PDA

Arată versiune întreagă : Lucian Bute vs. Denis Grachev - 3 Noiembrie 2012

sorin
11.10.2012, 21:26
In incercarea de a-si "linge" ranile dupa bataia rusinoasa luata de la Froch, Bute are o lupta intermediara inainte revansei cu "Cobra". Acesta va boxa impotriva rusului Denis Grachev, un adversar tare, neainvins inca la profesionisti (12 victorii, un egal, 8 KO).

Bute trebuie sa fie foarte atent si sa nu se bage intr-o lupta de maidan, ca rusu' da tare de tot. Dupa parerea mea, acest meci este crucial, iar daca Bute nu-l castiga, e cam terminat ca boxer.

Inclin sa cred ca Lucian va castiga, desi acum sunt mult mai moderat in ceea ce priveste increderea pe care o am in el.

Bafta Bute!

sorin
29.10.2012, 19:10
Meciul lui Bute de sambata 3 noiembrie (duminica 4:00 dimineata in Romania) va putea fi vazut in Romania pe canalele DolceSport si Money TV. Meciul are loc la Centre Bell in Montreal.

sorin
03.11.2012, 08:42
Si Bute si Grachev au trecut proba cantarului. Peste 13-14 ore, Bute isi va juca probabil cariera ca boxer, caci daca va pierde acest meci va intra probabil intr-un anonimat din care cu greu va iesi. Sper ca il vom vedea pe adevaratul Bute, care nu va mai face experimente cu "ghiogari" de teapa lui Froch.

Go Bute! : )

Lex
03.11.2012, 15:48
Speram ca Bute sa tina steagul sus. Ne auzim dupa meci, sper ca o sa fim bucurosi. Succes Lucian!

sorin
03.11.2012, 22:47
Am avut mari emotii in acest meci, mai ales in primele 7-8 reprize cand Bute mi s-a parut crispat si oarecum neacrezator in el insusi. Dupa parerea mea, abia din repriza a 9-a Bute si-a dat drumul cu adevarat, punctul culminant fiind reprezentat de ultima repriza, a 12-a, cand Grachev a fost pur si simplu sac de box, dar foarte rezistent.

E de inteles inceputul mai timid al lui Bute, dupa problemele de ordin psihologic (probabil) avute dupa infrangerea rusinoasa in fata lui Froch. Important e ca macar in a doua parte a meciului Bute s-a "incalzit", acesta avand un final de meci bun, dar inca departe parca de felul cum boxa inainte de meciul in care si-a pierdut centura. Sincer, inca am dubii in privinta castigatorului, in cazul unei revanse cu Froch, mai ales din cauza ca Bute nu mi se pare a fi un incasator bun. Pana atunci insa, felicitari lui Bute, pentru ca daca ar fi pierdut, ar fi fost cam terminat ca boxer!

La buna revenire Luciane in boxul profesionist!

Lex
04.11.2012, 06:49
Cred ca are nevoie de o schimbare de staff, tactica ce a avut-o la acest meci mi s-a parut ciudata, parca retraiam meciul cu Carl... Cred ca toti avem dubii in privinta revansei, dar sper ca Lucian sa isi revina si sa demonstreze ca este un boxer mare.

sorin
04.11.2012, 08:59
Inclin sa-ti dau dreptate in ceea ce priveste tacticile sugerate de antrenori in astfel de meciuri, cu adversari lipsiti de tehnica, daca care dau tare si vin peste tine. De cateva ori l-am vazut pe Bute din nou in corzi si incasand, intrebandu-ma cat mai dureaza pana-l vedem iarasi la podea. Cred ca Lucian ar trebui sa aiba cel putin 2-3 planuri pe care sa le adopte din mers, in functie de cum actioneaza adversarul. Daca va lupta ca aseara si cu Froch (daca va avea loc revansa), nu-l vad bine.

Pisoi
07.11.2012, 20:37
.... De cateva ori l-am vazut pe Bute din nou in corzi si incasand, intrebandu-ma cat mai dureaza pana-l vedem iarasi la podea.
...bai sorine! ..io n'am vazut "bataia" ...dar dupa comentariul tau ...stau si ma intreb daca "tanti Elena" a fost la meci :thinking:

.... Cred ca Lucian ar trebui sa aiba cel putin 2-3 planuri pe care sa le adopte din mers, in functie de cum actioneaza adversarul. Daca va lupta ca aseara si cu Froch (daca va avea loc revansa), nu-l vad bine.
...io' chiar cred ca Lucian tre stimulat vizual de persoane "marcante" in timpul "actului"! ... :starsmile: