PDA

Arată versiune întreagă : Metabolismul adormit!!!!!

browneyes
01.07.2013, 21:50
O fi virsta, o fi vremea, o fi lenea.....ma ingras! Ma misc mai greoi si am o foame inexplicabila, mai ales seara! seara!
As minca orice are gust! Gust bun! mmmmm
Cum faceti voi sa dati un avint metabolismului care leneveste si adoarme...motaneste?
Ieseam anii trecuti in parc, cu bicicleta si cu rolele...acum prefer sa dorm si sa ma uit la un film in loc de activitati fizice! Ma gindesc sa iau un catel sa ma oblige sa ies...din casa! :thatsit:
Help! Idei?

livia
02.07.2013, 09:23
Apuca-te de pescuit! :)

browneyes
02.07.2013, 17:21
Apuca-te de pescuit! :)
o sa rontzai toata ziua pe balta... :)

livia
03.07.2013, 08:36
o sa rontzai toata ziua pe balta... :)

Nu, ca o sa ai mainile ocupate tot timpul si nu o sa ai timp de rontaiala! Nu ma refer la genul ala de pescuit de arunci batul in balta si apoi adormi pe scaun langa el:).

livia
03.07.2013, 11:30
Nu, ca o sa ai mainile ocupate tot timpul si nu o sa ai timp de rontaiala! Nu ma refer la genul ala de pescuit de arunci batul in balta si apoi adormi pe scaun langa el:).

Primita acum prin email:

"Fetelor, ţineţi minte!
Pinguinii sunt rândunicile care au mâncat seara după ora 18!":d:

Sorry, am vrut sa editez si uite ce a iesit!

browneyes
05.07.2013, 02:18
8-|Ai editat bine....Freud saracul....:-?

Da, pinguinii...ce ma fac ca ai mei urasc rotundele...asta e drama. :peace: trebuie sa sterg banda de praf...si nu prea stiu cu ce.:( Astazi de ziua mea m-am indopat pinguineste cu cheesecake....de ciocolata, simple, original...cu cafea...si tot asa ca viata e scurta! Nu stiu de ce ma simt vinovata ca nu am remuscari prea mari. singura problema e ca fustele imi sint strimte..
Am inceput sa maninc iarba de mare, seaweed. Vedem ce se intimpla daca mai tai cite o masa si o inlocuiesc cu cele de apa.

shogunelu
06.07.2013, 00:18
Pai, browneyes, raspunsul la intrebarea ta ti-l cam dai singura. Mananci mai mult decat consumi. Fa cat mai mult sport, de tipuri diferite, nu manca fara noima (chips, dulciuri, sucuri etc), grasimi in cantitati exagerate si totul va fi in regula. In State trebuie cu atat mai mult sa fii atenta, mancarea de acolo, mai ales cea procesata, inafara de faptul ca este de foarte slaba valoare nutritiva, este extrem de densa caloric. Eu personal am avut mari probleme cu mancarea in anii petrecuti in State, la un moment dat tindeam sa ma ingras, in conditiile in care nu exista sa nu fac sport, iar la nutritie, ca antrenor de culturism si fitness, ma cam pricep.

browneyes
07.07.2013, 13:40
Pai, browneyes, raspunsul la intrebarea ta ti-l cam dai singura. Mananci mai mult decat consumi. Fa cat mai mult sport, de tipuri diferite, nu manca fara noima (chips, dulciuri, sucuri etc), grasimi in cantitati exagerate si totul va fi in regula. In State trebuie cu atat mai mult sa fii atenta, mancarea de acolo, mai ales cea procesata, inafara de faptul ca este de foarte slaba valoare nutritiva, este extrem de densa caloric. Eu personal am avut mari probleme cu mancarea in anii petrecuti in State, la un moment dat tindeam sa ma ingras, in conditiile in care nu exista sa nu fac sport, iar la nutritie, ca antrenor de culturism si fitness, ma cam pricep.

Mda, deci pot sa inchid topicul ca ideea e sa nu mai maninc....ce s-a intimplat cu discutiile de altadata....:thatsit:
Imbatrinim....de aia ma ingras mai! multumesc pentru ajutor :peace: Asa e...vremea. S-a schimbat totul, inclusiv dulciurile! Zilele astea tocmai am primit doua idei..dar nu le pot scrie aici, asa ca le voi incerca. Daca dau succes in vreo 2-3 luni...ma pozez frumos si va arat. Daca nu...oricum e greu sa incapa poza asa ca ma abtin :thinking:

Pisoi
07.07.2013, 14:22
Mda, deci pot sa inchid topicul ca ideea e sa nu mai maninc....ce s-a intimplat cu discutiile de altadata....:thatsit:

...shezi bland ca nu inchizi nimic! ...stai sa ma "relaxez" o tzara ...si o sa intervin si io p-aici cu ceva comentarii! :d:

tonita
08.07.2013, 04:39
.....ma pozez frumos si va arat. Daca nu...oricum e greu sa incapa poza asa ca ma abtin :thinking:

browneyes, pune si tu o poza de când furai cirese... si tzelul ti-e mai aproape, în fata ochilor:sing:

browneyes
08.07.2013, 17:40
browneyes, pune si tu o poza de când furai cirese... si tzelul ti-e mai aproape, în fata ochilor:sing:

pai mai ttu stii ce beton aratam eu cind furam cirese? imi aminteam ca saream noaptea unii pe geam la ceilalti...tot pe "furat" cirese....:) hehe ce vremuri...furam atitea pe atuncea... mi-ai deschis cutia pandorei..:pe:..of ce vremuri. acuma daca vreau sa urc in cires car scara.:peace:..ca daca urc descult pe trunchi...ma ridica ambulanta...dupa ce fac indigestie de atitea cirese......

browneyes
08.07.2013, 17:45
...shezi bland ca nu inchizi nimic! ...stai sa ma "relaxez" o tzara ...si o sa intervin si io p-aici cu ceva comentarii! :d:

astept sa te relaxezi.....oricum motanul asta care te reprezinta pare stresat rau si constipat...rege asa...:-*

Pisoi
08.07.2013, 19:23
astept sa te relaxezi.....oricum motanul asta care te reprezinta pare stresat rau si constipat...rege asa...:-*
...felina mea de etnie virtuala! ...sunt stresat (sau constipat) ca tre sa primesc un catel din RO! ...maine sper sa ma relaxez! :-w

browneyes
08.07.2013, 20:32
...felina mea de etnie virtuala! ...sunt stresat (sau constipat) ca tre sa primesc un catel din RO! ...maine sper sa ma relaxez! :-w
zi repede! ce rasa si cum faci asta? si eu vreau un catel....poze???miine??

Pisoi
09.07.2013, 10:53
zi repede! ce rasa si cum faci asta? si eu vreau un catel....poze???miine??
...iete aici! :d:
http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?20013-Vand-pui-ciobanesc-mioritic&highlight=mioritic

sorin
09.07.2013, 11:20
eram sigur ca ti-ai tras unul din frumuseii aia mici. vezi ca ala mananca matze cu tot cu blana : )))

browneyes
09.07.2013, 12:12
haha...am avut unul in tara ....sint suerbi si foarte atasati si foarte protectori si tot superlative am pentru ei! Felicitari! o alegere excelenta!!
Problema e ca eu nu-mi permit pe caldurile de la noi unul.....se topeste ... se chinuie bietul catel.
:ideea:lasa ca venim la tine sa ne jucam cu ei si noi ce zici? :)
Sorine, ala scuipa blana....:"> nu papa cu totul

VanDerGigi
09.07.2013, 12:27
...sunt stresat (sau constipat) ca tre sa primesc un catel din RO! ...maine sper sa ma relaxez! :-w

Pisoiule in curand poti sa-ti vinzi linistit armamentul pe e-bay, ca nu mai intra nici dracu peste tine sa-ti ia panoramicu' :lol:
Dragut foc catelul ..cum ai facut sa ti-l trimita? L-a dus la interviu sa-i ia viza, analize, vaccinuri, cip-uri in coada? ;)

browneyes
09.07.2013, 12:42
Pisoiule in curand poti sa-ti vinzi linistit armamentul pe e-bay, ca nu mai intra nici dracu peste tine sa-ti ia panoramicu' :lol:
Dragut foc catelul ..cum ai facut sa ti-l trimita? L-a dus la interviu sa-i ia viza, analize, vaccinuri, cip-uri in coada? ;)

lasa-l ca inca e constipat!? inca? :-/Saracul! o cana de ceai Pisoi?:-?

Chiar cit te costa transportul? si sa stii ca dupa ce ai avut unul din ala...e greu sa iti iei alta rasa...acum ma gindesc ca poate de aia mi-e asa greu sa aleg unul...acum
Te lasam sa te 'deconstipi":pe: si te asteptam cu raspunsuri:thinking:

Pisoi
09.07.2013, 13:08
...n-am ce sa vand ca-l mai am si pe Bruno! ...care nu ma pierde din ochi chiar si cand tund iarba! :ideea:

http://i116.photobucket.com/albums/o31/pisoi2/Diverse/Bruno12_zps48a31791.jpg (http://s116.photobucket.com/user/pisoi2/media/Diverse/Bruno12_zps48a31791.jpg.html)

...maine vin cu amanunte! :cool:

VanDerGigi
10.07.2013, 19:47
..maine vin cu amanunte! :cool:

Pisoiu' deocamdata nu a aparut cu poze si detalii, aseara nu cred ca a mai avut timp de nimic ca l-a scos din vama foarte tarziu ..poate maine ne incanta cu niste poze. Important e ca, cutzu' a ajuns cu bine!
Nu stiu cum a reusit ca nu mai ma suport eu in zborurile astea peste ocean si sunt mult mai aproape, daramite bietul catel pana in California cu transferurile de rigoare. Cred ca e in depresie si i se acorda atentie sporita.

Pisoi
10.07.2013, 20:13
Pisoiu' deocamdata nu a aparut cu poze si detalii, aseara nu cred ca a mai avut timp de nimic ca l-a scos din vama foarte tarziu ..poate maine ne incanta cu niste poze. Important e ca, cutzu' a ajuns cu bine!
Nu stiu cum a reusit ca nu mai ma suport eu in zborurile astea peste ocean si sunt mult mai aproape, daramite bietul catel pana in California cu transferurile de rigoare. Cred ca e in depresie si i se acorda atentie sporita.....bai! Brando de NJ! ...unde dk tre sa ma impart? ...am ajuns tarziu acasa ok cu Zullu dupa f 3 hours de asteptat la "birocratia de US customs" ... :bull:
..ai 'tintica rabdare ca-l afisez si pe Zullu!:flower:

...ideea ie sa-i gasesc "gaura" necesara pana ce dk-ului se maturizeaza! ...sa-mi nu-mi ia canapelele "in vizor" !:-?

VanDerGigi
10.07.2013, 20:44
....bai! Brando de NJ! ...unde dk tre sa ma impart? ...am ajuns tarziu acasa ok cu Zullu dupa f 3 hours de asteptat la "birocratia de US customs" ... :bull:
..ai 'tintica rabdare ca-l afisez si pe Zullu!:flower:

...ideea ie sa-i gasesc "gaura" necesara pana ce dk-ului se maturizeaza! ...sa-mi nu-mi ia canapelele "in vizor" !:-?

Ma am zis eu ceva?? Eu te-am inteles perfect ..am incercat doar sa "te scuz" in fatza cui mai astepta atata tot. Stiu ca mie nu imi place cand nu e posibil sa fac ce am zis si de aia am intervenit ..acuma sa ma scuzi daca am gresit.

Ce te plangi de birocratie ..ce nu-ti mai place in America? Hai ocupa-te sa nu-ti mance mobila si cand te intorci sa fi gata sa raspunzi la niste intrebari despre caini ca pari ca te pricepi.

Pisoi
11.07.2013, 19:01
Ma am zis eu ceva?? Eu te-am inteles perfect ..am incercat doar sa "te scuz" in fatza cui mai astepta atata tot. Stiu ca mie nu imi place cand nu e posibil sa fac ce am zis si de aia am intervenit ..acuma sa ma scuzi daca am gresit.
:x...shezi bland ca nu ti-am frecat ridichea! ...si n-ai de ce sa te scuzi ca nu ai gresit cu nimic! (LU) :ideea:

Ce te plangi de birocratie ..ce nu-ti mai place in America? Hai ocupa-te sa nu-ti mance mobila si cand te intorci sa fi gata sa raspunzi la niste intrebari despre caini ca pari ca te pricepi.
...frustrarea e mare nu numai din cauza asteptarii de 3 ore, ci si cand stai si astepti si-l auzi in depozit "latrand" a disperare ...dar si mai ales cand in jurul tau auzi vorbindu-se "spaniola" iar angajatii de la Cargo se misca de parca sunt acolo pedepsiti sa-si faca job-ul! :bull:

...bine ca s-a terminat totul cu bine si l-am adus ok pe Zullu acasa!:v:
...frustrarea a fost si in traficul de seara! ...incepuse sa shelalaie si in masina dar i-am pus muzica si s-a linistit subit! ...iar cand am ajuns acasa era parca beat, dar azi si-a revenit ...zic eu total!
...oricum, acum m-am linistit, in primul rand este practic mai mult decat la ce m-am asteptat de nici nu stiu cum sa-l descriu! ...o jucarie mecanica, un panda bear, un bursuc cu multa energie si curios de noaua lui locuinta ...etc

...nu-l tin afara in curte si nici in cusca dar am ramas surprins ca in timpul zilei nu imi "parfumeaza" casa ...ci iese afara si se descarca! ...noaptea se pot intampla accidente!

...iete o poza dupa ce si-a revenit dupa drumul lung la care a fost expus!

http://i116.photobucket.com/albums/o31/pisoi2/Zullu/zu1_zpsbb20843f.jpg (http://s116.photobucket.com/user/pisoi2/media/Zullu/zu1_zpsbb20843f.jpg.html)

...Tin sa-i multumesc enorm lui Alin dar si fetelor Comapaniei din RO care au dat dovada de profesionalism si incredere totala!:x

p.s. ...sper sa nu se supere nimeni dar am sa copy/paste acest comentariu la topicul deschis de qalinn cu Mioriticii Romanesti ...practic de unde m-am decis sa obtin cu orice pret sau riscuri, aceasta "capodopera unica recunoscuta" a Romaniei! :aplause:

VanDerGigi
11.07.2013, 21:28
...frustrarea e mare nu numai din cauza asteptarii de 3 ore, ci si cand stai si astepti si-l auzi in depozit "latrand" a disperare ...dar si mai ales cand in jurul tau auzi vorbindu-se "spaniola" iar angajatii de la Cargo se misca de parca sunt acolo pedepsiti sa-si faca job-ul! :bull:

...Tin sa-i multumesc enorm lui Alin dar si fetelor Comapaniei din RO care au dat dovada de profesionalism si incredere totala!:x

p.s. ...sper sa nu se supere nimeni dar am sa copy/paste acest comentariu la topicul deschis de qalinn cu Mioriticii Romanesti ...practic de unde m-am decis sa obtin cu orice pret sau riscuri, aceasta "capodopera unica recunoscuta" a Romaniei! :aplause:

Ma bucur Pisoi, sa iti traiasca! Cu timpul sa mai pui niste poze ca vreau sa-l vad cum se tolaneste pe gazon si ce limba vorbeste cu Bruno.
Apropo de cele spuse de tine ..si eu m-am lovit de niste oameni de toata isprava in Ro in diferite domenii .. foarte profesionisti, inimosi si de calitate o adevarata placere sa colaborezi cu ei. Probabil cu timpul se face schimbul de generatii si la noi . Un categoric asa da! In comparatie pe unde traim noi generatiile se schimba in rau ..la EWR de ex ciorile din ghetouri ce muncesc pe $8 pe ora parca vor sa se razbune pe oricine ii intreaba o banala intrebare pt insuccesul lor in viata.
Intrebare pt tine ..ma bate gandul pe viitor sa-mi iau si eu un caine cand ma voi muta. Ce rasa imi recomanzi? Imi place ciobanescul asta dar parca se face prea mare si paros. Ma gandeam la un Alaskan malamute sau la un ciobanesc german ca a doua varianta ca Bruno al tau. Vreau sa fie caine de caracter, fidel, bland in general dar sa rupa norii daca e cazul .. nu justin bieber in varianta animala.

browneyes
11.07.2013, 22:04
:x...shezi bland ca nu ti-am frecat ridichea! ...si n-ai de ce sa te scuzi ca nu ai gresit cu nimic! (LU) :ideea:

...bine ca s-a terminat totul cu bine si l-am adus ok pe Zullu acasa!:v:
...frustrarea a fost si in traficul de seara! ...incepuse sa shelalaie si in masina dar i-am pus muzica si s-a linistit subit! ...iar cand am ajuns acasa era parca beat, dar azi si-a revenit ...zic eu total!
...oricum, acum m-am linistit, in primul rand este practic mai mult decat la ce m-am asteptat de nici nu stiu cum sa-l descriu! ...o jucarie mecanica, un panda bear, un bursuc cu multa energie si curios de noaua lui locuinta ...etc

...nu-l tin afara in curte si nici in cusca dar am ramas surprins ca in timpul zilei nu imi "parfumeaza" casa ...ci iese afara si se descarca! ...noaptea se pot intampla accidente!

...iete o poza dupa ce si-a revenit dupa drumul lung la care a fost expus!

http://i116.photobucket.com/albums/o31/pisoi2/Zullu/zu1_zpsbb20843f.jpg (http://s116.photobucket.com/user/pisoi2/media/Zullu/zu1_zpsbb20843f.jpg.html)

E superb, ma bucur ca totul s-a terminat cu bine si fiara minunata e pe labute.
E tare frumusel cutulache asta al tau. Spune-mi tu ai si pisici? Eram curioasa...in afara de tine mai miauna cineva prin casa? :pe:
Sint de acord cu Vangigi si vreau si eu un catel cu caracter frumos dar nu stiu daca Tx se preteaza la un ciine cu atita blanita :(
Un german sheperd...ma gindeam si eu doar ca tin mult sa fie cu caracter frumos si parinti cuminti
:)

qalinn
12.07.2013, 02:33
Ma bucur ca Zullu e ok la noua lui casa si sper sa faca o reclama buna rasei din care face parte.
Si sa o reprezinte cu succes acolo.
Mai am prieteni care au dat pui de mioritic in TX.
Legat de blanita, parul mioriticului este foarte usor de curatat.

pt browneyes: "Ce asteptari ai de la un caine ca si caracter?"
Te intreb asta sa vad daca un mioritic poate sa ti asigure nevoile tale.

Daca mai sunt persoare interesate, mai avem doi pui available.

qualia
12.07.2013, 09:30
Pisoiule, esti de isprava! Sa te dai peste cap sa iei asa frumusete din Romania, ai lasat Romania mai saraca, asta este :) Felicitari la superlativ!

Vorba altora care deja au scris mai sus, am vrea sa-l vedem pe Zullu in actiune. Eu vreau sa-l vad calcindu-ti florile in picioare cu papucii in botic. :starsmile: Daca ai norocul sa ai in fata ochilor asa o imagine, te rog mult, n-o tine doar pentru tine :)

browneyes
12.07.2013, 10:52
Si uite asa ajungem la topic de fapt. Fugind dupa catei slabim...vreau si eu unul. Te intrebam pe PM dar ai cutia plina asa ca te intreb aici: cum se impaca german sheperd cu pisicile? Tot citesc tot felul de lucruri ...m-am incilcit in descrierile lor.

Pisoi
12.07.2013, 13:24
Si uite asa ajungem la topic de fapt. Fugind dupa catei slabim...vreau si eu unul. Te intrebam pe PM dar ai cutia plina asa ca te intreb aici: cum se impaca german sheperd cu pisicile? Tot citesc tot felul de lucruri ...m-am incilcit in descrierile lor.
ooops! ...nici n-am observat! o sa fac ceva loc!:d:

Mai! German sheperd este un caine foarte protectiv la casa omului! ...protejeaza orice membru de familie ...chiar si pisici!
Cunosc o familie care avea si lup si pisica si convietuiau bine impreuna! :ideea:
Lupu' devine "nervos" si latra ca avertisment daca se apropie cineva de casa sau de membrii familiei, iar daca "nepoftitul" nu se conformeaza atunci sare la beregata! :scream:

...iete o poza de ieri!

http://i116.photobucket.com/albums/o31/pisoi2/Zullu/zu3_zps7691cb46.jpg (http://s116.photobucket.com/user/pisoi2/media/Zullu/zu3_zps7691cb46.jpg.html)

sorin
12.07.2013, 13:58
Frumusel foc dracusorul ala mic. Sa-ti traiasca mult si bine! Vad ca Bruno nu are probleme teritoriale cu el. : )

browneyes
12.07.2013, 15:59
Ma bucur ca Zullu e ok la noua lui casa si sper sa faca o reclama buna rasei din care face parte.
Si sa o reprezinte cu succes acolo.
Mai am prieteni care au dat pui de mioritic in TX.
Legat de blanita, parul mioriticului este foarte usor de curatat.

pt browneyes: "Ce asteptari ai de la un caine ca si caracter?"
Te intreb asta sa vad daca un mioritic poate sa ti asigure nevoile tale.

Daca mai sunt persoare interesate, mai avem doi pui available.

Eu am avut doi mioritici si cred ca am facut o pasiune pentru ei...:( Dar nu vreau sa chinui un mioritic in TX :( E cald....
Multumesc de raspuns. Caracterul mioriticului e perfect pentru ceea ce imi doresc eu de la un catel insa daca vorbim de size si de temperature nu cred ca e ok pentru ceea ce pot eu sa ofer unui patruped asa deosebit! Cind a murit Bobby (primul catel- amincat o nuca si a facut ocluzie intestinala , nu a supravietuit operatiei :( ) daca ai sti cit am plins...eram la serviciu si am izbucnit in plins cind m-au sunat de la clinica de colegii credeau ca mi-a murit o ruda.
Cind m-am mutat in TX l-am lasat mamei pe al doilea :( Sentimentul pe care ti-l da un mioritic e greu de comparat cu altceva sau de compensat cu un catel de talie mica.

Pisoi
12.07.2013, 16:58
Eu am avut doi mioritici si cred ca am facut o pasiune pentru ei....
...pai vezi? ...d-aia ai Metabolizmul adormit!! ...ca nu mai ai niciunul! :d

p.s. nu cred ca tre sa-ti faci probleme cu caldura, asta nu e o scuza! ...mioriticul se acomodeaza la temperaturi extreme!

browneyes
12.07.2013, 17:47
...pai vezi? ...d-aia ai Metabolizmul adormit!! ...ca nu mai ai niciunul! :d

p.s. nu cred ca tre sa-ti faci probleme cu caldura, asta nu e o scuza! ...mioriticul se acomodeaza la temperaturi extreme!

aham!!:-$
Deci sint pe drumul bun...imi trebuie un ham ham din ala ca al tau si mi-am rezolvat dilema!
:ideea:
Ramin doar problemele cu tranzactia, transportul si bestiuta mica in caldura mare! Mioriticul meu dormea pe zapada....fericit. nu stiu daca o sa fie la fel de fericit la 35+ C:thatsit:

Pisoi
12.07.2013, 18:51
aham!!:-$
Deci sint pe drumul bun...imi trebuie un ham ham din ala ca al tau si mi-am rezolvat dilema!
:ideea:
...asta ramane decizia ta! ...si daca crezi ca-ti foloseste la "trezirea" metabolismului :ideea:

Ramin doar problemele cu tranzactia, transportul si bestiuta mica in caldura mare! Mioriticul meu dormea pe zapada....fericit. nu stiu daca o sa fie la fel de fericit la 35+ C:thatsit:
...recunosc, am sarit si io calul si am tot postat aici cu toate ca postarile ar parea sa fie offtopic! :">

...ar fi mai bine sa postezi intrebari relate de "mioritici" pe topicul lui qalinn ...iar aici sa te axezi pe "sfaturi utile pentru un metabolism adormit" :cool:

browneyes
12.07.2013, 18:56
...ar fi mai bi sa postezi intrebari relate de "mioritici" pe topicul lui qalinn ...iar aici sa te axezi pe "sfaturi utile pentru un metabolism adormit" :cool:

Avind in vedere ca nu prea sint omuleti cu aceeasi problema o sa ma retrag probabil. Oricum nimic din ce e fun nu slabeste :( Am incercat exercitii fun de toate felurile si degeaba :(
Ramine sfinta banda si bicicleta....o sa mut niste mobila si o sa inot mai des....doar ca eu intru in piscina si apa iese sa fuga multa....

Pisoi
12.07.2013, 19:50
Avind in vedere ca nu prea sint omuleti cu aceeasi problema o sa ma retrag probabil.
..."omuletii" la care tind sa cred ca te referi ...nu au personalitatea deschisa ca a ta! ...si nu cred ca ar fi cazul sa te retragi!
...pana la urma, aici e o "adunatura virtuala" de pretutindeni care-si etaleaza "feromonii" de cum ii taie pe matze starea adrenalinei acumulata in timp! :ideea:

Oricum nimic din ce e fun nu slabeste :( Am incercat exercitii fun de toate felurile si degeaba :(
Ramine sfinta banda si bicicleta....o sa mut niste mobila si o sa inot mai des....doar ca eu intru in piscina si apa iese sa fuga multa....
...p-aici cam incurci fara dicutie "sarmalele cu sexul" :starsmile:
...adica-te-lea, ori ai belele ca sa-ti "sa-ti maresti sanii" ori ca sa le reduci marimea" ...si de aici dilema de "metabolism" ...cum sa fie sarmalele? ... mici si in foi de vita? ...sau mari in foi de varza? :thinking:
...pana la urma conteaza "continutul" ....ci nu temperatura ...sau ....!:ideea:

browneyes
12.07.2013, 23:28
..."omuletii" la care tind sa cred ca te referi ...nu au personalitatea deschisa ca a ta! ...si nu cred ca ar fi cazul sa te retragi!
...pana la urma, aici e o "adunatura virtuala" de pretutindeni care-si etaleaza "feromonii" de cum ii taie pe matze starea adrenalinei acumulata in timp! :ideea:

...p-aici cam incurci fara dicutie "sarmalele cu sexul" :starsmile:
...adica-te-lea, ori ai belele ca sa-ti "sa-ti maresti sanii" ori ca sa le reduci marimea" ...si de aici dilema de "metabolism" ...cum sa fie sarmalele? ... mici si in foi de vita? ...sau mari in foi de varza? :thinking:
...pana la urma conteaza "continutul" ....ci nu temperatura ...sau ....!:ideea:

Domnia ta! Hopa usurel!
Deci nr 1- nu am probleme su marimea ...nici de luat nici de pus. Mi-am satisfacut curiozitatea la vremea potrivita! Nu mai sint curioasa sa vad cum te zbengui in sus cu atasamente la purtator....esenta conteaza:pe:. Nu e cit de mari sint cit ce faci cu ei .....:love:
Nr2 sarmale tare as minca sa spun pe aia dreapta...ca m-am tot saturat sa le fac din an in paste...tot eu muncesc toti maninca....hmmm:shutup:

Nr 3. nu am inteles-o clar pe aia cu feromonii ...e tare fain cuvintul asta ca fonetica, ia pronunta matale de vreo 2-3 ori cu voce tare si zi daca nu ti se plimba limba in gura intr-un mod deosebit:P

nr4 as intreba daca e cineva care chiar a slabit cu XXX intens ca la mine nu a tinut :(

nr 5 apreciez intentia :">

or fi trecut anii prin toti si nu mai vrea nimeni sa se ia la un pahar de ghimpi cuvintatori pe aicea...

shogunelu
13.07.2013, 00:36
E misto de tot catelul, Pisoi, sa-ti traiasca ! Si eu sunt topit dupa caini, am avut caini, din pacate stilul meu de viata din ultimii ani nu-mi lasa loc pt un caine, ca mi-as lua maine unul. Sa ai un caine este o responsabilitate mare, daca vrei sa ai grija de el asa cum merita. Am avut ciobanesc german cu multi ani in urma si l-am iubit mult, minunati caini. Ultimul caine care l-am avut a fost un dog argentinian, sunt nemaipomeniti, supli, puternici, o adevarata forta a naturii. E o rasa destul de putin intalnita dar e foarte misto, mai ales pt cei carora le place un stil de viata foarte activ.

browneyes
13.07.2013, 09:41
:peace::peace2::peace2::peace2:Nou!!!!!
Partenerul meu nu vrea ciine!!!

FidelKatzo
14.07.2013, 02:55
ooops! ...nici n-am observat! o sa fac ceva loc!:d:

Mai! German sheperd este un caine foarte protectiv la casa omului! ...protejeaza orice membru de familie ...chiar si pisici!
Cunosc o familie care avea si lup si pisica si convietuiau bine impreuna! :ideea:
Lupu' devine "nervos" si latra ca avertisment daca se apropie cineva de casa sau de membrii familiei, iar daca "nepoftitul" nu se conformeaza atunci sare la beregata! :scream:

...iete o poza de ieri!

http://i116.photobucket.com/albums/o31/pisoi2/Zullu/zu3_zps7691cb46.jpg (http://s116.photobucket.com/user/pisoi2/media/Zullu/zu3_zps7691cb46.jpg.html)

felicitari Pisoi, frumos caine ti-ai luat.! imi place si de Bruno,sunt sigur ca se vor intelege bine..

fifi
18.07.2013, 17:27
toată admiraţia şi din partea mea Pisoi, este într-adevăr o mare responsabilitate, aducerea şi acomodarea şi întreţinerea lui, îţi doresc să te bucuri de el mult timp, să fie sănătos căci sunt sigură că va avea o viaţă frumoasă alături de Bruno şi de familia ta, nu nedorita „viaţă de căine” : )

ca o simplă curiozitate, nu trebuie neapărat să-mi răspunzi, cam la cât te-a ajuns toată „afacerea Zulu”, mă refer puţin, mult, exagerat de mult?

browneyes
12.08.2013, 08:04
:v:Am gasit o parte din solutie...vad ca functioneaza: se ia o bucata de casa...se dau cu var 2 pereti a cite 3-4m inaltime....se curata curtea de ierburi...intr-un cuvint: mutat!
cu tot ce implica!

Pisoi
12.08.2013, 11:30
:v:Am gasit o parte din solutie...vad ca functioneaza: se ia o bucata de casa...se dau cu var 2 pereti a cite 3-4m inaltime....se curata curtea de ierburi...intr-un cuvint: mutat!
cu tot ce implica!
...si dupa ce termini te apuci de treaba si la vecini! :d:

browneyes
12.08.2013, 22:43
...si dupa ce termini te apuci de treaba si la vecini! :d:

:thinking:o fi oare dupa nr d epounds pe care il ai de pierdut sau dupa cit amar de doza caritabila ai in tine ....:thinking:
tu cum ai facut mai pisoi....asa ca de la felina la felina :">

inca mai e de lucru ca nu-mi ies modelele cum trebuie si dungile alea roz se imbina cu portocaliu si verde...nu'sh ce ma fac:-?
da' e bine ca transpir...ca la balamuc:-ho sa ma topesc de tot muncind atita
vreo mina de ajutor? mai are cineva de pierdut citeva kg?

Pisoi
13.08.2013, 10:27
...tu cum ai facut mai pisoi....asa ca de la felina la felina :">
...nu e vorba de mine, dar daca tot te-ai pus pe treaba ce faci daca termini ciufuleala la casa ta? :-?

browneyes
13.08.2013, 13:07
...nu e vorba de mine, dar daca tot te-ai pus pe treaba ce faci daca termini ciufuleala la casa ta? :-?

are sens ce spui tu ... dar nu ma pot gindi acum la asta...tu gindesti foarte futuristic mai Pisoi! Eu traiesc azi...miine e departe. Dar o sa iau varianta ta in considerare! Inca nu-mi cunosc vecinii dar lucrurile se vor schimba curind...am asa o presimtire...:pe: