PDA

Arată versiune întreagă : Cautam colaboratori in toata Germania

Dinu
03.10.2012, 10:59
Cautam colaboratori (persoane tinere, energice, muncitoare) pentru munca de birou part-time / full-time. Biroul nostru ofera consultanta pentru romanii veniti in Germania. Colaboratorii nostri trebuie sa cunoasca limba germana cel putin la nivel mediu. Trimiteti CV-ul Dvs. pe adresa de E-Mail: dinu.lungu@birou.de

pax
21.01.2013, 12:24
TEPAR DE ROMANIA cand suni la nr de tel si intrebi de dinu lungu raspunde un barbat si spune ca este greseala (tot in romana) Mobil: 0176 99528629
Fax: 03212 1267134
E-Mail: dinu.lungu@birou.de

noro
22.01.2013, 10:38
Inca au ramas la moda teparii astia ca sa le incarci cartela sim?

Dinu
22.01.2013, 10:58
Acest numar de telefon este corect, si la el raspund eu.
Probabil ati format numarul gresit.

Melina
22.01.2013, 11:11
Eu zic sa il treceti pe lista tepariilor , ca sa stie si altii. Eu am gasit o lista aici dar poate exista si altele .

http://www.teparul.ro/top_tepari

Exemple de tepari gasesti pe peste tot vad ca astia se vaita de teaprii cu oferte de munca din UK.

"Ai mare grija ca sunt niste escroci care iti iau banii si ramai tot acasa..."

"Tot mai multi romani se plang de faptul ca au fost inselati incercand sa gaseasca de lucru in Anglia. Firme fantoma sau nu au vandut vise de imbogatire romanilor care au crezut ca Marea Britanie ii asteapta cu bratele deschise. Multe dintre acestea s-au dovedit a fi minciuni si excrocherii la care romanul se pricepe asa de bine.
Read more at http://noiromani.co.uk/excrocii-care-iti-gasesc-de-lucru-in-anglia/#rr8u8siYUsjjCpK8.99
"

Dinu
23.01.2013, 06:12
e scris cumva in anuntul meu ca trebuie sa suni undeva?? "Cautam colaboratori (persoane tinere, energice, muncitoare) pentru munca de birou part-time / full-time. Biroul nostru ofera consultanta pentru romanii veniti in Germania. Colaboratorii nostri trebuie sa cunoasca limba germana cel putin la nivel mediu. Trimiteti CV-ul Dvs. pe adresa de E-Mail: dinu.lungu@birou.de"
acum imi pare rau ca am intrat pe acest forum...

encore
23.01.2013, 12:53
Chiar daca n-ai scris aici ca lumea sa sune, daca omul a luat numarul de pe site-ul tau (http://frankfurt.birou.de/asigurari.html) si a sunat, era normal sa se astepte sa primeasca relatii in leg. cu anuntul, si nu sa-i spuna alt romanash ca-i greseala.... Mai ales ca pe site ai pus acelasi anunt identic cu ce ai pus si aici.

Si, nu-i asa ca-i ironic sa spui, tot la tine pe site la rubrica Traduceri, ca "(..)oferi servicii de traducere de o calitate superioară", si tu chiar pe site-ul tau scrii gresit in Germana ...???

adimucu
24.01.2013, 16:20
Acest numar de telefon este corect, si la el raspund eu.
Probabil ati format numarul gresit.

pot să încerc și eu să te sun acum?

Dinu Lungu
Fischerfeldstr. 3
60311 Frankfurt (M)
Deutschland
Mobil: 0176 99528629

e totul corect aici?

adimucu
24.01.2013, 16:46
și încă ceva, prietene: am lucrat 2 ani în germania și nu am făcut nici o „poliță de asigurare”. cu toate astea am fost bolnav, am mers la medic și nu am plătit nimic, ba chiar am avut concediu medical.

chiar ai impresia că doar niște ignoranți citesc ce ai scris tu acolo în prezentarea aia a ta?

Dinu
24.01.2013, 18:21
pot să încerc și eu să te sun acum?

Dinu Lungu
Fischerfeldstr. 3
60311 Frankfurt (M)
Deutschland
Mobil: 0176 99528629

e totul corect aici?

da, este corect

Dinu
24.01.2013, 18:28
și încă ceva, prietene: am lucrat 2 ani în germania și nu am făcut nici o „poliță de asigurare”. cu toate astea am fost bolnav, am mers la medic și nu am plătit nimic, ba chiar am avut concediu medical.

chiar ai impresia că doar niște ignoranți citesc ce ai scris tu acolo în prezentarea aia a ta?

simplu treci pe alaturi daca nu esti interesat de nimic
un singur lucru nu pot sa inteleg. pentru ce mai este facut acest forum si rubrica "comunitatea de romani in Germania" daca postezi un anunt si te acuza si te injura toti? ce oferim noi este ajutor pentru romanii din Germania, ca sa se discurce cu actele, sa poata intelege ce au de facut in caz ca nu cunosc limba germana.
dupa cum am mai scris anterior - nu e obligat nimeni sa sune, nu e obligat nimeni sa ma contacteze daca nu are nevoie si daca nu are ce face si se plictiseste

adimucu
24.01.2013, 20:03
cine te acuză și cine te înjură? dacă ai scris niște lucruri neînțelese de nimeni e normal să-și pună oamenii întrebări...sau vrei să credem că intenția ta e doar să faci colecție de CV-uri? acuma dacă tot am citit tema asta și am văzut cum răspunzi la nelămuririle oamenilor (îmi cer scuze, unii chiar te-au acuzat că tragi țepe, dar de înjurat n-am văzut ), parcă îmi încolțește următorul gând în minte: tu probabil cauți un job și chiar nu știi cum să faci un CV destul de bun, iar atunci te-ai gândit să faci rost de niște „Mustere” de la noi... :D :D :D