PDA

Arată versiune întreagă : Caut Loc De Munca

yakuZza22
03.10.2012, 09:50
...Salut , numele meu este Mihai si am 27 de ani. In momentul de fata sunt in Romania si sunt somer. Vroiam sa va intreb si sa va rog pe cei care sunteti deja acolo , daca ma puteti ajuta sa imi gasesc un loc de munca in Germania. Am atasat si cv-ul meu, poate poate apare ceva.
...Nu am mai lucrat afara dar as vrea sa incep , orice ar putea fi disponibil , pt ca in Romania nu am reusit sa ma angajez de prin iulie si deja orice economie mai aveam sa dus. Deja incepe banca sa urle la mine , ca am ramas cu 4 rate in urma , iar ajutor nu prea avem din partea nimanui.
In legatura cu limba germana o inteleg in proportie de 60% , dar mai greu cu vorbitul ( inafara de chestiile de baza , salutari , intrebari generale), dar acum tocesc un manual de invatare rapid al limbii germane.

...Ca si experienta in campul muncii , pot enumera mai mult catre domeniul vanzarilor si managementului. Din cautarile mele pe internet in Romania am vazut ca se cauta sau se cautau muncitori in domeniul agriculturii , la ferme , instalatori panouri solare , oameni pentru restaurante ,hoteluri . Dar pentru multe din ele presupun ca se cer calificarile specifice fiecarui si atunci nu imi ramane decat catre agricultura , constructii , ferme sau sofer.

...Nu imi este rusine sa muncesc si vreau foarte mult sa muncesc. Am crescut intr-o familie foarte buna , nu din punct de vedere financiar ci din punct de vedere moral , educational , mama mea era invatatoare si tatal meu inginer agronom, doi oameni integri care m-au invatat ce inseamna sa fi serios si muncitor.
Cateva lucruri despre mine ca si om , as putea spune ca sunt foarte serios cand este vorba de munca , foarte implicat , sunt organizat si flexibil in a face orice.
Va rog sa va uitati si pe cv , pentru a stii despre experienta mea in campul muncii sau in segmentul studiilor.
...Daca mai doriti detalii despre mine sau despre experianta profesionala , va rog sa ma intrebati. Va multumesc Mult

Mihai_Botoroaga_CV.pdf (http://uploading.com/files/get/m1a97235/Mihai_Botoroaga_CV.pdf)

yakuZza22
04.10.2012, 07:46
Sau poate puteti sa imi recomandati in Romania unde anume as putea merge sa ma interesez , asta daca este de incredere . Din cautarile mele pe internet nu prea am gasit nimic , ba prin Arad sau Timisoara , ba in Cluj , dar numerele de contact erau nedisponibile sau la emailuri nu raspundea nimeni. Cercetez si atent pt ca am vazut pe internet o groaza de cazuri in care oamenii luau teapa . Macar o pista catre ceva daca aveti as fi recunoscator.
Multumesc

yakuZza22
06.10.2012, 07:24
Nimeni nici un reply.....?
Macar o directionare unde sa caut sau unde sa ma interesez , pt ca din ce gasesc pe internet , ori imi par a fi tzepe ori neseriosi.

elliane
06.10.2012, 09:52
Uite aici o cale:
http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?19443-Cautam-colaboratori-in-toata-Germania
Mai uita-te si ce este postat,(oferte de munca) aici pe forum,poate gasesti ceva.
Multa bafta!!

yakuZza22
06.10.2012, 12:24
Multumesc mult , chiar nu il vazusem , anuntul respectiv