PDA

Arată versiune întreagă : imi poate spune cineva cum verific un angajator in Canada ?

Violeta30
04.04.2013, 14:35
Am primit o oferta pe internet pentru munca in Canada, am aplicat si am primit un employment contract letter, mi se cere sa platesc o suma prin LR www.libertyreserve.com (pentru CAQ - Quebec acceptant certificate), mi se pare un pic cam dubios, ma poate lamuri cineva care este procedura de urmat pentru a fi angajata ? Am cerut ajutorul ambasadei sa-mi poata da informatii, dar cum sunt functionarele noastre "acre" ca lamaia, mi s-a raspuns sec ca nu treaba lor !!! o:-) informatii pe net sunt ambigue si niciuna nu m-a lamurit...:love:
Va rog, poate ma ajuta cineva cu o informatie, as dori sa verific angajatorul, daca exista macar...
Multumesc anticipat pentru raspuns :-*

sorin
04.04.2013, 14:53
Teapa cu "T" mare.

christianT
04.04.2013, 15:28
violeta, eu traiesc in Canada (Quebec) de foarte multi ani. Poti sa ne dai amanunte despre jobul pentru care ai aplicat? Pot sa ma interesez in amanunt si poate te pot lamuri. In orice caz, asa la o prima vedere, este clar "une arnaque". Arnaque, in limba franceza inseamna excrocherie...