PDA

Arată versiune întreagă : Lucian Bute vs. Jean Pascal - 25 mai 2013

sorin
03.05.2013, 19:01
Bute va boxa impotriva lui Jean Pascal pe 25 martie, acesta fiind primul lui meci la o categorie superioara de greutate. Meciul va avea loc la la Centre Bell in Montreal.

Dezavantajul urcarii la o categorie superioara poate va fi o compensare pentru faptul ca nu va mai avea nevoie sa scape intr-un timp record de multe kilograme inainte de cantarul oficial si sa ramana fara vlaga cum a facut-o in meciul cu Froch, cand Bute a fost pur si simplu demolat.

Acesta e al doilea meci al lui Bute dupa meciul catastrofal cu Froch, iar meciul precedent cu Grachev nu m-a convins ca Bute isi va reveni vreodata, sau ca cei care-i contesta valoarea vor avea ocazia sa inghita in sec ca urmare a rezultatelor lui Bute. Pascal nu e o mare somitate in box, dar nici un adversar usor nu e, iar daca Bute va boxa cum a facut-o cu Froch, sau chiar cu Grachev, probabil
ca Pascal va matura podeaua cu el.

Momentan, nu mai am incredere prea mare in Bute si mi-e din ce in ce mai greu sa-l vad favorit si eventual din nou campion mondial. Cred ca acest meci ne va spune multe despre viitorul lui Bute.

Deocamdata, bafta Bute si revenire la forma dinaintea meciului cu Froch!

Pisoi
07.05.2013, 17:11
Bai! ...am aflat ca Bute s-a accidentat la o mana si tre sa aiba o operatie!:surprised:
...asa ca cica meciul se amana cu toate ca au fost deja vandute cam 15 mii de bilete.

sorin
07.05.2013, 18:22
mai sa fie. chiar asa? nu stiu de ce am indoieli ca e pe bune accidentarea.

shogunelu
08.05.2013, 23:25
mai sa fie. chiar asa? nu stiu de ce am indoieli ca e pe bune accidentarea.

Vrajeala de popa de tara, nu am timp sa cred asa ceva. Eu v-am zis ca a prins frica si nu mai are chef de boxat. Asa isi face un exit comod, s-a accidentat si nu mai poate boxa, daca boxeaza, a pierdut, ca doar stiti ca era accidentat !

sorin
09.05.2013, 06:50
calca pe urmele lui doroftei din pacate. e clar, n-are "OO" cum are froch.eventual mai face cateva meciuri de "pregatire" cu vreo cativa no-name. m-a dezamagit total.