PDA

Arată versiune īntreagă : O intrebare

AdiCincu
05.07.2012, 02:56
Buna ziua, sunt nou pe forum si ma gandesc din ce in ce mai serios sa aplic pentru emigrare in canada. Am 22 de ani, detin 2 diplome in IT (Ciscn ccna, ccnp) fara experienta din pacate ( greu sa gasesti de munca in romania fara experienta ca deh..), si din pacate am aceiasi boala pe care a avut-o MJ, vitiligo. Credeti ca poate fi un impediment ? ma pot respinge din cauza asta ?

fifi
08.07.2012, 11:06
Bună Adi,
Īn primul rānd te felicit pentru dorinţa ta de a emigra īn Canada. Vitiligo este o boala de piele, am cautat pe net căci sincer nu ştiam termenul, īnsă boala o cunosc, am avut o colegă de şcoală care avea asta. Răspunsul la intrebarea ta este „nu”, această boală nu va afecta īn niciun fel punctajul, ca să nu mai vorbim de decizia autorităţilor canadiene īn a-ţi aproba cererea pentru rezidenţă permanentă īn Canada. Se fac examene medicale īnsă pentru a fi siguri că aplicanţii nu suferă de boli contagioase cum ar fi sida, tuberculoza sau boli şi handicapuri care ar presupune īngrijire medicală permanentă, de exemplu boli de rinichi ce presupun dialize, diabet şi altele de acest gen. Aşadar, din acest punct de vedere poţi să fii linişitit, concentreză-te pe celelalte detalii ale dosarului, eu īti urez ambiţie şi mult succes!