PDA

Arată versiune întreagă : Liga Campionilor / Champions League 2012-2013 – discutii, meciuri live, tragere sorti

sorin
20.07.2012, 19:42
Echipele romanesti din actuala editie a Ligii Campionilor (Champions League), vor intalni urmatorii adversari, conform tragerii la sorti de astazi pentru turul 3 preliminar:

CFR Cluj - Slovan Liberec
FC Vaslui - Fenerbahce

Meciurile tur-retur vor avea loc pe 31 iulie/1 august si 7/8 august.

sorin
01.08.2012, 19:03
Astazi, FC Vaslui a fost la un pas de un rezultat mare de tot n deplasare, conducand pana in minutul 90 cand au fost egalati.
Rezultat final:
FC Vaslui 1 - 1 Fenerbahce

Returul va avea loc la Piatra-Neamt peste o saptamana. Daca vasluienii "ciupesc" un 0-0, se califica.

In celalalt meci:
CFR Cluj 1 - 0 Slovan Liberec

sorin
20.09.2012, 12:18
Sa aducem si acest topic la zi : )

FC Vaslui a iesit din competitie dupa ce au luat-o pe cocoasa acasa, de la Fenerbahce.

CFR Cluj a reusit sa se califice in grupele Champions League dupa ce a eliminat pe Basel (Elvetia) intr-o "dubla" in care a castigat cu 2-1 la ei si cu 1-0 la Cluj. In grupe, CFR a cazut cu Sporting Braga (Portugalia), Galatasaray (Turcia) si Manchester United. In primul meci al grupei:

Sporting Braga 0 - 2 CFR !!!!! (un pic de surpriza aici, nu credeti? : )))
Manchester United 1 - 0 Galatasaray

Bravo CFR! Ati luat 3 puncte si milionul de euro. Tineti-o tot asa!

sorin
01.10.2012, 20:59
Marti 2 octombrie, CFR isi joaca unul din cele mai tari meciuri ale grupei, impotriva echipei Manchester United. Meciul va avea loc la Cluj. Manchester a favorita clara, dar mingea e rotunda si CFR-istii au mai facut surprize in meciurile cu echipe tari (de exemplu acel 2-1 cu AS Roma, pe terenul lor), asa ca orice e posibil.

Hai CFR!

Mayya
02.10.2012, 07:39
Marti 2 octombrie, CFR isi joaca unul din cele mai tari meciuri ale grupei, impotriva echipei Manchester United. Meciul va avea loc la Cluj. Manchester a favorita clara, dar mingea e rotunda si CFR-istii au mai facut surprize in meciurile cu echipe tari (de exemplu acel 2-1 cu AS Roma, pe terenul lor), asa ca orice e posibil.

Hai CFR!

Man Utd e favorita clar, dar cum ai spus si tu, CFR-ul a mai facut surprize:) Plus ca am tot urmarit ultimele meciuri ale Man Utd si sa zicem ca nu sunt in cea mai buna forma. Cel putin meciul de sambata cu tottenham, nu s-au ridicat la inaltimea numelui(si-au luat-o cu 3-2). In fine, hai CFR!!!

sorin
02.10.2012, 18:16
Din pacate, CFR-ul a pierdut la limita aceasta partida, dar isi pastreaza sansele de a merge in optimi, sau macar sa prinda locul 3 in grupa, care ii duce automat in optimile Ligii Europa.

Scor final:
CFR 1 -2 Manchester United

sorin
22.10.2012, 21:05
Marti 23 octombrie, la ora 21:45 (ora Romaniei), CFR va juca in deplasare impotriva turcilor de la Galatasaray. CFR nu trece printr-o pasa prea buna, dar sper sa se trezeasca in acest meci : )

Hai CFR!

Editat: Galatasaray 1 - 1 CFR - scor final

sorin
07.11.2012, 20:17
CFR-ul si-a cam taiat craca de sub picioare in ceea ce priveste calificare in optimi prin ocuparea locului 2 din grupa la final. Mai sunt meciuri, dar depinde ce va fi in functie de rezultatel lor, dar si a celorlalte echipe in grupa.

sorin
21.11.2012, 23:11
CFR a mai dres busuiocul, castigand acasa cu Braga si asigurandu-si participarea in primavara fotbalistica, in Liga Europa. Teoretic, exista sanse si la locul 2 in grupa, dar treaba s-a complicat tare, pentru ca Galatasaray a batut cu 1-0 rezervele lui Manchester, care avand locul 1 asigurat, si-a menajat vedetele. Ca sa termine pe primul loc, CFR ar trebui sa "ciupeasca" un egal la Manchester, iar turcii sa piarda la Braga, sau CFR sa bata la Manchester si turcii sa faca cel mult egal la Braga, sansele fiind infime.

Oricum, felicitari echipei clujene pentru parcursul de pana acum!

sorin
06.12.2012, 07:30
Culmea ironiei, sa bati Manchester la ei acasa si totusi sa nu te califici in optimi. /:)

sorin
02.04.2013, 17:02
Oops, acum vad ca nu s-a mai scris de ceva timp pe aici. Rezultate de azi:
Paris SG 2-2 Barcelona
Bayern Munchen 2-0 Juventus

sorin
03.04.2013, 23:27
Real Madrid 3-0 Galatasaray
Malaga 0-0 Dortmund

sorin
25.05.2013, 17:52
Nu s-a mai scris de ceva timp pe aici, pt ca baietii au "deraiat" discutiile pe topicul de Europa League. Finala germana pe Wembley, dupa ce toata lumea se astepta sa vada o finala Real - Barcelona.

Bayern Munchen 2-1 Borusia Dortmund scor final si Bayern este noua regina a Europei.

Nu am tinut cu nici una dintre echipe, meciul a fost frumos dupa parerea mea, dar singurul regret pe care-l am e ca au fost "fasaite" golurile.

FidelKatzo
26.05.2013, 04:35
Nu s-a mai scris de ceva timp pe aici, pt ca baietii au "deraiat" discutiile pe topicul de Europa League. Finala germana pe Wembley, dupa ce toata lumea se astepta sa vada o finala Real - Barcelona.

Bayern Munchen 2-1 Borusia Dortmund scor final si Bayern este noua regina a Europei.

Nu am tinut cu nici una dintre echipe, meciul a fost frumos dupa parerea mea, dar singurul regret pe care-l am e ca au fost "fasaite" golurile.

Cine nu are Robben, sa-si cumpere..
Angela a fost toata un zambet.

Angela zambea putin stanjenita pentru-ca si ea a pronosticat gresit.dar ca femeie este normal sa ai momente de slabiciune la vederea unui latino cu tenul bronzat si parul dat cu gel.cel tarziu in minutul 89 i s-au spulberat incertitudinile si au facut loc gandirii rationale.la urma urmei fc-ul era pentru a treia oara intr-o finala,cand a realizat asta a inceput sa rada din tot sufletul.bine ca nu a citit declaratiile lui del Bosque si Mourinho ca lua avionul in directie gresita.

http://youtu.be/xU1zR9lSLas

Pisoi
26.05.2013, 16:20
...ieri, toata dimineata am stat holbat in fata TV-ului pe canalu' de fotbal si n-am vazut meciul in direct ca chipurile l-au dat pe alt canal! (am aflat mai tarziu):scream:
...insa, am vazut azi dimineata finala in reluare si eram sigur ca o sa castige "nemtii"! :d:
...m-am asteptat ca nemtii sa-i ofere cupa lu' tanti Angela! ..... :thatsit:

VanDerGigi
26.05.2013, 21:32
...ieri, toata dimineata am stat holbat in fata TV-ului pe canalu' de fotbal si n-am vazut meciul in direct ca chipurile l-au dat pe alt canal! (am aflat mai tarziu):scream:
...insa, am vazut azi dimineata finala in reluare si eram sigur ca o sa castige "nemtii"! :d:
...m-am asteptat ca nemtii sa-i ofere cupa lu' tanti Angela! ..... :thatsit:

Nu mai fi ma zgarcit si adauga canale acolo la pachet ca la mine era in direct pe vreo 3 canale..

tonita
27.05.2013, 05:28
Angela zambea putin stanjenita pentru-ca si ea a pronosticat gresit.

Pronostic gresit?! Nici vorba de asa ceva. Sie Angi (da, Gigi) e Bayern fan, da' nu poa sa zica asta la 48% din boboru german - pro Borusia, fata de 25% pro FC.

@sorin. La o aparare ermetica golurile nu pot fi decât fâsâite! Meritul de a fi exact la locul potrivit ramane!

Pisoi
28.05.2013, 13:50
Nu mai fi ma zgarcit si adauga canale acolo la pachet ca la mine era in direct pe vreo 3 canale..
Canale am destule numai ca mintea mea era la ala numai de fotbal si nu mi-a dat in cap sa caut pe altele! ...e bine totusi ca l-am vazut a 2a zi dimineata! :d