PDA

Arată versiune întreagă : Liga 1 (Divizia A) fotbal Romania 2012– 2013 (TUR) - Rezultate, clasament, comentarii



sorin
12.06.2012, 20:37
Programul turului Ligii I editia 2012-2013

Etapa I, 21 iulie
Steaua Bucuresti - Concordia Chiajna
Viitorul Constanta - FC Brasov
CS Severin - Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi - Otelul Galati
Petrolul Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt
Rapid Bucuresti - FC Vaslui
CFR Cluj - Gaz Metan Medias
Pandurii Targu Jiu - Universitatea Cluj
Gloria Bistrita - Astra Ploiesti

Etapa a II-a, 28 iulie
Concordia Chiajna - Viitorul Constanta
FC Brasov - CS Severin
Dinamo Bucuresti - CSMS Iasi
Otelul Galati - Rapid Bucuresti
Ceahlaul Piatra Neamt - CFR Cluj
FC Vaslui - Petrolul Ploiesti
Gaz Metan Medias - Pandurii Targu Jiu
Universitatea Cluj - Gloria Bistrita
Astra Ploiesti - Steaua Bucuresti

Etapa a III-a, 4 august
Steaua Bucuresti - Universitatea Cluj
Viitorul Constanta - Astra Ploiesti
CS Severin - Concordia Chiajna
Petrolul Ploiesti - Otelul Galati
Rapid Bucuresti - CSMS Iasi
CFR Cluj - FC Vaslui
Pandurii Targu Jiu - Ceahlaul Piatra Neamt
Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias
FC Brasov - Dinamo Bucuresti

Etapa a IV-a, 11 august
CSMS Iasi - Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna - FC Brasov
Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti
Otelul Galati - CFR Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria Bistrita
FC Vaslui - Pandurii Targu Jiu
Gaz Metan Medias - Steaua Bucuresti
Universitatea Cluj - Viitorul Constanta
Astra Ploiesti - CS Severin

Etapa a V-a, 18 august
Steaua Bucuresti - Ceahlaul Piatra Neamt
Viitorul Constanta - Gaz Metan Medias
CS Severin - Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti
CFR Cluj - CSMS Iasi
Pandurii Targu Jiu - Otelul Galati
Gloria Bistrita - FC Vaslui
Concordia Chiajna - Dinamo Bucuresti
FC Brasov - Astra Ploiesti

Etapa VI-a, 25 august
CSMS Iasi - Pandurii Targu Jiu
Rapid Bucuresti - CFR Cluj
Dinamo Bucuresti - Petrolul Ploiesti
Otelul Galati - Gloria Bistrita
Ceahlaul Piatra Neamt - Viitorul Constanta
FC Vaslui - Steaua Bucuresti
Gaz Metan Medias - CS Severin
Universitatea Cluj - FC Brasov
Astra Ploiesti - Concordia Chiajna

Etapa a VII-a, 1 septembrie
Steaua Bucuresti - Otelul Galati
Viitorul Constanta - FC Vaslui
CS Severin - Ceahlaul Piatra Neamt
CFR Cluj - Petrolul Ploiesti
Pandurii Targu Jiu - Rapid Bucuresti
Gloria Bistrita - CSMS Iasi
Concordia Chiajna - Universitatea Cluj
FC Brasov - Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti - Dinamo Bucuresti

Etapa a VIII-a, 15 septembrie
CSMS Iasi - Steaua Bucuresti
Petrolul Ploiesti - Pandurii Targu Jiu
Rapid Bucuresti - Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti - CFR Cluj
Otelul Galati - Viitorul Constanta
Ceahlaul Piatra Neamt - FC Brasov
FC Vaslui - CS Severin
Gaz Metan Medias - Concordia Chiajna
Universitatea Cluj - Astra Ploiesti

Etapa a IX-a, 22 septembrie
Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti
Viitorul Constanta - CSMS Iasi
CS Severin - Otelul Galati
Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna - Ceahlaul Piatra Neamt
FC Brasov - FC Vaslui
Universitatea Cluj - Dinamo Bucuresti
Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias

Etapa a X-a, 29 septembrie
CSMS Iasi - CS Severin
Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti
Rapid Bucuresti - Viitorul Constanta
CFR Cluj - Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti - Pandurii Targu Jiu
Otelul Galati - FC Brasov
Ceahlaul Piatra Neamt - Astra Ploiesti
FC Vaslui - Concordia Chiajna
Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj

Etapa a XI-a, 6 octombrie
Steaua Bucuresti - CFR Cluj
Viitorul Constanta - Petrolul Ploiesti
CS Severin - Rapid Bucuresti
Gloria Bistrita - Pandurii Targu Jiu
Concordia Chiajna - Otelul Galati
FC Brasov - CSMS Iasi
Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti
Universitatea Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt
Astra Ploiesti - FC Vaslui

Etapa a XII-a, 20 octombrie
CSMS Iasi - Concordia Chiajna
Petrolul Ploiesti - CS Severin
Rapid Bucuresti - FC Brasov
CFR Cluj - Viitorul Constanta
Pandurii Targu Jiu - Steaua Bucuresti
Dinamo Bucuresti - Gloria Bistrita
Otelul Galati - Astra Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt - Gaz Metan Medias
FC Vaslui - Universitatea Cluj

Etapa a XIII-a, 27 octombrie
Steaua Bucuresti - Gloria Bistrita
Viitorul Constanta - Pandurii Targu Jiu
CS Severin - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Rapid Bucuresti
FC Brasov - Petrolul Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo Bucuresti
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
Universitatea Cluj - Otelul Galati
Astra Ploiesti - CSMS Iasi

Etapa a XIV-a, 3 noiembrie
Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi - Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti - Concordia Chiajna
Rapid Bucuresti - Astra Ploiesti
CFR Cluj - FC Brasov
Pandurii Targu Jiu - CS Severin
Gloria Bistrita - Viitorul Constanta
Otelul Galati - Gaz Metan Medias
FC Vaslui - Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa a XV-a, 10 noiembrie
Viitorul Constanta - Steaua Bucuresti
CS Severin - Gloria Bistrita
Concordia Chiajna - CFR Cluj
FC Brasov - Pandurii Targu Jiu
Dinamo Bucuresti - FC Vaslui
Ceahlaul Piatra Neamt - Otelul Galati
Gaz Metan Medias - CSMS Iasi
Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti
Astra Ploiesti - Petrolul Ploiesti

Etapa a XVI-a, 17 noiembrie
Steaua Bucuresti - CS Severin
Viitorul Constanta - Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi - Ceahlaul Piatra Neamt
Petrolul Ploiesti - Universitatea Cluj
Rapid Bucuresti - Gaz Metan Medias
CFR Cluj - Astra Ploiesti
Pandurii Targu Jiu - Concordia Chiajna
Gloria Bistrita - FC Brasov
Otelul Galati - FC Vaslui

Etapa a XVII-a, 24 noiembrie
CS Severin - Viitorul Constanta
Concordia Chiajna - Gloria Bistrita
FC Brasov - Steaua Bucuresti
Dinamo Bucuresti - Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt - Rapid Bucuresti
FC Vaslui - CSMS Iasi
Gaz Metan Medias - Petrolul Ploiesti
Universitatea Cluj - CFR Cluj
Astra Ploiesti - Pandurii Targu Jiu.

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat ca primele trei etape ale returului se vor disputa tot in 2012, la urmatoarele date: 1 decembrie (etapa a XVIII-a), 8 decembrie (etapa a XIX-a) si 15 decembrie (etapa a XX-a).

sorin
15.07.2012, 13:50
VINERI 20 IULIE
Pandurii Targu Jiu - Universitatea Cluj
Ora 18:30
CS Severin - Dinamo Bucuresti
Ora 20:20
SAMBATA 21 IULIE
Petrolul Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt
Ora 19:00
CFR Cluj - Gaz Metan Medias
Ora 21:30
DUMINICA 22 IULIE
CSMS Iasi - Otelul Galati
Ora 19:00
Gloria Bistrita - Astra Ploiesti
Ora 19:00
Rapid Bucuresti - FC Vaslui
Ora 21:30
LUNI 23 IULIE
Viitorul Constanta - FC Brasov
Ora 19:00
Steaua Bucuresti - Concordia Chiajna
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 1 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Pandurii Targu Jiu 6 - 2 Universitatea Cluj
CS Severin 1 - 2 Dinamo Bucuresti
Petrolul Ploiesti 5 - 0 Ceahlaul Piatra Neamt
CFR Cluj 1 - 1 Gaz Metan Medias
CSMS Iasi 1 - 2 Otelul Galati
Gloria Bistrita 1 - 2 Astra Ploiesti
Rapid Bucuresti 2 - 2 FC Vaslui
Viitorul Constanta 2 - 2 FC Brasov
Steaua Bucuresti 1 - 0 Concordia Chiajna

sorin
25.07.2012, 12:05
VINERI 27 IULIE
FC Brasov - CS Severin
Ora 19:00
Gaz Metan Medias - Pandurii Targu Jiu
Ora 21:30
SAMBATA 28 IULIE
Ceahlaul Piatra Neamt - CFR Cluj
Ora 19:00
Astra Ploiesti - Steaua Bucuresti
Ora 21:15
FC Vaslui - Petrolul Ploiesti
Ora 21:30
DUMINICA 29 IULIE
Universitatea Cluj - Gloria Bistrita
Ora 19:00
Dinamo Bucuresti - CSMS Iasi
Ora 21:30
LUNI 30 IULIE
Concordia Chiajna - Viitorul Constanta
Ora 18:30
Otelul Galati - Rapid Bucuresti
Ora 20:20
-------------------------------------
Rezultate etapa 2 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FC Brasov 2 - 1 CS Severin
Gaz Metan Medias 0 - 2 Pandurii Targu Jiu
Ceahlaul Piatra Neamt 2 - 2 CFR Cluj
Astra Ploiesti 3 - 4 Steaua Bucuresti
FC Vaslui 3 - 0 Petrolul Ploiesti
Universitatea Cluj 1 - 0 Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti 5 - 2 CSMS Iasi
Concordia Chiajna 1 - 1 Viitorul Constanta
Otelul Galati 1 - 1 Rapid Bucuresti

sorin
02.08.2012, 23:11
VINERI 3 AUGUST
Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias
Ora 19:00
Pandurii Targu Jiu - Ceahlaul Piatra Neamt
Ora 21:30
SAMBATA 4 AUGUST
CS Severin - Concordia Chiajna
Ora 19:00
Petrolul Ploiesti - Otelul Galati
Ora 21:30
CFR Cluj - FC Vaslui
Ora 19:00
DUMINICA 5 AUGUST
Viitorul Constanta - Astra Ploiesti
Ora 19:00
Steaua Bucuresti - Universitatea Cluj
Ora 21:30
LUNI 6 AUGUST
Rapid Bucuresti - CSMS Iasi
Ora 19:00
FC Brasov - Dinamo Bucuresti
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 3 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gloria Bistrita 1 - 1 Gaz Metan Medias
Pandurii Targu Jiu 3 - 1 Ceahlaul Piatra Neamt
CS Severin 0 - 1 Concordia Chiajna
Petrolul Ploiesti 2 - 1 Otelul Galati
CFR Cluj 3 -0 FC Vaslui
Viitorul Constanta 0 - 0 Astra Ploiesti
Steaua Bucuresti 5 - 1 Universitatea Cluj
Rapid Bucuresti 1 - 0 CSMS Iasi
FC Brasov 2 - 2 Dinamo Bucuresti

paull
06.09.2012, 08:50
Sincer, am asteptat mai mult de la echipa Dinamo.

sorin
14.09.2012, 10:48
Reactivez acest topic, pentru ca timp de peste o luna cat am fost in vacanta, nimeni nu l-a tinut la zi. Dupa 7 etape in actuala editie a campionatului romanesc, situatia in clasament este urmatoarea:

Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2012-2013 dupa etapa 7
1. Pandurii Targu Jiu 19p
2. Steaua Bucuresti 16p
3. Astra Ploiesti 14p
4. FC Vaslui 12p
5. Dinamo Bucuresti 11p
6. Universitatea Cluj 11p
7. CFR Cluj 10p
8. Petrolul Ploiesti 9p
9. FC Brasov 9p
10. Rapid Bucuresti 9p
11. Gaz Metan Medias 9p
12. Concordia Chiajna 8p
13. Viitorul Constanta 7p
14. Otelul Galati 5p
15. Ceahlaul Piatra Neamt 5p
16. Gloria Bistrita 5p
17. CS Severin 3p
18. CSMS Iasi 2p

Meciurile din etapa a 8-a sunt urmatoarele:
VINERI 14 SEPTEMBRIE
Ceahlaul Piatra Neamt - FC Brasov
Ora 19:00
Dinamo Bucuresti - CFR Cluj
Ora 21:30
SAMBATA 15 SEPTEMBRIE
Otelul Galati - Viitorul Constanta
Ora 19:00
Gaz Metan Medias - Concordia Chiajna
Ora 19:00
Rapid Bucuresti - Gloria Bistrita
Ora 21:30
DUMINICA 16 SEPTEMBRIE
Petrolul Ploiesti - Pandurii Targu Jiu
Ora 19:00
CSMS Iasi - Steaua Bucuresti
Ora 21:30
LUNI 17 SEPTEMBRIE
Universitatea Cluj - Astra Ploiesti
Ora 17:00
FC Vaslui - CS Severin
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 8 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Ceahlaul Piatra Neamt 2 - 1 FC Brasov
Dinamo Bucuresti 0 - 1 CFR Cluj
Otelul Galati 1 - 1 Viitorul Constanta
Gaz Metan Medias 1 - 3 Concordia Chiajna
Rapid Bucuresti 3 - 1 Gloria Bistrita
Petrolul Ploiesti 4 - 0 Pandurii Targu Jiu
CSMS Iasi 0 - 3 Steaua Bucuresti
Universitatea Cluj 1 - 3 Astra Ploiesti
FC Vaslui 2 - 1 Gaz Metan Severin

sorin
21.09.2012, 11:07
VINERI 21 SEPTEMBRIE
Concordia Chiajna - Ceahlaul Piatra Neamt
Ora 19:00
Gloria Bistrita - Petrolul Ploiesti
Ora 21:30
SAMBATA 22 SEPTEMBRIE
CS Severin - Otelul Galati
Ora 19:00
Universitatea Cluj - Dinamo Bucuresti
Ora 21:30
DUMINICA 23 SEPTEMBRIE
Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj
Ora 19:00
Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
Ora 19:00
FC Brasov - FC Vaslui
Ora 21:30
LUNI 24 SEPTEMBRIE
Viitorul Constanta - CSMS Iasi
Ora 18:00
Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 9 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Concordia Chiajna 2 - 1 Ceahlaul Piatra Neamt
Gloria Bistrita 1 - 1 Petrolul Ploiesti
CS Severin 1 - 1 Otelul Galati
Universitatea Cluj 1 - 2 Dinamo Bucuresti
Pandurii Targu Jiu 2 - 1 CFR Cluj
Astra Ploiesti 4 - 0 Gaz Metan Medias
FC Brasov 2 - 1 FC Vaslui
Viitorul Constanta 1 - 0 CSMS Iasi
Steaua Bucuresti 1 - 0 Rapid Bucuresti

sorin
28.09.2012, 22:40
SAMBATA 29 SEPTEMBRIE
Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj
Ora 17:00
CFR Cluj - Gloria Bistrita
Ora 19:00
FC Vaslui - Concordia Chiajna
Ora 21:30
DUMINICA 30 SEPTEMBRIE
Otelul Galati - FC Brasov
Ora 17:00
CSMS Iasi - CS Severin
Ora 19:00
Rapid Bucuresti - Viitorul Constanta
Ora 19:00
Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti
Ora 21:30
LUNI 01 OCTOMBRIE
Ceahlaul Piatra Neamt - Astra Ploiesti
Ora 18:00
Dinamo Bucuresti - Pandurii Targu Jiu
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 10 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Medias 2 - 1 Universitatea Cluj
CFR Cluj 5 - 1 Gloria Bistrita
FC Vaslui 3 - 0 Concordia Chiajna
Otelul Galati 0 - 0 FC Brasov
CSMS Iasi 1 - 0 CS Severin
Rapid Bucuresti 2 - 1 Viitorul Constanta
Petrolul Ploiesti 1 - 2 Steaua Bucuresti
Ceahlaul Piatra Neamt 3 - 2 Astra Ploiesti
Dinamo Bucuresti 3 - 0 Pandurii Targu Jiu
------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2012-2013 dupa etapa 10
1. Steaua Bucuresti 25p
2. Pandurii Targu Jiu 22p
3. Astra Ploiesti 20p
4. FC Vaslui 18p
5. Dinamo Bucuresti 17p
6. CFR Cluj 16p
7. Rapid Bucuresti 15p
8. Concordia Chiajna 14p
9. Petrolul Ploiesti 13p
10. FC Brasov 13p
11. Gaz Metan Medias 12p
12. Universitatea Cluj 11p
13. Viitorul Constanta 11p
14. Ceahlaul Piatra Neamt 11p
15. Otelul Galati 8p
16. Gloria Bistrita 6p
17. CSMS Iasi 5p
18. CS Severin 4p

sorin
05.10.2012, 08:54
VINERI 05 OCTOMBRIE
Universitatea Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt
Ora 18:00
Astra Ploiesti - FC Vaslui
Ora 20:30
SAMBATA 06 OCTOMBRIE
Viitorul Constanta - Petrolul Ploiesti
Ora 17:00
CS Severin - Rapid Bucuresti
Ora 19:00
Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti
Ora 21:30
DUMINICA 07 OCTOMBRIE
Gloria Bistrita - Pandurii Targu Jiu
Ora 18:00
Steaua Bucuresti - CFR Cluj
Ora 20:30
LUNI 08 OCTOMBRIE
FC Brasov - CSMS Iasi
Ora 19:00
Concordia Chiajna - Otelul Galati
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 11 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Universitatea Cluj 1 - 0 Ceahlaul Piatra Neamt
Astra Ploiesti 1 - 1 FC Vaslui
Viitorul Constanta 1 - 2 Petrolul Ploiesti
CS Severin 0 - 1 Rapid Bucuresti
Gaz Metan Medias 2 - 2 Dinamo Bucuresti
Gloria Bistrita 1 - 3 Pandurii Targu Jiu
Steaua Bucuresti 1 - 0 CFR Cluj
FC Brasov 1 - 0 CSMS Iasi
Concordia Chiajna 0 - 0 Otelul Galati

sorin
18.10.2012, 19:50
JOI 18 OCTOMBRIE
CFR Cluj - Viitorul Constanta
Ora 19:30
VINERI 19 OCTOMBRIE
Ceahlaul Piatra Neamt - Gaz Metan Medias
Ora 19:00
Rapid Bucuresti - FC Brasov
Ora 21:30
Dinamo Bucuresti - Gloria Bistrita
Ora 21:30
SAMBATA 20 OCTOMBRIE
Otelul Galati - Astra Ploiesti
Ora 19:00
Petrolul Ploiesti - CS Severin
Ora 21:30
DUMINICA 21 OCTOMBRIE
FC Vaslui - Universitatea Cluj
Ora 19:00
Pandurii Targu Jiu - Steaua Bucuresti
Ora 21:30
LUNI 22 OCTOMBRIE
CSMS Iasi - Concordia Chiajna
Ora 19:00
-------------------------------------
Rezultate etapa 12 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
CFR Cluj 0 - 1 Viitorul Constanta
Ceahlaul Piatra Neamt 2 - 1 Gaz Metan Medias
Rapid Bucuresti 1 - 2 FC Brasov
Dinamo Bucuresti 1 - 2 Gloria Bistrita
Otelul Galati 2 - 1 Astra Ploiesti
Petrolul Ploiesti 1 - 0 CS Severin
FC Vaslui 1 - 0 Universitatea Cluj
Pandurii Targu Jiu 0 - 0 Steaua Bucuresti
CSMS Iasi 0 - 1 Concordia Chiajna
---------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2012-2013 dupa etapa 12
1. Steaua Bucuresti 29p
2. Pandurii Targu Jiu 26p
3. FC Vaslui 22p
4. Astra Ploiesti 21p
5. Dinamo Bucuresti 21p
6. Petrolul Ploiesti 19p
7. FC Brasov 19p
8. Rapid Bucuresti 18p
9. Concordia Chiajna 18p
10. CFR Cluj 16p
11. Universitatea Cluj 14p
12. Viitorul Constanta 14p
13. Ceahlaul Piatra Neamt 14p
14. Gaz Metan Medias 13p
15. Otelul Galati 12p
16. Gloria Bistrita 9p
17. CSMS Iasi 5p
18. CS Severin 4p

sorin
25.10.2012, 21:34
VINERI 26 OCTOMBRIE
Universitatea Cluj - Otelul Galati
Ora 19:00
FC Brasov - Petrolul Ploiesti
Ora 20:00
Astra Ploiesti - CSMS Iasi
Ora 21:30
SAMBATA 27 OCTOMBRIE
CS Severin - CFR Cluj
Ora 19:00
Concordia Chiajna - Rapid Bucuresti
Ora 20:00
Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo Bucuresti
Ora 21:30
DUMINICA 28 OCTOMBRIE
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
Ora 19:00
Steaua Bucuresti - Gloria Bistrita
Ora 21:30
LUNI 29 OCTOMBRIE
Viitorul Constanta - Pandurii Targu Jiu
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 13 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Universitatea Cluj 1 - 1 Otelul Galati
FC Brasov 0 - 1 Petrolul Ploiesti
Astra Ploiesti 1 -0 CSMS Iasi
CS Severin 1 - 3 CFR Cluj
Concordia Chiajna 0 - 0 Rapid Bucuresti
Ceahlaul Piatra Neamt 0 - 0 Dinamo Bucuresti
Gaz Metan Medias 1 - 0 FC Vaslui
Steaua Bucuresti 4 - 0 Gloria Bistrita
Viitorul Constanta 2 - 0 Pandurii Targu Jiu

sorin
01.11.2012, 20:47
VINERI 2 NOIEMBRIE
Gloria Bistrita - Viitorul Constanta
Ora 19:00
CSMS Iasi - Universitatea Cluj
Ora 21:30
SAMBATA 3 NOIEMBRIE
CFR Cluj - FC Brasov
Ora 19:30
FC Vaslui - Ceahlaul Piatra Neamt
Ora 21:30
DUMINICA 4 NOIEMBRIE
Otelul Galati - Gaz Metan Medias
Ora 19:00
Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti
Ora 21:30
LUNI 5 NOIEMBRIE
Pandurii Targu Jiu - CS Severin
Ora 19:00
Petrolul Ploiesti - Concordia Chiajna
Ora 20:00
Rapid Bucuresti - Astra Ploiesti
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 14 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gloria Bistrita 1 - 1 Viitorul Constanta
CSMS Iasi 4 - 0 Universitatea Cluj
CFR Cluj 5 - 0 FC Brasov
FC Vaslui 4 - 3 Ceahlaul Piatra Neamt
Otelul Galati 2 - 0 Gaz Metan Medias
Steaua Bucuresti 3 - 1 Dinamo Bucuresti
Pandurii Targu Jiu 2 - 2 CS Severin
Petrolul Ploiesti 0 - 0 Concordia Chiajna
Rapid Bucuresti 0 - 2 Astra Ploiesti

sorin
08.11.2012, 21:29
VINERI 9 NOIEMBRIE
CS Severin - Gloria Bistrita
Ora 19:00
Gaz Metan Medias - CSMS Iasi
Ora 21:30
SAMBATA 10 NOIEMBRIE
Ceahlaul Piatra Neamt - Otelul Galati
Ora 16:00
Astra Ploiesti - Petrolul Ploiesti
Ora 19:00
Dinamo Bucuresti - FC Vaslui
Ora 21:30
DUMINICA 11 NOIEMBRIE
Concordia Chiajna - CFR Cluj
Ora 19:00
FC Brasov - Pandurii Targu Jiu
Ora 19:30
Viitorul Constanta - Steaua Bucuresti
Ora 21:30
LUNI 12 NOIEMBRIE
Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 15 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
CS Severin 1 - 0 Gloria Bistrita
Gaz Metan Medias 0 - 1 CSMS Iasi
Ceahlaul Piatra Neamt 4 - 1 Otelul Galati
Astra Ploiesti 1 - 1 Petrolul Ploiesti
Dinamo Bucuresti 0 - 1 FC Vaslui
Concordia Chiajna 1 - 2 CFR Cluj
FC Brasov 0 - 1 Pandurii Targu Jiu
Viitorul Constanta 0 - 4 Steaua Bucuresti
Universitatea Cluj 1 - 2 Rapid Bucuresti

sorin
16.11.2012, 19:19
VINERI 16 NOIEMBRIE
CFR Cluj - Astra Ploiesti
Ora 19:00
Petrolul Ploiesti - Universitatea Cluj
Ora 21:30
Gloria Bistrita - FC Brasov
Ora 21:30
SAMBATA 17 NOIEMBRIE
CSMS Iasi - Ceahlaul Piatra Neamt
Ora 19:00
Viitorul Constanta - Dinamo Bucuresti
Ora 21:30
DUMINICA 18 NOIEMBRIE
Steaua Bucuresti - CS Severin
Ora 20:30
LUNI 19 NOIEMBRIE
Pandurii Targu Jiu - Concordia Chiajna
Ora 19:00
Otelul Galati - FC Vaslui
Ora 20:00
Rapid Bucuresti - Gaz Metan Medias
Ora 21:00
-------------------------------------
Rezultate etapa 16 se editeaza dupa terminarea meciurilor)
CFR Cluj 0 - 2 Astra Ploiesti
Petrolul Ploiesti 2 - 0 Universitatea Cluj
Gloria Bistrita 1 - 1 FC Brasov
CSMS Iasi 1 - 0 Ceahlaul Piatra Neamt
Viitorul Constanta 1 - 1 Dinamo Bucuresti
Steaua Bucuresti 2 - 1 CS Severin
Pandurii Targu Jiu 2 - 1 Concordia Chiajna
Otelul Galati 2 - 0 FC Vaslui
Rapid Bucuresti 2 - 1 Gaz Metan Medias

sorin
22.11.2012, 18:50
VINERI 23 NOIEMBRIE
Gaz Metan Medias - Petrolul Ploiesti
Ora 18:00
Concordia Chiajna - Gloria Bistrita
Ora 19:00
Dinamo Bucuresti - Otelul Galati
Ora 20:30
SAMBATA 24 NOIEMBRIE
Universitatea Cluj - CFR Cluj
Ora 18:00
Ceahlaul Piatra Neamt - Rapid Bucuresti
Ora 20:30
DUMINICA 25 NOIEMBRIE
Astra Ploiesti - Pandurii Targu Jiu
Ora 20:30
LUNI 26 NOIEMBRIE
CS Severin - Viitorul Constanta
Ora 18:00
FC Vaslui - CSMS Iasi
Ora 19:00
FC Brasov - Steaua Bucuresti
Ora 20:00
-------------------------------------
Rezultate etapa 17 se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Medias 2 - 0 Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna 2 - 1 Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti 2 - 1 Otelul Galati
Universitatea Cluj 1 - 2 CFR Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt 0 - 0 Rapid Bucuresti
Astra Ploiesti 4 - 1 Pandurii Targu Jiu
CS Severin 2 - 2 Viitorul Constanta
FC Vaslui 3 - 0 CSMS Iasi
FC Brasov 3 - 1 Steaua Bucuresti
---------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2012-2013 dupa etapa 17 (sfarsitul turului)
1. Steaua Bucuresti 41p
2. Astra Ploiesti 34p
3. Pandurii Targu Jiu 33p
4. FC Vaslui 31p
5. CFR Cluj 28p
6. Petrolul Ploiesti 27p
7. Dinamo Bucuresti 26p
8. Rapid Bucuresti 26p
9. Concordia Chiajna 23p
10. FC Brasov 23p
11. Viitorul Constanta 20p
12. Ceahlaul Piatra Neamt 19p
13. Otelul Galati 19p
14. Gaz Metan Medias 19p
15. Universitatea Cluj 15p
16. CSMS Iasi 14p
17. Gloria Bistrita 11p
18. CS Severin 9p