PDA

Arată versiune întreagă : Liga 1 (Divizia A) fotbal Romania 2012–2013 (RETUR)- Rezultate, clasament, comentarii



sorin
22.11.2012, 19:21
Programul returului Ligii I editia 2012-2013

Etapa 18, 30 noiembrie
U Cluj - Pandurii
Concordia Chiajna - Steaua
FC Brasov - Viitorul Constanta
Gaz Metan Medias - CFR Cluj
Ceahlaul - Petrolul Ploiesti
SC Vaslui - Rapid
Otelul Galati - CSMS Iasi
Astra Ploiesti - Gloria Bistrita
Dinamo - CS Severin

Etapa 19, 8 decembrie
Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna
CS Severin - FC Braşov
CSMS Iaşi - Dinamo Bucureşti
Rapid Bucureşti - Oţelul Galaţi
CFR Cluj - Ceahlăul Piatra Neamţ
Petrolul Ploieşti - FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu - Gaz Metan Mediaş
Gloria Bistriţa - Universitatea Cluj
Steaua Bucureşti - Astra Ploieşti

Etapa 20, 15 decembrie
Universitatea Cluj - Steaua Bucureşti
Astra Ploieşti - Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna - CS Severin
Oţelul Galaţi - Petrolul Ploieşti
CSMS Iaşi - Rapid Bucureşti
FC Vaslui - CFR Cluj
Ceahlăul Piatra Neamţ - Pandurii Târgu Jiu
Gaz Metan Mediaş - Gloria Bistriţa
Dinamo Bucureşti - FC Braşov

Etapa 21
Petrolul Ploieşti - CSMS Iaşi
FC Braşov - Concordia Chiajna
Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti
CFR Cluj - Oţelul Galaţi
Gloria Bistriţa - Ceahlăul Piatra Neamţ
Pandurii Târgu Jiu - FC Vaslui
Steaua Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
Viitorul Constanţa - Universitatea Cluj
CS Severin - Astra Ploieşti

Etapa 22
Ceahlăul Piatra Neamţ - Steaua Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - Viitorul Constanţa
Universitatea Cluj - CS Severin
Rapid Bucureşti - Petrolul Ploieşti
CSMS Iaşi - CFR Cluj
Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu
FC Vaslui - Gloria Bistriţa
Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna
Astra Ploieşti - FC Braşov

Etapa 23
Pandurii Târgu Jiu - CSMS Iaşi
CFR Cluj - Rapid Bucureşti
Petrolul Ploieşti - Dinamo Bucureşti
Gloria Bistriţa - Oţelul Galaţi
Viitorul Constanţa - Ceahlăul Piatra Neamţ
Steaua Bucureşti - FC Vaslui
CS Severin - Gaz Metan Mediaş
FC Braşov - Universitatea Cluj
Concordia Chiajna - Astra Ploieşti

Etapa 24
Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti
FC Vaslui - Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ - CS Severin
Petrolul Ploieşti - CFR Cluj
Rapid Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu
CSMS Iaşi -Gloria Bistriţa
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş -FC Braşov
Dinamo Bucureşti - Astra Ploieşti

Etapa 25
Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi
Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti
Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti
CFR Cluj - Dinamo Bucureşti
Viitorul Constanţa - Oţelul Galaţi
FC Braşov - Ceahlăul Piatra Neamţ
CS Severin - FC Vaslui
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
Astra Ploieşti - Universitatea Cluj

Etapa 26
Rapid Bucureşti - Steaua Bucureşti
CSMS Iaşi - Viitorul Constanţa
Oţelul Galaţi - CS Severin
CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploieşti - Gloria Bistriţa
Ceahlăul Piatra Neamţ - C- oncordia Chiajna
FC Vaslui - FC Braşov
Dinamo Bucureşti - Universitatea Cluj
Gaz Metan Mediaş - Astra Ploieşti

Etapa 27
CS Severin - CSMS Iaşi
Steaua Bucureşti - Petrolul Ploieşti
Viitorul Constanţa -
CFR Cluj – Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu - Dinamo Bucureşti
FC Braşov - Oţelul Galaţi
Astra Ploieşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
Concordia Chiajna - FC Vaslui
Universitatea Cluj - Gaz Metan Mediaş

Etapa 28
CFR Cluj - Steaua Bucureşti
Petrolul Ploieşti - Viitorul Constanţa
Rapid Bucureşti - CS Severin
Pandurii Târgu Jiu - Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna
CSMS Iaşi - FC Braşov
Dinamo Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Cluj
FC Vaslui - Astra Ploieşti

Etapa 29
Concordia Chiajna - CSMS Iaşi
CS Severin - Petrolul Ploieşti
FC Braşov - Rapid Bucureşti
Viitorul Constanţa - CFR Cluj
Steaua Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu
Gloria Bistriţa - Dinamo Bucureşti
Astra Ploieşti - Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ
Universitatea Cluj - FC Vaslui

Etapa 30
Gloria Bistriţa - Steaua Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu - Viitorul Constanţa
CFR Cluj - CS Severin
Rapid Bucureşti - Concordia Chiajna
Petrolul Ploieşti - FC Braşov
Dinamo Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Vaslui - Gaz Metan Mediaş
Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj
CSMS Iaşi - Astra Ploieşti

Etapa 31
Dinamo Bucureşti - Steaua Bucureşti
Universitatea Cluj - CSMS Iaşi
Concordia Chiajna - Petrolul Ploieşti
Astra Ploieşti - Rapid Bucureşti
FC Braşov - CFR Cluj
CS Severin - Pandurii Târgu Jiu
Viitorul Constanţa - Gloria Bistriţa
Gaz Metan Mediaş - Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Vaslui

Etapa 32
Steaua Bucureşti - Viitorul Constanţa
Gloria Bistriţa - CS Severin
CFR Cluj - Concordia Chiajna
Pandurii Târgu Jiu - FC Braşov
FC Vaslui - Dinamo Bucureşti
Oţelul Galaţi - Ceahlăul Piatra Neamţ
CSMS Iaşi - Gaz Metan Mediaş
Rapid Bucureşti - Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti - Astra Ploieşti

Etapa 33
CS Severin - Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti - Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ - CSMS Iaşi
Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti
Gaz Metan Mediaş - Rapid Bucureşti
Astra Ploieşti - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu
FC Braşov - Gloria Bistriţa
FC Vaslui - Oţelul Galaţi

Etapa 34
Viitorul Constanţa - CS Severin
Gloria Bistriţa - Concordia Chiajna
Steaua Bucureşti - FC Braşov
Oţelul Galaţi - Dinamo Bucureşti
Rapid Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
CSMS Iaşi - FC Vaslui
Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj - Universitatea Cluj
Pandurii Târgu Jiu - Astra Ploieşti

sorin
29.11.2012, 23:28
VINERI 30 NOIEMBRIE
U Cluj - Pandurii
Ora 18:00
Concordia Chiajna - Steaua
Ora 20:00
SAMBATA 1 DECEMBRIE
FC Brasov - Viitorul Constanta
Ora 18:00
Gaz Metan Medias - CFR Cluj
Ora 20:30
DUMINICA 2 DECEMBRIE
Ceahlaul - Petrolul Ploiesti
Ora 18:00
SC Vaslui - Rapid
Ora 20:30
LUNI 3 DECEMBRIE
Otelul Galati - CSMS Iasi
Ora 18:00
Astra Ploiesti - Gloria Bistrita
Ora 19:00
Dinamo - CS Severin
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 18 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
U Cluj 1 - 1 Pandurii
Concordia Chiajna 0 - 6 Steaua
FC Brasov 3 - 1 Viitorul Constanta
Gaz Metan Medias 1 - 1 CFR Cluj
Ceahlaul 0 - 2 Petrolul Ploiesti
SC Vaslui 1 - 0 Rapid
Otelul Galati 0 - 3 CSMS Iasi
Astra Ploiesti 4 - 0 Gloria Bistrita
Dinamo 4 - 2 CS Severin

sorin
06.12.2012, 21:27
VINERI 7 NOIEMBRIE
Gloria Bistriţa - Universitatea Cluj
Ora 18:00
Pandurii Târgu Jiu - Gaz Metan Mediaş
Ora 20:30
SAMBATA 8 DECEMBRIE
Petrolul Ploieşti - FC Vaslui
Ora 18:00
Rapid Bucureşti - Oţelul Galaţi
Ora 20:30
DUMINICA 9 DECEMBRIE
CFR Cluj - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 18:00
CSMS Iaşi - Dinamo Bucureşti
Ora 20:00
LUNI 10 DECEMBRIE
Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna
Ora 18:00
CS Severin - FC Braşov
Ora 19:00
Steaua Bucureşti - Astra Ploieşti
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 19 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gloria Bistriţa 0 - 0 Universitatea Cluj
Pandurii Târgu Jiu 1 - 1 Gaz Metan Mediaş
Petrolul Ploieşti 0 - 0 FC Vaslui
Rapid Bucureşti 2 - 3 Oţelul Galaţi
CFR Cluj 3 - 2 Ceahlăul Piatra Neamţ
CSMS Iaşi 1 - 1 Dinamo Bucureşti
Viitorul Constanţa 1 - 1 Concordia Chiajna
CS Severin 2 - 1 FC Braşov
Steaua Bucureşti 2 - 0 Astra Ploieşti

sorin
22.02.2013, 09:34
VINERI 22 FEBRUARIE
Gaz Metan Mediaş - Gloria Bistriţa
Ora 20:00
SAMBATA 23 FEBRUARIE
Concordia Chiajna - CS Severin
Ora 15:00
Ceahlăul Piatra Neamţ - Pandurii Târgu Jiu
Ora 17:30
CSMS Iaşi - Rapid Bucureşti
Ora 20:00
DUMINICA 24 FEBRUARIE
Oţelul Galaţi - Petrolul Ploieşti
Ora 17:30
Dinamo Bucureşti - FC Braşov
Ora 20:30
LUNI 25 FEBRUARIE
Astra Ploieşti - Viitorul Constanţa
Ora 18:00
Universitatea Cluj - Steaua Bucureşti
Ora 19:30
FC Vaslui - CFR Cluj
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 20 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Mediaş 3 - 1 Gloria Bistriţa
Concordia Chiajna 1 - 1 CS Severin
Ceahlăul Piatra Neamţ 0 - 1 Pandurii Târgu Jiu
CSMS Iaşi 0 - 1 Rapid Bucureşti
Oţelul Galaţi 0 - 1 Petrolul Ploieşti
Dinamo Bucureşti 2 - 1 FC Braşov
Astra Ploieşti 2 - 0 Viitorul Constanţa
Universitatea Cluj 0 - 1 Steaua Bucureşti
FC Vaslui 0 - 0 CFR Cluj

sorin
01.03.2013, 09:25
VINERI 1 MARTIE
Gloria Bistriţa - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 19:45
SAMBATA 2 MARTIE
Steaua Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
Ora 19:15
Viitorul Constanţa - Universitatea Cluj
Ora 19:30
CFR Cluj - Oţelul Galaţi
Ora 21:30
DUMINICA 3 MARTIE
Petrolul Ploieşti - CSMS Iaşi
Ora 18:00
Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti
Ora 20:30
LUNI 4 MARTIE
FC Braşov - Concordia Chiajna
Ora 18:00
Pandurii Târgu Jiu - FC Vaslui
Ora 19:30
CS Severin - Astra Ploieşti
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 21 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gloria Bistriţa 0 - 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Steaua Bucureşti 3- 0 Gaz Metan Mediaş
Viitorul Constanţa 1 - 1 Universitatea Cluj
CFR Cluj 0 - 1 Oţelul Galaţi
Petrolul Ploieşti 2 - 1 CSMS Iaşi
Rapid Bucureşti 0 - 1 Dinamo Bucureşti
FC Braşov 3 - 1 Concordia Chiajna
Pandurii Târgu Jiu 2 - 1 FC Vaslui
CS Severin 0 - 0 Astra Ploieşti

sorin
08.03.2013, 13:31
VINERI 8 MARTIE
Gaz Metan Mediaş - Viitorul Constanţa
Ora 20:30
SAMBATA 9 MARTIE
CSMS Iaşi - CFR Cluj
Ora 19:00
Astra Ploieşti - FC Braşov
Ora 19:00
Rapid Bucureşti - Petrolul Ploieşti
Ora 21:30
DUMINICA 10 MARTIE
Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu
Ora 18:00
Ceahlăul Piatra Neamţ - Steaua Bucureşti
Ora 20:30
LUNI 11 MARTIE
Universitatea Cluj - CS Severin
Ora 19:00
Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna
Ora 19:30
FC Vaslui - Gloria Bistriţa
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 22 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Mediaş 4 - 1 Viitorul Constanţa
CSMS Iaşi 1 - 1 CFR Cluj
Astra Ploieşti 3 - 0 FC Braşov
Rapid Bucureşti 0 - 0 Petrolul Ploieşti
Oţelul Galaţi 1 - 0 Pandurii Târgu Jiu
Ceahlăul Piatra Neamţ 3 - 4 Steaua Bucureşti
Universitatea Cluj 1 - 0 CS Severin
Dinamo Bucureşti 2 - 0 Concordia Chiajna
FC Vaslui 1 - 1 Gloria Bistriţa

sorin
16.03.2013, 07:37
VINERI 15 MARTIE
CS Severin - Gaz Metan Mediaş
Ora 19:00
Concordia Chiajna - Astra Ploieşti
Ora 19:00
Gloria Bistriţa - Oţelul Galaţi
Ora 21:30
SAMBATA 16 MARTIE
Pandurii Târgu Jiu - CSMS Iaşi
Ora 19:00
Petrolul Ploieşti - Dinamo Bucureşti
Ora 21:30
DUMINICA 17 MARTIE
Viitorul Constanţa - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 19:30
Steaua Bucureşti - FC Vaslui
Ora 21:00
LUNI 18 MARTIE
FC Braşov - Universitatea Cluj
Ora 19:00
CFR Cluj - Rapid Bucureşti
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 23 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
CS Severin 2 - 0 Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna 0 - 2 Astra Ploieşti
Gloria Bistriţa 2 - 1 Oţelul Galaţi
Pandurii Târgu Jiu 3 - 1 CSMS Iaşi
Petrolul Ploieşti 2 - 1- Dinamo Bucureşti
Viitorul Constanţa 2 - 2 Ceahlăul Piatra Neamţ
Steaua Bucureşti 1 - 0 FC Vaslui
FC Braşov 0 - 0 Universitatea Cluj
CFR Cluj 0 - 0 Rapid Bucureşti

sorin
29.03.2013, 11:28
VINERI 29 MARTIE
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna
Ora 20:30
SAMBATA 30 MARTIE
Gaz Metan Mediaş -FC Braşov
Ora 19:00
Rapid Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu
Ora 21:30
DUMINICA 31 MARTIE
Ceahlăul Piatra Neamţ - CS Severin
Ora 17:00
Petrolul Ploieşti - CFR Cluj
Ora 18:00
Dinamo Bucureşti - Astra Ploieşti
Ora 20:30
LUNI 1 APRILIE
CSMS Iaşi -Gloria Bistriţa
Ora 19:00
FC Vaslui - Viitorul Constanţa
Ora 19:30
Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 24 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Universitatea Cluj 1 - 0 Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş 0 - 0 FC Braşov
Rapid Bucureşti 2 - 0 Pandurii Târgu Jiu
Ceahlăul Piatra Neamţ 1 - 0 CS Severin
Petrolul Ploieşti 1 - 1 CFR Cluj
Dinamo Bucureşti 1 - 0 Astra Ploieşti
CSMS Iaşi 2 - 1 Gloria Bistriţa
FC Vaslui 3 - 2 Viitorul Constanţa
Oţelul Galaţi 1 - 1 Steaua Bucureşti

sorin
04.04.2013, 20:15
VINERI 5 APRILIE
FC Braşov - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 19:00
Astra Ploieşti - Universitatea Cluj
Ora 19:00
CS Severin - FC Vaslui
Ora 21:30
SAMBATA 6 APRILIE
Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti
Ora 19:30
CFR Cluj - Dinamo Bucureşti
Ora 21:30
DUMINICA 7 APRILIE
Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti
Ora 19:00
Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi
Ora 21:30
LUNI 8 APRILIE
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
Ora 19:00
Viitorul Constanţa - Oţelul Galaţi
Ora 19:00
-------------------------------------
Rezultate etapa 25 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FC Braşov 1 - 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti 1 - 2 Universitatea Cluj
CS Severin 2 - 0 FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu 1 - 3 Petrolul Ploieşti
CFR Cluj 0 - 1 Dinamo Bucureşti
Gloria Bistriţa 0 - 1 Rapid Bucureşti
Steaua Bucureşti 3 - 1 CSMS Iaşi
Concordia Chiajna 0 - 1 Gaz Metan Mediaş
Viitorul Constanţa 0 - 0 Oţelul Galaţi

sorin
13.04.2013, 10:41
VINERI 12 APRILIE
Gaz Metan Mediaş - Astra Ploieşti
Ora 19:00
CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu
Ora 21:30
SAMBATA 13 APRILIE
Oţelul Galaţi - CS Severin
Ora 17:00
Ceahlăul Piatra Neamţ - Concordia Chiajna
Ora 18:00
Petrolul Ploieşti - Gloria Bistriţa
Ora 19:00
Dinamo Bucureşti - Universitatea Cluj
Ora 21:30
DUMINICA 14 APRILIE
Rapid Bucureşti - Steaua Bucureşti
Ora 20:30
LUNI 15 APRILIE
FC Vaslui - FC Braşov
Ora 19:00
CSMS Iaşi - Viitorul Constanţa
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 26 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Mediaş 2 - 1 Astra Ploieşti
CFR Cluj 2 - 3 Pandurii Târgu Jiu
Oţelul Galaţi 2 - 0 CS Severin
Ceahlăul Piatra Neamţ 3 - 0 Concordia Chiajna
Petrolul Ploieşti 4 - 0 Gloria Bistriţa
Dinamo Bucureşti 1 - 1 Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti 1 - 1 Steaua Bucureşti
FC Vaslui 1 - 1 FC Braşov
CSMS Iaşi 1 - 2 Viitorul Constanţa

sorin
20.04.2013, 09:56
VINERI 19 APRILIE
Universitatea Cluj - Gaz Metan Mediaş
Ora 20:30
SAMBATA 20 APRILIE
CS Severin - CSMS Iaşi
Ora 19:00
Viitorul Constanţa - Rapid Bucureşti
Ora 21:30
DUMINICA 21 APRILIE
Astra Ploieşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 17:00
Gloria Bistriţa - CFR Cluj
Ora 19:00
Concordia Chiajna - FC Vaslui
Ora 19:30
Pandurii Târgu Jiu - Dinamo Bucureşti
Ora 21:30
LUNI 22 APRILIE
FC Braşov - Oţelul Galaţi
Ora 19:00
Steaua Bucureşti - Petrolul Ploieşti
Ora 20:45
-------------------------------------
Rezultate etapa 27 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Universitatea Cluj 3 - 4 Gaz Metan Mediaş
CS Severin 2 - 1 CSMS Iaşi
Viitorul Constanţa 1 - 2 Rapid Bucureşti
Astra Ploieşti 4 - 2 Ceahlăul Piatra Neamţ
Gloria Bistriţa 0 - 5 CFR Cluj
Concordia Chiajna 1 - 1 FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu 2 - 0 Dinamo Bucureşti
FC Braşov 3 - 2 Oţelul Galaţi
Steaua Bucureşti - Petrolul Ploieşti

sorin
26.04.2013, 19:51
VINERI 26 APRILIE
Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Cluj
Ora 19:00
Rapid Bucureşti - CS Severin
Ora 21:30
SAMBATA 27 APRILIE
Petrolul Ploieşti - Viitorul Constanţa
Ora 19:00
FC Vaslui - Astra Ploieşti
Ora 21:30
DUMINICA 28 APRILIE
Dinamo Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
Ora 14:00
CFR Cluj - Steaua Bucureşti
Ora 20:30
LUNI 29 APRILIE
Pandurii Târgu Jiu - Gloria Bistriţa
Ora 19:00
Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna
Ora 19:00
CSMS Iaşi - FC Braşov
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 28 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Ceahlăul Piatra Neamţ 2 - 1 Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti 1 - 0 CS Severin
Petrolul Ploieşti 3 - 0 Viitorul Constanţa
FC Vaslui 2 - 1 Astra Ploieşti
Dinamo Bucureşti 2 - 0 Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj 0 - 0 Steaua Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu 4 - 0 Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi 2 - 1 Concordia Chiajna
CSMS Iaşi 1 - 2 FC Braşov

sorin
03.05.2013, 19:34
VINERI 3 MAI
Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 18:00
Steaua Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu
Ora 19:45
Gloria Bistriţa - Dinamo Bucureşti
Ora 20:30
SAMBATA 4 MAI
FC Braşov - Rapid Bucureşti
Ora 14:00
Astra Ploieşti - Oţelul Galaţi
Ora 16:00
CS Severin - Petrolul Ploieşti
Ora 18:00
Universitatea Cluj - FC Vaslui
Ora 20:30
DUMINICA 5 MAI
Viitorul Constanţa - CFR Cluj
Ora 20:00
LUNI 6 MAI
Concordia Chiajna - CSMS Iaşi
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 29 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Mediaş 3 - 1 Ceahlăul Piatra Neamţ
Steaua Bucureşti 2 - 0 Pandurii Târgu Jiu
Gloria Bistriţa 1 - 2 Dinamo Bucureşti
FC Braşov 2 - 0 Rapid Bucureşti
Astra Ploieşti 0 - 0 Oţelul Galaţi
CS Severin 2 - 2 Petrolul Ploieşti
Universitatea Cluj 2 - 1 FC Vaslui
Viitorul Constanţa 0 - 2 CFR Cluj
Concordia Chiajna 1 - 1 CSMS Iaşi

sorin
08.05.2013, 09:08
MARTI 7 MAI
Dinamo Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 19:00
FC Vaslui - Gaz Metan Mediaş
Ora 19:00
Gloria Bistriţa - Steaua Bucureşti
Ora 21:30
MIERCURI 8 MAI
Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj
Ora 18:00
Petrolul Ploieşti - FC Braşov
JOI 9 MAI
CFR Cluj - CS Severin
Ora 17:00
Rapid Bucureşti - Concordia Chiajna
Ora 19:00
CSMS Iaşi - Astra Ploieşti
Ora 19:00
Pandurii Târgu Jiu - Viitorul Constanţa
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 30 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Dinamo Bucureşti 1 - 1 Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Vaslui 1 - 1 Gaz Metan Mediaş
Gloria Bistriţa 0 - 1 Steaua Bucureşti
Oţelul Galaţi 0 - 2 Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti 6 - 4 FC Braşov
CFR Cluj 1 - 3 CS Severin
Rapid Bucureşti 0 - 0 Concordia Chiajna
CSMS Iaşi 0 - 2 Astra Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu 4 - 1 Viitorul Constanţa

sorin
11.05.2013, 11:39
VINERI 10 MAI
Dinamo Bucureşti - Steaua Bucureşti
Ora 21:00
SAMBATA 11 MAI
Gaz Metan Mediaş - Oţelul Galaţi
Ora 18:00
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Vaslui
Ora 20:30
DUMINICA 12 MAI
CS Severin - Pandurii Târgu Jiu
Ora 19:00
Concordia Chiajna - Petrolul Ploieşti
Ora 19:00
Astra Ploieşti - Rapid Bucureşti
Ora 21:30
LUNI 13 MAI
Universitatea Cluj - CSMS Iaşi
Ora 19:00
FC Braşov - CFR Cluj
Ora 19:30
Viitorul Constanţa - Gloria Bistriţa
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 31 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Dinamo Bucureşti 0 - 2 Steaua Bucureşti
Gaz Metan Mediaş 1 - 2 Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ 0 - 2 FC Vaslui
CS Severin 1 - 3 Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna 1 - 1 Petrolul Ploieşti
Astra Ploieşti 3 - 2 Rapid Bucureşti
Universitatea Cluj 0 - 2 CSMS Iaşi
FC Braşov 0 - 0 CFR Cluj
Viitorul Constanţa 2 - 0 Gloria Bistriţa

sorin
17.05.2013, 13:15
VINERI 17 MAI
CFR Cluj - Concordia Chiajna
Ora 19:30
Oţelul Galaţi - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 20:00
SAMBATA 18 MAI
Pandurii Târgu Jiu - FC Braşov
Ora 17:00
Petrolul Ploieşti - Astra Ploieşti
Ora 19:00
FC Vaslui - Dinamo Bucureşti
Ora 21:30
DUMINICA 19 MAI
Steaua Bucureşti - Viitorul Constanţa
Ora 20:30
LUNI 20 MAI
Gloria Bistriţa - CS Severin
Ora 19:00
Rapid Bucureşti - Universitatea Cluj
Ora 19:30
CSMS Iaşi - Gaz Metan Mediaş
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 32 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
CFR Cluj 1 - 1 Concordia Chiajna
Oţelul Galaţi 3 - 2 Ceahlăul Piatra Neamţ
Pandurii Târgu Jiu 2 - 3 FC Braşov
Petrolul Ploieşti 1 - 1 Astra Ploieşti
FC Vaslui 4 - 1 Dinamo Bucureşti
Steaua Bucureşti 2 - 5 Viitorul Constanţa
Gloria Bistriţa 0 - 0 CS Severin
Rapid Bucureşti 1 - 4 Universitatea Cluj
CSMS Iaşi 0 - 2 Gaz Metan Mediaş

sorin
23.05.2013, 22:10
JOI 23 MAI
FC Braşov - Gloria Bistriţa
Ora 20:00
VINERI 24 MAI
FC Vaslui - Oţelul Galaţi
Ora 19:00
Dinamo Bucureşti - Viitorul Constanţa
Ora 21:30
Gaz Metan Mediaş - Rapid Bucureşti
Ora 22:00
DUMINICA 26 MAI
Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti
Ora 17:00
CS Severin - Steaua Bucureşti
Ora 19:00
Astra Ploieşti - CFR Cluj
Ora 21:30
LUNI 27 MAI
Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu
Ora 19:30
Ceahlăul Piatra Neamţ - CSMS Iaşi
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 33 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FC Braşov 4 - 1 Gloria Bistriţa
FC Vaslui 1 - 0 Oţelul Galaţi
Dinamo Bucureşti 2 - 3 Viitorul Constanţa
Gaz Metan Mediaş 1 - 1 Rapid Bucureşti
Universitatea Cluj 2 - 4 Petrolul Ploieşti
CS Severin 1 - 1 Steaua Bucureşti
Astra Ploieşti 3 - 3 CFR Cluj
Concordia Chiajna 0 - 1 Pandurii Târgu Jiu
Ceahlăul Piatra Neamţ 1 - 0 CSMS Iaşi

sorin
28.05.2013, 21:50
MARTI 28 MAI
Steaua Bucureşti - FC Braşov
Ora 18:00
Oţelul Galaţi - Dinamo Bucureşti
Ora 22:00
MIERCURI 29 MAI
CFR Cluj - Universitatea Cluj
Ora 19:00
Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş
Ora 21:30
Pandurii Târgu Jiu - Astra Ploieşti
Ora 21:30
JOI 30 MAI
Gloria Bistriţa - Concordia Chiajna
Ora 20:30
Rapid Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
Ora 20:30
Viitorul Constanţa - CS Severin
Ora 20:30
CSMS Iaşi - FC Vaslui
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 34 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Steaua Bucureşti 4 - 0 FC Braşov
Oţelul Galaţi 0 - 1 Dinamo Bucureşti
CFR Cluj 3 - 1 Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti 1 - 1 Gaz Metan Mediaş
Pandurii Târgu Jiu 1 - 1 Astra Ploieşti
Gloria Bistriţa 1 - 3 Concordia Chiajna
Rapid Bucureşti 2 - 0 Ceahlăul Piatra Neamţ
Viitorul Constanţa 3 - 4 CS Severin
CSMS Iaşi 1 - 2 FC Vaslui

sorin
01.06.2013, 10:02
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal editia 2012-2013 - final

1. Steaua Bucuresti 79p
2. Pandurii Targu Jiu 63p
3. Petrolul Ploiesti 62p
4. Astra Ploiesti 60p
5. FC Vaslui 58p
6. Dinamo Bucuresti 56p
7. FC Brasov 51p
8. Rapid Bucuresti 49p
9. CFR Cluj 49p
10. Gaz Metan Medias 46p
11. Otelul Galati 43p
12. Universitatea Cluj 38p
13. Viitorul Constanta 36p
14. Ceahlaul Piatra Neamt 34p
15. Concordia Chiajna 33p
16. CS Severin 32p
17. CSMS Iasi 26p
18. Gloria Bistrita 18p