PDA

Arată versiune întreagă : o fi mai bine sau mai rau pentru steaua?

sorin
20.05.2013, 12:59
poate s-o razgandi ciobanu', ca tot merge la puscarie vreo trei ani si lasa echipa pe mainile altcuiva, care nu e si patron si antrenor si dicteaza echipa antrenorului pe mobil. fotbalul romanesc e de mult in rahat, dovada si rezultatele echipei nationale, asa ca ar trebui niste schimbari. poate se plictiseste jiji acolo la racoare si isi baga picioarele in fotbal : )))

VanDerGigi
20.05.2013, 13:08
poate s-o razgandi ciobanu', ca tot merge la puscarie vreo trei ani si lasa echipa pe mainile altcuiva, care nu e si patron si antrenor si dicteaza echipa antrenorului pe mobil. fotbalul romanesc e de mult in rahat, dovada si rezultatele echipei nationale, asa ca ar trebui niste schimbari. poate se plictiseste jiji acolo la racoare si isi baga picioarele in fotbal : )))

Am inteles ca toata suflarea stelista este alaturi de el, de la nashu' lu' Pitzi Talent pan' la Gigi Mustatza.
Care 3 ani, ca in vreo 20 de luni iese mai odihnit si cu pofta de combinatii ca niciodata.

http://m.prosport.ro/sport-life/special/becali-va-sta-maximum-2-ani-la-inchisoare-cum-poate-fi-eliberat-mai-repede-10890518

sorin
20.05.2013, 13:11
ce treaba avem noi cu neamurile lui. ma intereseaza parerea majoritatiii suporterilor. macar poate n-o avea naibii semnal la telefonul mobil acolo in celula :d

VanDerGigi
20.05.2013, 13:21
ce treaba avem noi cu neamurile lui.

Pai nu e bre neamuri, aia de am zis mai sus e antrenorul si seful de trib. :ideea: ma intreb pe unde o sa scoata managerasu' camesa acum daca preia Teia Sponte fraiele..

sorin
20.05.2013, 13:23
va fi un alt episod interesant de urmarit, mai ales pentru un caine rosu ca tine : )))

Pisoi
20.05.2013, 19:11
...sincer, io nu tin cu nici o echipa de la RO in campionatul intern! ...dar cand echipele romanesti au meciuri internationale (chiar si echipa nationala) sunt cu ei in "panzele albe" :cool:
...dar mai tin si cu echipele de prin UE pe unde se mai remarca/aciuesc vreun jucator de origine romana! :aplause:
...pentru decizia condamnarii lui Becali nu am informatii corecte sa pot comenta! ...media baga tot felul de "ghiveci cu perje":-?
...io' consider ca in RO sunt multe alte probleme majore de luat in consderatie decat metiatizarea inutila si ...la nesfarsit la "arestarea lui "OJ Simpson" de... "made in RO!" :surprised:

p.s. ...sunt convins ca nea Jiji o sa incerce sa "traga sforile" din "celula personala" ...dar cu siguranta ca se vor gasi multi "voluntari/adepti" ... sa suga fara scrupule ..."un cozonac cu stafide" de la un om cu "cap" dar fara "minte adecvata" ......:-w

VanDerGigi
20.05.2013, 19:32
va fi un alt episod interesant de urmarit, mai ales pentru un caine rosu ca tine : )))

Domne, chiar si pentru mine de nu tin cu Steloaia, cred eu ca alta "valoare" are Steloaia "reprezentata" de tri-oul Gigi-Sponte-Argaseala, decat de cei 3 cocalari ipocrito-manelisti Reghe-Meme-Mache. Cand ii vezi cum stau ca paduchii in frunte toti 3 pe banca imbracati la fel si ce manifestari au, ti se face mila de tarisoara noastra.

Ia uite cum au scapat viermii astialaltii azi definitiv .. http://m.gsp.ro/top-stiri/399184.html
Pai cand va intreb eu unde e mai bine ca in Romania daca ai cashcavalul nu vreti sa-mi raspundeti. Categoric asta cu prescrisul in 5 ani e legea ce ne trebuia.

shogunelu
21.05.2013, 14:27
Din pacate va fi mai rau. In mod cert nu se vor mai face investitii si fara investitii (mari), fotbalul e fix kaka. In mod ironic, Gigi a intrat la parnaie in ziua in care verii lui, bagati mult mai tare si aproape cu certitudinea ca intra la chitzimoaica, au scapat.

christianT
21.05.2013, 15:05

sorine,

Nu gunoiul ala penal pe nume Gigi Becali e vinovatul principal de rahatul in care e fotbalul romanesc, ci mizeria aia corupta pe nume Mircea Sandu. Si mai e si Mitica Dragomir, alt gunoi penal vinovat de dezastrul din fotbal.. Si mai sunt si altii, nu numai Becali, de care sunt bucuros ca si-a schimbat domiciliul pentru 3 ani.

Pisoi
21.05.2013, 17:11
sorine,

Nu gunoiul ala penal pe nume Gigi Becali e vinovatul principal de rahatul in care e fotbalul romanesc, ci mizeria aia corupta pe nume Mircea Sandu. Si mai e si Mitica Dragomir, alt gunoi penal vinovat de dezastrul din fotbal..
...eu cred ca nu "mizeriile corupte" sunt principalii vinovati in situatia fotbalului romanesc actual, chiar daca au o mare parte de vina, ci si jucatorii romani care cand dau de putina faima si banuti mai multi si-o iau in cap cu fitze si nu dau randamentul scontat ...de motivatie nu mai zic pt ca majoritatea sunt oarecum bine platiti dar ne educati si "indisciplinati"

...dar ca sa continui cu "lantul slabiciunilor" e vina si a antrenorilor si conducerii cluburilor care nu aplica nici un fel de disciplina si permit jucatorilor sa-si faca de cap ...apoi vine asa zisa vina a patronilor care dupa cum vad eu ii intereseaza numai banii si afacerile grase din transferuri si trasul de sfori de culise ...nu ca sa aduca fotbalul romanesc la nivel oarecum international.
...apai nea Sandu si nea Mitica de unde sa traga si ei ceva foloase grase? ...decat tot de la patroni si conducerile cluburilor.

Pedeapsa lui Becali nu e relata de fotbal ci de alte afaceri imobiliare de pe acum fo' 16 ani!
Nu simpatizez de nici un fel cu acest personaj dar ca sa fim oarecum corecti ...dorinta lui arzatoare s-a axat pe fotbal si a tinut cu orice pret ca Steaua sa fie cea mai tare din RO si chiar si pe plan international.
Nu iau apararea si nici nu sunt de acord cu stilul de mare patron inganfat a lui Becali dar nu-i judec pedeapsa in baza dezastrului in fotbalul romanesc.
Steaua poate progresa mai bine avand in vedere "noul lui domiciliu" pt ca nu mai poate sa se bage direct in businessul de pe teren ...dar chiar si asa cu siguranta o va face prin alte mijloace.

Si mai sunt si altii, nu numai Becali, de care sunt bucuros ca si-a schimbat domiciliul pentru 3 ani.
Nu cred ca trebuie sa fie motiv de bucurie pt nimeni ...doar pentru simplu motiv ca o persoana nu e pe placul nostru si care nici macar nu ne-a afectat personal.
Fiecare plateste mai devreme sau mai tarziu pt pacatele savarsite in viata ...chiar daca nu sunt alea de care ar trebui sa fie pedepsit.

christianT
21.05.2013, 18:02
Ba da, eu sunt bucuros ca tzaranul ala ajuns in bani prin "inginerii financiare" a ajuns dupa gratii, ma linisteste la ego, imi mai atenueaza din frustrari, ca in fine, unul din cei mai ticalosi romani din spatiul public este pus acolo unde-i e locul. Si nu cred ce spui, ca fiecare plateste mai devreme sau mai tarziu pentru pacatele facute in viata, nu cred pentru simplu motiv ca nu cred in religie. Religia e doar interpretare noastra a oamenilor, in fatza misterelor vietii si ale mortii, si cum este zamislita de mintea omeneasca, bineinteles ca e imperfecta.
Becali e un penal si in domeniul fotbalului, atat el cat si varul lui Giovani. Da, sunt vinovati, pentru ca prin politica lor, au adus in fotbalul romanesc nonvaloarea, neseriozitatea, smecheria, hotia... Stai, ca inca nu e terminat procesul impotriva lor pentru coruptia din fotbal, inca se mai judeca.
Singura data cand Steaua conta cu adevarat in fotbal a fost pe timpul comunistilor, in a doua jumatate a deceniului VIII... pe timpul cand antrenor era Emrich Ienei.
Ce este acuma Steaua si a fost pe timpul lui Becali.... o caricatura gretoasa, buna copie a gunoiului ala de Becali, patronul ei.
Si la fel ca Steaua si tot fotbalul romanesc.

PS. Astept cu nerabdare ca acest Becali Gigi sa fie judecat si pentru potlogariile din fotbalul romanesc. Procesul e pe rol. Ia spune-mi, cum era cand umbla cu valiza cu bani mai acum cativa ani sa mituiasca o echipa care juca impotriva unor adversari ai Stelei? Ce fel de atitudine e asta pentru un patron al unui club romanesc de fotbal? Aici e problema, peshtele de la cap sa impute, spune o vorba din batrani.

Pisoi
21.05.2013, 19:11
PS. Astept cu nerabdare ca acest Becali Gigi sa fie judecat si pentru potlogariile din fotbalul romanesc. Procesul e pe rol. Ia spune-mi, cum era cand umbla cu valiza cu bani mai acum cativa ani sa mituiasca o echipa care juca impotriva unor adversari ai Stelei? Ce fel de atitudine e asta pentru un patron al unui club romanesc de fotbal? Aici e problema, peshtele de la cap sa impute, spune o vorba din batrani.
...sunt pe picior de plecare deci nu o sa pot sa comentez prea mult!
...este adevarat ca "peshtele de la cap se impute" dar tre sa mai iei in consideratie ca Becali in mandria lui de "cioban parvenit" nu are prea mult discernamant in a lua decizii financiare legale! ...adicatelea "io am bani! fac ce vreau cu ei si puterea e in mainile mele"
...partea crasa de marlanie vine acum din partea celor angajati de el! ...care la randul lor au luat mare avantaj la "prostie" ...care si ei au vizat un "ciolan" baban de ros, astia vizand partea "nedezvoltata normal" a creierului lui nea Jiji!
...pana la urma eu cred ca totul "E O MANIPULARE POLITICA" ...speculata intens de media din RO!

p.s. Cristi! ..."jumuleste-ma" la NHL ...nu-ti mai fierbe inutil OO-le la "cazu' Becali" decat daca ai in continuare presiune in "pipi" :d:

livia
21.05.2013, 19:21
Becali e un penal si in domeniul fotbalului, atat el cat si varul lui Giovani. Da, sunt vinovati, pentru ca prin politica lor, au adus in fotbalul romanesc nonvaloarea, neseriozitatea, smecheria, hotia... Stai, ca inca nu e terminat procesul impotriva lor pentru coruptia din fotbal, inca se mai judeca.

Aici e problema, ai perfecta dreptate.

...pana la urma eu cred ca totul "E O MANIPULARE POLITICA" ...speculata intens de media din RO!

Ma faci sa rad, deci Gigi e nevinovat in afacerea cu terenurile, la fel si generalii aia. Aaaaa, era sa uit nu cumva e tot mana lui Basescu?

VanDerGigi
21.05.2013, 20:35
Shogule, Steaua la ora actuala nu mai are nevoie de finantator. A avut pe vremea cand a luat-o Gigi de la Paunescu si multi ani dupa, dar in momentul actual Steaua se tine singura si chiar face profit mare pentru Becali. Gigi n-a mai bagat bani demult, singurul lui merit e ca nu a bagat profitul in buzunar si a fugit ca alti shacali, ci a reinvestit. Tot ce are nevoie Steaua acum e de un conducator de business capabil (nu bogat) cum din pacate nu exista in fotbalul romanesc. Finantare exista, ia acum vreo 30 de milioane din CL, ia si din drepturile TV, are la dispozitie acum stadion de 50 de mii de locuri deci bani multi din bilete. Daca nu vinde jucatori poate repeta istoria si la anul, deci iarasi venituri. Iar daca vinde, cumpara alti tineri la fel de buni si ramane si profit. Ma repet, Steaua si Dinamo au capacitatea de a se finanta singure daca sunt cunduse cum trebuie. Bineinteles la nivel de lungul nasului nu de echipe barosane din Europa.
Pisoi, jucatorii nu sunt altceva decat produsul societatii in care sunt crescuti. De Gigi nu cred ca e cazul sa va spun eu ca in America nu mai vedea lumina zilei probabil niciodata la cate magarii stiute si mai ales nestiute a facut. Nu e cazul sa i se planga de mila.
Desigur daca ne gandim ca Huidu a omorat 3 oameni si rade bine mersi cu gura pana la urechi in libertate.. dar asta e Romania!

Pisoi
22.05.2013, 19:41
Aici e problema, ai perfecta dreptate.
Ma faci sa rad, deci Gigi e nevinovat in afacerea cu terenurile, la fel si generalii aia. Aaaaa, era sa uit nu cumva e tot mana lui Basescu?
...ce altceva avem de facut la circul speculat de media? ...ca alte detalii adevarate nu stiu/stim!:thatsit:
...apai io ca un "pisoi care gandeste (oarecum) logic" am dedus ca chipurile nu sunt motivatii in decizia judiciara si nici pe ce baza a fost condamnat "oierul din Carpati" ...daca io gresesc sau nu, ai tot dreptul din lume sa razi cat vrei si mai ales cat de flexibile iti sunt maxilarele! :d:

p.s. ...e un "circ" total care de zi cu zi starneste "ras" nu numai tie dar si ...altora!
p.s.2 ...asta e metiatizat la RO TV! ...ca "saracu" jiji a mancat fasole si ca i-a fost refuzat un "plasma TV" in noua resedinta ...ca era pra mare! ...asta e de ras liviuto!:lol:

...p.s.3 ...hai! ca m-am aprins! ...aici era vorba de disutii relate de marea echipa "steaua" :ideea:

VanDerGigi
22.05.2013, 20:17
...ce altceva avem de facut la circul speculat de media? ...ca alte detalii adevarate nu stiu/stim!:thatsit:
...apai io ca un "pisoi care gandeste (oarecum) logic" am dedus ca chipurile nu sunt motivatii in decizia judiciara si nici pe ce baza a fost condamnat "oierul din Carpati" ...daca io gresesc sau nu, ai tot dreptul din lume sa razi cat vrei si mai ales cat de flexibile iti sunt maxilarele..:

Ba Pisoi dupa ce ca toata Romania ii plange de mila, ma dor ochii sa te citesc.. Pai ma daca era "ordonat" sa intre la puscarie, intra direct de acum cateva luni cand a luat numai cu suspendare. Ah, ca nu a (mai) fost protejat ca n-a mai facut spritzo-terapii cu Basescu, mi se pare normal. In sfarsit a fost si chioru' cinstit sa nu intervina.

Nu sunt motivatii in decizia juridica? Pisoiule tu ti-ai uitat creieru' la birou in seara asta?
In fine, am inteles ca posturile tv din Ro isi schimba numele in Gigi 1, Gigi 2, Gigi 3, Gigi HD, Gigi Live, GigiEtnic, GigiDiscovery, GigiFood. Nu citesti numa' decat ce a mancat gigi, cum se simte gigi, cand doarme gigi. Cred ca de abia acuma e bine sa ne dam seama cat de retarzi suntem.

FidelKatzo
23.05.2013, 01:31
cu o floare nu se face primavara, nu se schimba nimic in societatea romanesca daca Gigi intra la puscarie.circula o multime de clipuri pe net unde ne arata de ce este capabil ciobanul.. este normal ca o persoana publica sa injure ca un birjar si sa scape nepedepsit ? din ce material sunt reporterii in Romania de se lasa injurati fara sa reactioneze.?

dupa parerea mea trebuie schimbate legile.in Elvetia daca injuri public te alegi cu 90 de zile de puscarie.in Germania de la 1 la 2 ani si amenda.membrii guvernului sa justifice public averile.cine nu poate,6-7 ani de puscarie.

binenteles ca astea sunt vise copilaresti,pentru-ca sleahta de interlopi care a ajuns la conducerea tarii nu are interes sa isi taie craca de sub picioare..Gigi a ajuns un fel de erou national,un haiduc modern, exemplu pentru generatiile viitoare.

ClaudiuB
23.05.2013, 02:56
dupa parerea mea trebuie schimbate legile.in Elvetia daca injuri public te alegi cu 90 de zile de puscarie.in Germania de la 1 la 2 ani si amenda.membrii guvernului sa justifice public averile.cine nu poate,6-7 ani de puscarie.

Aici nu e vorba numai de legi, ci mai mult de cei/cele care ar trebui sa le puna in aplicare. Degeaba unele legi sunt bune daca judecatorii sunt putrezi (a se citi corupti) pana in maduva oaselor...

FidelKatzo
31.05.2013, 06:26
http://24s.ro/niciun-stelist-convocat-lotul-romaniei-pentru-meciul-amical-cu-trinidadtobago/

oare de ce nu ii cheama pe stelisti? sper sa nu subaprecieze echipa din trinidadtobago,pentru-ca de dezamagiri suntem satui..

sorin
31.05.2013, 06:40
oare de ce nu ii cheama pe stelisti?
poate ca jiji si-o fi terminat ratia de telefoane date din puscarie pe luna asta : )

VanDerGigi
31.05.2013, 18:13
.sper sa nu subaprecieze echipa din trinidadtobago,pentru-ca de dezamagiri suntem satui..

Nu-ti face probleme, un egal tot obtinem. L-ai vazut pe Tamas ce in forma e? M-am prapadit de ras..
http://www.gsp.ro/international/stranieri/video-noapte-de-pomina-pentru-gabi-tamas-s-a-imbatat-si-a-spart-usa-unui-bloc-statea-pe-burta-ca-o-broasca-testoasa-400102.html

Edit:
Am citit ca l-a semnat Dinamo pe fratele mai mic al febletii tale - Balotelli
Cum comentezi? :lol:

Pisoi
31.05.2013, 18:30
Nu-ti face probleme, un egal tot obtinem. L-ai vazut pe Tamas ce in forma e? M-am prapadit de ras..
http://www.gsp.ro/international/stranieri/video-noapte-de-pomina-pentru-gabi-tamas-s-a-imbatat-si-a-spart-usa-unui-bloc-statea-pe-burta-ca-o-broasca-testoasa-400102.html

Edit:
...am vazut si eu faza si mai degraba am ramas perplex inainte de a rade de situatie! :o
...si ne mai intrebam de ce nationala actuala a Romaniei este "generatie de ratati" :thatsit:

FidelKatzo
01.06.2013, 02:38

Edit:

nu vreau sa invinovatesc pe nedrept pe cineva,ca a fost sorin cu linkurile lui sau tu cu intrebarile tale,dar am inceput sa ma mai uit la cate un meci din liga romaneasca.rezultatul este ca am un somn foarte nelinistit si mi-a crescut tensiunea.
am vazut ultimul meci al Stelei cu Brasovul.a fost un meci frumos si mi-a placut atmosfera din stadion.brasovenii au cativa jucatori de clasa ,insa parca nu aveau chef si motivatia sa lupte.
referitor la Tamas,nu cred ca escapada lui va avea urmari.Piturca este un tip intelegator si se pregateste intensiv pentru meciul cu Tobago.nici urma de maidanez pe strazile capitalei.

http://youtu.be/3xxVQCUqcyk

FidelKatzo
01.06.2013, 02:41
trist ce se intampla cu Dinamo,macar daca se calificau pentru una din competitiile europene..am cautat pe youtube sa vad ceva cu fratele lui Balotelli,nu am gasit decat cateva clipuri care nu imi spun nimic.
Balotelli a devenit pentru eternitate si ginta latina,simbolul victoriei impotriva suprematiei hoardelor teutonice in Europa.

http://youtu.be/qFg0BfRqR6M

VanDerGigi
01.06.2013, 20:04
trist ce se intampla cu Dinamo,macar daca se calificau pentru una din competitiile europene..
In situatia de acum e mai bine asa. Putea fi si mult mai rau. Chiar daca e buget de austeritate important e sa nu se mai fure, sa se faca curatenie si sa nu se mai stea capra cand ti-e lumea mai draga. Atatea personaje dubioase deghizati in investitori si oameni de fotbal au pus fotbalul romanesc pe butuci. Dupa Craiova si Timisoara acum s-a dus si Rapid.. pacat.

FidelKatzo
24.06.2013, 02:14
circul continua..

"Dacă nu se opresc şi mai pronunţă numele meu, pentru că eu nu am vorbit de ei decât atunci când m-au atacat total neforţaţi de mine, atunci o să le dau de lucru şi la Interpol. Să verifice de unde au ei atâta avere. Atât îi spun, pe ea o salută "Boxy". Mi-a zis să-i transmit toate cele bune. Nu primesc sfaturi şi lecţii de viaţă de la o femeie care a declarat în presă că a făcut sex prin parcări şi prin maşină. Una care nu are studii, are doar tupeu."

http://www.realitatea.net/scandal-urias-laurentiu-reghecampf-amenintat-cu-interpolul_1210366.html