PDA

Arată versiune întreagă : Coltul microbistilor [2]

Pagini : 1 [2]

VanDerGigi
14.01.2014, 13:59
Imi pare rau Fidel, dar Ribery n-a avut nicio sansa ..Cristinel e mult prea meserias.

http://www.youtube.com/watch?v=-zM_YycajXA

o veste buna,Robben a inceput de Sambata sa se antreneze cu echipa. daca iti mai aduci aminte in meciul cu Augsburg a fost faultat ingrozitor..
ps. se pare ca David Luiz nu se mai intelege cu Mourinho si in curand vom mai avea un aparator de clasa.

Multa sanatate lui Robben. Pune o vorba buna la Uli ..daca aveti prea multi jucatori, sa-i trimite-ti la Dimanu pe cei ce nu prind nici macar banca de rezerve. In schimb noi promitem sa le dam 3 mese pe zi si sa joace titulari meci de meci..

FidelKatzo
15.01.2014, 01:29
Imi pare rau Fidel, dar Ribery n-a avut nicio sansa ..Cristinel e mult prea meserias.

Multa sanatate lui Robben. Pune o vorba buna la Uli ..daca aveti prea multi jucatori, sa-i trimite-ti la Dimanu pe cei ce nu prind nici macar banca de rezerve. In schimb noi promitem sa le dam 3 mese pe zi si sa joace titulari meci de meci..

cand incepe campionatul in Ro.? trebuie sa imi spui pe ce pagini sa intru,sa nu mai rada lumea de mine ca vin cu informatii de acum 10 ani.

pe Uli il las sa se concentreze la problemele lui.in martie are proces pentru evaziune fiscala.ma gandeam sa organizez o manifestatie in fata tribunalului.sa comand 1000 de tricouri rosii care sa aiba pe spate scris ceva in genul;"Uli are voie" sau, "pentru Zei nu exista lege"..

a fost de asteptat sa castige Cristinel,trebuie sa fi orb sa il vezi pe Frank mai bun. pina si pe forumul fc-ului majoritatea era pentru portughez.
in afara de asta Ribery a jucat mai mult pentru echipa.la real echipa joaca pentru Cristinel. daca iti mai aduci aminte de meciurile de anul trecut cu Dortmund,incearca sa iti imaginezi cum decurgeau fara Cristiano..dupa parerea mea este o dependenta nesanatoasa care pe termen indelungat va dauna clubului.

tonita
15.01.2014, 03:44

...Multa sanatate lui Robben. Pune o vorba buna la Uli ..daca aveti prea multi jucatori, sa-i trimite-ti la Dimanu pe cei ce nu prind nici macar banca de rezerve. In schimb noi promitem sa le dam 3 mese pe zi si sa joace titulari meci de meci..

:lol:
Imi pare rau de Ribery dar, cel mai târziu dupa meciurile cu Suedia a fost clar ca baietu' ala e extraterestru.

... meciurile de anul trecut cu Dortmund.... Da, da am înteles aluzia:-$

Klopp o zis ca trebuie sa vânda toata echipa când veni vorba de Abramovici la Dortmund, la care Ibran o zis ca la Dortmund vine pe gratis!

Lui Uli toate bune la procest... Fidele pui linku' de la "Generalversamlung" sa vada si VanDerGigi ca Uli e si el om de-al nostru?!

FidelKatzo
15.01.2014, 06:11
:lol:

Lui Uli toate bune la procest... Fidele pui linku' de la "Generalversamlung" sa vada si VanDerGigi ca Uli e si el om de-al nostru?!

sunt mai multe linkuri de la Generalversamlung,dar ca fan al dortmundului sunt sigur ca la asta te-ai gandit.

http://youtu.be/ZGD_7L5-ZRk

VanDerGigi
15.01.2014, 08:06
cand incepe campionatul in Ro.? trebuie sa imi spui pe ce pagini sa intru,sa nu mai rada lumea de mine ca vin cu informatii de acum 10 ani.

pe Uli il las sa se concentreze la problemele lui.in martie are proces pentru evaziune fiscala.ma gandeam sa organizez o manifestatie in fata tribunalului.sa comand 1000 de tricouri rosii care sa aiba pe spate scris ceva in genul;"Uli are voie" sau, "pentru Zei nu exista lege"..

Parca pe la sfarsitul lui Februarie inceputul lui Martie, nu stiu exact da' te anunt io.
S-au tras la sorti semifinalele cupei si ghici ce a iesit? Yep, Dimanu-Steloaia, deci avem 3 derby-uri in primavara ..meciuri frumoase orice ar fii. A venit Mutu la Petrolul. Cupa la mine si campionatul la Mutu mi s-ar parea o distributie echitabila, sunt convins ca toata lumea este de acord. Altceva ce sa-ti mai zic? Fortza fie cu Uli, sunt convins ca statul o sa fie intelegator ..a fost pentru o cauza nobila.

Toni, Kloppotescu l-a mai luat pe Microgogu pan' la urma, sau asteapta sa-l vada cum se misca in Brazilia?

FidelKatzo
16.01.2014, 09:52
Parca pe la sfarsitul lui Februarie inceputul lui Martie, nu stiu exact da' te anunt io.
S-au tras la sorti semifinalele cupei si ghici ce a iesit? Yep, Dimanu-Steloaia, deci avem 3 derby-uri in primavara ..meciuri frumoase orice ar fii. A venit Mutu la Petrolul. Cupa la mine si campionatul la Mutu mi s-ar parea o distributie echitabila, sunt convins ca toata lumea este de acord. Altceva ce sa-ti mai zic? Fortza fie cu Uli, sunt convins ca statul o sa fie intelegator ..a fost pentru o cauza nobila.

Toni, Kloppotescu l-a mai luat pe Microgogu pan' la urma, sau asteapta sa-l vada cum se misca in Brazilia?

Mutu este un jucator care are experienta si poate sa dea pasul hotaritor in meciuri decisive.pacat ca are 35 de ani,in fotbalul profesionist o varsta la care multi isi fac licenta de antrenor. nu stiu daca toata lumea este de acord cu imparteala facuta de tine,tot asteptand sa imi pui un link de unde sa imi culeg imformatiile am dat de un articol care m-a pus pe ganduri....

"Adversara de astăzi a "roş-albaştrilor" prezintă echipa lui Laurenţiu Reghecampf drept "Bayern Munchen de România!". "Steaua e echipa fanion a fotbalului românesc. Şi-a făcut un nume important în 1986, cînd a devenit prima echipă din Europa de Est care cîştigă Cupa Campionilor Europeni", notează site-ul lui Werder Bremen."

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/umilinta-cu-nurnberg-nu-le-a-stirbit-imaginea-in-bundesliga-werder-bremen-o-prezinta-pe-steaua-drept-bayern-munchen-de-romania-417507.html (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/umilinta-cu-nurnberg-nu-le-a-stirbit-imaginea-in-bundesliga-werder-bremen-o-prezinta-pe-steaua-drept-bayern-munchen-de-romania-417507.html)

VanDerGigi
16.01.2014, 11:07
Mutu este un jucator care are experienta si poate sa dea pasul hotaritor in meciuri decisive.pacat ca are 35 de ani,in fotbalul profesionist o varsta la care multi isi fac licenta de antrenor. nu stiu daca toata lumea este de acord cu imparteala facuta de tine,tot asteptand sa imi pui un link de unde sa imi culeg imformatiile am dat de un articol care m-a pus pe ganduri....

Intra pe gsp sau prosport sau onlinesport ori de cate ori ai curiozitatea si clasamentul la zi e usor de dibuit.
Ai tot dreptul sa cazi pe ganduri ..amicalele conteaza mai putin, totusi am inteles ca Nurnberg e pe locul 17 din 18 in Bundesliga cu zero victorii.
Ziaristul este o rasa aparte ..daca mai cumpara Steluta un campionat, asteapta-te sa citesti in presa romaneasca ca Reghe negociaza cu Uli.
Ai dreptate, un jucator la 35 de ani e cu becul la benzina aprins. Totusi la nivelul din liga romaneasca si la talentul lui e posibil sa mai faca ceva meciuri bune.
Desigur mai exista si exceptii, vezi cazul lui Pirlo care in Mai face 35 de ani si nu stiu daca Juventus iesea campioana fara el.
Stiu ca esti adeptul tinerilor insa ei reprezinta viitorul nu prezentul. Un jucator de 19 ani nu are maturitatea fotbalistica, ani de practica/experienta ai unuia de 27-29 de ani. Nu degeaba de exemplu Cristinel e in varful carierei acum la 28 de ani si nu cand avea fata plina de cosuri la Sporting.

tonita
16.01.2014, 15:16
Gigi, nu stiu nimic... uite aici un link de transferuri, vad ca sunt si ceva români.
http://www.transfermarkt.de/de/default/marktwert/basics.html

Fidele, era un montaj cu Uli care mi-a placut mai mult, ala în care zice ca va fi pâna la ultima suflare pe baricade.

VanDerGigi
16.01.2014, 20:49
Toni vad niste jucatori romanasi pe acolo care in general sunt mai bunicei.
La portari eu as atrage atentia la Balgradean si cred ca cine il ia poate face o afacere. Rar pierd vreun meci al lui Dimanu si am vazut la el posibilitati asemanatoare cu ale lui Lobont in zilele lui bune. Iar Lobont in era Ajax a fost in top.
Este usor predispus la ingrasat si cand plange ca vrea afara imi aduce aminte de Alexe. Mie nu imi plac din astia la echipa mea si nu-l mai inghit dar recunosc ca are foarte mult potential. A cochetat si cu nationala o vreme ca rezerva dar deocamdata trebuia Tatarusanu sa fie vandut in ordinea numerelor dupa tricou pentru comisionul samsarilor cel de toate zilele.

FidelKatzo
17.01.2014, 11:30
Gigi, nu stiu nimic... uite aici un link de transferuri, vad ca sunt si ceva români.
http://www.transfermarkt.de/de/default/marktwert/basics.html

Fidele, era un montaj cu Uli care mi-a placut mai mult, ala în care zice ca va fi pâna la ultima suflare pe baricade.

stiu de care clip este vorba,l-am vazut. l-as cauta pentru tine,dar ma cuprinde o tristete nemarginita cand vad cum sufera Uli.poate cu alta ocazie,pa la sfarsitul lui Mai dupa ce a trecut furtuna,sper sa putem rade impreuna.

Gigi,citesc tot mai des in ziare despre Maxim. se pare ca este foarte bine vazut in Stuttgart.

http://www.sky.de/web/cms/de/bundesliga-vfb-holt-rumaenischen-nationalspieler.jsp

VanDerGigi
18.01.2014, 07:38
Gigi,citesc tot mai des in ziare despre Maxim. se pare ca este foarte bine vazut in Stuttgart.

E bunicel ..daca isi vede de treaba, poate invata lucruri frumoase de la nemti.
Nu l-am vazut jucand destul de mult dar dupa mine parca aduce un pic in joc cu Ozil.

FidelKatzo
19.01.2014, 00:34
am crezut ieri ca traiesc un cosmar.se tot vorbeste ca fc-ul vrea sa aduca un aparator de clasa pina in vara.cat mai repede cu atat mai bine..Dante si Boateng sunt buni,dar au momente cand se misca cu incetinitorul..

http://youtu.be/t5OIx0NXmPs

VanDerGigi
20.01.2014, 08:20
am crezut ieri ca traiesc un cosmar.se tot vorbeste ca fc-ul vrea sa aduca un aparator de clasa pina in vara.cat mai repede cu atat mai bine..Dante si Boateng sunt buni,dar au momente cand se misca cu incetinitorul..

Parca tot cu Dante si Boateng s-a castigat tot ..deci posibil problema sa nu fie neaaparat la ei.
Lasa-l pe Pepshor sa mai lucreze si cu materialul clientului sa vedem cum se descurca, nu numai cu fotbalisti de 5 stele cu care si bunica-mea ar avea rezultate.. Dar cum e un rasfatzat al sortii parca vad ca a dat fuga la Uli sa mai risipeasca niste zeci de meleoane.

FidelKatzo
20.01.2014, 11:27
Parca tot cu Dante si Boateng s-a castigat tot ..deci posibil problema sa nu fie neaaparat la ei.
Lasa-l pe Pepshor sa mai lucreze si cu materialul clientului sa vedem cum se descurca, nu numai cu fotbalisti de 5 stele cu care si bunica-mea ar avea rezultate.. Dar cum e un rasfatzat al sortii parca vad ca a dat fuga la Uli sa mai risipeasca niste zeci de meleoane.

ai dreptate,Pep schimba sistemul la fiecare joc si are pretentia ca jucatorii sa se acomodeze unul cu altul in cel mult zece secunde..oricum din cate am citit in ziare,pina in vara nu mai aduce nici un jucator. din jucatorii tineri avem doi care merita toata atentia.

http://www.transfermarkt.de/de/julian-green/profil/spieler_161204.html

http://www.transfermarkt.de/de/pierre-emile-hoejbjerg/profil/spieler_167799.html

nu cred ca Pep o sa aiba curajul lui van Gaal si sa riste cu ei la meciuri importante ca sa castige experienta.
Gigi,daca fc-ul vrea sa fie printre primele patru echipe din Europa,trebuie sa cumpere jucatorii cei mai buni aflati pe piata..uita-te la Real,au dat 100 de milioane pentru Gareth Bale,Barcelona se spune ca a dat cam tot atat de pentru Neymar..bavarezii mei sunt inca modesti cu achzitiile lor de 40 de milioane..

ps.imi place foarte mult Thiago Silva de la PSG,pacat ca are 29 de ani ..

VanDerGigi
20.01.2014, 12:22
Gigi,daca fc-ul vrea sa fie printre primele patru echipe din Europa,trebuie sa cumpere jucatorii cei mai buni aflati pe piata..uita-te la Real,au dat 100 de milioane pentru Gareth Bale,Barcelona se spune ca a dat cam tot atat de pentru Neymar..bavarezii mei sunt inca modesti cu achzitiile lor de 40 de milioane..

Real se stie ca intotdeauna au aruncat cu sume astronomice ..nemtii au fost mereu mai chibzuiti.
Ia uite ce avem noi aici .. sa nu-ti vina sa crezi si alta nu. http://m.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/robert-pongracz-noul-vice-al-lpf-e-o-oportunitate-sa-lucrez-in-romania-putem-face-multe-aici-11932919

FidelKatzo
21.01.2014, 03:19
Real se stie ca intotdeauna au aruncat cu sume astronomice ..nemtii au fost mereu mai chibzuiti.
Ia uite ce avem noi aici .. sa nu-ti vina sa crezi si alta nu. http://m.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/robert-pongracz-noul-vice-al-lpf-e-o-oportunitate-sa-lucrez-in-romania-putem-face-multe-aici-11932919

ce sa spun..? trebuia sa ii puna si diploma de inginer ca sa realizam ce important este pentru fotbalul romanesc.

"Germanul Robert Pongracz este noul vicepreşedinte al LPF, a anunţat, luni, preşedintele forului, Gino Iorgulescu, într-o conferinţă de presă, după Adunarea Generală. Până în prezent, vicepreşedinţi ai LPF erau Alexandru Boc şi Iosif Robi Urs.

Robert Pongracz, născut la 1 iulie 1981, a fost director în cadrul UEFA şi şef al departamentului de relaţii internaţionale la liga profesionistă spaniolă. El vorbeşte româna, engleza, spaniola, franceza şi italiana."

FidelKatzo
24.01.2014, 09:25
E gelos pe double DD-urile noastre. Lasa ca vin ele meciurile cu Arsenal sa-l vedem ce marime are morcovu'.

pina atunci mai avem timp sa ne intram in ritm. asta seara incepe la noi campionatul,Fc-ul joaca in deplasare la Mönchengladbach.

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.bundesliga-in-gladbach-fc-bayern-rib-ry-fraglich-robben-im-kader.72a750c9-6eb2-4c53-a94a-d3b415e24c8b.html

Gigi imi place mult de Dorin Rotariu,daca se tine de treaba sunt sigur ca o sa mai auzim de el..

http://youtu.be/a4Gs0l3kkUA

Fidel, asta e intelepciune curata, da' ia spune-ne mai detaliat cum te simti când câstiga FC Bayern. Nu de alta, dar ca sa nu te subestimeze cineva.

La capitolul iubire femei nici nu-i nevoie sa facem "brainstorming" pentru ca situatia e clara ca lumina zilei. Totusi daca e nevoie cumva nevoie de un Advocato diabolo eu sar cu placere în bresha. Ele, femeile sunt minunate...:anounce::anounce:

mai bine intreaba-ma cum ma simt cand pierde Fc Bayern,ultima data cu Salzburg mi-au iesit pete rosii pe tot corpul si m-am scarpinat trei zile..
multumesc pentru intentia buna si ai dreptate.ele,adica femeile,sunt minunate..mai ales daca ma lasa in pace cand ma uit la meciuri..

VanDerGigi
24.01.2014, 13:24
Gigi imi place mult de Dorin Rotariu,daca se tine de treaba sunt sigur ca o sa mai auzim de el...

E meserias dar neaaparat trebuie sa mai puna ceva masa musculara. Umbla vorba ca il monitorizeaza Manchester United, dar mai e mult pana departe e doar un shtrumph. Daca pleaca acum il manca aia pe paine.

FidelKatzo
26.01.2014, 03:07
Toni,va urmareste ghinionul!
incep sa il compatimesc pe Kloppescu,ii doresc putere si intelepciune sa aduca BVB-ul la forma cu care am fost obisnuiti.

http://www.focus.de/sport/fussball/bundesliga1/jakub-blaszczykowski-verletzt-schock-fuer-dortmund-verdacht-auf-kreuzbandriss-bei-kuba_id_3568768.html

http://youtu.be/y9S7e-dQMlE

tonita
26.01.2014, 05:01
Salzburgul a fost necesar si sper suficient pentru ca sa ramâneti cu picioarele pe pâmânt. Tu esti pesimist convins, doar ca sa nu fi dupaia desamagit, cu pete rosii, lacrimi si toate celelalte dureri...Bucura-te pentru ce ai nu pentru ce ai putea sa pierzi. Felicitari pentru victoria asupra lui Gladbach care e foarte puternic.

Merci pentru urari, asta e situatia, privim înainte si speram sa avem mai mult noroc în Europa. Baietii sunt raniti, decimati dar golurile lor râmân imparabile (si autogolurile, ceea ce e bine;-))

FidelKatzo
26.01.2014, 05:49
Salzburgul a fost necesar si sper suficient pentru ca sa ramâneti cu picioarele pe pâmânt. Tu esti pesimist convins, doar ca sa nu fi dupaia desamagit, cu pete rosii, lacrimi si toate celelalte dureri...Bucura-te pentru ce ai nu pentru ce ai putea sa pierzi. Felicitari pentru victoria asupra lui Gladbach care e foarte puternic.

Merci pentru urari, asta e situatia, privim înainte si speram sa avem mai mult noroc în Europa. Baietii sunt raniti, decimati dar golurile lor râmân imparabile (si autogolurile, ceea ce e bine;-))

m-am programat la asistenta pentru urmatoarea sedinta in ca.sase saptamani.pina atunci voi incerca sa imi iau regulat pastilele si sa gandesc pozitv.

tonita
26.01.2014, 07:11
nu ca sunt adeptul pastilelor, dar ce zici de pastila asta (http://www.forum.romanian-portal.com/showthread.php?19783-Coltul-microbistilor-2&p=217531#post217531)

FidelKatzo
29.01.2014, 10:53
asta seara joaca fc-ul cu VfB Stuttgart. Robben si Ribery nu joaca,Pep i-a lasat acasa sa se odihnesca . sunt curios daca joaca Mandzukic.de cand se stie ca va veni la vara Lewandowski nu este o zi sa nu se faca presupuneri despre posibila lui plecare la un alt club. dupa parerea mea este un jucator prea pretios ca sa il lase sa plece.

tonita
29.01.2014, 11:43
Nu cred ca Levandowski ar fi mai eficient.

VanDerGigi
29.01.2014, 12:40
"Tamas" loveste din nou ..

http://www.youtube.com/watch?v=gvbFg2lMZ8I

FidelKatzo
29.01.2014, 14:00
"Tamas" loveste din nou ..

"Tamas" trebuie sa fie un virus care se transmite de la jucator la jucator..ataca creierul mic.

Stuttgart conduce cu 1-0 la pauza.

sorin
29.01.2014, 14:04
Mda, s-a virusat si tottenhamezu' de Chiriches zilele trecute.

Olga
29.01.2014, 15:27
Ce amuzanta a fost scena unde mingea s-a rostogolit singur in poarta si a marcat un mare GOL ... nu stiu cine jucau, parca 2 echipe din UK ca treceam doar in fatza TV-ului ... desi alergau destul de iute baietii nu l-au putut opri.

FidelKatzo
30.01.2014, 01:07
Ce amuzanta a fost scena unde mingea s-a rostogolit singur in poarta si a marcat un mare GOL ... nu stiu cine jucau, parca 2 echipe din UK ca treceam doar in fatza TV-ului ... desi alergau destul de iute baietii nu l-au putut opri.

Olgutza draga,esti prima femeie care scrie pe topicul asta si asta trebuie sarbatorit. am sa-l rog pe Gigi sa ia masurile corespunzatore,ca buchetul de flori sa ajunga la timp la tine.

Stuttgart conduce cu 1-0 la pauza.

"Der beste Spieler der enttäuschenden Bayern war Thiago, bei den kollektiv überzeugenden Stuttgartern stachen Leitner und Ulreich heraus"

http://www.fr-online.de/sport/fc-bayern-muenchen---vfb-stuttgart-fc-bayern-gewinnt-2-1,1472784,26036614.html

sunt foarte trist,oare de ce ne uraste lumea pe noi.ce sa mai facem ca sa fim apreciati si iubiti..? Stuttgart a condus pina in min.76 cand pensionarul Pizarro a egalat cu o lvitura de cap fenomenala.in prelungiri in ultimele secunde Thiago a marcat golul victoriei. am jucat in deplasare fara patru jucatori titulari,Martinez,Robben,Ribery,Shweinsteiger..zia rele scriu ca jocul fc-ului a fost dezamagitor. daca pierzi un meci in ultima secunda sigur ca ramai cu un gust amar in amintire..
la FC toata lumea trebuie sa munceasca,chiar si pensionarii sunt trimisi la produs..

http://youtu.be/gEcj3ADBLYA

Olga
30.01.2014, 01:58
... buchetul de flori sa ajunga la timp la tine.

Ma dau cu ruj-ul parizian cand vine delivery ... am jucat fotbal de placere in copilarie ca mereu lipsea cineva din echipa copiilor de pe strada si precum nu erau masini atunci aveam unde sa fugim dupa minge. Cate nopti n-am pierdut in fatza TV-ului sa vad toate meciurile ce se transmiteau de la Campionatul Mondial din Mexico in 1970 si altele. Toate evenimentele mari urmaresc si azi insa m-a surprins ca nimeni n-a spus nimic cand a murit Eusebio, eu l-am vazut jucand, cum avansa ca atlet pe teren, m-a atins altfel disparitia lui.

FidelKatzo
30.01.2014, 03:04
Ma dau cu ruj-ul parizian cand vine delivery ... am jucat fotbal de placere in copilarie ca mereu lipsea cineva din echipa copiilor de pe strada si precum nu erau masini atunci aveam unde sa fugim dupa minge. Cate nopti n-am pierdut in fatza TV-ului sa vad toate meciurile ce se transmiteau de la Campionatul Mondial din Mexico in 1970 si altele. Toate evenimentele mari urmaresc si azi insa m-a surprins ca nimeni n-a spus nimic cand a murit Eusebio, eu l-am vazut jucand, cum avansa ca atlet pe teren, m-a atins altfel disparitia lui.

Ai dreptate,nu stiu cum de nu s-a amintit ca s-a stins din viata unul din cei mai talentati jucatori al fotbalului mondial. Odihneasca-se in pace.!

am gasit un rezumat ceva mai complet al meciului de aseara.

http://youtu.be/dlrvwfWkO5k

VanDerGigi
30.01.2014, 10:00
.. am sa-l rog pe Gigi sa ia masurile corespunzatore,ca buchetul de flori sa ajunga la timp la tine.

sunt foarte trist,oare de ce ne uraste lumea pe noi.ce sa mai facem ca sa fim apreciati si iubiti..?

Cunosc sentimentili ce te incereaca, dar nu-i nimic Fidel, fa abstractie de lumea perversa si rea ..chiar daca ati castigat cu greutate, meciul se joaca 90 de minute. Maximescu a jucat si el?
Dat fiind ca doamna Olga este dinamovista, ma pregatesc sa comand un buchet de 250 de trandafiri albi si rosii..

Pisoi
30.01.2014, 10:32
Dat fiind ca doamna Olga este dinamovista, ma pregatesc sa comand un buchet de 250 de trandafiri albi si rosii..
...cati albi si cati rosii? :thinking:
...daca ma intrebi si pe mine ...si eu sunt dinamovist cand Dinamo e inaintea Stelei! ...mie ce-mi trimiti? :d:

FidelKatzo
30.01.2014, 11:06
Cunosc sentimentili ce te incereaca, dar nu-i nimic Fidel, fa abstractie de lumea perversa si rea ..chiar daca ati castigat cu greutate, meciul se joaca 90 de minute. Maximescu a jucat si el?

Maxim a fost rezerva. nu stiu care sunt ultimele noutati la VfB Stuttgart,dar se zvoneste ca Liverpool si Fenerbahce sunt interesati de el. pina maine,adica vineri ora 18 stim daca transferul va avea loc in iarna asta. poate si asta sa fie un motiv sa il tina pe banca.

ps. multumesc pentru gestul facut pentru doamna Olga,ca intodeauna dai dovada de gentilete..ca drept recunostinta iti mai pun un clip,sper ca pe asta sa nu il mai stearga nimeni.

http://youtu.be/2qLEGwkjjvU

FidelKatzo
03.02.2014, 03:07
Mandzukic seamana tot mai mult cu Lewandovski..in meciul de ieri a dat doua pase decisive si un gol.

http://youtu.be/iplRjXm-ewY

VanDerGigi
03.02.2014, 20:01
De vreo trei zile caut sa gasesc si io o stire sa ma laud si eu cu echipa mea ca tine ..si tot ce am gasit sa merite citit e asta http://m.prosport.ro/sport-life/special/sacrificiu-pentru-dinamo-peste-10-000-de-kilometri-parcursi-o-singura-noapte-acasa-si-un-traseu-ucigator-din-antalya-la-marbella-direct-prin-viscolul-din-romania-12004229

Pisoi
03.02.2014, 20:40
De vreo trei zile caut sa gasesc si io o stire sa ma laud si eu cu echipa mea ca tine ..si tot ce am gasit sa merite citit e asta....
...trimite trandafirii aia asa cum ai promis ...si poate o sa afli ceva stiri cu care sa te lauzi! ...cum ar fi ca Olguta a gatit fo' encilada ceva si pt cainii tai! :starsmile:

sorin
03.02.2014, 20:52
Care sacrificiu bre Jiji, ca n-o face-o dijiaba, o fi si el frun plotonier ceva cu salar' si pensie buna :starsmile:

VanDerGigi
03.02.2014, 21:01
Care sacrificiu bre Jiji, ca n-o face-o dijiaba, o fi si el frun plotonier ceva cu salar' si pensie buna :starsmile:

Nu face bre degeaba, ce noi trabahadorim degeaba? doar ca e meserias ziceam. D-am avea 11 fotbalisti ca el sofer n-ar fi rau.
Pisoaie am gasit o dedicatie pentru tine si fetile pretenele alea vesele ale tale sti tu .. trecute,prezente si viitoare lol

http://www.youtube.com/watch?v=j16aqWZdfHk

FidelKatzo
04.02.2014, 03:14
De vreo trei zile caut sa gasesc si io o stire sa ma laud si eu cu echipa mea ca tine ..si tot ce am gasit sa merite citit e asta http://m.prosport.ro/sport-life/special/sacrificiu-pentru-dinamo-peste-10-000-de-kilometri-parcursi-o-singura-noapte-acasa-si-un-traseu-ucigator-din-antalya-la-marbella-direct-prin-viscolul-din-romania-12004229

cum nu ai gasit ? baietii tai au castigat meciul impotriva echipei lui Lipi..

sper ca ai trimis trandafirii..

http://youtu.be/7mDR1u55Fp0

VanDerGigi
05.02.2014, 08:49
sper ca ai trimis trandafirii..

http://www.youtube.com/watch?v=i9DJYtvHi0M

FidelKatzo
07.02.2014, 06:45
vesti bune pentru Toni..

http://www.t-online.de/sport/fussball/bundesliga/id_67759644/bvb-neuzugang-milos-jojic-ist-einer-wie-toni-kroos.html

tonita
07.02.2014, 08:46
vesti bune pentru Toni..
merci, de mult le astept! Si la Gündogan ma asteptam... Poate îl vedem dupa Brazilia la fo 50 mil. Îmi place foarte mult.:love:

FidelKatzo
12.02.2014, 02:05
merci, de mult le astept! Si la Gündogan ma asteptam... Poate îl vedem dupa Brazilia la fo 50 mil. Îmi place foarte mult.:love:

de fiecare data cand jucati ma intreb de unde mai scoate Klopp jucatori,bine ca in meciul de aseara nu s-a accidentat careva. Zambrano de la Frankfurt seamana foarte mult cu Arturo Vidal,este pus pe rupt picioare..bine ca Lewa a scapat sanatos..

tonita
12.02.2014, 07:17
....bine ca Lewa a scapat sanatos..

Da! Ar fi pacat sa se accidenteze, dar îsi mai pierde si el rabdarea cu toti cotonogarii.
FC-HSV 4:1?

VanDerGigi
12.02.2014, 11:42
Fidel, cum se numeste nevasta magraonului?

FidelKatzo
13.02.2014, 07:04
Fidel, cum se numeste nevasta magraonului?

la cine te referi..? nu as vrea sa ranesc pe nimeni ca doar si eu sunt ceva mai bronzat de la soare..

tonita
13.02.2014, 08:05
...FC-HSV 4:1?

Pardon! Voiam sa zic FC-Arsenal.

VanDerGigi
13.02.2014, 10:24
la cine te referi..? nu as vrea sa ranesc pe nimeni ca doar si eu sunt ceva mai bronzat de la soare..

Nu ma refer la nimeni, ziceam sa te intervievez ca in video cu maimutza macac.
Par sa fie din acelasi arbore si la propriu si la figurat: magraon -> macac -> pe strada in Anglia

FidelKatzo
13.02.2014, 11:03
Nu ma refer la nimeni, ziceam sa te intervievez ca in video cu maimutza macac.
Par sa fie din acelasi arbore si la propriu si la figurat: magraon -> macac -> pe strada in Anglia

mi-a picat cam greu fisa,recunosc..nevestele de magraon au nume frumoase, de masini cum ar fi Mercedes,de fructe,de flori.. mie mi-a placut Aspirina si Palmoliva.

Pardon! Voiam sa zic FC-Arsenal.

pina saptamana viitoare nu mai este mult,recunosc ca am emotii..voi ati avut noroc cu Zenit Petersburg,trebuie sa castigati fara probleme..

VanDerGigi
15.02.2014, 18:17
mi-a picat cam greu fisa,recunosc..nevestele de magraon au nume frumoase, de masini cum ar fi Mercedes,de fructe,de flori.. mie mi-a placut Aspirina si Palmoliva.

Mie cel mai mult mi-a placut Fotosinteza si al doilea AnaMaria Prodan ca tot suntem la fotbal.

Mai termina si cocalarii magraoni, lautari si infractori vreodata cu amicalele? Mi s-a facut o sila .. primavara asta vor juca doar 2 meciuri oficiale in campionat ..cu CFR si cu catelusii mei. De acum orice echipa europeana joaca cu Stelutza, va avea un suporter in plus in persoana mea. Mizeria din Romania la patrat, asta inseamna Steloaia!

http://blog.prosport.ro/mihai-mironica/ziua-indragostitilor-cu-doamna-chiajna-12086991

FidelKatzo
17.02.2014, 02:43
Mie cel mai mult mi-a placut Fotosinteza si al doilea AnaMaria Prodan ca tot suntem la fotbal.

Mai termina si cocalarii magraoni, lautari si infractori vreodata cu amicalele? Mi s-a facut o sila .. primavara asta vor juca doar 2 meciuri oficiale in campionat ..cu CFR si cu catelusii mei. De acum orice echipa europeana joaca cu Stelutza, va avea un suporter in plus in persoana mea. Mizeria din Romania la patrat, asta inseamna Steloaia!

http://blog.prosport.ro/mihai-mironica/ziua-indragostitilor-cu-doamna-chiajna-12086991

nu te mai necaji Gigi, peste tot in lume cine are bani este frumos si destept..baietii tai au calitati dar le lipsesc mijloacele finaciare cu desavarsire..
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/dinamo-se-intoace-in-stefan-cel-mare-cainii-se-vor-antrena-din-nou-in-groapa-12093369
sa vedem ce face CFR Cluj maine seara..Concordia mi-a facut impresia de echipa demoralizata si fara valaga in aparare.

ps. se apropie momentul adevarului,Arsenal si-a luat revansa cu Liverpool cu 2-1, dupa ce cu o saptamana inainte au fost batuti cu 5-1.
meciul de miercuri va fi interesant, din pacate Ribery si Shaqiri sunt accidentati.

VanDerGigi
17.02.2014, 09:39
nu te mai necaji Gigi, peste tot in lume ...

Mersi Fidelescu, nu mai ma inervez .. verific de 3 ori pe zi starea vremii la umbra unui maracine in outback-ul Australian si deja ma simt mai impacat cu lumea in care traim.

Vad ca esti conectat la meciul de Miercuri, sa vedem ce va fi ..sa nu-ti faci program nici pe 1 Martie, animalutele mele merg in excursie sa ofere martisoare..

FidelKatzo
18.02.2014, 01:55
Mersi Fidelescu, nu mai ma inervez .. verific de 3 ori pe zi starea vremii la umbra unui maracine in outback-ul Australian si deja ma simt mai impacat cu lumea in care traim.

Vad ca esti conectat la meciul de Miercuri, sa vedem ce va fi ..sa nu-ti faci program nici pe 1 Martie, animalutele mele merg in excursie sa ofere martisoare..

mai sunt la moda martisoarele..?

ma astept la un meci deschis cu multe goluri,pentru-ca Arsenal nu mai este cea de anul trecut si de la ultimul meci cu noi au pierdut orice urma de respect..

http://youtu.be/MMleWyh5_J8

VanDerGigi
18.02.2014, 08:17
bine ca nu am emigrat la voi. ce ma faceam daca ma prindeau in desert ca fumez.? parca ma vad ascuns dupa un cactus cum cercetez cu fata speriata zarea,daca se ridica de undeva un nor de praf,sa nu fiu prins cu tigara aprinsa. ..

Te saturai de libertate, trebuie sa recunosti. Hai sa-ti zic ce am auzit azi dim la radio lege noua la Jerseyland. Daca intentionat hartuiesti, terorizezi, abuzezi, ranesti, schingiuiesti, etc ai prins ideea, orice animalutz si creatura, pana acum puteai primi pana la 6 luni de puscarie sau munca in folosul comunitatii. De acum incolo intra in categoria crima de gradul 4 si se pedepseste cu intre 6 si 18 luni. Insa daca creatura respectiva decedeaza din cauza tratamentului tau, intra automat la crima de gradul 3 si primesti intre 3-5 ani de puscarie. Stai ca devine si mai interesant. Unul dintre gazdele emisiunii a sarit cu vocea subtiata de parca il strangea cineva de coitze:
Nu, mi se pare prea putin! Consider ca ar trebui pedeapsa capitala! Adica ce are de oferit societatii un individ care ucide un biet animal?!
Bai ..am stat eu si m-am gandit, nu ca as fi de acord cu redusii care ucid animale nevinovate, dar ..chiar asa?

Unde vreau sa ajung ..deci iti mai aduci aminte cand ai luat la tinta cu bricheta matza aia care s-a usurat pe propietatea ta? Fereasca Sfantul Fidele ca stateai la intuneric de radea si Uli de tine..
Cred ca data viitoare cand o sa ma duc la pescuit o sa-mi tremure mana cand bag viermele in ac dupa ce ma uit in prealabil in stanga si in dreapta. Si daca dau de vreun sarpe cred ca ies mai avantajat daca-l las sa ma muste.

sorin
18.02.2014, 08:25
Si daca dau de vreun sarpe cred ca ies mai avantajat daca-l las sa ma muste.
Jiji, pentru a fi sigur, ia si tu viermi d eplastic, iar singurii serpi pe care poti sa-i lasi sa te muste, sunt....viperele, nu mori de la alea :d

p.s. am ras binisor imaginandu-mi-l pe Fidel ascuns dupa cactus cu tigara in gura si un scorpion muscandu-l de cur chiar cand trecea patrula politiei pe langa cactus :lol:

manolica1
18.02.2014, 08:50
p.s. am ras binisor imaginandu-mi-l pe Fidel ascuns dupa cactus cu tigara in gura si un scorpion muscandu-l de cur chiar cand trecea patrula politiei pe langa cactus :lol:
buna asta...

plus ca acolo e cald mereu, bine acum nu mai stiu cate grade sunt dar putem afla :)

FidelKatzo
18.02.2014, 14:59
Bai ..am stat eu si m-am gandit, nu ca as fi de acord cu redusii care ucid animale nevinovate, dar ..chiar asa?

Unde vreau sa ajung ..deci iti mai aduci aminte cand ai luat la tinta cu bricheta matza aia care s-a usurat pe propietatea ta? Fereasca Sfantul Fidele ca stateai la intuneric de radea si Uli de tine..
Cred ca data viitoare cand o sa ma duc la pescuit o sa-mi tremure mana cand bag viermele in ac dupa ce ma uit in prealabil in stanga si in dreapta. Si daca dau de vreun sarpe cred ca ies mai avantajat daca-l las sa ma muste.

bricheta mai e si acuma pe garajul vecinului,straluce cand bate soarele de parca ar vrea sa imi faca in ciuda..cu pisicile ma am in relatii de prietenie,de cand l-am vazut pe Pisoi la pian ma port cu ele civilizat. mai nou am una alba ca zapada care imi inspecteaza casa scarilor daca uit usa deschisa.
legile voastre sunt prea severe si din cate am inteles difera de la stat la stat. am vazut un reportaj unde un tip a primit condamnare pe viata pentru 400 de grame de heroina sau cocaina,nu mai stiu exact. aici trebuie sa te prinda cu cantitati serioase ca sa primesti 5-8 ani.
cred ca ar trebui sa impuneti cate ceva din traditiile si obiceiurile voastre,doar traiti intr-o tara de emigranti.a avenit vremea sa invete americanii cum se injunghie un porc pe muzica lui Verdi..eu cand m-am mutat aici si am tinut primul chef cu vecinii,am fost atat de troscait ca m-am pisat la roata masinii din fata casei.aveam pe vremea aia un bus VW rosu..de atunci in cartierul nostru vara pute de urina de trazneste..

tonita
19.02.2014, 02:37
Aha, voi ati facut galagie pe aici azi noapte!:lol: Credeam ca am visat urât dupa meciul lui Leverkusen...

pisat...bus VW rosu... Fidel, Podolski - fost jucator de rezerva la Bayern München, actualmente la Arsenal se juca in copilarie mereu cu un o masinuta de tipul asta...si face parte dintr-o asociatie protectie a VW-urilor rosii... si bineînteles ca citeste regulat aici.

Mult succes deseara!!

FidelKatzo
19.02.2014, 03:45
Multumesc Toni !
A fost de asteptat in meciul de ieri sa castige PSG,insa nu m-am asteptat la asa un scor categoric. In ce-l priveste pe Poldi,sper sa nu se adevereasca zicala;pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti..
Vom vedea astazi un meci echilibrat si va castiga echipa care va avea ceva mai mult noroc..
Ce spune unul sau altul,nu mai conteaza..

http://www.welt.de/sport/fussball/bundesliga/fc-bayern-muenchen/article124978214/Der-FC-Bayern-ist-bereits-in-Endspielstimmung.html

VanDerGigi
19.02.2014, 07:44
Multumesc Toni !
A fost de asteptat in meciul de ieri sa castige PSG,insa nu m-am asteptat la asa un scor categoric.

Dom'le, io v-am zis ..

M-am uitat ieri in paralel la PSG - Ajaccio si Juventus - Lazio. La italieni doar trageam cu ochiul ca nu m-a lasat PSG-ul, n-am mai vazut asa meci i-au omorat pe corsicani .... daca era 15 -1 pt PSG nu aveai ce sa obiectezi. ..
Va fi nashpa de cine vor da piept cu PSG -ul in CL aveti grija.

Succes Fidel! Inimioara mea se zvarcoleste ca vaca pe gratar ..tin cu Bayern dar nu tin cu Pepe. Ce ma sfatuiesti in aceasta teribila situatie?

VanDerGigi
19.02.2014, 20:02
Trebuie sa inceapa sa schimbe astia zicala. Fotbalul e un joc de 90 de minute la capatul carora de obicei castiga FC-ul.
Felicitari Fidel! Wenger s-a ostenit cat a putut dar cand un jucator se cere si iti este eliminat si un altul iti rateaza penalty ..incepi sa vorbesti spaniola cu tine insuti chiar de nu o stii.

tonita
20.02.2014, 03:01
....
Felicitari Fidel! Wenger s-a ostenit cat a putut dar cand un jucator se cere si iti este eliminat si un altul iti rateaza penalty ..incepi sa vorbesti spaniola cu tine insuti chiar de nu o stii.

Respect!

...Cu Podolski ar fi fost un pic altfel, dar poate îl vedem la München si goluri multe...

FidelKatzo
20.02.2014, 04:03
multumesc pentru felicitari ! recunosc ca am avut emotii,dupa primele 10 minute am simtit nevoia sa ies din camera si sa fumez o tigare..ma napadisera presimtirile sumbre si incepusem sa imi caut pastilele ca sa imi regasesc echilibrul psihic..din intamplare am dat peste cele albastre si ca printr-o minune mi-a revenit optimismul..
nu stiu ce intorsatura lua meciul daca Özil nu ar fi ratat 11m. cred ca a fost momentul cheie pentru desfasurarea meciului.Arsenal este o echipa cu jucatori de clasa,cu toate ca au pierdut eu i-am vazut cu mult mai buni decat anul trecut.
dupa parerea mea foarte importanta a fost decizia tactica a lui Pep,de al inlocui pe Boateng cu Rafinia.

ps. Gigi, chiar daca nu il inghiti pe Pep incearca sa fi tolerant cand te gandesti la el. cine stie poate odata o sa ajungi sa il iubesti. daca cu ungurii de pe forum a functionat metoda asta ,de ce sa nu functioneze si cu el .?

VanDerGigi
20.02.2014, 09:39
ps. Gigi, chiar daca nu il inghiti pe Pep incearca sa fi tolerant cand te gandesti la el. cine stie poate odata o sa ajungi sa il iubesti. daca cu ungurii de pe forum a functionat metoda asta ,de ce sa nu functioneze si cu el .?

Nu stiu ce vrei sa spui dar Gigi ii iubeste pe unguri. De fapt Gigi iubeste oamenii, d-aia imi vine cateodata sa ma retrag in munti sau pe o insula pustie.

FidelKatzo
23.02.2014, 02:24
spui ca nu stii ce vreau sa spun,dar te-ai dus fuga sa postezi pe topicul Olgutei..

Toni, incep sa imi fac ganduri ca BVB-ul este pe post de salvator de la retrogradare pentru anumite echipe..anul trecut a fost Hoffenheim,anul asta HSV.

http://www.sueddeutsche.de/sport/hoffenheimer-rettung-in-die-relegation-auferstanden-aus-dem-ruin-1.1676028

http://www.faz.net/aktuell/sport/fussball/bundesliga/3-0-fuer-den-hsv-slomka-lockt-dortmund-in-die-falle-12815492.html

VanDerGigi
24.02.2014, 19:31
Plin de calitati, insa cu un defect major care le eclipseaza pe toate: e dinamovist.

Ma simt onorat. Rapiduletzul e la sufletul meu oricum, cand va reveni in prima liga, voi inregistra meciul pentru cineva care nu a apucat sa-l vada.
Deocamdata fac planul cu amicu' sa trimitem nevestele la cumparaturi Sambata sa vedem meciul cu Steloaia la mine. Temerea noastra comuna e ca atunci cand vor arata astia chipul lui Meme la televizor, sa nu ne dezlantuim intr-o explozie de bagari si scoateri la adresa ipochimenului de le oripilam pe femei ..nu ar fi elegant asa ca paza buna trece primejdia rea. A mea nu parleste romaneste dar oricum n-as vrea sa vada cum se manifesta broasca testoasa din mine cand e intoarsa invers.

manolica1
24.02.2014, 19:38
poate avem maine o bucurie si mai baga ceva jigodii la bulau...

http://www.sport.ro/liga-1/live-blog-finalul-se-joaca-azi-dosarul-transferurilor-se-termina-la-a-67-a-infatisare-ce-sentinte-risca.html

FidelKatzo
25.02.2014, 01:58
astazi avem un meci interesant,speram sa vedem un fotbal frumos cu multe goluri..Toni,ai pus berea la frigider..?

http://youtu.be/bX0NwVS5bHY

VanDerGigi
25.02.2014, 11:53
poate avem maine o bucurie si mai baga ceva jigodii la bulau...

http://www.sport.ro/liga-1/live-blog-finalul-se-joaca-azi-dosarul-transferurilor-se-termina-la-a-67-a-infatisare-ce-sentinte-risca.html

S-a mai amanat o data. Nu-ti face iluzii, fac prinsoare cu tine ca nu vor primi nici 10 minute de puscarie, e clar de cand a trimis cazul spre rejudecare. Puscariabilul de Memeshor e deja scapat ca faptele s-au prescris. Numai in Romania se poate asa ceva ..cum sa se prescrie dom’le faptele, ce le-a facut in alta viata?
Ar fi fost un vis frumos sa-i vedem pe samsari la bulau impreuna cu Borcica, cu memeul sa-i reuneasca cu Gigisor ..one big happy family dar trebuie sa ne punem pofta in cui.

Intre timp mizeriile continua, marul nu cade intotdeauna aproape de pom ..ce om a fost tatal si ce pramatie e fiul.

http://blog.prosport.ro/alin-buzarin/ionut-chirila-arta-de-a-te-face-de-ras-12142662

tonita
25.02.2014, 12:11
astazi avem un meci interesant,speram sa vedem un fotbal frumos cu multe goluri..Toni,ai pus berea la frigider..?

Pai îti dai seama ce emotii am dupa ce am patit cu HSV...Am pus ceva tare deoparte si dupa caz niste pilule antidepresive:-S

sorin
25.02.2014, 19:46
De ce nu-i fac autoritatile pachet sa-i trimita in Ungaria pe astia care fluiera steagul romanesc, striga Ungaria si canta imnul secuiesc? Sa se duca invartindu-se!!

http://www.gsp.ro/sporturi/hochei/video-razboiul-etnic-continua-in-hocheiul-romanesc-jucatorii-stelei-au-fost-fluierati-si-bruscati-dupa-ce-au-fluturat-steagul-romaniei-la-gheorgheni-o-420393.html

VanDerGigi
25.02.2014, 21:16
De ce nu-i fac autoritatile pachet sa-i trimita in Ungaria pe astia care fluiera steagul romanesc, striga Ungaria si canta imnul secuiesc? Sa se duca invartindu-se!!

http://www.gsp.ro/sporturi/hochei/video-razboiul-etnic-continua-in-hocheiul-romanesc-jucatorii-stelei-au-fost-fluierati-si-bruscati-dupa-ce-au-fluturat-steagul-romaniei-la-gheorgheni-o-420393.html

Am citit si eu si aveam de gand sa postez acelasi articol.
Nu stiu pana cand se mai accepta asa ceva fratilor ..suntem maine poimaine in 2020.
Magraoni si unguri, proaste rase de oameni s-au aciuat pe pamantul romanesc.

FidelKatzo
26.02.2014, 01:22
Pai îti dai seama ce emotii am dupa ce am patit cu HSV...Am pus ceva tare deoparte si dupa caz niste pilule antidepresive:-S

nu trebuia sa te necajesti din cauza meciului cu HSV,ati demonstrat ca aveti un suflet pentru cei care au probleme..nu m-as bucura sa retrogradeze o echipa cu traditia lor. cu toate astea sunt sigur ca Kloppescu o sa apese cand trebuie pe accelerator si o sa terminati pe locul doi in campionat.

aseara mi-a placut ca dupa cinci minute se stia mana cui trebuie pupata cu evlavie si respect.

FidelKatzo
27.02.2014, 00:06
Shalke 04-Real Madrid 1-6..festivalul primaverii,a plouat cu goluri..jucatorii de la Schalke au avut prea mult respect,de la inceput i-au lasat pe jucatorii de la Real sa paseze in liniste si sa se desfasoare dupa plac..totusi diferenta de clasa a fost evidenta,trebuie sa recunosc ca am fost impresionat de cat de tehnici sunt si ce repede trec de la aparare la atac..

http://youtu.be/3HU8p8-YsJI

VanDerGigi
27.02.2014, 07:27
Shalke 04-Real Madrid 1-6..festivalul primaverii,a plouat cu goluri..

Trebuie sa recunoastem ca Shalke si Leverkusen sunt de fapt echipe de Europa League. Au ajuns in optimile CL printr-un concurs de imprejurari favorabile ..una a dat pept cu Stelemeaua si alta ..acel meci de trista amintire cu Sahtior care a facut diferenta in grupa. Acum cu pestisorii cei mari nu se pune decat problema scorului.

tonita
27.02.2014, 09:33
Ce pestisori?! Rechini. Si cu cât e mai mare respectul cu atât sunt picioarele mai moi. La toate echipele.

FidelKatzo
28.02.2014, 07:53
vesti bune pentru Gigi..

"finanţatorul Ionuţ Negoiţă a anunţat prima de victorie pentru o victorie în faţa marii rivale. Nu mai puţin de 40.000 de euro vor împărţi fotbaliştii formaţiei din Ştefan cel Mare, în cazul unui succes, scrie Gazeta Sporturilor."

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Injectie+de+capital+pentru+moral+Prima+promisa+de+ Negoita+dinamo

superlativul de la vesti bune;

http://www.sport.ro/stranieri/incredibil-un-roman-e-peste-cristiano-ronaldo-ibrahimovic-si-suarez-e-al-patrulea-cel-mai-util-atacant.html

VanDerGigi
28.02.2014, 09:53
Numai Pitzi cunoaste talentul imens ce zace in Stancu.

Sper intr-un meci frumos maine. Animalutzele mele n-au nimic de pierdut in templul manelismului romanesc, trebuie sa joace bine dispusi si cu zambetul pe buze.

http://www.youtube.com/watch?v=gCYcHz2k5x0

VanDerGigi
01.03.2014, 12:02
Nu mai citesc ziarele ca intru in depresie. Toata populatia terestra si aeriana prevesteste o “executie cu public”. Pana si la casele de pariuri de pretutindeni copiii lui Dimanu se bucura de toata increderea, au cota 10.00 la victorie in timp ce pentru victoria reghecampfistilor cota e de 1.4. Eu ca un romantic incurabil am pariat 2 solist. Asta chiar inainte sa o dau pe “racoritoare”.

Pentru cine mai doreste sa vizioneze executia, gasiti meciul pe aici:

http://www.wiziwig.tv/competition.php?part=sports&discipline=football

http://www.hd-sport-live-online.com/

http://www.myp2p-pe.net/index.php?sport=football

Pisoaie, zi lu’ Brian sa-ti bage laptopul pe panoramic ca sa vaza ochii mai bine. :lol:
Fidele, schimba macazul dupa ce termina FC-ul cu Shalke.

manolica1
01.03.2014, 12:07
bre nea Gigi, imi place ca te incurajezi, dar sa fim seriosi, nu au nici-o sansa...chiar as pune pariu pe un kg de ceapa la victoria Stelutei....

FidelKatzo
01.03.2014, 12:22
sunt pe faza Gigi.am ochii ca stelele ca am ramas singur acasa.

Olga
01.03.2014, 12:58
Toata populatia terestra si aeriana prevesteste o “executie cu public”.

Nici mie nu-mi place cand in fotbal jurnalistii folosesc expresii precum "macel" sau alte cuvinte criminale din codul penal sau descriu o zi cu soare in Arabia Saudita unde se decapiteaza fara jena in mijlocul satului. Credeam ca sportul este o activitate amicala, nu criminala si nu stiu cum este permis sa foloseasca asemena terminologie.

VanDerGigi
01.03.2014, 16:54
Manolica ia kilu’ de ceapa inapoi. Pupa mana lu’ Gigi pentru un punct. Hai ca a jucat si Stelemeau primul meci official in 2014, in sfarsit si era sa dea de necaz. E greu cand joci pe bune era sa ...beeep. Au fost la 3 minute de a …. Asa e cand se joaca pe cinstite.

sorin
01.03.2014, 17:16
Jiji, felicitari! Rezultat neasteptat, care dovedeste ca steluta e umflata cu pompa si arbitrii e cu ei. Sunt anti-Dinamo de cand ma stiu, dar nici Steaua nu ma mai atrage de cand e alalalt Jiji cioban in sat, asa ca egalul place la mine.

VanDerGigi
01.03.2014, 18:54
Cupa e la noi. Mai sunt 2 meciuri ce tre sa le jucati pe bune..
E greu sa te simti cu tseapa sub cur desi cica esti 'favorit"?

manolica1
01.03.2014, 20:03
mda, imi iau cepulica inapoi, nu-i bai, ce ma nelinisteste pe mine e ca daca Steaua a jucat asa cu o echipa de mijlocul clasamentului...:d: cum va juca cu cele care se bat la titlu...
lasand gluma la o parte Dinamo a jucat bine.
despre cupa nu comentez nimic deocamdata.

sorin
01.03.2014, 20:09
Jiji, de ce ti-ai stricat fotobachetu' Jiji? Ai stricat bunatate de topic aici (vezi link care ar trebui sa intre la arhiva de aur) ;)

http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?16089-Betivanii-betivii-%28sau-cum-vreti-sa-le-spuneti%29-dar-numai-fotbalisti-nu-de-la-Dinamo

VanDerGigi
01.03.2014, 20:36
La stelisti:

Ati prins voce, ca fara ultimele 3 minute va dadeau lacrimile de echipa mare ce castiga meciuri cu Chiajna la scor. ..
Plangeau comentatorii cum e posibil asa echipa ca steloaia...campioana tuturor...???
Nu fiti penibili, doar ati vazut meciul, muja era la ea acasa! Bai cica pentru fiecare mie investita, voi bagati un million si tot ne pisham pe voi.

Aveti ceva de obiectat?

Hai galagia ca asa saraci si cu 2-3 copii adunati si tot ii facem pe manelisti de shit la orice ora. Pentru ca asa ne e firea.

manolica1
01.03.2014, 20:47
nici cu golul vostru nu mie rusine, nici nu stiau daca sa se bucure sau sa-si dea una in OO de nervi...

VanDerGigi
01.03.2014, 21:11
nici cu golul vostru nu mie rusine, nici nu stiau daca sa se bucure sau sa-si dea una in OO de nervi...
Noi avem o problema interna cu Grigore. Fidel stie sa faca diferenta intre meciul de azi cand Grigore a jucat pentru noi si altadata cand a jucat pentru voi. Asa a ajuns Steaua in palmares pe Dinamo la victorii cu Grigore ca e finul lui Borcea si Borcea e finul lui ..ghici??

Asa, revenind la ziua de azi, care e problema cu golul lui Dimanu ..probabil trebuia sa-l ia la sub brat sa-l arunce in afara terenului.

manolica1
01.03.2014, 21:20
am vazut meciul si stiu si ce fel de oameni sunt, dar imi esti simpatic cand te agiti, pana la urma mortii cu mortii si noi sa fim sanatosi...
asa ca bag un spritz...

manolica1
01.03.2014, 21:29
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/7855045B-77A0-48F7-B583-437BE27763BA_zpsbd3gf2of.jpg

sorin
01.03.2014, 21:35
Hmmm, good stuff!!!!! Sa nu lasi pozele sa se piarda, ca Jiji : )

VanDerGigi
01.03.2014, 21:49
Manolescu vrea sa fie "nelalocul" lui pana la capat vad, sa stii ca ar merge o terapie de demisec dupa atatea beri...
Promit razbunare ..

VanDerGigi
02.03.2014, 00:17
Mi-am facut un ceai de musetel ...fara efect. Fidelule ma intorc la tine sa ma sfatuiesc cum sa trec dupa ce l-am scapat pe reghecampfh printre degete ca inca nu-mi revin. Atat de mult detest minutul 89. Spune-mi ca e ok, ca vor mai fi ocazii, ca viata mea e departe de asta, ca orice.. povesteste de fc , de 2002, orice vrei tu.

FidelKatzo
02.03.2014, 08:24
Mi-am facut un ceai de musetel ...fara efect. Fidelule ma intorc la tine sa ma sfatuiesc cum sa trec dupa ce l-am scapat pe reghecampfh printre degete ca inca nu-mi revin. Atat de mult detest minutul 89. Spune-mi ca e ok, ca vor mai fi ocazii, ca viata mea e departe de asta, ca orice.. povesteste de fc , de 2002, orice vrei tu.

Felicitari Gigi.! Ati jucat foarte bine,sincer sa fiu nici nu m-am asteptat.Am vazut prima repriza in totalitate,am primit o vizita neasteptata si s-a terminat cu linistea si confortul..
Repriza intaia cu exceptia minutului 28,faza cu ingramadeala in fata portii si bara,a fost repriza voastra. Nu te mai necaji,ati facut 1-1 in Ghencea. Data viitoare ii spulberati sigur,aveti cativa jucatori care sunt de perspectiva si s-au integrat foarte bine. Ma asteptam sa se vada diferenta de clasa ,ca prea au ridicat in slavi ziarele pe Steaua ..
Capul sus Gigi.! Viitorul este al vostru,nimeni nu va poate opri..!

manolica1
02.03.2014, 08:38
nea gigi a aparut la ziar
http://m.sport.ro/liga-1/in-minutul-89-avea-conturile-pline-patru-minute-mai-tarziu-a-pierdut-toti-banii-biletul-zilei-la-pariuri.html

sorin
02.03.2014, 09:41
Vai de fotbalul romanesc, doar drama a mai ramas, ca in rest e varza!!!

manolica1
03.03.2014, 18:31
Un fan stelist se duce la stadion pentru a-si achizitiona un tricou cu echipa bucuresteana:

- As dori un tricou cu Steaua.

- De care sa fie de portar, de fundas, de mijlocas, de atacant sau de arbitru?

sorin
04.03.2014, 06:35
Hopaaaa, ca s-a lasat cu puscarie pana la urma in dosarul transferurilor:

George Copos - 3 ani şi 8 luni cu executare
Mihai Stoica - 3 ani şi 6 luni cu executare
Cristi Borcea - 6 ani şi 4 luni cu executare
Ioan Becali - 6 ani şi 4 luni cu executare
Victor Becali - 4 ani şi 8 luni cu executare
Jean Pădureanu - 3 ani şi 4 luni cu executare
Gică Popescu - 3 ani şi o lună cu executare
Gigi Neţoiu - 3 ani şi 4 luni cu executare

http://www.mediafax.ro/social/condamnari-executare-dosarul-transferurilor-copos-3-ani-8-luni-inchisoare-mihai-stoica-3-ani-6-luni-cristi-borcea-6-ani-4-luni-ioan-becali-6-ani-4-luni-victor-becali-4-ani-8-luni-12192677

(http://www.mediafax.ro/social/condamnari-executare-dosarul-transferurilor-copos-3-ani-8-luni-inchisoare-mihai-stoica-3-ani-6-luni-cristi-borcea-6-ani-4-luni-ioan-becali-6-ani-4-luni-victor-becali-4-ani-8-luni-12192677)

VanDerGigi
04.03.2014, 07:37
Nu-mi vine sa cred! Ce se intampla cu Romania?
Borcica te pupa tata! :lol: Memeshor merge si el langa stapan, cine ar mai fi sperat.. am scapat si de samsari.
Multumim Madalina Alexandrescu si Codruta Strimb!

Ps. Fac iar recurs la ICCJ, of cate cai de atac mai exista..?

sorin
04.03.2014, 07:40
Gica Popescu probabil va candida altadata la sefia FRF, ca acum are o jena. Dintre toti, de el regret cel mai mult (de fapt e singurul pentru care am un regret) ca s-a bagat in afaceri necurate. Prea tare si-au batut joc cu totii de milioane de oameni.

VanDerGigi
04.03.2014, 08:40
Gica Popescu probabil va candida altadata la sefia FRF, ca acum are o jena. Prea tare si-au batut joc cu totii de milioane de oameni.

Asta mai poti spune o data.
In mod normal nu ar mai avea dreptul sa candideze niciodata la FRF. Asta e una din conditii sa nu fi fost condamnat cu "privare de libertate". De "afaceristi" ca Gica Popescu e plina lumea.
http://m.gsp.ro/ultima-ora/420689.html
Oare nu avea ce sa puna pe masa de s-a apucat de tot felul de escrocherii? Spune multe despre caracterul lui si e foarte bine ca nu mai ajunge la FRF. Imi aduc aminte spre finalul carierei ameninta ca nu mai vine la nationala ca nu ii da statul nu stiu ce hoteluri la pret de chilipir.
Daca e vreunul care sa merite mila, ala e Padureanu ca si asa e batran si bolnav vai de capul lui, probabil o sa dea coltul in puscarie. Sunt curios cum se simte Copos :lol: ..mai urmeaza si dosarul "Loteria" peste el.

manolica1
04.03.2014, 09:57
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/0B017473-A620-44BE-8445-4FB042E0C3A0_zpsqooc5lbf.jpg

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/08338116-C9AB-426F-A3A0-39AFBA28D708_zpscn85zzse.jpg

abia ce m-am trezit si am vazut la stiri...parca vad ca ramane Sandu in continuare...

vad ca le confisca si ceva lovele:
http://adevarul.ro/news/eveniment/dosarul-transferurilor-curtea-apel-bucuresti-asteptata-marti-dea-sentinta-finala-1_5314b91ec7b855ff56d69319/index.html

VanDerGigi
04.03.2014, 12:10
Intr-adevar se strange acolo de-o ciorba sa nu fim ipocriti:

Cât au de plătit cei opt condamnaţi:
Ioan Becali - 3.245.417 USD + 753.000 Euro
Victor Becali - 1.686.667 USD
Cristi Borcea - 1.648.048 USD + 29.200 Euro
Gheorghe Popescu - 1.075.000 USD
George Copos - 690.000 USD
Mihai Stoica - 675.000 USD
Jean Pădureanu - 199.000 USD
TOTAL: 10.001.368 USD

Cheltuieli de judecată
Ioan Becali - 315.000 lei
Cristian Borcea - 265.000 lei
George Copos - 115.000 lei
Victor Becali - 115.000 lei
Gheorghe Popescu - 115.000 lei
Mihai Stoica - 65.000 lei
Gigi Neţoiu - 65.000 lei
Jean Pădureanu - 65.000 lei
TOTAL: 1.120.000 lei

Alte plăţi
Ioan Becali şi Cristi Borcea către Liceul Sportiv "Banatul" - 265.000 USD
George Copos către FISC - 63.908 lei
Cristi Borcea şi Ioan Becali către FISC - 609.444 lei
Ioan Becali către FISC - 844.630 lei
Pădureanu, I. Becali, V. Becali şi Gheorghe Popescu către FISC - 328.440 lei
Copos, I. Becali şi G. Popescu către FISC - 2.296.097 lei
Borcea, I. Becali şi G. Neţoiu către FISC - 405.992 lei
Borcea şi I. Becali către FISC - 164.780 lei
TOTAL: 4.713.291 lei şi 265.000 USD

Sa ne aducem aminte de cine a fost Giovanni Becali:

http://www.youtube.com/watch?v=jMQ70D_PJbw

Ce bine ii sta lui Meme in Dacie si cu bratari la maini, nu credeti?

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/bif4369_zps2dfe7be7.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/bif4369_zps2dfe7be7.jpg.html)

http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal-intern/iata-reactia-lui-mihai-stoica-dupa-ce-a-fost-condamnat-la-inchisoare-cu-executare-30669/

La ce oare s-o referi Memeshor cand zice "keep calm & go for the double"? ..sa aiba cumva vreo legatura cu sapunul? :lol:

manolica1
04.03.2014, 12:23
ca tot veni vb de sapun ;))

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/1911922_740605682631009_1815014451_n_zpse10df60a.p ng

manolica1
04.03.2014, 12:27
Care e diferența pentru Cristi Borcea&Co între libertate și puşcărie? Cică în pușcărie nu-ţi mai alegi tu trabucul!
Nici dacă trăgea Victor Pițurcă sentințele la sorți nu ieșeam atât de bine.
Familia Becali a reuşit să dea puşcăriei cât n-au reuşit niciodată Brătienii să dea politicii.
Gest fără precedent al lui Gigi Becali: s-a oferit să intre el la puşcărie în locul verilor săi.
Steaua de azi arată ca Germania din ’45-’46. Are aproape toți conducătorii în pușcărie.
Gică Popescu: “O să revăd filmul «Drumul spre victorie», cu Pele. Era cu niște fotbaliști care evadau din lagăr.”
Digisport condamnă decizia Justiţiei şi asocierea cu toţi infractorii a unui specialist ca MM Stoica.
Arestările trebuiau făcute pe Arena Națională, să vezi ce de bilete se vindeau.
Cum ar spune Ionel Stoica, „e noaptea de revelion a fotbalului românesc”.
Știa Borcea ce știa când s-a intoxicat cu mercur.
Gică Popescu: „Sperăm să joace Olanda bine, poate ne scot ei din pârnaie prin jocul rezultatelor.“
Inculpații au cerut ca judecătorii să dea o probă de urină, poate mai întorc rezultatul la controlul anti-doping.
Să reamintim cititorilor cum se va rebrendui cofetăria lui Copos. AnaPan se va transforma în AnalPain.
Incredibil! După decizia de astăzi a justiției, la meciul cu Argentina au mai rămas opt locuri libere în tribune.
Emoţii mari pentru Ministerul de Interne: George Copos s-ar putea răzgândi şi să nu mai vrea să intre la puşcărie.
Vom asista în fotbal numai la intrări prin alunecare. O să să intre alunecând cu săpun.
Pentru că vrea să facă puşcărie în regim deschis, MM Stoica va fi trimis să măture cojile de seminţe în mijlocul galeriei lui Dinamo.

manolica1
04.03.2014, 12:59
Mihai Stoica - 3 ani si 6 (sase ... sase ! ... unu, doi, trei, patru, cinci, sase !) luni de inchisoare - cu executare

http://i.imgur.com/F6V3Efi.gif

FidelKatzo
05.03.2014, 03:12
ma bucur sa vad ca ati inceput cu curatenia de primavara.
este cineva interesat pentru postul de manager la Steaua.?

http://www.fanatik.ro/cine-va-fi-noul-manager-din-ghencea-176302

se pare ai avut noroc de data asta Gigi;

"ProSport a aflat despre un plan pregătit de mai mult timp în culise, plan în care erau implicaţi Cristi Borcea, Ioan Becali, Gigi Neţoiu, dar şi alte nume care nu au avut legătură cu Dosarul Transferurilor. Este vorba de Vasile Turcu şi Victor Piţurcă.

Astfel, toţi cei enumeraţi mai sus s-au întâlnit vineri, la restaurantul Doi Cocoşi, acolo unde au pus la cale o revenire la Dinamo în cazul în care verdictul judecătorilor le-ar fi fost pozitiv. Prezenţa selecţionerului la această masă este poate cea mai interesantă. Conform unor surse, Piţurcă a fost chemat pentru a i se propune funcţia de manager general la Dinamo, în contextul în care tehnicianul nu era văzut bine de Gică Popescu, cel care ar fi câştigat alegerile la FRF."

http://ro.stiri.yahoo.com/vineri-borcea-ne%C5%A3oiu-%C5%9Fi-ioan-becali-f%C4%83ceau-planul-063419380.html

sa revenim la ale noastre.nu stiu ce asteapta Fc-ul,cum de nu l-au remarcat pe baiatul asta inca..?
are numai 19 ani si sunt putini in bundesliga care au asa o tehnica de tras la poarta..

http://youtu.be/XMqANivkYHk

manolica1
05.03.2014, 10:47
gata, s-a ales noul presedinte FRF, Razvan Burleanu...
cine este el?
http://m.prosport.ro/sport-life/special/minicandidatul-a-ajuns-sef-la-frf-burleanu-si-a-inceput-mandatul-in-forta-domnule-kassai-va-astept-demisia-la-prima-ora-nu-vreau-sa-fiti-primul-om-dat-afara-de-mine-12204302

VanDerGigi
05.03.2014, 11:02
Lumea e bucuroasa Fidele, ne simtim ca dupa ce am jucat cel putin semifinala de cupa mondiala.
Meme nu e nevoie sa fie schimbat, are nevoie doar de un laptop la Rahova Inn, ca manajereaza direct de pe facebook.
Borcica are acum 6 ani la dispozitie sa mai faca planuri din astea iscusite de business de a mai vinde 5 echipe si a pradui cu tovarasii..

Ma bucur tare mult ca a iesit Razvan Burleanu!!.Gata si cu Sandu, Kassai, etc.
Deja parca e incredibil ..oare ce am facut sa meritam asa multe vesti bune intr-un interval atat de scurt. Nu suntem obisnuiti nici nu stim cum sa reactionam..

livia
05.03.2014, 11:22
Borcica are acum 6 ani la dispozitie sa mai faca planuri din astea iscusite de business de a mai vinde 5 echipe si a pradui cu tovarasii..

Si cu saormaria lui cum ramane? Se vaita de impozite mari la Maiami aici (http://www.evz.ro/detalii/stiri/motivul-neasteptat-pentru-care-borcea-s-a-facut-saormar-la-miami-fotovideo-1011729.html) .

manolica1
05.03.2014, 11:27
nu e shaormerie, am fost si eu asta vara pe-acolo sa vad ce si cum...e un restaurant destul de dragut...

livia
05.03.2014, 11:30
Poate are doua, din articol asa reiese.

sorin
05.03.2014, 11:35
Sa inteleg ca barbugiul o sa zboare acum?

manolica1
05.03.2014, 11:36
asa am inteles si vine Reghe...

VanDerGigi
05.03.2014, 11:39

Barbugiu' are deja bagajele facute, a sunat la receptie sa vina bellmanu' :lol:

Borcica daca credea ca sunt impozite mari la Florida, trebuia sa vina la New Jersey. Bineinteles ca si-a luat bocelutza si s-a intors acasa, aici nu merg "afacerile".

E clar, lautarii vor fi nelipsiti din actiunile nationalei si prima cerinta daca vrei sa fi convocat, va fi sa o ai pe Fotozinteza impresar..

sorin
05.03.2014, 12:46
Shit, mare antrenor si asta.

manolica1
05.03.2014, 13:24
a inceput meciul, joc frumos pana acum...

FidelKatzo
06.03.2014, 00:15
gata, s-a ales noul presedinte FRF, Razvan Burleanu...
cine este el?
http://m.prosport.ro/sport-life/special/minicandidatul-a-ajuns-sef-la-frf-burleanu-si-a-inceput-mandatul-in-forta-domnule-kassai-va-astept-demisia-la-prima-ora-nu-vreau-sa-fiti-primul-om-dat-afara-de-mine-12204302

impresionanta lista cu studiile si specializarile, mie mi se pare cam tanar pentru o functie asa de importanta..

VanDerGigi
06.03.2014, 07:48
http://m.gsp.ro/top-stiri/421002.html

Nesimtirea si tupeul nu au margini. Cred ca multi fosti presedinti americani ar fi oripilati si ei de unele beneficii ce si le-a inclus Sandel in pachet.
Mi-a placut asta: " - federatia va plati integral toate costurile pentru orice tratamente sau interventii medicale de care va avea nevoie, in orice moment si indiferent de nivelul sumelor necesare"
A omis sa-si includa cheltuieli de inmormantare, loc de veci langa Eminescu, si toate beneficiile sa se transfere din generatie in generatie la copii si nepoti pe urmatorii 2,000 de ani, dupa trecerea sa in nefiinta.

sorin
06.03.2014, 08:05
Asta micu' a pornit bine deocamdata. I-a mai taiat din pensia viagera nesimtita a lu' Sandu si l-a dat afara pe Kassai. Daca-l da afara si pe Piturca, vantul schimbarii e chiar bunicel. Oricum, e prea devreme sa ne facem o opinie, dar poate, poate se schimba ceva si vom mai vedea si noi echipa noastra pe la niste turnee finale.

P.S. Sandu e de o nesimtire crasa, asa cum a fost din 90 incoace. Acum poate o pune pe fiica-sa sa-si faca o clinica particulara si sta in spital pe bani grei, ca deh, plateste federatia.

VanDerGigi
06.03.2014, 09:24
Sa vedem ..
Mai jos de atat nu prea se poate oricum dupa 20 de ani de cadere libera. Mai bine un tanar fara experienta dar cu dorinta de a face ceva ca din astia unsi cu toate alifiile pusi numai pe ciordeala, ne-am suprasaturat. Iar in Romania nu gasesti unul peste o anumita varsta sa nu fie "old school". Mi-ar placea in toate domeniile sa vina tineretul la putere. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa ai parul grizonat ca sa faci lucruri bune si exemple sunt destule.

manolica1
06.03.2014, 10:37
pai Nasu a zis ca vor fi alegeri din nou in 7-8 luni, probabil ca stie el ceva...

VanDerGigi
07.03.2014, 07:14
Informatii de ultima ora de la Rahova Inn*****, prin intermediul trimisului nostru special sub acoperire - Magraon Magraonescu.

https://www.youtube.com/watch?v=7ubEbc9F9CA

FidelKatzo
07.03.2014, 08:28
Informatii de ultima ora de la Rahova Inn*****, prin intermediul trimisului nostru special sub acoperire - Magraon Magraonescu.

chestie nasoala cu lenjeria,daca nu e voie sa ti-o aduci de acasa..astia au fost obisnuiti cu lururi fine si de calitate.

tonita
14.03.2014, 03:46
chestie nasoala cu lenjeria,daca nu e voie sa ti-o aduci de acasa..astia au fost obisnuiti cu lururi fine si de calitate.

fanii le vor arunca dupa gratii chiftelele lui manolica cu prastia...

Tja, Schadensfreude în sus si-n jos dar Uli merita respect. Statuia lui va deveni si mai mare si dupa un an o sa iasa din puscarie si o sa vânda milioane de carti de spiritualitate...

FidelKatzo
14.03.2014, 05:18
Die Erklärung von Hoeneß im Wortlaut "Nach Gesprächen mit meiner Familie habe ich mich entschlossen, das Urteil des Landgerichts München II in meiner Steuerangelegenheit anzunehmen. Ich habe meine Anwälte beauftragt, nicht dagegen in Revision zu gehen. Das entspricht meinem Verständnis von Anstand, Haltung und persönlicher Verantwortung. Steuerhinterziehung war der Fehler meines Lebens. Den Konsequenzen dieses Fehlers stelle ich mich. Außerdem lege ich mit sofortiger Wirkung die Ämter des Präsidenten des FC Bayern München e.V. und des Aufsichtsratsvorsitzenden der FC Bayern München AG nieder. Ich möchte damit Schaden von meinem Verein abwenden. Der FC Bayern München ist mein Lebenswerk und er wird es immer bleiben. Ich werde diesem großartigen Verein und seinen Menschen auf andere Weise verbunden bleiben solange ich lebe. Meinen persönlichen Freunden und den Anhängern des FC Bayern München danke ich von Herzen für ihre Unterstützung." (Quelle: fc-bayern.de)

din cate am inteles dupa sase luni poate sa se plimbe in voie si sa paraseasca incinta inchisorii. fanii fc-ului sunt si raman uniti,asta a fost meritul lui Uli. influente din afara sau fenomene imprevizibile nu au nici un efect asupra noastra. suntem o unitate indivizibila.
politica fc-ului dupa era lui Uli,va fi foarte asemanatoare cu cea a lui Putin fata de comunitatea europeana si americani.

FidelKatzo
15.03.2014, 01:49
fanii le vor arunca dupa gratii chiftelele lui manolica cu prastia...

presupun ca in cel mult doi ani o sa i se gasesca o functie la Fc. si o sa fie reabilitat.

http://www.sueddeutsche.de/panorama/merkel-zollt-hoeness-respekt-1.1913150

http://www.handelsblatt.com/sport/fussball/nachrichten/steuer-affaere-seehofer-fordert-anstaendigen-umgang-mit-uli-hoeness/8321198.html

FidelKatzo
15.03.2014, 06:33
presupun ca in cel mult doi ani o sa i se gasesca o functie la Fc. si o sa fie reabilitat.

"Da wundert es nicht, dass Stoiber dass Comeback von Hoeneß bereits vorbereitet. "Ich würde mich freuen", sagte Stoiber im Bayerischen Fernsehen auf die Frage, ob es vorstellbar sei, dass Hoeneß nach der dreieinhalbjährigen Haftstrafe wegen Steuerhinterziehung wieder irgendeine Funktion beim FC Bayern übernehmen könnte: "Eine Tür ist immer offen, und Uli Hoeneß wird immer die Seele des Vereins sein. Was auch immer er machen will, alles ist möglich."

Auch Trainer Pep Guardiola sprach sich bereits für eine Rückkehr von Hoeneß aus. "Dieser Verein ist einer der besten der Welt, das liegt an der Persönlichkeit von Uli Hoeneß", sagte der Spanier: "Er verdient unseren Respekt. Ich hoffe, er kann in der Zukunft zurückkommen und uns helfen. Er ist mein Freund und wird mein Freund bleiben."

http://www.welt.de/sport/fussball/bundesliga/fc-bayern-muenchen/article125834834/Der-FC-Bayern-bereitet-schon-Hoeness-Comeback-vor.html

pentru fanii lui Dortmund;

http://youtu.be/n-2EaW4L_GM

manolica1
18.03.2014, 09:56
n-am vazut plingaciosi mai mari decat jigodiile astea, una doua ei sunt bolnavi, parca ar fi femei...

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fratii-becali-si-cristi-borcea-internati-de-urgenta-la-spital-situatie-critica-pentru-unul-dintre-condamnati-s-ar-putea-s-o-mierleasca-421911.html

VanDerGigi
18.03.2014, 10:10
Niste fatalai infecti fara o umbra de caracter frate! Hai sa facem petitii, hai sa ne gratieze presedintele, aoleu suntem nevinovati, facem recursuri peste recursuri, ne imbolnavim, plangem.

Un om demn are o reactie la care iti scoti palaria: http://m.gsp.ro/ultima-ora/421613.html
Dar nu are rost discutia, doar nu-l comparam pe meme cu Uli. Cam asta e diferenta intre poporul german si cel roman.

manolica1
19.03.2014, 21:16
a aparut si balada:
Dosarul TransferurilorLa un semn se dă sentința și ciocanul bate tare
Se rostesc pedepse grele, toate cu executare
S-a lăsat tăcere-n sală și pe hol-forfotă multă
Iar suporterii p-afară fac mătănii și exultă.
-Tu ești Victor? Da domniță! Nu ți-e dor de vărul tău?
Nu ți-e dor să stai cu dânsul la o tablă la bulău?
-Orice gând aveți domniță și oricum împărțiți anii
Să nu-l luați de lângă mine pe fratele meu Giovani
-Nu-l iau Victore, am grijă, șezi frumos și fii pe pace
Patru ani am să-ți dau ție iară frac-tu șase face”
Mai sunt niște luni acolo însă astea sunt detalii
Cad pe gânduri dintr-o dată amândoi frații Becali
Cum o să-i primească lumea și băieții de acolo?
Oare vor putea să-i scuipe și pe ei ca pe Manolo?
Vor putea să-i mai înjure, vor putea să-i mai jignească
Cum făceau fiind afară și cu țara românească?
Următorul la "tribună” în papucii lui cu Steaua
Vine arogantul Meme fredonând în gând maneaua
Dar acum doar două versuri el aminte își aduce:
Urca mamă sus la cruce să vezi duba cum mă duce
-Tu ești Stoica? Eu sunt doamnă, să mă duc lângă patron?
-Du-te, dar să-ți iei cu ține și cutia de carton
Și să știi că-n pușcărie n-o să poți lovi suporteri
Nici nu vei putea cu vorba să-i jignești ca pe reporteri
Că acolo nu ai pază să te apere că-n lojă
Și te-or tăvăli băieții după ce te-or da cu ojă
Se vor bucura de tine, toți voinici unul și unul
Așadar ai mare grijă dacă vei scăpa săpunul.
Da să urce Pădureanu, dar se mișcă mai greu moșul
Și-nainte urcă Borcea în sacoul lui cel roșu
Se căznește să stea țeapăn și să nu își piardă firea
Dar îi tremură tot corpul de chiar zici că e Shakira
-Tu ești Borcea? Eu sunt doamnă Şase ani îți dau și ție
Că te-așteaptă în celulă nașul tău de cununie
-Daţi-mi doamnă zise Borcea grav, cu toată importanţa
-Că oricum mi-am făcut viză de flotant lângă Constanţa
Însă vestea îl dărâmă mai ceva că un tsunami
Știe că la Poartă Albă nu e chiar ca la Miami
Parc-ar luă niște pastille, ar mai bea niște mercur
Fiindcă știe ce-l așteaptă și va fi iubit în...
-Copos George. E în sală? Trei ani și opt luni. Primești?
-Da primesc răspunse Copos, Doamne cât de darnic ești!
Azi e pentru prima dată după mult, foarte mult timp
Când primesc ceva degeaba și nu dau nimic la schimb
Și nu vreau să par ironic nici să fiu fără obraz
Însă mă oftic că Borcea a primit cel mai mult azi
Doamnelor judecătoare dacă spuneți că vă pasă,
Fie-mi cu îngăduință să opresc căldura-n casă”
Deși atmosfera-i tristă acum râde toată sala
-Nu fiți răi, știți cât consumă pe așa vreme centrală?
Și mai am o bucurie de mă dați lângă Calatis
Patru ani de-acu-nainte o să am trei mese gratis.
-Onorată asistență sincer să vă spun mă doare
Că voiam să-l pun pe Naşu președinte de onoare
-Se-mbunează doamna Strâmbu, zice blând, privindu-l tandru
-Fiti pe pace domn Popescu, vi-l aducem și pe Sandu
E și Copos, e și Borcea, Becali varul și frații
Puneți bazele acolo unei alte federații
Vei putea juca și-acolo tot fundaș. Că erai tare
Și-o să simți destul de multe intrări prin alunecare.
Pleacă abătut Popescu, plin de gânduri de tot soiu
După el urcă în boxă securistul de Netoiu
- Onorată asistenţă am greșit. Sunt vinovat
Dar stați numai să îl aflu p-ăla care m-a turnat
Nu mă sperie pedeapsa însă e umilitor
Un mic turnător să-l toarne pe un mare turnător
Dar îl dibuiesc eu p-ăla care-a vrut să-mi facă felu
Și o să-l urăsc o viață, că Sandu pe Mititelu
După ce m-a votat lumea prin Prejoi și prin Sadova
Să ajung să-mi râdă-n față securiștii din Craiova
Nu mă sperie pedeapsa că mă știu un tip corect
Cel mai mult mă deranjează lipsa asta de respect
Astfel pleacă și Neţoiu îndelung privind în van
Și cu ajutor din sală urcă-n boxă tata Jean
-Luati loc domnul Pădureanu, dumneavoastră sunteți Lordul?
-Eu eram, însă acuma nu mă mai ajută cordul
Am îmbătrânit domniță, vremurile s-au schimbat
Nu mai sunt oameni de bază, n-ai cu cine face-un blat
Și mi-e rău distinsă doamnă, îmi e rău, va spun pe bune
Nici la blaturi cu Ceahlăul n-aveam astă tensiune”.
Iar ședința se încheie, plină-i sală de reporteri
Sărbătoare națională este azi pentru suporteri
Însă văd că sunt mulți oameni cărora le pare rău
Că de mâine inclupatii vor ajunge la bulău
La Jilava, la Craiova, la Ploiești sau chiar la Poarta
Dragi români, în cazul ăsta, sincer ne merităm soarta
Bine că-i vedeți pe ăștia niște sfinți fără de vină
Și-l băgați în pușcarie p-ăl de fură o găină
Bine că-i susțineți p-ăștia care fură milioane
Și îi condamnați pe unii pentr-un pumn pe stadioane
Pe cei ce le plângeți soarta și tot spuneți că vă pasă
V-a-ntrebat cândva Giovani dac-aveți pâine pe masă?
Iar pe cei care susțineți că e greu în pușcarie
V-a-ntrebat Victor Becali dac-aveți bani de chirie?
Pe cei cărora pe Copos îl deplâng că și-a luat plata
V-a-ntrebat vreodată George de-aveți cu ce plăti rata?
Pe cei ce-l susțin pe Meme care tot bagă fitile
V-a-ntrebat vreodată Stoica dac-aveți bani de pastile?
Mai lăsați televizorul și nu mai susțineți hoții
Să infunde pușcăria că o merită cu toții
Și nu vreau să semăn teamă, nici nu vreau să te-nspăimânt
Astăzi i-au închis doar p-ăștia, dar afară câți mai sunt?
Prin partide, prin comisii, prin poliție, prin țară
Sunt destui hoți din păcate -și-ăștia încă sunt afară
Nu le plângeți voi de milă. Nici ei nouă nu ne plâng
Ori o să muriți de grijă cum mor câinii de drum lung
Vă mai scriu ultima strofă. S-o rețineți pe de rost
Cine îi susține p-ăștia ori e hoț ori este prost
Gata. Asta-i poezia. Dar mai am un vers și-nchei
Cui îi pare rău de ăștia să se ducă după ei!

VanDerGigi
20.03.2014, 06:46
Dar ce bine zice..
In ritmul asta apare si cartea si filmul :lol:

FidelKatzo
21.03.2014, 02:13
astazi sunt tragerile pentru sferturile de finala in Liga Campionilor. indiferent cu cine cade FC-ul sunt sigur ca vom vedea meciuri frumoase. cred ca anul asta au sanse foarte bune sa ajunga in finala Real si PSG. in cazul castigarii cupei jucatorii de la PSG vor primi de jucator un premiu in valoare de un milion euro.

http://www.n24.de/n24/Sport/Fussball/champions-league/d/4466422/paris-saint-germain-verspricht-geldregen-fuer-spieler.html

tonita
21.03.2014, 06:19
Cred ca toti au Dortmundu' în fruntea listei de dorinte... Surprize nu cred ca mai putem face cu o echipa decimata si fara Levandowski. Oricum lui Lewa îi dorim succes la Bayern, merita sa câstige si el câte ceva pe viitor... un ban, o cupa, etc.

manolica1
21.03.2014, 06:45
pai cam astea sunt meciurile:

Manchester United - Bayern Munchen
PSG - Chelsea
Real Madrid - Borussia Dortmund
Barcelona - Atletico Madrid

AZ Alkmaar - Benfica
Lyon - Juventus
Sevilla - Fc Porto
Basel - Valencia

VanDerGigi
21.03.2014, 16:36
.. cred ca anul asta au sanse foarte bune sa ajunga in finala Real si PSG.

Si eu cred la fel. Pana una alta ati cazut cu United si accederea in semifinale ar trebui sa fie o simpla formalitate. Il mai au si pe van Persie accidentat acum. Dupa aceea lucrurile se complica pentru Pepe..
Toni, cu adanca durere ..ceva imi spune ca de data asta Real o sa-i trimita la cules de porumb pe ai tai. Defapt pe Real o vad castigatoare anul asta intr-o finala cu PSG sau Bayern.. desi tot ce se poate sa-i bage PSG-ul in buzunar pe toti si nu mi-ar parea rau.

FidelKatzo
22.03.2014, 02:15
Si eu cred la fel. Pana una alta ati cazut cu United si accederea in semifinale ar trebui sa fie o simpla formalitate. Il mai au si pe van Persie accidentat acum. Dupa aceea lucrurile se complica pentru Pepe..
Toni, cu adanca durere ..ceva imi spune ca de data asta Real o sa-i trimita la cules de porumb pe ai tai. Defapt pe Real o vad castigatoare anul asta intr-o finala cu PSG sau Bayern.. desi tot ce se poate sa-i bage PSG-ul in buzunar pe toti si nu mi-ar parea rau.

de acum totul depinde de forma zilnica si noroc,pentru-ca toate echipele sunt tari. imi fac sperante ca Kloppescu o sa gaseasca solutia tactica corespunzatoare ca sa nu faca fotbalul german de rusine. din pacate Lewandowski are cartonas rosu si nu va juca la primul meci in deplasare.
daca Atletico bate Barcelona au sanse sa ajunga in finala pentru-ca anul asta merg foarte bine.
cea mai mare greseala posibila ar fi ca Pepe sa ii subestimeze pe United.

manolica1
22.03.2014, 17:46
pai ce facem nea jiji, asa vreti sa luati campionatul?:-$

http://m.sport.ro/liga-1/dinamo-0-0-pandurii-live-text-la-21-00-vezi-echipele-de-start.htmlhttp://m.sport.ro/liga-1/dinamo-0-0-pandurii-live-text-la-21-00-vezi-echipele-de-start.html (http://m.sport.ro/liga-1/dinamo-0-0-pandurii-live-text-la-21-00-vezi-echipele-de-start.html)

VanDerGigi
22.03.2014, 18:37
pai ce facem nea jiji, asa vreti sa luati campionatul?:-$

http://m.sport.ro/liga-1/dinamo-0-0-pandurii-live-text-la-21-00-vezi-echipele-de-start.htmlhttp://m.sport.ro/liga-1/dinamo-0-0-pandurii-live-text-la-21-00-vezi-echipele-de-start.html (http://m.sport.ro/liga-1/dinamo-0-0-pandurii-live-text-la-21-00-vezi-echipele-de-start.html)

Manolica, m-am uitat pentru o secunda in spate, credeam ca vorbesti cu altcineva. N-am zis io ca vreau campionatul, n-am astfel de pretentii inca, io vreau cupa si locul 4. Dar lasa-ma ca m-a exasperat meciul asta ..nu stiu daca l-ai vazut, Dimanu a luat niste goluri pe niste greseli amatoresti de curtea scolii. Mai stiu eu o echipa care ia goluri asa, se intituleaza NJDevils si joaca acum cu Rangers, te uiti?
Insa exista si ceva pozitiv dupa meciul asta, in liga romaneasca a aparut un fotbalist, nu jucator de fotbal ..Bilinski il cheama, i-am zis io lui Fidel ca e var cu Lewandowski. N-o sa stea la Dimanu mai mult de 2 sezoane.

Ps. Astept meciul de Joi, mi-e dor de chipu' manelist.

manolica1
22.03.2014, 20:11
nu am vazut meciul dar in ritmul asta veti lua doar mana de pe cupa...

FidelKatzo
23.03.2014, 01:09
incep sa-l compatimesc pe Arsene Wenger..

http://youtu.be/8oW4X4Jza9c

ps. Gigi nu te lasa provocat de manolica1,cateii tai au avut ceva ghinion, se mai intampla..
ma uitam la stadionul ala ca era pe jumatate gol. cum sa strigam cand nu avem nici aer sa respiram.?

VanDerGigi
23.03.2014, 10:45
nu am vazut meciul dar in ritmul asta veti lua doar mana de pe cupa...

Ce sa-i faci bai Manolica, asa e cand joci meciurile pe teren, se intampla sa mai si pierzi. A fost un meci frumos, pe contre probabil cel mai palpitant al campionatului pana acum, fotbalul romanesc are de castigat din meciuri din astea nu din meciuri d-alea cu Chirila.
N-avem nici norocul ala traditional bulangist ghencist sa dam goluri in min 90, noi le incasam in min 92.
Pentru resursele financiare de acum, stam acceptabil ..eu sunt multumit ca n-am avut soarta Rapidului din cauza scarbelor alora de la bulau impreuna cu Nicu Badea.
La Steaua au fost incomparabil mai multe investitii de-a lungul ultimilor ani ..dar faptul ca de la sef de galerie pan' la patron, toti sunt la puscarie, nu mi se pare vreo mandrie.

Ps. Ai idee cine sta pe banca langa cocalar Joi? Pitzi Talent? Salam?

Ps. 2 La faza asta de hockey ce zici, daca era Chipciu sau Tanase, primeau penalty? Eu cred ca da si mai tinea unul minte sa le dea si meciul viitor.
http://m.digisport.ro//Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/VIDEO+SONDAJ+Trebuia+Dinamo+sa+primeasca+un+penalt y

FidelKatzo
25.03.2014, 01:50
care ati vazut meciul.?
golul lui Benzema a fost capsune cu frisca. asa cum stiu sa cada spaniolii in careu,nu cred ca mai este vre-o natie. parca sunt loviti de glont.

http://youtu.be/OPrJayaPUrs

VanDerGigi
26.03.2014, 07:36
Felicitari pentru castigarea campionatului Fidel.
Nu te-ai plictisit? Nu-l mai lasi si pe Toni sa cunoasca gustul succesului?

FidelKatzo
27.03.2014, 01:08
Felicitari pentru castigarea campionatului Fidel.
Nu te-ai plictisit? Nu-l mai lasi si pe Toni sa cunoasca gustul succesului?

Multumesc Gigi.! Faptul ca m-ai felicitat m-a impresionat pina la lacrimi,la noi nu se obisnuieste asa ceva. In America daca iti cumperi ceva nu te invidiaza nimeni sau daca realizezi ceva..Aici daca mi-as cumpara un Porsche l-as scoate din garaj numai noaptea dupa ce s-a stins ultima lumina pe strada.

tonita
27.03.2014, 04:37
... gustul succesului?

Un nou record a cazut sub tavalugul profesionist al fotbalului Bavarez. Desigur ca si fanii lui FC au avut o contributie deosebita la atingerea acestui succes, contributie care este trecuta uneori sub tacere de mediile sportive si nesportive germane;-))
Io le doresc sa castige din nou cele 3 cupe. Ar fi pentru si pentru Dortmund un câstig.

sorin
27.03.2014, 06:05
Continuarea aici (http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?20553-Coltul-microbistilor-3)