PDA

Arată versiune întreagă : fac cadou o canapea

horatiu
09.11.2004, 01:31
Ma gindesc ca ar prinde bine cuiva aflat la inceput de "drum" si nu numai...Am o canapea de sufragerie, mica de doua persoane, neextensibila pe care o fac cadou.E in stare buna.Trebuiedoar sa aveti cuce sa o luati. Locuiesc la doua ore vest de Chicago.

sorin
09.11.2004, 11:46
Horatiu, bine ai venit pe acest forum!smileys/smiley31.gif

Pe unde locuiesti? Vii la petrecerea romaneasca din Chicago?

horatiu
09.11.2004, 15:36
Multumesc de primire!

Mi-ar face placere sa vin la petrecere, abia acum citeam despre ea. Mai ales ca unde locuiesc eu nu sint romani, am observat ca in general se aseaza pe linga orasele mari.

Sterling, Ileste orasul unde locuiesc. E pe 88 west la 120 mile de Chicago linga Dixon, unde a copilarit Ronald Regan. Nu cred ca am alte indicii mai bune:)

Am descoperit site-ul si forumul vostru azi vara si m-am bucurat sa vad ca va intilniti siorganizati cite o petrecere sau o iesire la iarba verde. Imi lipsesc iesirile astea ca "acasa". Traiesc doar printre americani si nu prea se intimpla sa-ti bata cineva la usa sa zica hai sa bem o bere sau hai sa iesim undeva, cum eram obisnuit in Romania. Stiti si voi...

Oricum tinem legatura si va doresc succes in ceea ce faceti!

sorin
09.11.2004, 15:42
Daca te hotarasti sa vii da-mi de stire si poate bem o bere impreuna la petrecere. Pentru tine ar fi un motiv in plus sa vii daca esti asa departe de comunitatea romaneasca si iti lipsesc intalnirile romanesti de acest gen.

Ca sa-mi fac o idee mai buna, cam la cate mile vest de Aurora pe 88 este Sterling?

horatiu
09.11.2004, 15:54
De la DeKalb mai fac cam o ora cu masina...