PDA

Arată versiune întreagă : Excrocherii cu Masini

MARIAN68
27.07.2012, 07:39
Buna ziua,

Sunt din RO si vreau sa-mi cumpar o masina din Germania.
Am gasit unele anunturi pe internet cu masini de vanzare, foarte bune ca pret si an de fabricatie.

Problema este ca am incercat sa contactez cativa vanzatori si am avut surpriza sa aflu ca vand masina deoarece s-au stablit in Anglia si acolo nu poate sa circule cu ea, etc.

S-a intamplat sa primesc acelasi raspuns de la mai multi vanzatori. Sigur este vorba de una si aceeasi persoana, chiar daca sunt din localitati diferite. Frazele erau identice.

Banuiesc ca masinile nu sunt reale.
Daca cineva stie, il rog sa-mi spuna si mie care este modul lor de operare pentru a nu lua teapa.

Va multumesc anticipat.

noro
03.08.2012, 12:45
Sunt tepe...vor sa le trimiti o suma prin western union..si pe urma sa le dai codul sa verifice..ingeniosi tipii...cauta si tu mai bine pe http://www.autoscout24.de , e un site cat de cat serios fata de mobile.de...Ai grija sa cauti in general de la privat si sa fie neamt..cam greu ca piata e sufocata de arabi si turci,astia din urma cam umbla la greu la kilometraj si le repara de mantuiala..mare grija ca una iti promit si alta e la fata locului.

Stanciu
14.08.2012, 05:59
salut tuturor! eu sunt in Romania acum. am gasit o masina-Opel Corsa- la pret si km buni.
problema e ca proprietarul vine cu ea in plimbare in Germania si eu nu o pot vedea pentru ca nu sunt acolo. ma poate ajuta cineva cu asta? ei trec prin Mainz. platesc. va multumesc

Daniel Dragoi
14.08.2012, 11:40
sunt din timisoara dar acum stau in germania la 30 de minute de mers cu masina pana in mainz si cred ca pot sa iti dau o mana de ajutor daca nu ti-ai rezolvat inca problema cu opelul corsa,numai ca am nevoie de cateva detalii privind locul,persoana de la care cumperi masina...id de mass danieldragoi97

zaas
29.08.2012, 12:45
Salut frate sunt din Constanta dute aici vezi link spui ca vi din partea lui Ainur si totul va fi Ok http://home.mobile.de/OEZDEMIROEZABACIGBR#ses si daca nu gasesti la el PERSOANA TE VA AJUTA SA GASESTI CE A CE CAUTI . Bafta