PDA

Arată versiune întreagă : Coltul microbistilor [2]

Pagini : [1] 2

sorin
26.02.2013, 12:59
continuarea de aici (http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?8501-Coltul-microbistilor)

FidelKatzo
27.02.2013, 02:34
"Da, Klopp e un tip simpatic si natural. Cred ca cel mai mult ti-a placut fraza în care zice "Suntem una din putinele echipe de pe planeta care îi poate bate!" Sper sa fie un meci frumos si deschis chiar daca pierdem.

ps. Salutari vecinei, si aici a nins;-)"

Toni apreciez modestia,din pacate realitatea este ca ati castigat ultimele 6 meciuri.
stim cu cine avem de-a face,tonul conciliant a lui Klopp a declansat alarma unde trebuie.

http://youtu.be/EVPFW1yTCww

recunosc ca ieri am exagerat,astazi sunt bantuit de mustrari de constiinta. sa-l compar pe Klopp cu vecina a fost total deplasat.ma minunez si eu cateodata ce baliverne pot scrie.vecina mea nu isi lasa barba de doua zile si nu se rade pe piept..

tonita
27.02.2013, 08:08
...vecina mea nu isi lasa barba de doua zile si nu se rade pe piept..

merci pentru recitalul Reus!
deabia astept concertul, sper ca si vioara a doua va fi la înaltime

da pe picioare se rade vecina?;-))

FidelKatzo
27.02.2013, 15:36
Draga Tonitza,te rog din suflet sa ai grije de Toni in seara asta .nu-l certa pentru tigaia nespalata din chiuveta,o spala maine .incearca sa il strangi brate fara sa spui nici o vorba,sigur are nevoie de cineva care sa-l consoleze. poti sa-l mangai,poti sa-l saruti ca pe un frate..sarutul sa nu fie prea apasat ca ar pute sa interpreteze ca vrei ceva de la el si asta l-ar scoate din sarite..ce-i prea mult nu e bine..

tonita
28.02.2013, 01:34
:-S

Si când ma gândesc ca îmi era mila de Roben ca sta pe tusa... Noroc ca n-a fost si fost Ribery pe teren ca iesea groasa.

Pâna si tonitza s-a enervat la pasele gresite...nix pupaturi la mine...

Die Bayerische Motoren Werke au anul asta o editie de lux. Felicitari!

FidelKatzo
28.02.2013, 02:18
:-S

Si când ma gândesc ca îmi era mila de Roben ca sta pe tusa... Noroc ca n-a fost si fost Ribery pe teren ca iesea groasa.

Pâna si tonitza s-a enervat la pasele gresite...nix pupaturi la mine...

Die Bayerische Motoren Werke are anul asta o editie de lux. Felicitari!

multumesc..! de diferenta de clasa nu se poate vorbi.daca ati fi jucat tot meciul ca in repriza a doua ati fi avut sanse foarte bune sa castigati.mi-a fost frica sa nu se ajunga la 11m. sa-i bage pe Boateng,Gustavo,Gomez in ultimele minute,a fost o decizie tactica importanta din partea lui Jupp Heynckes.

http://www.videos-football.com/en/video-267705-fc-bayern-dortmund-10-alle-tore-resume-munich-1x0-bvb-27-02-2013.html

ps .scuze, am fost grabit de dimineata,salutari respectuoase Tonitzei ! imi pare rau ca s-a enervat..
(http://www.videos-football.com/en/video-267705-fc-bayern-dortmund-10-alle-tore-resume-munich-1x0-bvb-27-02-2013.html)

FidelKatzo
28.02.2013, 09:29
am observat ca nu se mai vede clipul.

http://youtu.be/ntb7C064BNM

tonita
01.03.2013, 01:31
Merci fidel, m-am bucurat sa revad fazele cele mai importante din partida;-)

Acum nu-mi ramâne decât sa pariez ca Bayern câstiga cupa, dar ma tem pariul ca nu intereseaza pe nimeni.

FidelKatzo
01.03.2013, 04:41
Merci fidel, m-am bucurat sa revad fazele cele mai importante din partida;-)

Acum nu-mi ramâne decât sa pariez ca Bayern câstiga cupa, dar ma tem pariul ca nu intereseaza pe nimeni.

sa lasam ursul in padure sa hiberneze in liniste,mai are nevoie de blana.
noi sudistii suntem renumiti pentru modestie si capacitatea de a invata de la altii..asa ca,sa aruncam o privire in ograda vecinilor .

http://youtu.be/XiYvOOvnCtc

FidelKatzo
01.03.2013, 04:45
am incercat sa pun doua clipuri intr-un mesaj dar nu merge.

nu sunt sigur daca primul gol a fost 11m.

http://youtu.be/DNm9k2L97qk

VanDerGigi
01.03.2013, 10:19
nu sunt sigur daca primul gol a fost 11 metri ..

Risti sa ti-l pui pe Pisoi in cap cu astfel de afirmatii..
Daca e sa fim corecti, nu a fost fault. Ronaldo putea continua faza daca dorea, dar cand a simtit imprudentza Shakirei, a cazut in pacat.
Astfel de faze sunt 50-50 la aprecierea arbitrului iar ca aparator eu zic ca daca nu esti sigur ca lovesti mingea si ii schimbi directia, mai bine iti vezi de treaba. Arbitrul daca e acoperit de regulament, cum e in faza de mai sus, il da si gata nu risca sa creeze discutii. Mai ales daca esti si o echipa mai subnutrita, la revedere.

FidelKatzo
02.03.2013, 12:16
Risti sa ti-l pui pe Pisoi in cap cu astfel de afirmatii..
Daca e sa fim corecti, nu a fost fault. Ronaldo putea continua faza daca dorea, dar cand a simtit imprudentza Shakirei, a cazut in pacat.
Astfel de faze sunt 50-50 la aprecierea arbitrului iar ca aparator eu zic ca daca nu esti sigur ca lovesti mingea si ii schimbi directia, mai bine iti vezi de treaba. Arbitrul daca e acoperit de regulament, cum e in faza de mai sus, il da si gata nu risca sa creeze discutii. Mai ales daca esti si o echipa mai subnutrita, la revedere.

asta a fost,aparatorul nu a atins mingea.jucatorilor de clasa lui Ronaldo le ajunge o fractiune de secunda sa realizeze ca trebuie sa cada pe gazon ca taiati cu toporul.
se pare ca fc barcelona are momentan probleme,astazi a pierdut al treilea meci in serie.

http://www.bild.de/sport/laola-spanische-liga-primera-division/primera-division/real-madrid-gegen-barcelona-29345470.bild.html

VanDerGigi
03.03.2013, 19:27
se pare ca fc barcelona are momentan probleme,astazi a pierdut al treilea meci in serie.

Se pare ca ceva e in neregula, o fi faptul ca au antrenorul bolnav si departe de ei. Sau mai intervine si rutina si plictiseala aia inevitabila cand au nevoie de o schimbare. In fine nu le duc grija, eu oricum simpatizez cu Cristiano, cu Jose, cu astia.
Azi am fost bucuros ca ai mei i-au invins pe fratiorii din Julesti in duelul copiilor vitregi. A inscris Corbulescu ..cine nu are atacanti de 56 de ani, sa-si cumpere.
Sunt curios ce face nea Mircea Lucescu Marti. Sa nu va suparati pe mine cei nemtisori la suflet, dar desi nemtii imi sunt simpatici, ii tin pumnii Sahtiorului.

tonita
04.03.2013, 03:58
...Sunt curios ce face nea Mircea Lucescu Marti. Sa nu va suparati pe mine cei nemtisori la suflet, dar desi nemtii imi sunt simpatici, ii tin pumnii Sahtiorului.

Nici o suparare VDG! Lucescu merita toata stima!

Fidele zi-o pe-a dreapta, unde ti-i inimioara?!

FidelKatzo
04.03.2013, 06:52
Nici o suparare VDG! Lucescu merita toata stima!

Fidele zi-o pe-a dreapta, unde ti-i inimioara?!

de data asta,aici...

http://www.youtube.com/watch?v=oHJTMVJBjx0&feature=share&list=PLD0299A17E E0FAFE6

Lucescu ar merita titlul de Sir pentru meritele aduse fotbalului romanesc.
problema este ca nu prea cunosc echipa lui, Schachtjor Donezk...spre deosebire de Dortmund care de ani de zile,saptamana de saptamana imi ofera fotbal de calitate...

ps. imi cer scuze daca am dezamagit pe cineva cu raspunsul meu..

VanDerGigi
04.03.2013, 09:43
de data asta,aici...

Lucescu ar merita titlul de Sir pentru meritele aduse fotbalului romanesc.
problema este ca nu prea cunosc echipa lui, Schachtjor Donezk...spre deosebire de Dortmund care de ani de zile,saptamana de saptamana imi ofera fotbal de calitate...

ps. imi cer scuze daca am dezamagit pe cineva cu raspunsul meu..

Nici vorba Fidel.
Cred ca o sa fie un meci foarte bun.

tonita
04.03.2013, 12:24
Hi,hi,hi Biene Maja!!! Pentru nenemti Biene Maja din Video-ul lui Fidel e o albina din desene animate, in galben-negru, culorile clubului Dortmund.

Multumim pentru vorbele frumoase Fidel!

Cred ca Jürgen klopp regreta ca l-a luat gura pe dinainte dupa meciul cu Bayern...Frust...

FidelKatzo
05.03.2013, 01:52
Hi,hi,hi Biene Maja!!! Pentru nenemti Biene Maja din Video-ul lui Fidel e o albina din desene animate, in galben-negru, culorile clubului Dortmund.

Multumim pentru vorbele frumoase Fidel!

Cred ca Jürgen klopp regreta ca l-a luat gura pe dinainte dupa meciul cu Bayern...Frust...

disputa s-a incheiat elegant,amandoua cluburile au nevoie de liniste ca sa se poata concentra asupra viitorului.am o presimtire vaga,ca dupa Guardiola va urma Klopp pe banca bayernului..ca de obicei au fost mediile,care asemenea hienelor cu botul plin de sange,s-au repezit sa faca din tzantzar armasar..

Se pare ca ceva e in neregula, o fi faptul ca au antrenorul bolnav si departe de ei. Sau mai intervine si rutina si plictiseala aia inevitabila cand au nevoie de o schimbare. In fine nu le duc grija, eu oricum simpatizez cu Cristiano, cu Jose, cu astia.
Azi am fost bucuros ca ai mei i-au invins pe fratiorii din Julesti in duelul copiilor vitregi. A inscris Corbulescu ..cine nu are atacanti de 56 de ani, sa-si cumpere.

culmea ar fi sa castige Real cupa,Mourinho este cu un picior la Chelsea.este un proverb german care spune;cei declarati morti traiesc cel mai mult.

am cautat de mi-a venit rau dupa Corbulescu..nu cunosc motivele pentru care Dinamo merge asa de slab in ultimii ani..

http://youtu.be/k6vpLMljzp4

VanDerGigi
05.03.2013, 08:53
..am cautat de mi-a venit rau dupa Corbulescu..nu cunosc motivele pentru care Dinamo merge asa de slab in ultimii ani..

:lol: Pai e poreclit "corbul".
Dinamo merge prost pt ca e ca scufitza rosie intre 5-6 lupi chititi sa profite de ea in grup. Nu s-a investit nimic, doar s-a furat. Verii Becali si amicul Borcea Cristinel au vandut echipe intregi iar in visteria lui Dinamo sau a statului a intrat zero lei. De exemplu jucatori precum Chipciu, Chiriches, Rusescu sau Parvulescu, au fost cu un pas in curtea lui Dinamo insa sobolanii de acolo s-au zgarcit la cateva mii de euro si astfel i-a luat Gigi.
Citind articolul asta azi dimineata mai sa ma frec la ochi ..dar mi-am revenit repede gandind ca cel mai probabil e vorba de "romanisme". http://m.gsp.ro/top-stiri/392493.html
Vom vedea, speranta moare ultima. Macar de am scapa de Nicu Badea si implicit de influenta clanului Becali si tot ar fi ceva.

Azi prevad o desfasurare de fortze similara cu cea din Ucraina. Cu mentiunea ca Borussia nu va mai reusi sa egaleze la 2.

FidelKatzo
05.03.2013, 11:21
:lol: Pai e poreclit "corbul".
Dinamo merge prost pt ca e ca scufitza rosie intre 5-6 lupi chititi sa profite de ea in grup. Nu s-a investit nimic, doar s-a furat. Verii Becali si amicul Borcea Cristinel au vandut echipe intregi iar in visteria lui Dinamo sau a statului a intrat zero lei. De exemplu jucatori precum Chipciu, Chiriches, Rusescu sau Parvulescu, au fost cu un pas in curtea lui Dinamo insa sobolanii de acolo s-au zgarcit la cateva mii de euro si astfel i-a luat Gigi.
Citind articolul asta azi dimineata mai sa ma frec la ochi ..dar mi-am revenit repede gandind ca cel mai probabil e vorba de "romanisme". http://m.gsp.ro/top-stiri/392493.html
Vom vedea, speranta moare ultima. Macar de am scapa de Nicu Badea si implicit de influenta clanului Becali si tot ar fi ceva.

Azi prevad o desfasurare de fortze similara cu cea din Ucraina. Cu mentiunea ca Borussia nu va mai reusi sa egaleze la 2.

intentia lui Lucescu este admirabila.singurul lucru care poate sa-i dea dureri de cap, este modul in care va garanta pentru investitiile lui Ahmetov.

nu ar fi pentru prima data ca baietii lui Lucescu sa bata in deplasare,pentu orice eventualitate am scuipat peste umar si am incrucisat degetele..sper sa vedem un meci cu multe goluri.la ZDF transmite Paris st Germain cu Valencia..trist pentru cine nu are sky tv,sa vada meciul cu Dortmund.

FidelKatzo
06.03.2013, 02:26
Felicitari Toni , am vazut aseara un meci frumos cu multe goluri.! din punct de vedere al tehnicii idividuale la jucatori,nu a fost diferenta mare.diferenta s-a vazut la pregatirea tactica si la conditia fizica.
am vazut si meciul Real cu Manchester,nu stiu cum ati reusit voi sa ii bateti pe astia..aseara aveam frisoane reci gandindu-ma la ce se intampla daca cadem cu ei..Real a jucat un fotbal de parca erau de pe alta planeta..

VanDerGigi
06.03.2013, 08:19
Felicitari Toni , am vazut aseara un meci frumos cu multe goluri.! din punct de vedere al tehnicii idividuale la jucatori,nu a fost diferenta mare.diferenta s-a vazut la pregatirea tactica si la conditia fizica.
am vazut si meciul Real cu Manchester,nu stiu cum ati reusit voi sa ii bateti pe astia..aseara aveam frisoane reci gandindu-ma la ce se intampla daca cadem cu ei..Real a jucat un fotbal de parca erau de pe alta planeta..

Trebuie ca Toni e mandru de echipa lui. Borussia e mai buna decat am crezut, nu inteleg cum de i-ati batut voi de cateva ori si cum de sunt la atatea puncte in urma voastra in Bundesliga. S-ar putea sa ai dreptate cu zicala aia ca mortul traieste cel mai mult. Au ramas in competite numai echipe foarte bune, oricine poate castiga. Pe langa Real, Bayern si Borussia, nici AC Milan si Juventus nu sunt de lapadat.
Apropo de tactica meciului de aseara, nea Lucescu a facut cel putin o greseala. La fel ca si in tur a inceput cu Taison. Daca in tur am inteles, acum cand juca cu cutitul la os nu stiu de ce a procedat la fel desi se vede ca e neintegrat in echipa. La 2-0 cand l-a bagat pe Costa era deja prea tarziu. Dar ma rog, stie el mai bine. Probabil n-a vrut sa-l faca pe Ahmetov sa gandeasca "Ia uite m-a pus sa dau 20 de milioane pe un jucator si il tine rezerva"

FidelKatzo
06.03.2013, 11:23
Trebuie ca Toni e mandru de echipa lui. Borussia e mai buna decat am crezut, nu inteleg cum de i-ati batut voi de cateva ori si cum de sunt la atatea puncte in urma voastra in Bundesliga. S-ar putea sa ai dreptate cu zicala aia ca mortul traieste cel mai mult. Au ramas in competite numai echipe foarte bune, oricine poate castiga. Pe langa Real, Bayern si Borussia, nici AC Milan si Juventus nu sunt de lapadat.
Apropo de tactica meciului de aseara, nea Lucescu a facut cel putin o greseala. La fel ca si in tur a inceput cu Taison. Daca in tur am inteles, acum cand juca cu cutitul la os nu stiu de ce a procedat la fel desi se vede ca e neintegrat in echipa. La 2-0 cand l-a bagat pe Costa era deja prea tarziu. Dar ma rog, stie el mai bine. Probabil n-a vrut sa-l faca pe Ahmetov sa gandeasca "Ia uite m-a pus sa dau 20 de milioane pe un jucator si il tine rezerva"

au luat bataie de la altii,in ultimii doi ani au castigat in meciurile cu FC-ul de 6 ori.noi am castigat ultimul meci si toamna trecuta in cupa lu' peste i-am batut sau am facut egal,nu mai stiu exact....ar fi multe de povestit,dar sunt in reletii bune cu Toni si nu vreau sa schimb nimic la situatia asta..cu atat mai mult ca am o admiratie sincera fata de Borussia Dortmund.multi nu stiu ca Borussia vine din latina si este de genul feminin..evolutia ei in ultimii ani a fost asemanatoare cu cea a femeilor care dupa o experienta catastrofala in viata incep o viata noua cu ajutorul unui prieten inteligent si generos.putem sa-i spunem acestui prieten x,y sau Uli...

http://en.wikipedia.org/wiki/Uli_Hoene%C3%9F

AC.Milan este o echipa cu care nu tin neaparat sa cadem cu ea..
Lucescu este un antrenor cu experienta cunoscut in Europa.probabil ca stie ca pe nemti nu ii bati in prima repriza,ci in ultimul minut cand nu mai pot sa schimbe scorul..dar eu nu cred ca este vina lui,ci a ligii slabe in care evolueaza echipa lui..

tonita
07.03.2013, 12:46
E drept ca am avut emotii înaintea meciului, dar a iesit cum nu se poate mai bine;-))

Si eu cred ca Lucescu nu poate sa câstige singur meciurile. M-as bucura sa-l vad mai des pe locurile din fata.

FidelKatzo
28.05.2013, 02:51
Felicitari Fidel!
Meritati cupa pe deplin. Ai dreptate Dumnezeul fotbalului a fost cu voi, si le-a facut cu ochiul lui Jup si Aryen.
Inca un pas mic la Berlin si intrati in eternitate;-)

Sa speram ca nationala se molipseste si ea de un titlu important!

multumesc toni ! sa mai spuna cineva ca este usor sa castigi cupa campionilor europeni..a durat 12 ani pina ne-a suras norocul. in 4 ani am participat de trei ori la finala si de abia a treia oara cu ceva noroc,am reusit sa ne implinim visul.trebuie neaparat sa ai noroc in sportul asta.daca va reusea un gol in prima repriza,repriza in care ati dominat clar,mai mult ca sigur ca castigati.pentru-ca echipa bayernului la intrarea pe teren arata la fata ca dansatorii lui Michael Jackson in Thriller.frica de a pierde si a treia finala le-a paralizat miscarile si gandirea.

am gasit un articol interesant despre cel mai bun fotbalist al anului.Müller in naivitatea lui propune pentru anul asta un jucator de la fc.

http://sportbild.bild.de/SPORT/bundesliga/vereine/fc-bayern-muenchen/2013/05/27/thomas-mueller/ein-bayern-spieler-muss-weltfussballer-werden.html

dupa parerea mea nu se poate,Messi a dat si anul asta 46 de goluri. ma intreb insa,daca si in Bundesliga ar reusi sa repete performantele astea ?
pentru-ca aici decalajul intre echipele de pe primele locuri si ultimele, nu este asa de mare ca in Primera Division.

tonita
02.06.2013, 02:07
Triple Fidel! Ma bucur pentru voi! Ati scris istorie!

Sa vedem ce face Guardiola acum, în umbra lui Jupp...

FidelKatzo
03.06.2013, 01:53
Triple Fidel! Ma bucur pentru voi! Ati scris istorie!

Sa vedem ce face Guardiola acum, în umbra lui Jupp...

Multumesc Toni.! A fost cel mai bun an din istoria clubului.
Sunt curios ce schimbari va face in echipa Guardiola.

Felicitari echipei Petrolul pentru castigarea Cupei Romaniei.Impresionanta atmosfera din stadion.

http://youtu.be/k5Paqt_nczk

tonita
03.06.2013, 02:33
Fidele, cum sunt cotele apelor la tine? Sper ca n-ai probleme!

FidelKatzo
03.06.2013, 03:50
Fidele, cum sunt cotele apelor la tine? Sper ca n-ai probleme!

pompierii sunt la mine pe strada.multe pivnite inundate din cauza apei freatice.arhitectii au lipsit le cursurile cele mai importante,Kellerlichtschächte trebuie sa fie etans lipite de casa,cu tevi pentru scurgere.

Dariaa
09.06.2013, 15:38
Felicitari echipei Petrolul pentru castigarea Cupei Romaniei.Impresionanta atmosfera din stadion.

http://youtu.be/k5Paqt_nczk

ce crezi ca o sa faca Petrolu al super cupa cu Steaua luna viitoare?

sorin
12.06.2013, 07:13
generatia ratatilor continua sa produca "paine" pentru ziaristi. tamas, tot intr-o betie o tine, din oras, in oras:
http://www.gsp.ro/gsp-special/diverse/hai-cu-spritul-la-galati-tamas-s-a-aburit-din-nou-si-a-facut-show-in-doua-cluburi-de-la-malul-dunarii-400799.html

FidelKatzo
13.06.2013, 03:19
generatia ratatilor continua sa produca "paine" pentru ziaristi. tamas, tot intr-o betie o tine, din oras, in oras:
http://www.gsp.ro/gsp-special/diverse/hai-cu-spritul-la-galati-tamas-s-a-aburit-din-nou-si-a-facut-show-in-doua-cluburi-de-la-malul-dunarii-400799.html

pestele de la cap se impute...

"Nu voi renunţa la serviciile lui Tamaş la echipa naţională, fiindcă el pune mult suflet cînd vine la lot. Ar trebui să-şi rezolve însă problemele cu alcoolul, iar experienţa trăită înainte de partida cu Trinidad l-ar putea ajuta s-o încheie definitiv cu băutura" (Victor Piţurcă, selecţioner România, 1 iunie)

sunt convins ca Romania are multe talente tinere si sigur ca Tamas ar putea fi inlocuit fara probleme.insa prima data ar trebui schimbat Piturca.
in Germania un jucator cu moralul lui Tamas ar putea juca in cel mai fericit caz,pe un teren de fotbal care se margineste cu lanul de porumb.

VanDerGigi
14.06.2013, 04:42
pestele de la cap se impute...

Fidel ce ne facem , o da neintelegatorii astia de spagi si combinatii afara pe Stelutza din CL?
L-a vandut pe Rusescu, cica il vinde si pe Chiriches ..nashpa, se pare ca s-a hotarat Gigi sa puna banii la CEC.

FidelKatzo
15.06.2013, 01:36
Fidel ce ne facem , o da neintelegatorii astia de spagi si combinatii afara pe Stelutza din CL?
L-a vandut pe Rusescu, cica il vinde si pe Chiriches ..nashpa, se pare ca s-a hotarat Gigi sa puna banii la CEC.

pe Chiriches au vrut sa-l vanda si in decembrie anul trecut,pina la urma nu a fost nimic. Stoica este foarte hotarat sa duca mai departe echipa,trebuie asteptata decizia comisiei disciplinare UEFA si apoi vom vedea..
se pare ca Gigi a fost mai important pentru Steaua decat ne-a placut sa credem..

ps.ce s-a intamplat pina la urma cu Marius Alexe ?au fost mai multe echipe din bundesliga care l-au vrut.

VanDerGigi
16.06.2013, 05:18
pe Chiriches au vrut sa-l vanda si in decembrie anul trecut,pina la urma nu a fost nimic. Stoica este foarte hotarat sa duca mai departe echipa,trebuie asteptata decizia comisiei disciplinare UEFA si apoi vom vedea..
se pare ca Gigi a fost mai important pentru Steaua decat ne-a placut sa credem..

ps.ce s-a intamplat pina la urma cu Marius Alexe ?au fost mai multe echipe din bundesliga care l-au vrut.

Alexe ..de cand astept eu sa-l vanda, de l-ar da pe un 2 bulioane ar fi curat castig la loto. Mai are sclipiri dar nu e un jucator care sa-mi placa in mod deosebit ..nu stiu daca ar face fata in Bundesliga. Cand il vad cand pierde mingea isi pune mainile in cap si se uita spre cer in loc sa continue faza, sa incerce sa recupereze mingea ..ma apuca toti dracii.
Chiriches in iarna nu a avut oferte, ce se auzea ca a oferit Milan 7 mil au fost baliverne ciobanesti. Daca ofera cineva acum 3-4 mil il da imediat le pupa si mainile.

FidelKatzo
16.06.2013, 09:08
Alexe ..de cand astept eu sa-l vanda, de l-ar da pe un 2 bulioane ar fi curat castig la loto. Mai are sclipiri dar nu e un jucator care sa-mi placa in mod deosebit ..nu stiu daca ar face fata in Bundesliga. Cand il vad cand pierde mingea isi pune mainile in cap si se uita spre cer in loc sa continue faza, sa incerce sa recupereze mingea ..ma apuca toti dracii.
Chiriches in iarna nu a avut oferte, ce se auzea ca a oferit Milan 7 mil au fost baliverne ciobanesti. Daca ofera cineva acum 3-4 mil il da imediat le pupa si mainile.

fotbalul s-a schimbat,fara conditie fizica si disciplina nu rezista nimeni la ritmul in care se joaca in ligile din westul Europei. ma uitam la fotografiile puse pe facebook sau din ziare de jucatorii din bundesliga.nu am vazut pe nici unul sa se laude ca a rupt gatul la sticla cu dintii..zici ca sunt fotografii de adolescenti nevinovati..

http://www.merkur-online.de/sport/fussball/goetze-boateng-oezil-urlaubsfotos-fussball-stars-fotostrecke-zr-2950330.html

FidelKatzo
17.06.2013, 09:57
Don Becali nu vrea sa fie ipocrit !
la parnaie a invatat sa se poarte ca un crestin adevarat,jurnalistii pareau dezamagiti..

http://www.businessmagazin.ro/actualitate/becali-afla-astazi-daca-va-fi-eliberat-pentru-3-luni-nu-vreau-sa-fiu-ipocrit-familia-mea-nu-are-probleme-10976227

FidelKatzo
24.06.2013, 00:14
sa speram ca se termina cat de repede teatrul in legatura cu persoana lui Pep si echipa se va concentra cu toata seriozitatea asupra campionatului.

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.fc-bayern-hype-um-guardiola-gelandet-der-pep-ist-da.8823497d-60f5-47f4-9b07-483ab8774846.html

FidelKatzo
25.06.2013, 06:47
Guardiola si promovarea talentelor...te miri pe unde le gaseste..

http://www.focus.de/sport/videos/neues-talent-fuer-pep-guardiola-afrikanerin-jongliert-fussball-wie-ein-profi_vid_39702.html

FidelKatzo
04.07.2013, 11:29
Toni, felicitari pentru noua achizitie.!

http://youtu.be/gRXNNZNuQdA

http://4-4-2.com/Transfers/Aubameyang-definitiv-zum-BVB.aspx

tonita
04.07.2013, 14:52
merci Fidel, dupa Finala de pe Wembley m-am dezumflat um pic si nu mai sunt up to date...
Dar astept cu nerabdare campionatul si poate cu un pic noroc la shopping ma fac cu un tricou nou:-)

FidelKatzo
06.07.2013, 01:43
merci Fidel, dupa Finala de pe Wembley m-am dezumflat um pic si nu mai sunt up to date...
Dar astept cu nerabdare campionatul si poate cu un pic noroc la shopping ma fac cu un tricou nou:-)

te inteleg foarte bine Toni..in ultimii 12 ani am trecut prin toate starile sufletesti..de la depresie adanca la bucurie vecina cu delirul..
este interesant de urmarit cum cluburile mari din Europa cheltuie sume imense pentru jucatori noi,de parca se apropie sfarsitul lumii..ca fan al fc-ului,arunc instinctiv cate o privire in directia din care poate sa vina pericolul..

ps. chiar acum am citit ca Zorc este in Kiew pentru clarificarea situatiei cu Mchitarjan..

VanDerGigi
06.07.2013, 21:10
ps. chiar acum am citit ca Zorc este in Kiew pentru clarificarea situatiei cu Mchitarjan..

Am citit si eu de Mhitarian ..daca mai ia BVB-ul vreo doi - trei din astia, e posibil sa nu va mai simtiti singuri campionatul ce sta sa inceapa. Ma bucur ca au ales sa stea pe baricade ..aveam sentimentul ca au inceput sa vanda sa faca banul ca la romani.

tonita
07.07.2013, 07:13
Merci pentru suport Jiji! Bayern are nevoie de BVB ca sa fie tare! Daca voiau doar banu' vindeau si Lewandowski.
Si proletaru' din NRW are nevoie de o echipa cu care sa se poata mândri.

FidelKatzo
08.07.2013, 03:36
Merci pentru suport Jiji! Bayern are nevoie de BVB ca sa fie tare! Daca voiau doar banu' vindeau si Lewandowski.
Si proletaru' din NRW are nevoie de o echipa cu care sa se poata mândri.

care proletar..? aveti cel mai mare stadion din tara,cel mai frumos antrenor cu par natural si bracinarele pline de monede..

nu am inteles de ce BVB-ul sunt asa de fixati pe Mchitarjan,din cate am vazut pe youtube nu seamana de loc cu Götze,mai degraba cu Lewandowski..
trebuiau sa asculte la ce a spus Lucescu,la Schachtjor a marcat goluri pentru-ca echipa a jucat pentru el si l-a servit cu pase..el ca antrenor l-a lasat sa joace si i-a trecut cu vederea unele greseli....echipele care il vor nu sunt superioare Schachtjor-ului si joaca cu totul alt sistem,el nu se amesteca dar pentru viitorul lui Mchitarjan ar fi mai bine sa ramana unde este...
nu vreau sa pun la indoiala competenta si inspiratia lui Klopp ,dar bvb-ul a mai facut in trecut achizitii care s-au dovedit gresite..

http://youtu.be/yuVRcuscoK8

tonita
08.07.2013, 04:32
care proletar..? aveti cel mai mare stadion din tara,cel mai frumos antrenor cu par natural si bracinarele pline de monede..

...,dar bvb-ul a mai facut in trecut achizitii care s-au dovedit gresite..

cine n-a facut greseli?! Dup'aia suntem cu totii un pic mai întzelepti!

FidelKatzo
10.07.2013, 10:40
Am citit si eu de Mhitarian ..daca mai ia BVB-ul vreo doi - trei din astia, e posibil sa nu va mai simtiti singuri campionatul ce sta sa inceapa. Ma bucur ca au ales sa stea pe baricade ..aveam sentimentul ca au inceput sa vanda sa faca banul ca la romani.

abia astept sa inceapa campionatul.stim ce ne asteapta,Klopp o sa ne vaneze in maniera lui Robin Hood.o sa ne termine cu o singura sageata bine tintita, asa a declarat la ultimul lui interview..

deseara joaca Steaua cu Petrolul,se pare ca va fi ultimul meci a lui Chiriches..

VanDerGigi
10.07.2013, 12:11
deseara joaca Steaua cu Petrolul,se pare ca va fi ultimul meci a lui Chiriches..

Ai vazut ca am scapat si eu in sfarsit de Alexe. Mai am sa scap de unul Grigore blatist de meserie ..pentru asta din urma as da bani de la mine numai sa nu il mai vad.

FidelKatzo
11.07.2013, 05:43
Ai vazut ca am scapat si eu in sfarsit de Alexe. Mai am sa scap de unul Grigore blatist de meserie ..pentru asta din urma as da bani de la mine numai sa nu il mai vad.

a facut cu capul saracu',era obisnuit sa primesca leafa regulat ca la Cimishoara..

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/criza-de-la-dinamo-duce-la-disperare-drama-lui-grigore-fotbalist-ajuns-in-pragul-depresiei-8346544

(http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/criza-de-la-dinamo-duce-la-disperare-drama-lui-grigore-fotbalist-ajuns-in-pragul-depresiei-8346544)

FidelKatzo
11.07.2013, 08:03
am presimtit ca inainte de inceperea campionatului vom mai avea un transfer important..nu stiu de ce,dar spaniolii imi par tot mai simpatici..

http://www.sueddeutsche.de/sport/bayern-trainer-pep-guardiola-entweder-thiago-oder-nichts-1.1719115

http://youtu.be/OHw55Le-q5g

VanDerGigi
11.07.2013, 08:59
a facut cu capul saracu',era obisnuit sa primesca leafa regulat ca la Cimishoara..

E tehnic Thiago dar nu e polivalent ca Dragos..
Articolul e de acum 2 ani, cine nu stie ce ii poate pielea probabil i-ar fi plans de mila. Acum din ce stiu parca are 6,500 E. La varsta lui in plina criza financiara si la nivelul Romaniei, 2 mii plus bonusuri erau bani buni. La fotbalul pe care il practica nu merita nici 2 sute. Are dreptate Sdrobis ca e o bijuterie de baiat ..orice ai nevoie el te ajuta. Ai nevoie sa-ti faca un penalty, vorbesti cu Dragos. Ai nevoie sa-ti scape omul din marcaj la momentul oportun, rezolva Dragos ..daca e nevoie sa faci un ban cinstit la pariuri, Dragos isi da si autogol nu-i problema. In articolul de mai jos se explica cu lux de amanunte caracterul baiatului.

http://m.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/dezvaluiri-incendiare-intra-in-careu-ataca-asa-l-a-invitat-grigore-pe-un-adversar-cand-juca-la-dinamo-ii-9646149

Acum un an, Daniel Costescu, şi el internaţional pe vremea lui Boloni, i-a povestit unui antrenor din Liga a II-a: "Jucam la Progresul împotriva lui Dinamo II. Pe finalul meciului, am scăpat spre poartă. În faţa mea mai erau doar Dragoş Grigore şi portarul. Când să-l driblez la marginea careului, Grigore îmi zice: «Intră în careu! Intră! Atacă!» Am intrat în careu şi m-a faultat! Am bătut din acel penalty".

FidelKatzo
12.07.2013, 02:03
mafia pariurilor este peste tot activa..problema este ca daca se dovedeste ca un jucator sau albitru este implicat, este compromis pentru todeauna..

http://youtu.be/cFwtKCYrt4w

FidelKatzo
14.07.2013, 02:42
am presimtit ca inainte de inceperea campionatului vom mai avea un transfer important..nu stiu de ce,dar spaniolii imi par tot mai simpatici..

http://www.sueddeutsche.de/sport/bayern-trainer-pep-guardiola-entweder-thiago-oder-nichts-1.1719115

http://youtu.be/OHw55Le-q5g

uimitor ce repede s-a pus in miscare fc-ul la transferul asta..am impresia ca toata Bavaria cauta sa ii faca pe plac lui Guardiola,pina si fanii Dortmundului cad in extaz cand vorbesc de el..

http://www.mundodeportivo.com/20130714/fc-barcelona/barca-bayern-negocian-fichaje-thiago-alcantara_54377509387.html

VanDerGigi
14.07.2013, 18:18
uimitor ce repede s-a pus in miscare fc-ul la transferul asta..

Te lauzi de pomana, ai mei au luat 4 jucatori de ieri pana azi. Ieftinache spre gratis toti dar din ce am vazut pe youtube se misca promitator. Un brazilian, un paraguyan, un macedonean venit din Ucraina si un tunisian. Ma intreb/sper daca nu cumva o fi dat Mircea cel batran vreun sfat cum promitea ..ala din Ucraina a jucat sub nasul lui iar cei doi sud-americani stiu ca pe acolo isi face dansul piata ..poate o fi vazut ceva ieftin si interesant si pt noi. Oricum preferi din astia infinit mai bine decat romanasi impresariati de clanul Becali. La astia mai adauga Multescu doi africani pusi pe treaba, un francez si cativa romani precum Matei si Curtean si ne jucam si noi minge.

FidelKatzo
17.07.2013, 00:29
Te lauzi de pomana, ai mei au luat 4 jucatori de ieri pana azi. Ieftinache spre gratis toti dar din ce am vazut pe youtube se misca promitator. Un brazilian, un paraguyan, un macedonean venit din Ucraina si un tunisian. Ma intreb/sper daca nu cumva o fi dat Mircea cel batran vreun sfat cum promitea ..ala din Ucraina a jucat sub nasul lui iar cei doi sud-americani stiu ca pe acolo isi face dansul piata ..poate o fi vazut ceva ieftin si interesant si pt noi. Oricum preferi din astia infinit mai bine decat romanasi impresariati de clanul Becali. La astia mai adauga Multescu doi africani pusi pe treaba, un francez si cativa romani precum Matei si Curtean si ne jucam si noi minge.

pina la urma nu ramane nici unul,se pare ca nu au bani sa ii plateasca..

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/savic-si-cardozo-nu-au-trecut-testele-cainilor-doar-elton-s-a-inteles-cu-dinamo-11125271

la noi spaniolizarea echipei este in plina desfasurare..

http://youtu.be/7Njdof1Ar8U

cred ca a fost cel mai rapid transfer din istoria clubului,Guardiola ne surprinde zilnic cu cate o idee noua..asa cum decurg pina acum lucrurile ma astept sa-l vad pe Manuel Neuer in primul meci al campionatului pe extrema stanga..inca nu este clar cine va fi titularul in poarta,Robben sau Ribery..

VanDerGigi
17.07.2013, 08:02
pina la urma nu ramane nici unul,se pare ca nu au bani sa ii plateasca..

la noi spaniolizarea echipei este in plina desfasurare..

Guardiola ne surprinde zilnic cu cate o idee noua...

Au luat unul pe brazilian iar tunisianul avea probleme la genunchi. Ceilalti doi probabil au crezut ca au ajuns in Rusia. Imi pare rau ca n-a ramas Cardozo, cat despre Savic ..nu stiam ca e impresariat de tiganca lui Reghecampf, mai bine ca s-a dus. Stau si ma gandesc ce necajit tre sa fi sa o alegi pe fiinta aia sa-ti reprezinte interesele. O sa zici ca-s obsedat cu impresarii dar in fotbalul romanesc sunt interese mari, ne-am fript de prea multe ori.

Imi pare rau sa aud asta..

Nu prea il inghit pe Pep, nu stiu de ce ..

tonita
17.07.2013, 11:06
....asa cum decurg pina acum lucrurile ma astept sa-l vad pe Manuel Neuer in primul meci al campionatului pe extrema stanga..inca nu este clar cine va fi titularul in poarta,Robben sau Ribery..

normal ca toate cupele sub brat sunteti conservatori si nu vreti sa va miscati prea mult...da' Pep vrea sa faca o echipa galactica, chit ca va pune pistolu'n pept.

Ribery cu mâinile sus e bine pentru Dortmund, ca nu-i mai baga lu Levandowski cotu'n ochi.

FidelKatzo
18.07.2013, 02:07
Au luat unul pe brazilian iar tunisianul avea probleme la genunchi. Ceilalti doi probabil au crezut ca au ajuns in Rusia. Imi pare rau ca n-a ramas Cardozo, cat despre Savic ..nu stiam ca e impresariat de tiganca lui Reghecampf, mai bine ca s-a dus. Stau si ma gandesc ce necajit tre sa fi sa o alegi pe fiinta aia sa-ti reprezinte interesele. O sa zici ca-s obsedat cu impresarii dar in fotbalul romanesc sunt interese mari, ne-am fript de prea multe ori.

Imi pare rau sa aud asta..

Nu prea il inghit pe Pep, nu stiu de ce ..

l-am vazut pe Cardozo pe youtube,pacat ca nu l-au luat..eu as recomanda lui Savic ca impresari pe renumitul cuplu Cezary Kucharski si Maik Barthel,care au purtat cu succes tratativele asta vara pentru Lewandowski..

Dinamo ar trebui sa investeasca in talente tinere,decat sa cheltuie putinii bani de care dispun pe jucatori necunoscuti pe care nu ii lega nimic de club..

http://www.ziare.com/dinamo/stiri-dinamo/dinamo-da-lovitura-iata-cati-bani-intra-in-conturile-cainilor-124506

Pep este un adevarat latino,dupa Jup am nevoie de ceva timp ca sa ma obisnuiesc cu el..este foarte convingator in tot ce face,are mimica de artist si gesticuleaza ca un politist la intersectie..fara el nu l-am fi primit pe Thiago in veci..nu imi aduc aminte sa fi avut vreodata fc-ul un jucator asa de talentat..
problema lui Pep este timpul scurt pe care il are la dispozitie ca sa introduca noul sistem de joc si cum sa evite discutiile si nemultumirea dintre jucatorii de pe banca de rezerve ..

http://www.welt.de/sport/fussball/bundesliga/fc-bayern-muenchen/article118148953/Thiago-Alcantara-beim-ersten-oeffentlichen-Training.html

VanDerGigi
18.07.2013, 09:51
Dinamo ar trebui sa investeasca in talente tinere,decat sa cheltuie putinii bani de care dispun pe jucatori necunoscuti pe care nu ii lega nimic de club..

Sunt de aceeasi parere si am inteles ca asta e planul ..au multi jucatori tineri insa stii cum e trebuie sa mai arunci si cativa cu experienta altfel astepti ani de zile ceva rezultate. Plus de asta nu e usor in situatia actuala cu jucatori tineri din propria curte ..nici nu ajung sa deschida bine ochii in fotbal ca deja vor sa plece afara pt salarii mari toti vor sa se capatuiasca de la 19 ani daca e posibil asta e mentalitatea nu-si dau seama ca au o cariera in fata dar trebuie sa se maturizeze fotbalistic intai altfel nu fac fata afara. Iar dupa aceea daca au oferte si nu le dai drumul, pun bot de 2 metri si nu-ti mai joaca nimic.

Vineri incepe mamaliga 1 ..avem "derby" de deschidere intre noi la Timisoara. Ce parere ai? :lol:

FidelKatzo
19.07.2013, 04:05
Vineri incepe mamaliga 1 ..avem "derby" de deschidere intre noi la Timisoara. Ce parere ai? :lol:

echipa actuala nu o cunosc..am inteles ca nu se mai antreneaza la Recas ci pe terenul de la universitatea.cand bateam eu mingea pe acolo se chema stiinta si facea antrenamente echipa de rugby..
eu zic ca castiga clar cainii rosii, o sa fie un meci interesant si incarcat de emotii pentru-ca fanii timisoreni sunt fanatici..

"Cert este ca Timisoara devine dupa trei ani pe prima scena a fotbalului din Romania, chiar daca ACS Poli nu se poate compara cu FC Poli, echipa lui Marian Iancu care an de an se lupta pentru podium si era cosmarul echipelor din Bucuresti. ACS are ca obiectiv sa nu retrogradeze, insa va incepe campionatul prost, in prima etapa cu Dinamo, iar in a doua cu CFR Cluj."
- See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/azi-live-poli-timisoara-dinamo-campionatul-incepe-cu-scantei-nid-99691/?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news#sthash.XShW4uai.dpuf

FidelKatzo
20.07.2013, 09:06
"Voi avea o discutie cu baietii, in aceasta saptamana. Nu am fost proaspeti deloc si asta ma ingrijoreaza. Credeam ca vor trece peste oboseala din cantonament (http://www.ziare.com/fotbal/cantonament/)."

http://www.ziare.com/dinamo/stiri-dinamo/multescu-explica-esecul-lui-dinamo-la-timisoara-1247110

dupa cantonament trebuie sa fii la forma maxima,daca acum nu sunt pregatit cand sa fie..?

ma asteptam la un 1-1 in cel mai fericit caz, timisorenii au dominat pe tot parcursul meciului..

vorbeam de talente tinere care trebuie promovate,Barbutz are numai 18 ani..pacat ca nu l-ati luat..

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/noul-torje-dorit-de-steaua-si-dinamo-barbut-e-omul-startului-de-sezon-in-liga-1-cum-l-au-ratat-cainii-avem-noi-pista-dar-nu-luam-sprinteri-11134536?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+prosport%2FzWZD+%28ProSport.r o%29

http://youtu.be/ht4MpL8S0L8

VanDerGigi
20.07.2013, 12:47
ma asteptam la un 1-1 in cel mai fericit caz, timisorenii au dominat pe tot parcursul meciului..

Rusinos -nu stiu daca s-a mai intamplat vreodata sa luam bataie asa categoric in prima etapa de la o nou promovata. Golul pustiului mi-a amintit de un gol inscris de George Weah in tricoul lui Milan cand a recuperat mingea din propriul careu. Danciule ce facem, hai sa mai lasam si pe altii ..

VanDerGigi
23.07.2013, 17:43
Imi este tot mai mult dor de Gigi..
http://m.gsp.ro/top-stiri/404169.html

FidelKatzo
24.07.2013, 07:17
Imi este tot mai mult dor de Gigi..
http://m.gsp.ro/top-stiri/404169.html

cu sau fara el circul continua..

la Dinamo dupa un meci pierdut vor sa schimbe antrenorul si sunt in cautare de jucatori..

"Contrele dintre Mulţescu şi şefi au dus la soluţii pentru posibila înlocuire a antrenorului: Ionuţ Chirilă şi Cristiano Bergodi. Ionuţ Negoiţă a spus la Digi că actualul antrenor are în continuare credit: "Nu se pune problema ca Gigi să plece, sîntem în perioada de construcţie, avem foarte mulţi jucători tineri şi durează cîteva luni pînă se aşază echipa. Sînt sigur că lucrurile vor merge mai bine pe viitor". "Mă aştept chiar să fiu sacrificat", declarase luni Mulţescu."

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/vin-intariri-dinamo-cauta-un-atacant-de-rasa-si-are-de-ales-intre-patru-optiuni-404166.html

Cikarski si Onyilo sunt amandoi talentati,depinde cum se integreaza in echipa..

VanDerGigi
24.07.2013, 09:08
cu sau fara el circul continua..

la Dinamo dupa un meci pierdut vor sa schimbe antrenorul si sunt in cautare de jucatori..

Cikarski si Onyilo sunt amandoi talentati,depinde cum se integreaza in echipa..

Gigi macar il tinea in suturi in cur pe parazitul ala.
Mi-ar placea sa vina Kostovski ..daca a dat la ei 22 de goluri, o da si la noi macar 10. Cu schimbarea antrenorului nu cred ca se pune problema (inca) presa mai mananca si cacao ..
Poate e mai bine ca au pierdut cu Timisoara, sa bage mana in buzunar sa mai ia cativa jucatori ca nu "merge si asa".

FidelKatzo
25.07.2013, 01:44
Mi-ar placea sa vina Kostovski ..daca a dat la ei 22 de goluri, o da si la noi macar 10. Cu schimbarea antrenorului nu cred ca se pune problema (inca) presa mai mananca si cacao ..
Poate e mai bine ca au pierdut cu Timisoara, sa bage mana in buzunar sa mai ia cativa jucatori ca nu "merge si asa".

l-am vazut pe youtube,este un jucator care finalizeaza actiunile si are simtul portii. a fost un clip de 5-6 minute,a driblat o singura data,deci nu pot sa-mi dau seama ce stie sa faca cu mingea..mie imi plac jucatorii care daca au minge sa mai incerce din cand in cand sa treaca de adversar,nu sa paseze de frica sau sa astepte sa ii vina mingea mura-n gura..Ce vrea sa faca Multescu cu Munteanu si Danciulescu,doi jucatori in pragul pensiei? viitorul unei echipe sunt jucatorii intre 18 si 22 de ani,la 34-36 trebuie sa te rogi de ei sa alerge si sa speri ca nu se blocheaza incheieturile..

ieri a jucat fc-ul meu drag si iubit cu fc barcelona in Uli Hoeneß Cup..a fost un meci in care fiecare echipa si-a prezentat jucatorii si sistemul de joc inainte de inceperea campionatului..din pacate Neymar nu a venit,asa ca nu am putut sa imi dau seama cum se desfasoara impreuna cu Messi.. sistemul lui Guardiola incepe sa se contureze,insa pina la o functionare perfecta mai este mult..inca nu poate nimeni sa spuna care va fi formatia de baza si cand se vor termina experiementarile..pentru mine asta este un motiv de ingrijorare,pentru toni un licar de speranta....

http://youtu.be/CSi3rCJ5bn0

VanDerGigi
25.07.2013, 07:53
l-am vazut pe youtube,este un jucator care finalizeaza actiunile si are simtul portii. a fost un clip de 5-6 minute,a driblat o singura data,deci nu pot sa-mi dau seama ce stie sa faca cu mingea..mie imi plac jucatorii care daca au minge sa mai incerce din cand in cand sa treaca de adversar,nu sa paseze de frica sau sa astepte sa ii vina mingea mura-n gura..Ce vrea sa faca Multescu cu Munteanu si Danciulescu,doi jucatori in pragul pensiei? viitorul unei echipe sunt jucatorii intre 18 si 22 de ani,la 34-36 trebuie sa te rogi de ei sa alerge si sa speri ca nu se blocheaza incheieturile..

ieri a jucat fc-ul meu drag si iubit cu fc barcelona in Uli Hoeneß Cup..a fost un meci in care fiecare echipa si-a prezentat jucatorii si sistemul de joc inainte de inceperea campionatului..din pacate Neymar nu a venit,asa ca nu am putut sa imi dau seama cum se desfasoara impreuna cu Messi.. sistemul lui Guardiola incepe sa se contureze,insa pina la o functionare perfecta mai este mult..inca nu poate nimeni sa spuna care va fi formatia de baza si cand se vor termina experiementarile..pentru mine asta este un motiv de ingrijorare,pentru toni un licar de speranta....

Mi-am dat seama ca ai o slabiciune pentru mingicari prin faptul ca ai fost foarte entuziasmat de venirea lui Thiago.
Mie imi plac de tot felul in special cele cu picioare lungi ..pardon, in special cei care trimit mingea in plasa adversa cu naturalete si precizie fara sa o descante prea mult.
Kostovski imi pare foarte bun la jocul aerian, din ce-am vazut jumatate din golurile lui le-a dat cu capul. Atacantii care stiu sa loveasca foarte bine mingea cu capul sunt rari. In campionatul romanesc in ultimii 15-20 de ani nu-mi amintesc decat unul, maxim doi - Claudiu Niculescu si hai sa zicem Kapetanos.
Dar din pacate domnul Negoita ne-a anuntat ca "nu suntem interesati de Kostovski". Sper sa fie o diversiune dar cred ca sper degeaba. Parerea mea e ca o sa mai auzim de el. Poate il ia Stelutza.
Noi preferam sa jucam cu doboratorii de recorduri in baston. Asta inseamna sa-ti respecti gloriile.. mai Fidel.

FC-ul tau nu a produs nici o surpriza invingind Barcelona ..mai ales ca ei au jucat fara multi titulari.
In Bundesliga nu cred sa aveti vreo problema, dar sa luati CL din nou nu as fi sigur ..sper sa nu te superi pe mine.

FidelKatzo
28.07.2013, 04:24
nu ma supar mai Gigi,dar cred ca am dreptul sa fiu trist..

http://youtu.be/aJDrdZ7zuv8

VanDerGigi
28.07.2013, 09:51
nu ma supar mai Gigi,dar cred ca am dreptul sa fiu trist..

Nu fi trist, se mai intampla. Eu ce sa mai zic ..ma pregatesc sufleteste pentru meciul cu Vaslui de azi.
Am vazut ca Pep i-a dat o palma lui Thiago la marginea terenului ..cam halucinant la nivelul asta zici ca a facut scoala cu Halagian.
Imi mentin parerea ca Pep nu e vreun mesia in ale antrenoratului, a beneficiat de jucatori foarte buni la Barcelona. La fel si cu Reghecampf la o scara mai mica.
Maestrul Jupp a comentat civilizat ..

"Echipa n-a fost departe de a arata o performanta de top. Bineinteles, nu sint amuzat de esecul cu Dortmund, jucatorii lui Bayern sint inca baietii mei. Pep arata foarte bine, este bine-imbracat si are o echipa perfecta".*

VanDerGigi
28.07.2013, 17:12
Fidel, pazea ca avem si noi talente proaspete..

http://www.youtube.com/watch?v=fDMfxZd8rpA

Mi-a placut si actiunea lui Balint (19 ani) cand a fost faultat in careu. Dar si mai mult mi-a placut camerunezul ala mic Collins Fai fundas dreapta, 21 de ani. Imi parea rau ca l-au vandut pe Nica dar vad ca n-am pierdut nimic.

browneyes
29.07.2013, 01:28
Am vazut subiectul si mi-am amintit de copilarie...eu sint apolitica dar tineam cu Steaua cind eram mica....
Haide Steaua na na na na na na

FidelKatzo
29.07.2013, 03:14
Fidel, pazea ca avem si noi talente proaspete..
Mi-a placut si actiunea lui Balint (19 ani) cand a fost faultat in careu. Dar si mai mult mi-a placut camerunezul ala mic Collins Fai fundas dreapta, 21 de ani. Imi parea rau ca l-au vandut pe Nica dar vad ca n-am pierdut nimic.

se vede ca am imbatranit,eu am vazut ca Balint s-a aruncat la pamant cand a realizat ca nu mai ajunge din urma mingea..am sa il urmaresc pe viitor,pina acum pot spune ca are vederea periferica a unei cartite..daca pasa era un gol sigur..Rotariu mi-a placut,pentru varsta lui sta foarte bine pe picioare si trage la poarta cu stangul..sa speram ca stie ce inseamna viata sportiva si o sa fie sfatuit cum trebuie..
sa il lase in pace pe Multescu sa isi faca treaba,mi-a placut cum a s-a prezentat cu Vasluiul.a schimbat jumatate din echipa...
Poli a facut 2-2 cu Clujul.au inceput campionatul bine,sa veden cate zile tine minunea..

VanDerGigi
29.07.2013, 07:19
se vede ca am imbatranit,eu am vazut ca Balint s-a aruncat la pamant cand a realizat ca nu mai ajunge din urma mingea..am sa il urmaresc pe viitor,pina acum pot spune ca are vederea periferica a unei cartite..daca pasa era un gol sigur..Rotariu mi-a placut,pentru varsta lui sta foarte bine pe picioare si trage la poarta cu stangul..sa speram ca stie ce inseamna viata sportiva si o sa fie sfatuit cum trebuie..
sa il lase in pace pe Multescu sa isi faca treaba,mi-a placut cum a s-a prezentat cu Vasluiul.a schimbat jumatate din echipa...
Poli a facut 2-2 cu Clujul.au inceput campionatul bine,sa veden cate zile tine minunea..

:o ??? Esti mai tanar ca mine Fidel dar cred ca ori tii cu Steloaia, ori am vazut alt meci.
Ia mai pune-ti o data faza va rog frumos. Minutul 8:04

http://www.youtube.com/watch?v=DP-Yox7Njcc

Deci penalty mai clar .. urmareste picioarele drepte ale ambilor jucatori. Parcela sa ajunga mingea mai avea vreo 14 metri. Eu zic ca a procedat bine ca atacant, opusul la ce se astepta portarul ..e tanar are timp sa dea si pase, deocamdata e bine ca are tupeu.

FidelKatzo
29.07.2013, 10:28
:o ??? Esti mai tanar ca mine Fidel dar cred ca ori tii cu Steloaia, ori am vazut alt meci.
Ia mai pune-ti o data faza va rog frumos. Minutul 8:04

Deci penalty mai clar .. urmareste picioarele drepte ale ambilor jucatori. Parcela sa ajunga mingea mai avea vreo 14 metri. Eu zic ca a procedat bine ca atacant, opusul la ce se astepta portarul ..e tanar are timp sa dea si pase, deocamdata e bine ca are tupeu.

da,portarul aluneca la minge cam la 2m. de linia de 16. m-am uitat la clip de 35 de ori.a 36 oara am observat ca s-au atins putin,minimal as spune...
nu trebuie sa iei tot in serios ce scriu..de cand am luat-o pe coaja in dortmund sunt ravasit de ganduri negative si ma chinuie frica de viitor..

VanDerGigi
29.07.2013, 11:25
m-am uitat la clip de 35 de ori.a 36 oara am observat ca s-au atins putin,minimal as spune...
nu trebuie sa iei tot in serios ce scriu..de cand am luat-o pe coaja in dortmund sunt ravasit de ganduri negative si ma chinuie frica de viitor..

Pai in plin fuleu e suficient ca sa te faci gramada ..bine ca n-a fost Corbulescu la minge ca la varsta lui puteam asista la o tragedie.
Pastreaza-ti optimismul nu-l lasa pe Toni sa te necajeasca.. asa e la tenis mai castiga si unii si altii. Problema e ca Robben pare greu de inlocuit la voi si nu mai e nici el pustan.

tonita
30.07.2013, 05:03
...de cand am luat-o pe coaja in dortmund sunt ravasit de ganduri negative si ma chinuie frica de viitor..

Nu te necaji, a fost doar un joc...repetitia generala cum s-ar zice. Si când r.g. e catastrofala, urmeaza de cele mai multe ori triumful glorios;-) Eu sper doar sa nu avem plictiseala mare în fruntea clasamentului.

Forta Bayernului a fost în Supercup evidenta dar din pacate (de aceea?) golul lui van Buyten imparabil... ghinion incredibil. Dar cum ziceam, înca nu-i bai!

FidelKatzo
31.07.2013, 01:54

pacat ca i-au dat drumul lui Alexe,nu vad pe nimeni in echipa care sa il inlocuiasca..din cate am inteles vor jucatori gratis care dau un gol pe sezon..

http://youtu.be/Gf_peWMfNP8

"Transferul lui Ifeanyi Onyilo este greu de realizat întrucît formaţia de care aparţine, Javor, solicită 200.000 de euro pentru atacantul nigerian de 22 de ani."

Onyilo mi-a placut,din cate am vazut pe youtube este un jucator talentat..foarte trist daca o echipa ca Dinamo nu poate sa isi permita sa cumpere la 200000 de euro..

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-dinamo-a-gasit-solutii-in-ofensiva-vine-virful-cerut-de-multescu-404709.html

(http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-dinamo-a-gasit-solutii-in-ofensiva-vine-virful-cerut-de-multescu-404709.html)

FidelKatzo
31.07.2013, 02:16
Nu te necaji, a fost doar un joc...repetitia generala cum s-ar zice. Si când r.g. e catastrofala, urmeaza de cele mai multe ori triumful glorios;-) Eu sper doar sa nu avem plictiseala mare în fruntea clasamentului.

Forta Bayernului a fost în Supercup evidenta dar din pacate (de aceea?) golul lui van Buyten imparabil... ghinion incredibil. Dar cum ziceam, înca nu-i bai!

nu sunt singurul care isi face probleme,in ultimul timp se aud tot mai multe voci in presa care nu inteleg sistemul lui Pep..jucatorii par dezorientati pe teren,oarecum nici unul nu stie unde este locul lui..in atac ,in aparare,care sunt jucatorii de baza..? prea multe necunoscute la ecuatia cat se poate de simpla a lui Pep..
Dumnezeu este mare si norocul nostru este ca il avem pe Uli..Uli are conturi in Elvetia,asta inseamna ca in cel mult doi ani pe locul lui Pep va sta cat se poate de confortabil Klopp..in pantaloni scurti de pielie..

tonita
31.07.2013, 06:32
..Uli are conturi in Elvetia,asta inseamna ca in cel mult doi ani pe locul lui Pep va sta cat se poate de confortabil Klopp..in pantaloni scurti de pielie..

Cu Uli treaba era clara - <1 mil.=Bewehrung- acum îi trebuie neaparat si proces?!
Si zi asa... Klopp e mai bun! Daca-i face Uli fabrica de Kölsch vine precis!

VanDerGigi
31.07.2013, 08:10
pacat ca i-au dat drumul lui Alexe,nu vad pe nimeni in echipa care sa il inlocuiasca..din cate am inteles vor jucatori gratis care dau un gol pe sezon..

"Transferul lui Ifeanyi Onyilo este greu de realizat întrucît formaţia de care aparţine, Javor, solicită 200.000 de euro pentru atacantul nigerian de 22 de ani."

Onyilo mi-a placut,din cate am vazut pe youtube este un jucator talentat..foarte trist daca o echipa ca Dinamo nu poate sa isi permita sa cumpere la 200000 de euro..

Lasa mai Fidel ca sa fii sarac nu e o rusine. Stii prea bine ca Romania nu s-a facut de ras in lume din cauza ca e saraca, ci din cauza infractorilor. Sincer prefer situatia de la Dinamo de acum decat sa fim patronati de tot felul de infractori, interlopi, cocalari si puscariasi.
Nu ii iau apararea, si nici mie nu imi place ca nu sunt bani, insa sa nu uitam ca Negoita a preluat clubul in faliment cu 10 mil de euro datorii. Asta pe cand Dinamo a vandut echipe intregi de jucatori dar banii au mers in buzunarul shmekerilor si nu in visteria clubului. In "dosarul tranferurilor" Dinamo a fost partea cea mai prejudiciata iar clanul Becali si Borcica sunt liberi bine mersi.

Nu imi pare rau ca a plecat Alexe, nu avem nevoie de smiorcaiti care plang zilnic ca vor sa plece.

Revenind la transferurile din prezent, se pare ca domnul Multescu vrea sa doarma cum isi asterne. El l-a refuzat pe Kostovski dar in schimb il vrea pe asta cu 1 gol in toata cariera. Dupa aceea sa nu se planga ca nu are cu cine juca.

Uite ce zice Catalin:

http://m.gsp.ro/top-stiri/404720.html

"Jongleaza cu Kostovski.
Sefii lui Dinamo au transmis staff-ului tehnic ca au obtinut acceptul lui Vardar Skopje de a-l transfera pe atacantul Jovan Kostovski. Conducatorii sustin ca virful de 26 de ani se poate prezenta la antrenamentele "ciinilor" imediat ce Multescu isi da acordul, numai ca, momentan, antrenorul de 61 de ani are alte prioritati in ofensiva, preferindu-l pe Mengolo" (Catalin Popescu)

FidelKatzo
02.08.2013, 10:37
Toni daca te-ai uitat ieri la finala de la Audi Cup,cred ca intelegi de ce sunt ingrijorat. Au frecat baietii mei mingea in fata careului advers,ca m-am plictisit si am vrut sa merg la culcare..la un moment dat ma intrebam daca jucatorii din cauza sistemului tiki taka au uitat ca trebuie sa bage mingea in poarta..
ce vremuri frumoase am avut cu Jup,atacuri fulgeratoare pe extreme,combinatii simple care se incheiau cu goluri de toata frumusetea..

avem vesti bune Gigi,ne-am intarit apararea si asteptam un atacant de pe wikipedia..

http://youtu.be/54GEXZ52n30

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/au-sosit-intaririle-la-dinamo-steven-thicot-a-semnat-pe-3-ani-cainii-mai-asteapta-un-atacant-de-pe-wikipedia-11194421?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+prosport%2FzWZD+%28ProSport.r o%29

(http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/au-sosit-intaririle-la-dinamo-steven-thicot-a-semnat-pe-3-ani-cainii-mai-asteapta-un-atacant-de-pe-wikipedia-11194421?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+prosport%2FzWZD+%28ProSport.r o%29)

VanDerGigi
02.08.2013, 12:40
Toni daca te-ai uitat ieri la finala de la Audi Cup,cred ca intelegi de ce sunt ingrijorat. Au frecat baietii mei mingea in fata careului advers,ca m-am plictisit si am vrut sa merg la culcare..la un moment dat ma intrebam daca jucatorii din cauza sistemului tiki taka au uitat ca trebuie sa bage mingea in poarta..
ce vremuri frumoase am avut cu Jup,atacuri fulgeratoare pe extreme,combinatii simple care se incheiau cu goluri de toata frumusetea..

avem vesti bune Gigi,ne-am intarit apararea si asteptam un atacant de pe wikipedia..

N-am vazut dar nu suna bine ce povestesti - de handbal feminin nu-mi era dor ..sau cine stie i-o fi fermecat Costica al nostru din poarta.
Ce o fi fost in mintea lui Uli ..hai sa-l aducem pe Pepe mexicanu' sa-i dam 7-8 milioane pe an ca sa strice bijuterie de echipa.

Steve se misca decent pe youtube ..pare ca se pozitioneaza bine in teren si ii place sa fie primul la minge. Dar sa mai vedem..
Sunt curios ce atacant mai downloadeaza Multescu. Hai mai Fidel nu ne facem si noi doi o echipa de fotbal? Nu pare greu si cred ca o facem mai bine ca astia.

tonita
02.08.2013, 15:24
Toni daca te-ai uitat ieri la finala de la Audi Cup,cred ca intelegi de ce sunt ingrijorat.
M-am uitat, sunt si eu îngrijorat ca o sa-l pierem pe Klopp. O sa fie greu pentru voi...never change a running system ...iar politica de personal a lui Bayern e greu de priceput .... De admirat e Pep deocamdata doar ca încearca sa vorbeasca în germana. Sa vedem daca reusiti sa umpleti plasele portilor adverse sau urmeaza frustrari cu "Flasche leere", Krisensitzung etc. ... hm Guardiola trebuie sa priceapa ca "mir sind mir!"

FidelKatzo
05.08.2013, 00:11
ma indoiesc ca ne asteapta o surpriza,pentru-ca Steaua este mult mai bine dotata la ora actuala..

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/multescu-ii-pregateste-o-surpriza-lui-reghecampf-ultimul-transfer-al-lui-dinamo-titular-in-unicul-derby-11204520?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+prosport%2FzWZD+%28ProSport.r o%29

VanDerGigi
05.08.2013, 07:01
ma indoiesc ca ne asteapta o surpriza,pentru-ca Steaua este mult mai bine dotata la ora actuala..

Absolut, Steaua e mai buna la ora asta si nu cu putin. Dar in astfel de meciuri se poate intampla orice. Steaua nu are nevoie de ajutor ca sa castige, deci sa speram ca se va juca pe teren si nu vor mai avea loc tot felul de mizerii cu arbitri belgieni veniti cu tema facuta si intelegeri pe axa casele de pariuri - Borcea finul - Gigi nasul - D.Grigore - sluga credincioasa ca ultimele dati.

http://m.jurnalul.ro/sport/fotbal-intern/erori-arbitrii-belgieni-steaua-dinamo-627954.html

http://m.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/frf-a-adus-la-steaua-dinamo-un-arbitru-de-care-fug-toti-boucaut-interzis-in-olanda-la-o-zi-dupa-prestatia-de-pe-national-arena-van-basten-pare-inutil-10277063

FidelKatzo
07.08.2013, 11:17
0-0 este ok. in deplasare,7 cartonase galbene la un meci este cam mult.sa vedem ce se o sa fie dumineca seara..mai bine sa nu iti faci iluzii ca sa nu fie dezamagirea prea mare...

http://youtu.be/ktjkDVUdzzg

vineri seara incepe si Bundesliga,abia astept sa vad in ce formatie apare fc-ul pe teren..

VanDerGigi
07.08.2013, 18:10
0-0 este ok. in deplasare,7 cartonase galbene la un meci este cam mult.sa vedem ce se o sa fie dumineca seara..mai bine sa nu iti faci iluzii ca sa nu fie dezamagirea prea mare..

vineri seara incepe si Bundesliga,abia astept sa vad in ce formatie apare fc-ul pe teren..

Viitorul e echipa tare mai Fidel, ai vazut in finalul campionatului trecut cand erau la retrogradare, au batut si pe Steaua si pe Dinamo de le-a scos fotbalul din cap. Ce face? Poftim? Au fost aranjamente? Du-te dom'le de aici ca nu se preteaza regele Hagi sa faca mizerii din astea!
Revenind la meciul de Duminica, nu imi fac iluzii. Ca oricare sper sa castige echipa mea dar am suflet mare si ma multumesc si cu un egal. :lol:

FC -ul cu cine isi masoara fortzele in prima etapa?

FidelKatzo
08.08.2013, 03:57
trebuie sa fim realisti,Steaua este la ora actuala cea mai tare echipa din liga..am vazut recent o fotografie de-a lui Gigi.ii prieste detentia,s-a ingrasat si parca nu mai arata asa disperat..fata lui a primit trasaturi intelectuale si are o privire melancolica,semn ca a gasit prieteni pe masura lui..

fc-ul joaca cu Borussia Mönchengladbach,o echipa cara i-a batut anul trecut pe bavareji acasa la ei,deci trebuie sa joace concentrati la maximum..Dortmund joaca la Augsburg,care sunt la oara actuala destul de slabuti..

VanDerGigi
08.08.2013, 19:16
trebuie sa fim realisti,Steaua este la ora actuala cea mai tare echipa din liga..am vazut recent o fotografie de-a lui Gigi.ii prieste detentia,s-a ingrasat si parca nu mai arata asa disperat..fata lui a primit trasaturi intelectuale si are o privire melancolica,semn ca a gasit prieteni pe masura lui..

fc-ul joaca cu Borussia Mönchengladbach,o echipa cara i-a batut anul trecut pe bavareji acasa la ei,deci trebuie sa joace concentrati la maximum..Dortmund joaca la Augsburg,care sunt la oara actuala destul de slabuti..

Gigishor chiar daca are parte de tratament preferential, il roade mult privarea de libertate. Daca in 2 luni a slabit si imbatranit asa, peste doi ani o sa iasa un batranel ramolit si sters. In lumea "afaceristilor" de teapa lui, 2 ani scos din circuit inseamna vreo 10.

Aseara s-au calificat exceptional Petrolul si Pandurii cu victorii in deplasare, bravo lor!

Pentru meciul de Duminica sunt mai linistit fara Rusescu, era un jucator care imi dadea batai de cap.
Sunt semnale ca l-am avea in oaste pe Tucudean pana la ora jocului. Cand e in apele lui se apropie de cum imi place mie un numar 9 sa fie.

http://www.youtube.com/watch?v=nn3o8a7O9gA

VanDerGigi
11.08.2013, 19:06
Nici o surpriza din toata punctele de vedere. Mi-a lasat un gust amar meciul, marea echipa a Stel'oaiei de 45 de meleoane de euro care era vorba sa ne dea de la 7 in sus tragea de timp in ultimele 20-30 de minute..
Nu mai pomenesc de autogolul nefericit ca ne tot bat cu astfel de goluri bulanoase si cu golul la nimereala al lui Latovlevici ca din 1000 numai da la fel ba de 50 ori da pe langa minge.
La golul nostru un copil de 18 ani, Rotariu i-a facut cravata in careu din glezna din calcai.
Arbitrajul ca de fiecare data execrabil ..le da 11 metri ca l-a lovit pe Dodel cu palma peste burta in alergare si taranusul s-a oprit uitandu-se milog la arbitru ..bai lasa-ma dracu ca nicaieri nu se da asa penalty. In Anglia cred ca starnea hohote de ras. Dupa aceea la faza urmatoare Balint e tras de umar cand ramanea singur cu portarul si se da numai galben. Mi-e scarba..
Una peste alta Stelutza sa zica mersi, daca bat pe Dinamo la limita cu arbitri si tragand de timp ..o echipa cu jucatori de 18 ani si jucatori refuzati adunati de pe te miri unde, pai o echipa ca Astra se pisha pe ei. Merita urmarit..
Dupa arbitrajele din meciurile cu Stel'oaia mereu ma simt gata sa renunt la tv prin cablu..

http://www.youtube.com/watch?v=5v-JuG6YMqI

VanDerGigi
14.08.2013, 22:36
Eu cred ca Fidel a luat-o pe Gina si a plecat in concediu de nu raspunde deloc. ..
N-am mai auzit nimic de nici unii dintre ei in ultima vreme..

http://www.youtube.com/watch?v=i3WaxbmVxVw

FidelKatzo
16.08.2013, 12:31
am fost ocupat Gigi.
tu ma cunosti de atatia ani,stii doar ca mie imi plac femeile negricioase cu mult par pe picioare..ce sa fac cu Gina..?

vesti proaste cu nationala noastra,bine ca are cineva curajul sa spuna adevarul...

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/razboi-la-nivel-inalt-cornel-dinu-il-face-praf-pe-piturca-e-singurul-selectioner-fara-7-clase-terminate-406140.html

sa vedem asta seara cum se prezinta Multescu la Brasov,imi place ca promoveaza jucatorii tineri..

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/multescu-schimba-echipa-titular-surpriza-in-atac-azi-impotriva-coronei-brasov-406128.html

baietii mei joaca Sambata in deplasare cu Eintracht Frankfurt. probabil ca si Toni este foarte interesat de meciul asta,pentru-ca va juca pentru prima data Mario Götze..

VanDerGigi
16.08.2013, 20:11
am fost ocupat Gigi.
tu ma cunosti de atatia ani,stii doar ca mie imi plac femeile negricioase cu mult par pe picioare..ce sa fac cu Gina..?
vesti proaste cu nationala noastra,bine ca are cineva curajul sa spuna adevarul...

sa vedem asta seara cum se prezinta Multescu la Brasov,imi place ca promoveaza jucatorii tineri..

Am inteles, oricum ai vazut ca nici Gina nu se mai arunca asa foarte repede in relatie..
N-a zis rau Dinu Cornel, din cand in cand mai arunca cate-un adevar din asta de-ti dau lacrimile "Ca la noi, la nimeni, dar face parte din tradiţia noastră."
Nationala noastra nu prea stie de capul ei ..chiar daca ajungem la baraj, e jale mare.
Multescu s-a prezentat la Brasov la fel ca nationala - sezonul e compromis. Am inteles ca vor deja jucatorii sa-l schimbe ca asa se poarta..deci revenim la expresia de mai sus "ca la noi, la nimeni"

Fc-ul a castigat lejer cu BM am vazut judecand dupa scor.

tonita
19.08.2013, 03:17
Fidel, îi urez lui Götze toate bune si succes cu Pep. Apropo Levandowski primeste anul asta de 3xLeafa pe anul trecut!

Golul lui Mandzukic cu Eintracht a fost superb.

Când ai timp uita-te si la asta:

http://www.youtube.com/watch?v=8LSW_4R3MfA
Pentru Jiji e un exercitiu usor de germana daca are si el timp. Poate si ai lui joaca curând cu o echipa germana...

VanDerGigi
19.08.2013, 07:21
Pentru Jiji e un exercitiu usor de germana daca are si el timp. Poate si ai lui joaca curând cu o echipa germana...

Toni cred ca sunt pe drumul cel bun ..am inteles gut, gut , ya, ya..

M-am uitat ieri in paralel la PSG - Ajaccio si Juventus - Lazio. La italieni doar trageam cu ochiul ca nu m-a lasat PSG-ul, n-am mai vazut asa meci i-au omorat pe corsicani cred ca nu se mai dau doua zile jos din pat. Bun de dat exemplu pentru a descrie doua situatii - cum e cand nu vrea sa intre mingea in poarta si cum sa te aperi eficient. Stiti ca pe la noi se zice ca pui autocarul in poarta, Ajaccio a pus boeing-ul frate. Au dat un gol in min. 7 si apoi n-au mai trecut de centrul terenului.
S-a terminat 1-1 dar daca era 15 -1 pt PSG nu aveai ce sa obiectezi. A scos portarul vreo 7 goluri ca si facute, si cand n-a aparat el, suturi s-au dus la o palma de poarta, doua bare, mingi scoase de fundasi de pe linia portii, un penalty neacordat.
Va fi nashpa de cine vor da piept cu PSG -ul in CL aveti grija. Ah poate pica Barzelona lu' Reghesor cu ei in grupe :lol:

FidelKatzo
19.08.2013, 07:33
Multescu s-a prezentat la Brasov la fel ca nationala - sezonul e compromis. Am inteles ca vor deja jucatorii sa-l schimbe ca asa se poarta..deci revenim la expresia de mai sus "ca la noi, la nimeni"

Fc-ul a castigat lejer cu BM am vazut judecand dupa scor.

Multescu nu a reusit sa motiveze atacantii sa dea gol. trebuie baietii rugati si in special cu cei tineri trebuie sa se poarte cu manusi,sa nu se inhibe..
eu zic ca daca pleaca acum in mijlocul turului este nasol pentru echipa.la fel de nesanatos este ca la fiecare meci pierdut sa i se puna in vedere ca o sa fie dat afara..sa pui o eschipa tanara pe picioare dureaza..critica este buna si trebuie acceptata,insa totul cu masura..

baietii mei au castigat in deplasare.au fost in posesia mingii peste 70%,dar cui ii foloseste..? dau pase minunate in jurul careului si o tin asa cate 10 minute..apararea,punctul cel mai tare al fc-ului sezonul trecut,este tot timpul pe picior gresit la contre..

Toni,asta a vrut Levandowski. pai la valoarea lui sa fie platit ca un jucator de liga a doua..?
Klopp imi este tot mai simpatic,are un calm si siguranta de invidiat..cred ca in Dortmund ziarele sunt cenzurate,altfel nu imi explic starea asta de echilibru psihic sanatos in situatii in care alti antrenori cer de buna voie o camasa de forta..

FidelKatzo
22.08.2013, 02:54
ce spui Gigi,mai are vre-o speranta Steluta..?

http://youtu.be/s_71RC6dDsk

mesajele lui Toni sunt in ultimul timp zglobii si pline de optimism,echipa lui merge tot mai bine.acelas antrenor,acelas sistem si un jucator talentat Hofmann de care o sa mai auzim..

FidelKatzo
22.08.2013, 02:55
am incercat sa pun doua clipuri,dar nu merge..

http://youtu.be/DgwTRcWcHz8

tonita
22.08.2013, 10:54
Sezonul e lung... Pep e superklasse si are jucatori superklasse pentru doua echipe .... sa nu fie pragul de sus prea jos pentru managerii echipei...totul e posibil.
mesajele lui Toni sunt in ultimul timp zglobii... Da, dar în schimb sunt laconice, în felul asta risc mai mai putine prognoze microbistice gresite:-)) De-aia zic, locul 1 si 2 fiind gata împartite, ma tem sa nu câstige al treilea.

VanDerGigi
22.08.2013, 14:02
ce spui Gigi,mai are vre-o speranta Steluta..?
..

Sperante sunt, Steluta are jucatori care pot intoarce calificarea, iar Legia nu e cine stie ce echipa. Problema e ca meciul decisiv se joaca in kielbasa land si au un public infernal am inteles. Sunt curios cum se vor descurca insa daca imi ceri un pronostic eu zic ca nu se califica.
Celelalte echipe din Europa League sunt ca si eliminate, Astra a pierdut cu 2-0 in deplasare iar Petrolul era deja condusa cu 3-0 in min 25! tot in deplasare. Pandurii vad ca e inca 0-0.

Edit:

Maccabi Haifa 2 - 0 Astra
Swansea 5- 1 Petrolul
Pandurii 0 - 1 Braga

Buna treaba

FidelKatzo
28.08.2013, 10:39
ieri baietii mei au facut un 1-1 la Freiburg..au jucat bine,s-a vazut diferenta de clasa..din pacate prea multe ratari si apararea nesigura. singura mea consolare ca nu au jucat cativa titulari..
sa vedem vineri cum se vor prezenta in jocul cu Chelsea,Jose este foarte optimist.se stie ca il are la ficatel pe Guardiola,asa ca ne putem astepta la un meci interesant..

http://www.merkur-online.de/sport/fc-bayern/bayern-chelsea-jose-mourinho-giftet-gegen-pep-guardiola-3075187.html

http://youtu.be/NMCOfTn68NA

FidelKatzo
30.08.2013, 02:02
Schalke 04 muss in der Gruppe E gegen den FC Chelsea, den FC Basel und Steaua Bukarest antreten.

http://www.spiegel.de/sport/fussball/champions-league-bayern-muenchen-spielt-gegen-manchester-city-a-919368.html

Gigi cum ti se pare grupa lu' Steluta..? Schalke trece printr-o perioada dificila si echipa lui Mou o cunoastem deja..vezica imi semnaleaza surprize placute..

tonita
30.08.2013, 06:00
Mi-a placut ca l-au laudat pe Lucescu si ca neamtzul Ribery (http://www.youtube.com/watch?v=Is6hepJ0KGE) a primit coronita.

VanDerGigi
30.08.2013, 07:45
Gigi cum ti se pare grupa lu' Steluta..? Schalke trece printr-o perioada dificila si echipa lui Mou o cunoastem deja..vezica imi semnaleaza surprize placute..

Cum sa mi se para ..bulanosi ca intotdeauna astia ..grupa de Europa League nu de CL, chiar ma gandeam inainte de tragere ca vor pica cu Benfica, Shalke si Olympiacos sau Basel. Am fost pe aproape - Shalke e slaba rau la ora asta, Basel e de batut n-ar avea loc pe podium in Liga lu' Mitica. Deci Jose obtine 18 puncte si Steluta n-ar avea voie sa scape locul 2.

Revenind la noroc cred ca Argaseala isi freaca musteatza de cap chel al lui Gianni inainte de extrageri, jucatorii fac team building la dusuri inainte de meciuri si si-au mai luat si pe Piovacarri ala de cred ca s-a hranit cu altceva la sanul mamei nu cu lapte. Se trezeste fara sa vrea cu mingea la picior, se sperie si o impinge la disperare reusind un semi-luft ..mingea se scurge in plasa la 10 cm de bara. In meciul cu CFR, primeste centrare pe jos, da cu dreptul pe langa minge insa mingea il loveste in piciorul stang si intra in poarta.. ramai shocat.

FidelKatzo
30.08.2013, 10:50
au avut noroc la trageri,se putea si mai rau..golul italianului este greu de descifrat,nu pot sa-mi dau seama cum a lovit mingea de a luat asa o traiectorie..pe clip nu se vede clar..
te inteleg ca esti putin indispus cand este vorba de echipa asta,dar trebuie sa recunoastem ca golul lui Tanase a fost de mare clasa..
deseara joaca baietii mei,daca iau bataie ma autopedepsesc si nu mai intru trei luni pe forum..pentru orice eventualitate tranmite-i la Sorin toate cele bune din partea mea,cand revine din patrie..eu sunt de maine in concediu,daca mai pierde Dortmund cate un meci te rog sa ii ridici moralul lui Toni si explica-i ca si locul doi in campionat este o realizare....

VanDerGigi
30.08.2013, 11:58
...
te inteleg ca esti putin indispus cand este vorba de echipa asta,dar trebuie sa recunoastem ca golul lui Tanase a fost de mare clasa..
deseara joaca baietii mei,daca iau bataie ma autopedepsesc si nu mai intru trei luni pe forum..pentru orice eventualitate tranmite-i la Sorin toate cele bune din partea mea,cand revine din patrie..eu sunt de maine in concediu,daca mai pierde Dortmund cate un meci te rog sa ii ridici moralul lui Toni si explica-i ca si locul doi in campionat este o realizare....

Ma cunosti bine ..cand aud de Steaua am aceeasi senzatie ca atunci cand te pui pe buda dimineata dupa o cina picanta. Intr-adevar foarte frumos golul, Dodel imi devine tot mai simpatic in ultima vreme sper sa joace bine si la nationala.

Succes dar atentie la Jose diseara.

Concediu placut si ai grija de tine. Maine ma duc si eu in mijlocul Pacificului o saptamana. Daca intre timp nu am parte de vreo intalnire neprevazuta cu vreun rechin, ne auzim dupa meciul cu Ungaria.

tonita
31.08.2013, 02:06
Baietii tai îmi cam ridica pulsul, nu numai tie! Da' am dormit bine azi noapte, bravo!!
Nu stiu daca Jiji vrea sa vorbeasca cu mine, n-am habar de fotbalul din Ro, stiu doar ca Dortmund nu va fi anu asta pe locul 2 :-))

Si tie concediu fain!

Pisoi
09.09.2013, 11:24
MIWt7VXllEs&feature

...poate sa-mi spuna si mie cineva daca golu' asta ar fi trbuit sa fie valabil sau nu? ...se pare ca arbitrul l-a anulat, pe ce motiv nu-mi dau seama ...io meciul asta nu l-am vazut!

p.s. sper ca aici nu se discuta numai despre meciurile actuale nemtesti!

sorin
09.09.2013, 11:37
Cred ca de atunci are Piturca probleme cu capul :-)

VanDerGigi
09.09.2013, 12:55
Cred ca de atunci are Piturca probleme cu capul :-)

Asa a zis si Vica ca decand l-a lovit mingea aia in cap nu mai e intreg la minte.
Revenind la baraj asa e ca si Rusia si Croatia sunt tari dar macar prin prisma traditiei parca sunt mai accesibile decat Franta.
Nici in grupa Angliei nu e rezolvata treaba.
Pana una alta ne-a anuntat Pitzi ca nu riscam nimic cu Turcia si ca e bun si un egal. Cu alte cuvinte otravim fantanile si jucam la mica ciupeala. Pai da ..se putea sa legam noi doua meciuri ca lumea consecutive. Poate ne bat turcii cand iti propui putin, putin obtii si apoi e groasa iar stam cu morcovul in chiloti ca nu vad pe Olanda sa se omoare cu firea in ultimul meci cu Turcia.

Pisoi
09.09.2013, 19:28
...bai VDG si sorine! ...io am intrebat ceva concret la o situatie de genu' postat! ...iar voi ma aburiti cu raspunsuri "parabolice" /:):pe:

sorin
09.09.2013, 21:23
1. io zic ca golu' ala e bun.
2. daca barbugiu' joaca la egal, nu-l vad deloc bine.

VanDerGigi
10.09.2013, 11:52
Bai Pisoi arbitrul a avut senzatia ca arbitreaza pe LA Kings si d-aia a tinut cu ei. Gol valabil ..portar tembel.

Iar joaca Pitzi cu arma secreta Bogdan Stancu .. am un deja vu parca il aud pe comentator ..Bogdaaan Stancuuuu Stancuuuu singur cu portaruuuuu aaaaaaaa Stancuuuuu ..nuuuu se poateeeee stimati telespectatori, balonul se scurge paralel cu linia portii..
Bine macar ca joaca Tanase.

VanDerGigi
17.09.2013, 07:48
Nu stiu daca Jiji vrea sa vorbeasca cu mine, n-am habar de fotbalul din Ro, stiu doar ca Dortmund nu va fi anu asta pe locul 2 :-))!

Toni spune sincer cu cine iti bate inimioara maine, cu Shalke sau cu Stelutza?
Unde e Fidel, nu se mai potoleste cu concediul asta. Toata lumea e pregatita de CL ..ia uite-l pe poponautul ala mic de memeshor ce se prelinge descheiat la camesha pe umarul tiganului, stiam eu ca e un sensibil si jumatate si are nevoie de afectiune in lipsa stapanului.
http://m.gsp.ro/top-stiri/408764.html

tonita
17.09.2013, 11:40
Toni spune sincer cu cine iti bate inimioara maine, cu Shalke sau cu Stelutza? ...

Cu Stelutza. Chiar ieri i-am spus lu' fi-meu, care a facut ochii cât sarmaua, ca si Steaua a fost campioana Europana.
... Fidel e precis angajat în campaniile electorale. În Bayern au câstigat ai lui Duminica majoritatea absoluta. E dictatura acolo!!!

sorin
18.09.2013, 06:09
..ia uite-l pe poponautul ala mic de memeshor ce se prelinge descheiat la camesha pe umarul tiganului
m-a spart tiganu' ala mic cu versurile lui :starsmile:
"Steaua-i şefa tuturor,
Cu cel mai bun antrenor.
Echipa echipelor,
Cu Becali învingător.
Echipa cu reactor,
Doar cu Reghe antrenor!
Cu Becali învingător,
Inima de luptător!"
c-o fi steaua, c-o fi dinamo, vad ca toti sunt manelizati pana-n maduva oaselor. :thatsit:

VanDerGigi
18.09.2013, 16:37
"Steaua-i şefa tuturor,
Cu cel mai bun antrenor.
Echipa echipelor,
Cu Becali învingător.
Echipa cu reactor"

Hop si-asha! :aplause: sa curga euroii pe acordeon ..pentru memeshor fara numar!!

Degeaba ziceam ca are grupa usoara ca a dat Stelutza cu ass-ul de pamant instantaneu ..3-0, bine ca n-a picat cu Bayern ca lua 7-8. Suntem buni cand jucam cu Tbilisi, cu Vardar, Legia. Tatu si printul Cristea sunt meseriasi rau dar incepe sa se vada lipsa lui Chiriches, daca pleaca si Bourceanu e gata proiectu'.
Dupa ce Basel a invins-o pe Chelsea chiar la Londra, ma tem sa nu iasa vreo rusine mare gen zero puncte.

sorin
18.09.2013, 18:02
Dupa ce Reghe era pe cai mari, spunea ca merge sa bata Shalke, vrea sa castige grupa, bla, bla, bla, acum dupa ce Basel a castigat la Chelsea, probabil nici locul 3 cu continuare in Liga Europa nu mai pare accesibil.

manolica1
18.09.2013, 20:16
si Ajax a pierdut cu 4-0...acum sincer, sa nu mai spere? totusi mai sunt 5 meciuri, hai sa vedem dupa 3-4 meciuri ce si cum...

VanDerGigi
18.09.2013, 22:43
Dupa ce Reghe era pe cai mari, spunea ca merge sa bata Shalke, vrea sa castige grupa, bla, bla, bla, acum dupa ce Basel a castigat la Chelsea, probabil nici locul 3 cu continuare in Liga Europa nu mai pare accesibil.

Acum zice ca bate meciul urmator pe Chelsea ..da Reghesor sigur ca da, mai ales acum cand il arde pe Jose buza, poate iti da o umilinta tzapana sa te re-evaluezi nitzel. Nu e rau sa iti propui lucruri indraznete dar parca incepe sa piarda pucul ..de cand a luat un titlu intr-o liga vai soarta ei si a legat doua meciuri bune in Europa nu-si mai incape in piele de atata aroganta.
Cred ca are mai multe sanse Pitzi sa ajunga in Brazilia decat Steaua sa prinda locul 3, pentru locul 2 nici nu mai incape discutie.

VanDerGigi
01.10.2013, 17:38
Acum zice ca bate meciul urmator pe Chelsea ..da Reghesor sigur ca da, mai ales acum cand il arde pe Jose buza, poate iti da o umilinta tzapana sa te re-evaluezi nitzel..

Cum povesteam..

Demisia!, Demisia! :lol:
Inca un rezultat cu dedicatie pentru cei in uniforma - manajerul de pe facebook si antrenorul fara egal. Bai, zero puncte mai e cum mai e, dar sa nu iasa fara gol marcat! :lol:
Ne facem de ras oameni buni. Eliberati-l pe Gigi sa faca echipa ca nu se mai poate!
Vinzi 2 jucatori, se mai accidenteaza 2, dai de echipe de fotbal, gigi nu mai face schimbari si uite cum devin marii antrenori si manajeri niste manelisti de duzina.

sorin
01.10.2013, 22:54
Ne facem de ras oameni buni. Eliberati-l pe Gigi sa faca echipa ca nu se mai poate
Jiji, nu pot decat sa fiu de acord cu tine. 0-3, 0-4, e jenant deja.

FidelKatzo
02.10.2013, 05:29
Bine v-am gasit dragi forumisti..nu imi merge computerul cum trebuie ,dar sunt cu ochii pe voi..

sorin
02.10.2013, 07:16
Suntem alaturi de tine Fidele :pet:

VanDerGigi
02.10.2013, 07:37
Bine v-am gasit dragi forumisti..nu imi merge computerul cum trebuie ,dar sunt cu ochii pe voi..

Bine ai revenit Fidel, multe s-au intamplat de cand tu ai plecat. Avem nevoie de un scor 15-0 cu Andorra si Steloaia ma face sa-mi dea lacrimile si suspinele dupa CFR Cluj in liga campionilor.
http://www.gsp.ro/international/liga-campionilor/record-negru-in-liga-campionilor-s-steaua-se-poate-mindri-doar-cu-participarile-statistica-arata-ca-se-face-de-ris-constant-409991.html

FidelKatzo
02.10.2013, 11:29
Bine ai revenit Fidel, multe s-au intamplat de cand tu ai plecat. Avem nevoie de un scor 15-0 cu Andorra si Steloaia ma face sa-mi dea lacrimile si suspinele dupa CFR Cluj in liga campionilor.
http://www.gsp.ro/international/liga-campionilor/record-negru-in-liga-campionilor-s-steaua-se-poate-mindri-doar-cu-participarile-statistica-arata-ca-se-face-de-ris-constant-409991.html

bine v-am gasit dragi prieteni..!

sunt cu temele facute,prefer sa nu mai spun nimic de Steaua. tu insa trebuie sa iti exprimi optimismul fara jena,Multescu nu mai supara pe nimeni..felicitari pentru Dortmund lui Toni, ieri seara au demonstrat ca sunt o echipa buna.
am vazut meciul cu Dortmund-Napoli in Italia. dortmund a avut ghinion cu carul,la al doilea gol portarul a pierdut dintii din fata..a fost un meci foarte disputat si italianul la care am fost in vizita ma enerva cu comentariile lui..sa vedem ce fac deseara baietii mei,manchester city au o echipa foarte buna.

VanDerGigi
02.10.2013, 12:50
sunt cu temele facute,prefer sa nu mai spun nimic de Steaua. tu insa trebuie sa iti exprimi optimismul fara jena,Multescu nu mai supara pe nimeni..felicitari pentru Dortmund lui Toni, ieri seara au demonstrat ca sunt o echipa buna.
am vazut meciul cu Dortmund-Napoli in Italia.

Are legatura cu ultimul meci 3-0 unde ACS-ul n-a opus nici firimitura de rezistenta, nici un sut pe poarta? ..Asa e traditia pe la noi nu trebuie sa te superi, cu unii isi ofera popoul dezvelit cu mare placere iar cu altii joaca de rupe pamantul.

Multescu ne-a parasit ..daca nu stie sa vorbeste cu baietii, baietii se supara. Si daca baietii se supara, Multescu face valiza. Sa stii ca atacantul ala mic si negru din Coasta de Fildes s-ar putea sa fie o surpriza frumoasa, ramane de vazut.

Eu am crezut ca ai fost prin tara sa culegi via, etc ..eram gata sa te intreb unde e sticluta cu substanta datatoare de viata pe care mi-ai adus-o..

FidelKatzo
03.10.2013, 01:02
Are legatura cu ultimul meci 3-0 unde ACS-ul n-a opus nici firimitura de rezistenta, nici un sut pe poarta? ..Asa e traditia pe la noi nu trebuie sa te superi, cu unii isi ofera popoul dezvelit cu mare placere iar cu altii joaca de rupe pamantul.

Multescu ne-a parasit ..daca nu stie sa vorbeste cu baietii, baietii se supara. Si daca baietii se supara, Multescu face valiza. Sa stii ca atacantul ala mic si negru din Coasta de Fildes s-ar putea sa fie o surpriza frumoasa, ramane de vazut.

Eu am crezut ca ai fost prin tara sa culegi via, etc ..eram gata sa te intreb unde e sticluta cu substanta datatoare de viata pe care mi-ai adus-o..

cum il cheama,ca m-am uitat pe pagina echipei si nu este nici unul din coasta de fildes..? la mine nu intra totul pe youtube si nu pot sa fac copypaste..
la linkul pus de tine mai este un articol interesant unde Reghe incearca sa ne ridice moralul.dupa parerea lui Steluta mai are sanse in CL. cind citesc astfel de declaratii ma simt ca si cum as fi mancat o putina de unsoare de porc.
nu stiu ce se intampla in tara noastra,avem foarte multi jucatori tineri si talentati,care arata ce pot numai cind ajung in strainatate..
pai spune si tu daca nu am dreptate cand spun ca trebuie cumparati antrenori germani.ia unul oarecare si pune-l la o echipa sateasca din Ro. iti garantez ca in doi ani castiga campionatul. binenteles trebuie sa aiba un pedigree sanatos,trebuie sa fie pina in a zecea generatie din partea ambilor parinti cu sanje curat teutonic..

ps. aveam de gand sa merg in tara dar nu mi-au dat pace rudele din Italia,asa ca in loc de sticla cu apa datatoare de viata am adus o poseta de pielie pentru fica-mea de ziua ei. anul asta mi-am largit orizontul cultural,am fost pe urmele lui Frederico Fellini.am petrecut o saptamana la Ricione si am vizitat si Grand Hotel Rimini intr-o seara..recunosc ca am fost impresionat,m-am plimbat pe terasa imensa unde cineva canta la pian si vantul aducea din cand in cand zgomotul valurilor..coplesit de poezie observ o femeie ceva mai in varsta la o masa cu privirea pierduta in negura serii..cu un gest obosit si-a aranjat parul si pentru o secunda,diamantul de patru carate in valoare de cel putin 40000 de dolari,a sclipt pe degetul ei fin..instinctul mastroianian s-a trezit in mine si am rugat-o pe nevasta-mea sa ma lase in interesul nostru sa ma ocup de ea..mi-a luat fata in palme si privindu-ma adanc in ochi mi-a spus ca nu are nimic impotriva,dar prima data trebuie sa ii arat ei cum vreau sa procedez,dupa aceea o sa imi ia tensiunea si daca totul este in regula pot sa intru in actiune..cand am ajuns seara la hotel s-a faut ca uita de intelegerea noastra.a doua zi am vizitat San Marino si de sus de pe zidul cetatii priveam la busurile cu turisti rusi care au invadat parcarile gandindu-ma cu parere de rau la ocazia pe care am pierdut-o..

sorin
03.10.2013, 06:19
Fidele, n-o sa te schimbi niciodata, zapacit vei ramane toata viata. :starsmile:

VanDerGigi
03.10.2013, 07:48
cum il cheama,ca m-am uitat pe pagina echipei si nu este nici unul din coasta de fildes..? la mine nu intra totul pe youtube si nu pot sa fac copypaste..
la linkul pus de tine mai este un articol interesant unde Reghe incearca sa ne ridice moralul.dupa parerea lui Steluta mai are sanse in CL. cind citesc astfel de declaratii ma simt ca si cum as fi mancat o putina de unsoare de porc.
ps. aveam de gand sa merg in tara dar nu mi-au dat pace rudele din Italia,asa ca in loc de sticla cu apa datatoare de viata am adus o poseta de pielie pentru fica-mea de ziua ei. anul asta mi-am largit orizontul cultural,am fost pe urmele lui Frederico Fellini.am petrecut o saptamana la Ricione si am vizitat si Grand Hotel Rimini intr-o seara..recunosc ca am fost impresionat,m-am plimbat pe terasa imensa unde cineva canta la pian si vantul aducea din cand in cand zgomotul valurilor..coplesit de poezie observ o femeie ceva mai in varsta la o masa cu privirea pierduta in negura serii..cu un gest obosit si-a aranjat parul si pentru o secunda,diamantul de patru carate in valoare de cel putin 40000 de dolari,a sclipt pe degetul ei fin..instinctul mastroianian s-a trezit in mine si am rugat-o pe nevasta-mea sa ma lase in interesul nostru sa ma ocup de ea..mi-a luat fata in palme si privindu-ma adanc in ochi mi-a spus ca nu are nimic impotriva,dar prima data trebuie sa ii arat ei cum vreau sa procedez,dupa aceea o sa imi ia tensiunea si daca totul este in regula pot sa intru in actiune..cand am ajuns seara la hotel s-a faut ca uita de intelegerea noastra.a doua zi am vizitat San Marino si de sus de pe zidul cetatii priveam la busurile cu turisti rusi care au invadat parcarile gandindu-ma cu parere de rau la ocazia pe care am pierdut-o..

Suntem pe aceeasi lungime de unda. Nu stiu daca ai apucat sa vezi ce a scris pe facebook vivandiera aia obosita ..deci asta e nivelul conducerii lautaresti, iti imaginezi cum vorbesc intre ei in casa. http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?url=/stiri/sport/sotia-lui-laurentiu-reghecampf-a-fost-interzisa-in-prosport-si-gazeta-sporturilor-nu-ne-interesezi.html

Zougoula e ala de care zic.
Se pare ca am avut evadari total opuse, eu in Maui nu mi-am largit orizontul cultural si nici vaduve melancolice la orizont, mai mult din alea de care ii plac lui Romica. M-am ferit cat am putut de rechini dar trebuie sa recunosc ca mi-a stat inima din bataie cand m-am trezit cu o testoasa cat un Fiat 500 la cativa metri de mine.

Hai ca se apropie momentul adevarului, spune-mi ce crezi, ia bataie Olanda cu Turcia sau sunt oameni seriosi?

manolica1
03.10.2013, 11:35
Si Benfica a luat 3 de la PSG,

Anderlecht a luat 3 de la Olympiakos,

Man City de la Bayern, si Marseille 3 de la Borussia,

Galata a luat 6 de la Real

Olympiakos a luat 4 de la PSG

TSKA a luat 3 de la Bayern

Viktoria Plzen de la Man City tot 3

Zenit a luat 3 de la Atletico

AJAX a luat 4 de la Barcelona

asa ca nu suntem chiar de ras... ;)

VanDerGigi
03.10.2013, 18:17
asa ca nu suntem chiar de ras... ;)

Si Avantul Prabusirea a luat 4 de la Steaua!
Deci suntem in regula, ne revansam cu Basel.

Bai, tara arde, guvernu' in concediu, debt-ul pan' la buze cu 16.7 trilioane, acum pe 17 nu mai avem nici de pensii si voua va arde de minge..

tonita
04.10.2013, 03:28
....

Fidele, stell dein Licht nicht unter den Scheffel! Adica nu fi asa modest! Ai texte de felul asa si în germana pe undeva?

Merci pentru vorbele frumoase la adresa Borussiei, asa e au dovedit din nou ca sunt buni celor putini care nu erau convinsi:-))

FidelKatzo
05.10.2013, 00:37
Zougoula e ala de care zic.

Se pare ca am avut evadari total opuse, eu in Maui nu mi-am largit orizontul cultural si nici vaduve melancolice la orizont, mai mult din alea de care ii plac lui Romica. M-am ferit cat am putut de rechini dar trebuie sa recunosc ca mi-a stat inima din bataie cand m-am trezit cu o testoasa cat un Fiat 500 la cativa metri de mine.

Hai ca se apropie momentul adevarului, spune-mi ce crezi, ia bataie Olanda cu Turcia sau sunt oameni seriosi?

ma bucur sa aud ca ai facut un concediu frumos,din pacate baie nu prea am facut decat doua zile,pentru-ca apa a fost cam rece..
l-am gasit pe Zougoula pe youtube.este technic si alearega mult,sa vedem mai multe meciuri ca sa putem formula o parere intemeiata..
am inteles ca daca castiga Olanda avem sanse sa ne calificam pentru baraj..daca este asa,imi fac probleme ca putem intalni echipe mai tari decat cele din grupa..
Hagi a spus ca turcii pot bate olandeji pentru-ca momentan merg foarte bine..eu sunt de alta parere,indiferent cu ce echipa intra olandejii pe teren,vor lupta sa castige pentru-ca sunt pe teren propriu..

sorin
05.10.2013, 01:25
..eu sunt de alta parere,indiferent cu ce echipa intra olandejii pe teren,vor lupta sa castige pentru-ca sunt pe teren propriu..
doar cu ungurii pe teren propriu.

FidelKatzo
05.10.2013, 01:52
doar cu ungurii pe teren propriu.

ai dreptate, sunt sculat de la 4 dimineata am probleme cu concentrarea..

VanDerGigi
10.10.2013, 18:27
am inteles ca daca castiga Olanda avem sanse sa ne calificam pentru baraj..daca este asa,imi fac probleme ca putem intalni echipe mai tari decat cele din grupa..
..eu sunt de alta parere,indiferent cu ce echipa intra olandejii pe teren,vor lupta sa castige..

Sper asa sa fie, totusi am un sentiment prost despre meciul asta ..vezica nu se mai imbata cu apa calda.
La baraj om vedea trecem podul ala cand ajungem acolo ..poate avem noroc.

Ps. Fidel am dat un gol Duminica in liga mea de amatori ..daca era televizat nu avea Pitzurca cum sa justifice absenta mea din lot. :lol:
Hai sa zic ..ajunge mingea tzopaita la baiatul asta ucrainean in coltul drept al careului si asta o lobeaza peste adversar inspre mine, undeva la 14 metri central. Am lasat-o sa cada o data si simtind o respiratie rece in ceafa am zis sa n-o mai bibilesc si am plesnit-o cu siretul din voleu lateral cat am putut. S-a dus racheta pe centru exact sub bara. Ma vad nevoit sa recunosc ca mai joaca Bogdan Stancu 100 de ani si asa gol nu da :thatsit:

Azi eu zic ca batem pe Andorra cu 5-6 - 0 iar Hungaria ia cu paine de la Olanda. (s-aveti pofta!)

Un 3-4-3 mergea ca uns sa le dam cat mai multe dar Pitzi joaca tot cu doi mijlocasi la inchidere si un singur atacant sa nu cumva sa ne surprinda baietii aia veniti sa joace dupa o zi de munca.

FidelKatzo
11.10.2013, 05:14
Sper asa sa fie, totusi am un sentiment prost despre meciul asta ..vezica nu se mai imbata cu apa calda.
La baraj om vedea trecem podul ala cand ajungem acolo ..poate avem noroc.

Ps. Fidel am dat un gol Duminica in liga mea de amatori ..daca era televizat nu avea Pitzurca cum sa justifice absenta mea din lot. :lol:
Hai sa zic ..ajunge mingea tzopaita la baiatul asta ucrainean in coltul drept al careului si asta o lobeaza peste adversar inspre mine, undeva la 14 metri central. Am lasat-o sa cada o data si simtind o respiratie rece in ceafa am zis sa n-o mai bibilesc si am plesnit-o cu siretul din voleu lateral cat am putut. S-a dus racheta pe centru exact sub bara. Ma vad nevoit sa recunosc ca mai joaca Bogdan Stancu 100 de ani si asa gol nu da :thatsit:

Azi eu zic ca batem pe Andorra cu 5-6 - 0 iar Hungaria ia cu paine de la Olanda. (s-aveti pofta!)

Un 3-4-3 mergea ca uns sa le dam cat mai multe dar Pitzi joaca tot cu doi mijlocasi la inchidere si un singur atacant sa nu cumva sa ne surprinda baietii aia veniti sa joace dupa o zi de munca.

deci au ajuns ucrainienii si la voi,aici misuna de blonde cu accent rusesc in magazine..daca jucati pe teren mare inseamna ca stai bine cu conditia fizica.un gol frumos face bine la moral,eu mai fac cate o miutza cu baiatul pe terenul de baschet.am impresia ca ma menajeaza si ma simt jignit..

mi-a placut meciul cu ungurii,am zis ca este o alta echipe care joaca..de ce nu se poate mereu asa..?
astazi joaca si nemtisorii mei in Irlanda,jumatate din echipa lipseste..irlandezii dupa plecarea lui Trapattoni au un antrenor nou,care ne pregateste o surpriza..

VanDerGigi
11.10.2013, 07:58
deci au ajuns ucrainienii si la voi,aici misuna de blonde cu accent rusesc in magazine..daca jucati pe teren mare inseamna ca stai bine cu conditia fizica.un gol frumos face bine la moral,eu mai fac cate o miutza cu baiatul pe terenul de baschet.am impresia ca ma menajeaza si ma simt jignit..

Teren mare, 2 arbitri, 11 la 11 si 40 de minute repriza.
Stau slab cu conditia fizica dar trag de mine .. dupa un sprint de 50 de metri pun mainile in solduri si scot sunetele unui pui de gaina ratacit. Batranetile Fidel ce sa facem.

Toate natiile avem aici la America bineinteles. Dintre toti europenii parca polonezii sunt cei mai multi. Ia intreaba pe Sorinescu ..la el la Chicago e kielbasa land in toata regula. Daca dau astia drumul la vize cred ca femeia americanca ar deveni specie pe cale de disparitie. Ar veni romancele si polonezoaicele cata frunza cata iarba sa-i omeneasca pe baieti.

sorin
11.10.2013, 08:04
Ia intreaba pe Sorinescu ..la el la Chicago e kielbasa land in toata regula.
Numa' vreun milion de polonezi avem la Chicago, cu cartierul lor si tot tacamul. Vreo 10 milioane sunt de toti, imprastiati prin toate statele.

Daca dau astia drumul la vize cred ca femeia americanca ar deveni specie pe cale de disparitie. Ar veni romancele si polonezoaicele cata frunza cata iarba sa-i omeneasca pe baieti.
no comments :d

VanDerGigi
11.10.2013, 14:24
Olanda conduce cu 4-0 la pauza! Ma uit in paralel la toate 3 meciurile. Olanda joaca un fotbal absolut INCANTATOR a mai avut 2 bare, un gol anulat eronat pe motiv de off side si o sumedenie de alte ocazii, in timp ce Ungaria e sac de box.
Romania se chinuie intr-un meci urat ..de abia 1-0.
Estonia 0-1 Turcia

sorin
11.10.2013, 14:38
Olandezii presupun ca joaca pur si simplu pentru placerea jocului. Barbugiul a bagat echipa defensiva pana si cu Andorra, asa ca nu te astepta la goluri multe.

Sper ca macar sa castige ai nostri azi. Vai de noi!!!

FidelKatzo
12.10.2013, 05:25
vesti bune Gigi,am castigat fara probleme..speranta moare ultima.

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Sport/Stiri/Preliminarii+CM2014+Echipa+de+start+a+Romaniei+pen tru+meciul+cu+

VanDerGigi
14.10.2013, 09:20
vesti bune Gigi,am castigat fara probleme..speranta moare ultima..

Stam cu inima cat un purece ..in mod normal Olanda nu are cum sa piarda la ce echipa au dar e optimism mare la 'Stambul si casele de pariuri ce nu prea se pacalesc ii dau favoriti pe otomani, ceva nu pushca ..sa nu fie vreo punguta cu galbeni ratacita pe undeva. Sper sa ma faca Van Gaal sa-mi fie rusine de ce am zis.
Ce bine ar fi sa le dam 5 la estoni si gata, daca ungurii au putut noi de ce nu am putea. Stiu, din cauza lui Pitzi.
La baraj daca ajungem se vede treaba ca am pica cu una dintre Portugalia, Croatia, Suedia sau Grecia. Sa recunoastem ca toate sunt grele pentru Pitzi dar mai ales Portugalia si Suedia au fiecare cate un drac in echipa capabili sa rada de noi. Bine macar ca scapam de Franta fiind in aceeasi urna cu noi ca altfel sansele erau cu minus.

sorin
14.10.2013, 09:46
La baraj daca ajungem se vede treaba ca am pica cu una dintre Portugalia, Croatia, Suedia sau Grecia.
Jiji, nu te ambala asa tare (one step at a time), stai sa ajungi la baraj si dupa aia-ti faci calcule. Tu vorbesti de batut Estonia cu 5-0, iar eu ma intreb daca macar ii batem cumva. Nu poti spera prea mult cu asa echipa si asa antrenor. Macar selectia jucatorilor daca s-ar face corect si tot ar juca mai bine, dar barbugiul nu tine cont de cine merita sa fie la echipa.

FidelKatzo
14.10.2013, 10:33
Stam cu inima cat un purece ..in mod normal Olanda nu are cum sa piarda la ce echipa au dar e optimism mare la 'Stambul si casele de pariuri ce nu prea se pacalesc ii dau favoriti pe otomani, ceva nu pushca ..sa nu fie vreo punguta cu galbeni ratacita pe undeva. Sper sa ma faca Van Gaal sa-mi fie rusine de ce am zis.
Ce bine ar fi sa le dam 5 la estoni si gata, daca ungurii au putut noi de ce nu am putea. Stiu, din cauza lui Pitzi.
La baraj daca ajungem se vede treaba ca am pica cu una dintre Portugalia, Croatia, Suedia sau Grecia. Sa recunoastem ca toate sunt grele pentru Pitzi dar mai ales Portugalia si Suedia au fiecare cate un drac in echipa capabili sa rada de noi. Bine macar ca scapam de Franta fiind in aceeasi urna cu noi ca altfel sansele erau cu minus.

si mie imi tremura extremitatile de emotie..dar parca daca citesc declaratiile lui Piturca ma linistesc putin,spunea ziaristilor ca jucatorii din clipa in care intra pe teren vor uita totul cu desavarsire..

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Sport/Stiri/Romania+-+Estonia+Victor+Piturca+Sunt+cativa+jucatori+care+ vor+i

mie imi pare rau ca suntem iarasi in situatia neplacuta in care trebuie sa asteptam de la altii ajutor..la talentele pe care le avem in tara trebuia sa terminam grupa pe primul loc.
in ce-l priveste pe Van Gaal,nu se coboara la valoarea lui la nivel de gainar,sa ia bani de la turci..tipul trebuie sa aiba cel putin 1oo de milioane pe pe cont..jobul de antrenor national pe 4 ani trebuie sa ii aduca ca. 20 de milioane..
eu imi imaginez un scenariu in care olandezii iau bataie,pentru-ca Vann Gaal impresionat de caldura cu care a fost primit,intr-un moment de slabiciune lasa cativa jucatori fara experienta sa joace si arbitrul are o zi "proasta".
dar sa fie asa cum spui tu,castiga olandezii si Piturca face minuni in meciul cu Estonia..

VanDerGigi
14.10.2013, 10:39
Jiji, nu te ambala asa tare (one step at a time), stai sa ajungi la baraj si dupa aia-ti faci calcule. Tu vorbesti de batut Estonia cu 5-0, iar eu ma intreb daca macar ii batem cumva. Nu poti spera prea mult cu asa echipa si asa antrenor. Macar selectia jucatorilor daca s-ar face corect si tot ar juca mai bine, dar barbugiul nu tine cont de cine merita sa fie la echipa.

Stiu ce zici dar nu concep sa nu batem Estonia altfel nu meritam nici sa iesim pe 3 daramite sa mai mergem la baraj nu mai zic de Mondial. Mai sper sa mai ia si jucatorii pisica de coada daca vad ca e groasa. Tu ce zici ca iese maine? In afara de faptul ca-l vezi pe Pitzi, pe buna dreptate, cu ambele maini stranse in jurul gatlejului sperantei noastre amarate..

mie imi pare rau ca suntem iarasi in situatia neplacuta in care trebuie sa asteptam de la altii ajutor..la talentele pe care le avem in tara trebuia sa terminam grupa pe primul loc.
in ce-l priveste pe Van Gaal,nu se coboara la valoarea lui la nivel de gainar,sa ia bani de la turci..tipul trebuie sa aiba cel putin 1oo de milioane pe pe cont..jobul de antrenor national pe 4 ani trebuie sa ii aduca ca. 20 de milioane..
eu imi imaginez un scenariu in care olandezii iau bataie,pentru-ca Vann Gaal impresionat de caldura cu care a fost primit,intr-un moment de slabiciune lasa cativa jucatori fara experienta sa joace si arbitrul are o zi "proasta".
dar sa fie asa cum spui tu,castiga olandezii si Piturca face minuni in meciul cu Estonia..
Stiam eu ca o sa ma pedepsesti pentru ca-l consider si pe vestic supus pacatului. Fidel, e o vorba printre bogati .. un singur lucru e mai bun decat bani in banca, si mai multi bani in banca! Van Gaal e baiat integru si nu zic ca ar lua el bani, dar se poate umbla la jucatori sau poate veni chiar de la nivel inalt. In orice caz cheia e la el. Turcii sunt in stare de orice sa ajunga la mondial ar da-o si pe masa si pe tacsu, nu uita ca vorbim de unii care merg cu lopata la stadion sa sape tunel sa intre fara bilet :lol:

Eu zic ca desi avem talente nu am fi putut termina niciodata pe primul loc in fata Olandei. Ei au o circulatie a balonului si o precizie in executii de ramai neputincios. Daca e un metru patrat de poarta goala, acolo pun mingea fara probleme. Adica sunt fotbalisti nu jucatori de fotbal cum avem noi.

sorin
14.10.2013, 12:15
Tu ce zici ca iese maine? In afara de faptul ca-l vezi pe Pitzi, pe buna dreptate, cu ambele maini stranse in jurul gatlejului sperantei noastre amarate..
Ce cred eu? Cred ca generatia ratatilor va confirma, ca la toate editiile precedente de altfel.
1. Ori Olanda joaca cu rezervele si turcii bat cu 1-0 si s-a terminat.
2. Ai nostri vor fi asa concentrati la meciul Olandei, incat chiar daca Olanda va bate, ei o dau de gard cu Estonia.
Iti dai seama ca imi doresc sa ma insel si macar s-o dam de gard la baraj, dar m-am fript de prea multe ori cu astia ca sa sper ceva.

VanDerGigi
14.10.2013, 18:45
Iti dai seama ca imi doresc sa ma insel si macar s-o dam de gard la baraj, dar m-am fript de prea multe ori cu astia ca sa sper ceva.

Vad ca esti mai optimist decat Murphy ala cu legile. Iti inteleg prea bine "durerea" ..totusi eu asi zice ca Turcia nu castiga (e posibil si sa rada Olanda de ei sa le dea multe) iar daca o face, Romania castiga cu 5-0 ..si cine crezi ca da golul 5? Prostanacul de Bogdan Stancu il da sa vezi :lol:
Bai prea s-au aliniat niste rezultate ca pentru noi in ultima etapa, poate nu or fi in zadar.

sorin
15.10.2013, 06:27
Bai prea s-au aliniat niste rezultate ca pentru noi in ultima etapa, poate nu or fi in zadar.
Jiji, cateodata imi doresc sa nu am dreptate, acest caz fiind unul dintre ele. Aflam in curand daca exista teorii ale conspiratiei sau nu.

VanDerGigi
15.10.2013, 14:58
Un fleac. 2-0; 0-2 si gata, suntem la baraj!
Multumim Olanda, cinste voua!

Pa la revedere, turci, unguri si care mai aveati pretentii :lol:

sorin
15.10.2013, 15:22
Ce cred eu? Cred ca generatia ratatilor va confirma, ca la toate editiile precedente de altfel.

Multumim Olanda, cinste voua!

Jiji, asta e unul din cazurile in care ma bucur ca n-am dreptate. Aveam putine motive sa pun la indoiala faptul ca Olanda nu va pune serios osul la treaba, dar cateodata o mai lasa si ei mai moale. Aminteste-ti cand au vrut sa ne lase sa-i batem (sa-i lase acasa pe broscari), dar ai nostri saracii nici macar asa nu stiu sa dea goluri.

Am avut indoieli ca ai nostri vor bate Estonia la un scor linistitor, sa nu zic 5, 6 la zero, dar macar sa nu stau cu sufletul la gura ca egaleaza aia in ultimele secunde. Practic, in aceasta ultima etapa cam orice se putea intampla si a fost sa fie sa aiba si ai nostri bafta odata si sa-i ajute altii, ca daca era sa se califice pe forte proprii…...

Una peste alta, calificarea la baraj nu face doi bani daca nu si castigi barajul. Dupa felul cum s-au chinuit azi cu Estonia (2-0 abia in minutul 81), oricine le-ar pica adversar vor fi favoriti sa ia biletele de Rio. Orice am spune, in clipa de fata Turcia e o echipa mai buna decat Romania. Norocul nostru ca s-au trezit prea tarziu.
P.S. Interesant, toate rezultatele din grupa noastra au fost 2-0.

editat:
Portugalia, Suedia, Croatia si Grecia sunt posibilele adversare? Pe care o vreti? Credeti ca putem bate vreuna dintre ele?

VanDerGigi
15.10.2013, 16:42
Una peste alta, calificarea la baraj nu face doi bani daca nu si castigi barajul. Dupa felul cum s-au chinuit azi cu Estonia (2-0 abia in minutul 81), oricine le-ar pica adversar vor fi favoriti sa ia biletele de Rio. Orice am spune, in clipa de fata Turcia e o echipa mai buna decat Romania. Norocul nostru ca s-au trezit prea tarziu.
editat:
Portugalia, Suedia, Croatia si Grecia sunt posibilele adversare? Pe care o vreti? Credeti ca putem bate vreuna dintre ele?

Sunt de acord ca Turcia are vreo 2 jucatori mai buni si incontestabil un antrenor mult mai bun decat Pitzi. Dar nu cred ca au fost cu ceva mai speciali sa putem spune ca ar fi meritat sa mearga la baraj in locul nostru. Si noi i-am batut la ei, si ei la noi ca am stat capra ca prostii si cu al doilea gol in min '94 cand ai lu' Pitzi erau la dushuri.

A fost un concurs de imprejurari care ne-au ajutat mai ales etapa trecuta. Daca Olanda nu avea nevoie de coeficient pt a fi cap de serie probabil alta era situatia. Pe aceasta cale tre' sa multumim si Uruguay-ului (ironia sortii- cu ei am inaugurat stadionul)

La baraj eu ii prefer asa in ordinea numerelor de pe tricouri: Grecia, Croatia, Portugalia, Suedia. Cred ca pe greci ii scoatem, cu croatii ne luam in piept si avem sanse, cu Portugalia trebuie sa-l ducem pe Cristiano in centrul vechi sa asmutim fetile pe el, iar cu Suedia ..pe Suedia o vad capabila sa ne asculte cu urechea. Au mai multi jucatori buni nu numai Ibrahimovic.
Vedem peste 6 zile cu cine picam.

Edit:

Se pare ca in urma ultimelor rezultate Ucraina a urcat in urna "aia buna" in locul Suediei. Inca o veste buna, sunt mai accesibili.

tonita
16.10.2013, 02:52
..

Se pare ca in urma ultimelor rezultate Ucraina a urcat in urna "aia buna" in locul Suediei. Inca o veste buna, sunt mai accesibili.

Aproape de sfârsitul primei reprizei era 2:0 pentru Suedia! Genialul fotbalist neamtz de origine turca, Oezil le-a pus frâna brusca scandinavilor. Prietenu' turc a ales sa joace pentru Germania nu pentru Turcia. Traiasca prietenia româno-turca! Ne unesc sentimentele, dezamagirile si de cele mai multe ori rezultatele. Fotbal, foc de paie!

Doamne ajuta!

FidelKatzo
16.10.2013, 04:30
Lucescu spune ca Ucraina si Croatia este prea tare pentru noi,ideal ar fi sa picam cu grecii..in fine,ma bucur sincer ca am ajuns la baraj. cu putin noroc poate ajungem si la mondiale.

http://www.romanialibera.ro/actualitate/sport/mircea-lucescu-cred-ca-adversarul-cel-mai-bun-pentru-noi-ar-fi-grecia-315348.html

toni lasa focul,mai bine spune-mi cum vreti sa ii bateti pe Arsenal. antrenorul pe tribuna,plus ca lipsesc cativa jucatori de baza..daca scoateti un egal sau daca castigati,cred ca nimeni nu o sa se mai indoiasca de genialitatea lul Kloppescu..

http://de.uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=2007290.html

VanDerGigi
16.10.2013, 08:03
Lucescu spune ca Ucraina si Croatia este prea tare pentru noi,ideal ar fi sa picam cu grecii..in fine,ma bucur sincer ca am ajuns la baraj. cu putin noroc poate ajungem si la mondiale.

Nea Mircea e ca un parinte protector ne-ar fi dorit sa picam cu insulele Galapagos dar echipe mai usoare de atat nu exista la nivelul asta, putea fi mai rau. Daca nu ne calificam inseamna ca nu meritam la mondial si asta e nu trebuie sa fim suparati. Sper doar sa nu pierdem la mustatza (gen gol in deplasare sau tactica de doi bani) din cauza lui Piturca si ale lui metehne.

Nu o sa fie berfereala din grupe toate echipele or sa joace ca, cainii (nu aia din Stefan cel Mare). Putem foarte bine sa pierdem cu grecii si sa ne calificam cu Ucraina. In 2001 ne bucuram ca am picat cu o echipa slaba Slovenia si ce ne-a facut Rudonja ..un gol a dat toata viata lui si pe ala noua.
Considerati ca avem nevoie de Mutu? Eu zic ca ne trebuie.

sorin
16.10.2013, 08:08
Considerati ca avem nevoie de Mutu? Eu zic ca ne trebuie.
eu zic ca da. dupa atata tusa, e "infometat" sa arate ceva. problema e ca barbugiul n-o sa-l bage (deh, vica sau alte chestii) si o sa mearga iar pe mana lui stancu ala care e mana moarta.

p.s. de curiozitate, ca n-am facut sapaturi, care e echipa aia singura din 9 care n-a prins barajul?

VanDerGigi
16.10.2013, 09:21
Grupa B grupa Italiei, Danemarca a iesit pe 2 cu 16 puncte si a ramas cu 10 dupa ce s-au scazut 6 puncte obtinute cu ultima clasata.

Piturca isi face ambitia cu Mutu din motive personale pentru ca stie cat de mult isi doreste sa mearga la Mondial. E pacat si e nedrept, oare nu o fi ajutat si Mutu niciodata nationala? Daca nu ne baga el inapoi in meci la Budapesta, nu mai pupam baraj. Oricum ar fi cand te uiti la ce avem in echipa nu poti sa nu chemi unul cu 100 de goluri in seria A.

kadades
16.10.2013, 10:48
cred ca o sa joace cu ucraina..si nu vad sa cistige

VanDerGigi
21.10.2013, 19:53
Bou sa fi noroc sa ai si are noroc barbugiul bulangiu de Piturca cu carul, dupa ce a picat cu cea mai accesibila echipa, mai jucam si meciul decisiv acasa. Deja ne-a anuntat ca plecam cu sansa a doua si ca ne aparam. De parca se putea altfel, a zis bine Iordanescu ca asta si cand joaca cu insulele Feroe zice ca pleaca cu sansa a doua. Prevad niste meciuri de tot rahatul cu doua echipe asezate cu curul in poarta cu gandul la 1-0 izbavitor. Daca grecii au asa aparare buna, ar fi cazul sa cheme la lot macar cativa jucatori cu sut bun si sa le zica sa dea pe poarta la orice oportunitate. Ne trebuie Mutu mai mult ca niciodata ca la experienta lui poate scoate ceva din palarie, la lovituri libere la fel, ca nu avem decat Torje si nici el nu mai e acelasi de cand a plecat afara. L-as chema si pe Muresan ala de juca la CFR ca avea un sut de neam prost. Dar vezi sa nu..
Nu am vesti bune nici pentru Fidel .. http://www.uefa.com/worldcup/news/newsid=2011768.html

FidelKatzo
22.10.2013, 02:22
Bou sa fi noroc sa ai si are noroc barbugiul bulangiu de Piturca cu carul, dupa ce a picat cu cea mai accesibila echipa, mai jucam si meciul decisiv acasa. Deja ne-a anuntat ca plecam cu sansa a doua si ca ne aparam. De parca se putea altfel, a zis bine Iordanescu ca asta si cand joaca cu insulele Feroe zice ca pleaca cu sansa a doua. Prevad niste meciuri de tot rahatul cu doua echipe asezate cu curul in poarta cu gandul la 1-0 izbavitor. Daca grecii au asa aparare buna, ar fi cazul sa cheme la lot macar cativa jucatori cu sut bun si sa le zica sa dea pe poarta la orice oportunitate. Ne trebuie Mutu mai mult ca niciodata ca la experienta lui poate scoate ceva din palarie, la lovituri libere la fel, ca nu avem decat Torje si nici el nu mai e acelasi de cand a plecat afara. L-as chema si pe Muresan ala de juca la CFR ca avea un sut de neam prost. Dar vezi sa nu..
Nu am vesti bune nici pentru Fidel .. http://www.uefa.com/worldcup/news/newsid=2011768.html (http://www.uefa.com/worldcup/news/newsid=2011768.html)

am auzit..Löw are un palmares unic,a castigat o multime de meciuri.din pacate nici un titlu..
dar sunt foarte optimist,pentru-ca el este acum acolo unde vrea sa ajunga Piturca in 2016.. prietenul meu drag Löw,are cea mai buna echipa posibila la dispozitie..nu tin minte ca echipa germana sa fi fost asa de bine dotata cu jucatori de clasa pe toate pozitiile..deci scuzele nu mai sunt acceptate,nemtii trebuie sa castige campionatul mondial. daca nu il castiga,paguba in ciuperci..macar am scapat de increzutul asta,care nu suporta critica si are un raspuns la toate..
poate ca in taina o sa sufar putin,pentru-ca nu o sa-i mai vad capul frumos la tv.cu bretonul care ii acopera sprancenele ..

VanDerGigi
22.10.2013, 10:53
prietenul meu drag Löw,are cea mai buna echipa posibila la dispozitie..nu tin minte ca echipa germana sa fi fost asa de bine dotata cu jucatori de clasa pe toate pozitiile..deci scuzele nu mai sunt acceptate,nemtii trebuie sa castige campionatul mondial. daca nu il castiga,paguba in ciuperci..macar am scapat de increzutul asta,care nu suporta critica si are un raspuns la toate..poate ca in taina o sa sufar putin,pentru-ca nu o sa-i mai vad capul frumos la tv.cu bretonul care ii acopera sprancenele ..

Pana una alta, azi joaca Stelutza cu Baselu (echipa de fotbal, nu idolu’ la fratili meu cu cioci)
Presa sportive ne anunta ca liderul conducerii lautaresti, Memeshor, si-a inchis contul de facebook. Nu e semn bun ..oare ce sa insemne asta? Am incredere totusi ca Stelutza isi va respecta blazonul..

FidelKatzo
23.10.2013, 01:42
Pana una alta, azi joaca Stelutza cu Baselu (echipa de fotbal, nu idolu’ la fratili meu cu cioci)
Presa sportive ne anunta ca liderul conducerii lautaresti, Memeshor, si-a inchis contul de facebook. Nu e semn bun ..oare ce sa insemne asta? Am incredere totusi ca Stelutza isi va respecta blazonul..

l-a respectat,1-1 in deplasare nu este rau..pacat ca acasa nu ne reuseste nimic..

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/steaua-stabileste-un-record-negativ-in-champions-league-nid-101867/

felicitari toni..! recunosc ca am avut aseara emotii,am sa pun o vorba buna la Uli pentru Lewandowski..

sorin
23.10.2013, 06:33
http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/steaua-stabileste-un-record-negativ-in-champions-league-nid-101867/
Ouch, asta n-o stiam. Rusinos tare de tot. Urziceniul si CFR-ul au cules mai multe puncte in Liga si parca au mai castigat si pe acasa.

VanDerGigi
23.10.2013, 07:50
Rusinos tare de tot.

Si pentru cine nu stie, meciul ala ultimul castigat in 96 cu super puterea fotbalistica Widzew Lodz cu 1-0, golul ala a fost autogol! :lol:

FidelKatzo
28.10.2013, 10:05
sa vezi si sa nu crezi..

http://youtu.be/AxekQcBH3pc

kadades
31.10.2013, 09:36
si dupa ce au vazut, nu vor sa rejoace meciul..asta da paranghelie..si credeam ca nemtii sint mai tipicari si vor ordine si disciplina!

tonita
31.10.2013, 12:56
credeam ca nemtii sint mai tipicari si vor ordine si disciplina!
Pai tocmai de-aia. Se respecta legile si regulile pe care le avem în Germania. Este hotarârea unui Tribunal chiar daca multora li se pare ok sa se rejoace partida. Si io cred ca ar fi corect, da trebuie sa respect si pe ai de gândesc altfel... Clubul încearca acuma sa gaseasca dreptatea în alta instanta.

kadades
31.10.2013, 13:19
ma refeream mai mult la "marcator"..il vezi ca stie ca nu a marcat , dar la sfirsit se bucura.....el trebuia sa spuna arbitrului ca nu a marcat..plus ca am citit, ca el nega ca a vazut..cica avea ocii inchisi!!!..poti sa urmaresti toata faza si vezi exact ca el stie..acum face pe prostul..plus ca stia ca lumea o sa vada la reluare si totul o sa atirne in balanta pina la urma..cum a fost si cu zidane cu materazzi...cantona cu kick...si tot asa..tot timpul o sa fie asociat cu incidentul asta de non fair play

VanDerGigi
31.10.2013, 17:04
ma refeream mai mult la "marcator"..il vezi ca stie ca nu a marcat , dar la sfirsit se bucura.....el trebuia sa spuna arbitrului ca nu a marcat..plus ca am citit, ca el nega ca a vazut..cica avea ocii inchisi!!!..poti sa urmaresti toata faza si vezi exact ca el stie..acum face pe prostul...tot timpul o sa fie asociat cu incidentul asta de non fair play

Lume multa, oameni putini.

http://blog.prosport.ro/alin-buzarin/kiessling-si-cornel-dinu-11558608

Sa speram ca e multumit de afacerea facuta. Stampila de cacanar in schimbul unui amarat de gol.

sorin
31.10.2013, 17:47
Interesant articol Jiji. Din pacate, fair-play-ul e pe cale de disparitie. Merita toata stima Dinu.

tonita
01.11.2013, 01:42
..il vezi ca stie ca nu a marcat , dar la sfirsit se bucura.....el trebuia sa spuna arbitrului ca nu a marcat..plus ca am citit, ca el nega ca a vazut..cica avea ocii inchisi!!!.... de non fair play

Asa e! Si totusi nimeni nu a taiat mâna lui Maradona...De ce? Pentru ca a avea dreptate si a primi dreptate sunt doua chestii total diferite.

VanDerGigi
01.11.2013, 08:29
..a avea dreptate si a primi dreptate sunt doua chestii total diferite.

Asa este, adevarul drept e una si dreptatea mincinoasa oferita de lumea asta prost facuta, e alta. Cand beneficiezi de o astfel de situatie, e bine totusi sa stai cu ochii in patru in privinta unei eventuale altfel de dreptati. Sa ne aducem aminte cum s-a calificat Franta la ultimul campionat mondial in barajul cu Irlanda - gol cu mana marcat de Henry - pentru ca mai apoi in Africa sa nu lege 5 pase, sa fie macinata de scandaluri si sa plece acasa prima invinsa de toata lumea. Karma e mare bagaboanta.

Sa revenim la oile noastre ..Pitzi a anuntat lista cu cei convocati din strainatate. Era sa cad jos de pe scaun ..se intoarce Cocis langa Stancu.

FidelKatzo
02.11.2013, 02:03
Asa este, adevarul drept e una si dreptatea mincinoasa oferita de lumea asta prost facuta, e alta. Cand beneficiezi de o astfel de situatie, e bine totusi sa stai cu ochii in patru in privinta unei eventuale altfel de dreptati. Sa ne aducem aminte cum s-a calificat Franta la ultimul campionat mondial in barajul cu Irlanda - gol cu mana marcat de Henry - pentru ca mai apoi in Africa sa nu lege 5 pase, sa fie macinata de scandaluri si sa plece acasa prima invinsa de toata lumea. Karma e mare bagaboanta.

Sa revenim la oile noastre ..Pitzi a anuntat lista cu cei convocati din strainatate. Era sa cad jos de pe scaun ..se intoarce Cocis langa Stancu.

imi place de Pitzi,se tine de cuvant..spunea ca va convoca la nationala numai jucatori care sunt titulari in echipele lor si au rezultate constante..

tonita
02.11.2013, 04:22
.... Karma e mare bagaboanta....

Idealistule!!

Io cred ca Doamneajuta sa-i batem pe greci cu sau fara Pitzi. ...

sorin
02.11.2013, 08:00
Cocis si Florescu sunt obsesii vechi de ale barbugiului si-mi vine greata cand vad cate unul din asta care joaca pe la echipe obscure pe nu stiu unde. In plus, Stancu are abonament pe viata, desi nu se lipeste de loc de gol sau pase de gol. Teoretic, cu ce echipa face asta, nu se poate castiga, decat daca e noroc cu vagonu'.

VanDerGigi
02.11.2013, 09:21
..si-mi vine greata ..Teoretic, cu ce echipa face asta, nu se poate castiga, decat daca e noroc cu vagonu'.

Perfect de acord. Ca sa vezi cat e de jeg ..nu il ia pe Pantelimon titular azi la Manchester City, dar il ia pe Lobont la 36 de ani care nu a mai aparat de pe vremea cand era Clinton presedinte.

sorin
06.11.2013, 07:00
Aoleu, cand ii aud pe unii cu "Steaua va castiga la Basel....". Hai sa fim seriosi : )

VanDerGigi
06.11.2013, 08:15
Cine bre zice asa? Pai ce arbitreaza vreun arbitru ruman?

http://m.digisport.ro//Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/VIDEO+7+faze+in+care+Steaua+a+fost+avantajata+deci siv+de+arbitri

http://m.digisport.ro//Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/VIDEO+Iordanescu+Doar+eu+si+acest+arbitru+am+fi+di ctat+penalty

Simpatic Iordanescu :lol:

"Cred că numai eu şi acest arbitru puteam să dăm acest penalty. Eu aş fi dat pentru că voiam să egaleze Steaua"
"Steaua va cîștiga campionatul pentru că jumătate din adversari se predau singuri."
Anghel Iordănescu

sorin
06.11.2013, 08:40
Good catch Jiji :lol:

VanDerGigi
07.11.2013, 21:13
Nu stiu de ce nu il naturalizeaza pe asta ca tot e luat cu o crestina romanca din dragoste, e mult peste tot ce avem pe postul lui la nationala. El vrea saracu’ dar unde sa-l bage Pitzurca, Stancu e musai titular ca e ruman fratili lor sa mance si el o paine..
Golul a fost un pic norocos cu tibia dar de mult si mai mereu demonstreaza ca e meserias. Daca as face o echipa cu jucatori adunati din miticaliga, cu el as incepe.

http://www.youtube.com/watch?v=b8NV1KWLMcA

sorin
08.11.2013, 06:37
Oare e ceva specific echipelor romanesti sa ia pauza in ultimele minute? Atat Steaua cat si Pandurii s-au sinucis in prelungiri.

VanDerGigi
08.11.2013, 09:29
Oare e ceva specific echipelor romanesti sa ia pauza in ultimele minute? Atat Steaua cat si Pandurii s-au sinucis in prelungiri.

Ehe boala grea ultimele minute la noi. Avem o intreaga istorie in spate. Zici ca suntem adolescentul acneic ce termina in timp ce da thong-ul jos. La Stelemeaua a fost fix pe merit ..cand dam noi gol in ultimele minute ne place, dar cand luam, cica avem ghinion. Dar de Pandurii e pacat, a zis perfect adevarat Pustai ..asa suntem noi mai indisciplinati ca natie.

FidelKatzo
09.11.2013, 04:10
Nu stiu de ce nu il naturalizeaza pe asta ca tot e luat cu o crestina romanca din dragoste, e mult peste tot ce avem pe postul lui la nationala. El vrea saracu’ dar unde sa-l bage Pitzurca, Stancu e musai titular ca e ruman fratili lor sa mance si el o paine..
Golul a fost un pic norocos cu tibia dar de mult si mai mereu demonstreaza ca e meserias. Daca as face o echipa cu jucatori adunati din miticaliga, cu el as incepe.

m-am uitat pe youtube,este un jucator talentat.pacat ca are deja 27 de ani.jucatorii brazilieni care joaca in rasaritul Europei,viseaza ligile in care se castiga bani.
jucatorii de 18-19 ani sunt viitorul..

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.fc-bayern-bindet-top-youngster-profi-vertraege-fuer-alessandro-schoepf-und-julian-green.b3db86df-16bd-4a77-b8af-d5f24f0b39a1.html

sorin
14.11.2013, 20:03
sa vedem daca in urmatoarele cateva zile desfiintez topicul cu generatia ratatillor :-)

VanDerGigi
14.11.2013, 22:39
sa vedem daca in urmatoarele cateva zile desfiintez topicul cu generatia ratatillor :-)

Baieti eu vad meciul de la Bucuresti ca l-am inmormantat pe batranelul meu.
Cu el am vazut meciurile din '94 noaptea. Si timpul a trecut, acum a retrogradat dupa Rapiduletzul lui.
Sper ca baietii astia sa faca un meci bun..
Hai Romania!

FidelKatzo
15.11.2013, 01:13
Cu el am vazut meciurile din '94 noaptea. Si timpul a trecut, acum a retrogradat dupa Rapiduletzul lui.
Sper ca baietii astia sa faca un meci bun..
Hai Romania!

Sincere condoleante Gigi.

tonita
15.11.2013, 04:40
Condoleante...

sorin
15.11.2013, 06:23
chiar ma intrebam unde ai disparut. imi pare nespus de rau sa aud astfel de vesti :( sincere condoleante!
sper sa ai macar o mica bucurie dupa meciul retur.

livia
15.11.2013, 07:43
Condoleante...

Pisoi
15.11.2013, 10:27
Gigi, Sincere condoleante! si de la mine.

p.s. ...daca ai timp da-mi un buzz pe YM, poate ma poti ajuta cu ceva in Buc.
.................................................. ...............................................

Pe ce canale se transmite meciul? Ce canal e ala Romania TV? ....ca eu nu-l gasesc.

Loniia
15.11.2013, 10:44
Claudiu ,Condoleante ...Odihna sa-i fie in Pace!

VanDerGigi
15.11.2013, 10:48
Va multumesc.

Mai e putin, echipa probabila este ca de obicei, adica surprinzatoare.
Pisoi, meciul il poti vedea pe internet indiferent de ce canal il transmite. Unul dintre site-uri e livemeciuri.com
Incerc sa te gasesc pe ym, daca nu reusesc da-mi un SMS cu ce-ti trebuie.

Raven
15.11.2013, 12:20
Condoleante. Unele lucruri nu se sterg niciodata.
De ce crezi c-a retrogradat? Mai degraba am retrogradat noi sustinand echipa RO condusa de niste incompetenti si o federatie de fotbal supercorupta in ton cu regimul fesenist.

sorin
15.11.2013, 15:55
eu mi-am varsat amarul cu fotbalul pe topicul cu CM-ul :(

Pisoi
15.11.2013, 17:21
eu mi-am varsat amarul cu fotbalul pe topicul cu CM-ul :(
...io nu! ...dar nici nu am avut vreo speranta ca tine! ...decat cu o echipa mediocra la CM (ca sa nu zic slaba) mai bine deloc! :ideea:
p.s. ...piturca ala e un incompetent si implicit muraturile lui fara tactica de joc ...iar comentatorii TV sunt execrabili

sorin
19.11.2013, 06:23
hai ca 2-0 sau macar 3-1 pentru a merge in prelungiri nu e chiar imposibil. a facut asta o echipa mai acatarii parca.

tonita
19.11.2013, 09:19
Iti planifici doar dezamagirea sorine... Io nici nu ma uit la meci, dar imi planific în felul asta o posibila bucurie, dup'aia. Daca românii pierd zic
c-am stiut, nu trebuie sa ma supar.

Iar la Germania-Anglia ne uitam Fidel, oder? Îi batem mereu chit ca-i amical sau nu!

sorin
19.11.2013, 09:44
Iti planifici doar dezamagirea sorine...
N-am ce face Toni. M-am obisnuit intotdeauna sa vad intotdeauna jumatatea plina a paharului. Practic, nu pot schimba cursul jocului, asa ca de ce sa gandesc negativ pana se va sti rezultatul final, in loc sa am o atitudine pozitiva? Sa stii ca ajuta per ansamblu ;)

VanDerGigi
19.11.2013, 09:46
2-0 nu e imposibil dar e de munca sa speram ca echipa va juca. Pare o zi potrivita pentru un miracol. 50,000 de romani in tribune si o brigada de arbitri sarbi care nu ne vor fura. Nu putem sa nu ne uitam si sa speram Toni. Echipa pare facuta ceva mai bine iar daca vede ca Torje tot slab joaca ar fi cazul sa-l bage si pe Nicolita o repriza si la fel si pe Niculae ca e mare si puternic si poate sa se lupte cu ei gramada ar putea crea niste spatii pentru Marica si Maxim.

tonita
19.11.2013, 13:33
de acord! Hai Romania, daca se califica golim paharul tau!

sorin
19.11.2013, 15:38
2-0 nu e imposibil dar e de munca sa speram ca echipa va juca. Pare o zi potrivita pentru un miracol.
Nimic nu e imposibil Jiji, exceptand rezultate de la echipa d efotbal a Romaniei. Si-au batut iarasi joc de noi.

de acord! Hai Romania, daca se califica golim paharul tau!
Toni, am sperat dar nu a iesit cum am vrut noi. Acum, putem sa ne enervam si sa ne calmam apoi : )

VanDerGigi
19.11.2013, 17:44
Nimic nu e imposibil Jiji, exceptand rezultate de la echipa d efotbal a Romaniei. Si-au batut iarasi joc de noi. )

Am scapat sa le purtam grija pe acolo, asa vedem iar cupa mondiala relaxati si fara emotii.
In stilul asta cum ne prezentam la baraje, o sa mai ajungem noi la un campionat mondial cand or face astia campionatul de 150 de echipe. Ca sa castigam vreo grupa vreodata sa ne calificam direct, nu se pune problema.
Altii au asa o tarie de caracter, un orgoliu, rad glumesc cu tine dar cand vor sa fluiere, fluiera frate nu blegi si fara pic de mandrie ca noi ..eram sigur ca se califica Franta. Sau ati vazut ce i-a facut Portugalia Suediei. Ce meciuri, cata ambitie.
Nu am fost niciodata mai pesimist decat acum cu privire la viitorul fotbalului romanesc. Daca nu se investeste in copii si antrenori seriosi care sa-i educe, parca e capat de linie.

FidelKatzo
20.11.2013, 00:11
Am scapat sa le purtam grija pe acolo, asa vedem iar cupa mondiala relaxati si fara emotii.
In stilul asta cum ne prezentam la baraje, o sa mai ajungem noi la un campionat mondial cand or face astia campionatul de 150 de echipe. Ca sa castigam vreo grupa vreodata sa ne calificam direct, nu se pune problema.
Altii au asa o tarie de caracter, un orgoliu, rad glumesc cu tine dar cand vor sa fluiere, fluiera frate nu blegi si fara pic de mandrie ca noi ..eram sigur ca se califica Franta. Sau ati vazut ce i-a facut Portugalia Suediei. Ce meciuri, cata ambitie.
Nu am fost niciodata mai pesimist decat acum cu privire la viitorul fotbalului romanesc. Daca nu se investeste in copii si antrenori seriosi care sa-i educe, parca e capat de linie.

pai ce spuneam eu de fiecare data..? nu m-ai luat in serios cand am spus ca trebuie sa va cumparati nemti..cand te duci la magazin si cumperi pentru casa ta o masina de gaurit,stai pe ganduri cand trebuie sa alegi intre una chinezeasca sau una germana,sau te uiti la bani..?
adevarul este ca traim intr-o lume a noastra ,pe care numai noi o intelegem..uita-te si tu,exemplu de logica beton..dupa capul unora nu stam chiar asa de rau,suntem pe undeva pa locul doi..ceva este putred in Danemarka,draga Gigi..

"Suntem fericiţi, am ajuns la baraj, credem în şansa noastră. Sper să şi reuşim să ne calificăm. Pentru mine ar fi foarte important, dar mai ales pentru această generaţie. Am avut şi jocuri care n-au mulţumit publicul, nu am luat punctele dorite, dar am reuşit să ajungem la baraj. Vom vedea ce ne vor hărăzi sorţii la baraj, cu siguranţă vom avea şansa a doua, dar ne-o vom juca aşa cum ştim noi. Să fim realişti, nu înseamnă foarte mult dacă am ajuns la baraj, dar dacă această campanie ar fi încununată cu prezenţa în Brazilia, ar fi extraordinar", a declarat Victor Piţurcă la GSP TV, spunând că speră ca România să fie mai puternică la baraj. "Sunt vreo 4-5 echipe naţionale în Europa, restul suntem o apă şi-un pământ cam toţi. Olanda e o forţă puternică pentru toate echipele cu care a jucat, aşa că noi am ieşit pe locul 2... Olanda a jucat pentru ea, nu pentru România. Nu e o performanţă (n.r. - calificarea la baraj) dacă nu mergem la Mondial. Piţurcă ar trebui să mai ţină cont şi de ceea ce spun alţii, dar este un antrenor valoros, el ştie să califice echipe. Numai că echipa asta naţională mai are nevoie de 2-3 jucători. Şi Mutu dacă îşi revine ar fi util, dar nu cred că Piţurcă îl convoacă", a declarat Dumitru Dragomir.

http://www.gazetaromaneasca.com/utile/sport/6815-romania-s-a-calificat-la-barajul-pentru-cm-2014.html

ps. cred ca echipa Greciei odata ajunsa acasa,primul lucru pe care o sa-l faca este sa puna flori la statuia lui Otto Rehagel..

FidelKatzo
20.11.2013, 00:30
Iti planifici doar dezamagirea sorine... Io nici nu ma uit la meci, dar imi planific în felul asta o posibila bucurie, dup'aia. Daca românii pierd zic
c-am stiut, nu trebuie sa ma supar.

Iar la Germania-Anglia ne uitam Fidel, oder? Îi batem mereu chit ca-i amical sau nu!

blestemul de pe Wembley din 1966 apasa pe sufletul lor..cred ca daca nemtii si-ar pune piedici la picioare ca pentru cai la pasune, nu ar reusi sa bage mingea in poarta..

http://youtu.be/WatTYsOocrI

VanDerGigi
20.11.2013, 07:50
pai ce spuneam eu de fiecare data..? nu m-ai luat in serios cand am spus ca trebuie sa va cumparati nemti..cand te duci la magazin si cumperi pentru casa ta o masina de gaurit,stai pe ganduri cand trebuie sa alegi intre una chinezeasca sau una germana,sau te uiti la bani..?
adevarul este ca traim intr-o lume a noastra ,pe care numai noi o intelegem..uita-te si tu,exemplu de logica beton..dupa capul unora nu stam chiar asa de rau,suntem pe undeva pa locul doi..ceva este putred in Danemarka,draga Gigi..

ps. cred ca echipa Greciei odata ajunsa acasa,primul lucru pe care o sa-l faca este sa puna flori la statuia lui Otto Rehagel..

Eu mereu te iau in serios insa din pacate nu sunt eu in capul mesei la FRF. De ce sa-i dea Sandu banii unui antrenor capabil sa faca treaba cand poate sa-i imparta el cu cloaca lui ca merge si asa. Stim cu totii metodele romanesti, treaba de mantuiala si cum se imparte recolta n-are rost sa mai pierdem timpul.

Probabil ai citit declaratiile lui Mutu despre cum pregateste Pitzi meciurile. Ne mai miram ca echipa e un haos total fara nicio idee de joc? N-am mai vazut o schema tactica la nationala de ani de zile, sa zici ca a fost exersata la antrenament. Totul e lasat la voia intamplarii, jocul nostru la off side a fost o gluma, l-am facut mare si pe Mitrogogu ala tu-l in noroc. A spus antrenorul grecilor ca nu l-a surprins Pitzi cu nimic, a fost exact cum se astepta. mda ..nici pe noi.
Am scapat de Mitica, sa scapam si de Sandu macar sa nu mai auzim de niste scarbe in rest asteptari zero ..ies linistit la pensie pana face Romania echipa.

Orice nas isi are nasul si tot vorbind de asta ..radeti bine de englezi dar aveti grija sa nu rada iar macaronarii de voi la vara.

FidelKatzo
20.11.2013, 09:41
Am scapat de Mitica, sa scapam si de Sandu macar sa nu mai auzim de niste scarbe in rest asteptari zero ..ies linistit la pensie pana face Romania echipa.

Orice nas isi are nasul si tot vorbind de asta ..radeti bine de englezi dar aveti grija sa nu rada iar macaronarii de voi la vara.

nu radem de englezi,ne respectam reciproc..poate il prinde o gripa usoara cu temperatura si frisoane pe maestrul Balotelli si scapam de macaronari. daca nu,atunci scapam de Löw si tot am facut o treaba buna..
l-a vazut cineva pe toni.? ma intreb daca stie ca Dortmund are sambata un meci important..

tonita
21.11.2013, 03:03
Stiam ca Ro nu se califica!;-))) si n-am vazut meciul, m-am uitat la Germania - Anglia.

Klopp a fost în tribuna in Ro, ca sa zic asa m-a reprezentat... A pus ochii pe Mitroglou care sa vina în locul lui Lewandowski...viitorul e asigurat dar prezentul e naspa. Nu va doresc problemele noastre în aparare si sper sa nu luam prea multe goluri sambata.

Off, off Jiji, asa-i cum zici, da' macar pe Baloteli sa-l bage în arest preventiv...sanse ar fi, fete faine si substante interzise sunt si la Rio.

FidelKatzo
22.11.2013, 00:53
Stiam ca Ro nu se califica!;-))) si n-am vazut meciul, m-am uitat la Germania - Anglia.

Klopp a fost în tribuna in Ro, ca sa zic asa m-a reprezentat... A pus ochii pe Mitroglou care sa vina în locul lui Lewandowski...viitorul e asigurat dar prezentul e naspa. Nu va doresc problemele noastre în aparare si sper sa nu luam prea multe goluri sambata.

Off, off Jiji, asa-i cum zici, da' macar pe Baloteli sa-l bage în arest preventiv...sanse ar fi, fete faine si substante interzise sunt si la Rio.

capul sus toni,toata suflarea tine cu voi..!

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.fc-bayern-gegen-borussia-dortmund-fcb-vs-bvb-das-tippen-die-altstars.a

Gigi,am citit declaratia lui Mutu. este declaratia unui jucator frustrat pentru-ca nu a fost convocat la nationala,asa ca nu stiu daca merita multa atentie..la fel si propunerile unora in privinta omului potrivit pentru functia de antrenor national,in cazul ca Piturca isi da demisia..
dupa parerea mea,nu conteaza la un antrenor cat de bine a jucat fotbal sau meritele lui pentru nationala ca fotbalist.conteaza cat de bine este pregatit din punct de vedere profesional ca antrenor si cat este de inteligent. in liga germana sunt nenumarati antrenori foarte buni care nu au ajuns in cariera lor fotbalistica mai sus de liga a doua..

VanDerGigi
22.11.2013, 09:43
Gigi,am citit declaratia lui Mutu. este declaratia unui jucator frustrat pentru-ca nu a fost convocat la nationala,asa ca nu stiu daca merita multa atentie..la fel si propunerile unora in privinta omului potrivit pentru functia de antrenor national,in cazul ca Piturca isi da demisia..
dupa parerea mea,nu conteaza la un antrenor cat de bine a jucat fotbal sau meritele lui pentru nationala ca fotbalist.conteaza cat de bine este pregatit din punct de vedere profesional ca antrenor si cat este de inteligent. in liga germana sunt nenumarati antrenori foarte buni care nu au ajuns in cariera lor fotbalistica mai sus de liga a doua..

Sigur ca Mutu e frustrat si suparat, dar asta nu trebuie sa umbreasca faptul ca spune adevarul. Pe mine ma depaseste cati aparatori are Piturca ..probabil sug toti din acelasi biberon, noroc ca mai exista un Ienei, un Iordanescu, un Dinu. In loc sa uneasca echipa, a dezbinat-o semi-retardul.
Sharlatanul nesimtit nu pleaca fara despagubiri de juma' de milion iar un antrenor strain nu concep baietii pt ca.. nu ne vindem tara.
Revenind la Mutu, multi au zis ca l-ar fi convocat chiar si asa obosit cum e dar nu te pui cu ambitiile personale ale barbugiului. Cum sa n-aiba dreptate cand se intreaba daca el sau Sapunaru erau mai prosti decat alti pafaristi de pe banca de rezerva? Talentul nu se uita, oricand putea da o pasa sau un sut mai bine decat Tanase si Stancu. Scuza ca n-a dat goluri la echipa de club prinde la popor. Eu am vazut multe meciuri ale lui Ajaccio, foarte probabil mai multe decat Pitzi. Ravanelli a jucat toate meciurile cu 7 fundasi curu-n poarta la extrem, asadar ce pretentii sa ai de la Mutu cand echipa lui trece jumatea terenului de 2-3 ori tot meciul? Am scris aici dupa tragerea la sorti ca ne trebuie un bun executant de lovituri libere pe teren. Ce am facut cu lovitura aia de la 18 metri la scorul de 1-1? Si-a batut barbugiul joc de ea l-a pus pe Latovlevici stangaci sa bata cand lovitura era usor stanga perfecta pentru un dreptaci. Totusi nu demult le aratam la nemti cum se face :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=LBjcYh_5Hcs

FidelKatzo
24.11.2013, 02:08
Sigur ca Mutu e frustrat si suparat, dar asta nu trebuie sa umbreasca faptul ca spune adevarul. Pe mine ma depaseste cati aparatori are Piturca ..probabil sug toti din acelasi biberon, noroc ca mai exista un Ienei, un Iordanescu, un Dinu. In loc sa uneasca echipa, a dezbinat-o semi-retardul.
Sharlatanul nesimtit nu pleaca fara despagubiri de juma' de milion iar un antrenor strain nu concep baietii pt ca.. nu ne vindem tara.
Revenind la Mutu, multi au zis ca l-ar fi convocat chiar si asa obosit cum e dar nu te pui cu ambitiile personale ale barbugiului. Cum sa n-aiba dreptate cand se intreaba daca el sau Sapunaru erau mai prosti decat alti pafaristi de pe banca de rezerva? Talentul nu se uita, oricand putea da o pasa sau un sut mai bine decat Tanase si Stancu. Scuza ca n-a dat goluri la echipa de club prinde la popor. Eu am vazut multe meciuri ale lui Ajaccio, foarte probabil mai multe decat Pitzi. Ravanelli a jucat toate meciurile cu 7 fundasi curu-n poarta la extrem, asadar ce pretentii sa ai de la Mutu cand echipa lui trece jumatea terenului de 2-3 ori tot meciul? Am scris aici dupa tragerea la sorti ca ne trebuie un bun executant de lovituri libere pe teren. Ce am facut cu lovitura aia de la 18 metri la scorul de 1-1? Si-a batut barbugiul joc de ea l-a pus pe Latovlevici stangaci sa bata cand lovitura era usor stanga perfecta pentru un dreptaci. Totusi nu demult le aratam la nemti cum se face :lol:

pai tocmai de aparatori voiam sa iti scriu..in anumite faze aveam impresia ca se misca cu incetinitorul..acuma ar fi corect sa spun,ca am vazut si cativa jucatori tineri foarte talentati..trebuie sa ne hotaram,jucam cu pensionari sau lasam in fata tineretul..?
dupa un meci pierdut intodeauna este de vina antrenorul,in ce-l priveste pe Piturca cred ca a facut tot posibilul sa castige..adevarul este ca am facut prea putin ca sa ne putem califica..si aici nu este vina lui Piturca ci fotbalul de calitate slaba care se joaca in liga romaneasca..fara echipa olandei nu ajungeam la baraj..iar echipa greciei,chiar daca traim cu impresia ca puteam sa o batem ,sa nu uitam ca a fost campioana europeana..
banii care ii cere Piturca ca despagubire sunt o gluma..daca la nivel de federatie juma de milion sunt bani multi,ce ne mai miram ca nu avem o echipa ca lumea..
imi aduc aminte de meciul din 2004 cand au luat.o nemtisorii mei pe coaja,o luna nu am iesit in sat, stateam cu arma incarcata ascuns in camera dupa perdele si urmaream strada..

mai nou imi plac transmisiile in limba araba,comentatorii traiesc trup si suflet momentul..

http://youtu.be/PKaXFh7vN1M

VanDerGigi
25.11.2013, 07:02
banii care ii cere Piturca ca despagubire sunt o gluma..daca la nivel de federatie juma de milion sunt bani multi,ce ne mai miram ca nu avem o echipa ca lumea..
imi aduc aminte de meciul din 2004 cand au luat.o nemtisorii mei pe coaja,o luna nu am iesit in sat, stateam cu arma incarcata ascuns in camera dupa perdele si urmaream strada..

Felicitari pentru meciul de Sambata.
E vorba de principiu..
Sa te duci la lucru, sa nu indeplinesti proiectul pentru care ai fost angajat, iar cand te da afara sa te mai loveasca si cu un bonus ca sa scape de tine. Ce lume faina frate ..si ne mai intrebam de ce ne ia barbugiu de fraieri.
Fidel, se pare ca la inceputul anilor 2000 nemtisorii nu pierdeau multe meciuri, dar cand o faceau, le placea sa ia cate 5. Cred ca nu s-a mai suportat rusinea la nivel inalt si au pus biciul pe fenomen de ati ajuns unde sunteti acum.

http://www.youtube.com/watch?v=XiBxyPqV1BY

marian42
25.11.2013, 10:34
Sa te duci la lucru, sa nu indeplinesti proiectul pentru care ai fost angajat, iar cand te da afara sa te mai loveasca si cu un bonus ca sa scape de tine. Ce lume faina frate ..si ne mai intrebam de ce ne ia barbugiu de fraieri.

La noi, treaba asta e un fel de obiceiul pamantului, datina din strabuni.
Sa ne amintim cum se faceau restructurarile dupa Revolutie, fie ca era vorba de mineri, telecomunicatii sau armata. Dupa ce ca taiau frunza la caini, im momentul concedierii primeau n* salarii "compensatorii" - compensatorii la ce?!!!!
La lene?
La incompetenta?
La faptul ca ani si ani de zile fusesera platiti degeaba?
Asa si cu Piturca...

PS. Puteti sa ma-njurati, dar eu, unul, sunt bucuros de ratarea calificarii.
Incalte ne-am afisat neputinta in fata grecilor, insa, daca ajungeam la Rio, radea, dracului, toata planeta de noi!

livia
25.11.2013, 17:59
Zi-le Nea Mariane!!! Ma bucur sa te "revad"!

FidelKatzo
26.11.2013, 01:49
Felicitari pentru meciul de Sambata.

Fidel, se pare ca la inceputul anilor 2000 nemtisorii nu pierdeau multe meciuri, dar cand o faceau, le placea sa ia cate 5. Cred ca nu s-a mai suportat rusinea la nivel inalt si au pus biciul pe fenomen de ati ajuns unde sunteti acum.

Multumesc.! am sa tin pumnii echipei lui Toni asta seara,sper sa se intoarca roata norocului in favoarea lor..pentru-ca in ultimul timp am impresia ca nu le reuseste nimica..
Gigi,ma faci sa ma simt de parca se apropie ziua mortilor si trebuie sa cumpar flori..nemtii au avut in istoria lor perioade de tranzitie in care au trebuit sa se descurce cu jucatorii pe care ii aveau la dispozitie..in perioada anilor 2000 a ajuns Rudi Voller antrenor,pentru-ca Crisoph Daum a bagat nasul in sacul cu faina si a aparut la tv cu ochii rosii ca un viezure...Rudi a facut treaba buna,pentru-ca nu poti sa compari jucatorii de atunci cu jucatorii pe care ii au astazi nemtii si daca nu navaleau mediile pe el la fiecare miscare,sunt convins ca obtinea rezultate mai bune..faptul ca fotbalul german este la ora actuala asa de bine cotat este si meritul lui.
meciul pomenit de tine ramane in amintirea poporului englez pe vesnicie.important a fost cred eu,ca ambele echipe s-au calificat pentru mondiale..

http://youtu.be/5lnK6fJnfKQ

tonita
26.11.2013, 05:50
Merci Fidel, asa e norocul bata-l vina!

Da,da... vad ca începeti sa va plictisiti în Freistaat Bayern cu toate ca rotitele lui Pep înca nu se rotesc cum vrea el.

Conu' marian "like"!

VanDerGigi
26.11.2013, 07:04
La noi, treaba asta e un fel de obiceiul pamantului, datina din strabuni.

Mon cher, pare bine si mie sa te revad.

Gigi,ma faci sa ma simt de parca se apropie ziua mortilor si trebuie sa cumpar flori..nemtii au avut in istoria lor perioade de tranzitie in care au trebuit sa se descurce cu jucatorii pe care ii aveau la dispozitie..

:lol: Gata hai ca nu mai postez din astea dureroase.

Merci Fidel, asa e norocul bata-l vina!

Toni da-i un SMS lui Mitrogogu sa nu fie surprins ca FC-ul nu-l are in aparare pe Goian.

sorin
26.11.2013, 09:42
ultima zvacnire pentru Steluta, probabil agonie, fara extaz.

FidelKatzo
29.11.2013, 03:09
atentie mare cu Neymar,nu trebuie atins nici macar cu o floare..si in meciul cu Ajax tot pe jos era..

http://youtu.be/24egmBje55s

FidelKatzo
03.12.2013, 02:07
Gigi,ce spui de baiatul asta.? tocmai i-au prelungit contractul pina in 2018.

la 21 de ani este unul din jucatorii de baza la fc..

http://www.sueddeutsche.de/sport/fc-bayern-alaba-verlaengert-vertrag-bis-1.1833541

http://youtu.be/QGkWYOzlA2Y

VanDerGigi
03.12.2013, 07:41
Pare foarte bun, a avut de la cine sa invete meserie cu Robben langa el.

FidelKatzo
06.12.2013, 02:21
de fapt sunt foarte trist.am vrut sa ma duc pina la Augsburg sa ii iau gatul la portar.

http://youtu.be/drolUEslBNk

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.fc-bayern-muenchen-knie-aufgeschlitzt-arjen-robben-zur-behandlung-ins-krankenhaus.f9e7844f-cc29-4c0c-ab68-189c5b808225.html

sorin
06.12.2013, 06:14
de fapt sunt foarte trist.am vrut sa ma duc pina la Augsburg sa ii iau gatul la portar.
Ouch!!! Criminala intrare. I-a dat 11 m macar?

FidelKatzo
07.12.2013, 00:45
Ouch!!! Criminala intrare. I-a dat 11 m macar?

arbitrul de linie a ridicat steagul pentru offside,arbitrul a fluierat..Robben era cu spatele la ei si nu a auzit,nu a vazut..portarul era cu fata si daca nu a auzit,mai mult ca sigur ca a vazut..dupa parerea mea a fost un fault intentionat,cum au fost majoritatea actiunilor jucatorilor de la Augsburg pe parcursul meciului...portarul s-a ales numai cu un cartonas galben..

FidelKatzo
09.12.2013, 01:17
dupa cum se vede,nu s-a simtit lipsa lui Robben in meciul cu Bremen.sa vedem cum ne descurcam pe 17 Dec.si 21 Dec. fara el..

http://www.welt.de/sport/fussball/bundesliga/fc-bayern-muenchen/article121760346/Der-Weg-des-FC-Bayern-zum-Weltpokal-steht-fest.html

http://youtu.be/pjDDfLEMSRA

saptamana asta miercuri Dortmund joaca la Olympique Marseille..ma intreb cu ce jucatori,pentru-ca jumatate din echipa este accidentata..?

http://www.rp-online.de/sport/fussball/bundesliga/der-bvb-reist-auf-kruecken-nach-marseille-aid-1.3872840

tonita
12.12.2013, 10:43
saptamana asta miercuri Dortmund joaca la Olympique Marseille..ma intreb cu ce jucatori,pentru-ca jumatate din echipa este accidentata..?

Dortmund joaca cu ...sufletul;-))))))) Ce frumos e fotbalul!

FidelKatzo
15.12.2013, 08:57
Dortmund joaca cu ...sufletul;-))))))) Ce frumos e fotbalul!

am vazut meciul si am avut emotii pina in ultima clipa..felicitari..!!!

http://youtu.be/Qf8-AjgcpEM

baietii mei dau semne de oboseala.sper sa invete Guardiola din greseli ,apararea a fost catastrofala.

http://youtu.be/QRCmHJk9ZQs

sorin
16.12.2013, 19:32
Iordanescu revine la nationala ca director tehnic.

VanDerGigi
17.12.2013, 10:00
Iordanescu revine la nationala ca director tehnic.

Sa speram ca va mai pune lucrurile la punct. Dar problema tot ramane, n-avem antrenor. Avem amatorism si mancatorie din belsug. Poftim de ce n-a jucat Pantilimon cu Grecia si in general e tratat cu spatele la nationala si ca el sunt mai multi. In schimb prostalai ca Stancu care dau cu sar'mana la samsari si le umple buzunarele cu comisioane grase sunt titulari meci de meci.
http://www.onlinesport.ro/fotbal/stranieri/pantilimon-atacat-dur-nu-are-caracter-nid-103320/
Ce sila mi-e de mizeriile astea.

http://www.youtube.com/watch?v=ja8TPrnmrJ4

FidelKatzo
17.12.2013, 11:11
asta seara avem un meci interesant pentru cupa mondiala de cluburi in Marok..Fc-ul joaca cu Guangzhou Evergrande,echipa chinezeasca antrenata de fostul campion mondial cu echipa Italiei, Marcello Lippi.

FidelKatzo
19.12.2013, 01:11
Allahu akbar.!

http://youtu.be/8pvnRI8oIN0

VanDerGigi
19.12.2013, 07:35
Allahu akbar.!

Brrrrrrrrr de aici inainterrrrrrrrr, poti considerarrrrrrrrr ca-ti este ascultat telefonul. Brrrrrrrrr ;)

FidelKatzo
29.12.2013, 03:00
ma intrebam daca Fc-ul va continua si in 2014 seria de succese cu care am fost obisnuiti.dupa parerea lui Rummenige,trebuie sa fim multumiti si daca ajungem intre primele patru echipe.
am cazut cu Arsenal,o echipa care merge tot mai bine si care ne-a batut 2013 pe tern propriu.echipa lui Toni a avut mai mult noroc, St Petersburg nu este o problema fara solutie pentru Kloppescu.

"Es wird nicht jedes Jahr zum Champions-League-Sieg reichen, aber es wäre natürlich wunderbar, wenn man immer unter den Top-Vier-Mannschaften dabei ist."

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.karl-heinz-rummenigge-zieht-jahresbilanz-bayern-wunsch-in-barcelonas-fussstapfen-treten.db12096d-ba44-4a44-9cef-df195961710d.html

FidelKatzo
30.12.2013, 08:39
il cauta nemtii pe Reghe si noi habar nu avem. l-au pus cap de lista dupa sarbatorile de Craciun.

"Site-ul ndr.de a scris că în cazul demiterii tehnicianului Mirko Slomka, pe lista oficialilor clubului german se află Laurenţiu Reghecampf, Edwald Lienen, Huub Stevens, Holger Stanislawski, Thomas Schaaf, Murat Yakin, Martin Jol, Bruno Labbadia, Thorsten Fink, Michael Frontzeck, Christian Gross, Norbert Meier, Michael Buskens, Markus Babbel, Stefan Effenberg, Lorenz-Gunther Kostne şi Andre Breitenreiter."

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/craciunul-aduce-o-oferta-pentru-reghecampf-antrenorul-este-dorit-in-2014-in-bundesliga-416183.html

VanDerGigi
30.12.2013, 17:31
il cauta nemtii pe Reghe si noi habar nu avem.

Depinde ce se ofera ..lautari aveti?

Am inteles ca Fc-ul a pus ochii pe un jucator de foarte mare valoarea, titular incontestabil de echipa nationala posesorul unor executii cu adevarat magice in fata portii, de la Fc Ginclibirlicul.

http://www.youtube.com/watch?v=LCFUV1nRm4E

FidelKatzo
31.12.2013, 00:16
trebuie sa fii talentat sa ratezi de la 30cm de poarta. pe mine ma surprinde naivitatea romanilor care chiar cred fantasmagorii de genul ca Reghe este o personalitate in fotbalul german.faptul ca este cotat mai bine ca Huub Stevens si ca numele lui apare linga un Stefan Effenberg sau Markus Babbel,ma face sa ma simt ca dupa cuvantarile lui Ceasca cand credeam ca tot globul pamantesc ciuleste urechile la vorbele lui intelepte..

http://youtu.be/RjvS0AsUtnY

Pisoi
31.12.2013, 12:15
...de fo 2-3 luni nu's ce dk s-a intamplat cu cabluTV si n-am mai prins meciurile de prin europa, ...ieri am prins un moment liber si m-am dus la "palat" sa-mi revendic drepturile ...asa ca ei au recunoscut (cu scuzele de rigoare) ca e ceva in neregula si ca recompensa mi-au deschis gratis pe un an, un tier cu toate canalele premium HD de sport! :sing:
...asa ca o sa incerc sa fiu si io la curent cu meciurile din europa si sa ma implic in comentariile de p-aici! ...ca la hochei n-am decat un incapatanat rival!:starsmile:

FidelKatzo
01.01.2014, 01:32
...de fo 2-3 luni nu's ce dk s-a intamplat cu cabluTV si n-am mai prins meciurile de prin europa, ...ieri am prins un moment liber si m-am dus la "palat" sa-mi revendic drepturile ...asa ca ei au recunoscut (cu scuzele de rigoare) ca e ceva in neregula si ca recompensa mi-au deschis gratis pe un an, un tier cu toate canalele premium HD de sport! :sing:
...asa ca o sa incerc sa fiu si io la curent cu meciurile din europa si sa ma implic in comentariile de p-aici! ...ca la hochei n-am decat un incapatanat rival!:starsmile:

bine ai venit pe topicul asta Pisoi ! o sa ti spuna Gigi regulamentul,sunt cateva echipe pe care nu ai voie sa le critici. Dinamo,FC Bayern si Dortmund.daca una din echipele astea pierde scriem banalitati pe alte topice ca sa nu faca nimeni cu nervii. ultima data cand a pierdut Dortmund am scris ceva parca,despre coada stufoasa a lui Zullu.

in sfarsit se apropie momentul adevarului,m-am saturat sa vad in fiecare zi aceasi scroafa nenorocita gonita prin sat.

http://www.abendblatt.de/sport/article123430225/Lewandowski-unterschreibt-am-2-Januar-beim-FC-Bayern.html

tonita
02.01.2014, 05:18
La Multi Ani va doresc pentru 2014 ! Va doresc tuturor un An Nou in care sa fiti cu totii sanatosi si cat mai multe realizari pentru familiile voastre ! da' la cluburile noastre nu te-ai gândit? La tigrul sudest european, la leul bavarez si la albina din Dortmund care mai înteapa pe unul sau altu...

Mi-e teama si mie ca Podolski care n-a avut inima de leu, sa nu submineze arsenalul(!) vostru de titluri si recunoastere internationala...dar sper sa le aratati cine-i fruncea!

VanDerGigi
02.01.2014, 07:13
bine ai venit pe topicul asta Pisoi ! o sa ti spuna Gigi regulamentul,sunt cateva echipe pe care nu ai voie sa le critici. Dinamo,FC Bayern si Dortmund.daca una din echipele astea pierde scriem banalitati pe alte topice ca sa nu faca nimeni cu nervii.

Bine punctat Fidel!
Pisoiule acum ca te-a familiarizat Fidel cu regulamentul de ordine interioara, ia spune-ne tu cu cine tii? Sa nu zici Steloaia ca stricam prietenia ..

Fidel, ia uite-l pe varu' lu' Lewandowski
http://m.gsp.ro/top-stiri/416579.html

Pisoi
02.01.2014, 12:02
bine ai venit pe topicul asta Pisoi ! o sa ti spuna Gigi regulamentul,sunt cateva echipe pe care nu ai voie sa le critici. Dinamo,FC Bayern si Dortmund.

...sper ca n-am dat si p-aici de alti 3 incapatanati! ...io critic pe cine vreau daca e nevoie ca n-am nimic de impartit cu voi in privinta fotbalului!
...din fericire cele 3 echipe mentionate sunt oarecum printre cele care imi incanta retinele! ...dar asta nu inseamna ca voi fi subiectiv!

Bine punctat Fidel!
Pisoiule acum ca te-a familiarizat Fidel cu regulamentul de ordine interioara, ia spune-ne tu cu cine tii? Sa nu zici Steloaia ca stricam prietenia ..

...prietenia nu o stric cu nimeni chiar daca avem opinii diferite! ...si in nici un caz din cauza sportului profesionist unde ie totul business!
...in meciurile interne din RO nu tin cu nici o echipa si in nici un caz cu Steloaia ...decat daca vreuna dintre echipe joaca meciuri internationale ...si poate nici atunci!

p.s. ...ce va rog e sa postati aici cand sunt meciuri de vazut ca sa fiu si io pe faza ...de cand am fost la "palat" ma uit mai mult la fotbal dar n-am vazut nici un meci cu echipele voastre favorite!

FidelKatzo
02.01.2014, 23:54
...sper ca n-am dat si p-aici de alti 3 incapatanati! ...io critic pe cine vreau daca e nevoie ca n-am nimic de impartit cu voi in privinta fotbalului!
...din fericire cele 3 echipe mentionate sunt oarecum printre cele care imi incanta retinele! ...dar asta nu inseamna ca voi fi subiectiv!

p.s. ...ce va rog e sa postati aici cand sunt meciuri de vazut ca sa fiu si io pe faza ...de cand am fost la "palat" ma uit mai mult la fotbal dar n-am vazut nici un meci cu echipele voastre favorite!

corect este sa spunem ca mai sunt si alte echipe cum ar fi Barcelona ,Real, Manchester United sau PSG,care joaca un fotbal fenomenal si merita fiecare meci vazut.
o sa-ti spunem cand sunt meciuri interesante,in schimb noi te rugam sa ne tii la curent cum evolueaza Zullu si cum se impaca cu statutul de emigrant..

da' la cluburile noastre nu te-ai gândit?

Mi-e teama si mie ca Podolski care n-a avut inima de leu, sa nu submineze arsenalul(!) vostru de titluri si recunoastere internationala...dar sper sa le aratati cine-i fruncea!

m-am gandit si le urez multe succese pe 2014. sunt un fan credincios dar nu fanatic. daca ajunge fc.ul intre primele patru echipe trebuie sa fim multumiti. posibil ca 2014 sa fie un an deosebit pentru Dortmund,pentru-ca au fost anul trecut urmariti de ghinioane si ar fi cazul sa isi revina la normal. la ultimul meci cu Herta am primit dureri de stomac de la nervi.

Arsenal merge din ce in ce mai bine,sper ca Pep sa nu uite sa le arate inaintea meciului un video cu rusinea de la Muenchen,ca sa ii motiveze pe baieti.

http://youtu.be/MMleWyh5_J8

Bine punctat Fidel!

Fidel, ia uite-l pe varu' lu' Lewandowski
http://m.gsp.ro/top-stiri/416579.html

pare un jucator cu simtul portii sa vedem cum se acomodeaza.o veste buna este ca sa reintors la club Barboianu,deocamdata Dinamo este pe locul 9 cu 16 puncte,daca vor sa participe la competitiile europene trebuie sa treaca de Astra si Petrolul care joaca constant in prima jumatate de sus a clasamentului.

tonita
03.01.2014, 03:24

No pai atunci fi binevenit!

...prietenia nu o stric cu nimeni chiar daca avem opinii diferite! ...si in nici un caz din cauza sportului profesionist unde ie totul business!

Asa-i, businessu e busines, da' sentimentele noastre sunt oarbe, surde si ....NU: mute nu sunt în nici un caz (zâmbaret cu megafon)

Fidele lasa modestia! FC e în topul topurilor. Doar un ghinion va poate împiedica sa luati din nou cele trei cupe. ...Stiu, asteptarile prea mari aduc dezamagiri mari si ti-e teama, deaia-ti dau un sfat nesolicitat "Don't worry, be happy!"

Mult succes si lui Dinamo din partea mea, daca Zullu o sa intre des aici îl bagam pe Photoshop si-l facem alb-rosu!

VanDerGigi
03.01.2014, 09:04
pare un jucator cu simtul portii sa vedem cum se acomodeaza.o veste buna este ca sa reintors la club Barboianu, deocamdata Dinamo este pe locul 9 cu 16 puncte,daca vor sa participe la competitiile europene trebuie sa treaca de Astra si Petrolul care joaca constant in prima jumatate de sus a clasamentului.

Ma simt ranit sa vad ca nu esti la curent cu situatia la zi ..voinicii mei sunt la 2 puncte de cupele europene si in semifinalele cupei unde sper sa cadem cu prietenul nostru memeshor. Asa e cand echipa ta e pe cai mari ..esti fericit si te simti bine ii iei pe astia mai mici la misto. Boieria vine cu randul ..posibil de ce ti-e frica sa nu scapi, transmite-i lu’ Pepe Mexicanu’ sa-si puna lenjerie intima rosie cu snur si dantelutza de cea mai faina calitate pentru confruntarea cu maestrul Wenger. :lol:

FidelKatzo
03.01.2014, 10:37
Ma simt ranit sa vad ca nu esti la curent cu situatia la zi ..voinicii mei sunt la 2 puncte de cupele europene si in semifinalele cupei unde sper sa cadem cu prietenul nostru memeshor. Asa e cand echipa ta e pe cai mari ..esti fericit si te simti bine ii iei pe astia mai mici la misto. Boieria vine cu randul ..posibil de ce ti-e frica sa nu scapi, transmite-i lu’ Pepe Mexicanu’ sa-si puna lenjerie intima rosie cu snur si dantelutza de cea mai faina calitate pentru confruntarea cu maestrul Wenger. :lol:

nu stiu ce a fost in capul meu cand am scris mesajul,ca era cam de dimineata si inca nu facusem gimnastica de inviorare.. iarta-ma Gigi,nu am vrut sa te fac sa suferi..
am cautat pe gogule clasamentul si am dat de pagina asta,de obicei intru la ziare.com unde am aceeasi informatie de la mai multe ziare si o consider verificata.de data asta recunosc ca am fost superficial. promit sa nu mai fac greseli catastrofale ca in mesajul precedent.

http://www.fcdinamo.ro/clasament/

Gigi,baietilor mei nu le strica din cand in cand cate o batuta.mingea este rotunda si in fotbal totul este posibil.
ma gandeam la printul Philip care din dragoste pentru regina nu a vorbit limba germana 50 de ani,ceva imi spune ca dupa meciul cu Fc-ul maestrul Wenger o sa vorbesca fluid cu accent nativ spaniola..

VanDerGigi
03.01.2014, 20:13
am cautat pe gogule clasamentul si am dat de pagina asta,

ceva imi spune ca dupa meciul cu Fc-ul maestrul Wenger o sa vorbesca fluid cu accent nativ spaniola..

Am crezut ca vrei sa razi de mine ..lol
Cu asa echipa esti indreptatit sa fi increzator, dar la ce jucatori are Pepe sub comanda, cred ca Wenger ar vorbi mai bine fluent nemteasca lui Uli & Heynckes, nicidecum spaniola.

VanDerGigi
10.01.2014, 09:37
Fidel, ce mai uneltesti pe acolo? Cand se reia campionatul la voi, pe 26?

FidelKatzo
10.01.2014, 12:14
Fidel, ce mai uneltesti pe acolo? Cand se reia campionatul la voi, pe 26?

campionatul incepe vineri pe 24 Ianuarie. fc-ul joaca in deplasare la Mönchengladbach.veste buna; in echipa lui Toni isi reiau antrenamentul jucatorii de baza care au fost accidentati. credeam ca odata incheiate discutiile in legatura cu plecarea lui Lewandowski se vor linisti spiritele,dar se pare ca mai sunt si alti jucatori care vor sa paraseasca clubul. pina acum Klopp a fost foarte bine inspirat de fiecare data cand a fost vorba sa aduca jucatori noi,poate gaseste si pentru Lewandowski un jucator la fel de talentat. o alta solutie este sa schimbe sistemul de joc.. presimt ca o sa avem un an plin de surprize,atat in campionat cat si la mondiale..

http://www.welt.de/sport/fussball/bundesliga/borussia-dortmund/article123686720/Wie-der-BVB-Reus-und-Guendogan-halten-will.html

VanDerGigi
13.01.2014, 07:29
Fidel, gata m-am intors la locul nostru unde e cald si bine si suntem in afara oricarui pericol. Iarta-ma ca m-am ratacit pe alte topice ca un adolescent ..nu mi-am dat seama ca una lume ma asteapta demult la cotitura sa-mi dea cu caramida la biblioteca.

FidelKatzo
13.01.2014, 09:38
Fidel, gata m-am intors la locul nostru unde e cald si bine si suntem in afara oricarui pericol. Iarta-ma ca m-am ratacit pe alte topice ca un adolescent ..nu mi-am dat seama ca una lume ma asteapta demult la cotitura sa-mi dea cu caramida la biblioteca.

o secunda te-am pierdut din vedere ,ti-am spus de nenumarate ori ca o femeie gingase ca o viorea poate fi dura ca granitul.

o veste buna,Robben a inceput de Sambata sa se antreneze cu echipa. daca iti mai aduci aminte in meciul cu Augsburg a fost faultat ingrozitor..

http://youtu.be/6BZnBCfamMs

ps. se pare ca David Luiz nu se mai intelege cu Mourinho si in curand vom mai avea un aparator de clasa.

http://www.fussballtransfers.com/bundesliga/chelsea-star-zum-fc-bayern-dante-macht-sich-fur-david-luiz-stark_42022