PDA

Arată versiune întreagă : Froch vs. Bute reloaded (reancarcat) - 30 martie 2013, Montreal

sorin
15.11.2012, 08:28
S-ar parea ca s-a stabilit data meciului revansa dintre Froch si Bute. In cursul acestui an, Bute si-a pierdut centura mondiala IBF, intr-un meci in care Froch pur si simplu l-a "demolat" pe Bute, facandu-l KO in repriza a 5-a. Ca s-au batut pe bune, sau a fost aranjament pentru mafia pariurilor, numai ei stiu. Poate vom avea ocazia sa aflam raspunsul pe 30 martie 2013. Daca pierde din nou, lui Bute ii va fi foarte greu sa mai revina la varful piramidei.

Intrebarile care se pun in acest moment sunt daca Bute va fi pregatit pentru acest meci, dupa ce l-a batut greu pe Grachev, multi experti avand indoieli in privita valorii campionului nostru, si daca lui Bute ii este frica de Froch si va boxa crispat si fara o tactica adecvata, cum a facut in meciul anterior.

shogunelu
15.11.2012, 13:01
Mizerabil a boxat Bute cu Gracev, o decizie cu chiu, cu vai in favoarea sa, si asta in conditiile in care Gracev e un neica nimeni.
Acelasi stil tampit cu dreapta jos, cand el nici bun incasator nu e, la fel de deficitar la miscare, nu pune forta in lovituri, iar a sfarsit pavoazat ca dracu', vai de lume...In plus, se vede ca boxeaza cu frica, insa frica de cine, de Gracev ? Pai, cu Froch ce-o sa faca atunci ?! Parca n-a tras invataminte de nici o culoare.
Daca asa se prezinta in meciul cu Froch, o sa-l pulverizeze ala. Insa eu raman la parerea ca va face cumva, nu stiu cum, sa se eschiveze de la revansa. M-as bucura sa ma insel.

sorin
17.11.2012, 21:05
Froch l-a "demolat" pe Yusaf Mack, facandu-l KO in repriza a 3-a si pastrandu-si astfel centura IBF. Adevarul e ca Mack e un jucator de duzina (a pierdut la Johnson si Librade pe care Bute i-a batut), nefiind macar in "top 10", dar "pofta" de ciomageala dovedita de Froch il pune probabil pe ganduri pe Bute, care nu a fost convingator decat in ultima repriza in meciul cu Grachev, castigat la puncte.

Inca raman la convingerea ca meciul in care Bute a fost spulberat de Froch a fost un aranjament al mafiei pariurilor, dar daca nu e asa si
meciul a fost pe bune, nu-l vad deloc bine pe Lucica al nostru. Concluzia mea este ca daca Bute il va Bate pe Froch, asta imi va intari convingerea ca meciul anterior a fost de tip "cooperativa", adica fiecare castiga la el acasa, isi iau banutii si bonusurile de la pariuri, dar daca Froch castiga din nou, atunci e clar, e mai bun decat Bute.

shogunelu
18.11.2012, 04:06
Si eu am crezut la inceput ca Bute a fost sfatuit gresit, pt a pierde meciul cu Froch, insa acum nu mai sunt asa de convins, mai ales dupa meciul cu Gracev.
Vad ca nu pricepe ca daca pana aici au fost acceptabile greselile lui, ei bine, de aici incolo nu mai sunt. Trebuie sa evolueze daca vrea sa se ridice la alt nivel, cu arsenalul si obisnuintele de acum nu se poate.
Froch nu este de nebatut, nu are miscare grozava, este relativ lent, nici prea multa minte n-are, e bolovanos, insa e puternic, hotarat, foarte bun incasator, loveste mult si puternic. Daca Bute vrea sa-l bata, trebuie sa tina cont de lucrurile astea, in caz contrar, o sa-si cam ia somn. Insa am impresia ca Bute i-a cam luat frica si asta este foarte, foarte rau. Din nou, sper sa ma insel.

sorin
18.11.2012, 10:55
Naspa, Bute a ajuns de rasul comentatorilor, dupa ultimul meci al lui Froch:
"Oare Bute mai vrea revanşa?", a exclamat comentatorul de la Sky Sports, completat de un altul: "Sunt sigur că el nu vrea, dar vor cei din staff-ul său".

Trebuie sa se gandeasca foarte bine daca vrea revansa si-si termina cariera, sau urca in categorie, uita de umilinta cu Froch si isi reconstruieste cariera. Dupa cat de nesigur si parca fricos l-am vazut in meciul cu Grachev, nu stiu daca poate sa-si sterga de pe creier problema psiholgica legata de acel meci. In plus, ar trebui sa incerce un nou antrenor. Cand l-am vazut ca iar se baga in corzi in meciul cu Grachev, ma tot intrebam cat mai dureaza pana pupa podeaua.

Tu ce zici Shogule, crezi ca Bute mai vrea meciul asta?

shogunelu
18.11.2012, 11:48
Tu ce zici Shogule, crezi ca Bute mai vrea meciul asta?

Sorinele, eu cred ca se teme de meciul cu Froch, cred ca vrea sa faca cumva sa evite sa mai boxeze cu englezul. Am senzatia ca nici cine stie ce pregatire nu face pentru meciul cu Froch, altfel n-ar fi fost ca o frunza-n vant in meciul cu Gracev. Nu vad deloc in atitudinea lui determinarea si cheful de lupta necesare pt a castiga meciul cu un om care l-a batut mar, pentru a demonstra ca el e mai bun.

VanDerGigi
19.11.2012, 08:26
Insa am impresia ca Bute i-a cam luat frica si asta este foarte, foarte rau. Din nou, sper sa ma insel.

Sa traiesti Shogule. Poate fi si un avantaj .. cand dai de frica, dai sa nu se mai ridice. Depinde cum se prezinta la ora meciului. Daca se prezinta la fel ca data trecuta, nu il bate nici pe lesbianul de Justin Bieber.

FidelKatzo
19.11.2012, 11:08
Sa traiesti Shogule. Poate fi si un avantaj .. cand dai de frica, dai sa nu se mai ridice. Depinde cum se prezinta la ora meciului. Daca se prezinta la fel ca data trecuta, nu il bate nici pe lesbianul de Justin Bieber.

pe lesbian era bine sa-l fi pastrat ca dessert,asta pentru cazul in care mai ramanea ceva din maxilare..decat sa-si piarda timpul cu vise copilaresti trebuia sa-i intrebe pe baietii mai slabuti din super six de sanatate, Taylor,Dirrell,Arthur Abraham..daca ai vazut meciul Froch Kessler sau Froch Ward,cred ca intelegi ce vreau sa spun..

shogunelu
19.11.2012, 12:19

Salutare VanDerGigi ! Poate fi un avantaj, insa numai la o bataie pe strada, in ring nu prea functioneaza, acolo conteaza doar calitatile luptatorului, antrenamentul, mintea limpede, strategia bine pusa la punct. Norocul ala, atata cat e el, ii zambeste tot celui bine pregatit.

Fidele, bine ca ai amintit de meciul Ward-Froch, ala da meci, se poate spune ca nici nu l-a atins (serios) Froch pe Ward, dar pe cealalta parte nici Ward n-a putut sa-l darame pe englezoi, a ramas pe picioare dupa toti pumnii pe care i-a incasat.
N-are ce sa provoace Bute pe nimeni din super six, ca-l fac zdrente toti, mai ales acum.

Eu iubesc sporturile de contact, si eu ma trag de-acolo, insa nimic nu e mai urat decat un luptator fricos, iar impresia mea de acum este ca Bute este un luptator pe care a pus stapanire frica. Astept ca evolutia lui sa ma contrazica.

VanDerGigi
20.11.2012, 09:13
Vad ca v-ati pierdut de tot increderea in el. Nu prea il vedeti coborand de pe munte la primavara foarte bine pregatit gata sa stearga pe jos cu Froch..

FidelKatzo
21.11.2012, 02:51
Vad ca v-ati pierdut de tot increderea in el. Nu prea il vedeti coborand de pe munte la primavara foarte bine pregatit gata sa stearga pe jos cu Froch..

am devenit realisti,ce crezi ce vise mi-am facut eu cand l-am vazuut pe Artur Abraham in super six..? visul meu a fost distrus bucata cu bucata si am avut timp sa ma trezesc ..in meciul cu Dirrell l-am vazut castigator pe Abraham,asa se intampla cand refuzi sa vezi realitatea..

VanDerGigi
21.11.2012, 08:24
am devenit realisti,ce crezi ce vise mi-am facut eu cand l-am vazuut pe Artur Abraham in super six..? visul meu a fost distrus bucata cu bucata si am avut timp sa ma trezesc ..in meciul cu Dirrell l-am vazut castigator pe Abraham,asa se intampla cand refuzi sa vezi realitatea..

Ce vroiam sa te intreb.. ce mai face Joachim Low ? Nici 4-4 (4-0) ala ca la teatru cu Suedia nu i-a pus cariera in primejdie? Cred ca trebuie sa se implice Angela ca sa-l schimbe pe ala.

FidelKatzo
22.11.2012, 02:53
Ce vroiam sa te intreb.. ce mai face Joachim Low ? Nici 4-4 (4-0) ala ca la teatru cu Suedia nu i-a pus cariera in primejdie? Cred ca trebuie sa se implice Angela ca sa-l schimbe pe ala.

nimeni nu are voie sa se ia de Löw..omul asta este ca si secretarii de partid care au ajuns in functii importante dupa ce toata viata au periat smocul de par din coada vacii..tot ce spune el este sfant si i se iarta totul,pentru-ca la critica reactianeaza calm si elocvent..spre deosebire de predecesorii sai care la primul articol negativ din ziar si-au luat valiza si dusi au fost..
la meciul cu Olanda a primit una peste botisor de la van Gaal,care a spus despre el ca nu este un antrenor legendar,pentru-ca de fapt pina acum nu a castigat nici un titlu..
ar fi minunat sa-i dea un picior in fund cel tarziu la anu' in primavara,cu el eu nu vad nici o sansa sa castige nemtii vre-o cupa..

shogunelu
22.12.2012, 11:43
Bute, in loc sa fie preocupat de meciul cu Froch de anul viitor, e mai preocupat de nunta... Asta spune mult despre prioritatile lui, despre unde ii sta lui capul.
Pai, cand stii ca vine cel mai important meci din cariera ta, tie de nunta iti arde ?! Pai, frate, daca ma batea unul in halul in care l-a batut Froch, n-as fi avut odihna, n-as mai fi stiut nici de nunta, nici de mama, nici de tata, nici de nimic, m-as fi antrenat pana il faceam zdrente pe ala. Si daca tot m-ar fi batut,asta e, macar am facut tot posibilul.
Neah, omul n-are nicio treaba cu revansa, raman la parerea mea ca va face cumva sa evite meciul. Sper din tot sufletul sa fiu eu profet mincinos.

sorin
26.12.2012, 09:27
Shogule, nu fi asa radical. Nunta face si ea parte din planurile lui de viitor. Momentan, Froch tot il abureste (o fi inceput razboiul psihologic deja) ca vrea sa se bata cu Kessler, ca ala e meci important pentru el (si pe buna masura) si cu Bute cand s-o mai putea, daca acesta nu renunta.
Colac peste pupaza, mai circula si zvonul ca Ward vrea sa-i acorde revansa lui Froch si e dispus chiar sa merga la Nottingham, ceea ce poate fi o fumigena, dar nu stim inca.

Bute cred ca se va apuca serios de antrenamente cand stie exact datele urmatorului meci, pana atunci, om e si el si da iama in sarmale ca si noi ceilalti. Cel mai important e nu cand isi programeaza nunta, sau cand se apuca de antrenamente, ci daca este sau va fi pregatit d.p.d.v. mental pentru meciul cu Froch, in caz ca acesta va avea loc, sau ii mai trebuie 1-2 meciuri de incalzire dupa acel neconvingator meci cu rusnacul.:thinking:

shogunelu
28.12.2012, 01:33
Shogule, nu fi asa radical. Nunta face si ea parte din planurile lui de viitor. Momentan, Froch tot il abureste (o fi inceput razboiul psihologic deja) ca vrea sa se bata cu Kessler, ca ala e meci important pentru el (si pe buna masura) si cu Bute cand s-o mai putea, daca acesta nu renunta.
Colac peste pupaza, mai circula si zvonul ca Ward vrea sa-i acorde revansa lui Froch si e dispus chiar sa merga la Nottingham, ceea ce poate fi o fumigena, dar nu stim inca.

Bute cred ca se va apuca serios de antrenamente cand stie exact datele urmatorului meci, pana atunci, om e si el si da iama in sarmale ca si noi ceilalti. Cel mai important e nu cand isi programeaza nunta, sau cand se apuca de antrenamente, ci daca este sau va fi pregatit d.p.d.v. mental pentru meciul cu Froch, in caz ca acesta va avea loc, sau ii mai trebuie 1-2 meciuri de incalzire dupa acel neconvingator meci cu rusnacul.:thinking:

Nu ma deranjeaza ca nunta face parte din planurile lui de viitor, aia e treaba lui, ci faptul ca, in loc sa vorbeasca despre meci, el vorbeste despre nunta, nu se poate sa nu observi insemnatatea.
Poate sa dea si iama in sarmale, e vremea lor si e omeneste, e doar un fapt divers si nu are nicio insemnatate.
Eu cred ca Bute NU e pregatit mental pt meciul cu Froch si tocmai faptul ca prefera sa vorbeasca despre nunta si nu despre meci, demonstreaza asta.

PS Poate sa-i acorde Ward saptesprezece revanse lui Froch, ca-l bate de tot atatea ori de-l asculta cu urechea, la meciul precedent nici nu l-a atins Froch pe Ward.
Ala e luptator, nu gluma, n-are timp de nunti, botezuri, parastase si alte sindrofii :-D

sorin
04.01.2013, 08:06
Il doare la basca pe Froch de Bute. S-ar parea ca urmatorul meci al acestuia va fi cu Adonis Stevenson, desi mai circula si unele zvonuri ca ar vrea sa amane si acest meci si sa se bata cu Mikkel Kessler.

Din pacate, Bute a intrat intr-un con de umbra si nu mai prezinta interes. Usor e sa pierzi totul, greu e sa revii la varf.

sorin
02.02.2013, 11:50
Pana la urma, meciul Bute vs. Froch mai are de asteptat, in caz ca va mai avea loc vreodata.
S-ar parea ca a devenit oficiala lupta dintre Carl Froch si Mikkel Kessler, care se vor confrunta pe 25 Mai la Londra. Nici nu stiu daca sa zic ca e bine sau rau pentru Bute. Fostul campion mondial Diaconu, a devenit motostivuitorist in Canada, sper ca Bute inca va mai boxa, mai ales ca i se ofera o alta pista, datorita faptului ca Ward a pierdut centura WBC fiind accidentat si neavand posibilitatea sa si-o apere.