PDA

Arată versiune întreagă : Un mic ajutor cu Au Pair,va rog...

23.10.2005, 03:43
Buna ziua.As dori sa merg in SUA cu programul Au Pair.Indeplinesc toate conditiile,am gasit chiar si o familie,dar am o problema:dau examenul pt carnet de conducere doar peste o luna,iar familia americana vrea sa fiu acolo de New Year's Eve si,sincera sa fiu,asa as vrea si eu.
O sa merg la firma de Au Pair sapt viitoare sa aflu ce pot face,dar pana atunci caut ajutor pe forum-ul dumneavoastra.
Si inca ceva:cum e la ambasada?Exista posibilitatea sa iti refuze viza?
Va multumesc foarte mult

26.10.2005, 04:59
E ok daca nu am inca permisul.
Dar,in legatura cu interviul,poate sa ma ajute cineva?Am terminat liceul anul asta,am lucrat in vara,dar acum nici nu lucrez,nici nu sunt la scoala.Cand ma intorc intentionez sa ma inscriu la faculta.Ce intrebari o sa imi puna la ambasada?E problema ca nu lucrez si nu sunt la scoala?

sorin
26.10.2005, 05:18
Pana iti raspunde cineva, poti sa faci

27.11.2005, 22:48
Scuze ca n-am mai scris nimic.Am fost foarte ocupata.Mersi,Sorin,dar n-am gasit prea multe.
Mi-am terminat dosarul,acum astept sa ia legatura firma cu familia gazda si sa imi trimita actele.Si am mari emotii in legatura cu interviul de la ambasada.Am mai auzit de persoane care au fost respinse fara motiv.Sper ca se gaseste cineva sa imi povesteasca despre cum a fost la interviu pt ei.Va multumesc