PDA

Arată versiune întreagă : Mai am vreo sansa de a obtine bursa?

adi_dobre
13.08.2012, 06:52
buna! am o mare problema si v-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta... eram sigura ca intru la politehnica - la automatica si calculatoare, doar ca am picat admiterea la matematica (nu stiu de ce m-am panicat, la bac am avut media 8.01). nu imi caut scuze acum, a fost prostia mea. nu vreau sa fac o facultate particulara, dar nici sa stau un an degeaba, asa ca ma gandeam ca poate as prinde o bursa in afara. mai am vreo sansa? multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Gabi_m
13.08.2012, 07:08
Buna Adi! Imi pare rau pentru nereusita ta, dar tot raul spre bine. eu am plecat acum 2 ani printr-o fundatie in uk. Am beneficiat de o bursa de studii si nu am stat de 2 ori pe ganduri. Am plecat prin fundatia:study Abroad Advising Center, m-am inscris cam prin luna august(acum 2 ani puteam sa ne inscriem pana pe 20 septembrie daca imi amintesc eu bine, cred ca si acum e lafel). Plus ca media ta de la Bac te va ajuta in obtinerea unei burse. Daca vrei mai multe detalii poti sa le dai un mail la contact@education-abroad. ro si pentru o consilere gratuita. Bafta!