don't loose your composure!
go rangers!

miine e meciul decisiv...daca cistigam, de ducem si luam cupa...daca ei cistiga asta e..
go rangers!

Pisoi
10.06.2014, 17:04
miine incepe jocul decisiv...crede ca cine intra primul si cistiga se duce in cistigator...
go rangers!

o clipa de neatentie ne costa un intreg meci...don't loose your composure!
go rangers!

miine e meciul decisiv...daca cistigam, de ducem si luam cupa...daca ei cistiga asta e..
go rangers!
...yap! ...si io cred la fel ...asta e! :d

Pisoi
19.06.2014, 19:56
Multumesc forumistilor amatori "ai hocheiului" pt urarile adresate!:pe:

VanDerGigi
19.06.2014, 20:36
Sa ma ierti Pisoi, la 3-0 am bifat deja ca ati luat cupa si mi-a cazut de pe radar apoi. Felicitari, sa fiti sanatosi la anul sa jucati finala cu Devils si sa pierdeti..

sorin
20.06.2014, 08:16
Eu ti-am zis odata, dar mesajul era printre cele pierdute din cauza problemelor cu mutatul pe un nou server. Na, ca-ti mai zic odata acum: felicitari!:anounce: