PDA

Arată versiune întreagă : Europa League / Liga Europa 2012-2013 – discutii, info meciuri live, trageri la sorti

sorin
20.07.2012, 18:48
Echipele romanesti din actuala editie a Ligii Europa (Europa League), vor intalni urmatorii adversari, conform tragerii la sorti de astazi pentru turul 3 preliminar:

Rapid - Heerenveen
Steaua - Spartak Trnava

Meciurile tur-retur vor avea loc 2 si 9 august.

sorin
02.08.2012, 14:57
Vai de ei si de laudele lor ca-s mari echipe:

Steaua 0 - 1 Spartak Trnava
Heerenven 4 - 0 Rapid

sorin
20.09.2012, 14:13
Vad ca nimeni nu a mai scris pe aici, cat am fost eu in vacanta :(

Intre timp, Steaua a batut in deplasare cu 3-0 si s-a calificat in grupe, iar Rapid a fost eliminata. In primul meci din grupe, meci care a avut loc azi:

Stuttgart 2 - 2 Steaua

Un rezultat totusi bun pentru Steaua, care a fost egalata in ultimele 10 minute, dupa ce a condus cu 2-1, cu toate ca Stuttgart deschisese scorul in repriza 1 (1-1 la pauza).

sorin
05.10.2012, 07:36
Ieri, Steaua a inscris in ultimele minute un gol la care a beneficiat de noroc cu carul dar un gol e un gol si fotbalul se joaca pe goluri. Dupa primele 2 etape din grupe, Steaua e pe primul loc cu 4 puncte, dar....mai e mult pana departe : )

sorin
24.10.2012, 19:22
Steaua are urmatorul meci impotriva norvegienilor de la Molde. O victorie, i-ar apropia foarte mult de primavara europeana!

Bafta Steaua!

editat: Steaua 2 - 0 Molde - scor final

sorin
08.11.2012, 07:26
Azi, Steaua joaca in deplasare cu Molde si poate face un pas mare pentru a-si asigura participarea in primavara fotbalistica. Meciul va avea loc la ora 20:00, ora Romaniei.

Hai Steaua!

editat:
min 21: Molde 0 - 1 Steaua - gol Chipciu
min 37: Molde 0 - 2 Steaua - gol Latovlevici
min 56: Molde 1 - 2 Steaua - gol Chima

In celalalt meci al grupei, FC Copenhaga - VfB Stuttgart 0-2. Daca se termina egal, Steaua ar fi fost deja calificata.
Clasamentul grupei E
1. Steaua 4 3 1 0 7-3 10
2. Stuttgart 4 1 2 1 4-4 5
3. Copenhaga 4 1 1 2 2-4 4
4 .Molde 4 1 0 3 4-6 3

Steaua mai are nevoie de un punct in urmatoarele 2 meciuri, pentru a fi calificata matematic.

sorin
21.11.2012, 22:20
Steaua ae nevoie de minimum un punct in meciul de azi, pentru a fi calificata matematic si a avea asigurat locul 1 in grupa, care i-ar conferi statutul de cap de serie la tragerea la sorti pentru saisprezecimi. Aceasta ar fi cea mai usoara varianta pentru Steaua, pentru ca exista si variante triste care ar putea duce chiar la necalificarea mai departe, in cazul in care ar pierde acest meci, Copenhaga ar bate la Molde, apoi Steaua ar avea un meci pe viata si pe moarte in ultima etapa la Copenhaga.

Bafta Steaua si hai cu punctul! : )

sorin
22.11.2012, 16:26
Dezastru!!! Un meci din care asteptam macar un punct care ar fi asigurat calificarea de pe primul loc, s-a transformat intr-o situatie in care Steaua va avea un meci pe viata si pe moarte la Copenhaga, dupa ce acestia au castigat in deplasare cu 2-1 la Molde.

Steaua trebuie sa faca egal sau sa piarda la maximum un gol diferenta, dar orice in afara de 0-1. In acelasi timp, pot sa si bata la Copenhaga si inca sa termine pe primul loc in grupa. Mai e si varianta SF, cand Stuttgart ar pierde cu Molde si atunci Steaua poate sa piarda ultimul meci, dar....hai sa fim seriosi : ))

sorin
06.12.2012, 14:36
FC Copenhaga 1-1 Steaua
Stuttgart 0-1 Molde

Steaua s-a calificat mai departe, in primavara europeana, in urma ultimelor meciuri din grupa, terminand grupa pe primul loc, datorita rezultatului neasteptat de la Stuttgart.

sorin
20.12.2012, 08:34
Faptul ca au fost in prima urna valorica nu a fost de prea mult ajutor pentru CFR Cluj si Steaua. Tragerea la sorti de azi de la Nyon, a stabilit urmatoarele confruntari pentru echipele noastre:
CFR Cluj - Internazionale Milano
Steaua - Ajax Amsterdam

Erau si echipe mai slabute cu care puteau sa pice, dar nu prea multe. Pentru cei care nu stiu, CFR-ul a ajuns in aceasta faza a Europa League pentru ca a terminat pe locul 3 in grupa de Champions League.

CFR Cluj va juca meciul tur in deplasare, la 16 februarie, returul urmand sa aiba loc in Romania, la 21 februarie. Daca ar trece de 16-imile Ligii Europa (sperante minuscule), CFR Cluj ar intalni in optimi invingatoarea dintre Tottenham Hotspur (Anglia) - Olympique Lyon (Franţa).

Steaua va juca meciul tur in deplasare, la 14 februarie, iar returul din Romania la 21 februarie. In eventualitatea ca s-ar califica mai departe, Steaua va intalni in optimi invingatoarea dublei manse Sparta Praga (Cehia) - Chelsea Londra (Anglia).

sorin
14.02.2013, 07:06
Azi, Steaua joaca in deplasare la Ajax. Sanse minime pentru un scor bun dupa parerea mea, dupa rezultatele din amicale. Tot azi, Inter - CFR Cluj, tot cu sanse mici pentru ai nostri.

Editat:
Ajax 2-0 Steaua
Inter 2-0 CFR

sorin
21.02.2013, 07:52
Azi, meciurile retur. Nu se asteapta mari surprize nici de la Steaua, nici de la CFR : )

sorin
21.02.2013, 17:35
CFR 0-3 Inter (oops, rusinica, 0-5 scor general!!!)
Steaua 2-0 (4-2 la lovituri de la 11m) - Ajax

Steaua nu s-a facut de rusine si a repetat minunea de acum 8 ani cu Valencia, egaland scorul general (2-2) in minutul 76 si ducand meciul in prelungiri. Dupa terminarea prelungirilor scorul inca era de 2-0 pentru Steaua, care in final a castigat cu 4-2 la lovituri de la 11 m si va intalni Chelsea in optimi.

Extraordinar meci!! Felicitari Steaua!!! :aplause:

sorin
07.03.2013, 08:34
Azi, la ora 20:00, ora Romaniei.

Hai Steaua, inca o surpriza!

FidelKatzo
07.03.2013, 11:14
Steaua poate sa bata acasa pe Chelsea,nu este nevoie de vraji sau minuni..trebuie sa fie hotarati si concentrati pe tot parcursul meciului..

"Toată lumea pare mulţumită cu un 0-0, însă Chelsea este asemenea unui leu adormit, care o dată trezit, poate schimba radical soarta unei partide, motiv pentru care Steaua va trebui să joace diseară la fel cum a făcut-i şi în meciul cu Ajax, ca şi cum ar fi condusă cu 2-0, pentru a avea vreo şansă. Chelsea are un meci mult mai important în această perioadă, cel cu Manchester, de duminică, din Cupa Angliei, astfel că este posibil ca leul londonez să aibă atenţia îndreptată în altă parte decât la meciul din această seară."

http://www.romanialibera.ro/actualitate/sport/live-text-steaua-chelsea-in-liga-europa-vezi-echipe-probabile-cote-pariuri-pronosticuri-si-tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-steaua-chelsea-live-text-de-la-20-00-295447.html

ma tot uit sa vad cine a scris articolul asta si nu-i gasesc numele..ce tampit,astia sunt jucatori profesionisti care sunt platitzi sa castige fiecare meci..

VanDerGigi
07.03.2013, 11:25
Steaua poate sa bata acasa pe Chelsea,nu este nevoie de vraji sau minuni..trebuie sa fie hotarati si concentrati pe tot parcursul meciului..

ma tot uit sa vad cine a scris articolul asta si nu-i gasesc numele..ce tampit,astia sunt jucatori profesionisti care sunt platitzi sa castige fiecare meci..

Victor Gavril ..scrie sub poza.
Cred ca un mare dezavantaj e faptul ca joaca turul acasa. Sansele erau mai bune daca jucau meciul retur acasa. Steaua trebuie sa castige chiar la 2 goluri daca vrea sa spere, altfel la Londra e greu sa obtina un rezultat bun. A aratat ca joaca fotbal si nu e imposibil dar sa nu ne facem multe iluzii ca sa n-avem deziluzii.

FidelKatzo
07.03.2013, 11:57
Victor Gavril ..scrie sub poza.
Cred ca un mare dezavantaj e faptul ca joaca turul acasa. Sansele erau mai bune daca jucau meciul retur acasa. Steaua trebuie sa castige chiar la 2 goluri daca vrea sa spere, altfel la Londra e greu sa obtina un rezultat bun. A aratat ca joaca fotbal si nu e imposibil dar sa nu ne facem multe iluzii ca sa n-avem deziluzii.

ideal ar fi sa castige 2-0,deci Chelsea sa nu dea nici un gol..

nu vezi ca prietenul Gavril scrie ca toata lumea ar fi multumita cu un 0-0.

Pisoi
07.03.2013, 15:58
...Jiji! ...vorbind de arbitraj si de penalty! ...fault a fost dar ala de centru nu l-a vazut, noroc cu ala de la linia de spate ca l-a vazut si i-a dat rapid o "sarma" aluia de centru.
...oricum Steaua a jucat f bine si meritau victoria cu toate ca sansele nu au fost prea clare la poarta lui Cech.

sorin
07.03.2013, 19:40
Steaua nu a stralucit, dar a castigat meritat dupa parerea mea. Chelsea a jucat slab, iar daca ar juca la fel la Londra ar fi sanse sa "ciupim" un egal, desi e foarte putin probabil, dar cum mingea e rotunda, orice e posibil. Calificarea se joaca.

VanDerGigi
07.03.2013, 19:43
O sa ziceti ca-s carcotas ..sper sa ma insel ca tot le-am nimerit de le-am omorat in ultima vreme ..dar desi lumea e foarte optimista, eu cred ca Steaua nu are sanse nici 25% la calificare. Am mai trait momente din astea. Ei venisera la 0-0 si in rest ce o pica. Ba pe final chiar si cu 1-0 pareau multumiti. Asta ar trebui sa-i tina noaptea treji pe stelisti. La Londra nu cred sa mai fie aceeasi pomana si relaxare din partea englezilor si o data ce au vazut ca Stelutza e capoasa, vor pune osul serios. Un avantaj de un gol se anuleaza usor si apoi o are pe Steaua in buzunar pe terenul lor. Era bine daca le mai dadeau un gol aici dar parca le-a fost rusine de ei. Foarte slaba Chelsea, ai fi zis ca e Petrolul Ploiesti nu campioana Europei. Dovada ca desi nici Steaua nu a rupt gura (dar a muncit), a castigat cu 2 suturi pe poarta si 55% posesie. Totusi, o victorie mare!

FidelKatzo
08.03.2013, 05:40
O sa ziceti ca-s carcotas ..sper sa ma insel ca tot le-am nimerit de le-am omorat in ultima vreme ..dar desi lumea e foarte optimista, eu cred ca Steaua nu are sanse nici 25% la calificare. Am mai trait momente din astea. Ei venisera la 0-0 si in rest ce o pica. Ba pe final chiar si cu 1-0 pareau multumiti. Asta ar trebui sa-i tina noaptea treji pe stelisti. La Londra nu cred sa mai fie aceeasi pomana si relaxare din partea englezilor si o data ce au vazut ca Stelutza e capoasa, vor pune osul serios. Un avantaj de un gol se anuleaza usor si apoi o are pe Steaua in buzunar pe terenul lor. Era bine daca le mai dadeau un gol aici dar parca le-a fost rusine de ei. Foarte slaba Chelsea, ai fi zis ca e Petrolul Ploiesti nu campioana Europei. Dovada ca desi nici Steaua nu a rupt gura (dar a muncit), a castigat cu 2 suturi pe poarta si 55% posesie. Totusi, o victorie mare!

la Londra o sa putem sa ne multumim cu un 0-0. Chelsea trebuie neaparat sa castige acasa,poate ca asta sa ne avantajeze ..cand ai capul prea infierbantat mai faci greseli..acum ar fi buna tactica lui Lucescu cu apararea beton si cu contraatacurile fulger..

sorin
08.03.2013, 06:28
.acum ar fi buna tactica lui Lucescu cu apararea beton si cu contraatacurile fulger..
aha, si sa iei bataie cu 3-0 ca sahtioru'? :-/

VanDerGigi
08.03.2013, 07:46
aha, si sa iei bataie cu 3-0 ca sahtioru'? :-/

Nu rade de Sahtior ca ne bate Doamne Doamne si poate chiar 3-0 iese in retur. Stelutza a luat 5 boabe acasa de la Stuttgart o formatie infinit mai slaba decat Borussia.
Fiecare meci are povestea lui. Vom vedea dar am impresia ca li se pregateste ceva. Trebuie neaaparat sa caute sa inscrie, 0-0 nu exista Fidel. Am incredere in Reghecampf ca va pregati partida cum trebuie ..
http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/e-chef-de-chef-si-toti-banii-mei-ii-dau-pe-prodanca-reghe-arunca-zeci-de-milioane-la-lautari-pentru-a-i-face-dedicatii-sotiei.html

sorin
08.03.2013, 07:49
Nu rade de Sahtior ca ne bate Doamne Doamne
nici nu as putea deocamdata sa compar steaua cu sahtior. faceam trimitere doar la faptul ca sahtior a luat-o in trompeta cu 3-0 de la dortmund ultimas oara, asa ca nu as folosi tactica lui Il Luce ;)

FidelKatzo
08.03.2013, 09:07
Nu rade de Sahtior ca ne bate Doamne Doamne si poate chiar 3-0 iese in retur. Stelutza a luat 5 boabe acasa de la Stuttgart o formatie infinit mai slaba decat Borussia.
Fiecare meci are povestea lui. Vom vedea dar am impresia ca li se pregateste ceva. Trebuie neaaparat sa caute sa inscrie, 0-0 nu exista Fidel. Am incredere in Reghecampf ca va pregati partida cum trebuie ..
http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/e-chef-de-chef-si-toti-banii-mei-ii-dau-pe-prodanca-reghe-arunca-zeci-de-milioane-la-lautari-pentru-a-i-face-dedicatii-sotiei.html

sigura ca li se pregateste ceva,probabil ca o sa atace ca posedatii pe tot parcursul meciului..pentru demoralizarea adversarului sa ia Prodanca masuri..

FidelKatzo
10.03.2013, 02:02
ce se intampla la voi toni..?

http://www.sportschau.de/fussball/bundesliga/schalkedortmund110.html

tonita
10.03.2013, 04:47
ce se intampla la voi toni..?

Schalke e o echipa buna si a jucat bine, Dortmund a dormit în prima repriza asa cum a mai facut-o si în alte meciuri importante...

Sa-i dorim succes lui Schalke în cupa UEFA (http://de.uefa.com/uefachampionsleague/season=2013/matches/round=2000348/match=2009594/prematch/player-lists/index.html) contra lui Galatasaray, pacat ca joaca fara Huntelaar si din nou în fata suporterilor turci...

FidelKatzo
13.03.2013, 02:19
Schalke e o echipa buna si a jucat bine, Dortmund a dormit în prima repriza asa cum a mai facut-o si în alte meciuri importante...

Sa-i dorim succes lui Schalke în cupa UEFA (http://de.uefa.com/uefachampionsleague/season=2013/matches/round=2000348/match=2009594/prematch/player-lists/index.html) contra lui Galatasaray, pacat ca joaca fara Huntelaar si din nou în fata suporterilor turci...

ai avut motive intemeiate sa fi ingrijorat,s-a simtit lipsa lui Huntelaar si in privinta suporterilor turci raman intrebari la care oricat ma straduiesc nu gasesc raspuns..din cate am citit pe net,cei care nu au avut tikete au incercat sa sape un tunel ca sa intre in stadion..nu cred ca au fost fani veniti cu echipa,mai degraba turci nascuti aici..este ca si cum daca Dinamo ar juca in New Jork si Gigi si-ar pune la plecarea de acasa o lopata in portbagaj,pentru cazul ca nu primeste bilet de intrare..trebuie sa fi nationalist inversunat sau fanatic sa iti vina astfel de idei..

surpriza serii a fost Barcelona,nu as fi crezut sa ii domine atat de clar pe italieni..ma asteptam la un meci castigat in prelungiri..

tonita
13.03.2013, 04:06
...intrebari la care oricat ma straduiesc nu gasesc raspuns.....

...
surpriza serii a fost Barcelona,nu as fi crezut sa ii domine atat de clar pe italieni..ma asteptam la un meci castigat in prelungiri..

e o întrebare dificila asta cu identitatea, ...

Barca e de pe alta planeta...eu sper ca una din echipele noastre ;-) sa-i bata, mi-ar place o finala Bayern-Barcelona. Deseara vad doar un 2-1 pentru Bayern, tocmai pentru ca pare fara probleme. Ce zici?

FidelKatzo
13.03.2013, 05:27
e o întrebare dificila asta cu identitatea, ...

Barca e de pe alta planeta...eu sper ca una din echipele noastre ;-) sa-i bata, mi-ar place o finala Bayern-Barcelona. Deseara vad doar un 2-1 pentru Bayern, tocmai pentru ca pare fara probleme. Ce zici?

nu stiu daca este posibil, au un tempo care nu exista in Bundesliga..
pentru diseara vad 1-1..am impresia ca fc-ul a pierdut din puterea de concentrare,nu ai vazut ce s-au chinuit cu Fortuna..?

VanDerGigi
13.03.2013, 10:46
ai avut motive intemeiate sa fi ingrijorat,s-a simtit lipsa lui Huntelaar si in privinta suporterilor turci raman intrebari la care oricat ma straduiesc nu gasesc raspuns..din cate am citit pe net,cei care nu au avut tikete au incercat sa sape un tunel ca sa intre in stadion..nu cred ca au fost fani veniti cu echipa,mai degraba turci nascuti aici..este ca si cum daca Dinamo ar juca in New Jork si Gigi si-ar pune la plecarea de acasa o lopata in portbagaj,pentru cazul ca nu primeste bilet de intrare..trebuie sa fi nationalist inversunat sau fanatic sa iti vina astfel de idei..

:lol: Gigi nu are scurt circuit la biblioteca, gigi daca nu avea bilet, facea rost. In caz contrar, in cel care verifica biletele la intrare se transforma.
Ce i-a facut Barcelona lui Milan aseara, obisnuia sa-i faca Spike lui Tom cand punea **** pe el..
Sper ca Stelutza a cascat bine ochii, echipele astea mari cand vor sa fluiere, fluiera.

http://www.youtube.com/watch?v=c06HUhCAn9k

VanDerGigi
13.03.2013, 17:25
nu stiu daca este posibil, au un tempo care nu exista in Bundesliga..
pentru diseara vad 1-1..am impresia ca fc-ul a pierdut din puterea de concentrare,nu ai vazut ce s-au chinuit cu Fortuna..?

Nu stiu ce s-a intamplat, contrar asteptarilor s-a terminat 0-2 si a trecut glontul pe la ureche..
Pe final spune sincer ..a fost morcovu' cat Mont Blanc? Daca va faceau aia bucata ..deja AC Milan putea sa iasa prin sat cu fruntea sus.

FidelKatzo
14.03.2013, 02:27
Nu stiu ce s-a intamplat, contrar asteptarilor s-a terminat 0-2 si a trecut glontul pe la ureche..
Pe final spune sincer ..a fost morcovu' cat Mont Blanc? Daca va faceau aia bucata ..deja AC Milan putea sa iasa prin sat cu fruntea sus.

am fumat in ultimele 10 minute un pachet de tigari..ce sa spun si asta este specific fc-ului,sa faca probleme cand nu te astepti..lipseau cativa jucatori de baza si se pare ca sistemul de rotatie aplicat in ultimul timp a avut o influenta negativa asupra jocului..in atac s-a simtit lipsa lui Ribbery si in aparare Boateng...van Buyten este un jucator bun dar din pacate prea incet..sper ca meciul asta sa-i trezeasca la realitate, vineri sunt tragerile la sorti pentru patrimile de finala si au ramas cele mai bune echipe din Europa...de acum se va vedea cat valoram..

ps. nu-mi iese din cap cum au jucat Barcelona,parca vad ca picam cu ei si gata-i viatza noastra frumoasa cu vise de fecioara neprihanita..

sorin
14.03.2013, 05:35
Azi, Steaua joaca la Londra cu Chelsea.
Am unele accese de nebunie azi, asa ca pronosticul meu e Chelsea 2-1 Steaua. Ai nostri dau un gol la incalceala, Chelsea se precipita in repriza a 2-a, bla, bla, bla si gata. :cool:

FidelKatzo
14.03.2013, 05:53
Am unele accese de nebunie azi, asa ca pronosticul meu e Chelsea 2-1 Steaua. Ai nostri dau un gol la incalceala, Chelsea se precipita in repriza a 2-a, bla, bla, bla si gata. :cool:

"Antrenorul STELEI, Laurentiu Reghecampf, a primit ultimele indicatii inainte de plecarea lui Becali la Muntele Athos. Patronul Stelei, Gigi Becali, spune ca nu are emotii in privinta meciului de la Londra, insa inainte de a pleca la Muntele Athos, acolo unde se va afla joi seara, a dorit sa-i ofere tehnicianului ultimele sfaturi pentru duelul de pe Stamford Bridge, potrivit GSP. "Am vorbit cu Reghe si i-am zis: «Trebuie sa tii cont ca noi sintem calificati la 0-0. Trebuie sa fructificam ce putem fructifica. Daca primim gol, schimbam placa. Dar in prima faza trebuie sa ne aparam foarte bine, sa aparam avantajul»", a spus Gigi la GSP TV.
Finantatorul din Ghencea i-a oferit antrenorului si un exemplu: "I-am povestit cum proceda Olaroiu. Dupa 1-1 in tur, in deplasare, el spunea: «Eu joc acum la 0-0, apar avantajul!". Reghe l-a ascultat pe patron, insa la finalul conversatiei i-a transmis ca el decide tactica, lucru marturisit chiar de catre Becali: "Mi-a zis ca stie ce are de facut si sa ma duc linistit la rugaciune!".

sa ne rugam impreuna cu Gigi.!

VanDerGigi
14.03.2013, 06:40
ps. nu-mi iese din cap cum au jucat Barcelona,parca vad ca picam cu ei si gata-i viatza noastra frumoasa cu vise de fecioara neprihanita..

Bate in lemn ..iti doresc sa picati cu Malaga, Galatasaray sau PSG. Cu Real e nashpa, cu Borussia ulciorul nu merge de multe ori la apa ..cu italienii iar e nashpa. Stii ca aia au o placere diabolica sa spulbere visele nemtishorilor. Cred ca o sa picati cu turcii ..iar vin aia cu lopetile.

Ps. Ai mei au scapat in mod oficial azi de zgarciobul comunist. Cu niste perfuzii in poponeatza poate se pun pe picioare.

Ma tem ca am prognoza neplacuta despre meciul de azi ..vezica transmite semnale inconfundabile de un 3-0 curat. Poate totusi romanii nu o sa lase timorarea sa le inmoaie picioarele.. si Chelsea sa continue forma slaba.

tonita
14.03.2013, 07:24
Fidel, daca baietii tai joaca asa moale si in continuare nu-i vad bine! Am fost dezamagit... la 0-2 am oprit televizorul si am luat o carte în mâna...
Gigi daca vezica ta da si ceva semnale pozitive sunt alaturi de tine, altfel nu! Sa speram ca si Steaua si-o goleste înainte de meci si nu pe teren. Cu un pic de noroc+rugaciuni eficiente situatia se schimba radical!

Pisoi
14.03.2013, 14:57
:o: ...chiar la incalceala a fost egalarea :aplause: 1-1 la pauza

Editat la final: ...te-ai incurcat la bla, bla, bla! 3-1 ...oricum meci frumos dar Steaua a cazut la capitolul conditie fizica.

sorin
14.03.2013, 17:03
:o: ...chiar la incalceala a fost egalarea :aplause: 1-1 la pauza
cat pe ce sa o nimeresc. ata ete, au iesit onorabil din afacerea asta.

VanDerGigi
14.03.2013, 17:13
Nici o surpriza. Parca n-am mai vazut filmul asta de 10 ori. In cazul de fatza vezica a intuit perfect felul in care se vor desfasura ostilitatile, cu o marja de eroare de numai 1% ..n-a luat in calcul posibilitatea ca Stelutza sa marcheze un gol cu japca - specialitatea casei, sau Torres sa dea in bara de la 11m.
Oricum jucatorii Stelei merita felicitari pentru ca au ajuns pana aici.

Pisoi
14.03.2013, 18:38
cat pe ce sa o nimeresc. ata ete, au iesit onorabil din afacerea asta.
...bai! ...ai bagat 3 de bla in loc de 2 in pronosticul tau ...p-aci e dilema! :ideea: ...d-altfel iti curgea berea siroaie in gatlej numai daca stateai la "steasina"! :starsmile:

sorin
14.03.2013, 18:46
...bai! ...ai bagat 3 de bla in loc de 2 in pronosticul tau ...p-aci e dilema! :ideea:
oops, ai dreptate, prea multi de "bla". good catch!

FidelKatzo
15.03.2013, 00:28
Nici o surpriza. Parca n-am mai vazut filmul asta de 10 ori. In cazul de fatza vezica a intuit perfect felul in care se vor desfasura ostilitatile, cu o marja de eroare de numai 1% ..n-a luat in calcul posibilitatea ca Stelutza sa marcheze un gol cu japca - specialitatea casei, sau Torres sa dea in bara de la 11m.
Oricum jucatorii Stelei merita felicitari pentru ca au ajuns pana aici.

se putea si mai bine,eu am vazut meciul la austrieci.ce s-a bucurat comentatorul la golurile lui Chelsea,parca juca Rapid Wiena.cel putzin doua goluri au plecat de la un fault ignorat de albitru..stiu ca acum nu mai are nici un rost sa analizam ce a fost,respectul si aprecierea o sa vina cu cat mai departe ajungem in fiecare an in competitiile europene..

Bate in lemn ..iti doresc sa picati cu Malaga, Galatasaray sau PSG. Cu Real e nashpa, cu Borussia ulciorul nu merge de multe ori la apa ..cu italienii iar e nashpa. Stii ca aia au o placere diabolica sa spulbere visele nemtishorilor. Cred ca o sa picati cu turcii ..iar vin aia cu lopetile.

PSG este surpriza anului, Ibrahimovic este un jucator fenomenal care ii cam are in gat pe nemtisori..sa-ti dea Dumezeu sanatate pentru gandurile frumoase, de la toni nu o sa aud niciodata asa ceva..
astazi se va decide cu cine cadem,miza este foarte mare..anul trecut pentru ajungerea in finala fc-ul a incasat vreo 40 de milioane..totusi, ma intreb ce este mai dureros..? sa ajungi in finala cum s-a intamplat in ultimii ani si sa pierzi,sau sa pierzi in patrimile de finala..? daca vrem sa castigam cupa ,mai bine sa picam de acuma cu Barcelona..

ps. acum am aflat ,am cazut cu Juve.Barcelona cu PSG,vezica imi transmite niste semnale ciudate..pariez o lada de bere ca PSG elimina echipa lu' tiki taka..

shogunelu
15.03.2013, 02:39
Foarte bun meci facut de Steaua, bravo lor ! I-au presat pe englezi, au atacat o gramada, au dominat chiar jocul, au dat gol. Deci, se poate. Asta e calea.
Steaua nu a avut deloc lipsuri la conditia fizica, dimpotriva, alearga 90 de minute la maxim. Reghe le-a adus un preparator fizic din Germania, platit cu 10.000 de euro pe luna(!!), le-a introdus suplimentele nutritive indispensabile in program si lucrurile astea se vad.
Nu ne-am calificat dar plecam de acolo cu capul sus.

VanDerGigi
15.03.2013, 06:27
ps. acum am aflat ,am cazut cu Juve.Barcelona cu PSG,vezica imi transmite niste semnale ciudate..pariez o lada de bere ca PSG elimina echipa lu' tiki taka..

Succes cu Juventus. Toni a fost mai bulanos a picat cu Mamalaga. Challenge accepted cu pariul ala ..e bunicica PSG, Ibrahimovic e chiar acolo langa Ronaldo si Messi, dar nu are 11 Ibrahimovic pe teren. Sau macar 2. Mai ramane de pus la punct detaliile ..unde si cand golim lada?

Foarte bun meci facut de Steaua, bravo lor ! I-au presat pe englezi, au atacat o gramada, au dominat chiar jocul, au dat gol. Deci, se poate. Asta e calea.
Steaua nu a avut deloc lipsuri la conditia fizica, dimpotriva, alearga 90 de minute la maxim. Reghe le-a adus un preparator fizic din Germania, platit cu 10.000 de euro pe luna(!!), le-a introdus suplimentele nutritive indispensabile in program si lucrurile astea se vad.
Nu ne-am calificat dar plecam de acolo cu capul sus.

E diferenta mare de valoare mai Shogule. Nu stiu daca si cat a contat si asta dar ar fi trebuit sa existe mai multa cumpatare si umilinta in saptamana premergatoare meciului. Jucatorilor trebuia sa li se spuna si in somn ca inca nu au realizat nimic. In schimb romanii, de la simpli suporteri pana la presa si mari "specialisti" s-au grabit in stilul caracteristic sa faca nunta ..ne calificam ..70-80% sanse, etc. La fel a fost si cu Middlesbrough.Sau mai stiu eu pe unii care dupa 3 reprize cu o echipa mare aveau calificarea in buzunar cu acelasi scor la general 2-1 ..si in a 4-a repriza s-au cacat pe ei. Asta e psihicul jucatorului roman din pacate.

tonita
16.03.2013, 01:03
Succes cu Juventus. Toni a fost mai bulanos a picat cu Mamalaga. Challenge accepted cu pariul ala ..e bunicica PSG, Ibrahimovic e chiar acolo langa Ronaldo si Messi, dar nu are 11 Ibrahimovic pe teren. Sau macar 2. Mai ramane de pus la punct detaliile ..unde si cand golim lada?...

Subscriu 100%.

Fidele, fa loc în Abstellraum pentru 2 lazi de bere, kein Weißbier bitte! In ceea ce priveste baietii tai nu-mi place lozul torinez, dar m-as bucura foarte tare sa-i frigeti.

FidelKatzo
16.03.2013, 03:05
au si inceput sa ne analizeze punctele slabe..

http://www.fantagazzetta.com/approfondimenti/avversarie-juve-scopriamo-tutto-sul-bayern-monaco-169119

Toni,nici mie nu-mi place lozul..parca vad rudele din Italia cu gura pina la urechi cum imi scriu mesaje de consolare..de la campionatele europene relatiile noaste s-au racit considerabil. dupa finala cu spaniolii am indraznit sa-i intreb de ce au pus un orangutan in echipa ? recunosc ca il aveam la stomac pe bolloteli pentru poza cu tzatzele le vedere..mi-au scris ca gestul asta este o forma de libera exprimare a dreptului de existenta impotriva formelor de opresiune si ca pe masura ce imbatranesc devin tot mai rasist..

Gigi,daca trebuie sa pun lazile de bere la mine in Abstellraum se stie unde este intalnirea si inseamna ca castiga Barcelona..

trebuie sa recunoastem ca Juve are o echipa foarte buna la ora actuala.

http://youtu.be/9ENyexWREnU

FidelKatzo
18.03.2013, 01:53
sunt cu ochii pe ei..

http://www.sportal.de/conte-siege-von-juventus-veraergern-die-leute-1-2013031725538100000

vreau sa stiu;ce mananca,cat dorm si eventual daca au legaturi cu Al-Qaida..

http://youtu.be/7O8ES5yC1Jc

sorin
22.03.2013, 06:54
am mutat niste postari pe topicul de cm brazilia, sa fie on-topic :d

FidelKatzo
31.03.2013, 01:51
Fidele, fa loc în Abstellraum pentru 2 lazi de bere, kein Weißbier bitte! In ceea ce priveste baietii tai nu-mi place lozul torinez, dar m-as bucura foarte tare sa-i frigeti.

cum sa-i frigem toni,systemul de joc 3-5-2 presupune o conditie fizica si pregatire tactica excelenta.? nu stiu echipa in Bundesliga care sa joace systemul asta..

http://spielverlagerung.de/wp-content/uploads/2012/11/Pescara-vs-Juventus-Grundformationen.png

http://www.caughtoffside.com/2013/03/30/video-inter-milan-1-2-juventus-serie-a-highlights/

VanDerGigi
31.03.2013, 11:19
Domne' ce i-a facut FC-ul lui Hamburg ..9-2 n-a aruncat nimeni prosopu' ..pai e frumos asa ceva? :thinking:

tonita
31.03.2013, 14:14
Cu multi ani în urma favoritii mei din Ro, tot proletari ca si Dortmund si tot sub steag galben-negru au furat-o de la Hamburg în turul II UEFA cu 8:0....Iti multumesc fidel! Pot sa uit acuma trauma de atunci;-)

Frohe Ostern!

VanDerGigi
31.03.2013, 19:01
Cu multi ani în urma favoritii mei din Ro.. au furat-o de la Hamburg în turul II UEFA cu 8:0....!

Steagu' a fost razbunat 9 ani mai tarziu tot de niste romanasi. Cate razbunari mai vrei? :)

http://www.youtube.com/watch?v=vlV8gGON78M[/QUOTE]

FidelKatzo
02.04.2013, 03:01
Cu multi ani în urma favoritii mei din Ro, tot proletari ca si Dortmund si tot sub steag galben-negru au furat-o de la Hamburg în turul II UEFA cu 8:0....Iti multumesc fidel! Pot sa uit acuma trauma de atunci;-)

Frohe Ostern!

Frohe Ostern Toni..!

ajuta-ma sa inteleg ce inseamna asta;

"Gegen die Bayern könnte der Coach sein 3-5-2-System leicht verändern und die zweite Spitze einem zusätzlichen Mittelfeldspieler opfern. "Die Bayern sind eine physisch sehr starke Mannschaft", analysierte Conte, der deshalb den Einsatz seiner großen und athletischen Spieler Paul Pogba und Federico Peluso im Mittelfeld in Betracht zieht. Im Angriff soll der wegen einer fiebrigen Erkältung geschonte Mirko Vucinic auflaufen. Selbst wenn wir auf eine Spitze verzichten sollten, werden wir unsere Spielweise und unsere Philosophie nicht verändern", kündigte Conte an."

am senzatia neplacuta ca macaronarii ne pregatesc iara o capcana.. sa nu uitam ca jucam acasa,sper macar la un 0-0..toate tin cu noi pe glia stramoseasca,raul,ramul, norii cenusii care acopera cerul,vantul rece care te patrunde pina la oase..

tonita
03.04.2013, 03:03
Gut gemacht! Si la Torino le dati cel putin o boaba!

VanDerGigi
03.04.2013, 07:17
il punem pe Uli sa semneze niste cecuri ....

Felicitari Fidel!
Glumim noi dar pare-se ca Buffon nu prea stie de gluma.. mare bagabond daca nu l-am stii de baiat cinstit si corect, mai ca ai zice ca a incercat sa puna umarul chiar pt un 3-0 dar n-a iesit.

FidelKatzo
03.04.2013, 13:18
Felicitari Fidel!
Glumim noi dar pare-se ca Buffon nu prea stie de gluma.. mare bagabond daca nu l-am stii de baiat cinstit si corect, mai ca ai zice ca a incercat sa puna umarul chiar pt un 3-0 dar n-a iesit.

era bine sa fi iesit 3-0,cu italienii nu stii niciodata ce te asteapta..la primul gol Buffon nu a avut nici o sansa,mingea a fost atinsa de un jucator si i-a schimbat directia..arbitrajul a fost derutant,prea multe cartonase galbene si in ultimile minute nu a acordat un 11m clar italienilor..
sa vedem saptamana viitoare cum se prezinta fc-ul..

sa ii uram la Toni succes,in seara asta joaca echipa lui cu Malaga..avem ocazia sa revedm o veche cunostinta din Bundesliga,Roque Santa Cruz.

FidelKatzo
04.04.2013, 06:39
toni ce s-a intamplat cu baietii tai aseara ? asa hotarati sa rateze fiecare ocazie,mai rar..parca o faceau intentionat..

VanDerGigi
04.04.2013, 07:02
toni ce s-a intamplat cu baietii tai aseara ? asa hotarati sa rateze fiecare ocazie,mai rar..parca o faceau intentionat..

Lewandowski cred ca a baut apa dupa Stancu ..era sa-si rupa piciorul la faza asta. Sa dai in out de la 11 metri ..se intampla si la case mai mari.
http://www.101greatgoals.com/gvideos/fail-robert-lewandowski-shot-goes-out-for-a-throw-in/#.UVyJHazm3Gw.twitter

Fidel cu cine preferi sa-si masoare Fc-ul fortele in semifinale, Real sau Barcelona? Eu zic ca parca mai bine Barcelona.

FidelKatzo
04.04.2013, 10:03
Lewandowski cred ca a baut apa dupa Stancu ..era sa-si rupa piciorul la faza asta. Sa dai in out de la 11 metri ..se intampla si la case mai mari.
http://www.101greatgoals.com/gvideos/fail-robert-lewandowski-shot-goes-out-for-a-throw-in/#.UVyJHazm3Gw.twitter

Fidel cu cine preferi sa-si masoare Fc-ul fortele in semifinale, Real sau Barcelona? Eu zic ca parca mai bine Barcelona.

ma simt ca gaina crescuta in conditii bio,care este intrebata cum prefera sa ajunga pa masa consumatorului,fiarta sau fripta..
lasa-ma sa savurez victoria cu juve,ca ce o sa fie miercuri nu se stie..valabil si pentruPSG,daca Messi prinde o zi proasta si francezii au putin noroc,va trebui sa formulezi altfel intrebarea..au ramas cele mai tari echipe din europa,depinde de forma in care se afla in momentul respectiv si neaparat,ceva noroc..adu-ti aminte de finala de anul trecut din München,o tragedie..si acum ma mai trezesc cateodata noaptea din somn si-mi spun ca am jucat bine,chiar daca am pierdut.

tonita
04.04.2013, 13:12
ce-a fost, a fost, privim viitorul cu încredere;-) Sunt la fel de emotionat înaintea returului, pentru ambele echipe germane. Sper sa-mi pastrez calmul!

FidelKatzo
06.04.2013, 06:50
ce-a fost, a fost, privim viitorul cu încredere;-) Sunt la fel de emotionat înaintea returului, pentru ambele echipe germane. Sper sa-mi pastrez calmul!

nu cred ca o sa reusim sa ne pastram calmul,primirea pe care ne-o pregatesc prietenii dragi va fi deosebit de calduroasa..

http://sport.sky.it/sport/champions_league/2013/04/04/chiellini_juve_bayern_dichiarazioni_rimonta.html

FidelKatzo
08.04.2013, 09:51
ne asteapta miercuri un meci foarte greu,daca este adevarat ce scriu ziarele italiene,va fi un razboi..

"Es wird ein Krieg gegen die Deutschen", kündigte er an. "Es wird keine angenehme Atmosphäre für die Bayern sein."

un spectacol infernal...

"Ich will ein Höllenspektakel, ein wirkliches Höllenspektakel."

un meci care va ramane in istorie..

"Die Bayern sind Favorit, sogar mehr als das, aber Mittwochnacht ist noch eine Geschichte zu schreiben."

http://www.t-online.de/sport/fussball/champions-league/id_62868552/juventus-turin-glaubt-an-das-wunder-gegen-den-fc-bayern.html

toti sunt nervosi si incordati,nu a fost sarbatorita castigarea campionatului sau ziua de nastere a lui Ribery..

http://www.tz-online.de/sport/fc-bayern/fc-bayern-meister-hoeness-spiel-juventus-turin-nervoes-tz-2839922.html

(http://www.tz-online.de/sport/fc-bayern/fc-bayern-meister-hoeness-spiel-juventus-turin-nervoes-tz-2839922.html)

FidelKatzo
09.04.2013, 11:13
priveste cu incredere viitorul Toni,o sa fie bine..!

FidelKatzo
10.04.2013, 03:15
Sincere Felicitari Toni ! Cum spune Gigi,a trecut glontul pe linga ureche..

http://youtu.be/2pGIXF1X-FY

tonita
10.04.2013, 03:24
... Noroc ca nu ne-a trecut glontul prin palarie, ca lui Bula. Da, da, norocul îi ajuta pe cei îndrazneti!

...,daca este adevarat ce scriu ziarele italiene,va fi un razboi..

E doar retorica razboinica a italienilor Fidel. "Sie haben die Hosen voll" si-si fac doar curaj. Le dati în primele 20 de minute un gol si urletele vor înceta.

Viitorul vostru e...luminos;-))) cu un conducator care si-a descoperit filonul social...

Fortza Bayern!

FidelKatzo
10.04.2013, 04:19
... Noroc ca nu ne-a trecut glontul prin palarie, ca lui Bula. Da, da, norocul îi ajuta pe cei îndrazneti!

E doar retorica razboinica a italienilor Fidel. "Sie haben die Hosen voll" si-si fac doar curaj. Le dati în primele 20 de minute un gol si urletele vor înceta.

Viitorul vostru e...luminos;-))) cu un conducator care si-a descoperit filonul social...

Fortza Bayern!

multumesc pentru incurajare Toni,recunosc ca si eu am die Hose voll..urmasii lui Nero vor sa atarne dupa meci scalpul lui Heynckes si a lui Beckenbauer la intrarea stadionului..

"heynckes con noi sei troppo in credito!ancora brucia il gol in fuorigioco di mihatovic in finale contro il real!!!
x nn parlare della partita di andata con la mancata espulsione di ribery e il gol del 2-0 irregolare!
toccherŕ anche a noi? ragazzi scatenate l'inferno che voglio lo scalpo di heynckes e berkenbauer allo juventus stadium!!!"

http://www.tuttosport.com/calcio/serie_a/juventus/2013/04/09-258757/Heynckes%3A+Buffon+leggenda.+La+Juventus+%C3%A8+fo rtissima

VanDerGigi
10.04.2013, 09:41
Cum spune Gigi,a trecut glontul pe linga ureche..

Nu am vazut meciul dar setasem o aplicatie sa ma anunte cand se inscrie. In min '89 cand era tot 2-1 pentru mexicani eram pe cale sa inchid aplicatia. Nici n-am apucat ca s-a dat refresh si vad 3-2 pt Dortmund. Prima senzatie pe care am avut-o a fost ca s-a defectat programul ..te face sa te freci la ochi. Asa ceva numai Solskjaer a mai reusit impotriva lui Bayern. Succes azi Fidele, nu cred ca trebuie sa ai emotii.

Edit:

Un fleac Fidel, le-ati mai dat doua. Hai cu Barcelona la rand. Si cu lada aia. Tot citesc ca Malaga a fost prapadita de arbitri cu nu stiu cate goluri din off-side.. ce se intampla? Nu e frumos daca e pe asa. Crezi ca arbitri s-au lasat coplesiti de poza Angelei inainte de meci?
http://imgur.com/DBt1Gdp

FidelKatzo
11.04.2013, 02:47
Succes azi Fidele, nu cred ca trebuie sa ai emotii.

Edit:

Un fleac Fidel, le-ati mai dat doua. Hai cu Barcelona la rand. Si cu lada aia. Tot citesc ca Malaga a fost prapadita de arbitri cu nu stiu cate goluri din off-side.. ce se intampla? Nu e frumos daca e pe asa. Crezi ca arbitri s-au lasat coplesiti de poza Angelei inainte de meci?
http://imgur.com/DBt1Gdp

multumesc Gigi pentru sprijin,am avut toate motivele sa fiu emotionat.italienii ne-au dat in istoria fotbalului ocazii destule ca sa invatam respectul..ma gandeam in exaltarea care m-a cuprins aseara sa trimit un mesaj rudelor din Italia,cu ceva in genul "Grazie Juve!"..insa mi-am adus aminte de senzatia deplorabila de javra care a primit cateva maturi peste cap,care ma coplesea cand pierdeam cate un meci cu ei si am renuntat..
Angela a avut de tinara convingeri politice care necesitau proceduri complicate la argumentat,la vremea cand s-a facut poza a incercat sa simplifice la maximum.
au fost doua situatii clare de off-side,cand au dat spanioli golul pentru 2-1 si al treilea gol al dortmundului.acum daca le-a placut cand arbitrul nu a fuierat cand au dat ei gol,corect ar fi sa nu protesteze nici la golul dat de dortmund..
in orice caz trag concluzia ca fotbalul este imprevizibil,ce l-am mai invidiat pe Toni pentru lozul cu Malaga..meciul lor a fost nebunie curata,in ultimele 10 minute lumea a inceput sa paraseasca stationul,pentru-ca majoritatea suporterilor au crezut ca meciul este pierdut..
vineri sunt tragerile la sorti.nu as vrea sa cadem cu Dortmund,doar acu' cateva saptamani am jucat cu ei..probabil ca asa gandesc si spaniolii..

VanDerGigi
11.04.2013, 08:39
multumesc Gigi pentru sprijin,am avut toate motivele sa fiu emotionat.italienii ne-au dat in istoria fotbalului ocazii destule ca sa invatam respectul..ma gandeam in exaltarea care m-a cuprins aseara sa trimit un mesaj rudelor din Italia,cu ceva in genul "Grazie Juve!"..insa mi-am adus aminte de senzatia deplorabila de javra care a primit cateva maturi peste cap,care ma coplesea cand pierdeam cate un meci cu ei si am renuntat..
au fost doua situatii clare de off-side,cand au dat spanioli golul pentru 2-1 si al treilea gol al dortmundului.acum daca le-a placut cand arbitrul nu a fuierat cand au dat ei gol,corect ar fi sa nu protesteze nici la golul dat de dortmund..
in orice caz trag concluzia ca fotbalul este imprevizibil,ce l-am mai invidiat pe Toni pentru lozul cu Malaga..meciul lor a fost nebunie curata,in ultimele 10 minute lumea a inceput sa paraseasca stationul,pentru-ca majoritatea suporterilor au crezut ca meciul este pierdut..
vineri sunt tragerile la sorti.nu as vrea sa cadem cu Dortmund,doar acu' cateva saptamani am jucat cu ei..probabil ca asa gandesc si spaniolii..

Corect. Atunci sonoru' mic.
Cred ca pastrezi mesajele de imbarbatare pentru cei din Italia daca dati de ei si ii bateti la campionatul mondial.. calcio tedesco puro, cazzo duro.

Cred ca finala va fi Real-Bayern.

FidelKatzo
12.04.2013, 10:35
Corect. Atunci sonoru' mic.
Cred ca pastrezi mesajele de imbarbatare pentru cei din Italia daca dati de ei si ii bateti la campionatul mondial.. calcio tedesco puro, cazzo duro.

Cred ca finala va fi Real-Bayern.

ce sonor Gigi ? de cand am auzit cu cine am picat vorbesc prin semne,cu coada si urechile pleostite...nu este nici o rusine sa piezi de la cea mai buna echipa din lume.
m-am mai uitat odata la clipul cu Milan unde au castigat cu 4-0. m-am uitat in total cam de trei ori la clipul asta ,asa de mult mi-a placut..a treia oara insa,am observat ca aparatorii lu' milan sunt in majoritatea cazurilor la o distanta respectabila de atacantii barcelonei..ciudat,stiam ca specialitatea echipelor italiene este pressingul.

http://youtu.be/rIGtFpfkEwM

VanDerGigi
12.04.2013, 11:37
ce sonor Gigi ? de cand am auzit cu cine am picat vorbesc prin semne,cu coada si urechile pleostite...nu este nici o rusine sa piezi de la cea mai buna echipa din lume.

Sonoru' mic la Malaga ziceam sa nu se mai planga de arbitraj.
Priveste cu incredere dubla cu Barcelona, Bayern e o echipa foarte buna, eu zic ca se va califica. Depinde mult de cum vor valorifica ocaziile ivite, trebuie pragmatism si concentrare maxima sa fructifice tot ce se poate. Daca se joaca cu ocaziile si le rateaza cu seninatate, nu o sa fie bine. Pana atunci insa stii bine cine este inamicul numarul 1 .. e cazul sa-l viseze baietii. Trebuie pus un aparator inteligent si cu viteza de reactie caruia i-a placut geometria la scoala sa anticipeze tot meciul pasele catre Messi si sa ii ia fatza sa intercepteze mingea inainte sa ajunga la el. Dupa cum ai vazut in clipul de mai sus, odata ce a ajuns mingea la el, nu-ti mai ramane decat sa te rogi.

tonita
13.04.2013, 06:00
...ca sa nu uiti...

Barca nu e în fiecare zi în transa ca în meciul cu Milan. Kopf hoch Fidel, curaj!

FidelKatzo
14.04.2013, 04:13
Trebuie pus un aparator inteligent si cu viteza de reactie caruia i-a placut geometria la scoala sa anticipeze tot meciul pasele catre Messi si sa ii ia fatza sa intercepteze mingea inainte sa ajunga la el. Dupa cum ai vazut in clipul de mai sus, odata ce a ajuns mingea la el, nu-ti mai ramane decat sa te rogi.

avem doi profesori de matematica in echipa,Martinez si Mandzukic ..ultimul este suspendat din meciul cu Juve si o sa ne lipseasca.nu avem jucator mai tenace decat el in echipa..a dat 18 goluri in campionatul asta, este apreciat pentru presingul pe care il face asupra atacantilor echipei adverse.s-a calculat ca alearga pe meci in medie 14km.. este foarte mult tinand cont ca in majoritatea cazurilor sunt sprinturi pe distanta scurta..
de Messi ce sa mai spunem,s-a vazut cu PSG-ul. l-au bagat pe scaun cu rotile si a decis meciul..

...ca sa nu uiti...

Barca nu e în fiecare zi în transa ca în meciul cu Milan. Kopf hoch Fidel, curaj!

nu am uitat Toni,ai avut gura poleita cu aur..multumesc de incurajari la amandoi..iti doresc si tie cu baietii tai mult succes.!
ma gandeam ieri dupa ce am aflat ca Mourinho s-a deplasat personal pina la Fürth,multi nici nu stiu unde sa caute pe harta localitatea,ca din punct de vedere psihologic era mai bine sa cadem noi cu realul..

http://www.focus.de/sport/fussball/bundesliga1/real-coach-beobachtet-dortmund-klopp-mourinho-war-in-fuerth-sachen-gibts-_aid_959882.html

pentru mine asta este un semn ca Mou se ocupa serios de problema,sper ca Klopp sa traga concluziile care sa-l avantajeze..

este un sfarsit de saptamana neobisnuit,toate echipele participante la CL si-au menajat jucatorii de baza..

FidelKatzo
16.04.2013, 09:39
in sfarsit o veste buna,Messi participa la antrenamente si va juca in München..

http://www.mundodeportivo.com/20130416/fc-barcelona/messi-estara-bayern_54371262716.html

"La noticia ha provocado una enorme satisfacción entre los médicos, fisios y cuerpo técnico del primer equipo azulgrana que ve como, a diferencia de lo ocurrido contra el PSG, tendrán al mejor jugador del mundo a tope para intentar llegar a Wembley."

caini fara inima si parsivi jucatorii de la PSG.

tonita
17.04.2013, 07:32
9-2 e bun Fidel, dar doar 4,5 golori pentru fiecare. 6-1 e mai bun, felicitari, învatzati destul de repede;-)

FidelKatzo
18.04.2013, 10:54
9-2 e bun Fidel, dar doar 4,5 golori pentru fiecare. 6-1 e mai bun, felicitari, învatzati destul de repede;-)

invatam repede dar se pare ca fara folos..del Bosque nu ne da nici o sansa,dupa el finala va fi intre Barcelona si Real..

Spaniens Nationaltrainer Vicente del Bosque rechnet mit einem Aus von Bayern München und Borussia Dortmund in den deutsch-spanischen Duellen des Champions-League-Halbfinales. „Ich glaube und hoffe, dass es ein spanisches Finale wird“, sagte der 62-Jährige der „Bild“.

http://www.focus.de/sport/fussball/championsleague/champions-league-mit-real-und-barcelona-spanien-coach-del-bosque-bvb-und-bayern

la fel si Iniesta..

„Der FC Bayern ist nicht Favorit. Wir fahren ohne Komplexe nach München“, beteuerte Mittelfeldstar

http://www.focus.de/sport/fussball/championsleague/halbfinal-duell-in-der-champions-league-barcelonas-star-iniesta-keine-angst-vorm-fc-bayern_aid_963674.html

deci sonoru mic si sa ne ajute Domnul sa putem parasi terenul dupa terminarea meciului cu demnitate.nu ca ultima data in 2009 cand ne-au dat 4-0.

FidelKatzo
19.04.2013, 11:02
se apropie momentul adevarului.cred ca Toni are emotii ca de la o vreme nu mai scrie.capul sus,ii mai bateti odata si castigati respectul vesnic.pe viitor cand o sa auda de voi ,o sa apara pe teren in costume de apicultori.
am gasit un clip de anul trecut, pentru relaxare..

http://youtu.be/HpvqUUE_5-Y

tonita
22.04.2013, 03:40
se apropie momentul adevarului...
ce facem cu Uli??? Tocmai acum!

FidelKatzo
22.04.2013, 04:16

ce sa facem.? toata lumea vorbeste de el si echipa se antreneaza in liniste.

FidelKatzo
23.04.2013, 02:14

pentru noi Uli este mama Teresa din Calcuta,nu il uitam in rugaciunile noastre.

http://www.focus.de/sport/fussball/bundesliga1/schock-fuer-den-bvb-bundesliga-transferrekord-goetze-wechselt-fuer-37-millionen-euro-zum-fc-bayern-muenchen_aid_968368.html

ORAKEL ANTONIA TIPPT AUF BARCELONA

http://www.facebook.com/photo.php?v=364359207014025

daca este adevarat am sa caut un Grizzly sa o fu--a pe nesimtita mica.

tonita
23.04.2013, 02:45
bine ca echipa are liniste...ca pe Uli sunt convins ca o sa-l aparati cu arma în mâna!

Götze e un semn al prieteniei ce uneste cele doua cluburi;-)

VanDerGigi
23.04.2013, 07:43
Fidel esti pregatit, ti-ai luat tubul de oxigen si perfuziile cu bere aproape?
Eu zic ca ii bateti azi si dupa aia un egal la ei.

FidelKatzo
23.04.2013, 09:47
Fidel esti pregatit, ti-ai luat tubul de oxigen si perfuziile cu bere aproape?
Eu zic ca ii bateti azi si dupa aia un egal la ei.

acum am ajuns acasa,am fost pe post de gospodina si ingrijitoare de batrani. am o frica in oase vecina cu paralizia,mi-a intrat coada la apa si am frisoane.
ar fi minunat sa fie asa cum spui tu,dar eu ma multumesc si cu un 0-0. sunt cam superstitios de felul meu,daca se adeveresc prezicerile Antoniei am s-a caut personal la gradina zoologica.
berile sunt pregatite,familia vorbeste in soapta...

sorin
23.04.2013, 15:31
Holy shit....ce au baut nemtisorii de la Bayern inainte de meciul cu Barcelona??? : )))

p.s. ar trebui sa mut o parte din comentariile de aici pe topicul de "champions league", ca-s multe off-topic.

VanDerGigi
23.04.2013, 17:25
..,daca se adeveresc prezicerile Antoniei am s-a caut personal la gradina zoologica...

Un fleac Fidele, ti-am zis ca nu era cazul sa ai cosmaruri ..dar parca chiar ati vrut sa le dati rusine. Bravo asa, hai cu cupa la Bavaria!
Merita Antonia s-o fu..gareasca toti ursii din emisfera nordica!

FidelKatzo
24.04.2013, 01:09
Holy shit....ce au baut nemtisorii de la Bayern inainte de meciul cu Barcelona??? : )))

p.s. ar trebui sa mut o parte din comentariile de aici pe topicul de "champions league", ca-s multe off-topic.

scriem aiurea pentru-ca scriem la repezeala si nu suntem concentrati.dar poti sa muti mai multe ca sa aiba discutia pe mai departe un sens.

tonita
24.04.2013, 01:09
... eu ma multumesc si cu un 0-0. ....

Cred ca trebuie sa faci mai mult loc în Abstellraum pentru berile pe care ni le datorezi...

FidelKatzo
24.04.2013, 05:48
Un fleac Fidele, ti-am zis ca nu era cazul sa ai cosmaruri ..dar parca chiar ati vrut sa le dati rusine. Bravo asa, hai cu cupa la Bavaria!
Merita Antonia s-o fu..gareasca toti ursii din emisfera nordica!

nici acum nu-mi vine sa cred ca am castigat la scorul asta.pe tot timpul meciului nu am fost in stare sa ma bucur la goluri,pentru-ca aveam senzatia ca barcelona inca nu a aratat tot ce poate.la fel si in stadion,au fost perioade in care fanii au uitat ca trebuie sa isi incurajeze echipa.o atmosfera stranie,parca asistam la profanarea unui lucru sfant.
Heynckes care a fost antrenor in Spania a spus foarte bine,mai sunt 90 de minute de jucat pe stadionul din Barcelona.concentrare maxima,Camp Nou este iadul pe pamant.!

Toni,daca trebuie daram un zid in pivnita ca sa fac loc la lazile de bere.
mult succes doresc echipei voastre pentru asta seara.! am sa va tin pumnii.

VanDerGigi
24.04.2013, 08:01
nici acum nu-mi vine sa cred ca am castigat la scorul asta.pe tot timpul meciului nu am fost in stare sa ma bucur la goluri..
Heynckes care a fost antrenor in Spania a spus foarte bine,mai sunt 90 de minute de jucat ..Camp Nou este iadul pe pamant.!

Savureaza momentul fara retineri Fidel. Pe Camp Nou poate sa arbitreze si Vilanova, mortul de la groapa nu se mai intoarce. Aveti echipa tare de tot. Stii ce imi pare rau ..acum o sa vina Guardiola sa preia iar o super echipa de-a gata sa culeaga roadele si iar o sa-l ridice toata lumea in slavi ca ce mare antrenor e.
Ce compensatie are dom'le Heynckes? ..ca l-as lua la Dinamo zau :lol:

FidelKatzo
24.04.2013, 10:33
Savureaza momentul fara retineri Fidel. Pe Camp Nou poate sa arbitreze si Vilanova, mortul de la groapa nu se mai intoarce. Aveti echipa tare de tot. Stii ce imi pare rau ..acum o sa vina Guardiola sa preia iar o super echipa de-a gata sa culeaga roadele si iar o sa-l ridice toata lumea in slavi ca ce mare antrenor e.
Ce compensatie are dom'le Heynckes? ..ca l-as lua la Dinamo zau :lol:

exact subiectul asta s-a discutat ieri dupa terminarea meciului..care roade.? deocamdata fc-ul a castigat campionatul.daca Guoardiola vrea sa ne faca un bine,sa ne ajuta sa castigam CL de doua ,trei ori,succesiv cum au facut Real si Barca.pentru asta ai nevoie de jucatorii cei mai buni din lume.cel mai iubit fiu al bavariei este dispus sa mearga pina in 40-50 de milioane pentru un jucator.transferul lui Ronaldo a costat 100 de milioane,care au fost garantate de bancile spaniole. nu cred ca in bundesliga o sa aiba vreodata loc astfel de transferuri..Guoardiola o sa aiba multe probleme de rezolvat,sunt 4-5 jucatori care se apropie de varsta de 30 de ani.cred ca in primul an o sa fie multumit daca castiga campionatul.dar si la capitolul asta o sa aiba probleme mari,pentru-ca Toni nu este de acord.

nu stiu cat castiga pe an Heynckes la fc. dar sa sti ca ideea nu este rea si nici noua. turcii au antrenori germani din 1974,care au contribuit substantial la dezvoltarea fotbalului turcesc.

"Auf Derwall und Piontek folgten etliche andere deutsche Trainer: Karlheinz Feldkamp, Christoph Daum, Jogi Löw, Jörg Berger, Reinhard Saftig und jetzt auch Michael Skibbe, der den eigentlich längst pensionierten Feldkamp bei Galatasaray Istanbul beerbt. Sie alle haben kräftige Anschubhilfe geleistet mit dem Ergebnis, dass die Türken, bildlich gesprochen, bei der EM 2008 wieder gefährlich vor Wien auftauchten …"

http://suite101.de/article/deutsche-trainer-in-der-tuerkei-a46438#axzz2ROKUErJk

VanDerGigi
24.04.2013, 12:11
exact subiectul asta s-a discutat ieri dupa terminarea meciului..care roade.?
nu stiu cat castiga pe an Heynckes la fc. dar sa sti ca ideea nu este rea si nici noua. turcii au antrenori germani din 1974,care au contribuit substantial la dezvoltarea fotbalului turcesc.

Pai roadele, anume echipa deja formata care merge brici. Ati luat campionatul la pas invingand unele echipe cu scoruri de hockey, probabil ca veti castiga si CL, tocmai ati umilit cea mai buna echipa din lume .. La ora asta si tu daca te duci antrenor si le zici – baieti jucati si voi cum stiti, echipa tot se va descurca bine o vreme. Munca lui Guardiola se va vedea cand va trebui sa reconstruiasca echipa.
Am aflat cat face Heynckes pe an ..5 bulioane euro. Ma tem ca nu ne permitem.

sorin
24.04.2013, 15:40
Mamaaa, i-au spart nemtii pe spanioli. Cine ar fi pariat ca Barcelona si Real si-o iau in halul asta, ar fi fost bogat in ziua de azi. Sansele de a vedea o finala nemteasca depasesc 90%.

P.S. Nu mai mut mesaje pe topicul de Champions League sa nu va piara entuziasmul la o asa schimbare brusca : )))

tonita
25.04.2013, 00:56
...
mult succes doresc echipei voastre pentru asta seara.! am sa va tin pumnii.

A ajutat!!! Merci! BVB BVB BVB!!!

Avem echipe care ne merita sentimentele, ceea ce îi doresc si lui Gigi cât de curând posibil!

FidelKatzo
25.04.2013, 06:53
A ajutat!!! Merci! BVB BVB BVB!!!

Avem echipe care ne merita sentimentele, ceea ce îi doresc si lui Gigi cât de curând posibil!

am savurat meciul de aseara.in afara de fractiunea de secunda in care Matts Hummels a fost nesigur,echipa a demonstrat ca este pe merit campioana.
felicitari Toni,ma bucur pentru tine.!

Mamaaa, i-au spart nemtii pe spanioli. Cine ar fi pariat ca Barcelona si Real si-o iau in halul asta, ar fi fost bogat in ziua de azi. Sansele de a vedea o finala nemteasca depasesc 90%.

P.S. Nu mai mut mesaje pe topicul de Champions League sa nu va piara entuziasmul la o asa schimbare brusca : )))

Oliver Kahn spunea aseara ca sansele ca nemtii sa se califice sunt la 94%. daca as fi in locul lui Shogunelu si as vrea sa fac o caruta de bani as paria pe echipele spaniole. dupa mine sansele sunt 50/50. cine cunoaste mentalitatea si orgoliul spaniol o sa-mi dea dreptate. citind jurnalistii de la el periodico de catalunya,se poate spune ca sunt mult mai inventivi in cruzimea lor, decat am fost eu cu Gigi cand ne preocupa soarta teroristilor..asa ca,nu este greu de prevazut ce ne asteapta.

VanDerGigi
25.04.2013, 08:56

Nu sunt obisnuit cu un astfel de tratament nici nu stiu cum sa reactionez ..de obicei la cainii rosii li se ureaza sa sa aleaga praful ..iti multumesc Toni, felicitari si multa sanatate!
Nu stiu ce ecuatia a folosit Oliver Kahn de i-a dat exact 94%. Din calculele mele reiese ca Bayern are sanse 98.7%, iar Dortmund 89.36%.
Realul mai are de 2 roni sperante. Ce se intampla in finala? Fidele vezi ai grija, am impresia ca Toni incepe sa te priveasca ca pe un pui la rotisor..

FidelKatzo
25.04.2013, 11:01
Nu sunt obisnuit cu un astfel de tratament nici nu stiu cum sa reactionez ..de obicei la cainii rosii li se ureaza sa sa aleaga praful ..iti multumesc Toni, felicitari si multa sanatate!
Nu stiu ce ecuatia a folosit Oliver Kahn de i-a dat exact 94%. Din calculele mele reiese ca Bayern are sanse 98.7%, iar Dortmund 89.36%.
Realul mai are de 2 roni sperante. Ce se intampla in finala? Fidele vezi ai grija, am impresia ca Toni incepe sa te priveasca ca pe un pui la rotisor..

nu stiu ce-i cu el,poate ca inca nu s-a impacat cu ideea ca Götze va juca sezonul viitor la noi.eu m-am obisnuit cu mesajele lui scurte si directe.

http://youtu.be/VimndV-PUMs

FidelKatzo
26.04.2013, 01:06
care este adevarul Toni.?

"Frage: Sie selbst sollen auch schon einen Vertrag bei Bayern München unterschrieben haben. Stimmt das?

Lewandowski: Ich sage gar nichts. Ich bin konzentriert darauf, was ich mit Borussia mache, in vier Bundesliga-Spielen und hoffentlich zwei Champions-League-Partien. Das ist für mich das Wichtigste. Was nach der Saison passiert - da müssen wir noch ein bisschen warten."

http://www.spiegel.de/sport/fussball/interview-mit-borussia-dortmunds-torjaeger-robert-lewandowski-a-896408.html

tonita
26.04.2013, 02:15
Nu cred. Klopp zicea ca au bani acum si ca daca l-au dat pe Götze (nu i-au pus betze în roate) nu-l vor lasa si pe Lewandowski... Dar stiu ca nu iese fum (man sagt komische Sachen- Klopp) fara foc. Fanii lui Dortmund ar fi foarte suparati chiar daca primim Gomez.

FidelKatzo
27.04.2013, 03:02
Nu cred. Klopp zicea ca au bani acum si ca daca l-au dat pe Götze (nu i-au pus betze în roate) nu-l vor lasa si pe Lewandowski... Dar stiu ca nu iese fum (man sagt komische Sachen- Klopp) fara foc. Fanii lui Dortmund ar fi foarte suparati chiar daca primim Gomez.

Gomez este foarte bun.dar daca ar fi sa fac o comparatie,Lewandowski se potriveste mai bine in sistemul de joc actual al bayernului.reactioneaza mai repede si alearga mai mult decat Gomez.probabil ca fc-ul cauta un jucator care sa il inlocuiasca la nevoie pe Mandzukic sau cu calitati asemanatoare.

sper ca Klopp si Heynckes sa isi faca temele de casa cu toata seriozitatea,din cate am inteles spaniolii nu o sa ne astepte cu flori la gara.

„Wir sind Barça und haben eine Verpflichtung gegenüber unseren Fans. Wir müssen zeigen, dass wir es mit dem FC Bayern aufnehmen und die Münchner schlagen können.“

http://www.focus.de/sport/fussball/fussball-barca-coach-gibt-hoffnung-gegen-fc-bayern-nicht-auf_aid_973394.html

"No supimos responder, pero el resultado es remontable. No hay nada imposible. Y existe la esperanza."

http://www.realmadridweb.com/mourinho-el-resultado-es-remontable/

FidelKatzo
29.04.2013, 05:56
http://youtu.be/xU1zR9lSLas

tonita
29.04.2013, 06:33
Speranta moare ultima!

FidelKatzo
30.04.2013, 02:27
Hai baietii,intreaga tara este cu voi.!

http://youtu.be/J7u6kYphcQw

FidelKatzo
30.04.2013, 15:50
Felicitari Toni ! Ati fost la inaltime,ultimele 10 minute am avut ceva emotii.

sorin
30.04.2013, 16:01
i-a cam trecut glontul pe la ureche : ) s-ar parea ca a avut loc o relaxare prematura.

FidelKatzo
01.05.2013, 01:35
i-a cam trecut glontul pe la ureche : ) s-ar parea ca a avut loc o relaxare prematura.

nu stiu daca a fost relaxare.daca spaniolii bagau un gol in prima repriza probabil ca meciul ar fi decurs altfel.
daca spanilolii castigau cu 3-0 erau calificati cu toate ca scorul general era de 4-4,ceea ce mi se pare nedrept.
important pentru spanioli a fost sa castige,daca pierdeau sau faceau egal erau cu moralul la pamant pe urmatorii zece ani.a fost o lupta care din fericire nu s-a incheiat cu morti si raniti.

http://www.mundodeportivo.com/20130430/champions-league/real-madrid-borussia/sergio-ramos-lewandowski-duelo-chispas_54373028968.html

sa vedem ce face diseara fc-ul.barcelona este din cate am vazut,o echipa mult mai technica si mai bine pregatita decat realul.miza este foarte mare si totul depinde de moralul echipelor.

VanDerGigi
01.05.2013, 12:07
Cred ca Toni a trait ultimele minute ale meciului de aseara cu mainile la ochi.
Azi cred ca un 1-1, 2-2 ar fi echitabil..

Pisoi
01.05.2013, 15:42
...azi am urmarit si eu integral meciul ...super au jucat nemtii si castigat meritat :aplause:
...umilinta totala pt Barcelona!
...excelente golurile dar al 2lea a fost superior celorlalte :starsmile:

p.s. nu am vazut greseli de arbitraj! :d:

sorin
01.05.2013, 15:48
...azi am urmarit si eu integral meciul ...super au jucat nemtii si castigat meritat :aplause:
...umilinta totala pt Barcelona!
damn right, ca e umilinta totala cand pierzi cu scorul general de 7-0. am impresia ca nici Steaua nu si-a furat-o asa tare cand au jucat cu ei.

s-ar parea ca s-a nascut o noua forta in fotbalul european.

VanDerGigi
01.05.2013, 18:29
p.s. nu am vazut greseli de arbitraj! :d:

Am vazut eu, a fost obstructie si fault si hentz cu mana la golul Barcelonei.
Negresit Bayern e cea mai buna echipa din lume la ora asta, deci cum spuneam ..grea soarta si pe Guardiola. Fidelule, darama zidul la pivnitza!
Sorine, e ea Stelutza magica, minunata si fascinanta, dar pe vremea cand nu lua asa multe de la Bayern, Bayern lua 4 de la Barcelona.

Pisoi
01.05.2013, 19:15
Am vazut eu, .....
...am pus p.s.-ul special pt tine ....am fost mai mult ca sigur ca ..."cu ochii tai vigilenti de vultur" o sa ai ceva de comentat referitor la arbitraj! :d
...e de apreciat ca nu ti-a plesnit iar "vezica" :lol:

VanDerGigi
01.05.2013, 20:05
...e de apreciat ca nu ti-a plesnit iar "vezica" :lol:

Lasa ma vezica mea ca si-a spus cuvantul sezonul asta...ca tot aminteai de el, ia uite la pretenul tau Mazare ce face. http://vacantalamare.stirileprotv.ro/stiri/au-inceput-filmarile-pentru-videoclipul-imnului-statiunii-mamaia-cum-s-a-descurcat-radu-mazare.html
Se pare ca fetele au rezistat eroic si au facut un ban cinstit ..

FidelKatzo
02.05.2013, 02:32
Lasa ma vezica mea ca si-a spus cuvantul sezonul asta...ca tot aminteai de el, ia uite la pretenul tau Mazare ce face. http://vacantalamare.stirileprotv.ro/stiri/au-inceput-filmarile-pentru-videoclipul-imnului-statiunii-mamaia-cum-s-a-descurcat-radu-mazare.html
Se pare ca fetele au rezistat eroic si au facut un ban cinstit ..

Gigi trebuie sa recunoastem ca fetele sunt una si una,ce ne mai miram ca strainii vor sa se casatoreasca imediat cu ele.pai vor sa aiba negru pe alb ca comoara le apartine.

nu ma asteptam sa castigam asa de clar.sa lasm insa biserica in sat si sa analizam cu modestie.patru jucatori titulari in aparare se aflau pe tribuna,Messi a ramas pe banca pentru-ca inca nu si-a revenit in urma accidentului suferit cu PSG,Villanova nu a vrut sa riste pentru-ca ar fi trebuit sa renunte la serviciile lui pe o perioada mai lunga.Barcelona este o echipa care a fost de 6 ori consecutiv in semifinale si de trei ori castigatoarea cupei campionilor.este ceva normal ca echipele mari sa aiba perioade in care sa aiba caderi de valoare,sunt sigur ca vom auzi de ei cat de curand.

http://www.mundodeportivo.com/20130501/champions-league/barcelona-bayern/leo-messi-suplencia-bayern_54371721177.html

http://elpais.com/elpais/2013/05/01/media/1367444761_631324.html

sambata Bayern va juca acasa la Dortmund in Bundesliga,sunt curios in ce formatie vor juca echipele.

tonita
02.05.2013, 07:15
Sorin, asa e, eram asa de relaxat, aproape în transa în min. 83, când a bubuit prima ghiulea a Madridului...cred ca ramân cu ceva sechele!

Fidelule, lasa modestia! Era logic ca Bayern sa intre fara probleme în finala si sunt mândru de tot! Tja, dar din cauza asta oftez, din cauza logicii...

Dortmund va lua cupa tocmai pentru ca fotbalul e asa logic. Bayern e cea mai tare echipa la ora actuala si favorita, dar voi paria pe Borussia. O asa zisa "surpriza" nu exista pentru cei care stiu ca viata e nedreapta.
:calcul:

Götze si Levandowski sunt înca la noi în ograda si vor cupa. Îmi pare rau pentru Heinkes, ar merita încununarea carierei, pacat!

Poate mai ai o sansa cu berea aia, ai grija pe cine pariezi!

Meciul urmator din campionat e, dupa parerea mea si a altor experti:music:lipsit de semnificatie, vor juca cu rezervele.

Cer aprobare speciala de la administratie pentru:
BVB BVB BVB

FidelKatzo
02.05.2013, 09:51
MIA SAN MIA

http://youtu.be/02lxpG-qDCQ

VanDerGigi
02.05.2013, 11:35
Gigi trebuie sa recunoastem ca fetele sunt una si una,ce ne mai miram ca strainii vor sa se casatoreasca imediat cu ele.pai vor sa aiba negru pe alb ca comoara le apartine.
.

Asa este, pt cine are chef sa joace ruleta ruseasca in timp ce laptele e gratis. Bine ma rog, nu e gratis, e ieftin. Vanatoarea se da pt romanii cu cashcaval, numai ultimele clasate se mai marita cu straini, s-a dus vorba ca in strainatate trebuie sa muncesti.

Revenind la finala ..parca aud sunet de ascutit cutite pe la spatele lui Toni.. e clar ca ti-a pus gand rau.

FidelKatzo
03.05.2013, 04:32
Asa este, pt cine are chef sa joace ruleta ruseasca in timp ce laptele e gratis. Bine ma rog, nu e gratis, e ieftin. Vanatoarea se da pt romanii cu cashcaval, numai ultimele clasate se mai marita cu straini, s-a dus vorba ca in strainatate trebuie sa muncesti.

Revenind la finala ..parca aud sunet de ascutit cutite pe la spatele lui Toni.. e clar ca ti-a pus gand rau.

de fapt se poate observa si pe forum la topicele de matrimoniale,ca lumea nu se mai inghesuie cum a fost cu ani in urma..adevarul este ca incet incet trebuie sa ne gandim la repatriere. daca vrei sa vezi masini sau case frumoase si sa te distrezi sapte zile pe saptamana,mai bine stai acasa. de exemplu ,viata de noapte ca in Timisoara sau Bucuresti nu ai sa gasesti niciunde in Germania.nu mai comparam terasele si cafenelele din timpul zilei,unde iti vindeci mahmureala citind ultimele evenimente din presa in relaxare totala,cu gandul la exercitiile pe care trebuie sa le faci la sala pentru un fizic frumos.

http://www.luxian.ro/video/viata-de-noapte-din-timisoara-1294.html

in oraselul in care stau eu,viata de de noapte se margineste la concertul pisicilor in calduri,sau mai auzi cate un latrat de caine care suna a tristete nemarginita..cred ca nici cainilor nu le vine sa creada ca noaptea tineretul doarme.

in ce priveste finala de la Londra,trebuie sa fiu atent ce vorbesc pentru-ca ne aflam pe picior de razboi cu Toni.
cea mai mare greseala ar fi sa subapreciem adversarul,Dortmund are o echipa foarte buna si un antrenor tanar cu idei revolutionare. sunt curios cine o sa arbitreze meciul.arbitrii sunt si ei oameni,au tendinta sa tina cu ala mic si pricajit.

VanDerGigi
03.05.2013, 21:47
.. adevarul este ca incet incet trebuie sa ne gandim la repatriere.de exemplu ,viata de noapte ca in Timisoara sau Bucuresti nu ai sa gasesti niciunde in Germania.nu mai comparam terasele si cafenelele din timpul zilei,unde iti vindeci mahmureala citind ultimele evenimente din presa in relaxare totala,cu gandul la exercitiile pe care trebuie sa le faci la sala pentru un fizic frumos....
sunt curios cine o sa arbitreze meciul.arbitrii sunt si ei oameni,au tendinta sa tina cu ala mic si pricajit.
Cred ca Toni a receptionat ..eu unul in locul tau as evita sa ma intorc cu spatele la el o perioada..
Viata de noapte e in general refugiul celui fara de liniste. Oriunde in lume cei linistiti isi traiesc viata ziua si nu o fac la program 8-4.
Chestia cu repatrierea e atat gluma cat si realitate. Merita aprofundat dar cu alta ocazie ca nu suntem la topic potrivit si nu vreau sa abuzam ..fotbalul sa ramana neintinat

tonita
04.05.2013, 06:23
...ne aflam pe picior de razboi cu Toni... .arbitrii sunt si ei oameni,au tendinta sa tina cu ala mic si pricajit.

Ce razboi e asta fara arme de foc?!! Asta-i full contact stimabile! Mi-ai bagat o formulare standard ca în Arbeitszeugniss: Dortmund echipa foarte buna,...bla, bla..., si zici ca va e frica doar de arbitrii care tin cu aia mici si pricajiti! Curat murdar!

Nu-i bai! O sa ne bucuram împreuna de spectacolul din 25 Mai indiferent cine câstiga.

FidelKatzo
04.05.2013, 09:36
Ce razboi e asta fara arme de foc?!! Asta-i full contact stimabile! Mi-ai bagat o formulare standard ca în Arbeitszeugniss: Dortmund echipa foarte buna,...bla, bla..., si zici ca va e frica doar de arbitrii care tin cu aia mici si pricajiti! Curat murdar!

Nu-i bai! O sa ne bucuram împreuna de spectacolul din 25 Mai indiferent cine câstiga.

scuze Toni.! nu am vrut sa fiu nepoliticos.

indiferent cine o sa castige,cupa o sa fie acolo unde trebuie sa fie.

tonita
05.05.2013, 02:52
null problemo fidele, n-ai fost nepoliticos. Nu te teme, nu ma identific cu Borusia si nici nu iau personal discutiile, supararea mea e o gluma!
Cred ca la fel a vorbit si Gigi despre sabii ascutite.

Revenind la finala, cupa va fi, asa cum bine zici la câstigatorul meciului. Întrebarea e cât vom fi de fericiti cu locatia cupei.

Statistica zice ca Deutschland crede 60/30 Bayern, dar doreste 60/30 pentru Dortmund. Dar cum ziceam mai sus logica fotbalului depinde de... soarta, uneori si de arbitrii.

FidelKatzo
05.05.2013, 04:11
null problemo fidele, n-ai fost nepoliticos. Nu te teme, nu ma identific cu Borusia si nici nu iau personal discutiile, supararea mea e o gluma!
Cred ca la fel a vorbit si Gigi despre sabii ascutite.

Revenind la finala, cupa va fi, asa cum bine zici la câstigatorul meciului. Întrebarea e cât vom fi de fericiti cu locatia cupei.

Statistica zice ca Deutschland crede 60/30 Bayern, dar doreste 60/30 pentru Dortmund. Dar cum ziceam mai sus logica fotbalului depinde de... soarta, uneori si de arbitrii.

Doamne ajuta.! m-am speriat ca am facut o gafa. am incercat si eu cu calcule logice sa determin castigatorul si nu am ajuns la nici un rezultat.nu cred ca putem sa ne luam dupa statistici pentru ca exista in coeficient neprevazut in ecuatie,care rezulta din forma echipe si norocul avut in diferite situatii.imi aduc aminte de meciul retur cu Arsenal,unde "am fost mai buni" si totusi nu ne-a reusit nimic.
sper ca pina la finala sa fie in forma toti jucatorii,ca sa asistam la un meci care sa ne impresioneze pozitiv din toate punctele de vedere.

FidelKatzo
07.05.2013, 00:42
o veste buna pentru toti fanii lui Dortmund,cel mai iubit fiu al Bavariei isi pastreaza toate functiile.
Dumnezeu nu ne lasa in clipele grele.!

"Der FC Bayern München stärkt Uli Hoeneß den Rücken: Der Aufsichtstrat der AG lehnt das Angebot des 61-Jährigen ab, sein Amt ruhen zu lassen. Hoeneß drückt bei der Sitzung dem Gremium sein Bedauern aus und bittet um Entschuldigung."

http://www.sueddeutsche.de/sport/fc-bayern-muenchen-uli-hoeness-bleibt-praesident-und-aufsichtsratschef-1.1666898

tonita
07.05.2013, 02:45
Uli e un leu nu un magar la bariera!

Bayern cumpara Borusia Dortmund complet, (http://www.der-postillon.com/2013/04/transferwahnsinn-fc-bayern-munchen.html) pentru 0,55 miliarde de euro!!! Sa-i fie de bine! Iar eu trebuie sa cumpar vopsea:-))

http://i29.photobucket.com/albums/c280/deaecrim/div/IMG_0009_zps4c2d527f.jpg

FidelKatzo
08.05.2013, 01:03
nu mai stiu nici eu ce sa cred.daca citesti comentariile la diferite articole din ziar te zapacesti si mai tare.

"Lieber Hans Leyendecker, ich schätze ihre Kommentare, Recherchen und Anallysen sehr. in diesem Fall aber scheinen Sie mir nicht mehr objektiv zu sein und das sollten Sie.
Ich habe schon hier und an anderer Stelle geäußert, dass Steuerhinterzieher wie jeder andere Straftäter zu bestrafen sind und sich weder freikaufen noch sonstige Privilegien geniessen dürfen. Das gilt auch für Herrn Höneß.
Nun aber privilegiert die Politik seit Jahrzehnten Spender und Vermögende, also Klientel, mit der Strafbefreiung bei Selbstanzeigern dieses Vergehens. Von jeder Politikergeneration der letzten 50 Jahre ist die gleiche Phrase zu hören und es nicht gewollt, dieser Klientel der Parteien ihr Privileg zu nehmen. Es wäre also ihre Aufgabe die Parteien und ihre Repräsentanten zu drängen und somit medialen Druck zu generieren endlich dieses Privileg abzuschaffen.
Herr Höneß hat Steuern hinterzogen, das hat er durch Selbstanzeige eingeräumt. Damit hat er seine Steuersschuld gelöscht. Er hat also dem Gesetz Genüge getan und in Anspruch genommen straffrei und anonym zu bleiben. Dies wird ihm gesetzlich zugesichert.
Genau das Gegenteil im Willen des Gestzes ist eingetreten. Herr Höneß wird medial als Schwerstkrimineller durch das Land gezogen und verunglimpft. Hier geht es nicht wie von Ihnen aufgeworfen um Unschuldsvermutung, sonder einfach darum, dass Sie und ihre sogenannten medialen Kollegen einmal mehr das Gesetz nicht achten.
Bitte treiben Sie mit der gleichen Vehemenz und Einsatz die Parteien und ihre Repräsentanten durchs mediale Dorf, weil sie das Gesetz der Strafbefreiung nicht ändern. Entwickeln sie den Druck in der Öffentlichkeit, der die Parteien endlich dazu bringt gerechte und nicht privilegierte Politik und somit Gesetze zu machen."

http://www.sueddeutsche.de/sport/kontrollgremium-des-fc-bayern-armer-aufsichtsrat-armer-verein-armer-hoeness-1.1667009?commentspage=all:2:#comments

tonita
08.05.2013, 12:00
Ah, sti si tu cum sunt ziaristii, rod la osul asta pâna îsi tocesc dintii. Om vedea ce se întâmpla, desi indiferent cum cade se vor gasi Spielverderber. Vorba lu tonitza "qui peut os reux!" da's sigur ca Uli nu trece pe sub bariera.

Dar sa ramânem la fotbal! Ce e fain în toata povestea asta e ca, ai nostri câstiga CCE:flower:

FidelKatzo
09.05.2013, 00:42
Ah, sti si tu cum sunt ziaristii, rod la osul asta pâna îsi tocesc dintii. Om vedea ce se întâmpla, desi indiferent cum cade se vor gasi Spielverderber. Vorba lu tonitza "qui peut os reux!" da's sigur ca Uli nu trece pe sub bariera.

Dar sa ramânem la fotbal! Ce e fain în toata povestea asta e ca, ai nostri câstiga CCE:flower:

ca.12 milioane de persoane care il iubesc pe Uli si ii trec cu vedere orice greseala,nu cred in povesti.
ar fi pentru a treia oara in ultimii 4 ani ca suntem intr-o finala si nu reusim sa castigam.cred ca din starea de shoc care ar urma nu ne-ar scoate nici Guardiola.

conducerea BVB-ului trebuie sa ia niste hotarari,multi va confunda cu un supermarket cu autoservire.

"United hat Klopp an die Spitze der Nachfolgeliste für Ferguson gesetzt", schreibt der "Mirror". Der "Guardian" sieht Klopp bei Manchester als "den Mann im Scheinwerferlicht".

http://www.sport1.de/de/fussball/fus_international/fussball_international_premierleague/artikel_715909.html

FidelKatzo
13.05.2013, 01:13
Toni, ati gasit un inlocuitor pentru Mario Götze.?

http://www.bild.de/sport/fussball/borussia-dortmund/wird-brasilien-star-bernard-der-neue-goetze-30332572.bild.html

Bernard este foarte talentat,singurul dezavantaj este statura lui mica.o sa ii trebuiasca ceva timp sa se obisnuiasca cu fotbalul dur din bundesliga.

http://youtu.be/Sb05QPFhqp4